1U1TEHLAHD. SPORT. 1919 tot 1926 werd gem dde!d ingeroerd 3563 ton, in dejaren 1923 t it 1926 achter- eenvolgens 3763, 4042, 3440 en 3911 ton, terwijl in de eerste -ier mianden van 1927 1068 ton werd ingevoerd, hetgeen mag doeu verwachten, dat de invoer in 1927 beneden dien van de vorige jaren zal blyven. Wei is de klo npeninvoer dns na den oo log nog verder gestegen, doch deze bleef over de laatste vier jaren nagenoeg stationnair en vertoont thaos een dalende tendenz. Uit de hiervoor gegeven cyfers blijkt, dat da huid ge invoer we'.iswaar grooter is dan voor den oorlog, doch dat deze niat in die mate is gestegen, dat de oorzaak van den tegenwoordigen toestand op vekening dier stgging kan gesteld wordm. Tothet nemen van een maatregel ter beperking van den invoer kan uit dien hoofde dan ook geen aanleiding bestaan. Trouwena, indien deze a! om andere redenen gemoti- ve3rd ware, zou een dergelijke maatregel toch weinig doeltreffend zijn, aangezien de strekking daarvan toch nimmer een andere zou mogm wezen dan om den invoer terug te brengen tot het peil van voor den oorlog, dat, naar uit de hierboven verstrekte ge- gevens te zien valt, van het huidige niet belangrijk verschilt. Wat den uitvoer betreft, kan worden medeged;eld, dat in dejaren 1910 tot 1913 gemiddeld 546 ton klompsn werd uitgevoerd, terwrjl die uitvoer over de jaren 1923 tot 1926 gemiddeld slechts 230 ton bedroeg. Doze verm'ndering doet ongetwjjfeld mede haar invlood op den toestand der klompen- industrie gelden. Hot fabriekmatig bedrijf, dat voor den oorlog slechts sporadiscb voorkwam, heeft zich in den oorlogstijd sterk ontwikkeld en zich ook Ihans deels kunnen haadhaven. Ondergeteekende deelt mede, dat uit hoofde van de moe'lijkheden, waain het handbedrijf na den oorlog verkeerd -, s nds de invoering van de Arbeidswet 1919 steeds aan dit bedrijf vergunning is verleend voor een werktijd van 10 uur per dag en 55 uur per week, terwijl voor het mach'nale bedrijf thans geen verzoeken van werktijdverlenging meer worden ontvangen, tenzij onder het motief van groote drukte. Deze omstandig- haid schijut deu ondergeteekende wel een aanwjzing, dat het handbedrijf, meer nog dan voor den oorlog, van het machinale bedrijf groote concurrence oniervindt. Een maatregel ter beperking van deu inroer, als indertijd krachtens de Schoeuenwet werd genomen, zal voor het handbedrgf den druk cLer concurrentie niet doen verminderen. Uit het bovenstaande volgt, dat de onder geteekende evenmin zijn tusschenkomst kan verleenen tot het doen heffen van een in voerrecht, ten einde daardoor den invoer van klompen aansienlijk tebeperken. Waar het prgsverschil tusschen ingevoerde en Nederlanische klompen, hoofdzakelijk als gevolg van het verschil in arbeidsloonen, ongeveer 30 a 35 cts. p>r paar bedraagt bij een kostprgs hier te lande van 80 a 85 cts, zou een dargelijk in voerrecht, wilde hit effect sorteeren, tevens van dien aard moeten zgn, dat de prijs d«r ingevoerde klonpen hier te lande daardoor zeer aan- merkelijk zou worden verhoogd. Oaderge teokende acht zich niet verantwoord de totstandkoming van een dargelijken maat regel, welke in de eerste plaats het financieel minst krachtige deel d-r bevolking zou treflfen, te bevorderen. De aandacht van ondergeteekende is ge- vestigd op den uitvoer van voor de klompen- industrie hier te lande be .