ALGEMEEN NIEUWS- EN AOVERTENTIEBLAO VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 8084. Maandag 27 Juni 1927. 67e Jaargang. Si miiliikti dubbilgmger H. H. Kantoorhouders A60NNEMENTSPRIJS: Herijk 1927. FEUILLETON. BINNENLAND. 3UITENL AND. Voor binnen Ter Neuzen J 1,40 per 3 maanden - Voor buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling ft. per post 60 per jaar Voor 't buitenland f 2,70 per .3 maanden franco per post Abonnementen voor 't buitenland alleen bij vooruitbe taling. Dlt b 1 acl verschljnt lecSeren Maandag-, Woensdag- en VpIJdagavond. Onze abonne's in 'het Buitenland worden dringend verzocht het verschuidigde abonnementsgeld voor 15 Juli in te zenden. Bij niet- ontvangst voor dien datum wordt het abonnement gestaakt. Abonnementen voor het Buitenland worden slechts aangenomen bij voor- uitbetaling, DE U1TGEEFSTER. De abonne's van het Gei'llustreerd Zon- dagsblad, welke het blad per post ontvangen, worden ver zocht hun abonnementsgeld voor 1 Juli a.s. in te zenden, daar er anders over beschikt wordt met verhooging van 15 cent. DE U1TGEEFSTER. uit het Engelsch door NORMAN VENNER. 54) Vervolg.) Jeremy schelde. Na een paar minuten kwam Miillett met de glazen en de karat met port binnen; ning naar het buffet toe en beqon in te schenken. Jeremy had on der het presenteeren geen oog van hem af. Ziezoo, dat was wat gewonnen. Milleitt kehde de juffrouw in het groen niet. ,,'t Zou toch wel eens een rare boel kunnen worden", begon Jeremy, toen de badtiende verdwenen was. ,,Omdat nie- mand u schijnt te kennen. En als ik nu de zaak au serieux neem en met een kruis- verhoor begin, staat u met uw mond vol tanden. Want hoe zou u kunnen bewijzen, dat u werkelijk degeen bent, die u be- weert te zijn. Als ik, als Lord Amlett. be- wijs, dat ik u voor uw excursies om Pull- das Castle nooit van mijn leven gezien hcb en natuurlijk kan ik dat bewijzen waar blijft u met uw bewering dan?" ,,Dat kunt u natuurlijik bewijzen. Maar de kwestie is of u 't zou willen bewijzen, officieel voor een jury!" vroeg ze glim- lachend. ,,Als u dat aandurft. maak ik u mijn compliment.' „lk zou niet weten waarom ik het zoo ver zou laten komen", gaf Jeremy met ee* onverschillig schouderophalen ten worden verzocht het abonnements geld over het 2e kwartaal 1927 van de Ter Neuzensche Courant, voor 1 Juli in te zenden. Wij vestigen er de aandacht van onze abonne's op dat wij bij terug- ontvangst van eene onbetaalde kwi- tantie onmiddeliijkde toezending van het blad zullen staken. DE UITGEEFSTER. DOOR DE LUCHT VAN AMSTERDAM NAAR BATAVIA. Vol gens een door de K. L. M. ontvan gen telegram uit Allahabad is het Fokker- vliegtuiq H.-N.A.D.P., met den Ameri- kaan van Lear Black als passagier, Vrij dag om 6.30 uit Karachi vertrokken en te 3 uur te Allahabad gearriveerd. Aan boord was alles wel. Zaterdagmorgen werd om 7 uur weer opgestegen, om het traject Allahabad Calcutta, 770 K.M. af te leggen. Ook op deze etappe is het vliegtuig voorspoedig. want.zooals Reuter seint, landde het 12 u., Inidischen tijd, te Dumdum, bij Cal cutta. Het vliegveld was juist gedroogd van de zware moesson-regens, die er den vo- rigen dag op gevallen waren. Het vlieg tuig werd door vele belangstellenden, waaronder een aantal Nederlanders, har- telijk begroet. Gisteren zou de reis naar Rangoon worden voortgezet en volgens nader ontvangen bericht is ook deze etappe met goed succes volbracht. ONREGELMATIGHEDEN BIJ VERKIEZINGEN. De justitie te Tiel heeft in verband met vermoedelijke onregeknatiqheden twee der lijsten, ingeleverd bij de jongste