Zomerwarmie LANDBOUWBERICHTEN. 6EMENBDE BERICHTEN. PBEDIKBEURTEN. INGKZONDEN MEDEDEEL1NGBR CDRSUS IN ELECTROTEGHNIEK. i veroorzaakt vaak Hevige Hoofdpijn; een paar Mijnhardt's Hoofdpijutabletien doen deze spoedig bedaren. In Buisje 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. schipbreuk geleden. De Vlaamsche na- trionalisten kunnen er helaas zelfs geen leedvermaak over hebben, want zij weten, dat deze nederlaag gekocht is met de op- offering van het Vlaamsche welvaartbe- lang aan de Brusselsdhe prestige politiek. In verbamd met de bespreking van de verlhoulding tot Nederland raa'kt de spre- ker het vraagpunt aan van het gebruik van de Nederlandsche taal in het diplo- matieke verkeer tusschen beide landen en overigens in alle andere betrekkmgen van de openbare besturen der twee staten. In zijn antwoord op versdbillende sprekers zeide minister Vandervelde on- der meer, idat de annexiionistische drijve- rijen kinderacihtiglheden waren, waarvan de regeering geen kennis had gekregen voor zij werden begaan. Indien er straf- bare feiten waren gepleegd zou de re geering zijn opgetreden. Intusschen kon- den die baldadigheden geen ander gevolg hebben dan de betrekkingen tusschen beide landen vertroabelen. Verder zei de minister, dat Belgiie steads den steun van Frankrijk en Enge- land tijdens de onderhandelingen had ge- noten. Hij meende ten slotte, dat, wanneer Nederland zal begrijipen, dat Belgie geen poliitieke bijbedoelingen heeft, de econo- misohe belangen van beide landen hevor- derd zouden kunnen worden door de vriendschappelijke samenwerking van Belgie en Nederland. VECHTPARTIJ IN DE BELGISCHE KAMER. Donderdagmiddag hebben in de Bel- gische Kamer iheftige incidenten plaats gehad bij de beraadslagdngen over het wetsontwerp betreffende de aanwijzing van arbe 1 d,sgedelegeerden voor de mijn- inspectie. Hierbij verweet de communistische af- gevaardigde Jacqmotte den socialisten, idat zij zich tot dienaren der kapitalisten maakten en teqenover de arbeidersklasse verraad pleegden. Deze woorden waren voldoende, om de socialistische linkerzijde in woede te doen ontvlammien. De beide communis tische afgevaardigden werden op scheld- woonden ontlhaald: ..lafaards", ,,rad- draaiers", enz. En van scheldwoorden ging men tot handtas'telijkheden over. Een aantal socialistische afgevaardigden wierp zich op Jacqmotte en het regende vuist- slagen. De voorzitter verliet de zaal, ten teeiken, dat de zitting geschorst was. doch de veldslag bleef rusfcig voortwoeden. Jacqmotte viel op den grond, waar hem door de socialisten nog een aantal schop- pen werd toegediend. Boden en katho- lieke afgevaardigden poogden de strij- dende partijen te scheiden. Na eenige oogenblikken keerde de rust terug, waarna de zitting hervat kon wor den. Op het slagveld bleek geen enkele gewonde te zijn acihtergebleven. Des avonds is de Kamer voor onibe- paalden tijd op reces gegaan. De c'entrale commissie voor de beihan- deling der amnestiekwestie heeft haar zittingen tot 10 Augustus verdaagd, daar zij er niet in geslaagd was een rapporteur te viinden. Bij de commissie is thans een nieuw amendement aanhangig, dat tot sltrekking heeft, alien van amnesfcie uit te sluiten, die wegens vers'tandhoudinq met den vijand veroordeeld zijn. TER NEUZEN, 15 Juli 1927. CONCERT OP DE MARKT. Donderdagavond had het aangekon- digde concert van „De vereenigde werk- lieden". idirecteur de heer A. Sdhirris, plaats. Was