-ioodigdehoutsoorten. Hy is vooraemms met zij a ambtgenoot van Binnen'andsche Zaken en Landbouw overleg te plegen O 'er de vraag, of het noodzakelijk en, zoo ja, of het gewenscht is den uitvoer <van hout te beperken. Ee.i gelukkig verschijnsel is, dat de Nederlandsche klompen over het alg»meen beter van qualiteit zijn dan de Belgische, hetgeen wellicht ook voor een deel mag worden toegeschreven aan de nuttige voor- lichting, welke van Rijkswege ter zake wordt verschaft. Ziet hij wel, dan is bet niet uitgasloten te achten, dat juist die goede qualiteit van het Nederlandsche product er toe kan bgdragen de klompen- industrie, welke thans waarschjjnlijk den mjest kritieken tjjd heeft doorgemaakt, op den duur een betere toekomst te doen vinden. Het maakt bij d on ondergeteekende een ernstig punt van overweging uit, of door de regeering meer dan tot dusverre het geval was in deze richting kan worden gedaan. Het statistische materiaal is niet volkomen vergelijkbaar, aangezien de cijfers tot 1917 uitsluitend betrekkirg hebben op klompen, terwijl die van na 1917 niet alleen klompen, doch tevensklompenmaker3- werk betreflfen. HULDIGING DER AMERIKAANSCHE VLIEGERS TE BERL1JN. By een banket van de Amerikaansche club ter eere van de Amerikaansche vliegers, dat Vrijdag in de feestzaal vaa het hotel Adlon te Berlijn werd gegeven, heeft de Amerikaansche gezant Schiirmann, een toespraak gehouden, waarin hij het Duitsche volk dankte voor de hartelijke en geestdnfiige ontvangst, welke het aan de vliegers heeft bereid. Chambarlin heeft hem gezegd. welk een diepen indruk deze ontvangst op hem heeft gemsakt. Het schijnt wel, of het geheele Duitsche volk en de regeering zich ver- eenigd heeft, om deze sportprestatie te huldlgen Lindbergh en Chamberlin zijn de herauten van een nieuw tijdvak in de geschiedenis van de menschheid. De rede van den gezant werd met luid applaus be- groet. DE MINISTER ALS U1TYINDER De vroegere Fransche M nister van Oorlog, Lefevre, heeft het Ministerie van Oorlog, gerechtelijk aaugesproken, omdat hij zich door zgn opvolgers in zijn materieele be- langen benadeeld acht. Lefevre heeft tijdens den oorlog eenige uitvindingen op chemisch gebied gedaan, die zonder zgn goedvinden ook aan ver- bonden mogendheden ter beschikking zijn gesteld Thans verlangt Lefevre als schade- vergoeding vier millioen Lanes. NIEUWE RAMPEN AAN DE MISSISSIPPI. Danieuwe watertoevloed van de Mississippi brengt wederom rampen over de boeren van Illinois, Zuid-Oost- Missouri en de St. Francis- vallei. In den staat Arkansas zgn zes du'zend personen gevlucht, terwijl ook honderden uit Illinois en Missouri hun woningen hebben moeten verlaten. Het meteorologiscb instituut te New- Orleans heeft Woensdag gewaarschuwd, dat het Zuldeiijk gedeelte van de Mississippi- vallei voor een groot gedeelte nog tot Augustus onder water zal blijven staan, doch desondanks keeren vele boeren alweer naar hun huizen terug. In de omgeving van Bayon des Glaises is veertien dagen lang gestreden over den dam bg Bayou Black, die aangelegd werd, om een groot aantal plantages tegen het water te be- veiligen, waardoor echter de reeds over- stroomde plantages nog verder onder water kwamen te staan. Woensdagnacht hebben de eigenaren van laatstgenoemde plantages thans dezen dam met dynamiet in de lucht doen springen. DE 20 TERECHTSTELLINGEN TE