Tm Nemtscfce Courant BINNE N U H D. SUIT EliT N 0^ "CEMEN6DE BERrCHTEN." Yrijdag 17 Juni 1927. No. 8080. TWEEDE BLAD. FEUILLITON. Bi misiuAte dabbnigaagw DE STORMRAMP. De Coop. Gentr. Raffeisenbank te Utrecht heeft f 5000 voor de slachtoffers van de stormramp geschonken en aan de 700 bij haar aangesloten locale banken een circulaire.gezonden met een krachtiqe op- wekking ook een bijdrage te verleenen. Een collecte voor de slachtoffers van de stormramp heeft opgebracht: te Zwoile f 10,219; te Baarn j 6330; in Den Bosch f 4765, en te Wagerimgen f 3z 16. WATERLEIDING SCHOUWEN-DUIVELAND. Volgens het afd. verslaq der Tweede Kamer over het ontwerp houdende be- schikbaarstelling van een renteloos voor- schot udt s rijks kas ten behoevevan de N V Waterleiding Mij. ..Schouwen- Duiveland", gevestigd te Zierikzee werd alqemeen instemming met dit wetsont- werp betuigd. Sommige leden twijfelden aan de juistheid van het standpunt, door de regecriincj ingenonien, id<at zij ook thans nog bezwaar meent te moeten maken tegen het verschaffen van kapitaal op qr'ond van de wet van 19 September 1919. Indien de regeering dit standpunt liet varen, zou de totstandkominq van voor de hygienische belangen der bevolking van zoo cjroote beteekenis zijnde wa ter lei- dingen krachtiger door de regeering kun- nen worden bevorderd. DE VLIEGTOCHT NAAR INDIe. Woensdagmorgen precies te half negen is het vliegtuig Fokker VII (H.N.A.D.P.) van de K. L. M. naar Nederlandsch-Indie vertrokken. In de stuurstoel nam plaats de piloot Geijsendorfer, terwijl de piloot Scholte naast hem ging zitten. Zij zullen den Amerikaanschen koopman, Van Laer Black en diens bediende Balline naar In die brengen. Vender vliegt nog mee de mecanicien. De heer Van Laer Black, die uit een Hollandsche familie stamt, zeide t van groot belang te achten voor de betrekkin- gen tusschen de verschillende natien, dat snelle verbindingen tusschen de landen tot stand kome. ,,Ik kan nu in 10 dagen in Austra'lie zijn, want met deze Holland sche piloten is niets onmogelijk". De eerste etappe van de vlucht ging naar Boedapest. De mogelijkheid bestaat om bij gunstig weer, door te vliegen naar Konstan ti n op eldoch op Schiphol acht men dat niet waar&chijnlijk. De heer Van Laer Black zeide nog, dat hij dezen tocht uit een zakelijk oogpunt beschouwde. Het is geen stunt als de vluchten van Lindbergh en Chamberlin. Hij acihtte de kosten van de reis niet te hoog, daar hij in korten tijd in staat is 15 landen te bezoeken. Met de beste wen- schen van de op het vliegve'ld aanwezige personen startte het vliegtuig vlot. Het werd begeleid door twee andere vliegtui- g en der K. L. M. De vlieg tuig en vlog en over de stad, en verdwenen toen in Oos- telijike richting. Het Fokker-vliegtuig met den heer Van Laer Black aan boord is Woensdagmid- dag om 4 uur te Boedapest aangekomen. VLAAMSCHE ACTIVIST UIT NEDERLAND TERUGGEKEERD. De Vlaamsche activist Edward Jonis, die zich Maandag te Antwerpen bij het gerecht is komen aanmdden, verbleef, naar men uit Brussel meldt, sedert den wapenstilstand in Nederland. Hij werd eenigen tijd na zijn uitwijking bij verstek tot 5 jaar opsluiting veroordeeld, van welk proces hij, nu de geesten naar zijn oordeel bedaarder zijn geworden, revisie wenscht. Hoewel zijn gezondheidstoe- uit het Engelsch door NORMAN VENNER, 50) Vervolg. 