Ha»d>lsb>rlcht»M, BUR6EBLIJKEN jST AND. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. De meest hinderlijke kwaal EEN ONGELUK VAN EEN TAN DARTS. voor menschen op leeftijd is verstopping. Foster's Maagpillen geven baat vanaf de eerste dosis. Een ide- aal laxeermiddel voor ouden van dagen. Maagpillen a f 0.65 per flacon. Foste r's Alom verkrijgbaar 15 ZWARE ONWEDERS. Donierdag, Vrijdag ea ook Zaterdag nog, hebben in verschillende streken van Belgie zware onweders gewoed. Te Leuven trof de bliksem de csntrale gevangenis, de nog in aanbouw zijnde biblotheek der Universiteit en de werkhuizen van Dy'e en Bacalan. De schade was echter gering alleen in laatst- genoemde werkhuizen werd een machine vrij ernstig gehavend. Te Antwerpen trof de bliksem den toren der Sint-Eligiuskerk en een electrischen tramwagen die in brand vloog het vuur kon echter spoedig worden gebluscht. Te Brasschaat, in de Antwerp?che Kampen, sloeg de bliksem in het atelier van den Vlaamschen kunstschilder Luyten en richtte er heel wat schade aan. In het Walenland, te Thieusies, werd een landbouwer, op het veld, door den biksem gedood. Aan de Vlaam?che ku3t had de streek tmschen Zeebrugge en Brugge het zwaar te verduren. Te Zeebrugge ze!f werd het station getroffen en al de telegraaf- en telefoonlpnen letterlijk afgesmoltea. Eakele kilometers verder, te Lissewege, brandden de schuren van een groote pachthoere tot op den grond af. 0 jk werden verscheidene stuks hoornvee, op de weiden, door den bliksem getroffen en gedood. Een Londensche jury heeft 150 p st. schadevergoeding toegekend aan een weduwe Alice Cooper, die haar dertigjarige dochter verloren had. Het meisje had in het National Dental Hospital een kies laten trekken. Een stuk ervan verdween bp het trekken door haar keel, kwam in een long en ver- oorzaakte longontsteking, waaraan zij be- zwekea is. De bewerking was verricht door een assistent, die als tandarts gediplomeerd was en 30 sh in de week verdiende. Zoowel hp als de weluwe hadden pro deo moeten procedeeren. De dokter die bij de bewerking den kies met lachgas ongevoelig gemaakt heeft, zal waarschijnlpk de schadevergoeding moeten betalen, h Jewel men het erover eens is dat hem niet de minste blaam treft WANNEER MAG MEN BORRELEN IN EEN ENGELSCHE VLIEGMACH1NE Plotseling heeft men in Engeland ontdekt, dat het in strijd is met de wet om gedurende de uren dat de cafe's etc. gesloten zijn, alcoholhoudende dranken te schenken in vliegtuigen, die boven Britsch grondgebied vliegen. De wet, die het schenken van alcoholica in die uren verbiedt, had men de luchtraart geen rekening gehouden, om de eenvoudige reden dat er toen van lucht- vaart nog geen sprake was. Voor Pullman- wagens is reeds een uitzondering gemaakt daar mag drank geschonken worden, zoodra de trein het s'ation verlaatOjk voor schepen bestaan speciale bepalingen. Maar vliegtuigen mogen eerst han bar openen, wanneer zij drie mijl van het land ver- wijderd zijn. De zaak wordt nu door experts van alle kanten bekeken en er zal waarschpnlijk een wetje komen, dat in den nieuwea toestand voorziet. EEN WAN OELENDE BRANDK\ST.Ij Dezer dagen werd te Parijs een bedelaar opgepakt, die een wandelende brandkast bleek te zijn. De man, die 52 jaar oud was, was in lompen gehuld en verklaarde in geen twee dagen iets te hebben gegeten. Later bleek, dat zich in zijn lompen ver scheidene geheime zakken beronden en dat hij eenvoudig ,/bedekt" was met goud en bankbiljetten. Men haalde er voor niet minder dan 15000 francs aan biljetten en voor meer dan 2000 francs aan goud uit. Hij zwoer dat dit alles was wat hp bezat, maar een half uur later vond men hem in zijn eel bezig m»t het tellen van een pakje bilj >ten van 10 francs! Waarop de «ommissaris van p olitie gelastte dat hij zou worden ontkleed en dat al zpn kleeren zouden worden onderzocht. In zpn hemd vond men nog voor 2000 francs aan biljetten van 10 en 20 franc3 en in zpn hoed 1000 francs. Hem werd gelast zpn schoenen uit te trekken in de neuzen er van was ongaveer 1000 francs aan goud verstopt. Desgevraagd zeide hij, dat hij al d:t geld met dertig jaar bedelen had bjjeen- gegaard. KR1NKZINNIG. Terwijl een slager te Arnold, in Notting hamshire, het haar van zijn vrouw met een scheermes bobde, werd bij plotseling krank- zinnig. Hij bracht zpn vrouw ernstige verwondingen toe en gaf zichzelf daarna een snede over den hals. Hij bezweek kort daarna. DE OCEAAN-VLUCHT VAN BYRD. Toen we Donderdagavond vernamen, dat Byrd des avonids 7 uur de Fransche kust was gepasseerd, rees bij ons geen enikeil oogeniblik de gedachte aan misluk- king en gevaar, doch de nadere berichten van Vrijdag deden wel degelijk zien, dat er alle reden voor vrees was geweest. Het lis nu het tweede geval, dat een vliegtuig, na het water veilig te zijn over gevlogen, 'op Ihet land gaat dwalen. Het is als met de stuurlieden van schepen, diie ze veilig over de oceanen kunnen brengen, doch zoodra ze bij de kust komen of rivieren en kanalen moeten bevaren een loods noo dig hebben. Men moest die van over wa ter komende vliegtuigen bij het naderen van het vaste land ook wel een vasteland pilot kunnen aan boord zenden. Het is overigens met Byrd en zijn man- men goed afgeloopen. Ongeveer half 3 uur in den morgen geraakten zoowel benzine als smeerolie verbruikt en men zag het oogeniblik naderen, dat men het vliegtuig niet meer boven kon houden. Uit hetgeen zij later verhaalden blijkt, dat na het passeeren van de Fransche kust het kompas niet meer werkte en ook de draadlooze installatie zeer gebrekkig. Zij konden in den diclhten regen en mist geen 20 meter ver zien en hebben geen iichtsignalen waargenomen. Byrd ver- moed in een kring te hebben rondgevlo- gen. Zij vlogen steeds door, hopende op een breuk in de wolken, waardoor zij land zouden kunnen zien, doch ten slotte bleef niets anders over dan te dalen. Dat deden ze en kregen een koud zee- bad. Dat onvrijwillige zeebad werid' om 2.32, dus veertig uur na de start van New-York, op anderhalven kilometer ten Zuiden van Ver-sur-Mer en op 200 M. van het strand genomen. Inderdaad heeft Byrd bij zijn daring groot geluk gehad. Hij zag de zee niet voor hij het water raakte en had geen idee wat er onder hem was. Als hij 200 M. landinwaarts gedaald was in plaats van in zee, zou hij tegen heggen en boomen zijn neergestreken en de America was zon- der twijfel geheel vernield. Nu dook de machine met den neus vooruit het water in, dat zoo ondiep was, dat het onderstel den ibodem raakte en brak. De vier vliegers slaagden er in de rub- berkano uit te zette-n en roeiden zoo goed en zoo kwaad als het ging naar het strand, madiat zij nog een keer waren onderge- doken. Bynd en Balchen (de Noorsche otfi- cier-waarnemer) liepen den weg op naar Gourselles; zij onbmoeten twee visschers, wien zij met eenige moeite konden duide- lijk maken, dat zij den burgemeester wil- den spreken. De onderburgemeester was spoedig bij de hand1 en verschafte den uit- geputte vliegers onderdak in zijn huis. Byrd was zoo vermoeid, dat hij nauwelijks in staat was de trap naar de slaapkamer op te klimmen. Acosta en Nov ill e waren in de richting van Ver-sur-Mer geloopen en klopten bij dten vuurtorenwachter aan, die hun een onflbijt voorzette en een slaapkamer ter beschikking stelde. De vliegers verzoch- ten den vuurtoremwadhter dringend hen in geen geval voor twee uur n.m. te wekken. Zoo eindigde de vlucht, die voor Byrd en zijn mannen een nachtmerrie moet zijn