ALGEMEEN NIEUW8 EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Wo 8085. Vrijdag 1 Juli 1927. 67e Jaargang Be miiliktf dubbelganger TWEEDE BLAD. BINNEHLAND. FEUILLETON. BUITENLAND. a nnuiiFurilTCDDIIC Voor binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen Jr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 6.60 per jaa- ADUllNkMtri I O r n IJ O Voor 't buitenland f 2,70 per 3 maanden franco per post Abonnementen voor 't buitenland alleen bij vooruitbetaling. Dit blad verschilnt tederen Maandaii-, Woensdag- en Vrildagavond; welvaart van den in de neer gekomen lamdbouw zou herstellen, Daar is niets van qebeurd en de boeren klaqen, dat de reqeerinq hun lasten verzwaard, in stee van verlioht heeft. Dim is de regeering in gebreke qebleven met de beloofde be- zuinlgingen. De n ttionale uitqaven be- droegen 788 rnilboen toen zij aan het bewind kwam, en zijn nu opqeloopen tot 834 millioen. In plants van de belastiin- ,qen te verlichten, heeft de reqeerinq een nieuwe finanoieele wet ingediiend, die bij bamldel en nijverheid een slechte ont- vangst heeft qevoniden. Het is dus de tijd geworden, meent het orqaan van de on- tevredenen. dat het kabinet den toestand opnieuw overziet. .Op het lager onder- wijs dient bezuinigd te worden, de belofte aan de boeren moet vervuld worden en het ..belachelijke" plan ooi aan bakvis- schen stemrecht te qeven dient terzij.de ge steld te worden. Ook de Morning Post komt in een artikel op tegen het doel van de nieuwe finanoieele wet, hetwelk vol- qens haar is om nieuwe imquisitoriale en a f p e rsi n gsib evoegdh eden aan den fiscus te verleenen tot schade van handel en bedrijf. Het bestaan van de conservatieve fronde kan blijkens de v e rse hi l ie nde uitinqen in partijbijeenikomsten en dit ge- mor in de pers zeker niet ontkend wpr- den, maar dat zij voor de reqeerinq wer- kelijke qevaren zal meebrengen, is niet qoed aan te nemen. Tot dusver is de conservatieve meerderheid in het Laqer huis, wanneer puntje bij paaltje kwam, altijd volgzaam qebleken. EEN ERNST1GE BRAND TE OERGA. Op de markt te Oerga heeft een zware brand gewoed, waarran over de honderd winkels en kramen een prooi geworden zijn. Van de algemeene verwarring maakte het publiek geltgenheid om op groote schaal te rooven en te sfelen. Door hec optreden van inderhaast ontboden troepen, is daaraan een einde gemaakt. De staats-handels- organisaties ht-bben tengevo'ge van dezen brand een schade vrn ruim twee millioen roebel te boeken. EEN TUNNEL UNDER DE SCHELDE. Binnenkort wordt door staat, provincie en de gemeente Antwerpen opgericht een intercommunale maatschappij voor het bou- wen van een tunnel onder de Schelde, welke den rechter en linkeroever zT verbinden. De kosten zijn geschat op 250 millioen, plus 50 millioen voor verbetering van bouw- terreinen op den linkeroever. Tot bestriding van interes'en en andere uitgaven zal een tolrecht worden geheven op het gebruik maken van dien nieuwen verbindingsweg. De opbrengst daarvan is geschat op 3 millioen per jaar. NIEUWE TERECHTSTELLINGEN. Duitscbe bladen melden, dat op verschil- lende plaatsen in Rutland weer terechtstel- lingen hebben p'aats gehad van spionnen en personen, die zich aan contra-revolution- naire propaganda zouden hebben schuldig gemaakt. Ter dood veroordeeld is een voor- malig officier van het anti-bolsjewistisch leger van Koltsjak, Marfio genaamd, op wiens bevel inderrijd meer dan 80 personen zjjn doodgeschoten. EEN SN EEUWSTORM. Op den Vogelsberg in boven-Hessen heeft een hevige sneeuwstorm gewoed, welke met h fiige koude gepaard ging. 50 000 AMER1KANEN TELEURGESTELD IN HET ,/NATTE" ONTARIO. Onlangs is gemeld, dat de Ganadeesche provincie Ontario het beperkte drankverfcod, dat er eenige