MOSKOU. Naar de ffK51n. Ztg." uit Moskou meldt, zijn na den moord op den sovjet gezant Wojkow te Warschau, uiterst strenge maat- regelen genomen tegen de in Rusland ge- vangen zittende vijanden der bolsjewiki. Donderdag zgn 20 hunner doodgeschoten. Onder hen zijn prins Paul Dolgoroekoff, een vroeger lid der r.idicale partij, die reeds in 1905 de republikeinsche beweging steunde en destijds genoemd werd als eerste presi dent der republiek. Dolgoroekoff was als afgezant van de Russische emigranten naar de Oakraine gezonden in de hoop, dat zijn aanwezigheid en zijn naam voldoende zouden zgn om in de Oekraine een opstand tegen de bolsje- wikj te verwekken. De G. P. Oe. of poli- tieke politie, wist hem echter te achter- halen en Dolgoroekoff werd in Maart te Charkoff gearresteerd als spion van de buiten- landsche monarchistische organisaties. Yerder zgn terechtgesteld De organisator van de anti b jlsjewistische opstanden aan de Finsche grens in 1919, Elwengren, een vroegere ritmeester bg den staf, die in connectie zou hebben gestaan met den Engelschen spionnage diens', waar- toe ook de Engelsche officier Rilev be- hoorde die 2 jaar geleden bij een grens- incident werd doodgeschoten de adelijke garde officier Malewitzj Ma- lewski, de consul Jewremoflf, de zoon van genera^l Sjeglowitoff, de huzaren-officier Naryschkin, 't lid <an den vroegeren Rijks- raad Mikoelin, de vroegere officier Annen- koflf, prins Alexander Mesjitsjerski. Dit zijn alle personages, wier namen in het tsaristische Rusland den besten klank hadden. Yoor het meerendeel zaten zij reeds jaren gevangen en werden als gijzelaars vastgehouden, wegens terroristische daden tegen bolsjewiki-leiders in het buitenland, zooals den moord op Worofski den aanslag op Tsjitsjerin bij zgn reis naar Genua, en in het buitenland op Rykofif, Stalin en Boecharin. Voorts werden offieieren en ambtenaren der sovjets, wegens monarchis tische propaganda en sp'onnage ,/in dienst van Engeland", bij deze gelegenheid mede terechtgesteld De laconieke kortheid van de beschuldi- gingen, het ontbreken van elke procesvoering en de onmiddellijk-; terechtstelling, is, zegt de „Kola. Ztg." onbegrijpelgk voor de West-Europeesche rechtsbegrippen De G. P. Oe (politieke politie) is in de laatste jaren nauwelijks meer op den voor- grond getreden. Het duel van de bloed- daad is duidelijk, n 1. het verwekken van schrik onder de tegenstanders. De raden- regeering kent st Pig den indruk, die de massa terechtstelling te Moskou op de open- bare meening der. wereld zal maken. Deze nacht herriunert, zegt het blad, aan de ergste tjjden van den Russischen burgeroorlog. DE MOORD OP WOJKOF. Te Moskou verkeert men nog steeds in hevige opwinding over den moord op Wojkof, den Sowjet-gezant te Warschau. Br loopen geruchten over een tweede. nog scherpere nota aan Polen, en midde- lerwijl barst de verontwaardiging nog sterker tegen Engeland los, welks regee ring de schuld kriiat voor alle sinistere machinaties tegen de Sowjet-Unie, met de bedoeling ten slotte een oorlog tegen haar uiit te lokken. Dergelijike anti-Engelsche uitvallen van Moskou zijn een gewoon versehijnsel en houden natuurlijk geen steek. Engeland voert tegen de Sowjet enkel een defensieve politiek. Als het met Sowjet-Rusland oorlog had willen maken, zou het gesohikte oogenblik daarvoor ge- weest zijn toen het roode