De onlusten te Weenen. Vacantie LANDBOUWBERICHTEN. GEMEN6DE BERICHTEN. fabrieken te Middleton gei'nteresseerd is, verklaarde, dat de schade zeker 100,000 pond sterling bedraagt. EEN ANNEXIONISTISCH VERHAAL. In de Independence Beige wiydt An- toine Maagne gewezen oorlogscorrespon- dent aan het Britsche front, thans redac- teur van de Action Natdonale, het week- orgaan van het Comite Politigue Natio- nale, naar aanleiding van de aanstaande onthulling van het Britsahe monument voor 90.000 onibekende Tommies te Iepe- ren een artikel aan de vraag, waarom de Britten te Ieperen zooveel mannen hebben op geofferd tot ibehoud van een stelling, welke militair bijna onhoudbaar was. Het antwoord is, dat vooral politieke redenen daarbij den doorslag gaven diaar Enge- land evenals Belgie voor Belgie streed en evenals Koning Albert de laatste Belgisclhe landstrook niet wilde prijisgeven. Toem het oogenblik van het Britsche offensief in 1917 aanbrak, werd Matagne, naar hij beweert op initdatief van Sir Douglas Haig. door majoor Neville Lytton bij generaal, Charteris, chef van de Intelli gence service, geroepen, die hem ver- zocht, waar Matagne gezegd had de Scheldekwestie goed te kennen, in ver- band met een mogelijiken opmarsch van de Britsche troepen tot de Nederlandsche grens. deze kwestie uitvoerdg toe te lich- ten. Matagne legde daarbij den nadruk op wat hijizelf 'heet ,,le droit de nuisance'' (recht van mdsbrudk) door Nederland in Zeeuwscih-Vlaanderen geoefend. Gene raal Charteris luisterde aandachtig toe zonder een woord van het onderhoud te verliezen. Den volgenden dag werd de veldslag van Vlaanderen hardnekkiger dan ooit hervat. Vermoedelijk, aldus Matagne, die beweert geen dementi's te vreezen, wisten de Britsche officieren en soldaten niet beter dan dat zij Streden voor de be- vrijding van de Belgische kust, maar zeker is het dat bij de groote chefs, die de Khaki-legioenen in den strijd wierpen, de gedachte rees, Belgie te verlossen van den tijdelijken greep van den vijand van het oogenblik en van den eeuwenouden ter- ritorialen greep van zijn vijand van altijd. GROOTERE SCHAPEN EN MEER WOL? In het Engelsche Lagerhuis is Dinsdag uit naam van de regeering medegedeeld, dat het ministerie van landbouw samen met den Schotschen landbouwraad, zijn deskundigen dit najaar een onderzoek zou laten instellen, in verband met de proeven van Dr. Woronof te Parijs, die beweert, dat hij door middel van klier- ove renting en de grootte van schapen en de productie van wol aanmerkelijk opge- voerd heeft. DE BELGISCHE GROOTE OPENBARE WERKEN. Minister-president laspar diende de vorige week in de Kamer, het algemeen rapport van de Nabionale Commissie voor de Groote Werken in en legde daarbij een vrij langdurige verklaring af. Over de soheepvaart tussc'hen de Maas en Antwerpen zeide hij: De voltooiing van de Maaswerken zal de voorwaarden der scheepvaart op de Maas, van Givet tot Luik aanmerkelijk verbeteren. Deze groote waterweg be- dient de nijverheidsstreek van Luik, die van Charleroi door de Samber, en de nijverheidsstreek van het Oosten van Frankrijk, van Lotharingen en van het Saargebied. Tot nog toe geschiedde het verkeer van de Maas naar Antwerpen langs de vaarten der Kernpen. Ten einde dit verkeer aan onze handelsmetropool te behouden, stelt de commissie der groote werken drie imaatregelen voor: 1°. het organiseeren van de scheep- vaarbbewegiing om in de mate van het mogelijke de oorzaken van versperring weg te nemen. De drie staatsdiensten die zich bezighouden met de waterwegen, het beheer der domeinen, voor de scheepvaartgelden,, openbare werken voor het onderhoud, de badiening der kuinstwerken, en het zeewezen, zouden zonder de overheid van een minister en met de medewerking van de gebruikers een onafhankelijik ambt moeten uitma- ken. 2°. de verbetering van de bestaande vaart. Dit wer'k kan in 5 jaren voltrok- iken worden. 