jaren heeft bestaan, weer ophief. Daar Ontario aan de Ver. Staten grenst, meenden vele dranklustigen, dat zij hun dorstige kelen daar zouden kunnen laven. Zoo trokken dan ook kort nadat het verbod in Ontario was opgeheven, op een Zondag 10.000 auto's met 50.000 passagiers over de Ganadeesche grenzen om te profited ren van den vripm drank- verkoop in Ontario. Edoch, met nog grooter dorst moesbn de Amerikanen, caar thans gemeld wordt, terugkeeren. Wtl was namelijk het alge- meen verbod in de provincie opgeheven, echter in vele gemllen nog n et het plaatselijk veibod. Maar bovendien, in de overheidswinkels, waar men wel drank zou kunnen koopen, was op Zondag ook niets te krijgen, omdat die winkels op Zondag in geheel Ontario ges'oten zijn en er buiten deze winkels geen drank mag worden verkocht. TER NEUZEN, 1 Juli 1927. UITSLAG AANBESTEDING. Woensdag werd alhier in het Hotel du Commerce" door den bouwkundiqe G. F. Rijnberq voor de Cooperatieve Broodbakkerij „Ons Belang" aanbesteed' het bouwen van een woon- en winkelhuis. Ingeschreven werd als volgt: Voor het timmer- en metselwerk door de heeren: J. van "t Hoff, Hoek, f 6300; C. H. H. Wisse, Zaamslaq, f6230; J. H. Rijnberq, Ter Neuzen, f 6022. Voor het metselwerk door de Firma G. en C. van de Velde, Ter Neuzen, f 3675; H. J. v. d. Velde, Ter Neuzen, f 3350; J. H. Rijnberq, Ter Neuzen, f 3220; A. W. Nieuwelink, Hoek f 3139; W. M. en P. W. Nieuwelink, Ter Neu zen, f2794. Voor het timmerwerk door de heeren: A. Roovers, Ter Neuzen, f 2999; K. Dieleman, Zaamslaq, f 2970; v. d. Bent, Ter Neuzen, f 2800; Iz. Luteijn, Ter Neu zen, 2560 (gegund). Voor het zink- en loogieterswerk door de heeren: I. Guequierre, Ter Neuzen, f 258; Gebr. A. en J. Guequierre, Ter Neuzen, f 233 (gegund). Voor het glas- en schilderwerk door de heeren: H. P. Goethals, Ter Neuzen, f694; F, Emmaneel, Ter Neuzen, f 659; A. Koster, Ter Neuzen. f 652, J. Brug- qeman, Ter Neuzen, f 599 (gegund). MINISTER KAN KOMT NAAR HULST. Zijne ExceMentie de Minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw heeft bij schrijven van 25 dezer aan het bestuur der LandbouwtentoonStelling bericht, dat hij gaarne here id is gevolq te qeven aan de uitnood'igoing tot het bezoeken van de tentoonstellinq, welke van 37 Septem ber a.s. te Hui'st zal worden gehouiden. Aanqezien Zijne Excellence den 5e en 6e September te Leeuwarden moet zijn, voor een bezoek aan de tentoonstellinq aldaar en hij den 7e September door ambtsbeziqheden verhinderd is te Hulst te komen. zal de Minister, indien het hem zulks eenigszins mogelijk is, op den 3e September a.s. de opening van de ten- toonstelliing bijwonen en daaraan een be zoek aan de tentoonstellinq verbinden. HET VLEESGH INVOERVERBOD IN ENGELAND. De Britsche Minister van land ouw het ft in het Lagerhuis verklaard daf vanwege het uitbreken van het mond- en klauwzeer in Zwedrn en Neder'and in Mei, hi) niet het invoerverbod op vleesch kon intrekken. DE W1NKELSLUIT1NG. De vakraad van den Ned. R.E. Midden- standsbond h ieft een uitvoerige bespreking gehouden over het voorontwerp winkel- sluitingswet en het ontwerp-weiktjjden- besluit voor winkels. Teneinde een aanneembare en bruikbare regeling te verkrqgen, achtte de vergade- ring bet noodig, dat de maximum arbeids- buar wordt vastgesteld op het door de Arbeidswet toegelaten maximum van 10 uren per dag en 55 uren per week. Het kwam de vergadering onbegrijpelijk voor, dat de Minister met een dergelijke enge bepaling is gekomen. Wat de Zondagsluiting betreft, deze kon men in begins 1 aanvaarden, daar de R.K. organisaties uit den aard der zaak voor- standers zijn van Zondags-iust. De vergadering was evenwel van oordeel dat voor sommige bedrij 'en de invoering der algeheele Zondagssluiting, althans