Purol bij doorzitten en stukloopen der Huid. SPORT. LANDB0UWBER1CHTEN. GEMEN8DE BERICHTEN. VEEL ANIMO VOOR OCEAAN- VLUCHTEN. HET VERHOOR VAN MEVRODW MONTARD. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. rijkspostspaArbank. Ook in de tweede reeks over denzelf- den afstand ging Piet met de zege strijken tegenover zijn tegenstander Denis Ver- schueren, alhoewel in deze race het ver- schil tusschen beiden slechts 1 wiellengte bedroeg. TEG EN ,/HE T KRIJT". Volkspartij, Duitsck nationals n en centrum, hebben bij den Rjjksdag het initiatief- voorstel ingediend om rchulden, in cafe's en kroegen voor alcoholhoudende dranken gemaakt oninvorderOaar te verkiaren. Bp aanneming zuilen dus welira heel wat minder Duit chers in het krjjt staan. EEN SPEC!ALE AR3EIDSRECHTBANK. De eerste zitting van de speciale arbeids- rechtbank, welke door Mussolioie is in- gestell ter bijlegging van alle geschillen tusschen het kapitaal en den arbeid, ter vermindering van stakingen en uitsluitingen is in Rome gehouden. De vraag, die be hande!d werd, was niet van groote beteekenis en een onmiddellijke besiissing werd niet verkregen. De zaak werd uitgesteld tot 14 Juli. Deze eerste zitting van de speciale arbeidsrechtbank is echter van beteekenis, omdat hiermede een begin is gemaakt met den door Mussolini ingestelden industrieelen vrede. Zoowel stakingen als uitsluitingen zijn thans onge'dig en kunnen met zware straffen, ook ge rangenisstraf, worden gestraft. Bp verschillende constructeurs van vlieg- tuigen in de Vereenigde Staten zjjn onge- veer tachtig aanvragen met betrekking tot lange afstandsvluchten over den Atlantischen Oceaan ingekomen Vijfaen der betrokkenen hebben reeds voorloopig aangekondigd, dat zij een dergelijken vliegtocht zullen beproe ven, n.l. vijf van New York naar Europa en tien heen en terug. Fokker heett de United Press''' medege- deeld, dat zijn maatschappij alleen reeds zes- tig aanvragen met betrekking tot dergelpke plannen heeft ontvangen. Hp begint thans de constructie van een vli-gtuig, voorzien van een motor en een met drie motoren ten be- hoeve van de Zuidpoolvlucht van Byrd, voor welke verleden week ds contracten ge- teekend zijn. Ook voor den vliegtocht van Balchen, n.l. van New York naar Noorwegen, zal vermoedelijk een Fokker gebruikt worden evenals voor de vlucht van New York naar Mexico, doch de orders hiervoor zijn nog niet geplaatst. Ook het vliegtuig van Bertaud is thans in constructie en Fokker verklaarde dienaan- gaande ,/Bertaud's tocht naar Rome zal ongetwijfeld met succes bekrooni worden, evenals die van Balchen, hoewel de plannen van dezen laatste nog niet geheel definitief zijn. Beide vluchten zijn alleszins mogelijk, gezien de prestaties der Fokkervliegtu'gen. De tocht van Byrd wordt gefinancierd door den dagbladeigenaar William R. Hearst. Met uitzondering van Byrd's Pooltocht, waaraan ik fiaancieel bijdraag, heb ik geen persoonlpk belang bij de overige vlieg- tochten, tenzp als constructeur", DE 1NBOEDEL VAN LEON DAUDET Men nermnert zich, dat Daudet, in het proces, dat de chauffeur Bajot hem wegens laster had aangedaan, veroordeeld is tot een schadevergoeding in geld aan den belasterde. Daar Daudet in gebreke was gebleven dat geld te beta'en, had Bajot reeds beslag laten leggen op zijn inboedel. Dezer dagen heeft het flof van cassatie last gegeven