3°. de rechtstreeksche vaart Luik Antwerpen, algeheel op Belgisch grond- gebied en voor de sdhepen van 1350 ton, zuiver nationale waterweg, die recht streeksche en snelle verbinding zal uit- maken tussehen de nijverheidsstreek van Luik en de zee, terwijl hij tevens de Kem- pische kolenmijnen zal bedienen en deze het tot zijn nijverheid noodige water zal bezorgen. Dit kanaal zal spoedig aan beide uit- einden a^ngevangen worden- en men zal zonder dralen tot de grondboringen over- gaan. De Minister noemde van de andere werken o.a. nog: het wederaanleggen der 'haven van Nieuwpoort, het bouwen eener brug te Oostende, het verbeteren der visschers- haven van Blankenberghe; het delven van een droogdok te Gent -en van een tweede sluis te Ter Neuzen; het onderhouden en verbeteren der haven van Zeebrugge, aanvulling van de andere havens en noodhaven van Ant werpen, waarvan het uitbaggeren syste- matiscb dient ingericht: het' uitdelven van den tunnel, welke de beide oevers der Schelde moet verbin- den, werd door een bijzondere commissie ingestudeerd welke, eveneens, hare con- clusies indiende. De gezamenlijke uitgaven voor de uit te voeren werken, met inibegrip van de herstellingswerken aan het baannet, doch met uitzondering van den tunnel van Ant werpen, worden op ongeveer twee mil liard frank geschat. Dit totaal zou ver- deeld worden over een termijn van 12 tot 15 jaar tijd, die noodig wordt ge- oordeeld voor de uitvoering van het vol- ledige programma. In aansluiting op de telegrammen van Vjgiag over de in Weenen uitgebroken onlusten kan nog het volgende worden mee- gedeeld, allereerst over de aanleiding. In Januari 1927 werien bij een 'ootsing tus schen socialistische arbtiders en frontstrij- ders (swastikadragers, anti semieten) in Schattendorf, in Burger'and, een arbeider en een achtjarig kini neergeschoten en 4 arbeiders en een zesjarige jongen gewond. Dondtrdagavond tegeu half tien werd in deze zaak vonnis gewezeD De drie voor- uaamste beklaagden werden vrijgesproken. Voor het gerechtsbouw had zich een groote menschenmenigte, voornamelijk jonge lieden verzameld, die bij het vernemen van dit vonnis heftig te keer gingen en door luid geschreeuw of hoera geroep uiting gaven aan hun wo?de of vreugde, naar gelang ran hun politieke opvattingen. De politie j >eg deze manifestanten uiteen. Den vol genden dag echter, dus Vrpdagmorgen, was het nieuws van het vrijsprekend vonnis door de geheele stad verspreid en de arbeiders be- sloten te gaan staken. Bij de staking sloten zich de arbeiders van de Siemens Schuckert Werke aan. Tussehen 8 en 9 uur was de sterk- stroom in de gemeentelijke electrische cen- trale uitgescliakeld en bleven electrische trams op straat stilstaan. A1 heel spoedig kwam het tot botsingen. Een groote mani- festatie werd op touw gezet in de Ring- strasse en voor de universiteit, later ook voor het paleis van justitie en't parlements- gebouw, waarbrj de bereden politie her- haaldeli^k van de wapenen moest gebruik maken. De eerste botsiDgen vonden voor de hoogeschool plaats, welker hordes door de menigte werd bestormd. Do pedels slaagden er echter bijtpds in de ijzeren deuren te sluiten, waarna de ruiten werden ingegooid Aan een aantal politieagenten werd de sabel ontrukt en de uniform van het lichaam gescheurd. Nadat