leger op War schau aantrok. De Polen hebben zich op dat tijdstip echter juist beklaagd dat En geland geen hand voor hen uitstak. Het heeft de aandacht getrokken, dat de Russisch-Poolsche monarchist bij zijn aanslag al zijn vuur op Wojkof richtte en Rosengolz, den uit Londen teruggestuur- den zaakgelastigde, die naast hem liep. ongemoeid liet. Wojkof was bij de Rus- sen van het oude regime echter bijzonder gehaat, omdat men onder hen meent, dat hij medeplichtig^ is geweest aan de uit- moording van de keizerlijke familie te Jekaterinenburg. Dit wordt door Mos kou wel tegengesproken, maar tegelijk er- kent de Krasnaja Gazeta toch, dat hij toe- zicht gehouden heeft op de vernietiging van de lijken der slachtoffers in de bui- tenwijken van de stad, nadat zijn assistent Joerofsky hen in den nacht van 16 Juli 1918 uit den weg had geruimd. Zeker is dat Wojkof nauw bevriend was met Joe rofsky en in diplomatieke kringen te Warschau buitemgewoon onpopulair was, omidat men hem voor de schanddaad van Jekaterinenburg mede aansprakelijk acht- te. Herhaaldelijk hadden hij en zijn vrouw geklaagd, dat het diplomatieke corps hen in den ban deed. De Sowjet-regeering eert nu zijn nage- dachtenis met veertien dagen officieelen rouw. TER NEUZEN, 13 JUNI 1927. GEMEENTERAAD. In de op a.s. Donderdag, des namid- dags 2 ure, t? houden openlbare vergade- ring van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van Burg, en Weth. om aan A. Loof, de Cooperatieve Broodbakkerij ,,Ons Belang" en C. Rottier alhier, afwijking te ver leenen van artikel 10 der Bouw- verordening. 4. Idem tot onttrekking van een per- ceeltje gemeentegrond aan den openbaren dienst en verkoop van dit perceeltje aan de N.V. ,,De Hoop" alhier. 5. Idem tot onttrekking van een per ceeltje gemeentegrond aan den openbaren dienst en verkoop van dit perceeltje aan de Cooperatieve Broodbakkerij „Ons Belang", al hier, met een aangrenzend per ceeltje, dat thans in erfpacbt is uitgegeven. 6. Idem om aan de Sinclair Union Petroleum Company te Amsterdam vergunning te verleenen een bin- zine-pomp te plaatsen op en in ge meentegrond. 7. Idem tot wijziging van de veror- dening op de heffing eener riool- belasbing in de gemeente Ter Neuzen. 8. Idem tot vaststellen van het ver- menigvuldigingscijfer voor de ge- meentelijke inkomstenbelasting, voor het belastingjaar 1297/1928. 9. Idem tot wijziging der gemeente- begrooting, dienst 1926. 10. Idem tot wijziging der gemeente- begrooting, dienst 1927. 11. Idem tot goedkeuring van de reke- ning der Gezondheidscommissie, gezeteld te Ter Neuzen, over 1926. Ontvangsten f 2490,78; uitgaven f 1329,22; batig slot f 1161,56. 12. Idem tot goedkeuring van de re- kening van het Burgerlijk Arm- bestuur over 1926. Ontvangsten f 27.482,29)^ uit gaven f 23.990,90y2\ batig slot f 3.491,39. 13. Idem tot het aangaan van eene geldleening groot f 2000. 14. Idem tot beleening van rentegeven- de stukken bij de Ned. Bank te Amsterdam, tot een maximum be- drag van f2600. 15. Idem tot vaststelling van het ko- hier hondenbelasting, dienst -1927. 