buitenland. Hoofdpijn- ta bletten //t^\ INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Doos 30-60,Tube 80c-t Bij Apoth.en Drogisfen. DE GROTIUS-MEDAILLE. flet hooflbestuur van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede heeft, zooais men weet, in 1925 een Grotius medai'le ingesteld, jaarlijks aan te bieden aan die- genen, die zich, hetzjj op het gebied van vredesbeweging, Yolkenbond of Volkenrecht, hetzy op he: gebied van de stulie van Grotius' werken bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. Deze medailles worden telken ja^e, in een voor elk afzonderlyk te bepalen aantal, uitgereikt; in goud meest aan corporaties, in brons aan personen. Het hoofdbestuur heeft voo r 1927 besloten een tweetal bronzen medailles uittereikea en wel aan de heeren Jhr. mr. dr. H. A. van Rarnebeek, oud minister van Buitenland 5che Zaken en oud voorzitter van de tweede Assemblee van den Volkenbond en aan Jhr. dr. J. Loudon, Nederlandsch gezant te Parys, voorzitter van de commissie ter voor- bereiding der Ontwapeningsconferentie. [NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Dit de verschenen balansen en winst- en verliesrekeningen van de Maatschappy tot Exploitatie van Staatsspoorwegen en van de Hollandsche IJzeren Spoorweg- maatsehappy over het jaar 1920 blykt, dat dit jaar een gunstig verloop had voor de Nederlandsche Spoorwegen. De ge- zamenliike winst der twee maatschappy en bedraagt over 1926 totaal f 2 029.736.84 (resp. Mij tot Expl. van Staatsspoorwegen 904.736 en H.IJ.S.M 1.125.000) zoo- dat het gegarandeerde dividend ad 5 °/0 den aandeelhouders kan worden uitgekeerd. Tevens blykt uit de baians van de Maat schappy tot Exploitatie van Staatsspoor wegen, dat hierop een post ad 500.000 is geplaatst als fonds tot ondersteuning van gepensionneerd Nederlandsch Spoorweg- personeel. DE ZITTING VAN DEN VOLKENBOND. Een van 'de voornaamste figuren in den Volkenbondsraad, Briand, de Fransche minister van bui t esn 1 andsche zaken, is schrijft de N. R. Crt, voor den tijd uit Geneve moeten vertrekken wegens een pij.nlij.ken aanval van gondelroos. Het schijnt, dat zijn dokters zijn ongesteldheid aan overwerken toesohrijven. De taak van den leader der buitenlandsche politiek van een qroote Europeesche mogendheid is steeds zwaarder geworden en de perio- dieke zittingen van den Raad te Geneve zijn daar niet weinig schuld aan. Men hoort de grief, dat van Geneve al te veel een Europeesc'h klachteribureau gemaakt wordt voor kwesties waarover de partijen in geschil, mdien izij zich ernstig inspan- den en geduld wilden oefenen, het eens zoude kunnen worden. Sir Austen Cham berlain, die ditmaal het voorzitterschap bekleedde, heeft gepleit voor een inkrim- ping van de Raadszittingen van vier in het jaar tot dnie. Begint men hiermee, dat zal de agenda stellig ontlast moeten worden. Men klaagt ditmaal vrij algemeen, dat de Vrijdag gesloten zitting een fiasco is geweest. Met de belangrijke vraagstuk- ken onder welke men niet alleen die moet verstaan, welke op de openbare agenda stonden, is men eigenlijk niets opgescho- ten. Achter de schermen had men beslui- ten verwac'ht om aan het tractaat van Locarno meer effect te geven. De wereld heeft genoegien moeten nemen met een communique, volgens hetwelk „algemeen overeenstemming" heerschte ..over de noodzakelifkheid om de politiek van Lo carno voort te zetten Zoo iets is een motie, maar geen besluit. Er is aarzeling aan weerskanten om bekende redenen. Duitschland is nog in verzuim met de re- organisatie der Pruisische politie in be- perkirag van aanmaak van