PREDIKBEURTK hT" 1 LANDBOUWBERICHTEN. SEMENSDE BERICHTEN. Vreest geen examen MUNHARDT's De opzoekingen van de politie gaan voort en men verwacht aanhoudingen. Deze- laffe daaid verwekt in de streek van Koeiwaciht, St. Jansteen en de.Neder- landsche grens de grootste verslagenheid, te meer daar de man van elkeen werd be- mind. HULST. De heer J. H. van den Heuvel te Hulst, is benoemd tot leeraar aan de aid. Am- bachtsschool van de Kon. School van K. T. A. te 's Hertogenbosch. Zaterdagnamiddag reed te Hulst de petroleum venter van de Automaat A. M. met zijn kar huiswaarts, toen vermoe- delijk een onderdeel van het paardentuig losraakte, als gevolg waarvan het paard op hoi sloeg. De bestuurder sprong van de kar, maar kwam daarbij op de trani rails terecht, waardoor hij zijn voet ern- stiig bezeerld'e, vooral aan den enkel. Ook aan de handen bekwaim hij ernstige ont- vellingen en verwond'ingen. Erger er aan toe was echter een per- .soon, A. B., die mede naar huis reed. Ook deze sprong van de kar, met het gevolg, dat hij op de steenen neersmakte. Per auto werden beide gewonden naar huis gebracht, waar direct geneeskundiige hulp werd ingeroepen, die overbrenging van laatstgenoemde naar het Liefdehuis nood- zakelijk achtte. Daar werd zijn toestand zoo ernstig bevonden, dat hem nog den- zelfden avond de H. H. Sacrementen werden toegediend. Zijn toestand gaat nu wat vooruiit. Een eind verder dan waar beiden van de kar sprongen, liep het paard met den wagen tegen een boom, waardoor de wagen grootendeels vernield werd en waar het paard kon worden opgevangen. (Zel.) KOEWACHT. Dinsdagavonid gaf de heer Ir. T. Dewez, leeraar aan de Winterlandbouwschool te Hulst in de bijzondere jongensschool al- hier, een leziing over: Opkweeking -van kuikens", voor de leden van den R. K. Pluimveevereeniging, Boerenibond en Jonge Boerenstand. De opkomst was goring, hetwelk zeer spijtig was, want er was waarlijk voor alle kippenihouders veel te leeren. Spreker zette in 't breede uiteen de brooding door hennen en de kunstmatige brooding. Gewoonlijk begint men met den opkweek te laat. Eind April, begin Midi moeten de kuikens uitvallen. zwaar- dere rassen eind Maart of begin April. De grootste zorg begint, wanneer de kuikens ter wereld zijn gekomen. In de eerste 36 uren moeten de kuikens geen eten hebben. Daarna geve men in de eerste 8 dagen voer, dat men zelf kan be- reiden uit oudbakken brood met toppen van brandnetels of anider groen en op 1 5 kuikens een ei; doch vooral geen rijst. zooals dat zoo dikwijls gebeurt. Daarna hale men bij een vertrouwd leverancier tusschensoort Opfokvoer No. 2, of geve men wat gebroken boekweit en tarwe met oudbakken brood. Men moet zorgen voor een afgesloten hok: waarin licht en lucht goed kunnen doordringen, met zitstokken van 8 c.M. breedte om op te slapen. Vooral alles zindelijk houden. Om ziekten te voorkomen, moet men ze afzonderlijk houden tot ze volwassen zijn. De haantjes moet men zoo spoedig mo gelijk verwijderen; want met opkweeken van hanen is niets te verdienen. Ten slotte beantwoordde de heer Dewez. verschillende vragen door de bezoekers gesteld. GROEDE. Dinsdagmorgen kwam de landbouwer- H. d. Bliek alhier tot de ontdekking. dat een tweejarig paard, dat in de weide was gebracht in een sloot was geraakt. welke sloot gelijk met de weide vol water stonld. Maar aangezdein het dier met een zijner achterpooten in een ijzerdraad was verward geraakt heeft het paard zich blijikibaar door