tot de verkooping daarvan over te gaan. De dag van de verkooping zal later worden vastgesteld. Als wij de Figaro mogen geloo ven heeft het verhoor, dat mr. Villette, de rechter van instructie, mevrouw Montard, de telefoniste van de Action Franfaise, heeft afgenomen, weinig opgeleverd. Mevrouw Montard heeft medegedeeld onder welke omstandigheden zij his tele foniste van den staat was ontslagen. Dat was niet, omdat zij gesprekken zou hebben afgeluisterd, wat slechts een voorwendsel was, maar omiat zij tot de Action Fran9aise behoorde. Na haar ontslag bp den staat, was zij eerst in dienst geweest van een philateiistenvereeniging en vervolgens bp de action gekomen. Als eenvoudig tele foniste wist zij van de technische dingen, waarover men haar ondervroeg niets af. Zij verzette zich tegen de beschuldiging van wederrechtelpke afleiden van ver- bindingen, zooals op 17 en 25 Juni van gesprekken van minister Barthou en het ministerie van financien. Op den 25en heeft zjj-mp half een de Action verlaten, waar alleen een kantoorbediende achter bleef. TER NEUZEN, 11 JULI 1927. GOED AFGELOOPEN. Vrijid'agnamiclidag reed het 13-jariq dochtertje van den heer Lok met haar rij- wiel den kleinen oprit van de Grenulaan af, om zoo de Korte Dijkstraat in te rijden. Of zij vergat te remmen dan wel haar draai niet kon nemen, weten wij niet, doch zij reed met zoo'n vaart tegen het trottoir van het huis van den heer Reniier aan, dat zij over haar stuur vloog en met haar schouder in een raam terecht kwam. Deerlijk gewond door het glas werd zij naar huis gebracht alwaar Dr. Van Bockstaele de lange en vrij die>pe wonde hechtte. BOETSEER- EN BEELDHOUW- KUNST. Wij sc'hreven reeds meermalen over het boetseer- en beeldlhouwwerk van on- zlen stadgenoot, den heer Th. Bauwens, wiens arbeid in deze omgeving een zekere vermaardheid heeft gekrlegen. Voortdurend breid't hij zijn collectie uit en is het aantal werkstu'kken sinds zijn laatste tentoonstelling met een 25-tal vermeerderd. De heer Bauwens zal daarom van a.s. Woensdag tot en met Zaterdag in het Concert- en Bioscoopgebouw deze inder- daad artistieke beelden ten toon stellen. Onder de nieuwe werken zijn verschil lende vooraanstaande en bekende per- soonlijiklheden uit deze stad en omgeving, zoodat het voor velen een verrassing zal zijn als zij zichzelf of een kennis zoo spre- kend zullen zilen weergegeven. Ook de Oceaan-vliegers heeft de heer Bauwens met goed succes onder ihamden ge- nomen". Wij kunnen een bezoek aan deze ten toonstelling ten zeerste aanbevelen. TOERISME. Het aantal dergenen, die aan het einde der week zich willen ontspannen breidt zich voortdurend uit, en verstrekten reeds meerdere stoomvaart- en spoorwegmaat- schappijen goedkoope vervoerbiljetten. Ook de spoorwegmaatschappijen ,,Meche- lenTer Neuzen" en ,,GentTer Neu- zen" stellen thans z.g. „Week-end kaar- ten" verkrijgbaar. De reis moot dan op zijn vroegst Zaterdagmiddag 1 uur aan- vangen en des Maandags om 10 uur de terugreis zijn aanvaard. NATIONALE TREKPAARDEN- TENTOONSTELLING TE BREDA OP 14 JULI a.s. In venband met de latere aankomst der extra treinen uit Breda en de daarop aan- sluiting gevende provineiale 'booten, zal trein no. 32 HulstWalsoorden, die an- ders te 21.40 uur vanaf Walsoorden vertrekt en trein 12 der Z- V. T. M., die te 22.12 uur van af Ter Neuzen afrijdt naar Axel, wachten op de aankomst der booten. Gedurende de maand juni werd aan het postkantoor te Ter Neuzen ingelegd f 15.219,59 en terugb^taald f 18.875,29. alzoo minder ingelegd dan terugbetaald f 3655,70. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 10. Een order tot aankoop van Nationale Schuld werd uitgevoerd tot een nominaal bedrag van f1000. RECHTERLUKE MAOHT. Bp Kon. besluit zjjn herbenoemd (ot kantonrechter-plaatsvervanger in kanton Oostburg: de heeren P. Erasmus en A. Mijs; Ter Neuzen: de heer J. Huizinga. HANDELSSCHCOL HULST. Geslaagd voor het eindexamen der R. K. Middelb. Handelsschool te Hulst mej. Agnes Colsen te Hontenisse ejl de heeren P. de de Vuvst te Koewacht, Jul. de Bruyne te zjuiuuurpe, r. ur tie lie W w -y— beiden te HontenisseAl. Vermeersen te Hulst, B. de Rechter te St. Jansteen. Af- gewezen geen. BESMETTELfJRE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 26 Juni tot en met 2 Juli in de pro?incie Zeeland bedroeg RoodvonkKrabbendijke 1, Oostburg 1, DiphteritisO.'ezande 1. GESLAAGD. Voor het in het Pensionaat St. Vin- centius a Paulo te Wachtebeke gehouden examen, slaagde mej. Margaretha Mat- tele voor coupeuse, wonende te Axel, Drie Schouwen; tevens slaagde aldaar voor costumiere, mej. Clementine van Nieulande, wonende te.^uiddorpe. DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE ELECTRICTEITSMAATSCHAPPIJ P. Z. E. M. Volgens de exploitatierekening van de P. Z.E. M. had deze in 1926 een stroom- verkoop voor een bedrag Yan f 187.868,84 of bijna f 29.000 meer dan in 1925. Hier- tegenover staat aan uitgak*en f 162.876,29, alzoo een voordeelig saldo van f 24.992,55 tegen f 3544,70jZ- Daarbij moet o.a. nog worden gemeld, dat het brandstoffenver- bruik ruim f 7000 meer vorderde dan in 1925, wat in hoofdzaak een gevolg is van de verhoogde kolenprijzen door de mijn- werkersstak'ing in Engeland. De verlies- en winstrekening der maat schappij geeft in uitgaven aan algemeene onkosten f 32.499,23 en afschrijving op de oprichtingskosten f 450, totaal /32.949,23. In de ontvangsten is ver- meld het saldo der exploitatierekening ad f 24.992,55, diverse ontvangsten f 800 en nadeelig saldo der verlies- en winstreke ning f 7156,68. Die over 1925 gaf een nadeelig saldo aan van f 204.839,99'X. Naast meerdere groot-verbruikers en gemeenten, bedroeg het aantal detailver- bruikers 757. Het verbruik heeft als volgt plaats gehad: gemeenten 622, 697; groot-verbruikers 434, 555; detailverbrui- kers 78.459 en eigen verbruik 92.140 K. W. U. Het aantal opgewekte K. W. U. bedroeg 1.424.680. De raad van bestuur wijst in zijn ver- slag er o.a. nog op, dat met de afschrij ving op activa eerst na afloop van het vijf'de bedrijfsjaar een begin zal worden gemaakt. Indien voor het eerste over het afgeloopen jaar naar het annuiteitsstelsel ware afgescihreven, zou een bedrag van ongeveer 35.500 daarvoor in aanmer- king zijn gekomen. Herinnerd wordt ver- der aan de wijziging der statuten, waar- door het kapitaal van f 2.000.000 op f 1.000.000 werd teruggebracht en in het vervolg de vennootschap bestuurd wordt door den raad van bestuur, onder wien de directeur belast is met de leiding van het bedrijf. ZEELAND IN 1926. Volgens het verslag van den toestand der Provincie Zeeland over 1926 door Ged. Staten uitgebracht aan de Provin eiale Staten, vorderen de bijdragen