raads- verkieizingen te Ophemert, in beslag ge- nomen. HET WERKLOOSHEIDS- VRAAGSTUK. Naar de Tel. verneemt is er Vrijdag in Den Haag wederom een bijeenkomst gehouden van de Ministers van Finan cier buitenlandsche zaken en van arbeid met de wethouders voor maatschappelij- ken steun der vier groote gemeenten, waardn opnieuw het werkloosheidsvraag- stuk in zijn geheelen omvang is be- sproken. DE STORMRAMP. De giften vloeien te traag. Op initiatief van het comite tot leiding van de steunactie is in Neede een verga- dering gehouden van door de stormramp getroffenen. Het doel van deze vergadering was. voor de getroffenen uiteen te zetten de werkwijze van de verschillende comite s. Van verschillende kanten werden vragen qesteld, die door Mr. Graaf van Limburg Stirum en Ir. Kuysten beantwoord werr den. Met nadruk werd gezegd, dat, indien de giften ndet beter gingen vloeien. de antwoond. ,,De heele geschiedenis is te gek om los te loopen". ..Precies", stemde ze laconiek toe. ,,En daarom moesten we er nu maar een eind aan maken. Ik ga de politie opschellen." Voor de eerste maal gedurende dit zonderlinge onderhoud kwam er bij Je remy twijfel op. Gesteld dat hij een echte uitgaaf Lady Amlett voor had! Zou ze iets dergelijks hebben durven opperen als ze niet zeker van haar zaak was? Wat moest hij doen? Doorgaan met bluffen? Of water in zijn wijn doen? ,,Neem eerst nog een glas port voordat u van leer trekt", stelde hij glimlachend voor, Ze knikte gretig. En juist die ge legenheid deed bij hem de schaal weer naar den anderen kant doorslaan. Bluf fen, dat was de taktiek. ,,De telefoon is daar, in den hoek naast het buffet", vertelde hij haar. „Wel, wel", zei ze, terwijl ze hem cri- tisch van het hoofd tot de voeten bekeek, „je bent een prachtstuk. dat moet ik zeg- gen. Ik heb je weken bespioneerd en je hebt het kranig volgehouden. Ik iheb je niet een keer uit je rol zien vallen. Je bent in alles het: in je kleeren, in je ma- nier van spreken... in je voorkomen. maar..." even pauseerde ze om het glas, dat Jeremy voor de tweede maal volge- schonken had, met smaak leeg te drinken, ..rnaar je bent veel te leuk en te aard'ig am den man in kwestie te zijn. Arthur Arthurton, de tegenwoordige Lord Am lett, is ontegenzegelijk een knappe vent... maar hij heeft jou... hoe zal ik t noe- men?... jou ondeugend, bijna jongensach- tig, genoeglijk, air niet. En dat maakt juist het verschil." ,,Eh... buitengewoon gevoelig voor de diverse complimenten." zei Jeremy. toeikomst somber was. Tenslotte werd door het comite tot le<ding van de steun actie medegedeeld, wat net verricht he:; teneinde het Nederlandsche volk naar waarheid omtrent de ramp in te lichten en op deze wijze mede te werken tot rui- mer. vloeien van de giften. DE BIOSC' >OPWET. De Staatscommiss.c voor t bioscoop- vraagstuk, door welke de Bioscoopwet is ontworpen, heeft aan den Minister van Binnenlandsohe Zaken en Landbouw, op diens verzoek, advizs uitgeforacht over de uitvoeringsmaatregelen, welke die wet vordert. Naar vernomen wordt hebben de noodige ontwerpmaatregelen. aan de hand van dit advies samengesteld, het departement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw reeds verlaten en ligt het in de bedoeling, dat de Bioscoopwet op 1 Januari 1928 in werking treedt. KERKEN EN BLIKSEMGEVAAR. Ir. W. F. Pot schrijft naar aanleiding van het fe'it, dat onlangs in ons land drie kerken door den bliksem zijn getroffen: Ditmaal werden de kerken getroffen gedurende den dienst. toevallig zijn er geen ongelukken gebeurd door den straal, doch alleen door de