ALGEMEEN NIEOWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDLREN. v No. 8087. Maandag 4 Juli 1927. 67e Jaargang. mislukte dubb«lganger ABGNMEMENTSPRIJS: BINNENLANO, FEUILLETON. BUITENLAND. Vo<or binnen Ter Neuzen /MO Per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij voor uitbetaling fr. per post f6,60 per jaar Voor 't buitenland 2,70 per 3 maanden franco per post Abonnementen voor 't buitenland alleen bij vooruitbe taling. Dit blad verschijnt lederen Maandag-, Woensdafi- en Vrijdagavond. ARREIDSBEMIDDELING IN NEDERLAND. Voor de bestrijdinp van de werkloos- beid is de arbeidsbemiddeling, dit is het naar elkaar todbrenpen van vraap en aanlbod van arbeid'skrachten op de ar beidsmarkt, dus van den werkpever, die een arbeider in diienst wen.se ht te nemen en van den arbeider, die een patroon zoekt, van groot belang. Vroeger kwa- men daarbij echter herhaaldelijk misbrui- ken voor, omdat toen in het alpemeen deze arbeidsbemiddeling met winstoog- merk geschiedde, waarbij dus hoofdzaak werd, idat de bemiddelaar zich een be- staan versclhafte. Een en ander iheeft er toe geleid, 'dat van Overheidswage orpanen werden op- periclbt voor openbare arbeidsbemidde- linp, waarbij als eerste principe pold, dat de bemiddelinp kosteloos zou peschieden. In de meeste pemeenten werden arbeids beurzen oppericht, in de kleinere z. p. correspondentscbappen id'er arbeidsbemid- delinp. Zij stelden zich ten doel werk- pevers en arbeiders bij het zoeken van ar beidskrachten of arbeidspelepenheid be ll ulpzaam te zijn. Voor de onderlinpe uitwiisseilinp van aanvrapen en aanbiedin- pen is vender't land in een aantal distiric- ten verdeeM1, elk met een diistricts-ar- beidsbeurs, terwijl aan het hoofd van de peheele atfbeidsbemiddelinp de Centrale Rijks Arbeidsbeurs te 's Gravenhape staat. Gerepeld worden elken dap de aanvrapen en aanbiedinpen, die binnen komen, uitpewisseld, zoodat men voort- durend, zoowel plaatselijk als voor het peheele land, een beeld van vraap en aan- bod op de arbeidsmarkt krijpt. Deze peheele materie is echter nop nidt wettelijlk perepeld. De pemeentelijke in- stellinpen zijn meestal pebaseerd op een raadsbesluit of een verordeninp, doch een wetteldjke verplichtinp bestaat niet. Reeds een peruimen tijd was een zoodanipe wet- telijke repelinp in voorbereidinp en thans heeft de Minister van Arbieid een voor- ontwerp van een zoodanipe repelinp aan den Hoopen Raad van Arbeid pezonden met het verzoek daarover advies te willen uitbrenpen. De Minister acht om een zestal redenen de wettelijke repelinp pe- wenscht, n.J. om de verplichtinp tot het anstellen van een arbeidsbeurs te repelen, om de moeilijkheden in Id'e samenwerkinp tusschen verschillende orpanen te voor- komen, om de verhoudinp tusschen plaat- selijke- en districtsorpanen en de centrale leading te repelen, om de financieele ver houdinp tusschen pemeenten en het Rijk te bepalen, om eenipe hoofdbepinselen, die bij de uitoefeninp in aciht moeten wor den pienomen, vast te leppen en ten slotte om ter wille van het internationale ver- keer op de arbeidsmarkt de orpanisatie een stabiel karakter te peven. Het voorontwerp zeif baseert zich in hoofdzaak op den bestaanden toestand in Nederland. De punten, waar wel het meest over piesproken zal worden bij de behandeliinp, is artikel 6, waarbij be- paald is, dat peen bemiddelinp zal worden verleend' ten behoeve van onder n em inpen, waar werkstakinp of uitsluitinp heersc'ht en artikel 7, dat betrekkinp heeft op het bemiddelen tepen loonen, die afwijken van de ter plaatse in het betreffende vak pebruikelijke aibeidsvoorwaarden. Ver- scihillende arbeidsbeurzen mopen kracih- uit het Enpelsch door NORMAN VENNER. 