de politie versterking had gekregen, slasgde zij er echter in de demonstranten achteruit te dringen. Ook voor het mini sterie van Justitie en het parlementsgebouw geraakten de politie-beambten in ernstig gevaarzij moesten door bereden collega's worden bevriid. Tussehen laatstgenoemden en de demonstranten ontspon zich een hevige kloppartij, waarbp drie personen werden gewond. De arbeiders poogden vergeefs het parle mentsgebouw binnen te dringen. Zjj werden door de politie in de richting van het paleis van Justitie teruggedrongen, waar de eerste schoten vielen, klaarbljjkelijk uit de rijen der demonstranten. Daarop trokken ook de politiebeambten de revolvers en vuurden twintig schoten af. Onder de menigte ontstond daardoor een wilde paniek, waarbij talrijke vrouwen in onmacht vielen en veertig personen kwetsuren opliepen. Omstreeks het middaguur staakten de arbeiders en employe's in vrijwel alle ondernemingende beweging neemt het karakter van een algemeene staking aan. Tegen den middag drongen de demon stranten het gebouT van het Groot-Duit- sche orgaan, de Wiener bleueste Nach- richten", binnen. Zij sleepten het voor- handen zijnde materiaal de straat op en staken het daar in brand. Ook slaagden zij er in, door een der ramen het paleis van Justitie binnen te dringen. De zich in het gebouw bevindende wacht dolf het onderspit, waarna de demonstranten den beambten de uniformen uittrok en er triomfantelijk mee uit het raam zwaaide. Om halfeen werd gemeld, dat de demon stranten achter het paleis van justitie en op den Schmelingplatz vracbtauto's en groote partieuliere auto's verzamelden en zich daarachter verschansten. De menigte achter deze barricades werd op zeven- a achtduizend man geschat. Politie was nergens meer te bekennen, nadat eenige agenten deerlijk waren mishandeld. Even over half een drong een sterke troep het pa'eis van Justitie binnen, waar, zooals gemeld, de boel in brand gestoken werd. Een Wolfftelegram uit Weenen geeft het volgend beeld van het oproer in den na- middag in de buurt van dit gebouw. Dit de beneien-verdieping van het paleis van Justitie s'aan v'ammende dossiers zijn door de woedende menigte op een hoop geworpen en in brand gestoken. De brandweer doet hopelooze pogingen, om zich door de woelende menschen massa een weg te banen. Op den anderen hoak van het gebouw ziet men demonstranten aktenstukken op straat werpen. De Ringstrasse is een menschenzee, waar- door heen toeterende vrachtauto's van het Roode Kruis af en aan rjjden. Andere vrachtwagens vervoeren afdeelingen van den Sehutzbund. die, naar het schijnt, pegingen in het werk stellen, om de menigte tot bezinning te brengen. Voortdurend kwamen afdeeliDgen van den republikeinechen „Sehutzbund" aan, die er in slaagden de menigte achteruit te dringen en de brandweer in staat stelden het blus- schingswerk ter hand te nemeD. Ook van het Oostenrijksche Bondsleger verschenen sterke afdeelingen ter plaatse. De man- schappen drongen het gebouw binnen, waar tachtig politiebeambten in levensgevaar ver- keerden. Zij waren in een vertrek gevlucht waar de demonstranten hen niet uit wilden laten, zoodat zjj reeds door de vlammen werden bedreigd. Ondanks het woedende getier der menigte, werden zij door de militairen bevrijd en in veiligheid gebracht.