newest ftyrJva/tdii s 'zeniMioiaS&tim. I LANDBOUWBERICHTEN. Laatste Berichten. PREDIKBETJRTIH, DAMBUBBIEK. Zondag 19 Juni 1927. Ned. Her*. Kerk. 4. 31X24 20X38 2. 31—27 20—24 7. 37—31 26X37 7. 50—44 12—18 kalmeeren U en houden Uw geest helder Buisje 75ct.Bij Apoth.en Drogisten J. J. K. bureau, den heex Krul, dat de woningen van de woningibouwvereeniging aan de Van Steenbergenlaan zouden beschouwd moeten wonden als 5kamerwoningen, waarvoor J 30 zou moeten worden be- iaald, deze had te kennen gegeven, dat die vermoedelijk een twintig gulden zouden verschuldigd zijn. Hij gat te kennen, dat er echter geheel and ere bezwaren zijn, die het hem moeilijk maken aan deze zaak verder zijn steun te geven, en als hetgeen thans gebeurt te voorzien ware geweest zou hij nimmer zijn steun er aan hebben verleend, nu men, in plants van bij het kie zen van menschen, dlie de zaak moeten besturen, te letten op hunne capaciteiten, tot maatstaf neemt hunne geestelijke rich- ting. En indien de geruchten, die daarom- trent bij het publiek de rondte doen juist zijn, gebeuren er nog meer dingen bij het bestuur dier waterleidmg, die niet door den beugel kunnen. Hij acht het, als die geruchten juist zijn, althans verkeerd, dat de levering van buizen wordt gegund zon der openbare aanbesteding, waardoor duizenden gulden teveel betaald moeten worlden, eveneens acht hij het onjuist, dat verschillende dier bestuurders reizen gaan maken naar leveranciers van die buizen voor de aanbesteding heeft plaats gehad en meent voorts oak, dat de heer Mr, Die leman. noch zijn medebestuurders be- voegd zijn om over de waterleidingbuizen een oordeel te vellen, aangezien zij niet over de daartoe noodige technische ken mis beschikken. Indien juist is, dat door die heeren op zoodanige wijze met het geld der gemeenischap wordt omgespron- gen wordt het moeilijk om zoo'n kapitaa als thans gevraagd wordt aan hen toe te vertrouwen. Hij bestrijdt een voorstel als dat van den heer Verlinde; een water- ieidiing is noodig op hygienische gronden en wat betreft het betalen der kosten be toogde hij, dat ieder zooveel behoorde te verdienen, dat het betalen dier kosten geen bezwaar zou zijn. Ook de heer Geelhoeidit uitte bezwaar en stelde in het licht, dat in elk geval door de aangeslotenen in deze gemeente ongeveer f 42.000 s jaars zal moeten worden opgebracht. Dat acht hij een be zwaar onder de tegenwoordige omstan digheden. Bezwaren bleken ook te bestaan bij den heer Van Dij.ke, die meent, dat ook tegen- woorldig op redelijke wijze in de water- be'hoefte kan worden voorzien, omdat desnoods steeds volop goed drinkwater kan worden gekocht. De heer Van Driel baseert zich op de toezeggingen van den heer Krul, dat de kosten voor werklieden op 13 of 26 cent per week zullen komen en heeft in dien zin propaganda gemaakt; daartegen heeft men geen bezwaar. De heer Van Aken verklaarde zich tegen verplichte aansluiting, maar vond het voorstel van den heer Verlinde wel wat verstrekkend. De voorzitter verdedigde de voorstellen uitvoerig en wees er op, dat de kosten zul len dalen, daar skids de eerste plannen de kosten verminderd zijn. Hij wees op de resultaten met andere waterleidingen en betoogde, dat de zaak nu te ver gegaan is om nog terug te keeren. Hij acht dit ook in strijd met de algemeene belangen dezer streek, daar een waterleiding in een levensbehoefte voorziet. In verband met de verplichte