oorlogstuig tot zijn eigen behoeften en het verbcid van uiitvoer ervan, welke twee dingen bij de wet geregeld hadden moeten zijn en in verband hiermee en met nog andere din gen, zooais de vertrouwelijke betrekkin- gen tusschen Berlijn en Moskou, weifelen de geallieerden gevolg te geven aan het natuurlijke uitvloeisel van Locarno, de ontruiming van het Rijnland. Zelfs voor de oplossing van de bijkomstige kwestie als de inspectie der, Duitsche vestingen in het Oosten is nog sleehts een vage for- xnule gevonden. De voor den Euro- peeschen vrede zoo belangrijke vraag van een afdoende verbetering in de betrekkin- gen tusschen het Duitsche rijk en Polen is nog steeds een iheet hangijzer dat men vermoedelijk nauwelijks heeft durven aan- ra-ken. Ter zake van het Albaneesch- Zuidslavische geschil is sleehts moeite ge daan om er den Volkenbond in s hemels naam van buiten te h oud en en voor de rest is alles wat niet toeliet er in den be- perkten tijd en zonder verdere geduldige voonb ere idling een beslissing over te ne men, aangehouden en uitgesteld. Het is alsof de areopagus van Geneve door het weinige dat ditmaal in de Raads- zitting tot stand is gebracht de twistende wereld een vermaning heeft willen geven dat de beste manier om geschillen op te lessen de onderlinge schikking en niet het procedeeren voor het opperste tribunaal is en de overlading van ha3^" agenda er- mee alleen tot gevolg kan hebben, dat men zich van de zaken af moet maken of ze op de lange baan schuiven. Maar ook al heeft dan deze zatting van den Volken bondsraad geen opzienbarende dingen ge- daan, van waarde is toch, dat zij opnieuw een gelegenheid heeft gegeven tot per- soonlijke gedachtenwisseiing tusschen de leiders der hooge politiek in Europa. LJNDBERGH S TERUGKEER TE ST. LOUIS. Vergezeld van 30 andere vliegtuigen is Lindbergh Vrijid'ag met zijn Spirit of St. Louis teruggekeerd in de stad, welke hij een goede maand geleden als een vrij- wel onbakenide jonge man verlaten heeft. Toen nam niemand in de stad notitie van hem, nu werd hij toegejuicht door een op- gewonden menigte, zoo geestdriftig en talrijk als de stad nog nooit aanschouwd had. Toen de vliegtuigen in het zicht kwa- men begonnen de fabrieksfluiten een helsch concert, waar dof tusschendoor de klokken bromden, terwijl de menigte op straat een dond'erenden groet de lucht in slingerde. Om kwart over acht 's ochtends was Lindbergh van Mitdhel opgestegen en om half vier kondigden de uitkijken op de torenhuizen zijn komst aan. De vlieger cirkelde laag boven de stad, langs de ri- vier en boven de woonwijken. Om vier uur landde hij op het vliegveld van Lam bert, de luchthaven, waar hij thuis behoort en van waar hij den 1 len Meii naar New- York en Parijs vertrokken was. Hier ont- vingen hem burgemeester Miller, Davis, de minister van oorlog, gouverneur Baker en zijn moeder. Na een korte ontvangst ging de vlieger naar den heer Knight, een van de voornaamste steunpilaren van zijn vludht. Tengevolge van het slechte weer, er hing een bewolkte lucht en af en toe stort- regende het, waren er sleehts eenige dui- zenden menschen op het vliegveld. De meerderheid van de bevolking, die de Spirit of St. Louis al had gadegeslagen bij zijn komst boven de stad, volgde ver- der den raad van den burgemeester op om den officieelen ommegang van Zaterdag af te wachten. Zaterdagocbtend zou de vlieger n.l. in optocht door de staR" geleid worden, waarna hij om 12 uur aan zou zitten aan een lunch van het gemeentebestuur. Met zijn aankomst te New-York had Lindbergh's toestel bij elkaar 13,500 K.M. afgelegd, zonder