16. Idem tot wijziging der verordening op het bouwen, sloopen enz. in de gemeente Ter Neuzen (verpliohte aansluiting, waterleiding 17. Idem tot het aangaan van eene geldleening groot f 718.000 voor de waterleiding. DEMONSTRATIE. Wij vestigen de aandacht der lezers op de in dit nummer voorkomende adver- tentie van de N.V. Brovedo, vertegen- woordiger de heer D. E. Wolfert alhier, die aanstaanden Woensdag in het Con cert- en Bioscoopgebouw een demonstra- tie, zoowel in den namiddag als des avonds, zal geven in het bakken, braden en kneeden met de Brovedo artikelen. Doch de belangstelling zal vooral wor den opgewekt door de demonstratie in het bescbilideren van glas-, aarde- en hout- werk met Ripolin. Mevrouw Dr. Smits, uit Deventer, zal laten zien welke buitemgewoon mooie re- su'ltaten met deze beschildeting kunnen worden bereiikt. Een en ander is dan ook zeer interes- rant en nog nimmer alhier vertoond, zoo- dat op een druk bezoek mag gerekend worden. POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. Aan de telefoniste 2e klasse bij den interlocalen dienst H. C. L. Hoste van het post- en telegcaafkamtoor te Ter Neu zen, is op haar verzoek eervol ontslag verleend. DE PORTO-VERLAGING. Op 1 Juli a.s. zullen bij de particulieren voorhanden zijnide 10 cts. postzegel aan de kantoren kunnen worden ingewisseld in verband met de invoering van het 7\t- cents tarief voor binnenlardische brieven. RIJ KSPOSTSP A ARB AN K. Aan het postkantoor te Ter Neuzen is gedurende de maand Mei ingelegd f 15.367,64 en terugbetaald f 21.691,30. derhalve minder ingelegd dan terugbe taald f 6323,66. Er werden 16 nieuwe boekjes uitgegeven. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter Directle op Staatsschuildboekjes afgeschreven f 2000. UIT DE HAVEN. Vanwege de Maritieme Vereeniging werd ons het volgende ter plaatsing aan- geboden: Op 28 Mei 1.1. vergaderde de Maritieme Vereeniging te 'ler Neuzen in Hotel Rotterdam met de afgevaardigden der werklieden, inzake opzegging der loon- regeling 1925/1926 en de eischen der bootwerkers, welke verlangen, dat de loonregeling van 1919 weer van kracht wordt. De Maritieme Vereeniging bij monde van haar voorzitter geeft den werknemers te kennen, dat het gezien de malaise weilke in onze haven heerscht, niet moge- lijik is om in de bestaande loonregeling verandering te brengen. Waarom verlangen de werknemers de loonen van 1919? De levensstandaard van heden is toch niet zoo hoog als in 1919. In Belgische concurrentie havens wordt het leven zienderooge duurder, dus breekt er in de toekomst een tijd aan, dat de loonen in Gent en Antwerpen en Brugge duurder worden. Wanneer een en ander zoo ver is, kan men eventueel voorstellen tot loonsverhoogdng der bootwerkers in overweging nemen. Het moment hiervoor is echter nog niet aangebroken. Om welke redenen is destijds de loon regeling 1925/1926 in het leven geroe- pen? lste. Omdat de speciale spoorwegtarie- ven voor Ter Neuzen niet van kracht zijn. 2de. Wegens de lage valuta. 3de. Omdat Ter Neuzen nog niet be- scihikt over modern los- en laad- inrichtingen. Welnu is er in een dezer drie oorzaken een gunstige wending gekomen? Integendeel, het tractaat is verwor- pen, dus de speciale tarieven hierdoor nog niet herwonnen. Wat de valuta van den Belgisdhen frank betreft, was deze in 1925 ca 11 a 12 cent, nu gestabiliseerd op slechts 7 cent, dus 4 a 5 cent per frank minder. Dus feitelijk is de toestand nog ver- slechterd. Door de vertegenwoordigers der bon- den van Rotterdam, welke voor de belan- gen der Ter Neuzemsche werknemers. onlangs bij den Rijksbemiddelaar opkwa- men, wend naar voren gebracht, dat de