het aanhoudende trappen en slaan afgemat, en is in die sloot ver- dronken. Zondag 3 Juli 1927. Ned. Herr. Kerk. GEBREK AA.N AARDAPPELEN. Bit Oostelijk Noord Brabant komen be- richten, dat daar iu verschillende gemeenten groote gebrek aan aardappelen heerscht. Honderden menschen zitten des middags aan soep of pap, in afwachtiog van den nieuwen oogst. De oorzaak van het ver- schijn^l is tweeerlei. E^rstens zpn ver- leden najaar en winter trtinen vol aard appelen geexporteerd, maar tweedens be- lemmert het koude weer van dezen zomer zoodanig den groei der nieuwe aardappelen, dat de meeste velden thans nog niet eens ni den bloei staan. RECHTSZAKEN. DRUNKEN DOKTER. Voor het kantongerecht te Hulst heeft terecht gestaan P. H. B., 40 jaar, arts te Kloosterzande, gem. Hontenisse, wien ten laste was gHegd, dat hij op 34 Maart te Hontenifse als bestuurder van een auto in staat van dronkenschap verkeerend, daar- mede op zoodanige wjjze heeft gereden, dat daardoor de veiligheid van het verkeer werd in gevaar gebracht, tengevolge waarvan bij het draaien bedoelde auto in een sloot terecht kwamen voorts dat hij in staat van dronkenschap verkeerend eenige hande- lingen heeft verricht, waarbij tot voor- koming van gevaar voor leven of gezondheid van derden bgzondera omzichtigheid of voorzorgen worden vereischt, door in boven- genoemden toestand een onderzoek in te stellen bij een vrouwelijke patient. In verband met laatstgenoemde overtra ding vond de behandeling dezer zaak ge- deeltelijk met gesloten deuren plaats. In deze zaak waren een aantal getnigen en dr. Mazzola uit Hulst als deskundige ge- dagvaard. Door het 0. M. werd voor de Motor- en Rjjwielwetovertreding een geldboete van 250 en ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar, en voor de overtreding van art. 426 W. v. S. 6 dagen hechtenis geeischt. De Kantonrechter, onmiddellpk uitspraak doende, veroordeelde den verdachte voor het eerste feit tot 150 boete met ont- zpgging van de bevoegdheid om motor rijtuigen te besturen voor den tijd van een half jaar, en voor het tweede feit 6 dagen principale hechtenis. (M. Ct De groote vlieg-ondernemingen. AMSTERDAM—BAT A VI A. We verkeeren thans in_den tgd van de groote vlPgtochten. In de eerste plaats zjj gemeld, dat de passagiersvlucht AmsterdamBata'ia goed is afgeHopen. Donderdag te 5,7 (dat is orgeveer 10 uur bij ons) is het Fokker- vliegtuig met zijn bemanning en passagiers te Batavia aangekomen. Bij de aankomst stroomde het publiek, dat vol enthousiasme en niet te houden was, het terrein op, juichende en met dehoeden zwaaiendespontaan werd het Wilhelmus aangeheven. De heer Van Lear Black nam, rustig in zijn cabine zittende, de geestdriftige hulde- betoogingen in ontvangst. Een vertegenwoordiger van Aneta had een oaderhoud met de bestuurders Geysen- dorffer en Scholte. Het gezelschap blijft zes ot zeven dagen te Batavia in verband met het nakjjken van het vliegtuig. De terugtocht gaat via Medan langs de- zelfde route en men hoopt door te vliegen naar Engeland, eerst naar Glasgow, om de dochter van den heer Van Lear Black af te haleDdaarna gaat het naar Londen. Indien het mogelijk is, zal en passant Am sterdam worden aangedaan. Gedurende de reis heeft men goed weer gehad, behalve in Birma en bij Bangkok. Geysecdorffer verklaarde, dat twaalf vlieg- dagen voldoende waren voor de reis naar Indie, doch Scholte meent, dat het in acht dagen mogelijk is Geboopt wordt, 23 Juli in Engeland terug te