dat de motor uit elkaar gehaald is behoeven te worden, wel een bewijs voor de d'eugdelijkheid van het falbrikaat. EEN FRANSCHE „ONBEKENDE SOLD A AT" TE BRUSSEL. Naast het graf van den Belgischen on- bekenden soldaat, aan den voet van de Congreszuil, zal Brussel, naar de corres pondent van de N. R. Crt. schrijft, binnen enkele weken ook een graf van een Fran- schen onbekenden soldaat bezitten. Za terdag 16 Juli zal het stoffelijk overschot van een onbekenden Franschen soldaat op een der militaire begraafplaatsen van het Iepersche worden ontgraven en naar Brussel overgebracbt. De lijkkist zal 's avonds in de hoofdstad aankomen en bij het lichten van toortsen, onder militair geleide, naar de voorstad Laken worden gedragen, waar den volgenden dag, in het bijzijn van den Franschen minister- president Poincare en van koning Albert en koningin Elisabeth, voor de kerk waarin de Belgiische koningen en konin- ginnen rusten, het monument wordt ont- huld. Dit gedenkteeken, in blauwe steen stelt vier Belgisdhe sol dat en in veldtenue voor, dragend het lijk van een gesneuvel- den Franschen militair. Tijdens zijn verblijf te Brussel zal Poin care de gast zijn van het Belgische vor- stenpaar op het slot te Laken. HET EEUWFEEST DER HARMONICA. Zaterdag en Zondag is de honderdste verjaring van de harmonica, het vooral in het Vlaamsche land zeer populaire instru ment, dat er den naam van ..accordeon" of ,,trekorqel" draagt, in de Waux-Hall te Brussel gevierd. Dit instrument wordt door de Bel- gen -opgevorderd als zijnde specifiek Belgisch wat echter niet onverdeeld wordt aanvaard. Zeker is het echter wel, dat er proportioneel althans, nergens zooveel ,.accordeonisten" zijn als in Belgie waar niet minder dan 50,000 harmonicaspelers in 2800 vereenigingen gegroepeerd zijn. Na den wedstrijd voor amateurs, be- roepsspelers en virtuozen, zouden de deel- nemers, tot tweemaal toe, in een schilder- adhtigen stoet door de stad trekken. In de Waux-Hall is tijdens de feesten, door den president van ,,La Musique Popu laire", Armand Loriaux, een honderjarig instrument bespeeld. DE OECONOMISCHE TOESTAND IN SOWJET-RUSLAND. De uitbarsting van anti-Britsche woede van Moskou over de verbreking van de diplomatieke betrekkingen door Enge- land lijkt, schrijft de N. R. Crt., een aan- wijizing, dat de slag de Sowjet hard ge- troffen heeft. De reden hiervan moet gezocht worden in den wanhopigen oeco- nom'ischen toestand. Sedert tien jaar is deze, na reeds door den oorlog geschokt geweest te zijn, gestadig achteruitgegaan. De fabrieken werken met geheel verou- derde machines, de spoorwegen met dito locomotieven en rollend materieel, de boe- ren morren steeds luider en sleehts, om- dat de Sowjet-machfihebbers de weermid- delen in handen hebben, kunnen zij de algemeene ontevredenheid baas blijven. De vraag is echter hoe lang het zal duren. voor men erkennen zal, dat het bolsje- wieksche oeconomische stelsel het land ten gronde gericht heeft. De diplomatieke medewerker van de Daily Telegraph deed Vrijdag juist be- langwekkende mededeelingen over de al gemeene oeconomische malaise. De breuk met Engeland, die den stroom van buiten landsche cred'ieten naar Rusland moet stuiten, is op het ergste oogenblik voor de bolsjewieksche regeering gekomen. Want de financieele en oeconomische toestand is, bevestigt hij, nooit zoo wanhopig ge weest in de Unie van Sowjetrepublie- ken als thans. Men behoeft nog weinig belang te hechten aan de verspreide en plaatselijk onlusten tegen de Sowjets, aan het krakeel tusschen de Sowjet-leiders en,z., het feit