geweest. Na over den ge'heelen Oceaan in diohten mist te hebben gevlogen, hadden zij gelhoopt helder weer te vinden boven Europa. Maar in plaats daarvan ont- moetten zij den eenen regenstorm na den anfdere. Het eenige wat zij van de vlucht vertellen kunnen, is, dat zij geen zee en geen hemel hebben gzien, maar dat zij in New-York zijn gestart. De instrumenten en papieren zijn uit het vliegtuig in veiligheid gebracht even- als een kleine doos, waarin zich als ge- schenk voor president Dommergue een Amerikaansche vlag bevond. EEN BANGE REIS. Het ,,H'bld." sohrijft: Wij helbben in het kort al iets verteld van de vijftig zendelingen, die na een bange reis op Vlotten van beeistenvellen de Gele Rivier zijn komen afzakken uit de NoordweStelijke provincie Kansoe. De Times"-correspondent tet Tientsin, waar zij inmiddels zijn aangekomen, heeft van een hunner een uitvoertig relaas dezer reis ontvangen. Tegen het eind van April kregen de zendelingen in de hoofd'stad der provincie Lantsjau, bevel de diep in het binnenland gelegen provincie te ver- laten. Er waren eenige dagen mee ge- moeiid om de verstafgelegen posten hier- van in kenmis te stellen. De zegsman van de „Times" had maar een dag om zich voor de reis gereed te ma'ken. Gelukkig waren er muildieren als lastdieren be- sdhikbaar, die het gezelschap waartoe hij behoorde, over een pas van 3000 M. hoogte in het dal van Sining, westelijk van Lantsjau gelegen, brachten. Twee voet sneeuw maakte d'ien overtocht bui- tengewoon moeilijk. Eenmaal te Lantsjau bijeen, gaf de leider van het gezelschap. dr. King, (die tijdens den tocht verdronk) order om lichte vlotten te maken voor het vervoer van de 38 zenldelingen met 12 kimderen. Van de gewone wijze van vervoer langs de rivier met de groote handelsvlotten, die tcibak, wol en graan transporteeren, kon geen gebruik worden gemaakt wegems de groote vertraging, die deze vlotten ondervimden op de veel- vuldige verraiderlijke zandbanken in de Gele Rivier. Er werden acht van die lichte vlotten gebouwd, elk plaats bie- demd voor vijf of zes volwassen passa- giers, een kok en een bemanming van twee koooen. Deze mannen heeten ,,kop" en ,,Staart", naar hun plaats op het vlot. Elk bezigt een langen riem als roer: de stroom doet de rest. Er wordt miet geroeid. Vier kleine opgeblazen vlotten van sc'hapevel- len droegen de groote balken en boven- dien werden aan elk der vier hoeken nog vellen vastgemaakt, zoodat er, om elk vlot drijvende te houden, 100 opgdblazen vellen noodig waren. De vellen moesten een of tweemaal per dag worden ooge- blazen; bij gebrek aan werktuigen hier- voor. De vlotman blaast ze eenvoudig op. Op het houten geraamte werd een laag bagage der vluchtelingen geplaatst waarbij een kleine ruimte in het midden werd opengelaten, met matten bekleed, welke ruimte als ..eetzaal" diende. Op de bagage werden langs drie zijden dier zaal slaapgelegenheden gemaakt. Den eersten dag, was het moeilijk varen te midden der rotsen; twee der vlotten raak- ten hier in een draaikolk, enikele dagen later gebeurde hetzelfde juist toen men ontibeet en een godsdienstoefening hield. Een lichte aardbeving hoorde eveneens tot de verschrikkingen van de reis. Op een odhtend, toen de vluchtelingen door de Mongoolsche woestijn kwamen, werden er geweerschoten gehootd1 van den oever. De „vloot" was ver van den oever af en besloten werd door te varen. Een lichte zeilboot kwam de zendelingen achterop, doch de wind draaide in het na- deel der vervolgers. Weer klonken scho- ten en toen besloot men maar voor anker te gaan. Twee van de leiders der roovers kwamen naar den oever van de rivier toe, terwijl twee anderen hun geweren op het gezelschap riclhtten. Den zendelingen werd verzekerd, dat zij niet