het wader d'ien dag, als zoovele dagen, ongunstig, met den avond was het beter, zoodat het concert kon doorgaan. Het gezelschap kweet zich goed van zijn taak. Zoowel de lichtere nummers voor de pauze, als de zwaardere daarna kwamen uitstekend tot hun .recht. In het bijzonder mag vermeld worden ,,Die lus- tdge Wittwe". Het publiek, niet zoo talrijk als anders wegens de onlbetrouwbare weersgesteld- heid, maar toch in grooten getale aan- wezig, appJauidiseerde bij verschillende nummers, een applaus dat welverdiend was. GESLAAGD. Voor het toelafiingsexamen aan de Middelbare Technisdhe School te 's Gra- venhage is 'geslaagd onze stadgenoot I. A. Lilttooij. TER NEUZENSCHE MUZIEKSCHOOL. Wij vestigen de aandadht op de in dit nummer voorkomende advertentie van de Ter Neuzensdhe muziekschool, directrice mevr. DoussySlinigeneyer, waarvan de examen-uiits'lag wordt gepubliceerd. De gelegenheid voor inschrijving staat weer open. In het bijzonder wordt de aandacht ge- vestigd op den specialeii leergang voor solo-zang, onder leiding van mej. I. Lozin, le pr. met ondersdheiding van het conser- vatorium te Gent. CANDIDAA.T GEV1EENTE-SECRETARIS Gisteren slaagde voor het examen, ge houden te 's Gravenbage, voor candidaat gemsente secretaris, de heer C. J. van flootegem, am'otenaar ter secretarie alhier. T1JDELUKE SCHORSING 1STRO0MLE7ERING. Zooals uit de in d t nummer voorkomende advertentie blijkt, zal a.s. Zoadag des morgans tussehen omstreeks 4 en 5 uur van uit de eleetrisch centrale te Westdorpe van de P.Z E.M. geen stroom worden ge Ieverd. ZWARE REGENVAL EN ONWEER In den nacht van Woensdag op Don- derdag ontlastte zich boven deze streek een zwaren regenval. In het lage stads- gedeelte waren de bewoners daarvan de dupe, daar de rioleering niet voldoende water kon loozen en dit eerst op de straat kwam en daarna ook in verschil lende huizen drong. Sommige bewoners moesten naar men ons meedeelt een wijk- plaats zoeken op den zolder. De regen hield aan tot in den morgen In den namiddag kwam een donderbui opzetten waaruit het weer taimelijk regen de, en het water uilt de rioleering weer op de Straat kwam. Voor de derde maa sinds koren tijid onlastte zich uit de bui een zwaren donderslag, bijna gelijktijdig met het zien van den bliksem. De elec- 'trische ontlading schijnt den bliksemaf leider van het kamtongerecht alhier te heibben getroffen en daarlangs naar de aarde te zijn afgevoerd. In het gebouw was in een der vertrekken het behangsel papier een weinig beschadigd. Blijkens de bericthten had de zware regenval van Woensdagnacht in Oost burg ook tot gevolg, dat tudnen en lan- derijen als het ware onder water stonden Bij velen drong het water in de woningen Door het inslaan van den bliksem is de scihuur van H. Remeijn nabij Oostburg af- gebrand, terwijl door dezelfde oorzaak te Sdhoondijke in woningen schade were aangenicht. Te Vlissingen komden de riolen het ook niiet aanzwelgen en liepen verschillende straten en kelders onder water. Dit was. evenals hier oo'k een gevolg van den Ihoogen waterstand, waardoor uit de riolen niet op de Sdhelde kon gespuid worden Te Tiillburg heeft zich gisteravond een zware bui ontlast. In een oogwenk ston den tal van straten blank. Op den weg Baarle-Nassau-Tilburg werden door den bliksem 6 telegraafpalen vernield en te Riel werd een seinhuis getroffen, zoodat de treiinen met onveilig sein moesten ver trekken. Naar wij verneman orgaaiseert de Inspec- teur van het L. 0. in de inspectie Ter Neuzen een cursus in electrotechniek voor 0. Z. VI. te geven door den heer Ir. de Regt, electro- technisch ingenieur te Ter NeuzeD. Het ligt in de bedoeling dezen cursus te openen met September a.s. te Axel. Het is in 'tbelang dezer zaak te hopen dat er vol doende belangstelliug zal zijn, zoowel bij onderwijzers a's bj] anderen, opdat deze cursus zal kunnen doorgaan. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 3 tot en met 9 Juli in de provincie Zeeland, bedroeg: roodvonk: s Gravenpolder 1, Kruiningen 1, Oud-Vossemeer 1. MIDDELBAAR ONDERWIJS. Geslaagd aan het St. Gertudislyceum te Roosendaal afd. H. B. S., voor 'het eindexamen, mej. I. Kegelaar, te Nieuw- Namen. Aan het St. Norbertuslyceum, aldaar afd. H. B. S., voor het eindexamen, de heer W. Colsen te Hontenisse. LOODSWEZEN, ENZ. Naar de N. R. Crt. verneemt, is afge- zien van het denkbeeld, dat in overwe- ging was, om de afdeeling loodswezen, betonning, bebakening en verlichting van het departement van marine ohder te brengen bij het departement van water- staat. Een onderzoek naar de wenschelijkheid van die verplaatsing moet hebben uitge- wezen, dat de voordeelen, die men er van verwachtte, door de nadeelen zouden worden overtroffen. TITULAIRE RANG VERLEEND. Aan den gepensionneerden luitenant- kolonel van het wapen der marechaussee G. J. P. A. Thomson, is met ingang van 1 Sept. de titulaire rang van kolonel ver- leend. EEN ZEEUWSCH REISBUREAU. Volgende week zal te VlissiDgen een reisbureau onder den naam „Zeelandia Ex- presse" worden geopend, dat op dezelfde wijze zal werken a's andere reisbubaux en dus a'Te inl chtingen zal verstrekkeD, spoor- wegbiljetten, automobiel tickets, bagage- verzekeringen, hotelreserveering enz. zal verzorgen. Het bureau is een bijkantcor van het reisbureau te Gent, en worden van uit Belgie ook reizen naar Zeeland georga- niseerd. Het staat onder leiding van den heer W. Laatsman, die Nederlander is en die gewarkt heeft bij verschillende der wereldreisbureaux dus op de hoogte van dit werk is. In het vervolg kan dus iedereen in Zeeland te Vlissingen inlichtingen bekomen, op dit gebied, want ook voor prive reizen kunnen plannen worden opgemaakt en maatregelen worden genomen. SAS VAN GENT. W i n d h o o s. Donderdagnamiddag omstreeks half drie betrok de lucht zoo erg, dat er in sommige huizen het licht moest worden opgestoken. Alle verschijnselen wezen er op, dat er dichtbij esn zwaar onweer op til was. Het bleef echter bij dit verschijnsel, altbans voor wat Sas van Gent betreft. In het naburige Selzae'e echter heeft terzelfder tijd een windhoos gewoed, die alhoewel zonder buitengewone materieele schade aan te richten, niet nagelaten heeft haar uitwerking achter te lat n. Een ooggetuige vertelt ons daaromtrent, dat het water van het Kanaal in de nabjj- heid der brug een 4-tal meters omhoog werd gezogen, terwijl het zoo donker was, dat men op enkele meters afstand niet zien kon en de drukking van den wind zoo sterk, dat er bijna niet tegenin voort te komen was. In de omgeving van de teerfabriek was de lucht zoo zwart van kolenstof en kleine kiezelsteentjes, dat het gezicht er door verblind werd. Op een plaats waar de wasch te drogen hing, ging deze een 40-tal Meters al wirrel- warrend de lucht in, ter vijl een openstaanc dakraam van de teerfabriek met de geheele omljjsting van hout en pannen werd uit- gerukt en in het kanaal werd