blijft, dat de boeren uiterst misnoegd zijn over de prijzen die hun voor onmisbare levensbehoeften, bepaal- delijk fabrikaten, berekend worden ten gevolge van het staatshandelsmonopolie. Maar als dit monopolie nu werd afge- schaft, zou de Sowjetregeering voor een bankroet komen te staan. Zij zou niet weten, waar zij middelen vandaan mogst halen. Zij zou dan niet meer dan 20 tot 25 pCt. van het tegenwoord'ige totaal aan landbouwvoortbrenqselen kunnen uitvoe- ren met Jiet gevolg, dat de handelsbalans hoogst ongunstig zou worden. Moskou bevindt zich in een pijnlijk'dilemma, waaruit Stalin's zoogenaamde Nieuwe Oeconomische Politiek het niet heeft kun nen bevrijden, omdat zij niet toegepast kon worden. Een paar weken geleden heeft Moskou, wegens het verzet van de boeren, deq voornaamsten handelsamb- tenaar van de S°wjet-administratie te Minsk moeten opofferen en ontslaan. De president van de Oekrainsche Sowjet heeft te Moskou herhaaldelijk moeten protesteeren tegen de manier waarop de centrale regeering beslag legde op de voortbrengselen van het land en op al zijn invoerantibelen om ze voor zichzelf, en de centrale provincies te gebruiken. Deze uitingen van ontevredenheid zijn wijdver- spreid en veelbeteekenend. Aldus de medewerker van de Daily Telegraph. Ook uit andere bronnen ver- neemt men voortdurend, dat het steeds meer bergaf gaat<met het land en dit is ook de reden waarom, zoo de Sowjet wer- kelijk tegen wien ook vijandelijkheden zou willen beginnen, het binnenlandsche front snel achter haar zou instorten. Nu brokkelt het echter geleddelijk af en, vroeg of laat, moet de dag komen, dat het Rus- sisch comimunisme, hetwelk geen gemeen- schap van bezit, maar sleehts gemeen- schap van ellende voor het volk heeft ge- bracht, voor zijn volledig fiasco zal staan. TER NEUZEN, 20 Juni 1927. HULP IN NOOD. Aan het 34ste jaarverslag van den pen- ningmeester van het uitkeeringsfonds bij ziekte ,,Hulp in Nood" alhier, ontleenen wij het volgende: Ontvangen was aan contribute f 2303,90, aan rente van belegde gelden f 211,83, aan donateursgelden 66,75, aan subsidie van de gemeente Ter Neu- zen f 50, en aan diverse inkomsten f 12,35, totaal f 2644,83. Uitgegeven was aan ziekengeld 1976,73, aan bodeloon f 312, aan grati- ficatie van het bestuur f 130, aan uitkee- ring wegens het overlijden van zes leden 120, aan zaalhuur, enz. f 91.68, aan drukwerk en schrijfbehoeften f 26,75 en aan diverse uitgaven 16,63, totaal f 2673,79, zoodat dit jaar een nadeelig saldo opleverde van f 28,96. Het goed slot der vorige jaarrekening bedroeg f 7261,86, waardoor thans het kapitaal f 7232,90 bedraagt. De driemaandelijksche rekening en verantwoording over de maanden Maart. April en Mei 1927 was als volgt: Ontvangen aan contribute f 568,35, en aan buitengewone inkomsten f 161,69, totaal .f 730,04. Uitgegeven wegens ziekengeld f 388,75. voor bodeloon f 78, en voor buitenge wone uitgaven f 66,48, totaal f 533,23. Gevende een batig slot van fl96,81. Het slot der vorige driemaandelijksche vergadering bedroeg f 7036,09; totaal be- drag op heden f 7232,90. DE BIOSCOOPCOM MISSIE. Naar we vernemen heeft de heer B. N. van Dijke bedankt voor zijn benoe- ming tot lid der Bioscoopcommissie alhier en is daarop door Burg, en Weth. be- noemd de heer P. Lankamp. die de be- noetming heeft aartgenomen. POLITIE. De Inspecteur van politie teTerNeuzen maakt bekend, cLt als gevonden zyn aan- gegeven de navolgende voorwerpen, waar- omtrent inlichtingen zyn te bekomen aan de daaraehter geplaatste adressen Huissleutel, C. de Ryke, Javastraat 40. Belgische