bestolen" zou den worden; zij moesten alleen in hun eigen belang tol betalen. Er werd 60 a 70 dollar per vlot geeischt; de zendelingen maakten hiertegen bezwaar en ten slotte werd er geaccordeerd voor 30 dollar per vlot; dat ging zoo vriendsohappelijk, dat een van het gezelschap een kiekje maakte van de uiitbetaling van het geld. Ten slotte wist men Peking veilig te bereiken. EEN ONGELOOFLIJK BRUTAAL OPTREDEN. Met ongelooflijke driestheid hebben twee inbrekers in de noordelijke voor- Steden van Berlijn hun slag geslagen. Met de revolver in de vuist drongen ze eenige villa's binnen en roofden onder badreigiing van het leven der bewoners geld en sieraden. Op den terugweg naar Berlijn werden ze ingehaald door twee bereden agenten. De inbrekers verstopten zich in een boschje en openden van daar uit een ge- regeld vuur op de poliiebeambten, waar bij het paard van een der agenten werld gedood. De inbrekers slaagden er in, in de duisternis te ontkomeu. HET NOODLOTTIG GEVOLG VAN EEN PROCES. De rechtszaak tegen mevrouw Grosa- vescu te Weenen, die in een vlaag van ijverzucht haar man, den bekenden tenor heeft neergeschoten, welke zaak, naar men weeit, met een vrijspraak geeindigd is, heeft een ,noodlottig gevolg gehad te Ostrau in Moravie. De jonge vrouw van een garagehouder hald de rechtzittingen bijgewoond en besprak bij haar thuis- komst het geval met haar man. Daarbij blek het echtpaar het oneens te zijn en bij de woordenwisseling moet de vrouw heb ben opgemerikt, dat zij ook vrijuit zou gaan als zij haar man doodde. Deze voorfcwam haar echter door een revolver te grijpen en haar neer te schieten. Hij loste zes schoten op zijn vrouw, die dood terneer zeeg. De politie vond later onider het hoofdkussen der vrouw een geladen revolver. DE KOORTS DER SCH EEPSKOKIN In de haven van Gothenburg arriveer- de een Zweedsch sebip, dat voor anker ging liggen en vervolgens, zooals ge- woonlijk door de douane werd g'evisi- teerd. De ambtenaren controleerlden de papieren, doorzochten de ruimen en ka- juiten en ook de kooien der bemanning. In een der hutten lag echter kermend en kreunend, met een hoogrood gelaat de scheepskokin. ,,Hooge koorts" fluisterde een matroos en de ambtenaren vergenoeg- den zich met een vluchtigen blik in het vertrekje, om vervolgens hun onderzoek elders voort te zetten. Toen de douane van het schip vertrok, brak juist brand uit in een nabij de haven gelegen fabriek en de stoombarkas zette daarheen koers, ten einde den ambtenaren gelegenheid te geven het schouwspel van de fel-oplaaien- de vlammen gade te slaan. Sirenes loei- den, een boot van de brandweer kwam met groote snelheild aanvaren, sleepbooten snelden toe, de gehee'le haven was in rep en roer. Na korten tijd wendde de douane-bar- kas weer den Steven en allereerst aan- schouwde men op het dek van het zoo juist geinspecteerde schip de complete beman ning met als middelpunt de keurig in het wit gestoken kokin, die door haar welge- dane gestalte wel zeer de aandacht trok. Deze geneizing was wel wat te snel naar de meening der van natuur al wantrou- wige idouane. Een tweede onderzoek volgde, de kokin lag weer in bed1, had weer of nog koorts, maar moest thans on- herroepelijk opstaan. Daar vond men ook de oorzaak van haar ziekte: dertig mooie bruine jeneverkrudken gevuld met het Schiedammer voc'ht, die gesmokkeld hadden moeten worden. MARY PICKFORD'S VREES VOOR ONTVOERING. In de Amerikaansche bladen zijn her- haaldelijk berichten verschenen over ver- ijdelde pogingen om Mary Pickford, de ,,,liieveling van het filmpubliek te ontvoe- ren. De Chicago Tribune' meldt uit Beverley Hills (Californie)dat een bru- tale bende het plan heeft opgevat de film- ster te ontvoeren en een losgeld van 100.000 