geslingerd. In de Groenstraat werden van een 6 tal huizen groote partjjen dakpannen met de latten incluis afgerukt en een eind verder neergesmakt. Van de fabriek Ktihlmann zijn een aanta mastiek daken afgerukt Ook op andere fabrieken in die om geving is er dakschade Persoon'ijke ongelukken zjjn echter niet voorgekomen. HULST. Het offi neel plan van den historischen optocht, uitgaande op 4 en 6 September tjjdens de landbouwtentooustelling alhier, is als volgt Hoofdgroep 1. De intrede van den Abt van Duinen-, Lambert van Westhoutere, ia Hulst. I. Een afdeeling Hulstersche schutters van het Voetbooggilde ,/St. Joris", de Standaarddiager, de Deken, de Koning vier gildebroeders 2 Vier trompetters, die onder het spelen van middeleeuwsche wjjzen den stoet be- geleiden. 3. Boeren en boerinnen uit Hulster Ambacht, te paard en te voet. 4. Lambert van Westhoutere, abt van Duinen, raadsman van den graaf, in zijn reiswagen, getrokken door vier paarden. Gewapende beschermers van den abt. 5. De Ba'juw der vier Ambachten, Jan van Zandvorde, te paard. 6. De Schepenen van Hulster-Ambacht te paard. 7. Benedictijnermonniken van St Baafs en St. Pieters uit Gent. 8. Cisteaciensermonniken van Ter Dui nen, Bovdeloo en Cambron. 9. Norbertijnerkannuniken, waaronder in het midden de Magister ven Hulsterloo 10. Minnebroeders uit het Hulstersche convent. Hoofdgroep 2. De intocht van den Graaf van Vlaanderen, Lodewjjk van Male in Hulst. II. Een afdeeling Hulstersche Schutters van het handbooggilde ,/St. Sebastiaan" de Standaarddrager, de Deken, de Koning, vier gildebroeders. 12. De Baljuw der stad Hulst. 13. De Schepenen van Hulst. 14. Een groep Pcorters en Poorteressen uit Hulst, Axel en Hugersluis, met twee vreemde kooplieden uit Gent. 15. Schildknapcn van bet Graafelijke Hof. 16. Valkenier, Minnezanger en Sterren- wichelaar van den Graaf. 17. Herauten met klaroenen. 18. Graaf Lodewijk van Male met zijn gemalin Margaretha van Brabant, beiden te paard. 19. Vijf Hofdames in open koets, be- spannen met twee paarden. 20. Riider Gosewijn van der Moere, watergraaf van Vlaanderen, te paard. 21. De Kanselier van Vlaanderen met drie raadsleden van den graafden heer van Maldeghem, den heer Testard van de Woestine en den heer Olivier de Deur wardere, alien te paard. 22. R'dder Wulfaerd van Maelstede, burchtheer van Hulst en zijn zoon Lodewjjk van Maelstede, erfelijk schout van Hulst, beiden te paard. 23. Ridder Philips van Axel, heer van Zaamslag, gewezen Ruwaard van Vlaanderen en zjjn zoon Jan van Axel, erfelijk schout dier stad, beiden te paard. 24. Een groep z vaardspelers. 25. Potsenmakers en zotskappen. Twee regelaars van den stoet te paard. BIERVLIET. Geslaagd aan de academic van beel- dende kunsten en tecihnische wetenschap- pen (afd. Bouwkunde) te Rotterdam, de heer J. A. Faas te Riervliet. Zondag 17 Juli 1927. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 9J u., Ds. Ekering van Amsterdam 2 u., dhr. Kortenhoeven van Ileem- stede en's avonds 6 u Ds. Ekering van Amsterdam Sluiskil. 2 u., Ds. Hermanides van Hulst. Hoek. 91 u Ds. E. Raams, Bediening van het H. Avondmaal en 21 u., Ds. E. Raams, Dankzegging. Zaamslag. 91 u. en 21 u., Ds. 6. van Dis. 8as van Gent. 91 u,, Dc. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hoek. Gereformeerde Kerk. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. Vanhaelen. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijkatraat). Ter Neuzen. 