't Was jammer dat Jeremy zelf van dit alles niets afwist; zijn gevoel voor humor zou hem hebben doen' genieten. Maar hij zat in zalige onwetenldheid voor den storm die straks over zijn hoofd ging losbarsten, op de etagewoning in St. John's Wood. Millet had bevel gekregen om de tafel voor twee personen te dekken en ieder- ejen, die dienaangaande van nieuwsgierig- heid blijik gaf, te zeggen, dat zijn lord ship niet thuis was. Dit was het summum van gelukzalig- heid. Eerst een met zorg gekozen koud diner: oesters, zalm, kievitseieren en ge- braden fazant en daarna een hee'le avond alileen met Olivia. Maar toen ze aan de zalm zouden be- ginnen, kwam Millet naar Jeremy toe, boog zich over den rug van den stoel heen en fluisterde: ,,Lady Dorothy, mylord ,,Ik ben niet thuis," zei Jeremy. ,,Dat heb ik al gezegd, mylord. Maar zij zegt, dat ze dan zal wachten tot u thuiskomt. Ik gel oof, dat ze weet dat u er wel bent." Merkwaardig dat lady Dorothy juist een oogenblik als dit uitgekozen had om een bezoek te brengen. De situatie was voor den zooveelsten keer niet zonder stand veel te wenschen laat, is hij toch schier onmiddellijk na zijn aanimeloirfg hechtenis genomen en opgesloten. Edward Joris was voor den oorlog een der leiders van de Belgische arbeiders- partij te Antwerpen waar hij mede heeft geholpen bij net oprichten van het sociaal- democratische dagblad ,.De Volksgazet Hij was ook een ijverig deelnemer aan de internationale socialistische congressen en trad in de activistische beweginq meer op als internationalist en als socialist dan als Vlaamsch nationalist. BOOS WEER. Over een groot deel van Frankrijk heeft Dinsdag een hevig onweer gewoed, dat met zijn stortregens veel schade aan den landibouw heeft toegebracht. In een deel -van Champagne is, volq>eitis een bericht uit Reims, de wijnoogst zwaar geteisterd, in het Loze re-depart emeu t heeft de blik- sem op den Perertel, bij het dorp St. Etien- ne-Vallee-Frangaise een kudde schapen getroffen en twee honderd dieren gedood. De herder is er zoo door geschrokken, dat men voor's mans verstand vreest. Ook te Hugoux bij Jaujac in Ardec'he is de bliksem op een kudde schapen geval- len. Hier kwamen dertig dieren om. Het herdertje bleef ongedeerd. TER NEUZEN, 17 Juni 1927. VERLAGING POSTTARIEVEN. Met ingang van 1 Juli a.s. wordt het port der binnenlandsche brieven met een gewicht van ten hoogste 20 gram ver- laagd van 10 tot 7J^ cent. Voor brieven, zwaarder dan 20 gram, blijft het tarief ongewijzigd. De bedoelde verlaging is mede van toepassing in het grensverkeer naar Duitschland en Belgie en in het verkeer met Suriname en Curasao. Voor brieven naar deze bestemmingen is dan verschuldigd voor een gewicht tot en met 20 gram iy2 cent en voorts voor elk volgend gewicht van 20 gram 5 cent daarboven. Het overleg, dat met de Nederlandsch- Indische posta'dministratie gevoerd wordt omtrent invoering van een soortgelijke tariefsverlaging, is nog niet beeindigd, zoodat voor verzending naar Neder landsch-Indie het bestaande tarief nog van toepassing blijft. DE COLLEGES VAN ZETTERS. Het StJbl. no. 170 bevat een Kon. be- sluit van 4 dezer, houdende vaststelling van den dag, waarop de wet van 13 Mei 1927 (St.bl. no. 160) tot afschaffing van de colleges van zetters voor s Rijks di- recte belastingen in werking treedt. Dit gebeurt op 7 Juli a.s. BOSCHKAPELLE. De heer P. A. Stallaert, wefh., heeft ontslag genomen als lid van de schattings- commissie voor de Rijks-inkomstenibelas- ting op grond, dat hij deze functie niet vereenigfoaar acht met zijn lidmaatschap van de Boerenleenbank. Vanwege de Prov. Vereeniging ter verbetering van het Geitenras in Zeeland zal alhier op 20 dezer des namiddags om 2 uur door de heeren Versluijs en Sietema de jaarlijksche keuring gehouden