1 m m ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 8085. Woensdag 29 Juni 1927. 67® Jaargang. H. H. Kantoorhouders St mislukte dtbbilga»g®r ABOMEM^TSPRIJS: FEUILLETGN. BINNENLANP. B UI T E WI A N D, Voor binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 tnaandfeii <?oor tsuiten i t tfetizen fr. per post i,8G per 3 maanden Bij voor uitbstaiitig Voor 't buitenland f 2,70-per 3 maanden franco per post - Abonnementen voor 't buitenland hlleen bij vooruitbe taling. O31 blad verschijnt Sederen W.aandag-, Woensdag- en Vrijdagavond. per post /<6,60 per jaar Onze abonne's in 'het 8yikniand worden dringend verzochthet verschuldigde abonnementsgeld voor 15 Juli in te zenden. Bij niet- ontvangst voor dien datum wordt het abonnement gestaakt. Abonnementen voor het Buitenland worden slechts aangenomen bij voor- uitbetaling. DE U1TGEEFSTER. Ce abonne's van het Gei'llustreei d Zon- dagsblad, welke het blad per post ontvangen, worden ver- zocht hun abonnementsgeld voor 1 Juli a.s. in te zenden, daar er anders over beschikt wordt met verhooging van 15 cent. DE UITGEEFSTER. worden verzocht het abonnements geld over het 2e kwartaai 1927 van de Ter Neuzensche Courant, voor 1 Juli in te zenden, Wij vestigen er de aandacht van onze abonne's op dat wij bij terug- ontvangst van eene onbetaalde kwi- tantie onmiddellijk de toezending van het blad zullen staken. DE UITGEEFSTER. BEKENDM AKIN G. HINDERWET. uit het Engelsch door NORMAN VENNER. 55) Vervolg.) ,,Voor u maar een kaart, de hoogste van het spel: uw trouw-akte!" zei Jeremy. ,,Ik ben een voorstander van een geregel- den pang van zaken. ,,Leg dat bewijs van goed gedrag dus maar neer, dan hebben we een behoorlijke basis voor onze ver- dere onderhandelingen". ,,Goed, daar ga ik mee accoord! Maar laat me even nadenken". Vergiste hij zich, of was ze werkelijk nerveus, veel minder zeker dan zichzelf? .,Als ik dat bewijs overlegbegon ze na even zwijgen aarzelend, ,,wat zijn jouw kaarten danwat leg jij over?" .,11 had het zooeven over telefoneeren van de politic' zei Jeremy. ,,Dat is mijn kaart en ik geloof, dat ik er „troef" bij zeggen kan. Ik leg Colonel Jackson van het Criminal Investigation Department over". Zonder 'n spier van haar gezicht te ver- trekken, Ibleef ze hem aankijken. Gelukkig was ze met port-drinlqen in een tempo, dat het ergste had doen verwachten, op- gehouden. Ze zat hem aan te kijken, of liever door hem heen te kijken, alsof ze verschillende kansen overwoog. Haar maar even den tijd laten, om van die koude douche te bekomen. Jeremy liep naar het raam en keek naar beneden, naar het drukke gewoel in de HINDERWET. DIENSTPLICHT. Uitspraak inzake vrijstelling. ACTIE WEGENS ONRECHT- MATIGE OVERHEIDSDAAD TEGEN DEN STAAT. De tijdens het bewind van Minister Colijn herhaaldelijk besproken en gecriti- seerde ambtshalve vernietiging van foren- senaanslagen, welke niet de instemming hadden van genoemden Minister van Fi- nancien, wordt dezer dagen, naar het Weekbl. voor Gemeenteibel. meldt, voor den burgerlijken rechter gebracht. De gemeente Wormer, die eerder doch tevergeefs beproefd had zich recht te verschaffen door het zenden van een adres aan de Tweede Kamer, heeft thans den staat tegen 28 Juni a.s. gedag- vaard voor de arrondissemenfs-rechtbank te 's Graverihage, om zich te hooren ver- oordeelen tot vergoeding aan de gemeen te van de door de onrechtmatige vernie tiging geleden schade. Zij vdrdert te straat onder zijn raam. Gpeens schrok hij. Daar kwam Olivia aan! Die kwam hem halen om met haar te gaan lunchen. Maar hij moest het ten koste van alles zien te verhinderen, dat ze binnenkwam. Van het bestaan van een Lady Amlett, echt of surrogaat, mooht ze niets afweten. Als Arthurton het noodig geoordeeld had om zijn huwelijk als het verhaal van de juffrouw in het groen waar was! ge- heim te houden, dan bleef hem, Jeremy, niets anders over, dan als vertegenwoor- diger van den tegenwoordigen Lord Am lett met die geheimhouding door te gaan. Jammer, dat hij van den waren stand van zaken niets afwist! Misschien, als