aansluitingen zeide hij toe, dat Burg, en Weth. die in deze het heft in handen houden, dit redelijk zullen toe- passen Aan den heer Hamelink deelde hij mode, dat de Minister heeft geweigerd het reisgeld voor de heeren van het be stuur te voteeren en dat ook geen aankoo- pen van buizen zullen geschieden tenzij goedgekeurd door het rijksbureau, Voorts bepleitte hij eenige verplichting tot aan sluiting op grond van de Mozaische wet- iten, die ook reeds voorschriften bevatte in het algemeen belang tot wering van ziekten en t voorkomen van ongelukken. Ten slotte werd met 8 tegen 4 stemmen aangenomen een nader voorstel van den heer Verlinde om de behandeling der voorstellen op te schorten en zich afdoend op de hoogte te stellen omtrent de toepas- sing van het kamer-tarief op de in deze gemeente bestaande woningen. Door den voorzitter was een lijst over- gelegd van een in het jaar 1922 door hem gehouden telling der woningen met het aantal kamers. Op grond dier telling meende hij, dat slechts een klein deel der woningen in een hooger tarief zou vallen. De heer D. Scheele wenschte toch ook wel nader te worden ingelicht, daar de opvatting van den voorzitter hier niet die van de waterleiding-maatschappij is, want men heeft zelfs hem, den vroegeren voor zitter van het comite, idaar bij de defini- tieve samenstelling van het bestuur ge heel buiten geschoven. Hij brengt hem voorts hulde, aangezien niemand zal kun nen zeggen. dat hij, ondanks deze behan deling. de belangen der waterleiding- maatschappij in deze vergadering niet met hand en tand heeft verdedigd. De heer Scheele sprak ook nog de vrees uit, diat van algeheele stopzetting van het werk geen sprake meer zal kunnen zijn, aange zien annuleering van verschillende reeds aangegane verbintenissen der gemeenten op te groote offers zouden komen te sfcaan. Bij de omvraag werd aanmerking ge maakt, dat de tewerkstelling van werk lieden bij het storten van den betonmuur aan de Seheldekade niet geschiedt over- eenkomstig de door Burg, en Weth. ge- dane toezegging door menschen uit deze gemeente, terwijl evenzoo aanmerking werd gemaakt op het leggen der gasbui- zen in deze gemeente, waaromtrent de voorzitter meedeelde, dat juist aan Burg, en Weth. van Axel geschreven is, dat zij zich in deze niet houden aan de gemaakte afspraak. Door den heer Hamelink werd aanmerking gemaakt op het verrichten van timmerwerk door de Ambachtsschool voor een particulieren aannemer, den-heer Rijnberg. waar zooveel timmermans- knechts zonder werk rondloopen acht hij dit niet behoorlijk en neemt zich voor daartegen positie te nemen. DE DBMONSTRATIE van de N.V. Brovedo in het Concert- en Bioscoopgebouw alhier was wederom een succes voor de inxichters. Zoowel des middags als des avonds was een groot aantal dames opgekomen om de demon- staflie in het koken. braden, bakken en kneeden, die door mevr. Brouwers uit Dordrecht gegeven werd, te volgen. Van den vertegenwoordiger der N.V. Brovedo, dein heer D. E. Wolfert alhier, vernamen wij, dat ook een bevredigend aantal bestefllingen zijn gevolgd, zoodat ook uit dit oogpunt deze demonstratie geslaagd is. Jammer was het, dat mevr. Smits uit Deventer voor de tweede maal de bezoekers teleur stelde. zoodat de de monstratie in het beschilderen van ver schillende voorwerpen met Ripolin niet door kon gaan. GOED AFGELOOPEN. Gisteravond speelden eenige kimderen nabij de Oostsluis. Een driejarig knaapje trok een boodschaptasch over het hoofd, had daardoor geen uitzicht en liep van den kamt te water. Gelukkig was de tij- man Jan Dooms in de nalbijheid en deze wist het ventje te redden. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. De zomerzitting der Provinciale Staten van Zeeland zal worden geopend op Dinsdag 5 Juli des avonds te half acht. HUISVLIJTTENTOONSTELLING TE AXEL. Naar men ons mededeelt, toonen onze ingezetenen zeer veel belangstelling vooi de huisvlijttenitoonstelling te Axel, het- welke blijkt uit de talrijke inschrijvingen. Daar deze thans nog kunnen geschieden tot 1 Juli, vertrouwen wij dat nog velen zullen volgen. LOODSWEZEN. Benoemd tot commissaris van het Ne- derlandsche Loodswezen te Vlissingen, de heer G. Bakker, thans commissaris en ont- vanger der loodsgelden aldaar en tot ont- vanger der loodsgelden de heer A/ Woudstra, thans commissaris en ontvan- ger te Harlingen. ONGELUK. W oensdagvoormiddag waren eenige arbeiders bezig met het lossen van maca dam aan het wissel van de tramweg- maatschappii Breskens-J-Maldeghem te Breskens. Bij het rangeeren van een der wagens is de werkman G. uit Groede met het hoofd tusschen twee wagens bekneld geraakt en bewusteloos opgenomen en naar een in de nabijheid van dien wissel staand huis vervoerd. Dr. Sommer van Groede verleende de eerste hulp. G. is denzelfden avond aan de bekomen ver- wondingen overleden. ACTE L. O. Aan de Rijkskweeksdhool te Middel- burg slaagde voor de acte L. O., de heer A. J. Jansen te Aardenburg. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Over de week van 5 tot en met 11 Juni werden in de provincie Zeeland 3 geval- len van besmettelijke ziekten, n.l. rood- vonk, geconstateerd en wel in de ge meente Vlissingen. EXAMEN CANDIDAAT-NOTARIS. Te Den Haag slaagde voor het examen candidaat-notaris tweele gedeelte, de heer Abr. Risseeuw te Groede. HAGELSCHADE IN ZEEUW8CH- VLAANDEREN. De voorzitter en de secretaris van het Nationaal Steuncomite Siormramp 1927 zgn Woensdag in Zeeuwscb-Vlaanderen geweest om de gevolgen te kunnen beoordeelen van het onweder en de hagelbuien, die onmid- dellijk aan de stormramp vooraf gegaan zgn en in een gedeelte van Zeeland een deel van den oogst vernietigd hebben. Vergezeld van den Commissaris der Ko- ningin in Zeeland en van de burgemeesters van Axel en Westdorpe, hebben zjj de ge- teisterde streek bezocht. Elf gemeenten hebben min of meer te lijden gehad, voor- namelijk Sas van Gent, Westdorpe, Axel, Zaamslag, Boschkapelle, Stoppeldgk en Hontenisse. In het bgzonder zijn de te velde staande rogge, haver en vlas voor een deel ver nietigd, en ook de vruchtboomen hebben het zwaar te verantwoorden gehad. Het is nog niet mogelijk, met eenige nauwkeurigheid na te gaan, hoeveel de schade bedraagtdat er evenwel voor ettelijke tonnen gouds vernield is, staat vast. De Commissaris der Koningin in Zeeland zal het provinciaa! Watersnood-comite, waarvan hp voorzitter is, uitnoodigen, zich met het berekenen van de geleden schade te belasten en voorstellen te doen voor de eventueei toe te kennen vergoedingen. Hij heeft de burgemeesters der geteisterde ge meenten uitgenooligd tot een voorloopige bespreking, welke gisteren te Middelburg zou plaats hebben. SLUISKIL. 