dollars voor haar vrijlating op te eischen. Mary Pickford's woning wordt 's nachts bewaakt door poliitie, die haar 's morgens escorteert naar 't film-atelier. De filmster en haar edhtoenoot Douglas Fairbanks gaan in den regel per auto, welke nu wordt voorafgegaan door een politde-auto. Fairbanks heeft ook tijdens den rit alle voorzorgsmaatregelen genomen tegen een overval. Hij heeft zich nJ. voorzden van een hand-madhinegeweer, dat hij, naast Mary, in de auto zittend, steeds gereed houdt om de gevreeslde bandieten even- tueel af te weren.' De ophef die er van het geval werd ge maakt, deed de Galiforniers glimlachen en wekte den indruk, dat het sensationeele plan en product was van de fantasie der couranten, die zich sterk voor het geval MTteresseerden. De politie heeft echter de verzekering gegeven, dat zij ervan op de hoogte is, dat Mary Pickford het eer ste slacihtoffer zou zijn van een veel-om- vattend komplot, ten doel hebbend de rijkste en mooiste filmactrices te ontvoe ren, om 'n hoogen losprijs voor haar te kunnen eischen. Tal van detectives zijn in den staat Californie aan het speuren naar de samen- zweerders, die het niet alleen op Mary, maar ook op andere beeldschoone film- sterren hebben voorzien. HET WEER EN DE STERFTE. Twee Engelsche geneesheeren hebben een grondige studie gemaakt van den in- vloed van het weer of liever van het jaar- getijide op de sterfte der menschen. Zij hebben die studie gebaseerd op dertig jaren van waarneming te Londen en als resultaat een statistische opgave het licht doen zien, waaruit blijkt, dat de grootste sterfte gemiddeld van November tot April is; dat zij tot het laatst van Mei tot het minimum daalt; dat zij tot de derde week van Jul! tot Ihet maximum rijst en daarop blijft tot aan de tweede week van Augus tus en vervoflgens weder valt tot het mi nimum in October. Worden verder van de sterfgevallen des zomers die afgere- kend, welke slechts op een categoric van menschen, namelijk op kinderen, en op een ziekte, namelijk op ingewandslijden, moeten worden gebracht, dan zegt ons de statistiek, dat de minste menschen in de warme maanden sterven en de meeste in de koude. Dat is het gevolg van de sterkere aandoening der ademhalings- werktuigen in ide koude. EEN NIEUW ENGELSCH NACHT- BOMBARDEER-VLIEGTUIG. Een Engelsch blad bevat de afbeelding van een nieuw bombardeervliegtuig van de Engelsche luchtmacht, dat bestemd is om in het donker te opereeren en Ava heet. Men is er totdusver heel geheim- einnig mee geweest, maar het zal nu deel- nemen aan de demonstratie van de En gelsche luchtmacht te Hendon en daarbij een van de sensatdes zijn. Het moet het geduchtste vechtvliegtuig van de werelid zijn, bezet zijn met kanon- netjes en een sta'len pantsering hebben om zijn ,,edele" deelen. De twee motors hebben een gezamenilijk vermogen van 1400 P.K., d.w.z. zij zijn tweemaal zoo sterk als die van het vliegtuig van de luchtmacht, dat de vorige week met 6(/? ton opsteeg toen het zijn plan voor een non-stop-vlucht naar Indie wilde uit- voeren. Verdere bijzonderheden van het vlieg tuig worden nog altijd geheim gehouden. Een bijzondere bemanning van vier kop- pen zal de Ava naar Hendon over- brengen. 