57) (Vervolp.) ,,Daak u, Lord Amlett, ik heb noch het een, noch het ander noodip", paf ze met een beminnelijken plimlach ten antwoord. „Ik pa wep, 'k zal Uwe Hoopheid niet lanper lastip vallen. Maar voor i'k pa, nop dit: U heeft mijn aanbod afpeslapen. Dat is heel braaf, maar heel dom. Waar- schijnlijk eult u er straks ook wel anders over paan denken. Te meer omidat dat praten over de politic ibluf peweest is, anders niet. Vandaap is het Donderdap. Ik peef u tot Zaterdapavond tijd. Dan kom ik uw definitief antwoord halen. Zept u weer ,,Dank je", dan pa ik repelrecht naar de politic. Bewijzen voor mijn be- werinp zullen er wel op Pulldan te vinden zijn. Ik ben allicht niet de eenipe vrouw die u doorzien heeft. Wanneer ik Zater- dap hier kom, map u dus uit drie ddnpen het minst onaanpename kiezen: de echte Lord Amlett „overleppen", mij acceptee- ren of een paar dapen de eerste van vele! in een arrestanten-cel van het een of andere politiebureau doorbrenpen. Neen, zep asjeblieft niets. Zonde om zoo'n scene te bederven! Denk er maar eens over! Adieu, tot ziens!" Ze pinp naar de deur, bleef daar staan tens bun replement peen bemiiddelinp ver- leenen wanneer de aanpeboden loonen lager zijn dan de ter plaatse in het alpe- meen peldende loonstandaard, Hiertepen is echter herihaaldelijk oppositie pekomen, zoodat een aantal arbeidsbeurzen deze bepalinp niet hebben opgenomen in hun replement en andere ze weer hebben pe- schrapt. De Minister kiest nu den mid- denwep en heeft voorpesteld, dat, wan neer de aanpeboden loonen afwijken van de ter plaatse in het betreffende vak pe bruikelijke arbeidsvoorwaarden, door de arbeidsbeurs aan den betrokken werk- zoekende mededeelinp moet worden pe- daan van deze pebruikelijke arbeidsvoor- waardfen. Hij moet dan zelf weten of hij vender op het werk wil reflecteeren. In dat peval verleent de arbeidsbeurs wel hare bemiddelinp. Met belanpstellinp map het advies van den Hopgen Raad van Arbeid worden verwacht. JHR. MR. R. DE MAREES VAN SWINDEREN. Donderdagmiddag is onze pezant, de heer !De Marees van Swinderen, hdt slachtoffer van de Londensche verkeers- drukte peworden. Op de Tottenham court Road n.l. is de heer Van Swinde ren door een autobus aanpereden, met het pevolp, dat hij kwam te vallen en zijn been op drie plaatsen brak. Aanvankelijk naar een ziekenhuis vervoerd, kon hij na de eerste mediscihe hulp o.a. door onzen landgenoot Dr. Th. Joekes, naar zijn wo- ninp in de Greenstreet worden overge- bracht. Volpens het laatste bericht is de toe- stand bevredipend. DE COLLECTE TE AMSTERDAM. De collecte ten bate van de slacihtoffers der jonpiste stormramp, welke Woensdag te Amsterdam gehouden is, heeft f 91.000 opgebradhit. LUXE TELEGRAMMEN. Gedurende de maand Med zijn 4156 luxe-teilegrammen verzonden met binnen- landsche en 274 met buitenlandsdhe be- stemminig. Ontvangen werden uit het buitenland 256 en van de sdheepsstations 16 luxe-teleprammen. WINKELSLUITING EN ARBEIDSTIJD WINKELPERSONEEL. De Nederlandsche Middenstandsbond heeft over de door den Minister van Ar beid ingediende voar-ontwoTpen van een Werktijdenbesiluiit voor Wdnkels en een Wet op de Winkelsiluiting de meening pevraagd van de bij den Bond aangeslo- ten organisaties. Te Amsterdam zal hier- over een ledenverpadering worden ge houden van de Algemeene Winkeliers- vereenipinp; het bestuur dezer vereeni- pinp peeft inzake de hoofdpunten der aanhanpipie voorontwerpen het volgende prae-advies: le. Zondagsluiting. De algeheele verplichte Zondagsluiting m'oet niet in de wet komen; wel echter het bepalen van een verplichten wekelijkschen rustdag, zoodat alle winkels een dap in de week, hetzij op Zondap, hetzij op een werkdag, pesloten moeten zijn. Een algeheele ver plichte Zondagsluiting, als door den