zijn. Volgens voorloopige berekenirg is de geheele weg Amsterdam—Batavia afgelegd in ongeieer 86 vlieguren. De snelbeid van dit type vliegtuig, dat toch eigenlgk niets anders is dan een verbeterd type Fokker F VII, waarmee Van der Hoop naar Batavia vloog, springt wel duidelijk in het oog, wanneer men deze 86 vlieguren van de DP vergelijkt met de 127y4 uur, welke Van der Hoop met zijn vliegtuig voor den zelfden tocht noodig had. De DP heeft den tocht volbracht in 13 reisdagen. In werkelijkheid verliepen tusschen vertrek en aankomst 16 dagen een dag bleef het toestel in Constantinopel door administratieve moeilijkheden, 2 dagen in Bagdad door een storing in het smeer- stelsel. Zooals bekend, was de tocht gpprojec- teprd in 14 dagreizen, doch is hettrajeet Karachi-Allahabad in een dag gevlogen in plaats van twee. Van der Hoop deed over den tocht AmsterdamBatavia 20 dag reizen en had het geprojecteerd in 22. Geysendorffer en Scholte bebben dus s/3 gebruikt van den reistijd van Van der Hoop. Nog een andere belangwekkende verge- lijking kan men maken, doordat over het traject Boedapest-Bangkok Geysendorffer en Scholte dezelfde route hebben gevolgd, welke Van der Hoop in het najaar 1924 volgde en de Amerikaanrche wereldvliegers volgden in den zomer van 1924. De Ame- rikaneu deden over het traject Boedapest- Bangkok 17 dagreizen, Van der Hoop 14, Geysendorffer en Scholte 9 Ook Meruit moge blijken, welk een buPengewone ont- wikkeling de luchtvaart in nog geen 3 jaar heeft doorgemaakt. De H-NADP heeft op de 13 dagreizen 15 landen overvlogen, n.l. Nederland, Daitscbland, Oostenrijk, Hongarije, Zuid- Slavie, Bulgarjje, Turkije (Klein-Azie), Syrie, Mesopotamie, Irak (Arabie), Perzie (Koersis- tan, Farsistan, Laristan, Bashkird, Mekran, Beloetsjistan), Britsch Indie (prov Bombay, Rajputan, Hindoestan, Centraal Indie, Sindhia, Garha Katana, Gurjt, Ghuti Nagpur, Bengalen, Beneden Burma), Siam, Ma'akka, Nederlandsch Icdie (Sumatra, Java). SAN FRANCISCO-HONOLOELOE. De Amerikaansche luitenant-vliegers Maitland en Hegerberger zijn in eenvlucht van San Francisco naar Honoloeloegevlogt n, en hebben dien tocht in 25 uur en 42 minuten afgelegd. Dit is nu wel bp lange na niet het record voor den langsten vliegtochtzonder tus&chen- landing. Maar wel is de afgelegde weg (2400 mijl) het langste traject boven zee afgelegd. Maitland en Hpgerberger zijn beide offieieren bp de lpgervliegmacht. Zp deden den overtocht in een Fokkervliegtuig. Alles is wel glad gegaan, ten s'ot'e maar de vliegers zijn tocb nog eenigermate in gevaar geweest van te verdwalen. Er was hun een heel eskader vliegtuigen van Honoloeloe tegemoet gevlogeD, doch door den heerschenden mist vonden de oceaan- vliegers hun verwelkomers niet; gelukkig hebben zp het eiland niet gemist. NEW-YORKPARIJS. Ten slotte kwam ook het bericht dat de Amerikaansche post vlieger Byrd Woens- dagmorgen met zijn Fokker toestel te New- York is opgestegen met Parijs als doel. Hp wordt door 3 personen vergezeld. Het meteriologisch instituut te New-York vermoedde dat hij waarschijnlpk regen en mist op zijn weg zou vinden doch geen bepaald slecht weer. Te 6.39 seinde Byrd draadloos dat de America" in den mist was geraakt die over heel New-Foundland lag en dat het totaal onmogelpk was om te navigeeren. Men legde dit aldus uit, dat het niet kon voldoen aan het tot hem gericht verzoek om ieder uur mede te deelen waar hij was. Men seint ons PARIJS. Kwart voor zes, Fransche tijd, is de n