hij zijn vragen handiq stelde, lukte het hem om van de vrouw daar bij dat tafeltje, het een en ander te weten te komen. Maar in elk geval moest deze geschiedenis strikt ge- heim gehouden worden. Drie menschen wisten ervan af, dat aantal moest drie blijven. Tot Amlett terugkwam! Dan moest die maar zien, hoe hij den boel in het reine bracht. Hij, Jeremy, voelde niets voor zich met andermans zaken be- moeien. Evenals de meeste mannen, stelde hij loyauteit boven andere be- schavings-deugden. Daarom had hij de quaestie met het Pulldansche dienstper- soneel zoo qereneld, dat Amlett zelf de eind-beslissing nemen kon. En wat deze geschiedenis betrof, was hij niet van plan van die methode af te wijken. Hij trok een lijn met Amlett! „Een oogemblik!" zei hij tegen de vrouw in het groen. Meteen ging hij de kamer uit en schelde Millett. ..Mijn zuster is beneden, Millett! ze zal wel zoo dadelijk schellen. Wil je haar zeggen, dat ik uit ben, maar dat ik de boodscha- heb achtergelaten: om een uur in de vestibule van de Savoy?" dien einde van den staat een bedrag van ruim f 178.000. Als raadsman van de gemeente Wor mer treedt Mr. M. Oppenheimer op. WEDEROM BELGISCHE PROPAGANDA IN ZUID-LIMBURG. Zaterdagavond zijn verschillende Bel- gen per auto en op de fiets over de grens gekomen en hebben in de gemeente Weert op verschillende plaatsc i biljetten aange- plakt, waarop 't volgende te lezen stond: ,,Limburgers en Braban/ders! Laat niet langer uw belangen opofferen aan de heb- zucht der Amsterid'amsche en Rotterdam- sche kooplieden, die alles doen wat in hun maciht is om u te verdrukken en te ver- nederen. Wij, Limburgers en Brabanders, die onder die immer grooter wordende ver- drukking smachten, hopen, dat al onze broeders, wanneer het uur der bevrijding zal slaan, hand in hand zullen gaan en alles opofferen tot het afschudden van dit ondragelijke juk voor de bevrijding van godsdienst, land en volk en weten zeker, dat de Belgen, waarvan wij zijn wegge- rukt, gelijk een kind van zijn moeder, ons zullen steunen om ons uit de slavernij te bevrijden. Harten hoog, leve Bra'bant en Limburg! Meester zijner toekomst". Ook in de Nederlandsche grensge- meenten Husel en Ittervoort zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks half 11 pamfletten, dezelfde als in Weert, aangeplakt. Thsschen Ittervoort en Hu sel trof een dnwoner uit die plaats, die per fiets op dat uur naar huis keerde, 2 per sonen met fietsen aan. Genoemde per- soon sprak de Belgen aan, die Fransch sprekend met elkaar doorreden. Even later bleef een Belg achter, voorgevende pijn aan zijn been te hebben, terwijl de an der doorreed. Vaststaat, dat eerstge- noemde persoon de pamfletten heeft aan geplakt. 's Morgens in alle vroegte heb ben de bewoners de pamfletten overal afgescheurd. DE EERSTE PASSAGIERSVLUCHT NAAR OOST INDIe. Naar het Haagsche Aneta-kantoor ver- neemt, is bij de Koninkl. Luchtvaart- maatschappij een telegram ingekomen, dat het Fokkervliegtuig gisteren om half een te Sengora is aangekomen. Onder- weg is veel last van den moesson onder- vonden, maar men hoopt, dat dit nu voor- bij zal zijn, Vandaag wordt naar Singa pore gevlogen en Donderdag naar Ba- tavia. Van de Siameesche autoriteiten is de grootste medewerking ond'ervonden. Heel Sengora was uitgeloopen. Alles wel aan boord. DE ZAAK-DAUDET. Moc'ht aanyankelijk de brutale streek van de ,,oamelots du roy", die Daudet en Delest en tevens den communist Se- mard in vrijheid wisten te doen stellen, tot veel en hartelijk gelacih te Parijs aan- 1 ending hebben gegeven, zoo fangzamer- hand, schrijft het Hlbl., begint men zich te bezinnen en ziet men in, dat het gebeur- de toch niet in de eerste iplaats lachwek- kend is, en dat er een zeer ernstige kant aan deze ,,groote mystificatie" is. Als het mogelijk is om op deze wijze door ,,Ja mylord. 