in de huidige omstandigheden, niet zonder belangrijke nadeelen was. Daarom moesten meer uitzonderingsbepalingen worden op genomen. Zoo kon de vergad ring zich er geheel mee vereenigen, dat met kracht gejjverd zou worden voor een uitzonderingsbepaling voor banketbakkers, bij v. in dier voege, dat banketwinkels des Zondags gedurende vjjf uren zullen mogen zqn geopend, en wel op een gedeelte van den dag, door iederen ondernemer zelf te bepalen De vraag rers, of een gelijkscortige be- paliDg niet ook zou moeten worden ge maakt voor fruitwinkels, eventueel voor een bepaald gedeelte van het jaar. Ook voor de sigarenwinkels bleek de Zondagssluiting moeiljjkheden met zich te brengen. De bevoegdheid van Gemeenteraden, om voor bepaalde groepen van winkels sluiting gedurende een halven dag per week voor te schrijven, lokte allerwege kritiek uit. De vergadering wenschte zich met kracht te zerzetten tegen het toekennen van een dergelijke bevoegdheid aan de Gemeente raden, tenzjj en dan kon de vergadering er zich geheel mede vereenigen een dergelijke veroidening slechts zou kunnen worden vastgesteld, nadat uit een stemming onder betrokken winkeliers zou zijn ge- bleken, dat een groote meerderheid der betrokkenen een dergely ke sluiting wenschte. Nu een werktjjdenbesluit voor winkels staat te worden ingevoerd, meende de ver gadering, dat thans eindelijk de tijd gekomen was, om de slagerswinkels in te deelen bjj de winkels" en niet langer te doen vallen onder de bepalingen voor fabrieken en werkplaatsen. Nog sp'ak de vergadering, als haar oordeel uit, dat het een zeer ongezonde tat het Enqelsch door NORMAN VENNER. 56) (Vervolq.) ..Niemanid behoeft het te weten", vond ze t noodiq om als extra aanmoediqinq te zeqqen. ,,'t Huwelijk is een qeheim qe- weest qeen van zijn vnienden of ken- nissen weet er iets van qeen enkele reden waarom jij als zijn plaatsvervanqer hem daarin niet vervangen zou." „Tenminste iets gewonnen", dacht Je remy voldaan. ,,Ze zijn stilletjes ge- trouiwd, niemand weet er iets van. Als ik maar lanq genoeq wacht, krijg ik het heele verhaal nog te hooren". „Ik weet dat jij niet Lord Amlett bent", ginq ze voort. „Dat weet ik positief. Daarvoor ken ik Arthur Arthurton te goed. Ofschoon hij me zijn waren naam nooit vertel'd heeft zelfs toen we trouwden niet. Maar ik wist wel wie hij was... Nu hij Lord Amlett is, moet hij me vandaag of morgen toch erkennen... als zijn wettige vrouw, bedoel ik. Waar om zou jij er dan niet alvast mee begin- nen Ik vind je aardig. Je bent een van de leukste mannen die ik ken de leuk- ste om precies te zijn. En als je aardig voor me bent, echt aardig, niet maar zoo toestand was, dat voor kinderen van een winkelier, beh udeES het uitzonderings- geval van art. 44 der Arbeidswet, dezelfde bepalingen gelden als yoor vreemd per- soneel, zoodat op tijden, dat geen vreemd personeel aanwezig is of anderszir. s, de kinderen hun ouder9 niet zullen mogen helper). De vergadering achite het in de rede te leggen, dat bier n wijziging kwam al zou hie voor wellicht noodig zijn een wijziging der Arbeidswet. ONTEVREDENHEID ONDER DE ENGELSCHE CONSERVATIEVEN. Baldwin's reqeerinq staat, schrijft de N. R. Crt., in den laatsten tijd niet alleen bloot aan kritiek uit de qelederen van hare politieke teqenstanders. Reeds is gemeld, dat een hondendtal conservatieve Lagerhuisleden het niet op haar plannen voor hervorminq van het Hoogerhuis be- grepen hebben. Kort samengevat komen die planneen op het volgende neer. Het Hoogerhuis zal ingekrompen worden tot 350 leden, te kiezen door al de erfelijke pairs te zamen. Deze nieuwe vergadering zal meer macht krijqen over de finan- cieele wetgevinq. Op het ooqenblik maakt de Speaker van het Laqerhuis uit