worden van de geiten van den plaatselijken Bond St. Petrus. Door de commissie, bestaande uit de heeren P. A. Stallaert (weth.), Jos Truij- man Jr. en P. Ducheine, is in den loop dezer week de hagelschade aan de land- bouwgewassen in deze gemeente opge- nomen. Den len Juli a.s. hoopt de heer J. Dobbelaar, brievengaarder all'hier, den dag te herdenken, dat hij voor 20 jaar als zoodanig in functie trad. In een paar couranten heeft het nieuws de rondte gedaan, als zou het Electr. Bedrijf dezer gemeente, zoo wel als dat der gemeente Stoppeldijk, door de Provincie worden overgenomen. Wij kunnen dit bericht ten stelligste tegen- spreken, aangezien hiervan bij de bevoeg- de autoriteiten niets bekend is. humor. Wat kon ze hem te zeggen heb ben? ,,Zet nog een couvert op, Millett," be- val hij den bediende, ,,en vraag haar la dyship of ze boven wil komen." ,,Zoo," begroette Jeremy Lady Doro thy bij haar binnenkomen, terwijl hij op- stond en haar tegemoet ging, ,,dat is een onverwacht genoegen!" ,,Ik daciht dat je uit was!" ,,Ja, officieel," gaf Jeremy zonder eeni- ge verlegenheid ten antwoord. Millett moest tegen iedereen, die kwam, zegaen: „niet thuis". Maar nu je er bent, eet je zeker mee?" Lady Dorothy gaf niet dadelijk ant woord. Eerst begroette ze Olivia opval- 1 end hartelijk; dan keerde ze zich, met haar hand nog op Olivia's sohouder naar Jeremy toe. ,,Ik heb jullie iets te zeg gen ,,Goed, maar niet nu," zei Jeremy, ,,neem een raad van me aan en eet eerst. Niets geeft je zoo'n gevoel van stabili- teit als een behoorlijke maaltijd". ..Kan jij ooit senieus zijn ,,0 ja, maar niet tusschen twee gan- gen," gaf Jeremy met een knipoogje ten antwoord. ,,De zalm, Millett." Lachend zette hij zijn zin door. Pas toen de tafel afgenomen was en Millett na het ronddienen van de koffie naar lagere regionen den aftocht had geblazen, kwam er een oogenblik, dat ze voelde: nu verwacht hij, dat ik zal beginnen Maar 't was, of ze het niet kon. In een omgeving als die groote kamer met haar smaakvolle meuibels en warmgeel licht van veel rustig-brandende kaarsen, was het eenvoudigweg niet te doen. En de man zelf maakte het ook zoo moeilijk. Hij was zoo opgeruimd, zoo ridderlijk, zoo echt DE YARKENSS i APEL. Omtrent de sterkte van den varkensstapel op 1 Mei j.l. kan naar aanleiding van de ingekomen rapporten der rijksveeteeltcon- sulenten het volgende woriden gemeld, waarbij als basis van vergelijking is geno men het overeenkomstige tijdstip van het jaar 1926. Hierbij moet in aanmerking worden geno men, dat in 1926 de toestand aanmerkelijk anders was, daar toen de mesterij van En- gelsche biggen nog haar voile beteekenis had en deze thans geheel is verdwenen, ter wijl daarentegen het mesten van zouters en het laten doorloopen van jonge varkens, tot deze geschikt zijn om als vette varkens te worden opgelegd, van meer belang is ge worden. Over het algemeen is de varkensstapel thans in aantal kleiner dan een jaar geleden, hebgeen in het bijzonder geldt voor biggen en loopvarkens en voor vette varkens, ter wijl hebgeen voor de toekomst van belang is ook het aantal gedekte zeugen een in- krimping van beteekenis onderging. Deze vermindering wordt niet geconstateerd in de gebieden, waar voorheen weinig voor de Enigelsche markt werd gemest en in het bij zonder waar veel bijprcducten van de kaas- makerij worden gebruikt als varkensvoeder. In de onderscheidene provincien is de toestand als volgt: Groningen. Het aantal gedekte zeugen ging achterudt met pl.m. 35 pCt., dat der big gen met pl.m. 25 pCt.. dat der loopvarkens