900.000 DOLLAR VOOR EEN FLAT. Als een bijzonderheid, zelfs voor New- York, meldt de Herald, dat dr. Preston P. Satterwhite tusschen de 450.000 en 500.000 dollar betaald heeft voor een reeks van 20 vertrekken in het nieuwe torenihuis, dat ver rijst op den hoak van de 5e Avenue en de 77e straat. Daarbij komt dan nog een hypothee'k, zoodat van het totaal ibedrag dat de heer Satterwhite voor izijn nieuwe woning beta alt op 900.000 dollar meent te moeten stellen. Daarvoor krijgt hij de beschikking over een tiende deel van de elfde verdieping. Van de twintig vertrekken zullen er drie slaapkamers zijn, de overige vertrekken krijgen ongewoon groote afmetdngen en worden ten deele (pjt de volgende verdie ping doorgetrokken. Een van de kamers wordt ongeveer 7 M. hoog om dr. Satters- white gelegenheid te geven zijn kostbare wandtapijten op te hangen. Het heele ge- bouw zal 6% millioen dollar kosten en er komen nog twaalf woningen in, die tus schen de 130.000- en 330.000 dollar kosten. POREUS BETON GEMAAKT MET IJSPOEDER OF SNEEUW. Een nieuw poreus en licht bouwmate- riaal wordt gefabriceerd in Finland onder den naam „ijsbeton". Er worden voor gebruiikt de normale zand- en cementsoor- ten. Het beton wordt poreus gemaakt door bij het mengsel verpoederd ijs of sneeuw te voegen, dat bij het binden ver- damipt. De graad van poreusheid en het gewicht van het aldus verkregen beton is afhanikelijk van de hoeveelheid ijs die gelbruikt wordt. Het beton heeft door zijn poreusheid isoleerende eigenschappen. Gebruikt men uitsluitend cement, dus geen zand dan wordt een substantie ver kregen, die bewerkt kan worden met den beitel en naar beweerd wordt zich uitste- kend leent voor ornamenteele behande- ling. Ook spijikers en schroeven kunnen er goed in worden bevestigd. In Finland moet reeds een aantal gebouwen in dit materiaal zijn opgetrokken. VREEMDE ROERSELEN VAN EEN GEVOELIG HART. Voor een der Berlijnsche rechtbanken verscheen een jong knap meisje, het haar zedig in het midden gesclheiden en achter het ihoofd in een knotje gedraaid. Zij had zich te verantwoorden wegens oplichting en het merkwaardige van deze oplichting was, dat het melisje zelf van deze oplich ting geen voordeel had getrokken, doch het geld uitsluitend had besteed voor liefdadige doeleinden. Haar medelijden ging allereerst uit naar een tehuis voor kinideren, dat d kleintjes helaas niet onder beqeleiding van een of ander instrument kon laten zingen. Zij wist onder allerlei voorwend- sels de spaarduiten van een winkel- meisje te bemachtigen en kocht een har monium. dat zij het tehuis ten geschenke aanbood. Toen legde een arm ziek kindje, een bleelkneusje, dat wat zeelucht noodig had, beslag op haar gevoelig hartje. Het meisje gaf zich uit voor studente in de theolorrie, die om geld verier-en was of voor de nicht van een geestelijke. ontvin- geld en zond het bind naar zee. Zoo had zij her en der verschillende menschen onder valsche voorwenldsels opgelicht en het geld naar liefdadige instellingen ge- zonden. Het proces werd aanvankelijk breed uitgesponnen. De advocaat liet schoone gedichten voorlezen over ,,lente in het ziekenhuis" en gedichten op een kat", wel'ke het meisje had vervaardigd, en die aantoonden hoe gevoelig haar hartje was voor allies en ieder die leed. Toen ont- stond een zeer geleerd twistgesprek tus schen twee deskundigen over de mentali- teit van verdachte, aan beide zijden ge- steund door aanhalingen van allerlei ge- leerde psychiaters, tot de rechter aan alle geharrewar een einde maakte en haar voor een maand naar de eenzaamheid zond, om wat minder eigenaardiig mensch- lievend te worden. Rotterdam, 4 Juli 1927. YEEMARKT. Aangevoerd werden 587 vette runderen 246 vette- en graskalveren, 1048 achapem en lammeren en 890 varkens. De noteering was als vo!gt: Koeien le kw. 1 10 tot f 1,175, 2e kw. 1,tot 0,90, 3e kw. /0,80 tot /0,70; Oasen le kw. 1,tot 1,05 2e kw. /0,90 tot 0,803e kw. 0,70 tot y 0,60Kalveren le kw./1,55 tot /1,65 2e kw. 1,35 tot 1,15 3e kw. 1 tot 0,80 Schapen le kw. 0,75 tot 0,80; 2e kw. f 0,65 tot f 0,55 3e kw. 0,45 tot -, Lammeren 0,90 tot 1,00Varkens le kw. 0,64 tot 0,65; 2e kw. /0,62 tot /0,60;3e kw. /0,58 tot 0,54exportv. f 0,62 tot 0 66. Vet vee en vette kalveren met matigen handel in alle