wat financieele wetsontwerpen zijn, over welke het Hoogerhuis geen zeggenschap heeft. Voorqesteld world't, dat het Hoo gerhuis voortaan vertegenwoordigd zal zijn in een gemeenschappelijke commissie uit de twee huizen van het parlement, welke zal beslissen of een wetsontwerp al of niet een financieel karakter draagt. De hervorminq beooqt dus een uithrei- dinq van de bevoeqdheld'en van de pairs, die meerendeels conservatief uit traditie zijn. De macht van de conservatieve par- tij zal er door versterkt worden en de qekozen verteqenwoordiqers van 700 pairs zullen in zekere qevallen hun veto kunnen uitspreken over besluiten van het Laqerhuis, dat 20 millioen Enqelschen vertegenwoordigtDe jongere conserva- tieven vreezen dat deze zoo weinig d'emo- cratische plannen de partij bij de kiezers afbreuk zullen doen. Men mag echter niet vergeten, dat het slechts vage plannen geldt, dlie noq aan- merkelijk herzien en bovendien op de lange baan geschoven kunnen worden. zoo lanq tot zij erqens in een vakje onder het stof raken. Aan de verzekering dat de reqeerinq ze nog in idle tegenwoordiqe parlementaire periode (dus voor een al gemeene verkiezing) zou wiillen afdoen, behoeft men geen ovendreven waarde te hecht en. Onze correspondent te Londen heeft opgemerkt, dat dergelijke opstandligheden onder de aanhangers van de reqeerinq als thans bij ide jonqeren van de partij aan den daq komen, meermalen reeds op niets zijn uitqeloopen. Wanneer het im- mers om de belanqen van de partij bij een alqemeene verkiezinq qaat, versmelten al- le brondes. Voorts valt te zeqqen, dat de ontevredienlheiid van sommige conserva tieve groepen niet beperkt is tot de Hoo- gerlhuisplannen. De Daily Mail, die dik- wijls de spreektrompet der malcontenten is, verwijt de reqeerinq dat zij altijd den avereehtschen koers inslaat en tal van beloften qedaan heeft, die zij qeen moeite doet om te houden. In zijn verkiezings- manifest deed Baldwin indertijd in de eerste plaats de toezegging, dat hij de zoo, dan houd ik m'n mond. Maar Ze stond op, liep om de tafel heen naar hem toe en ging vlak voor hem staan. Nu sloeg ze haar oogleden wel op; voor het eerst zag hij haar oogen, groote, licht-grijize oogen met een donkeren rand om de iris ,,maar je zult heel, heel aar dig moeten zijn. Ik voel me eenzaam en ik voel me veronqelijkt en dat is niet prettiq, hoor Ik heb er ook meer dan qenoeq van. Hoe heet je Arthur van mijn voornaam zei Je remy, .Arthurton van mijn achternaam en officieel: Lord Amlett, Wapenspreuk: ,,Soyez Sage" hetgeen beteekent: ,,Hou- je-kop-erbij een goede raad dien ik tot dusver heb weten na te komen." „Schei uit met dien nonsens", viel ze opeens driftig uit. „Ik heb je toch gezegd, dat ik weet dat je niet Lord Amlett bent dan hoef je tegenover mij die pose toch niet vol te houden. Maar misschien ben je bang Dat hoeft niet, hoor. Ik zal je niet verraden. Tenminste als je me vraagt, heel lief vraagt, of ik 't niet doen zal." Ze deed nog een stap naar hem toe, greep, als een soort van liefkoozing, de iapellen van z'n jas vast. Nu zag hij haar gezicht voor het eerst van dichtbij. Het viel niet mee; de neus was iets te dun, de huid zat er te strak overheen, de kin was te hard, de jukbeenderen iets te hoog. Maar ondanks die paar kleine foutjes was ze mooi, heel mooi zelfs. En het was duidelijk te ziien dat is juist het lam me van het geval dacht Jeremy dat haar gevoel haar voor het ooqenblik de baas was en dat ze gewend was op dat gebied haar zin te krijgen. „Waarom ze" je niets, Arthur?" vroeg ze vleiend... dan sloeg ze haar oogen neer en ging fluisterend voort: ,,Ik heb qe daan maar weinig vrouwen in mijn plaats gedaan zouden hebbenMaar niet onibewust! ik weet wat ik doe. Ik heb je gevraagd