Mi nister voorgesteld, gaat te ver; de mope- lijkheid van nopdzakelijke uitzonderingen moet opengelaten blijven. Ook de be- zwaren, die van Jooldsche zijde tepien het Ministerieele voorontwerp zijn gemaakt, en wierp hem een kushand toe. Het vol gende oogeniblik was ze verdwenen. En geen drie minuten later kondigde een dreunende bons aan, dat Jeremy zijn be- zoekster eindelijk en ten leste kwijt was. HOOFDSTUK XII. Pas om over tweeen stapte Jeremy de Savoy binnen. Zoo afgesproken was. zat Olivia in de hall op hem te wachten. Bij zijn binnenkomen keek ze lusteloos op. Ze was moe en ze had honger. Jij bent me ook een mooie". ,,'t Spijt me heuschverontschuldipde hij zich. ,,Maar ik ben opgehouden ,,Toch niets ernstigs?" „Nee, gelukkig niet. En 't is nu hee- lemaal in orde", paf hij opgewekt ten ant woord. Olivia onthield zich van verder vra- gen. Als hij uit zichzelf niets vertelde! Maar in haar hart was ze toch wel wat bezeerd. Welke vrouw vindt het prettig om een uur in de vestibule van het een of andere restaurant op haar cavalier te moeten wachten en dan te hooren te krij- gen, dat de reden niets ernstigs" pe weest is! Ze pinpen de eetzaal binnen en zoch- ten n tafeltje erpens in een rustig hoekje. Zoo was de kans om door vrienden of bekenden gezien te worden tot een mini mum beperkt. Maar al zap Olivia het noodzakejijke van een dergelijke manier van handelen in, haar stemming verbe- terde er niet op. Ze was van nature te eerliik en te openhartig, dan dat dit ge- heimzinnig-doen haar niet gehinderd zou hebben. Wel Ibegreep ze, dat verstop- pertje spelen niet Jeremy's schuld was, worden door genoemde repelinp onder- vangen. 2e. Arbeidstijd winkelpersoneel. De Minister wil in het uit te vaardigen Werk- tijdenbesluit het maximum stellen op 50 uren per week. Naar de meening van het bestuur moet dit beslist onvoldoende geacht worden; het adviseert te bevoeg- ider plaats aan te drinpen om 't maximum niet lager dan 55 uren te stellen. 3e. Avondsluiiting. 1,1 het vooront werp van de Rijikswet op de Winkelslui- ting is oppenomen, dat de avondsluiting op pewone dapen om 8 uur moet aanvan- pen. Het bestuur zou zich kunnen vereeni- pen met een bepalinp, die het sluitingsuur in het algemeen stelt op 9 uur en de mo- pelijkheid laat aan gemeentebesturen onder goedikeuring van de Regeerinp om dit tijdstip op een vroeger uur te stel len. De vereisdhte goedkeuring van de Regeering diene dan als middel tepen excessen. 4e. Het tijdstip der invoering. Het be stuur der A. W. V. adviseert in verband met den ongunistigen toestand, waarin het Winkelbedrijf verkeert, om aan de formu- leering van de meening over de drie hoofdzaken de aanhanpipe voorontwerpen te doen voorafgaan een uitspraak, waarin aanpedronpien wordt voorloopip niet tot invoering der te treffen regelingen over te paan. DE FINANCIeN VAN EMMEN. Gedeputeerde Staten van Drenthe heb ben den raad van Emmen medegedeeld, dat de regeering bereid is maatregelen te treffen om de tekorten op de begrootin- gen voor 1925 en 1926 te dekken. Hier- voor wordt noodig geacht 823.455,515, waarvan f 429.558,59, ten laste van den Kapitaaldienst komt. Wat betreft de be- proofing voor 1927, waarvan het te kort op f 610.650 geraamd wordt, acht de regeering belangrijke bezuiniginpen noodzakelijk, terwijl van den an- deren kant de inkomsten moeten worden opgevoerd door de huren van woningen te verhoogen, een wegenbelastinp in te voeren, een belasting op de verzekering tegen brandschade van zich in de gemeen- te bevindende roerende en onroerende poederen, verhooping van de opcenten op de personeele belasting en verhooping van de keurloonen voor vee en vleesch. De salarissen van de politiedienaren moe ten worden verlaapd, terwijl