pairiek bij het ver laten der kerk. Bldksemafleiders waren, of niet aan- wezig, of niet in orde, volgens moderne begrippen, gezien de opgetreden verwoes- t in gen. Als men zoover met den geest van zijn tijd meegaat, dat men het orgel electrisch aanblaast, resp. de kerk electrisch ver- licht, dan wete men, dat men met deze metalen leiidingen, welke naar de aarde voeren, een afleider binnen in de kerk naar boven voert, waardoor de bliksem aangetrokken wordt ea-waarop de bliksem zeer gemakkelijk y^n den buitenkant der kerk af, zal oversiaan. De mogelijkheid op ongelukken en brand wordt hierdoor ten zeerste bevordera, als geen moderne bliksembeveiliging aanwezig is. Men dient te begrijpen, dat het een plicht is defgelijke hooge geb.utwan, waarvan al eeuwenlang bekend is, dat zij uit hoofde van hun lioogte, metalen spitsen, groote metalen klokken, uurwerken, staaltrossen van tientallen meters lengte met zeer groote gewichten, orgelpijpen, metalen dakbedekkingen en waterafvoeren, groote trefkans hebben en waarin af en toe groote menschenmassa's te zamen komen, van zeer goede bliksembeveiliging te voorzien, evengoed als het een plicht van het polderbestuur is een dijk van een pol der. waarin men massa's boerderijen laat bouwen, goed in orde te houden tot ver- weer tegen stormvloeden, welke het ge- volg zijn van luchtstormen. Tegen elec- trische stormen is het eveneens plicht de memschen te beschermen. Aangezien de lucht- en electrische stor men blijkbaar in hevigheid toenemen, acht ik het een plicht, dat alle kerken, groote tooneel-, dans-, vergaderlokalen en scholen, ook die, welke. midden in de steden en vooral die, welke in de dorpen en badplaatsen op de duinen verspreid staan, van moderne bliksembeveiligingen worden voorzien. WEER EEN BELGISCHE PROCLAMATIE. Gisteren zweefde boven Noord-Bra- bant en Limburg weer een Belgisch vlieg tuig, waaruit proclamaties werden ge- worpen. „Maar als ik het wel heb, houden we hier een ernstige bespreking, geen onder-onsje van een Onderlinge Bewonderings Club.. Dus u beweert dat ik veel... te aardig en te leuk ben om Lord Amlett de Ware te zijn. Gesteld dat u met dat als hewijs aankwam in een werkelijke rechtzitting met een paar oer-degelijke huismoeders in de ury." „Dat is een doelpunt dn jouw voor- dee gaf ze toe. ,,Maar zoo ver komt 't niet...!" j .Xaten we dan eens even spijkers met koppen slaan. Wat voor bewijzen kunt u overleggen voor de bewering dat u La dy Amlett is?" Zie zoo, dat was er uit! Meer dan een half uur had hij eromheen gedraaid in ^de hoop, dat ze zich verspreken zou. 't Was natuurlijk beter geweest als hij geweten bad hoe hij stond. Maar ondanks de Jrie glazen port was ze nog genoeg bij. om het spel niet te vergooien. Het woorden- duel werkte stimuleerend en... ze was gewend aan port. „Dat is me ook wat! Welke bewijzen heb jij dat je Lord Amlett bent?" ..Bewijzen te over. Hoopen en hoopen. Vraagt het den menschen. De eerste de beste zal u verte'llen, dat ik ben voor wien ik me uitgeef. „De eerste de beste! Geef een voor- beeld?" Om te beginnen mijn bediende Millett. Die kent me lang genoeg zou ik zeggen. En dan mijn kennissen en mijn familie..." ,,Je familie", viel ze hem in de rede. ..Het eenige naaste familielid dat je be- zdt is je zuster." „Is dat niet voldoende?" ,,Ja, maar als ze weet wat ik weet, snapt ze wel. dat ze zich vergist heeft. Ze be- EEN STAKING VAN FOORKRAMERS. Te Antwerpen en ook in de Brussel- sche voorstad Sint-Gilles is. naar de cor respondent van de N. R. Crt. meldt, een vrij origineele staking: n.l. van de