- Ook het gebouw der christelrjk-sociale //Reichspost''' werd door de demonstranten bestormd en in brand gestoken. Tegen twee uur hadden miliiairen en politie voor het paleis van Justitie de over hand gekregen; de demonstranten trokken zich toen succts-ievelpk van hel plein voor het gebouw terug. Het duurde geruimen tijd voordat de brandweer tot het gerechtshof koa door dringen. Burgemeester Seitz had met een aantal bekende socialistische parlementsleden op een wagen plaats genomen en trachtte tevergeefs de menigte te bewegen haar verzet te staken. De commuuisten hitsten, volgens het //Acht Uhr Abendblatt" de arbeiders voortdurend op, zoodat deze er zelfs in slaagden de b andweerwagens een stuk achteruit te drijven. De menigte week echter, toen het bericht kwam dat troepen in aantocht waren. Een sterke politiemacht was er even over tweeea in geslaagi door te dringen tot het stadhuis en begun nu de omliggende straten te zuiveren. De arbeiders boden hardaekkig verzet en her- haaldelijk moestsn de agenten van de wapens gebruik maken. In het geiouw van de /r/R;lchspost'' en de //Wiener Neueste Nachrichten" heb'ien de betoogers leelijk hui gehouden. Meubelen en machines werden verbrijzeld. De menigte had het voornameljjk op deze bladen ge- munt, daar zij het gewezen vonnis goed- gekeurd hadien. De menigte verkeert in een toestand van onbeschrijfeljjke opwinding en de tooneelen die fcich afspelen rondom de brandende overblijfselen van het geheel verwoeste pale's van Justitie, alwaar alien, ook vele vrouwen, onder het zingen van revolutionnaire Siederen wilde rondedansen maken, kerinnertn aan de dagen van de Fransche revolutie en de veTwoesting van de Bastille. De leiders hebben de contiole over hun menschen verloren en toen de socialistische burgemeester van Weenen, Carl Seitz, en de president van de republikeinsche garde, de voormalige minister van oorlog Julius Deutsch het volk bezwoeren, de brandweer te laten passeeren, opdat het schoone in Renaissance-stijl opgetrokken gebouw zou kunnen worden beboudeD, werdditgeweigerd; zelfs werden steenen geworpen naar Seitz. Om vier uur duurde het schieten nog voort. Toen was de menigte bij het parle- ment bezig mst het oprichten van barri cades en begon de politie, met karabijnen gewapend, de straten schoon te vegen. Met salvo's werden de menschen gedwon- gen de barricades te verlaten. lnmiddels, vertelt de Tel., had zich de woede der menigte tegen den republikein- schen „Schutzbund" gekeerd, welks leden zjj mat revolvers te lijf ging, tengevolge waarvan een bloedig gevecht ontstond. Alle auto's werden aangehoudrn en naar het paleis van Justitie gebracht, teneinde voor het vervoer van gewonden te dienen. Op verschillende punten werden ook vreemdelingen bedreigd, doch zoodra zjj als zoodanig werdon herkend liet men hen verder met rust. Tegen halfzes nam de strjjd even in hevigheid af, doch daarna ontvlamde hij opnieuw, thans bjj het u ;iversiteit9gebouw, zoodat de politie wederom van de kara bijnen gebruik moeat maken. Om halfzeven verklaarde de chef der vrij willige reddingsmaatschappij, dat volgens de tot op dat oogenblik binnengekomen berichten het aantal slachtoffers 40 dooden en omstreeks 200 gewonden bedroeg. Naar het hoofdeommissariaat van politie meldt, zjjn de helft der slachtoffers politiebeambten. Intusschen brandde het paleis van Justitie geheel af. Oui halfzes was de groote koepel reeds uitgebrand. Ondanks het groote aantal aanwezige spuiten, vermocht de brandweer tegen de vuurzee, die door de geweldige papiermissa's werd gevormd, niets aan te vangen. Mgr. Seipel, bij wien de buitenlandsche gezanten zich bevonden, aanschouwde uit het gebouw van het ministerie van buiten landsche zaken, dit gruwelijk fantastische schouwspel. De politie hoopt voor het invallen der duisternis meester van de sTuatie te zjjn. Onder de demonstranten bevindt zich veel gepeupel, dat de woningen