identiteitskaart, Bureau van politie. Armband, A. de Smit, Kazernestraat 30. Kettinkje, J. van Wyck, Schoolweg 9. Boekje met postzegels, A. de Jonge, Markt 14. DE VLASINDUSTRIE. Dezer dagen werd in eene vergadering van de R.K. vlassersvereeniging ,,St. }an- steen" mededeeling gedaan van hetgeen sinds de oprichting, op 6 Maart jl.door het bestuur in het belang der vlasindustrie is verricht. Om. werd vergunning ver- kregen voor een 10-urigen werkdag en ook de toezegging van den Minister van Binnenlandsche zaken, dat in de commis sie door hem in te stellen om een onder- eoek in te stellen naar de moeilijkheden in de vlasindustrie in Zeeuwsch-Vlaan- deren ook een afgevaardigde der ver eeniging zal worden benoemd. De vereeniging wil odk stappen doen om een goedkooper tarief te verkrijgen voor electrische stroom. Naar we vernemen is in de door den Minister van Binnenlandsche zaken en Landbouw ingestelde staatscommissie o.m. ook tot lid benoemd de heer L. de Feijter-Huijssen, lid der Kamer van Koop- handel en Fabrieken, te Ter Neuzen. en zal de commissie deze week hare werk- zaamheden aanvangen. ON D ER WIJ ZERS AC TE Bij het gehouden examen voor de on- derwijzersacte aan de Rijkskweekschool te Oostiburg, werden geexamineerd 6 can- daten. Geslaagd zijn de dames: M. de Hont te Groede en J. W. Koster te Zaam- slag, en de heeren: A. de Klerk te Zuid- zande, C. Kolijn te Biervliet en C. J. Ver- cauteren te Koewacht. Afgewezen een. DE ACTIE DER KLOMPENMAKERS. Donderdag werd in het Patronaat te St. Jansteen een vergadering gehouden waarop tegenwoordig waren een 60tal klompenmakers uit St. Jansteen, Hulst, Glinge en Koewacht, die ook werd bijge- woond door de burgemeesters van Clinge, St. Jansteen en Koewacht (die van Hulst was verhinderd) en door den H. Eerw. heer Deken en pastoor van Hulst en de Z. Eerw. pastoors van de andere ge- meenten. De heer Vienings, burgemeester van Clinge, zette uiteen het doel der vergade ring, het oprichten van een bond van klompenmakers, waartoe de malaise en den noodtoestand der klompenmakers d'ringt. Door de vergadering werd na eenige bespreking met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen. De klosipenmakers der Zeeuwsch- Vlaamsche gemeenten Hulst, St. Jansteen, Koewacht en Glinge, met de Burgemees ters der drie laatstgenoemde gemeenten en andere belangistellenden heden den 16d'en Juni 1927 te St. Jansteen bijeen, ter behartiging van .de belangen van het kwijnende klompenmakersbedrijf. Kennis genomen hebbende van het ant- woord van den Minister van Anbeid, Handel en Nijvexheid in dato 9 Juni 1927 op de vraag van het Tweede Kamerlid den heer FleSkens, betreffende den nood toestand van de Nederlandsche klompen- industrie. betreuren ten zeerste, dat naar den in- houd van dat antwoord, de Minister voor- noemd, .doof blijvend'e voor den nood- kreet, die van alle kanten uit ons land, waar de klompenindustriie wordt uitge- oefend, over de diep ingevreten malaise in dat bedrijf oprijst, zoo goed als geen enkelen maatregel in het vooruitzicht stelt, die eene be'langrijkie tak onzer na- tionale industrie tegen de doodende con- currentie van het buitenland helpt vrij- waren en voor tal van arbeidersgezinnen op den Nederlandsohen bodem de be- staanisvoorwaarden helpt verlichten; ibesluiten deze motie ter kennis te bren- gen van wie en waar zulks behoort, en gaan over tot de orde van den dag. Besloten werd voorts tot oprichten eener vereeniging. Benoemd werd een voorloopig bestuur, waarin werden geko- zen de heeren W. Vercauteren, voorzit ter, A. van der Keelen, secretaris, P. Stevens, C. Seghers