foor- kramers, losgekomen. De paardjesmolens draaien niet meer, de kramen, waar wa- felen en appelbollen worden gebakken, blijven gesloten en het kijklustige publiek krijgt niets van de vele wonderen, die de circustenten bevatten, te zien. Dit alles als protest tegen de belastingen op de openbare vermakelijkheden, die, naar het oordeel der foorkramers, overdreven zijn en bet overgrootste deel van hun winsten opslorpen. Ook de groote Brusselsche kermis, die 13 Juli moet opengaan, wat steeds in de hoofdstad een gebeurtenis van belang is, loopt gevaar, dit jaar niet te worden ge houden, ten gevolge juist van deze sta king. DAUDET OP VRIJE VOETEN. De Parijsche correspondent van de N. R. Crt. meldt: Waar Leon Daudet verschijnt rijzen de coups de theatre uit den grond. In de gevangenis moest hij zich wel rustig hou den, al bleef hij er blijkbaar hoofdartike- len voor de Action Frangaise schrijven, onderteekend Un Pere de Familie. Op het oogenblik is hij vrij, evenals Delest, de admiinistrateur van zijn blad, en Se- mard, de secretaris van de communistische partij. Vrijdagmiddag werd de directeur van de Sante-gevangenis o^^ebeld door iemand, die voorgaf Albert Sarraut, de minister van binnenlandsche zaken te zijn. Deze mystificateur zei, dat de minister- raad zooeven besloten had de drie vrij te laten. Hij voegde erbij: ,,Daar wij elke betooging willen vermijden, moet dit on- verwijld geschieden. Eerst moeten Daa- det en Delest op vrije voeten worden ge- I steld; een bewijsstuk is overbodig, even- als Girardin een week geleden zonder schriftelijke machtiging uit de hechtenis ontslagen is. Over een half uur zult u me verslag doen. j Tot zoover de telefonische boodschap. De directeur van de gevangenis wan- j trouwde ze, dies telefoneerde hij dade- i lijk weer naar het departement van bin- nenlandsche zaken. De minister was af- wezig, maar iemand, die zich uitgaf voor den secretaris van zijn kabinet bevestigde de opdracht en dekte den directeur met zijn verantwoordelijkheid. De directeur waarschuwde toen Dau det en Delest onder het dejeuner en ver zocht hun voort te maken. Een uur later stapten ze in de auto, die men voor hen gehaald had. j Meer laat de regeering voorshands niet los. Het onderzoek is aan den gang. Zon- der twijfel hebben de Camelots du Roi in deze geslaagde grap de hand gehad. Zij moeten den naam Semard erbij genoemd hebben om de boodschap qeloofwaardig te maken. Girardin is de anarchist, die j als hongerstaker vrijgelaten werd. i Een nader telegram meldt: Een grinnik doorschokt Parijs om de 1 miraculeuse vrijmaking van de drie gede- I tineerden. Bevestdgd wordt, dat de Came- schouwt je als haar broer, omdat het tot dusver niel bij haar opgekomen is, dat je iemand anders zou kunnen zijn. Maar als ik haar het een en ander vertel, gaat ze natuurlijk opletten. En dan krijq je het geval, dat ze allerlei kleinigheden, die ze tot dusver alleen raar gevonden heeft, met andere oogen gaat zien. ,,Wat een optimisme, wat een optimis- me!" bewonderde Jeremy. ..Neem een raad Van me aan en schei ermee uit. Ga naar huis en vergeet dat u ooit dergelijke plannen gehad hebt. Gesteld, u maakt er een-rechtzaak van. Wat dacht u dat er zou gebeuren, als u met uw beweringen komt en ik zet de getuigenis van mijn familie en vrienden daartegenover! Ze lachen u uit!" Hij was nu zeker van zijn zaak. Door haar genieten van haar port en biscuits had ze zichzelf verraden. Hij voelde dat er met de vrouw tegenover hem iets niet in den haak was. Emotie of geen emotie, een echte Lady Amlett consumeerde om elf uur 's