aan het Alg. Burgerlijk Pensioenfonds voor eigen- en weduwenpersioen van Provin eiale ambtenaren f 64.722,03, waarvan een som van f37.252,55 ten laste van de Prov. stoombootdiensten moet worden gebracht. Voor de ambtenaren van de P. Z. E. M. bedroegen de pensioensbij- dragen f 9065,36. In verband met de lee- ning van gelden ter voorziening in de be- hoeften van voornoemde vennootschap werd tot ultimo December 1926 een be drag van f 93.000 betaalbaar gesteld. Het onderhoud der Provineiale werken vorderde een bedrag van f 67.197.87 volgens de in 1924 voor de jaren 1925 en 1926 gehouden aanbesteding Verder werd uitgegeven voor verbetering van den weg van IJzendijke naar de Rijksgrens f 22.131,76; voor verhoogen van den veerdam te Kamperland f 14.589,23; voor het uitvoeren van baggerwerk in de Zandkreek f 12.992,75; voor buitenglewo- ne bestratingswerken op den weg Goes 's Gravenpolder f £68,50 en op den weg WalsoordenHulst f 2491 Bij de afdeelingen waterkeering wordt gezegd, dat zware stormen, gepaard met buitengewone hooge vloeden, in 1926 niet voor kwamen, stormachtig weder, al of niet gepaard gaande met hooge tijen af en toe wel. Aan versciheidene waterkeerin- gen werd hierdoor schade van meer of minder beteekenis veroorzaakt. Niet on- belangrijk was bij den Egbert-Petruspol- der de schade aan den in dit jaar verhoog- den en verbreeden buitenberm, veroor zaakt door de stormvloeden van 910 October. Ongeveer 700 M3. grond ging verloren, terwijl eene belangrijke opper- vlakte bezoding op dien iberm en winter- mat op het beloop daarvan beschadigd werd. Diezelfde stormvloeden veroor- zaakten aan den calamiteuzen Burgh- en Westlandpolder het wegslaan van 2200 M3. rijsschutting en het ontstaan van een geringe afschuiving aan den duinvoet. Voor de verpleging van krankzinnigen e.d. is in 1926 voor de provincie f 73.472,60 uitgegeven. SAS VAN GENT Pickpockets aan 't werk. Vrijdag 1.1. bemerkten verschillende beursbezoekers te Gent, bij het verlaten van de tram, dat zij het slachtoffer waren geworden van handige zakkenrollers, die in den bustle op dergelijke uren in de openbare vervoermiddelen heerschende de gelegenheid hadden gevonden, de geen kwaadsvermoedende reizigers van hun portefeyille met aanzienlijke geldbe- dragen te ontfutselen. Op een gegeven oogenblik waren in 'n politiebureau drie verschillende slacht- offers aanwezig om zich bij de politie over 1IVwf-VV, L ^lxlcn|eil. Er was een jonge banklooper, die zijn portefeuille met 20.000 francs was kwijt geraakt. Ook een onzer plaatsgenooten is het slachtoffer geworden van vampyrs, die zich de kunst eigen gemaakt hebben den argeloozen reiziger uit te schudden. Tot dusverre is het der politie nog niet mogen gelukken een of meer dezer para- sieten der maatschappij te knippen, doch de aanwijzingen der beroofden zijn van dien aard, dat zij binnen berekenbaren tijd in de handen van de recherche zullen vallen. Intusschen blijft voor ieder die de voor de deur staande Gentsche feesten gaat bezoeken, zaak, de grootste voorzich- tighleid te betrachten en zich niet te paaien met de gedachte: Zoo iets zal mij niet overkomen. Wie Charles Dickens' Oliver Twist" gelezen heeft, kan zich rekenschap geven van de sluwe wijze, waarop deze parasie- teerende individuen te werk gaan. Een gewaarschuwd man geldt voor twee. KOEWACHT. Vrijdagavond