1887—1927. Zooals onze lezers reeds weten, zal door de schietvereeniging ,,De Herleving" op Zondag 26 Juni a.s. een buitengewone jubi 1 eu m sch i e ting worden gegeven ter eere van den heer Jac. van Leuven bij diens 40jarig schuttersjubileum. Dat het een waaiiijk schibterende en zeldzame schutters-dag zal wonden mag afgeleid worden uit de volgende prijzen, welke dien dag worden uitgeloofd: Voor- uit: niet minder dan 40 gulden, en gratis een medaille, 3 taarten, en 14 tulbanden, verdeeld op 7 hoogvogels en 10 prijs- vogels. De inleg bedraagt f 2,50, waarvan f 2 terug. In het Belgische sportdagbllad ,.Sport- vriend van 16 Juni komt een interessante oeschrijving voor met foto van den heer Van Leuven. Hierui't blijkt, dat het ju- >ileum wijd en zijd de aandacht heeft ge- trokken. Het zal dan ook den bekenden jubilaris op 26 Juni a.s. niet aan belang stelling en mcdeleven outbroken, van niet-schutters zoowel als van zijn sport- makkers. VERDRONKEN. Gisteravond heeft alhier een aroevig ongeluk plaats gehad. De 23jarige j. Lucieer begaf zich, vergezeld van zijn 7jarig broertje, even voor uur naar het zijkanaall naar de Axelsche Sasssng, om, na dezen eersten werkelijk zomerschen dag, een bad te nemen. L. heeft zich daar ontkleed en is te water gegaan. De oor- zaak van hetgeen verder gebeurd is zal wel immer een raadsel blijven, doch vast staat, dat L. zwemmemde in de diepte is verdwenen. Zijn broertje die hem onder water zag verdwijnen heeft daarop hevig verschrikt, maar zondier goed besef van het onheil dat plaats greep daar eenigen tijid staan schreien en is later bij in de om- geving wonenden gekomen, waar hij met horten en stooten van het gebeurde iets kon meedeelen. Het ventje is daarop thuis gebracht en inmiddels zijn ook maat- regelen genomen om naar den drenkeling te dreggen. Door de iuvallende duister- niis moest dit werk gestaakt worden, voor eenig resultaat was bereikt, doch toen was de hoop op redding vrijwel verdwenen. Hedenvoormiddag is het lijk onaehaald en naar de ouderlijke woning gebracht. AXEL. Daar verschillende winkeliers nog in onderhandebng zijn met fabrikanten, wordt aan het befetuur der V. V. V. ver- zocht om verlenging van den inschrij- vingstenmijn voor de te houden industrie- tentoonstelling. Dat aan dit verzoek vol- daan is blijkt uit de advertentie voorko- mende in dit nummer. KOEWACHT. Donderdag j.l. slaagde te Oostburg aan de Rijkjskweekschool voor onderwij- zer, de iheer C. Vercauteren, alhier. SAS VAN GENT. Technis<?h Ambtenaar Rijkswaterstaat. Tot technisch Ambtenaar bij den Rjjks- Waterstaat ter standplaats Sas van Gent is benoemd de heer Huisman te Hengelo, zulks ter vervanging van den heer W. v. Aken, die, zooals reeds gemeld per 1 Augustus a. s. is aangewezen in gelijke functie te Zwolle werkzaam te zijn. Als eerelid van het Comite ter her- denking van den 800sten verjaardag van Heinric van Veldeke, welke gebeurtenis dit jaar met grooten luister te Maastricht zal herdacht worden, is benoemd de heer A. Webrens alhier. Deze benoeming geschiedde naar aanleiding van eene Veldeke-studie, verschenen in het Limburgsche tijdschrift r De Nedermaas",Orgaan voor de bevordering van de Limburgsche Folklore. Heinric van Veldeke, die leefde van 1126—1190, was n.l. de eerste Limburgsche dichter, die de natuur als onderwerp van zijn gedachten in Limburgschen tongval bezong, 52 minnedichten componeerde en de legende van den Maastriehtschen Abt en Bisschop Sint Servaas in de taal van zijn land te boek stelde. KORT VERSLAG van de vergadering van het Dagelijksch