van bewoners uit de zjjstraten, die op het oogenblik af- wezig zijn. openbretkt en leegplundert, deelde de Weensche correspondent van het „Berl. Tagebl." mede, die voorts nog meldt, dat ook is gedemonstreerd voor het Italiaan- sche gezantschap, welks poort onmiddelljjk werd gesloten. „Weg met Mussolini!" Weg met't fascisme De demonstranten werden door de politie uiteengedreven. Een Wolf bericht uit Berlijn meldde Vrjjdagavond, behalve de voorloopige telling van dooden en gewonden (resp. 40 en 200) Het spoorwegverkeer op de Zuid- en Westljjnen was onderbroken. Het tram verkeer s'opgezet. Het telefonisch verkeer met het buitenland gestaakt. De Weensche politie directie publiceerde een proclamatie, waarin er op gewezen wordt, dat de gebeurtenissen, waarvan Weenen Vrijdag het tooneel was, 't strengste ingrijpen der veiligheidswacht tot herstel van de gestoorde openbare rust en veilig heid eischen. Derhalve worden op grond van de wette- lijke bepalingen tot handhaving der open- bare orde en veiligheid alle op'oopen en samenscholingen op openbare straten en pleinen en alle tegen de autoriteiten en bun organen gerlchte betoogingen verboden. Elk niet opvolgen van de wetiige bevelen der veiligheidsorganen is verboden, evenals elke verkeersstoring De veiligheidswacht heeft instructie ont- vangen om met alle gestrengheid op te treden en de bevelen der autoriteiten zoo noodig met alle wettelijke d wangmiddelen te doen uitvosren. De politiedirectie richt aan alle kringen deze dreigende en ernstige vermaning zicb streng a3n de wet te houden en niet toe te laten, dat misladige elementen om hun duistere doeleinden te bereikeu, de rust en de orde pogen te verstoren. De parlementaire werkzaamheden zjjn onderbroken. Alle commissies zijn tot morgen verdaagd. De 0jstenrijksche legatie te 's-Graven- hage heeft van de Oostenrjjksche regeering uit Weenen via Bratislava (Pressburg) een telegram ontvangen, meldende, dat de rust weer hersteld is en dat nergens gevaar voor eigendommen heeft bestaan. SUB De politie is de situatie volkomen meester. Het telegram was gedateerd 16 Juli, 3 uur. TER NEUZEN, 18 Juli 1927. POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. Verplaatst met ingang van 1 Augustus a.s. de commies der posterijen en telegra- fie de heer A. A. Beerens van het post- en telegraafkantoor te Ter Neuzen naar het hoofdbestuur der posterijen en tele- grafie 3e afdeeling te 's Gravenihage. SCHEEPSBOUW. Door den scheepsmakelaar P. A. van Bouchaute, te Ter Neuzen, is voor reke- ning van den heer Oscar Janssens, te Antwerpen, opdracht gegeven aan de N.V. Sclheepswerven v/'h H. H. Bodewes, te Mdllingen, tot het bou-wen van een sta-' len sleepkaan groot ca. 1130 ton, lengte 73,25 M., breedte 9,19 M., holte 2,45 M. Op het voordek wordt een ruime ma- trozenhut -elbouwd, terwijl op het achter- schip een comfortabele roef met tlheehut is ontworpen. Voor het snel heffen der ankers wordt een 8 P.K. Lisenmotor ge- plaatst, waarmede tevens de pompinstal- latie wordt aangedreven. MCJZIEKFEE8T TE HOEK. Het was Zaterdag j 1. een groote drukte in het dorp. Te half 5 arriveerden daar de muziekgezelschappen „Concordia" van Axel, directeur de heer J. E. Blansaart en ffDe Volharding" van Zaamslag, directeur de heer H. Wisse, opgewacbt door „Elk naar zjjn krachten" van Hoek, directeur de heer A. Schirris en een groote volks- men:gte. Bjj het tramstation werd een stoet ge- f/rmeerd en trok men onder het beurtelings uitvoeren van marschmuziek door het dorp. Te ongeveer half 6 werd de stoet ontbonden. Te 6 uur werd aangevangen met de muziekuitvoeringen