10 u., 3 u., en 61 (nieuwe tijd) Ds. Neerbos. Oud-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 u., (oude tijd) leeskerk. Gereformeerde Gemeente. (Weststraat.) Axel. 91 u. en 21 u., leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. 51 u., (Zomertijd) Evangelisatie. R. K. Kerkdienaten te Ter Neuzen. Ztnlag z.jn la H. H. Diensten om 7, 81 enlOuur Namiddags om half drie Lof. Bij de Woensdag gehouden keuringen op de tentoonstelling van ,,Het Neder landsche Trekpaand" te Breda, werden uit Z.-Vl. bekroorid: Cat. 1. Hengsten van 5 jaar en ouder, groote maat. Een goede klasse zwaarge- keurde vaderpaarden met over 't alge- meen goede gangen. 4. Mayeur de Gaes- beek (B 1225) van de Hengstenvereeni- gtng te Sdhoondijke; 4b. Wilson (B 693) van de Hengstenver. te Axel; eervolle vermeldingen: Conde de Laboureur (B 831) van C. A. de Bruyckere te Bres- kens. 2. De hengsten van 5 jaar en ouder van de kleine maat vormden een collectie beste, diepe, grove paarden met goede bewegingen. 4b. Inger.sol de Lalboureur (B 870) van de Hengstenver. De Toe- komst te Axel; eervolle vermeldingen: Mascotte d'ljzendijke (B 1195) van wed. C. B. TemmermanBonte te IJzendijke. Cat. 3. De her-sten van 4 jaar, van de groote maat, vormden een goede klasse. 1. Consul (B 1267) een zoon van Ger main de Caneghem, de kamoioen van verleden jaar, gefokt door en eigendom van P. T. Lannoye te Aardeniburg; eer volle vermelding: Avenirde Nil B 1232) van de Hengstenver. Kloosterzande te Kloosterzande. Cat. 4. Hengsten van 4 jaar, kleine maat. Een goede collectie met vooraan- de beste vaderpaarden. 1. Carlo (B 1229) en Frans (B 714), zoon, van Em. C. Fas- saert te Lamswaarde-Hontenisse; 2. Al bion d'Hermine (B 1241) van Gebrs. Aernaudts te Sluis, die dit jaa-r kampioen geweest is in Goes en in Sluis. 3. Attila (B 1263) van Gebrs. De Waal te Osse- nisse; 3b, Marius (B 1286) van Ant'h. H. Dekker Jzn. te Zaamslag; eervolle ver meldingen; Artiste K (B 1262) van P. VaelIJsebaert te St. Jansteen; Mayeur du Sartian (B 1235) van M. van Fraaijenhove Jzn. te Axel. Cat. 5. Hengsten van 3 jaar van de groote maat. Goede, grove paarden, toe- komstige goede vaders; eerv. vermeldin gen: Alde'baran van Rondeputten (B 1304) van F. Dekker Pzn. te Axel. Cat. 6. De hengsten van 3 jaar van de kleine maat, vormden een verzamelling redelijlk ~oe.de paarden met zwaar been- werk. 2. Harold (B 12891 van Rene F. M. Sturm te IJzendijke; 3. Nioo (B 1305) van P. B. van Hoeve te Axel; eerv. ver meldingen; Opera du Marouis (B 1285) van D. Temmerman te Philippine; Rini (B 1288) van C. A. de Bruyckere te Bres- kens. Cat. 7. De hengsten van 2 jaar, van de groote maat, vormden een verzameling goede, jonge hengsten met goed been- werk en goede gangen. De eerste en derde prijs zijn zonen van Frits (B 1092), den eerste prijswinner der eerste catego- rie, de .tweede is een Cavalier de Grub- ben-zoon. 1. Empereur d'Ahea (Vib. 45915) van Gebrs. Aernaudts te Sluis; 3a. Ebald d'Ahea (45915) van Gebrs. Aernaudts te Sluis; 3b. Hans (42164) van K. van Hoeve te Ter Neuzen; eervolle vermeldinoen: Koert (42435) van G. Buiisse te Riervliet; Lumineau (45557) van A. C. IJselbaertTemmerman te Axel; Hector v. Zwartenhoek (44494) van E. B. van Acker te Westdorpe. Cat. 8. Hengsten van 2 jaar, kleine maat. 3b. Orange van t Sas (43342) van Gebrs. Aernaudts te Sluis; eervolle ver meldingen: George de Veerhoek (41414) van Rene F. M. Sturm te IJzendijke. Cat. 9. De mernien van 9 jaar en ouder, die voor het eerst op de nationale tentoonstellina in een afzonderlijke cate- gorie werden toegelaten, vormden een zeer goede klasse merrien met type en zwaar ibeenwerk. 