en De Nijs. Daaraan werd een commissie van bij- stand toegevoegd, bestaande uit den Z. Eerw. heer Preijers, pastoor te St. Jan steen, en den heer Vienings, burgemees ter van Glinge. Eerstgenoemde zal tevens als adviseur van den bond optreden. Het eere-voorzitterschap van den Bond werd opgedragen aan den H. Eerw. heer Rops, Deken te Hulst, terwijl de Bond zal staan onder bescherming van St. Gomarus. ZOMERFEEST. De Kring Westelijk Zeeuwsch-Vlaan- deren van het Nederlandsch Jongelings Verbond hoopt, in samenwerking met de Christelij.ke Jongelingsvereeniging op Geref. grondslag haar 29ste Zomerfeest te vieren op een weide van den land- bouwer B. van de Ree te Schoondijke. De Christelijke muziekvereenigingen „Hosanna'" van Groede en ,,Soli Deo Gloria van Breskens, zullen hierbij hun medewerking verleenen. BOND VAN ZEEUWSCH- KATHOLIEKE RAADSLEDEN. Door den heer L. J. Mes, lid van den gemeenteraad van Middelburg, worden pogingen aangewend te komen tot een bond van Zeeuwsche Katholieke gemeen- teraadsleden. BEVOLKING VAN ZEELAND. De bevolking van Zeeland bestond op 31 December 1925 uit 124.665 mannen en 124.688 vrouwen, te samen 249.353 per sonen. Er werden in 1926 levend geboren 2679 mannen en 2509 vrouwen, over- leden zijn resp. 1207 en 1160, een ver- meerdering dus van 1472 m. en 1349 vr. Er vestigden zich 6518 m. en 6686 vr. terwijl vertrokken zijn 7502 m. en 7885 vr., alzoo een vermindering met 984 m. en 199 vr. Een totale vermeerdering dus met 488 m. en 150 vr., waardoor de be volking op 31 Dec. 1926 bestond uit 125.153 m. en 124.838 vr. te samen 249.991 zielen. De gezamenlijke gemeenten in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen zagen hun inwo- nersaantal stijgen van 53305 tot 53518. Die in West Zeeuwsch-Vlaanderen heb ben samen een vermeerdering van 27992 op 28093. DE AAR JENBURGSCHE STEMMING. In de j.l. Dinsdag gehouden vergadering van de Centrale antirevolutionaire kiesver- eeniging in het district Sluis werd naar de Midd Crt meldt, met algemeene stem- men een motie aangenomen, waarin naar aanleiding van hetgeen voor, op en na den dag van stemming voor leden van den ge meenteraad van Aardenburg op 21 Mei 1927 is voorgevallen, uitgesproken wordt 1. dat de anti-rev. kiesver. te Aarden burg, in overeenstemming met het advies van de centrale, zooais uit de notulen blykt, geen accoord heeft aaugegaan met eenige party en zich ook volkomen correct heeft gehouden bij de voorbereiding, candidaat- stelling en propaganda 2. dat van anti-papbme dan alzoo niet in het minste sprake kan zijn 3. dat zij de houding van de anti-rev. party te A. in al haar handelingen ten dezen, in het bijzonder inzake de inge- diende protesten tegen het gebeurde by de stemming volkomen goedkeurt 4. dat zjj er bij het Centraal Comite op aandringt, deze zaak in onderzoek te nemen, vooral ook met bet oog op het gevaar, dat l)gt in den door de R. K. te Aardenburg geopenden economischen stryd in dit district alsook voor de goede samen werking tusschen de anti-rev. en R. Rath, in andere plaatsen in deze streek. SAS VAN GENT. Geslaagd voor adjunct-commies bij de Directe Belastingen, de heer Jos. Vercau teren van Sas van Gent. Uit- en Invoer. Geregeld elken Donderdag heeft er langs het douanekantoor een drukke uitvoer plaats van paarden. Het aan tal tot export aan- gegeven dieren bedroeg ditmaal vyftien, waaronder een vijftal mooie veulens. De oudere exemplaren waren meestal vyf- tot zesjarige fokdieren, terwijl de waarden varieerden van 2500 tot 12000 frs. Nog steeds blykt de Belgische landbouw een te kort aan dit