op de estrade op de markt en speelden //Elk naar zjjn krachten", //Concordia" en „De Volharding" elk een programma, dat omstreeks 1 uur in besiag nam. Deze uitvoeringen mogen goed geslaagd heeten, Zjj werden van begin tot einde beluisterd door een groot publiek en er heerschte onder het spelen onder het publiek een voorbeeldige stilte. De gezelschappen kregen ook veel bjjvalsbetuigingen. Na afloop van de muziekuitvoeringen vereenigden besturen en directeuren zich in het hotel „'s Lands Welvaren" bjj den heer Nieuwelink, waar vanwege de Hoeksche vereeniging aan de gasten ververschingen werden aangeboden, en door den voorzitter, de heer I. de Fouw, enkele woorden werden gewijd aan de verbroedering der muziekge zelschappen en het welgeslaagde muziek- feest, waarbjj hjj ook zijn dank uitsprak voor het genoegen dat de gasten aan de ingezetenen van Hoek hebben bereid. Door de voorzitters van de andere ver- eenigingen werd dank gebracht voor de bereidde ontvangst en hulde gebracht voor het nemen van het initiatief voor feesten als deze muziektournooien, terwijl de hoop werd uitgesproken dat deze te Zaamslag en Axel een even groot succes mogen hebben. De onderneming werd begunstigd met vooral in dit seizoen zeldzaam mooi weer. Te half 10 werden de gasten door //Elk naar zjjn krachten" en tal van ingezetenen uitgeleide gedaan naar het tramstation. Het was voor Hoek een inderdaad mooien avond. SA3 VAN GENT. Door Burg, en Weth. is met ingang van 1 Aug. a. s. in plaats van den heer Van Aken,technisch ambtenaar van Rjjks Water- staat, die naar elders vertrekt, benoemd tot gemeente architect de heer J. Hennink te Ter Neuzen. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigid: A. A. van Oriel, zonder, aan boord, van Gent. G. S. M. Bauwens, telefoniste, Scheldekade 58, van Hutlst. P. H. van de Wijngaart, dienstbode, Nieuw- straat 13, van 'Breda. V. L. Van Daimime, loods, Gren,ulaan 7, van Antwerpen. J. DieLeman, lamdibouwersknecht, P 66, van Iioek. J. P. Meertens, radio-monteur, Vloosiwijk- straat 11, van Oostbuirg. F. Clemminck, onderwijzer, Hoogsteeg 3, van Middelbuirg. Vertrokken: A. Dophemont, zonder, Nieuwstraat 56, naar Hulst. A. A. van Dinter, dienstbode, Nieuwstraat 25, naar Diemen. J. C. en C. Visser, dienstbode, Dekkerstraat 48, naar Wassenaar. B. J. Wisse, zonder, Sdhoolweg 1, naar Zaamslag. C. P. van Doeselaar, werkman, Dekkerstraat 44, naar Rotterdam. A. A. J. de Pauw, huisschilder, Grenulaan 27, naar Velsen. C. J. A. van Koppen, U. L. O.-onderwijzer, Korte Kerkstraat 10, naar Boskoop. D. Banters, zonder, N. Kerkstraat 3, naar Amerika. A. Dieleman, zonder, Schoolweg 45, naar St. Philipisland. P. M. van Tongeren, religieuse, Nieuwstraat 12, naar Roosendaal. J. D. Geldeirs, loods, Grenulaan 7, naar Gent. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Ter verzachtlng en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen en smetten der huid, muggebeten en zonne- brand, moet men op reis voorzien zijn van Doos 30, Tube 80 ct. PUROL RECHTSZAKEN. ONRECHTMATIGE OVERHEIDS- DAAD. Door -den president der rechtbank te Miiddellburg werd uitspraak gedaan in het kor.t gediing, door den heer L. J. M. Quasters te Vlissingen aanlhangig ge- maaikt tegen de gemeente Vlissingen, ter- zake van het plaatsen van een hekwerk voor het etalageraam van het door den heer Quasters bewoonde perceel Badhuis- scraat 1, waardoor deze belemmerd werd in het gebruik van de etalage van zijn wimkelpand. De president der arrondissements-rech t- bank verklaarde het plaatsen van dit hek onrechtmatig, wees aan den heer Quas ters zijn vordering tot wegneming van het hek toe, en veroordeelde de gemeente het hekwerk weg te ruimen. Als verdediaer van den heer Quasters is opgetreden Mr. P. M. W. J. van der Slikke te Vlissingen. DE OOGST IN BELGIE Vlas. Het vlas is tameiijk goed, doch alleen wat kerf. De vlasmarkt is heel wat minder levendig geworden dan voor eenige weken. De prijzen zijn wel niet veel ge- daald, doch de kooplust is minder en er wordt meer op kwaliteit gelet. Aardappelen. De stand is redeljjk goed. Op ver.