Bestuur der Z. L. M. Onder leading van den Voorzitter, den heer Mr. P. Dieleman, vergaderde het Da gelijksch Bestuur der Z. L. M. op 13 Juni te Middelburg. Na goedkeuring der notulen, werd be- sloten om voortaan op den derden Maandag van iedere maand te vergaderen. Mededeeling werd gedaan omtrent de door tien Minister in te stellen commissie, die een onderzoek zal instellen naar de moeilijk- heden van de vlasindustrie in Zeeuwsch- Vlaanderen; de vergadering in Den, Haag over verbetering van de statistiek van fijne zaden; de deelneming aan de obligatielee- ning van de Coop. Grondkapitaalbank; aanneming van het eere-lidmaatschap van den heer Tj. B. E. Kielstra. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over de merriekeuringen en besloten de ge- troffen regeling voor 1927 te handhaven. Aan de merries, die 2 achtereenvolgende jaren no. 1 hebben gestaan, zullen herinne- ringsmedaililes worden uitgereikt. Het be- drag daarvoor benoodigd komt in mindering van de bedragen, uitgetrokken voor de me- dailles voor de keuringen. Enkele bemerkingen over het ontwerp- schrijven over de bindendverklaring der col- ectieve arbeidscontracten zullen aan het K. SJ. L. C. worden medegedeeld. De collectiieve automobielverzekering voor leden der Z. L. M. zal in nadere studie wor den genomen. De bespreking over de conclusies van het rapport betreffende de bestrijding der Run- dertuberculose, leidde tot de conclusie, dat vrijwillige bestrijding de voorkeur verdien- de, doch het op den weg der Regeering lag te bevorderen, de open t.b.c.-lijders zoo spoedig mogelijk op te ruimen en daarvoor )edragen beschikbaar te stellen. Zij, die voor dezen steun in aanmerking zullen comen. moeten de verplichting op zich nemen reageerende dieren te merken. De voorstellen betreffende wijziging van het Landbouwblad werden goedgekeurd. Hierdoor zal meer plaatsruimte verkregen kunnen worden. Het voorloopig plan voor de excursie naar Fries'land werd goedgekeurd. Op de a.s. Algemeene Vergadering zal de Directeur van het Rijksbureau voor Drink- watervoorziening een inleiding houden over ..dorstige menschen en dieren". Tevens zal vermoedelijk een film op landbouwgebied worden vertoond. Van gedachten werd gewisseld over een schrijven van de Commissie van Toezicht op de Provinciale Stoombootdiensten be treffende de diensten op de Wester-Schelde. Nadat nog inlichtingen zijn ingewonnen. zal een rapport hieromtrent verschijnen. Bij de rondvraag werd ter sprake ge- bracht de aansluiting van de veerboot op de dienstregeling van de Zuid-Bevelandsche Spoorwegen en de aanslag van automobie- len in de personeele belasting. Over versc'heidene plaatsen van ons land woedde hedenmiddag een zwaar onweer, bijna overal gepaard gaande met hevige slagregens. Te Amsterdam is de bliksem ingeslagen bij de Amsterdamsche Droogdok Mij. Zestien arbeiders, die aan een kraan werkzaam waren, werden getroffen, waarvan 5 gedood, 5 ernstig en 6 licht gewond. De ernstig en licht gewonden zijn naar xziekenhuizen vervoerd. Ter Neuzen. 9^ u., en 2 u., Ds. A. Timmerinan. Sluiskil u. en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9j uDs. 6. P. A. Ruijsch van Dugteren. Zaamslag 9i u. en 2i u„ Ds. Van Dis. Sas van Gent. 9| u., Ds. H. Akerslaot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. Vanhaelen. Ckr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 a., Ds. Tolsma Gereformeerde Gemeente. (Vlooewjjkatraat). Ter Neuzen. 