materiaal te hebben, hetgeen door het Zeeuwsch-VIaamsch grens gewest steeds gereedelijk kan aangevuld worden. Anderzyds worden thans uit Belgie be langrijke hoeveelheden bloemkool ingevoerd. De streek rondom Gent is de groote levera.cier van dit welkome tuinproduct. KOEWACHT. Vrijidagmiiididag omstreeks 1 uur ont- laadde zich boven onze gemeente een heviy onweder met slagregen gepaard. De felle bliksemstralen volgden elkaar met korte tusischenpoozen op. Een dezer stra'len vial op de schuur van den land- bouwer, dhr. H. Plasschaert en veroor- zaalkte brand. Doordat eenige stroodek- kers daar juist werkzaam waren, was er spoedig hulp bij de hand en kon men den brand spoedig blussohen. De aangerichte schaide is gering. Te Oudenbosch slaagde Zaterdag voor a'kte nuttiige handwerken, mej. Clara Swartelee, alhier. BIERVLIET. In den avond van 8 Juni j.l. ontstonld te Biervliet brand in een woning bewoond en toebehoorende aan zekenen v. d. H. metselaar aldaar. De vrouw des huizes had d'ien avond het laatst de woning ver laten en zich naar elders begeven, nadat zij het huiis had afgesloten. De brandweer kneeg toen zij het brandende perceel be- trad reeds onmiddellijk vermoeden, dat de brand opzettelijk kon zijn gesticht, omdat deze op vier verschillende plaatsen bleek te zijn ontstaan. Naar we vernemen zijn bij het door de justitie ingesteld onderzoek zoodanige vermoedens tegen de vrouw gerezen den brand te hebben gesticht, dat zij in hech- tenis is genomen. (M. Crt.) ZUIDZANDE. Te Utrecht slaagde dezer dagen voor het eerste gedeelte doctoraal examen in de gieneeskunde, de heer H. Cysouw, vroeger te Zuidzande. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in. deze gemeente gevestigid: P. J. I>etwolf, metselaar, O 34, van Schaer- beek. M. Doplliement, dienstbode, Stationsweg 63, van Hulst. J. Walhout, landlb. P 88a, van Borsselen. H. Kouwijzer, zonder, Van Steenbergentaan 55, van Rotterdam. C. A. van Hoom, dienstbode, P 92, van Hook. J. J. Eiggermont, landbouwersknecht, Ka- naalweg 57, van Ottersum. S. V. Vanihijfte, mijnwerker, N. Kerkstraat, 15, van Hoensbroek. Wed. J. BogaandWaeijenberg, zonder, Veldstraat 9, van Amsterdam. C. S. SmibsHage, zonder, L. Kerkstraat 92, van Dreischor. Z. van den Broecke, onderwijzeres, Schelde- kade 20, van Oostezeele. Vertrokken A. Keukelaar, dienstbode, P 89, naar Bever- wijk. A. M. M. Kindt, zonder, Donze-Visserstraat 47, naar Sas van Gent. J. C. N. Kolijn, zonder, Lange Kerkstraat 81, naar Vlissingen. J. KJfrink, timaneiman. Burg. Geillstraat 18, naar Rotterdam. A. Lammers, bakker, Baandijk 77, naar Rijswijk. M. P. Lammers, verpleegster, Baandijk 77, naar 's Gravenihaige. R. P. Carpentder, zonder, Nieuwstraat 13 naar Antwerpen. J. G. M. de Zeeuw, zonder, Steenkamplaan 31, naar Amihem. F. Midhielsen, zonder, Blokken 12/13, naar Mechelen. D. J. Romeijnsen, timmerman, Lange Kerk straat 6, naar Vilvoorde. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. In buisjes6Gen30ct,sn eveneens 60 en 30ct Bij Apoih.enDroqistea RECHTSZAKEN. Politiereohter te Middelburg. Ziiting van 17 Juni 1927. De volgende zaken werden behandeld J. A. d. L., oud 24 jaar, schippersknecht, te Ter Neuzen, werd ten laste gelegd dat hij op 18 April 1927 te Ter Neuzen Jacobus Dees heeft geslagen en geschopt. Eisch f 25 boete of 25 dagen hecht. Uitspraak f 20 boete of 20 dagen hecht. Ch. L. v. d. B., oud 22 jaar, vischhande- laar, te Waterlandkerkje, werd verdacht dat hij op 24 April 1927 te Waterlandkerkje E. M. S. Feijnaut een duw heett gegeven Sr

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2