't Is een uur, mylord". ,,Dat weet ik wel. Maar ik kan haar op 't oogemblik niet boven hebben. Je be- qrijpt 't wel. Telefoneer om een taxi en laat haar naar de Savoy brengen". ,,Ja, mylord". Millett wandelde naar beneden, deed de deur open, bracht de bewuste boodschap over, riep een taxi aan, hielp haar in- stapoen en zei tegen den chauffeur: ..Savoy". Daarna deed hij de deur weer dicht en kraibde zich bedenkelijk achter de ooren. Het duurde een paar minuten, voordat Olivia wat van haar verbazing bekomen was. Toen begon ze de boodschap te overdenken. ,,Wat voert Jeremy in 's hemelsnaam op dezen tijd van den dp in de Savoy uit!" verwonderde ze zich opnieuw. ,,Als ik hem geweest was, had ik het West-End maar gemeden. Eigen- aardige man is het toch. Ik denk Och kom, laat ik ophouden! 't Zal wel goed zijn, hoor!" Na dit intermezzo ging Jeremy de zit- kamer weer binnen. Zijn bezoekster zat nog steeds in dezelfde houding op dezelf de plaats. 't Leek wel of ze eindeloos geduld en, wat erger, eindeloos den tijd had. Maar bij zijn binnenkomen keek ze toch op. Hoe kwam hij van haar af? Haar met stoel en al de deur uitzetten, ging toch niet. Maar aan den anderen kant kon hij Olivia ook niet tot het einde der dagen in de Savoy op hem laten wachten. Gesteld, dat het haar ging vervelen en dat ze terugkwam! Hij had gedacht: als Olivia maar eexst weg is dan ga ik weer naar binnen, zeg dat ik geen tijd meer heb. neem een taxi en haal Olivia ,,op", voor dat ze zich boos of ongerust heeft kur v- maken. middel van een telefonische opdracht een drietal gevangenen in vrijheid te doen stellen, welke streken kunnen kwaadwil- ligien dan niet verder, zich aan de tele- foon voordoende als minister of generaal, uitlhalen Het is zeker niet te betwijfelen, dat de camelots van de Action Fran?aise", wel- ker hoofid'redacteur Pujo vermoedelijk de leider van deze onderneming is geweest, in verschillende bureelen en diensten hun aanhangers en helpers hadden, want er is reeds giebleken, dat de eerste mededeelin- gen, volgens welke alle telefoonlijnen van het ministerie van binnenlandsche zaken door camelots in beslaq waren genomen, onjuist waren. VerschiileiJde journalisten hebben verklaard gedurende den tijd, waarin de telefonische gesprekken met den directeur van de Sante werden ge- voerd, aansluiting te heibben gehad met het ministerie van den heer Sarraut. Hoe dte historie dus eigenlijk in elkaar zit zal nog moeten blijken. En volkomen duide- lijk is al evenmin de houding van den directeur van de Sante. De bewering, dat kort geleden ook de communist Girardin enkel op telefonische instructie van den minister van justitie in vrijheid zou zijn gesteld, wordt alweer tiegengesproken: tegelijk met de telefonische opdracht werd een ambtenaar van het ministerie met een schriftelijke bevestiging van het bevel tot invrijhei'dsstelling naar de gevangenis ge- zonden en eerst na ontvangst van deze schriftelijke opdracht zou toen de invrij- heidsstelling zijn geschied. Waarom wachtte de directeur der Sante ditmaal niet op een schriftelijke bevestiging En waarom ook gaf hij aan de invrijheids- stelling der gevangenen, die tusschen de en bale geschaarde bewaarders het ge- bouw verlieten, een zoo plechtig ka~ rakter Overigens moet men erkennen, dat de heeren van de ..Action Frangaise" hun brutale onderneming uitnemend hadden voorbereid. Het was zeker een slimme streek niet alleen Daudet en Delest te be vrijden, maar tevens den communist Se- marid.een vijand dus van de .Action Frangadse". Dat moest bij de gevangte- nisautoriteiten elke verdenking weg- nemen. Terwijl de verblijfplaats van den com munist bekend is en deze reeds last heeft gekregen zich wederom aan de gevange nis aan te melden waarna hem dan ver moedelijk op den nationalen feestdag van 14 Juli gratie zal worden verleend ver- keert men volslagen in het onzekere om- trent het verblijf van Daudet en Delest. Volgens de laatste berichiten zou Daudet in Zwitserland zijn aangekomen, maar een bevestiging van deze berichten is nog wel noodigdaar de Zwitsersche autoriteiten verklaren van Daudets aan- koimst op Zwitsersch gebied nietis te weten. Het is te begrijpen, dat het gubeurde aanleiding geeft te herinneren aan ver schillende voorvallen van den laatsten tijd, welke