met pl.m. 35 pCt. Zouters zijn er pl.m. 25 pCt. meer en opleggers en vette varkens ongeveer evenveel als in Mei 1926. Friesland. In deze provincie komt de toestand vrijwel met dien van 1926 overeen, alleen is het aantal gedekte zeugen thans eenige procenten (pl.m. 3 pCt.) en dat der vette varkens ongeveer 5 pCt. minder. Drente. Het aantal gedekte zeugen en biggen is pl.m. 25 pCt. minder. Het aantal loopvarkens en zouters is in deze provincie, ten gevolge der gewijzigde omstandigheden. sterk vermeerderd. Opleggers en vette var •kens zijn er iets minder dan verleden jaar. Overijsel. Ook in deze provincie ging het aantal gedekte zeugen en der biggen achteruit, resp. met 10 a 15 pCt. en met pi.m 20 pCt. Het aantal zouters is over de ge- heele provincie grooter, dat der loopvarkens ongeveer gelijk en der opleggers en vette varkens iets kleiner. Gelderland. In de Lijmers en den Achter- hoeik, welke voor de varkenshouderij van het meeste belang zijn., is het aantal varkens thans pl.m. 15 pCt. minder. Voor de ge- heele provincie is de toestand ongeveer als volgt: gedekte zeugen ongeveer 15 pCt., biggen 10 pCt.,. loopvarkens 8 pCt., zouters 8 pCt., opleggers 15 pCt. en vette varkens 25 pCt. minder dan in Mei 1926. Utrecht. In deze provincie wordt weinig vera nde ring g e c onst a tee rd Noord-Holland. Gedekte zeugen plaat- selijk zeer uiteenloopend verschil, biggen pl.m. 10 meer. loopvarkens Weinig ver- anderd, zouters van geen beteekenis, opleg gers 10 minder, vette varkens zeer uiteen- loopenide verschillen. Zeeland. minder, biggen ongeveer gelijk, loopvarkens pl.m. 25 minder, zouters voor deze pro- v'incie van geen beteekenis, opleggers onge veer gelijk en vette varkens 5 a 10 pCt. minder dan een jaar geleden. Noord-Brabant. Gedekte zeugen 10 pCt. minder, biggen iets minder, loopvarkens 5 a 10 pCt. meer, zouters 10 pCt. meer, opleg gers 5 pCt. minder en vette varkens onge veer gelijk. Limburg. Gedekte zeugen in het midden 10 pCt. meer en in het noorden en zuiden, 5 pCt. minder, biggen pl.m. 5 meer, loop varkens en zouters 5 a 10 pCt. meer, opleg gers 15 a 20 pCt. minder en vette varkens iets minder dan in Mei 1926. In den prijs der zesweeksche biggen kwam weinig verandering; daar van deze biggen in het N. en O. des lands nogal uitvoer naar Duitschland plaats had. liep de prijs iets op. Begin Februari was te Zwoile de noteering f 7f 9 en half April f8f 10. Bij deze prijzen is de fokkerij weinig loo- nend. De zouters golden in Februari 66—68 cent per KG en eind April 62 cent. De prijs der vette varkens is evenals begin Febr. nog 6364 cent per KG. Het mesten van varkens levert bij deze prijzen in het algemeen geen voordeel op en is zeer riskant, te meer daar de voederprij- zen sedert het vorige overzicht (Febr. 1927) opliepen en wel voor rogge van f 12—f 13,85 per 100 KG en voor mais van f 166f 180 oer 2000 KG. Vergeleken bij een jaar ge- eden, is de toestand aanmerkelijk ongunsti- ger, hetgeen well blijkt uit het indexcijfer voor de prijzen van varkensvieesch, dat in April 1926 152 was en in April 1927 slechts 114. De uitvoer. Het volgend staatje geeft den uitvoer aan van varkensvieesch gedurende de maanden an. tot en met Maart 1927 en van 1926 (in tonnen): Engeland versch gezouten Duitschland versch gezouten Frankrijk versch gezouten Andere landen versch idem gezouten Totaal 1927. 1926. 11091 11091 1 6626 787 7869/ 190 I too! 198) 7413 7559 598 26661 11728 3086 j 639 4081 36! 