10 u., 3 u., en 6| (nieuwe tijd) Ds.'Neerbos. Oud-Gereformeerde Gemeente. Vlooewij katraat.) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., (oude tijd) leeskerk. Gereformeerde Gemeente. (Weststraat.) Axel. 91 u. en 2£ u., leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. 5) u., (Zomertijd) Evangelisatie. R. K. Kerkdienaten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7,8J enlOuur Namiddags om half drie Lof. XXXIII. Van J. Kaan Dz. te Ter Neuzen omt- vingen we de volgende slagcombinatie, door hem in een onlangs gespeelde partij met wit gespeeld. De stand was: Zwart: 5, 7, 8, 12 tot 21, 23, 25. Wit: 26, 27, 29 tot 37, 39, 40, 43, 45, 48. In dezen stand was wit aan zet en won als volgt: W it. Zwart. 1. 2722 18X^9 (meerslag) 2. 29X9 14X3 3. 37—32 49X27 5. 26X8 3X12 6. 39—33 38X29 7. 34X23 25X34 8. 40X29 en want. Een belangwekkende slagzet, die ineens een einid aan de partij maakte. We moeten evenwel bedemking maken tegen den veel te onregelmatigen stand der stukken. Zoo in slagzet mag eigenlijk niet voorkomen in het begin eener partij. We kunmen daarom de beginnende dam- mers niet genoeg aanraden, deze rubrie- ken ernstig na te gaan. Het hieronder volgende openingsspel moet ieder dam an er kennen, om nadeel reeds in de ope ning te voorkomen. We zetten dus alle schijven eerst op het bord en we spelen als volgt: Wit. Zwart. 1. 33—28 18—23 3. 34—30 17—21 4. 39—33 12—18 5. 44—39 7—12 6. 30—25 21—26 8. 42X31 14—20 9. 25X14 9X20 10. 47—42 4—9 'Beide partijen zijn nu de opening zon der nadeel doorgeikomen en het midden- spel hiedt wit en zwart volkomen gelijke kansen. Ieder dammer dient deze ope- ningsstudies onder de knie te hebben. Ook het volgende geeft goed spel. Men plaats nog eens alle schijven op het bond en we gaan weer spelen: Wit. Zwart. 1. 32—28 18—23 2. 33—29 23X32 3. 37X28 19—24 4. 39—33 14—19 5. 44—39 20—25 6. 29X20 25X14 8. 41—37 7—12 9. 46—41 1—7 10. 37—32 17—21 11. 31—26 19—23 12. 28X19 14X23 13. 26X17 12X21 14. 41—37 21—26 15. 34—29 23X34 16. 40X29 7—12 Ook hier is van geen voordeel sprake, voor wit noch zwart. Het middenspel kam op vele wijzen gespeeld worden, maar daar kunnen we niet op doorgaan. Het positie-gevoel moet dan meespreken. We zullen voortaan meer van die prac- tisc'he standen ontwikkelen. Ze zijn leer- zaam en ze leeren iemand zicht krijgen in het spel en meer gevoel voor iden stand. Thans nog enkele oplossingen van wed- strij'dp robtl em e n Oplossingprobleem No. 23, van W. Hoekstra. De stand was: Zwart: 5, 8, 9, 10, 12 ,14 20. 25, 26. 27, 30. 1NGEZONDEN MEDEDEELINGEN, Wit: 23, 28 29, 34, 37, 38. 39, 42. 44, 48. 50. Wit speelt 39—33 (zwart 30X39); 48—43 (39X48); 28—22 (27X18); 37—31!! (48X19); 44—39 (26X37); 3832 (37X28); 33 X 2 slaat 6 schijven en een dam en wint. No. 24 van Etienne Boissinot. Zwart: 4. 7, 9, 11, 14, 16, 20 21, 31, 36 en een dam op 50. Wit: 13, 18, 22, 27, 30, 32, 38, 42 47, 48, 49. Wit wint hier op de volgende schitte- rende en idiep verborgen wijize: 4237 (zw .meerslag 31X33); 3024 (20X29); 49—44 (50X39); 47—41 (36X 47); 48—42 (47X38); 32X23 (21X32); 22—17 (11 X 22); 18 X 29 (9><18); en 23 X 1 wint. Een meer dan geniaal pro- bleem. Het bleek voor verscheidene op- lossers ietwat lastig. Geen wonder! Hieronder de laatste problemen van den wedstrijd: Probleem No. 29 (auteur Zwart: 7, 8. 9, 19, 24. 33, 36, 37, 38. Wit: 22, 28, 39, 40, 44. 45. 