America" van Byrd in zee terecht gekomen op 300 M. van de kust, tegenover Fer Sur Mer, een gehucht nabij Bayeux, op ongeveer 270 K.M. van Parps, in het Departement Salvador. De 4 inzitteDden werden gered. Het sehijnt, dat Byrd des nachts boven Parps heeft gevlogen, doch het vliegveld niet heeft kunnen vinden. Byrd heeft aan de marine autoriteiten te Cherbourg verzocht zijn toestel te willen bergen. AUTO-ONGELUK. Omstreeks half een Dinsdagnacht is op den straatweg Gouda Bodegraven een auto- ongeluk gebenrd. Een taxi, waarin zich een gezelschap van zeven personen bevond. dat uit was geweest en in vrooljjke stnmming verkeerde, reed bp een bocht van den weg tegen een mijlpaal en vervolgens tegen een boom. De auto werd zwaar beschadigd. Vier der inzittenden kregen vrp ernstige kwetsuren. Dr. Meyboom uit Reeuwijk verleende de eerste hulp. De gewonden zph naar hun woning te Gouda overgebracht. EEN DROEVIG ONGELUK. Bij het aansteken van een petroleumstel is te Amersfoort een lljarig meiste met haar kleeren in aanraking gekomen met de vlam tengevolge waarvan deze in brand geraakten. Het kind is later aan de be- komen verwondingen overleden. VAN EEN HOOGEN ZOLDER GEVALLEN. Te Enkhuizen is Dinsdag de 18jarige C. Ekkerman bij bet verrichten van takel- werk in een pakhuis van een hoogen zolder op de binnenplaats gevallen. Hij was on- middellijk dood. WAAR ONZE VISSCHERS AL HEENTREKKEN. Te IJmuiden is de stoomtrawler „Maria Elisabeth" IJM. 37 teruggekomen van een reis naar de Spaansche kust, waar het scliip bijkans drie weken had gevischt. Het schip had een goede vangst van vooral fijne vischsoorten en besomde ruim 6100. DE BEWONERS WISTEN ZICH TERNAUWERNOOD TE REDDEN. Te Blerlk is de bliksem ingeslagen in een houten noodwoning, staande op het spoorwegterrein in de Spoorstraat en be- woond door den heer Bauhaus, voo-slager in de smederij van de Nederl. Spoorwegen. De woning is tot den grond afgebrand en het huisraad werd c< n prooi van de vlam- men, De bewoners konden zich ternauwer- nood reddenvan een kind werden de haren verzengd. 3Ha9i KINDERLIJKJE OPGEHAALD. Dinsdagavond is te Koog aan de Zaan uit een bp het ouderlijk huis gelegen sloot het Ipkje van den 5 jarigen Jan van der Meer, die sedert 22 Juni werd vermist, opgehaald. EEN NIET ALLEDAAGSCH GEVAL. Men meldt aan de Maasb. uit Leiden Maandagmorgen omstreeks 12 uur heeft zich te Leiden een niet alledaagsch geval afgespeeld. Een arbeider had een stukje pzer in het oog gekregen en was om dit te doen verwijderen naar het Academisch Ziekenhuis gegaan. Daar vernam hij dat een kleine op^ratie noodig was. Toen nu de doctoren alvorens daartoe over te gaan zich even verwijderden, nam de arbeider, die blijkbaar weinig voor een operatie ge- voelde zoo snel als hij kon de beenen Toen de doctoren dit bemerkten requireerden zp dadelijk de ziekenhuisauto en zette den vluchteling ra. De auto remde uit al!e macht, twee doctoren sprongen er uit en poogien den arbeider te noodzaken met hen naar het ziekenhuis terug te keeren, deze had daar ecbter weinig ooren naar. Intusschen had de onwillige patient door de menschen menigte die inmiddels was samengeschoold een veilig heenkomen ge- zocht en zich aan het oog der hem achter- volgende doctoren weten te onttrekken die ter slotte teneinde raad met de auto, doch zonder patient, naar het ziekenhuis tirug- keerden. EEN ONEERLUKE COLLECTANT. De centrale recherche te Amsterdam heeft aangehouden een der collectanten van de aldaar