morgens geen vier of vijf groo te glazen port. Maar oppassen was de boodschap. Als hij deze situatie verkeerd aanpakte. waren de gevolgen niet te overzien, liep hij plus de geheele familie Amlett kans als hoofdpersonen in een eerste klasse schandaal te mogen fun- geeren. ,.En als 't daanbij maar bleef!" ging hij voort, ,,maar u zou groote kans loopen, uw vingers te branden. Ik weet niet wat ze doen met menschen die zich voor Lady die-en-die uitgeven, terwijl het zoo klaar als een klontje is. dat ze het niet kunnen zijn. Maar ik zou denken, dat ze ze ergens veilig op zouden bergen tot ze dat iclee fixe kwijt waren. Niet dat ik wil beweren dat ze zooiets met u zouden lots du Roi deze Koepenickiade hebben uitgehaald. Opnieuw hebben zij hiermee het openbare gezag te grabbel gegooid. Daudet en Delest zochten een nog onbe- kende schuilplaats op. Daar willen zij hun definitieve bevrijding aWachten. Men weet, dat de regeering deze tegen 14 Juli in het uitzicht stelde. De royalis- teii zagen in de keus van den republikein- schen feestdag een smaad voor hun be- ginsel. In elk geval is de gratie nu bc- moeilijkt. Bij de Humanite wil men evenmin zeg gen waar Semard zich ophoudt. Voor het gebouw van de Action Fran- gaise dreigen de relletjes weer te begin nen. Op de balkons dringen de camelots zich venkneukelend tezamen. Op het oogenblik laten ze een kolossaal bord neer, dat aan den gevel verkondigt, dat de daderessen van de moordaanslagen op Plateau en Berger vrijbleven, terwijl Dau det in rechtstreeksch verband met den vermeenden moord van zijn zoon in ge vangenis werd gezet. Op de Action Fran?aise deelde mec Vrijdagavond mee, dat Daudet Parijs ver laten had met onbekende bestemmino. DE UIT ENGELAND VERTROKKEN RUSSEN. In het Laqerhuis werd Vrijdag namens de regeering medegedeeld, dat van de 31 leden van de sovjet-emissie alien op 1 r>a Engeland thans hadden verlaten. 41 Rus- sen van de 53 die behooren tot den staf van de handelsdelegatie zijn eveneens verdwenen, 6 hebben een aanzegging gekregen om te vertrekken en de 6 over- blijvenden hebben nog geen beslissing ontvangen. Wat betreft de overige men schen, die bij de Arcos werkzaam waren ten getale van 350 ongeveer, is nog geen beslissing genomen. De Britsche regeering wenscht zoo weinig mogelijk deze lieden lastig te val len en ongeveer 50 van hen zijn reeds vertrokken of staan op 't punt om te ver trekken, sommigen vrijwillig en anderen gedwongen. Op het oogenblik bevinden zich onge veer 400 Britsche onderdanen in het ge- bied der sovjet-republiek en de sovjet- regeering heeft de verzekering gegeven, dat deze personen niet zouden worden lastig gevallen." TEGENSTRIJDIGE MEENINGEN TE GENeVE. De berichten uit Geneve over de con- ferentie van drieen tot beperking van de hchte oorlogsschepen bevatten nog nau- welijks aanwijzingen, schrijft de N. R. Crt., dat men elkaar over de strijdvragen, die uit de drieerlei voorscellen aan den dag kwamen, genaderd is. Het verschil van meening komt het scherpst ait in de tegengestelde apvattingen van de Engel- sche en Ameiikaansche afgevaardigden en wel op het stuk van de kapitale sche- pen. Het is wel opmerkelijk. dat een overleg hetwelk volgens het Amerikaan- sche program op de lichte strijdkrachten betrekking zou hebben, aanleiding is ge- worden, dat men thans midden in een dis- cussie over de groote schepen verzeild is. Van Engelsche zijde verdedigt men zich tegen de bedenking der Amerikanen, dat de conferentie hiermee buiten haar boek- je zou gaan. met aan de termen te herin- neren waarin Engeland Cooldi^e s