43' 14814 1047 79 15940 Naast den uitvoer van varkensvieesch can thans een drukke uitvoer van levende dieren worden geconstateerd. Deze bedroeg in de eerste drie maanden van 1927; 20.354 stuks tegen 2304 stuks in de overeenkom stige periode van 1926. Vooral Italie is een oelangrij.k afzetgebied geworden. LIJK OPGEHAALD. In den loop van den middag is Dins dag te Alkmaar het lijk van S., van wien •men vermoedde dat hij verdronken was, uit het N.-Holl. Kanaal opgehaaild. EEN WILDE KOE. Een boerenvrouw te Doetinchem wilde in de weide de koeien gaan melken. Een der beesten kwam op haar af, nam haar op de horens en wierp haar in den IJssel. Toen zij er uitkwam, werd zij andermaal in het water geworpen. Tot driemaal toe herhaalde zich dit. Tenslotte ging de koe zelf te water om te beletten, dat de vrouw op het droge zou komen. Gelukkig kwam er spoedig hulp, die de vrouw udt haar be- narde positie redde. HELING VAN POST- EN PLAKZEGELS Der recherche was ter ooze gekomen, dat te Haarlem een partij ongebruikte post- en plakzegels tegen lageren dan den vastgestelden prijs zouden verhandeld worden. In verband daarmee is Dinsdag- middag tijdens den verkoop in een perceel te Haarlem een inval gedaan. Aldaar werden aangetroffen een kooper en drie verkoopers van de zegels. Zij waren in het bezit van een zeer groote hoeveelheid Gedekte zeugen pi.m. 20 pCt. ongebruikte post- en plakzegels. De vier mannen zijn naar het bureau gebracht als verdacht van heling van die waarden. Zij zijn in bewaring gesteld en hun auto, die voor het huis stond te wachten, is in be- slag genomen. Van de drie verkoopers waren twee uit Den Haag afkomstig en een uit Amsterdam. Op het moment van den inval zaten twee der verkoopers in den auto. Het is de politie nog niet be kend, hoe de zegels in het bezit van de verdachten zijn gekomen. Het onderzoek daarnaar is in vdllen gang. De partij post- en plakzegels is zeer groot. EEN MODERN PASSAGIERSSCHIP OP DEN RIJN. De ,,Koln-Dusseldorfer Rheindampf- schiffahrts-Gesellschaft" heeft een spe- ciaal passagiersschip laten bouwen voor het verkeer tusschen Frankfort en den Midden-Rijn. Op dit sohip, de Freiherr von Stein is plaats voor duizend reizigers. Het schip bezit, zoowel beneden als bo ven, een doorloopend dek, een eetzaal, waarin voor 150 personen plaats is, een rooksalon, alsook de grootste keuken van de charmante gastheer. Hoe kon je nu te gen zoo'n man zeggen: je bent een be- drieger? ,,je hadt iets te vertellen, is t niet?" probeerde hij haar op weg te helpen. ,,Wil ik even weggaan?" vroeg Olivia. „Nee, asjeblieft niet. 't Gaat jou ook aan......" Olivia keek haar met haar groote oogen, waarin het begon te glinsteren van verholen pret, onderzoekend aan. Wat voor dramatische of opzienbarende ont- hullingen zouden ze nu weer te hooren krijgen? En toch had ze aan den anderen kant medelijden met Lady Dorothy. Ten opzichte van haar hadden ze niet zuiver gehandeld, en als ze nu ging vertellen wat Olivia dacht, dat ze vertellen zou, dan hadden ze reden om zich te schamen. ,,Ik ben hier gekomen," begon Lady Dorothy, ,,om je te zeggen, dat ik aan je bedrog niet langer medeplichtig wensch te zijn. Deze man hier is Lord Amlett niet. 'tis niet je broer, Olivia Tot haar verontwaardiging merkte ze, dat Olivia ongegeneerd zat te lachen. Met een air van beleedigde majesteit stond ze op. ,,Nee, nee, zei Olivia, ineens weer ernstig. ,.Ga niet weg. 