gehouden straatcollecte De aange- houdene, een ca. 50jarige man, nam ge regeld aan de straatcollecte deel, en de recherche had het vermoeden, dat hij bp die gelegenheid geld uit zpn collectebus stal. De man heeft in plan-West gecollec'eerd, en rechercheurs"hebben toen voorafgemerkte geldstukken in zpn bus geworpen. iNadat de man zpn bus had ingeleverd, is bij opening gebleken, dat een deel der gemerkte geldstukken (tot een bedrag van circa 8) ontbrak. De man is gearresteerd en zai ter beschikking van de justitie worden ge steld. Ook de vrouw van dezen man heeft als collectante aan de collecte deelgenomen. In haar bus hebben de rechercheurs ook gemerkte geldstukken geworpen, doch bij opening van die bus zpn die geldstukken daarin teruggevonden. DE GEVAARLIJKE BENZINE. Een 35-jarige Hagenaar, wonende aan de Cuypstraat, was Maandagnamiddag in de keuken van zpn woning bezig, met benzine een klok schoon te maken. Hij bemerkte niet, dat in het vertrek een thee- lichtje brandde en werd zich dit gevaar eerst bewust, toen de benzinedampen in vlammen waren overgegaan. Zpn moeder kwam op zijn hulpgeroep toesnellen en trachtte de vlammen te blusschen, doch deze tastten ook de vrouw aan en zij werd daarbij ernstig aan borst, hoofd en armen gewond. Haar toestand was van dien aard, dat zij een 63 jarige weduwe in het Gemeentelijk Z'ekenhuis aan den Zuidwal moest worden opgenomen. De zoon be- kwam minder ernstige brandwonden aan de handen en kon, na verbonden te zpn, thuis b'.pven. Het brandje werd gebluscht voordat het gelegenheid had gehad, zich verder uit te breided, zoodat de materieele schade gering is gebleveD. AUTO TE WATER. Zaterdagavond is op den hoek van de Kostverlorenkade en facob van Lennep- kade te Amsterdam een luxe-auto te wa ter gereden. De chauffeur was met zijn meisje, zonider zijn patroon daarvan in kennis te hebben gesteld, een toertje door de stad gaan maken in den vrijwel nieu wen auto. In de Kinkerstraat reed hij door onvoorzichtigheid een 65-jarigen man aan, die daarbij eenige minder ern stige kwetsuren, opliep en in het Wilhel- minagasthuis is behandeld. Het publiek schreeuwde den chauffeur toe, dat hij moest stoppen, •doch deze gaf daaraan geen gevolg en reed in vliegen,de vaart de Kostverlprenkade af. Vermoedelijk werd hem het uitzicht door den zwaren regen- val benomen; hij verzuimde althans, aan het eind van de Kostverlorenkade ge komen, links den hoek te nernen om langs de Jacob van Lennepkade verder te rij- den. Hij reed daardoor pardoes in het water. De chauffeur sprong nog bijtijds uit den auto, maar het meisje ging mee het water in. Door omstartders werd zij Spoedig gered en daarna in het Wilhel- minagasthuis van droge kleeren voorzien. De chauffeur was aan den haal gegaan en werd door de politie gezocht. De branidweer heeft met haar redidingstoe- stel, den auto, waarvan de carosserie ernstig geleden had, uit het water ge- haald. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Zaterdagmorgen omstreeks 11 uur ver- trokken de heer J. D. Reinders, mede- directeur van de N. V. Oliefabrieken v/h Reinders Co. te Zwolle, en de commissaris van politie te Zwolle, de heer J. R. Derksema, met hun echtgenooten voor een autotocht door Dudtschland. De heer Reinders chauffeerde zelf. Bij Xan- ten, een 20 K.M. van Kleef, wilde de heer Reinders een wielrijder sparen, die plot- seling voor den auto langs kwam, waar door de auto slipte op den gladden weg en van den daar zeer hoogen