toonen, dat er in de ministeries toch niet alles is gelijk het behoort. Zoo herinnerde d'e ,,Echo de Paris", dat eeniqe weken geleden een geheim besluit van minister Sarraut voor de prefecturen be- stemd, in de ..Humanite" werd gepubli- ceerd, dat nog sleohts enkde dagen ge leden een briefconcept van minister Bar- thou over de arrestatie van Cachin werd ontvreemd. Maar de royalisten hebben Maar tegen de irriteerende kalmte van zijn bezoekster liepen die nu-even-voort- maken-plannen dood. ,,En vroeg ze, toen hij bleef zwijgen. ,,Rest ons nog, om met onze bewijzen op de proppen te komen", zei Jeremy. „De aangewezen plaats daarvoor is Scotland Yard. Laten we zeggen vanmiddag om half vier. Dan kunt u uw trouwbewijs in tegenwoordigheid van de politic over- leggen „lk heb in mijn leven heel wat mannen ontmoet". was het onverwachte ant- woord. ,,Maar jouw soort tot dusver nog niet. Jij bent het toppunt, gewoonweg...! Ik had nooit gedacht, dat het mogelijk was! Natuurlijk ben je ook een teleur- stelling. Je had op de stemming, die ik aan t creeeren was, in moeten gaan. t Had hoogloopende ruzie met veel ver- wijten en veel hatelijkheden moeten wor den. En in plaats daarvan blijf je in je humeur en zet me daar even op een alle- machtig leuke manier, dat moet ik toe- geven, een bluf in mekaar, waar je van omvalt. Ik maak je mijn compliment Het volmaakte dwingt ons altijd bewon- dering af." ,,Zeer verplicht. Prettig dat ik u ten- minste geamuseerd heb", zei Jeremy stijfjes. ,,En daarom wil ik wel blijven lun chen", vertelde ze hem, zonder van zijn houding eenige notitie te nemen. ,,Dat vdnd ik heel prettig, maar u zult mij moeten excuseeren," zei Jeremy. ,,Ik heb een afspraak, ben trouwens al een kwartier te laat. Ik zal Millet zeggen dat hij u het een en ander brengt." ,,Dat vind ik niet prettig..." verweet ze hem zacht; dan met een glimlach die op een ander vrouwengelaat zedig ge weest zou zijn: „Kun je niet blijven Ik INGEZONDEN MEDEDEELINGBN. Voor engros Firma GEBR. STEENLAND, nu fen. id'e communisten wel verre overtrof- Eendgszins onbehaaglijk moet men zich in de verschillende ministeries wel ge- voelen. TER NEUZEN, 29 Juni 1927. LOOS ALARM. Zondagmorgen j.l. werd in het Don- kerstraatje bij Driewegenaan de kant van een sloot gievon'den een transport- rijwiel en een hoed. Vermoedende, dat den eigenaar een onqeluk was overkomen, stelde de politie 1 ter plaatse direct een ondexzoek in. j Haar nasporingen uitstrekkende tot Zaamslag, bleek. dat zekere N. v. A. al- daar dien morgen om 5 uur was thuis ge- komen en dat hij, beneveld zijnde, zijn rijwiel en hoed onder weg had verloren. ONWEER. Bij het onweer dat gisteren voormiddag boven deze gemeente woedde werden thans in de 2e De Feijterstraat 2 wonin- 1 gen door den bliksem getroffen en werd aan het dak eenige schade toegebracht. GEKNIPT. j De zeeman A. V., van zijn buitenland- sche reis teruggekeerd zijnde, vertoefde ten huize van zijn schoonouders te Sluis- kil, waar hij, aangezien hij in het Alge- meen-Politieblad gesignaleerd stond, door de politie werd gearresteerd en naar Middelburg over gebracht. DE ZONSVERDUISTERING. Zij die vroeg uit de veeren waren om hedenmorgen de zonsverdiuistering v/aar te nemen, hebben het niet bijzonder ge troffen. daar de zonneschijf voor een groot deel van den tijd, dat de verduiste- ring plaats greep, evenals de laatste we ken reeds het geval was, achter een grijs nevelig wolkengordijn schuil ging. Blijkiens de berichten was er vooral in Engeland veel belangstelling voor. Het aantal dergenen, die naar dat deel van het land getrokken waren waar het zr- schijnsel het best zou zijn waar te nemen werd op een millioen geschat. vind 't zoo vervelend om alleen te moeten eten En" daar hadt je dien glimlach weer ,,ik heb je toch gezegd, dat ik je aardig vind ,,Genade dacht Jeremy ontzet. ..Wait krijgen we nu ,,En dan nog iets nu sloot ze haar oogen volkomen, zoodat de lange wimpers als twee donkere bogen op 't doffe wit van haar wangen lagen ,,daar schijn jij nog niet aan gedacht te