't Spijt me dat ik gelachen heb. Maar 'tis ook te komisch. Ik heb namelijk van het eerste oogenblik af geweten, dat hij mijn broer niet was. Wat dacht jij, dat hij mij, de eigen zus- ter van Arthur, zou kunnen beetnemen, als jij 't dadelijk doorzien hebt? Nee, ik heb 't van het begin af geweten. Maar er steekt niets in. Arthur is op reis, die zit, de hemel mag weten waar. Mr. Lay- tree hier neemt alleen zijn plaats in tot hii terugkomt. Niemand hoeft er eenige scha van te hebben. Natuurlijk kun jij 't gaan rondbazuinen. Maar t zal niet zoo gemakkelijk zijn als je dacht om de men- schen ervan te overtuigen, dat jij 't beter weet dan zijn eigen zuster. Philip was ook in het geheirn en Philip heeft hem voor zijn dood erkend. Dat weet ieder een. Waar zijn je bewijzen?" Lady Dorothy bleef zwijgend voor zich uit staan kijken. Tegen het donkere hout van de lambriseering stak haar hoofd en hals, vooral het kleine hoofd met het fijn- besneden profiel en het goudblond haar, dat dubbel de aandacht trok door de eigenaardige dracht, scherp af. Haar mat- bleek tednt „deed" in het kaarslicht bui- tengewoon mooi. En tegen haar opwin- ding in glimlachte ze, de wat superieure licht verbitterde glimlach van een vrouw, die weet dat ze als verweer tegen te ge makkelijk vloeiende tranen een pose be- hoeft. Het leven was goed voor Lady Dorothy geweest. Het had haar veel gegeven: schoonheid, rijkdom, verstand, veel vrien- den, een goed millieu, een afkomst waar op ze trotsch kon zijn. Maar een gift had het achtergehoudenEn, het ergste was dat Lady Dorothy wist wat liaar ontbrak. Een beweging van Olivia trok haar aandacht. Het meisje had zich omgekeerd en keek Jeremy aan. Ah dat was dus de redenOlivia hield van hem Nu begon Jeremy te spreken. 't Was of het geluid van heel ver af kwam. Wat leek zijn stem toch veel op die van Arthur! E11 dat alles ging ze verliezenZe be- luisterde gretig den mooien warmen stem- klank, het nu en dan even zoeken naar de juiste woorden. het telkens vervallen in slang", dat ze zoo goed van hem kende. Zijn persoonlijkheid hoorde je eruit: het alle schepen dezer onderneming. Het schip, dat 47J^ meter lang en 7 meter •breed is, bij een diepgang van 1,20 meter, wordt gedreven door twee motoren van elk 275 P. K. VERBREK1NG VAN TROUWBELOFTE. In Engeland komen, eooals men weet, nog geregeld processen voor wegens .breach of promise", verbreking van trouwbelofte. Thans is te Londen zulk een proces gaande, dat merkwaardig is om het feit, dat de man en het meisje niet minder dan zes jaren met elkaar verloofd zijn geweest en vierduizend minnebrieven met elkaar gewisseld hebben. Het geval heeft overigens een tragischen kant, om- dat de man, die door het meisje wordt vervolgd, het slachtoffer is geworden van eigen moreele zwakheid. James Mackech- nie en Agnes Graham zoo heeten de betrokkenen verloofden zich in 1920 met elkaar. Mackechnie ging kort daar- op naar Malakka, waar hij 'n betrekking had gekregen. Mej. Graham zou twee jaren later naar Malakka gaan om rrftt haar verloofde in het huwelijk te treden; doch naderhand werd besloten te wachten tot 1925, wanneer Mackechnie's dienst- betrekking zou zijn geeindigd en hij naar Engeiland terug zou keeren. Hij was in- tussohen in netelige verwikkelingen ge- raakt, waarover hij zijn meisje inlichtte, dat hem daarop een brief schreef, waarin zij zich bereid verklaarde hem zijn vrij- heid terug te geven, en zeide, dat het niet haar bedoeling was, hem te binden. Mackechnie weigerde echter van dit aan- bod gebruik te maken. De drukke brief- wisseling, die had plaats gehad, werd vervolgens op denzelfden voet voortgezet, waarbij zij elkaar telkens weer hun liefde en trouw bezwoeren. Nog kort voordat Vlackechnie naar Engeland terugkeerde verklaarde hij zijn meisje, dat hij nog al- tijd van haar hield