weg over den kop naar beneden sloeg. De heer Reinders werd op slag ge- dood, mevrouw Reinders-Hanckar werd zeer zwaar gewond, de heer Derksema kreeg een ernstige hoofdwond, mevrouw Derksema een schouderfractuur en omt- vellingen. Het ongeluk gebeuride s middags om streeks 3 uur. De gewonden werden naar het hospitaal te Xanten vervoerd. De overledene was 2 Februari 1876 te Hoogezand geboren. EEN AAP. Onlangs ontvluchtte tijdens het verblijf van het circus Amar te Haarlem een aap uit deze inrichting. Zondag m or gen werd deze aap door een agent gevonden op het grasveld aan de Zaanenlaan in Noord-Haarlem. De aap had gedurende zijn verblijf in de vrije natuur zoo weinig de circi^sgewoonten verleerd, dat hij voor den man in' uniform het saluut maakte. Hij ging gewillig mee en werd voorloopig in het dierenasyl Fauna onder dak ge bracht. LIEFDESDRAMA. Uit nijd over de uitgeraakte verkeerinq heeft Woensdagmiorgen een 19jar,ige fa- ibrieksarbeider in de fabriek der firma Rosendaal te Enschede zijn gewezen INGEZONDEN MEDEDEELINGBN, Want er is een middel dat U kalm maakt en kalm houdt, terwijl Uw geest helder blijft ZENUWTABLETTEN behoeden Uw voor zeuuwachtigheid Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten miesje een aantal messteken in den rug toegebracht. De toestand van de gewon- de is niet levensgevaarlijk. DE FLAUWGEVALLEN BRUIDEGOM. In die meded'eelingen der Belgische missie, vertelt pater Achiel van de erva- ringen, die hij tijdens zijn verblijf in den Congo heeft opgedaan. „Toen ik twintig jaar geleden voor het eerst een huwtelijksplechtigheid onder in- boorl ing en leidde, ging het erg primitief en niet zeer plechtSg toe. De bruid had niet anders aan dan een kort onderrokje en de bruideqom was zoo trotsch op het fraaie costuum van zijn vrouw. dat hij voor zich van alle kleedij had afgezden. Thans is dat alles anders geworden. De zwarten wedijverem met elkaar om op den huwtelijksdag zoo chic mogelijk voor den dag te komen. Onlangs huwden er op een dag vijftien paren. Alle waren in het wit en mannen zoowel als vrouwen droegen hoeden en schoenen. Wel droegen som- migen aan den eenen voet een zwarten en aan den andere,n een witten schoen, maar daarop lette niemand. Tegenwoordig staat het buitengiewoon gekleed voor negexs van beiderlei kunne, zich voor'hoofid en wangen met poudre de riz in te wrijven. Het was gedurende diezelfde vijftien- voudige plechtighieiid, dat een der bruide- goms plotseling in onmacht viel. Diien dag was de hitte bijna ondraaglijk en de jonge man had ter eere van zijn huwelijk alles aangetrokken wat hij aan kleeren bezat; twee broeken, een linnen en een wollen hemd, twee vesten, 'n jaquet en d'aarover nog een rok, terwijl aan zijn hals, o on- gewone marteling, een boord prijkte, die eenmaal wit was gewoest. Geen wonder, dat de ongelukkige naar adem snakkend ter aarde zeeg. Men goot hem een paar emmers water over het hoofd en bracht hem zoodoende weer bij. De huwelijksgasten begonnen echter luidkeels te jammeren, niet wegens de stoornis, die de plechtigheid door dit alles had ondervonden, als wel om de mooie kleeren, die er door de koude douche niet fraaier op waren geworden. PER GLIJBOOT OVER DEN OCEAAN? Adrien Remy, een bewoner van Cher bourg, heeft een glijboot geconstrueerd, waarmee hij den Atlantischen Oceaan w,il trachten over te steken in een tijd, die bij diien van Lindbergh niet al te ongunstig af zal steken. Zijn boob die uitgerust is met drie