hebben... maar zie-je, als jij Lord Amlett bent en ik heb m'n trouw-bewijs, waarom zou ik hier dan niet blijven Jeremy keek haar overbluft aan. Toen, opeens, drong het tot hem door wat ze hem daar, als iets heel gewoons, zat voor te stellen. Maar dat was onmoqelijk..., dat was erg, erger dan ontmaskerd wor den, erger dan wat ook. Loyauteit teoen- over zijn afwezigen dubbeloanner was goed en wel, maar nu het om zulke din- gen ging! De hemel beware, wat moes' hij doen Wat had ze ook weer oezegd. Even goed herinneren: als jij Lord Amlett bent en ik heb mijn trouwbewijs. waarom enz. Om een heelen hoop, om een berg rede nen niet. 't Was eenvoudigweq onmoqe lijk. ondenkbaar. Stel je voor De vrouw in het groen zat kalm op zijn antwoord te wachten. Ze nam een biscuit van het schaaltje, verkruimelde het tus schen haar vingers, verschoof de wijngla- zen op het blad, van den eenen naar den anderen kant en keek hem van tijd tot tijd even koket-qlimlachend aan, alsof ze hem moed tot ja-zeggen wilde geven. Maar eindelijk duurde de stilte zelfs haar te lang. (Wordt vervoGd.) NSCHE COURANT De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat vanaf 1 Juli a s. op de Gemeente-Secretarie voor het publiek ter inzage zijn nedergelegd afschriften van de Kiezerslijsten voor de Afdeelingen Groot- en die voor het Kleinbedrijf der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Ylaanderen. Eventueele verzoeken om verandering of verbetering der Kiezerslijsten moeten voor 15 Juli a.s. worden toegezonden aan de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Ter Neuzen. Ter Neuzen, 28 Juni 1927. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, maken bekend, dat het verzoek van MAARTEN VAN DIXHOORN te Ter Neuzen, om op het perceel ka- dastraal bekend gemeente Ter Neuzen, Sectie C, Nos 2653, 5000 een inrichtirig tot het vervaardigen van vuurmakers te mogen oprichten en in werking brengen door hen is ingewilligd. Ter Neuzen, den 27 Juni 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Seeretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentc- secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de BATAAF^CHE IMPORT MIJ. v.h. N.V. ACETYLENA, Carel van BylanJstraat 16 te 'a-Gravenhage om VER6XJN A IS O tot het plaatsen en in werking brengen van een benzine- pomp met reservoir, op bet perceel kadastraal bekend in Sectie L, No. 2196. Op Maandag den 11 Juli a.s., dea namiddags te 3 uur, zal in het gemeentehuis gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schrif- telijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor hetboven- gemelde tijdstip, ter Seeretarie der gemeente ken nis n e m e n van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn, zij, die niet overeen- komstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuzen, 27 Juni 1927. Burgemeester en Wethouders wornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Seeretaris. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter algemeene kennis, dat een uitspraak op aanvrage om vrijstelling van den dienstplicht, ter seeretarie dezer gemeente, voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Tegen deze uitspraak kan binnen tien dagen na den dag van deze bekendmaking in beroep wor den gekomen A. door den ingeschrevene wien de uitspraak geldt, of door diens wettigen vertegenwoor- diger B. door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschreven personen, of door hunne wettige vertegenwoordigers. Het verzoekschrift moet met redenen omkleed zijn. Het behoeft niet gezegeld te zijn. Het moet worden gericht aan de Koningin, doch worden ingediendbij den Burgemeester, ter seeretarie dezer gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzending. Voor zooveel betreft uitspraken door Gedeputeerde Staten gedaan, kan bovendien de Commissaris der Koningin, binnen denzelfden tennijn bij de Koningin in beroep komen. Ter Neuzen, den 28 Juni 1927. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. i.~«; Stationsstraat, MIDDELBURG.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 1