daarnaast nog versdhillende bezuiniginpen moeten worden ingevoerd. Op deze wijze is naar het oordeel van den Minister en Gedepu teerde Staten het tekort met ongeveer f 100.000 te verminderen. Conversie van verschillende leeningen acht de Minister mogelijk en gewenscht, terwijl de Minister ter van Binnenlandsche Zaken in overleg met zijn ambtgenooten van Arbeid en Financien besloten heeft van de kosten der werkverschaffmg weer 95 voor rekening van het Rijk te nemen. Alles onder voorwaarde, dat de Raad overigens, zich onderwerpt aan de voorwaarden Boor de Regeering gesteld. Na het nemen van al deze maatregelen acht de Minister nog ongeveer f 250.000 noodip voor de dekking van het tekort over 1927. Het tekort van drie jaren zal a fonds perdu aan de gemeente verstrekt worden. Gedeputeerde Staten zullen 'die gelden beheeren en daar over mag niet beschikt worden dan in overleg met Gedeputeerde Staten onder goedkeuring van den Minis ter. Wijiziginp in de begrootinp die den maar t beprijpen maakte het maar weinig makkelijker te dragen. De spanning van het tegen haar aard in onwaar-zijn begon te veel voor haar te worden. Jeremy wist ook niets van de vele kleine opofferingen, dlie ze zich ter wille van hem petroost had: leugentjes, halve waarheden en allerlei bewerinpen en ver- klarinpen inderhaast in elkaar pezet. Zon- der haar loyalen steun zou hij het geen week lang zonder-door-de-mand-te-vallen uitgehouden hebben. En nu, alsof dat alles nog niet erg genoeg peweest was, kwam hij een uur te laat on een ,,af- spraak", vervaardiigde zich niet eenigen uitlep te peven en was daarbij nog ver- strooid en on-attent, alsof hij iets had, dat hem hinderde, dat zijn gedachten in beslag nam en en dat was wel het aller-aller-ergste! waarover hij niet van plan was haar iets te vertellen! Nu was Olivia een van de weinipe vrouwen, die met hun vriendschap hun voile vertrou- wen schenken. Maar hetzelfde ook van anderen eischen. Haar motto was: ,,Ver- trouw me volkomen, of heelemaal niet". Een uitmuntende stelrepel, die echter elk schipperen buitensloot. En nu stond de zaak zoo. Zij hield van Jeremy. Dus ver- trouwde ze hem volkomen, in alle op- zichten. Tot dusver was die opvatting door de resultafen goed bevonden. Maar in een ander opzicht voelde ze zich wel wat teleurgesteld. 't Scheen namelijik, dat hij haar niet volkomen vertrouwde. Om met de quaestie-Lady Dorothy te be- ginnen. Van het eerste oopenblik af had hij praten over dat onderwerp vermeden Zij had hem raad kunnen peven; hij had 't niet gewiild. Nu was 't kwaad bedre- ven, was 't tusschen hun familie en die Minister en Gedeputeerde Staten noodza kelijk ac'hten, moeten door den raad wor den aanpebracht. Ieder jaar komt een accountant voor het rijk alles controlee- ren en brengt daarvan rapport uit aan den Minister. Er zal een strenge con- trole op het ifiinancdeel beheer moeten worden ingesteld door B. en W., terwijl alles wat de gemeente te vorderen heeft tijdiig opgevorderd moet worden. De raad zal echter ook in de toekomst volgens het oordeel van den Minister met groote soberheid de gemeente moeten besturen en zal alle niet strikt noodzakelijke uit- gaven achterwege moeten laten. Hoewel Gedeputeerde Staten in hun missive meermalen bedektelijik zinspelen op ide komende splitsing van de gemeen te, vnagen zij toch aan B .en W. hen wel te willen inlichten, wat de oorzaak is, dat het belaste sinds 19201921 met bijna 50 is teruggeloopen en of de mogelijk- heid aanwezig is, dat door vestiging van industrieen met steun van de regeering, een toestand kan worden geschapen waarin de gemeente haar huishouding zonder hulp van de regeerinp kan behee ren. Ook ten opziohte van vermeerdering van welvaart door bevordering