stervormige, roteerende motoren van 1200 P.K., moet den overtocht doen. in 48 uur, of als hij de gewone scheep- vaartroute volgt in dag. Remy heeft zich tot het ministerie van marine gewend om belangstelling en steun bij zijn aan- staande proefneming. ONTAARDE OUDERS VEROORDEELD. Voor de rechtbanik te Waidshut in het Zwarte Woud, heeft het echtpaar Stiege- ler terecht gestaan, aan wie ten laste wordt gelegd, dat 't zijn 11 kinderen om het leven heeft laten komen. Men neemt aan, dat de kinderen door ondervoeding zoo uitgeput zijn, dat zij ten slotte stier- ven. De vrouw is tot 7 jaren tuchthuis veroordeeld. De man werd bij gebrek aan bewijs, vrijgesproken. De rechtbank nam aan, dat 7 kinderen door ondervoe ding om het leven zijn gekomen, doch dat voor den dood der overige 4 kinderen de sclhuld niet bewezen kan worden. DE MUITENiDE GEVANGENEN. De 328 gevangenen, die bij wijze van straf werkzaamheden verrichtten in een mijn te Lansing in Kansas en zich Dins dag in de mijn verschansten met 14 cipiers als gijzelaars omdat hun het recht was ontzegd sigaretten te koopen, hebben zich overgegeven aan de autoriteiten. Zij had- den maar een dag eten gehad en toen het voedsel der mijn-muilezels aangesproken. Zij droegen de sporen van een onderlinge vechttpartij. EEN POGING TOT ZELFMOORD, DIE VEEL OP RECLAME GBUJKT. Ben jonge Russiscihe heeft te Venetie getracht zelfmoord te plegen, omdat zij te veel bewondering wekte. Het te mooie meisje verscheen Zaterdag op de Piazza San Marco, waar zij eerst een heeleboel muziek verscheurde en zich vervolgens met een pennemes een snee in den pols gaf. Daarop liep zij de kathedraal bin- nen en bad voor den dood. Een karabi- nier, die de zonderlinge handelwijze van het meisje had gadegeslagen, speelde voor voorzienigheid en bracht haar uit de kerk naar een apotheek, waar men de bloeding stelpte. Bij haar verhoor op het politiebureau verklaarde de sohoone, dat zij in Si'berie geboren was en te Venetie was gekomen om te componeeren. Zij was bezig aan een opera, doch kon niet de noodige rust en kalmte vinden, omdat zij door haar schoonheid dadelijk de aandacht trok als zij op de kanalen verscheen. Deze be wondering bracht haar zoo van streek, dat het componeeren niet meer lukken wilde en zij besloot zelfmoord te plegen. Wat zal de opera van dat meisje straks een succes hebben DE FISCUS EN LINDBERGH. Wanneer de triomftocht van Lindbergh door de Vereienigde Staten, beeindigd is, wanneer hij al zijn artikelen in de pers, Ter Neu^en. 91 u., leeskerk en 2 u., Ds. A. Tim- merman, voorbereiding van het H. Avondmaal en bediening van den H. Doop. Sluiskil. 91 u., Ds. A. Timmerman bediening van den H. Doop. Hoek. 91 u. en 21 u Ds. E. Raams. Zaamslag. 91 n. en 21 u., Ds. Van Dis. 8as van Gent. 91 u., Ds. H. Akersloot van Houten RooS. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. Hoek. 9 s. en 2 u., Ds. J. B. Vanhaelen. Cbr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 10 u., 3 u., en 61 (nieuwe tijd) Ds. Neerbos. Ond-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijlostraat.) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 u., (oude tijd) leeskerk. Gereformeerde Gemeente. (Westatraat.) Axel. 91 u. en 21 u., leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. 51 u., (Zomertijd) Evangelisatie. R. K. Kerkdienaten te Ter Neuzen. Zondag ziju de H. H. Diensten om 7,81 enlOuur Namiddags om half drie Lof. UB&A -

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2