46, 47, 48. Probleem No. 30. van Georges Raymond. Zwart: 6, 7, 8, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 26 en een dam op 9. Wit: 17, 22, 23, 24, 25, 27, 29, 32, 33, 34, 42, 45, 50. Voor beide problemen: Wit speelt en wint. Oplossingen te zenden aan J. J. Kaan te Sluiskil voor 1 Juli a.s.. Oplossingen, welke na dezen datum binnenkomen, worden ter zijde gelegd. A. C. LENSEN S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. HELENA van Rotterdam naar Oxelosund passeerde 16 dezer Holtenau. s.s. MAGDALEN A van Hull naar Buenos Ayres passeerde 17 dezer Quessant. s.s TER NEUZEN vertrok 16 dezer van Sancta Caballo naar Rotter dam. ZEEVAARTMAATSCHAPPIJ „SCHELDESTROOM". Directie T. L. L. NOLSON. s.s. SCHELDBDAM, 650 ton, heden vertrokken van Grimsby n. Ronne. s.s. SCHELDESOP, 750 ton, in lading te Firth of Forth voor Brugge, s.s. SCHELDESTROOM 1500 ton, te Antwerpen. s.s. SCHELDEDIJK, 7500 ton, van Ter Neuzen naar Colombo te Suez, s.s. SCHELDESTAD, 8000 ton, in la ding te Vizagapatam. s.s. SCHELDEPAS, 8500 ton, in la ding te Bombay voor U. K. s.s. SCHELDEMOND, 11000 ton, te Antwerpen. s.s. SCHELDELIJN 11000 ton. te Colombo. SCHEEPVAARTBEWEGING. Voor Ter Neuzen: 15 Juni. Eng. s.s. INNI- SINVER, 64, ledig, Louden. Van Ter Neuzen: 16 Juni. Eng. s.s. IN'NI- SINVEZ, 64, pannen, Londen. Voor Sluiskil: 15 Juni. Belg. sjs. RENe, 1543, kolen, Newcastle. Van Sluiskil: 16 Juni. BeLg. s.s. RENe, 1543, ledig, Metihil. Van Sas van Gent: 16 Juni. Franscfo s.s. ST. BARSILE, 1670, ledig, Cherbourg. Van Selzaete: 16 Juni. Noorsdh s.s. MARI COPA, 4418, creosoot, Londen. Van Riemen: 16 Juni. Fransch s.s. CAP. D'ANTIFER, 1238, restant, Antwerpen. Voor Gent: 15 Juni. Eng. s.s. QUEEN PHI- LIPPA, 92, ledig, Londen; Deensoh s.s. MAR GIT, 1025, hout, Bjorko; Belg. s.s. URPETH, 620, ledig, Londen; Eng. s.s. RUNNELSTONE, 427, ledig, Gravesend; Eng. s.s. CONISH TRADER, 212, ledig, Antwerpen; Noorsch s.s. EIKA III, 655, hout, Petia; Duiitsdh s-s. IX)- NAR, 435, hout, Danzig; Eng. s.s. ELVIER, 333, pekkolen, Newcastle. 16 Juni. Eng. s.s. JOLLY-ESMOND, 104, ledig, Londen; Noorscih s.s. STEINMANN, 268, ledige vaten, Stockholm; Duitsdh s.s. FINNLAND, 246, ho'Ut, Danzig; Eng. s.s. SMARAGD, 271, ledig, Londen; Eng. s.s. SUR- BITON, 319, pekkolen, Londen; Eng. sjs. ME- RANNIO, 563, stukg., Londen; Zweedsdi s.s. GUNLoG, 917, hout, Bramfort; Deenscfe s.s. FRIEDA, 1270, koien, Danzig; Lett. s.s. FAL- CONEZ, 270, ledig, GrangemouthEng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Londen; Eng. g.s. RYE, 427, stukg., Goole. Van Gent: 15 Juni. Noorsch s^>. BRAT- HOLM, 727, ledig, Rotterdam; Deenscfe s.s. ULRIK HOLM, 930, ledig, Hull; Zweedscfe s.s. VERONICA, 1052, ledig, Hoek van Holland; Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., Londen; Belg. s.s. OOSTCAPPELLE, 645, ijzer, Londen. 16 Juni. Noorsch s.s. JARSTEIN, 232, ledig, Blyth; Eng. s.s. QUEEN PHILIPPA, 92, ma cadam, Londen; Eng. s.s. TURQUOISE, 235, pannen, Grangemouth; Fransch s.s. PAUL EMILE JAVARY, 1452, restand, Duinkerkon. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 17 Juni, 2 uur. BiwUn. Later. Londeu 12,12 12,13 Berljjn 59,10 59.15 Pargs 9,76 9,80 Brussel 34,65 34,70 Weenen (per 100 sch.) 35,10 35,15 Vreemd Bankpapier. Duitsch 59,10 59,15 Fransch 9,76 9,80 Belgisch 34,65 34,70 Oostenrjjksch (per lOOsch.) 35,10 35,15

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2