1. Jacoba (B 4269) van G. Buijsse te Biervliet; 2 Julia (B 5169) van Iz. LuteijnLeenhouts te Zuidzande; eerv. vermeldingen: Cora B 3519) van A. J. v. d. MeulenLuteijn te IJzendijke; Aline de Laboureur (B 3161) van C. A. de Bruyckere te Breskens. Cat. 10. De merrien van 58 jaar van die groote maat vormden een verza meling zware merrien met zwaar been- wer'k en goede gangen. 1. Docila de La boureur (B 5853) van C. A. de Bruy ckere te Breskens; 4 Klima de Trau (B ckere te Breskens; 4. Klima de Frau B vermelding: Amanda (B 8160) van Jan den Hamer Fzn. te Axel. Cat. 11Merrien van 58 jaar, kleine maat. Een klasse extra beste en soliede merrien met best grof beenwerk en goe de voeten. 2. Juliana (B 9356) van F. Dekker Pzn. te Axel. Cat. 13. Merrien van 4 jaar van de kleine maat. Zeldzaam uniforme en soor- tige merrien. 1. Juliana (B 11017) door Carnaval d'Ahea (B 907) van F. G. Die- leman de Feijter te Waterlandkerkje; 3. Helena Kiel (B 10909) van Gebrs. Mang- nus te Boschkapelle; 4. Flora (B 11096) van F. F .Brooymans te Sluis; eerv. ver meldingen: Anna (B 11044) van P. Kre- mers te IJzendijke; Annie (B 10907) van Jac. de Feijter Czn. te Boschkapelle. Cat. 14. Merrien van 3 jaar van de groote maat. Een zeer zware klasse jeste driejarige merrien; waarover de klasseeriing naar het gevoelen van vele fokkers zelf wat zwaar voor de jury bleek te zijn. 3a. Niislka (B 12221) van Gabrs. de Dobbelaere te IJzendijk; 3b. Biena (B 12252) van H. J. Cammaert te Hoofd- plaat. Cat. 15. De merrien van 3 jaar van de cleine maat vormden een klasse qoed- soortige kleine merrien met goede gan gen. 1. Balzamine (B 12223) een doch- ter van Germain de Caneg'hem, de kam- )ioen van verleden jaar, van Gebrs. De Dobbelaere te IJzendijke. De merrien van 2 jaar van de kleine maat vormden een veelbelovende ver zameling. Cat 18. Merrien van 4 jaar en ouder van de groote maat met veulen. 1. Elza d Orange (B 8186) van wed. ML G. Die- leman te Hoek. Cat. 19. Merrien van 4 jaar en ouder van de kleine maat met veulen. 4. Ca-m- milla IB* 11057) van Iz. LuteijnLeen houts te Zuidzande; eervolle vermelding: Minerva (B 11028) van Gebrs. De Dcb- belaere te IJzendijke OP ZOEK NAAR 12 MANNEN, DIE EEN VROUW TER DOOD W1LLEN VEROORDEELEN. Texas, dat geen yrouwelijke juryleden toelaat, is op zoek naar 12 mannen om een jury te viuden, d e een vrouw, zoo coodig ter dood willen verooideelen. De vrouw. om wier ha's het gaat, is mevrouw Re becca Rogers, de typiste en studente aan ds universiteit van Texas, die in December „uit de grap" een bank voor 10.000 gul den beroofd heeft. Mej. Bradley, zooals zjj aan de universi'eit heette, had zich als jour- naliste bij de bank aangemeld en gevraagd om gebruik te mogen maken van de schrijfmachine. Zij tikte, totdat het groot- ste deel van het personeel weg was gegaan om koffie te drinken en haalde toen een revolver voor den dag, waarmee vij de bei de overgeblevenen dwong in een kluis te gaan, waarin zij ze opsloot. Zij stal toen 4000 dollar en ging er in haar auto van door. Het autonummer heeft haar ver- raden en thans moet zij terecht staan voor een misdrgf, waarop in Texas de dood- straf staat. Tot dusver heeft de rechter te Austin geen man, laat staan 12, kun nen vinden, die