uit- noodigiing heeft aangenomen. De Engel sche regeering antwoordde hem indertijd doen. Dat zou ik heel erg vinden na al die complimenteuze dingen, die ik van u te hooren heb gekregen... En buiten dat, ook zonder complimentjes vind ik u char- mant! Heusch! Er zijn zoo weinig men schen, dlie werkelijk origineel zijn." Toen hij zweeg, bleef ze hem strak aankijken. En hij keek terug, maar al had hij er schatten mee kunnen verdienen. be- palen welken indruk zijn woorden ge- maakt hadden, kon hij niet. t Was niet te zeggen. wat er achter die half gesloten oogen omging en haar eigenaardiqe witte teint verried van haar gevoelens al even min iets. ..En evenmin weet ik wat ze zouden doen met iemand, die zich voor Lord die- en-die uitgeeft, terwijl het zoo klaar als de dag is, dat hij die meneer die-en-die niet is", zei ze eindelijk langzaam. ,,Ik denk dat ze hem ook zoolang ergens zou den opsluiten. In Wormwood Scrubs of in een dergelijk aangenaam tehuis, bijv. en dat zou mij eveneens erg spijten, want je bent heel voonkomend voor me ge weest." ,,En zoo zijn we op het doode punt ge- komen," zei Jeremy. ,,Of we moeten on ze kaarten op tafel leggen, of we moeten op deze >manier doorgaan als twee mo derne boksers, buigend en bewonderend om elkaar heen wandelen. Ik voor mij wil met het meeste genoeqen mijn kaarten op tafel leiggen. En u?" ..Weike kaarten moeten het zijn vroeg ze schertsend, waarschijnlijk om tijd te winnen. (Wordt vervolgd.) TER NEUZENSCHE CQURANT Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend A. dat de voorgeschreven zitting voor deze ge- meente zal nlaats hebben te SLUISKIL in een der lokalen van de openbare lagere school D op 5 en 6 JUI.l van lli 4 uur; te TER NEUZEN in een lokaal van de voormalige school A voor hen wiei familienaarn, naam van lirma of vennootschap begint met, een der letters A. B, C, ofE: op7Juii,van912 en H4J u. D, F, of O op SJuli, van 912enli4i«. H, I, of J: op 9 Juli, van 9—12 u. K,op 11 Juli, van'J—u. IM, N, O, P, of Q op 12 Juli, van912en 1J— 4J u. R,S,T,U,of V: op 13Juli,van912enlJ4£n. W, X, Y, of Z op 14 Juli, van 9-1 u. B. dat om onderzocht te kunnen worden de maten en gewichten moeten worden aangebodensehoon, droog en roestvrij, de ijzeren maten voor droge waren bovendien van binnen en buiten geverfd (nietgelakt) en de ijzeren gewichten ingewreven met wat ge- kookte lijnolie; C. dat betaald moet worden voor ten herijk aangeboden maten en gewichten iijkloon) als ook voor het justeeren van gewichten (justeerloon) en wel ten bate van 's Rijks schatkist (K. B. van 23 Oct. 1919, Stbl. nrs. 611 en 612); D. dat de maten en gewichten, die gestempepl worden met het afkeuringsmerk^J^ niel in winkels enz. teruggebracht mogen worden E. dat de maten en gewichten voor 1 October 1927 gestempeld moeten zijn met de letter C en dat er bij verzuim of verhindering om van de onder A genoemde zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten en gewichten te laten herijken aan het ijkkantoor te Middelburg, dat in 1927 geopend is op 21, 22, 28 en 29 Juli1, 2, 22 en 23 September van 9—12 en li—H uur: Na 1 October iederen Dondeidag en Vrijdag van 91 uur F. dat de milligram gewichten niet op de herijk- zitting, maar alleen aan de ijkkantoren herijkt kunnen worden. ^Opzending per post franco met ingesloten postbewijs groot 10 cent per aangeboden milligram- gewieht vermeerderd met porto voor terugzending). Ter Neuzen, den 25 Juni 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. 1HJIZ1NGA, Burgemeester. 13. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 1