had ten huize van den heer Ch. Swartele een vergadering plaats van de bestuurs- en werkende leden van de fanfare-maat'schappij „De Eendracht". Thans werd definitief besloten de vereeni- ging niet te ontbinden, maar integendeel te trachten ze tot grooter bloei te brengen. Verschillende nieuwe leden, waaronder enkele jonge personen, hadden zich aan- gegeven, zoodat als alien aangenomen worden, de fanfare een 30tal werkende leden zal tellen. Tot directeur werd be- noemd, de heer L. van Waes te Moer- beke. De volgende week zal een nieuwe vergadering worden gehouden, waarna een aanvang zal worden gemaakt met de muzieklessen.. ST. JANSTEEN. Met de Staatscourant van 9 Juli zijn verzonden afdrukktn van de statuten be- treffende de R. K. Vhreeniging van Vlassers St. Jansteen", gevestigd te St. Jansteen. VOETBAL. De gisteren gespeelde voetbalwedstrijd Hulst",,Terneuzen" had 50 tot uiit- slag. Met de rust was de stand 10. WIELERBAAN SAS VAN GENT. Ditmaal begunstigd door een brandende zomerzon, eenigszins getemperd door een frisschen Noordenwind werd gisteren op de Sassche wielerbaan een serie wedstrij- den afgewejkt, waaraan het in grooten getale opgekomen sportlievende publiek zijn hart ruimschoots heeft kunnen op- 'halen. Als eerste nummer werd ing.ezet met een 15 K.M.-race achter een half dozijn tandemteams door den Amsterdammer Piet Ikelaar en den niet minder goed ge- accrediteerden Sassenaar Bram Ran- schaert. De Stadion-renner Piet Ikelaar bleek, dank zij de superioriteit zijner pace makers, thans nog Brams meerdere, of- schoon naar algemeen gevoelen van de deskundigen deze meerderheid slechts van tijdelijken aard is. Met 1J4 ronde voor- sprong ging Piet van Amsterdam over de Startlijn. In de derde reeks ovet denzelfden af stand en onder gelijke omstandigheden waren Bram en Verschueren aan elkander gewaagd, want tusschen beiden moet het verschil slechts in centimeters worden uitgedrukt. Omgerekend in tijd zou zulks op zoowat J4 seconde neerkomen, precies de tijd om even met de oogen te knippen. Maar toch die oogenknip deed het, en was oorzaak dat Verschueren zijn tegenstan der in werkelijken zin op zijn nummer zette. Er zat verbazend veel gang in dit num mer, dat dan ook met de grootste belang- stelling gevolgd werd. Alle drie leverden schoon sportief spel, terwijl de gangmaking een woord van lof niet mag onthouden worden. Om de rijders gelegenheid te geven telkens na 't verslinden van hun 15 K.M. weer wat op adem te komen was door het bestuur tusschenbei een koers van club- beginnelingen over 16 ronden, of 5 K.M. ingelascht, de eerste met 2, de tweede met 5 en de laatste 5 K.M. met 3 klassemen- ten. Hieraan namen 5 beginnelingen deel, n.l. Mijnsberg, v. d. Troost, de Caluwe, Hodrie en Descamps. De door hen be- haalde nummers waren als volgt: 4, 2, 3, 1, 5 1, 5, 4, 2, 3 1, 2, 3, 2, 0 2, 0, 3, 1, 0 0, 2, 3, 1, 0 1, 0, 3, 2, 0 3, 0, 1, 2, 0 2, 0, 0, 1, 3 3, 2, 0, 1, 0 1, 0, 2, 3, 0 in de eerste reeks. in de tweede reeks. in de derde reeks. zoodat de Westdorpenaar Hodrie met den palm ging strijken. De beide Sussenaren Mijnsberg en de Caluwe werden als twee en drie op de lijst der vluggerds geplaatst. Last not least een koppelwedstrijd over 60 K.M. met 4 klassementen, waarin de jongens van de tandems thans als cava- lier-seul de quadrille te dansen hadden. Ook deze wedstrijd gaf spannende mo- mem en ie zren. In Alcn dairvany -werden er al onmiddellijk uitlooppogingen in het werk gesteld, hetgeen dan ook aan het team Maes-Mechant gelukte. Afgezien van eene heele reeks tube-pech en een ge- lukkig goed afgeloopen valpartij, verliep alles tot voldoening van het 2000hoofdige publiek in de beste orde, zoodat het be stuur met voldoening over de financieele resultaten op dezen dag kan terngzien. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: C. H. van Damme, dienstbode, Tholensstraat 57, van Rotterdam. A. C. A. de KlerkKest, zonder, Smidswal 27, van VUssingen. N. F. den Boer, zonder, Dijkstraat 22, van Rotterdam. P. J. Balfoort, oniderwijzeres, Axelsehe str. 45a, van Oostburg. Wed. F. Dieleman, zonder, Baandijk 22, van Hoek. A. L. van Heese, dienstbode, Westkolkstraat 34, van Hulst. J. Focke, dienstbode, Sohuttershofweg 9, van Sluis. Vertrokken J. Q. van der Linden, zonder, O 196e, naar Selzaete. E. Verpoorte, zonder, Pierssensp.str. 27, naar Axel. P. A. W. L. Carbon, directeur melkfabriek, P 38d, naar Mechelen. DE TOESTAND VAN DEN LANDBOUW IN BELGIe. Suikerbieten. De achterstand in groei mag gerust op drie weken geschat worden. Oyerdag was er tot fau toe steeds te weinig zon. terwjjl de nachten zeer koud waren. Over het a'gemeen heeft men echter be- hoorlijk gelegeubeid gehad om te wieden. In verschillende gedeelten van Belgie is betrekkelijk weinig regen gevallen. Vroege aatdappelen. De prjjzen blpven schommelen van 175-200 franken. Het beschot der allervroegste soorten is, zooals te verwach'.en was, zeer tegengevallen Weldra zullen de minder vroege soorten aan de markt komen, zoodat alsdan een prijsdaling te verwachten is. Paardenfokkerij. Volgens de Belgische statistiek heeft de uitvoer in 1926 die van 1913 overtroffen. Totaal zijn uitgevoerd in ronde cijters ruim 35.000 paarden, ter waarde van 125 millioen francs. Ver- geleken met het vorig j?ar is de export toegenomen met bijna 10,000 paarden tot een waarde van ruim 46 millioen francs. Frankrijk was de grootste afnemer met rond 24.000 paarden, ter waarde van rond 71 millioen francs, Duitschland kocht 7.370 paarden voor ruim 41 millioen francs en voorts Nederland 2,419 paarden voor 8 millioen francs. De veestapel en de boterproduct.'e. Be droeg in 1910 volgens de officieele gegt vens de veestapel 965.000 melkkoeien, begin Januari 1927 waren er bijna 892.000 stuks, een vermindering dus vetgeleken bij voor den corlog van ongeveer 75.000 dieren. Wat den invoer van boter betreft is er verleden jaar in de eerste 4 maanden van het jaar bijna 18.000 kilo ingeroerd, dit jaar slechts 6000 K.G. De export van boter uit Belgie is daar- entegen sterk toegenomen, ongeveer ver- dubbeld. De redenen van deze wjjzigingen zjjn het verminderde verbiuik van boter en voorts de vermeerierde productie door betere stlectie bij het melkvee. HET MOND- EN KLAUWZEER. Het uitbreken van het mond- en klauw- zeer in Engeland heeft onder de veehouders groote bezorgdheid gewekt. Tot dusver is de epidemie fceperkt tot een boerderij, op ruim ll/2 K.M. afstand van Tamworth (Stoffordshire) gelegen, maar men vreest, dat ook het vee uit dit district dat op de landbouwtentoonstelling te Newport (Mon- moutshire) is geexposeerd, is aangetast. Nog in den nacht nadat de ziekte was geconstateerd, zijn 23 stuks vee afgemaakt. Op de tentoonstelling wordt van rijkswege een ouderzoek icgesteldhet vee uit het besmette district is afzonderlijk onderge- bracht. 