een eventueele ter dood veroordeeling op zich willen nemen van het jonge vrouwtje, dat een jaar voordat zjj haar misdaad pleegde in het geheim in het hu- weljjk was getreden met mr. Rogers, een jong advocaat uit Amarillo. De rechter heeft de zaak dan ook voor- loopig moeten uitttellen. EEN DOLLEMAN IN EEN B10SC00P-RESTAURANT. De geweldige hitle, die Woensdag te New-York heerschte, had vele bewoners van de hoofdstad naar het stiand gedreven. Daar was het echter ook warm en een kok op Coney Island werd plotseliig gek van de hitte en rende met een vleeschmes het gecombineerde restaurant en bioscooptheater waarin hij werkzaam was, bicnen. Ocder de eters, die juist een spannend drama op het witte doek volgden, verwebte de ver- schjjning van den kok een panitk. Stoelen en tafels werden omgeworpen en vele be- zoekers namen de vlueht. Yervolgecs fce- dreigde de kok buiteD, op een sfoel staande, de voorbjjgangers. Bij sloeg een van hen een arm stuk en verwondde twee anderen met een mes. Tenslotte zag de politie zich genoopt op den kok te schieten. Zg loste negen schoten, waarvan een een toe- schouwer trof in den buik. De kok werd doodgeschoten. EEN KINDJE LEVEND BEGRAVEN. Een automobilist, die in een boscb te Hurst Green in Sussex wat wilde rusten, hoorde, toen hjj onder de boomen liep, een eigenaardig geluid. Plolselicg zag hjj een binder voet je uit den grond steken. E) jj groef het kindj°, een jorgen van naar schatting twee maanden, op en bracht het, daar het nog teekenen van Jeven gaf, caar een ziekechuis. Daar verkeert het thans in zorgelijke omstandigheden. Op den weg langs het bosch had men even tevoren een groote toerauto met een vrouw en twee mannen zien rijden, d''e de politie thans tracht op te sporen. EEN WONDERLIJKE REDEN TOT ECHTSCHEIDING. Helen Wainwright, een bekende zwem- ster, heeft echtscheiding aangevraagd op de volgende ongetwjjfeld wonderljjke reden Zij is indertijd opgetreden met Gertrude Ederle, die, naar men zich herinneren zal, het kanaal is overgezwommeD. Deze had haar in het openbaar geplaagd met den organist van een bioscoop te .Oklahoma, Leonard Holland genaamd. Om de grap vol te houden kocht Helen toen in een bazaar voor enkele stuivers een ring, die zij achter de schermen van het theater, waar zij zouden optreden, aan haar vinger stak. De directeur van het theater meende toeD, dat zij juist getrouwd was, en deelde dat den volgenden avond aan het publiek mee, dat haar, volgens het a'oude Engel- sche gebruik, met rijst bestrooide. De Oklahomasche bladen publiceerden fantas- tische verhalen over haar huweljjk en om opspraak te vermiiden trouwde Helen den organist, dien zij twee uur daarna weer verliet. Thans heeft zij, als gezegd, echt scheiding aangevraagd. WIE HET LANGSTE WAKKER BL1JVEN KAN. Wat hier volgt, is geen verbaal van rleine jongHjes, die 's-avonds in hun bed een weddenschap aangaan, maar deugdeljjke groote menschenernst. Een 40jarig heer te San Antonio, een verzekeringsagent, is 150 uur achtereen, 6 ]/4 dag wakker gebleven. Vijf en dertig koppen koffie en zes pakjes cigaretten per dag hebben hem geholpen om den slaap te verdrijven. De man gaat er thans prat op een record geslagen te hebben. Er zijn echter al stadgenooten, die hem die eer niet gunnen en hem tot een wedstrjjd in het waken hebben uitgedaagd. Er heerscht te San Antonio veel belangstelling voor deze nieuwe sport.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2