kwaliteitener was weinig prima kwaliteit aangevoerd, doch veel 2e en 3e kwaliteit. Schapen en Lammeren met redelijken aanvoer doch zeer matigen handel. VarkeDS en export-varkens met matigen aanvoer en handel, enkele prima soorten gingen iets boven noteering. B1NNENLANDSCHE GRANEN. Tarwe minder ruim ter markt, flauw ge- stemd 15,75 tot 16,25 Voerkwaliteit 15,25 tot 15,50. Gerst Chevalier, flauw en onveranderd, 15,tot 15.25. Haver fllauw, naar kwaliteit 12,50 tot 13,—. F1JNE ZADEN. Ljjnzaadvoer 16,tot /18,Zaai- lpnzaad tot Br. Mos- terdzaad tot Blauwmaan- zaad 43,tot 44,Karwpzaad 33,tot 34,Koolzaad 23, tot 24,Kanariezaad tot Geel Mosterdzaad tot AARDAPFELEN. Malta Spring 26 tot 27 ct. per K.G. Schoolmeesters 14 tot 15 ct. per K.G. Eerstelir.gen 12 tot 14 ct. per K.G. Aanvoer tamelijk en behoorlijke vraag. VLAS. Aangevoerd Blauwbloei 1500 K.G. 1,20 Groningsch 16000 K G. 1,10 tot f 1,40. Holl.Geel 4900 K.G. 1,10 tot 1.40. Hardel kalm, wegens hooge vraagprgzen werd weinig verkocht. Hulst, 4 Juli 1927. EIERVE1L1NG V. P. N. Aangevoerd 33000 stuks prijs 5.20 per 100 stuks. BOTER 1,50 tot 1.60 per K.G. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ- 5 Juli. HOEK. Aanbesteding levering macadam. Het Bestuur van het waterschap Loven en Willemskerke. HOEK. Aanbesteding verhoogen van den dijkskruin van den polder. Het Bestuur van den Koudepolder. HULST. Verpachiting van staatsgronden in den Nieuwenpolder in het Hellegat. De Ont- vanger der Eegistratie en Domeinen. 7 Juli. SCHOONDIJKE. Zomerfeest door de Chr. Jongelimgsvereeni.ginigien. 9 Juli. SAS VAN GENT. Veiling woonhuis. Nota- ris Dumoleyn. IJZEND1JKE. Aanbesteding leveren en leg- gen van keien, Het bestuur van den Clara- polder. 12 Juli. Goes. Veiling dekkleeden, Paardedekken en strandgoederen. Deurw. De Wilde en Heijboer. 13 Juli. TER NEUZEN. Aamibestedimg bouwen woon huis. Architect L. de Bruijne. 16 Juli. ZUIDDORPE. Veiling bij instel van bouw en weiland. Notaris Dumoleyn. 19 Juli. AXEL. Veulenmarkt. Vereeniging van Zeeuwsche fokkers. 20 Juli. MIDDELBURG. Alg. Vergadering der Z. L. M. 21 Juli. MIDDELBURG. Tentoonstelling van den Kring Walcheren van de Zeeuwsche Land- bo uwm aatsch app ij MIDDELBURG Lamdbouwtentoonstelling. 23 Juli. ZUIDDORPE. Veiling bij verblijf van bouw en weiland. Notaris Dumoleyn. 27 Juli. BRESKENS. Veiling beestiaal en landbouw- halm. Notaris Beundngh. 4 Aug. TER NEUZEN. Veiling huis met erf. No taris Callenfels. 3 tot 7 Sept. HULST. Land- en tuinbouwtentoonstelling. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwel ij ks-aangiften. 1 Juli. Marinus Abra- hamse, oud 23 j., jm. en Pietje Cornelia Jan- sen, oud 27 j., jd. 2 Juli. Johannes Antonius Theodorus Verhoeven, oud 40 j., jm. en Elsa Maria Melania Standaert, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Juni. Jacobus Paardekooper, oud 36 j., jm. en Josephina An- tonia van der Sneppen, oud 36 j., jd. Geboorten. 26 Juni. Louise Caroline, d. van Paul Fijn van Draat en van Louise Caroline Bronswijk. 27 Juni. Dingena Leuntje, d. van Jacobus Pieter van Doeselaar en van Leuntje van Wijck. 28 Juni. Gerda, d. van Adriaan Mattheus Moggre en van Maria Cornelia van Fraaeijenhoven. 29 Juni. Suzanna Maria, d. van Comelis de Kubber en van Francina Jo hanna Kusmann. BOSCHKAPELLE. Huweljjks-voltrekkingen. 1 Juni. Theophilis Hayette, oud 26 j., jm. en Emma Paulina van Bunderen, oud 23 j., jd. Geboorten. 9 Juni. Margaretha Rosalia, d. van Alphonsus Augustinus Jacobus van Mel en van Mathilda Heijens. 20 Juni. Joseph Petrus, z. van Leonardus Anthonius Lambert en van ELisa Maria Clementina Hayette. Overlijden. 1 Juni. Ivona Maria Otjes, oud 4 m., <L van Alphonsus en van Anna Ca-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 3