50 VLEBRM UI ZE N Als bijizonderheid kan worden gemeld. dat bij een ingezetene van Nisse niet min der dan 50 vleermuizen uit een kamer van achter het behang wenden g'ehaald. OVERREDEN. Vrijdiagimiddag wilde een niet nuc'hter man met den autobus van R. van station Ede S. S. naar het dorp, wat hem gewei- gerd werd. Toen de bus wegreed, greep hij het portier en viel. De bus reed over den man heen, waardoor deze terstond gedood werd. BLIKSEM INGE3LAGEN. Tpdens het zeer zware onweder, dat Vrijdagnacht boven de Alblasserwaard woedde, is de bliksem iDgeslagen in de boerderij van J, Hofland te Bleskensgraaf. De boerderij brandde geheel af, evenals een bij het huis siaande schuur van de wed. A. Groenendijk. Te Ottoland werd de kapitale boer derij van N. Bakker geheel in de asch gelegd, terwijl een groot aantal varkens verbrandden. Alles wordt door verzekering gedekt. Te Baarn en Soest is de bliksem goslagpn in hpt h^nedpnhnis van den heer G. Majoor te Soest. Plafond en muren werden ernstig beschadigd, terwijl een be gin van brand onstond, dat echter bjjtijds gebluscht kon worden. De bewoners, die in de bovenverdieping van het huis waren, ondervonden geen letsel, Te Erica werd het cafe van den heer Benker door den bliksem getroffen en is in de vlammen opgegaan. In de Peel brandde eveneens een huis af. Te Holsloot sloeg de bliksem in een boerderij in, zonder schade aan te richten. Te Erm werden vijf koeien door het hemel vuur getroffen en gedood. Bij den landbouwer B. Blaauwecdraad te Zwartebroek, gemeente Barneveld, is de bliksem ingeslagen. De bewoner en een buurman, wiens kleederen werden geschroeid en gescheurd en wiens schoenen werden stukgeslagen sloegen bewusteloos tegen den grond, doch kwamen later weer bjj kennis. Brand werd niet veroorzaakt. Vrijdagavond is te Hijken, gemeente Beilen, de bliksem geslagen in de schuur van den timmerman Boer. In micder dan een uur waren huis en schuur door de vlammen verteerd. Vrijdagnacht is de bliksem geslagen in een schuur met hooi van den landbouwer 0. te Leidschendam. De geheele tchuur met inhoud werd een prooi der vlammen. Ook eenige kippen kwamen om. Door het inslaan van den bliksem is Vrijdagnacht een met hooi gevulde berg van de wed. A. Dasselaar te Voorthuizen afgebrand. Bij den landbouwer T. v. d. Broek, te Terschuur, zijn vijf koeien en bij St. Kujjt te Harselaar, gemeente Barneveld, is een koe door den bliksem gedood. Te Deursen is Vrjjdagnacht door het inslaan van den bliksem de boerderij van H. van Bokstel geheel afgebrand. Alles was verzekerd. Te Adorp (prov. Gron.) is de nieuwe boerderij van den landbouwer K. Goldboorn geheel afgebrand. Te Vierverlaten (gem. Hoogkerk) is de boerderij van gebroeders Steen afgebrand. Te Stavenisse is Woensdagavond 7 uur tijdens een kort doch bevig onweder de 25-jarige mej. Helena Quist door den bliksem getroffen en gedood Tijdens een hevig onweer dat Maan- dagavond te Roosendaal woedde, sloeg de bliksem in de woning van den arbeider Baken en doodde er diens 8 jarig zoontje. De bliksem sloeg ook in de petroleumlamp, die in brand geraakte. Een gedeelte van het dak werd vernield en eenig huisraad ernstig beschadigd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2