-chillende plaatsen begint zich echter de gevreesde airdappelziekte te vertoonen. De prjjzen der vroege aardappelen zijn thans dalerde. Suiker- en voederbieten. De vroeg ge- zaaide bieten beloven een goed gewas, over de later gezaaide is men niet geiust. Het gewas is zeer achterlijk. GROOT-BR1TT ANNIE. Aardappelen. De vroege aardappelen, die thans gerooid worden, geven slechts gerirge opbrengsten en de knollen zijn klein. La'e soorten ofschoon nog wat achterlijk, staan algemeen gezond en sterk en zijn hard gegroeid ca den regen. Practisch gesproken kan men over het algemeen in de centra vaD cultuur een cormalen oogst verwachten, ofschoon in vele deelen van Yorkshire de planten vrij ernstig leden van de nachtvorsten in Juni en aldaar dan ook lichte oog»ten worden verwacht. VERDRONKEN. Bjj de sluizen in het Merwedekanaal is Woensdagmiddag een 15 jarig meisje te water geraakt en verdronken. Bjj het baden is te Gaanderen de 15-jarige D. verdronken. Zjjn ljjk is nog niet gevocden. ONGELUK MET EEN GEWEER. Zaterdagnamiddag werd in een kersen- boomgaard te Gameren tengevolge van het uiteensprirgen van een grendel van zjjn geweer de 23 jarige J. van Oyen uit Zalt- Bommel gedood. KOFFER GEVONDEN. Een paar jaar geleden is op het meer bjj Oudega (Freen zeilboot omgeslagen, waarin drie personen uit Holland zaten. Een kofifer met geld en voorwerpen van waarde ging verloren. Deze koffer is thans door visschers gevonden en bg de politie gedeponeerd. DE „VEENDAM" IN AANVARING. Een draadloos bericht van het stoomscbip „Veendam" van de HollandAmerika ljjn, op weg van Rotterdam naar New-York, meldt dat het schip Vrijdagmorgen te 4.40 uur op vier mjjlen ten Oosten van Nantucket in aanvaring is geweest met het Noorsche stoomschip //Sagaland", dat gezonken is. Alle opvarenden van de //Sagaiand", op een na, zjjn gered De yYeendam", die geen schade had, werd'savonds7 uur te New York in quarantaine verwacht met de overlevenden van de #Sagaland" aan boord. G EVAARLIJKE INDRINGER.; Vrjjdagnachtis ingebroken in hetstations- gebouw te Budel. De inbreker schijnt door een openstaand raam bincengekomen te zijn. Hij vond blijkbaar niets van zijn gading. Hij is daarop het woonhuis van den stationchef bicnengegaan, is langs de slaapkamer van den chef in de keuken terecht gekomen. Daar is hjj kaas gaan zitten eten, maar hjj werd door den chef, die inmiddels was wakker geworden, betrapt. De indringer trachtte te ontvluchten en bij de achtervolging struikelde de stationchef over een gangmat en viel hij in den gang, van welke gelegenheid de indringer gebruik maakte om zijn mes te voorschijn te halen en den chef een steek in de hand toe te brengen. Toen de schoonzoon van den stationchef naar beneden kwam, nam de kerel de vlucht. De chef is op last van een geneesheer naar het ziekenhuis te Eindhoven over- gebracht, waar de wonde is gehecbt. Daarna is hjj naar zjjn woning ternggebracht. De verwonding is niet van ernstigen aard. Er wordt Diets vermist. De rjjkspolitie heeft een onderzoek inge- steld naar den dader, van wien de chef

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2