met rijks- steun van land- en tuinbouw wenschenp Gedeputeerde Staten gaarne de meening van den raad en B. en W. te vernemen. Gedeputeerde Staten spreken de ver- wacihtinp uit, dat de raad zijn medewer- kinp tot deze oplossing zal vexleenen en ook van zijn zijde offers zal brenpen, wat betreft het beheer der gemeente. DE GEMEENTEKAAD TE BERGEN OP ZOOM ^De te BergeD op Zoom op de lijst der R. Kath. Staatspartij gekoz -n raadsleden, zoomede hun plaats^ervaDgeis hebben met het bestuur der R Ka*b. kiesvereeniging nogmaals beraadslaagd omtrent hun houdmg, die kort na de verkitziDgen isaangecomen en waarbij alien zich verbonden in den gemeenteraad van Dinsdag 6 September niet zitting te nemen. Nadat het bestuur der R. Rath. Kiesver- eeniging met de gekozenen langdurig had beraadslaagd, werd met algemeene stemmen besloten 't eenmaal iDgenomen standpunt niet te laten varen, zoodat de R. Kath. Staatspartij geen eckele plaats in den raad zal bezetten. De eerste zeven gekozenen zullen dezer dagen aan den voorzitter van den raad mededeeling doen, dat zp hun benoeming tot raadslid niet wenschen te aanvaarden, Het gevolg van deze beslissing is, dat hierna andermaal zeven plaatsvervangers zullen worden aangewezen, die dan een gelijke honding zullen aannemen, tot de lijst van candidaten zal zijn uitgeput. EEN ZEEKANAAL ANTWERPEN—ZEEBRUGGE In den provincialen raad van West- Viaanderen is, door den gouveimur der provincie, baron Jansstns de Bisthoven, na eerst van de huidige Neder.'andtch-Belgische betrekkingen gewaagd te hebben, de moge- lijkheid van het graven van een z*ekanaal Antwerpen-Brugge Noordzee besproken. De gouverneur was de meening toegeduan dat van de Hall tot een openlijke breuk pe komen. Dan Shane. Die ruzie met Shane had vermeden kunnen worden, als hij zich tegenover haar uitgesproken had. En nu was er weer iets aan de hand! Wat 't was wist ze niet en ernaar vragen wilde ze niet. Zoo iets moest hij uit zich zelf zeggen. Deed hij dat niet, dan was, dat het beste bewijs, dat hij geen behoef'te aan overleg-piegen had en dan zou vragen onbescheiden zijn. Gedurende den geheelen lunch werd er uitsluitend over niets-ibeteekenende dingen gesproken. 't Was duidelijk te merken, dat er iets wron" Onder hun oppervlak'kig praten door waren ze ieder voor zich met een prdbleem, dat hen wer- kelijk interesseerde bezig. En zoo kwam het, dat ze geen van tweeen den juisten toon wisten te treffen. ,,Het spijt me, zegmaar ik moet weg", zei jeremy, toen de lunch afgeloo- pen was. ,,Er moet noq iets perepeld worden, iets zakelijkswaarschijnlijk den heelen middaq voor noodip". „En vanavond?" vroep Olivia. ,,Wat doen we vanavond. Samen erpens eten en dan naar den een of anderen schouw- burp. Ik snak ernaar, weer eens een good stuk te zien". ,,Hmja! Laten we zoo afspreken", zei Jeremy, „als ik kan, als ik vanmiddag met alles klaar kom, stuur ik je even een briefje. Naar je hotel. Maar reken er niet te vast op. Ik weet nog niet hoe het loopen zal. Alles hangt nog in de lucht. Ik heb het -evoel van een man, die op een voortdurend in beweginc zijnden draai- molen moet springen. Telkens als ik denk: ,,nou, daar gaat-ie'' en iets wil vast- grijpen, schiet me iets anders te binnen en een dergelijk kanaal technisch zeer goed uitvoerbaar mag worden geacht en zoowel Antwerpen als Gent, Brugge en Z"ebrugge ten gotde zou komen. Ook Roesela'-e, het belangrijke West-Viaamsche industriecen- trum, dat weld)a, door middel van een groot kanaa!, met Brugge wordt verbonden, zou er veel voordeel bij hebben. Het nituwe kanaal, te Antwerpen aansluitend met het kanaal Antwerpen Rijn en de vaart Antwerp-n-Hasselt-Luik, zou tevens, als water weg, van groot belang zijn voor het veikeer met het