aardiq voor me te ziin. TerwijI ik weet dat je een bedrieger bent. Ik wil je zelfs helpen. Met mij naast je moet ;e winnen. Neem alleen de aanwiizingen die ik je geven kan. Ik heb mijn man weke^ achter elkaar gezien. Daardoor weet ik veel, dat een ander niet weet. Ik zou je zoo kunnen... modelleeren, dat jij de ech- te zou worden, dat Lord Amlett als hij terugkomt, als, let wel de bedrieger zou zijn dan hadt jij 't voor je verder leven gemakkelijk neld, een titel en nog een heelen sleep meer. En zonder kans, om vandaag of morgen op straat te staan, Maar er is nog meer. Ik zou je gelukkig kunnen maken. Je weet niet wat leven is. Je hebt gevegeteerd, niet ge- leefd1Laat me hier blijven toe, zeq ja!ik kan je zoo veel geven, meer dan je denkt, dan je oodt, in je stoutste fanta- sieen mogelijk geacht hebt...' Meteen ging ze op haar teenen staan, hief ze haar gezicht op om zich te laten kussen. „Laat eens kijken", begon Jeremy op een toon waardoor iets droog-sarcastisch zweemde, ,,nog geen tien minuten geleden heeft u me gecomplimenteerd over mijn goed-ontwikkeld gevoel voor humor. Het Ibeste bewijs dat u 't wist te apprecieeren. En nu gaat u er opeens ernst van maken. i Of u doet alsofU komt met een voor- 1 stel, waarvan ik tot mijn spijt geen ge bruik kan maken... ten eerste omdat ik een doodqewoon soort man ben, die de opoffering van een vrouw heusch niet waa.rd is en dan, omdat het erop ingaan, gesteld even dat zoo iets mogelijk was wat 't niet is niet fair tegenover u zou zijn. Want dit is een quaesfcie van een opwelling van het ooqenblik. Als ik daar gebruik van zou maken Dat zou toch schandelijk, onverantwoordelijk zijn Daarom... ga zoo niet door! Heusch, 't qaat niet, 't is onmoqelijk En be- qrijp qoed" bij die woorden qreep 'hij haar handen en trok ze zachtjes los, ,,be- qrijp qoed dat ik meen wat ik zeq. Wat iiw beschuldiqing aanqaat, qeef ik niets toe! Heb ik niets toe te qeven. En uw aanibod om als Lady Amlett hier uw in- trek te nemen behoeft als iets in scherts qeze"d, niet verder besproken te wor iden..." De vrouw in het qroen ging een paar schreden achteruit. Bij de tafel, met bei haar handen geleund op het massieve blad, bleef ze staan, slank, gracious en heel mooi zoo en keek naar hem op met den ondoorgrondelijken qlimlach die bij haar wit gezicht scheen te hooren. ,,Wel bedankt, maar mijnheer heeft me niet noodiq". zei ze spottend. ,,Knap. hoor Niet een man op de heele wereld zou qedaan hebben wat jij juist qedaan helbt. Ik wist wel dat je qeen qewone man was. Dat heb ik je toch qezeqd Maar wat ik je niet qezeqd heb is, dat ik qeen qewone vrouw ben 't Is mijn ge- woonte niet om tegen den eersten den beste mijn hart uit te storten. En jij schijnt niet te begrijpen, dat ik al je plan- RADEN VAN ARBEID. De Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid heeft de volgende wijzigingen gebracht in de samenstellinq der Raden van Arlbeid te: Goes. Aangewezen wordt als plaatsvervangend werkgever-lid P. Verbeek, lid der firma T'immerman Verbeek, Poststraat 31, Zaerikzee, in verband met het overlijden van het werk- geverlid P. Oosterbaan, te Goes, en het vervullen van diens plaats door het pilaatsvervangend werkgever-lid I. Wil- lemse, te Ierseke; Middelburq: Aangewezen wordt als plaatsvervangend arbeiider-lid, Jac. On- derdijk, Dokstraat P 185, Middelburq, in verband met het tusschentijidis uittreden van het plaatsvervangend arbeider-lid J. J. Korenhof, vroeg er te Middelburq, en P. C. van Wezel, Kasteelstraat 104, Vlis- singen. in veribaffid met het tusschentijds uittreden van het plaatsvervangend ar- beiderlid J. G. Diefcsen, vroeger te Mid delburq. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal qevallen van besmettelijke ziekten over de week van 19 tot en met 25 Jutni in de provincie Zeeland bedroeg: Roodvonk: Ter Neuzen 1, Tholen 1. VERLAGING POSTTARIEVEN. Wij vestigen er nog eens de aandacht op, dat met ingang van heden het port der binnenlandsdie brieven tot en met 20 gram wordt verlaaqd op 7}/? cent. Het port 'der brieven naar Suriname en Curasao wordt voor een qewicht tot en met 20 gram eveneens gebracht op 7x/-> cent, dat voor de brieven naar Oast-Indie van eenzelfde gewicht blij'ft voorloopig gehandhaafd op 10 cent. BLOEDIGE AANRANDING TE ST. JANSTEEN. Een bijzonld'ere correspondent schrijft aan het „Hbld. van Antwerpen": Maandagavond rond 10 ure verliet de genaamde R. De Meester, een herberq in het dorp, om per rijwie! naar zijn wo- ning gelegen op den dijk, huiswaarts te keeren. Op zeker ooqenblik dat de jonge man op een eenzame plaats niet ver van zijn wondng kwam aangereden, spronqen dirie kerels uit een verdoken hoek, elk gewapenid met een knuppel die zij uit een haag hadden qetrokken. Zij sloegen deze uit alle kraciht zoo veel zij konden op het hoofd van hun slachtoffer, dat na eenige oogenblikken voor dood werd achter- qeiaten, te midden van een grooten bloedpias. Eeniqe uren nadien, bij het opkomen van den daq, kwam een werkman, Gijsel genaamd, die den armen jonqen buiterf kennis vond. De buren werden verwit- tigd, bij welke hij werd binnen gedraqen. Een geneesheer, die welhaast ter plaatse kwam, kon vaststellen dat gansch zijn lichaam en bijzonder zijn hoofd, een bloe- dende wonide was. Na alles in 't werk te hebben gesteld, bleef ihij buiten kennis liggen; de geneesheer steide ook vast dat zijn armen en beenen lam waren geslagen. De kerels moeten met de grootste ruw- heid zijn te werk gegaan. Ook was de gendarmerie en rijksveldwaohter van Koewacht weldra ter plaatse, die 'den on- gelukkiqe niet konden ondervragen. Ter plaatse werd de knuppel gevonden, die uit de haag was qetrokken en aanqe- slagen. Elk oogeniblik verwae'ht men «een nood- lottliqen afloop. Het slachtoffer is agent voor een verzekeringsmaatschappij uit Rotterdam. Het parket van Miiddelburg is van het drama verwitbiqd. nen in de war kan sturen, dat jij plus je heele maskerade niet veel meer is dan een hoopje stof dat ik, kijk zoo meteen strekte ze haar hand uit ,,in de holte van mijn hand houd. Even blazen, pff en weg is het... Dus voor 't laatst... wat is je antwoord op mijn aanbod ,,Dat u uw gang mag gaan," zei Jeremy nonehalant-weg. ,,Zeg pfff blaas zoo- veel u zin heeft. Ik houd u niet tegen. Ten slotte moet het dan maar gaan, zoo- als 't wil. Ik heb u mijn antwoord duide lijk genoeg qegevenmaar als u het nog eens hooren wilt 1 Ik ben volkomen doordrongen van de eer, die u me met een dergelijk aanbod aandoet, maar niet- tegenstaande dat moet ik weigeren." ..Ridder Galahad in eagen persoon 1" glimlachte ze, ,,en zoo keuriq in de klee- ren -een qewaad van kuisch wit. En zou ik dan de schuld zijn, dat dat onge- repte wit besmet zou worden? Neen, dat kan en dat maq niiet Zonde van z'n re- putatie Zonde van ridder Galahad zelf. Zoo rein Zoo kuisch En toch zoo roe- keloos. Zoo volkomen blind voor alles wat hem te wachten staat." ,,Hoor eens", zei Jeremy, ,,we moesten maar stopipen. Een qesprek als dit is niet bepaald verheffend. Hoe lanqer het duurt, des te onpleizieriqer gaan we ons voelen. En resultaat heeft 't toch niet. Ik kan zoo nu en dan heel koppig zijn en mijn appreciatie voor den humor ervan is leelijk aan het afzakken. Dus als u er niets op teqen heeft, qa ik maar weq. Millett brenqt u dan wel 't een en ander. (Wordt vervolqd.) TER NEUZENSCHE CO U RANT a wwv-'w «-• *"*- -v' - wwiifin w pireiMnjuaL, iiimimmh n wr m«w Willi w/x... uMAjAtfKHbJU,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 1