en trotsch was op haar trouw en kloek gedrag. Doch nau- welijks had hij voet aan wal gezet, of hij schreef een brief, waarin hij zijn meisje zijn vrijheid terug vroeg, niet omdat hij niet meer van haar hield, doch, zoo schreef hij, omdat hij haar niet waard was en hij haar zoo vaak bedrogen had. Hij had te Singapore nl. in de eenzaamheid en nar.igheid van het koloniaal bestaan een vrouw leeren kennen, die hem in haar macht had gekregen en van wie hij zich niet meer los kon maken en met wie hij op dezelfde boot naar Engeland was ge komen. Kort daarop huwde hij dan ook met deze vrouw. Mej. Graham meende, dat het gedrag van Mackechnie een gegronde reden was voor een eisch tot schadevergoeding. Met 1200 pond sterling acht zij de onkosten voor haar uitrusting (280 pond) en het geleden leed behoorlijk vergoed. De intieme minnebrieven, tusschen de twee menschen gewisseld, een ontzagwek- kend dossier, doen nu dienst als het be- wijsmateriaal voor de trouweloosheid van Mac. EEN BRUID ZONDER ORANJE- BLOESEM. Woensdag weTd in de St. Pieterskerk te Londen het huwelijk voltrokken van mejuffrouw Lesalie Armstrong met Las- sell, een officier van de Zwarte Wacljt. In plaats van den gebruikelijken oranje- bloesem droeg de bruid geslepen kristal- len bloemen op haar hoofd, wat sterk de aandacht trok en voor de vrouwen na tuurlijk een onderwerp van druk gesprek vormde. EEN BURGEMEESTER ALS PAEDAGOOG. In overleg met den burgemeester, die van de vermaarde badplaats Bath in So merset de best onderhouden stad in En geland wil maken, zullen de onderwijzers aldaar hun leerlingen op eerewoord laten beloven, dat zij drie dingen zullen nalaten, te weten: papieren of rommel op straten en in parken neer te werpen, gevels of schuttingen te bekladden. bloemen te plukken of nestjes uit te halen in open- bare parken of particuliere tuinen. Over- treders zullen aan de ,,verachting hunner klasgenooten worden prijsgegeven, doch daar het een vrijwillig eerewoord betreft niet verder worden gestraft. niet au serieux nemen van zichzelf het gevoelige in zijn karakter, dat dat verbergen moest. Wat kwam het erop aan, wat hij zei! e hoofdzaak was, dat ze die stem bin- nenkort niet meer zou hooren! Alsof woorden iets beteekenden, werkelijk iets oeteekenden! Ze glimlachte met even een yerdrietigen trek om haar mond. Dat ze t pluizen ook nooit kon nalaten. Nu ook. Ze zag zichzelf alsof zij. Dorothy, een ander was; ze zag zichzelf als een van de medespelenden in een dramatische scene; ze kon haar houding becritiseeren, het voor en tegen overwegen van wat ze straks zou zeggen. Zij was zich te voort- durend bewust van het eigen-ik om ooit te kunnen genieten van de werkelijkheid. Ut mtens eronder lijden! Zij zag de wer- iceiijkheiid altijd door een waas, een waas dat gekleurd was door haar stemmingen, haar gevoelens, ze. zag alles wat was' via zichzelf ze wist, dat ze het deed, ze voelde dat het verkeerd was en ze oing ecmee door. Het haarfijn uitpluizen, niet om te leeren begrijpenx maar alleen om het genoegen van het pluizen zelf, was een tweede natuur van haar oeworden. Jeremv wist zich geen raad. De tegen- woordigheid van die twee vrouwen, Olivia naast hem en Lady Dorothy in een soort van trance tegenover hem, bracht hem hoe langer hoe meer van de wijs. Hij hoorde zich hakkelen, stotteren Dezelfde stem, die Lady Dorothy als mu- ziek in de ooren klonk, was volgens Jere my een klankloos gemurmel. Als hij zoo doorging maakte hij er heelemaal huts- pot van. (Wordt vervolgd.) VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 5