Rjjngebied en Frar krpk, Zeebrugge zou de voorhaven wo»den van Antwerpen. Dank zij het karaai Ant- werpen-Noordzee zou de scheepvaart op Antwerpen niet meer afhankelijfe zijn van Nederland en zouden de Belgische havens Antwerpen Gent Brugge Zeebrugge feitelijk een geheel gaan vormen. Deze uiteenzetting werd door geen dis— cussie gevolgd. EEN ZELDZAME POSTZEGEL. Een kostbare postz gel belooft te worden de door de poste'ijen van New Foundland uitgegeven bijzondere postzegel voor het gebruik van de luchtmailbrievcn, welke voor de overbrenging naar Europa werden toevertrouwd aan M<rkies de Pinedo. De zegel, beperkt tot slechts 200 exemp'aren, is de 60 cents zwarte postzegel van de Cabot- herinnering-serie (1897), met Holbein's por- tret van Koning Hendrik VII, voor de ge- legenheid bedrukt in rood met ffAir Mail de Pinedo 1927". DE ONTSNAPP1NG VAN DAUDET. Mevrouw Montard, de telefoonjuffrouw van de Action Fran9aise, verdacht de hand in het spel gehad te hebben bij de mani- pulatiis met de telefoon, welke de ont- snapping van Daudet mogelijk gemaakt hebben, is in hechtenis genomen. Zij wilde de vragen van den rechttr niet beantwoor- den zonder dat haar advokaat erbij was. Zp is in de gevangen's van St. Lazare opgesloten met haar kindje van vier maanden dat zij naar het gerechtsgebouw mee bad gebracht. DE VERNEDERLANDSCHING DER GENTSCHE DNIVERSITEIT Minister Huysmans heeft, antwoordend op de vragen door sommige kamerleden tijdens de algemeene besprekiDg van de begrooting van het departement vankunsten en wetenschappen, gesteld, o.m. verklaard dat hij, wat betreft art. 20 van de schoolwet, het begiusel moedertaal-onderwijslaal be- vattend, verzoenend wil optreden om tot een eerlijke totpassing van dit beginsel te komen. Op de kntiek van het Vlaamsch-nationale kamerlid Vos betreffende de huidige toe- standen aan de gedeeltelijk vernederlardsche universiteit te Gent, gaf de minister toe dat deze toestanden vrjjwel onhoudbaar zijn en de Nolf wet absoluut geen voldoening geeft. Het oogenblik is echter nog niet gunstig om, zooals Hermon Vos het zeide te verlangen, de vernederland ch ng verder door te drijven en een nieuw wetsvoorstel in te dienen. Daarvoor zal nog wel een jaar moeten worden gewacht. laat ik het moment voorbijgaan. Nee, kijk maar niet zoo bezorgd! \i Is niets hoor! Ik laat het je wel even weten". ,,Tot vanavond dan", zei Olivia. ,,Goed! Tot vanavond", gaf Jeremy ten antwoord. Hij r.iep een taxi voor haar aan en hielp haar instappen. Toen de auto voortdu rend toe-tend weggereden was, keerde hij zich om en wandelde het Strand af hetgeen om drie uur niet bepaald een qe- noegen is en langs Whitehall naar het kazerne-achtige gebouwencomplex, waar Scotland Yard z;;n kwartieren heeft. Daar zocht hij allereerst het Bureau voor inlich- tinpen op, een qroot ongezelK" vertrek waarin de soheeve schouw en de vele deuren 't meest opvielen. Een agent vroep wat hij ,,hadJeremy voelde die vraap als iets buitenpewoon onpleizierips. Hij bevond zich in het hoi van den leeuw. En dat hoi was, op zijn zachtst pesproken peen hof van Eden. Brrrwat een milieu: een wachtkamer-achtip vertrek, waar 't rook naar tabaksrook van drie dapen her, naar nicotine pijpenIn een comfortabelen stoel, erpens in een behapelijk hoekje van je kamer kon je een dreigement van „om de politie te zullen telefoneeren" gemakkelijk als iets van geen belang beschouwen. Hier, in de omgeving zelf werd het wat anders heel wat anders. Hier zat hij, om zoo te zeggen, midden in de wet-machine. Een onhandipheid, een oogeniblik van gebrek- aan concentratie en de machine had hem vast, trok hem langzaam mee (Wordt vervolgd). TER NEUZENSCHE COURANT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 1