loonen te Ter Neuzen, beneden Rotter dam, Amsterdam en andere Hollandsche havens waren, zelfs beneden Vlissingen. Juist door deze beweringen hebben de vertegenwoordigers der werknemersbon- den ook bewezen, niet op de hoogte te zijn met de toestanden van Ter Neuzen. Het artikel kunstmeststoffen, als sal- peter en zwavelzure ammoniak, waarom neemt dit een geweldigen bloei in Ter Neuzen? Omdat in Rotterdam alles voor de im- porteurs duurfder is dan te Ter Neuzen, en daarom ziet Rotterdam met leede oogen aan, dat deze rijke bron van in- komsten zich gedeeltelijk verplaatst naar Ter Neuzen. Een der werkgevers merkt, als bewijs terecht op, dat juist door officieele lichamen uit de haven van Rotterdam langs omwegen geinformeerd wordt en vraagt waarom de handel in kunstmest stoffen de laatste jaren te Ter Neuzen zoo toeneemt. Vroeger geheel en al onbe- kend in onze haven, nu reeds tot over 20.000 ton per jaar totaal gestegen (al leen voor salpeter en ammoniak). Ook Vlissingen wordt door de Rotter- damsche leiders genoemd. Juist terecht Vlissingen, en waarom is in deze haven zoo goed als niets te doen; ondanks vele betere outillage dan Ter Neuzen? Omdat in de Vlissingsche haven alles veel te duur is. Opgemerkt werd door de werknemers; er komen daar bootjes met kolen voor de gasfabriek. Doch die moeten komen en gelost wor den al kost het nog 2 maal zoo duur, daar de gasfabriek kolen moet hebben om te werken. Op het onlangs gevestigde bunkersta- tion der S. H. V. te Vlissingen zijn de loo nen zelfs beneden Ter Neuzen en worden, naar men ons van bevoegde zijde mede- deelt. de kolen in de bunkers getrimd ad fls. 0,50 per uur per man; te Ter Neuzen nu 55 cent, verlanqd wordt 6214 cent te Ter Neuzen. De leden der Maritieme Vereeniaiing waren unaniem- van meening, dat neen wijziging kan en mag gebracht worden in den loonstandaard. Zelfs tegen den huidigen loonstandaard hebben d€ werkgevers bij beantwoording van aanvragen weinig succes. Indien de bestaande loonen nu nog verhoogd moe- te wiorden, wordt een en ander nog al moeilijiker. De werkgevers vinden het doordrijven der eischen der werknemers onverant- woordelijk en kan verstrekkende gevol- gen hebben voor Ter Neuzen, waardoor het weinige werk, hetgeen er nog is, be- dreigd. wordt ook heen te gaan. Niets kunnen de werkgevers toezeg- gen. Zij zullen ieder persoonlijk in hun bedrijf eens nagaan, of een of ander ar tikel, hetgeen per ton of maat wordt ver- handeld nog voor een kleine verhooging in aanmerking komt, doch geenerlei toe- zeggingen kunnen worden gedaan. Op i 1 Juni a s. zullen de werkgevers d'aarom weer bijeenkomen en onderling bespreken of en zoo ja, in welke artikelen een kleinigheid kan worden gedaan en zal een en ander alsdan ter kennis der werk nemers worden gebracht. Wat het invoeren van de vrije Zater- dagmiddag betreft, kan hiervan geen sprake zijn, zoolang deze niet in de Bel gische havens bestaat, Ook hierin rich- ten de leiders de oogen weer naar het Noorden (Rotterdam, Amsterdam, enz.), terwijl juist naar het Zuiden .(Antwerpen en Gent) moet ~ekeken worden. Wanneer de werkgevers niets aan te bieden hebben vreezen de afgevaardigden der organisaties stagnatie in de haven ge durende den zomer. De werkgevers mer- ken hierbij op, dat de verantwoordelijk- iheid en de gevolgen alsdan geheel voor rekening der werkmenschen komen. De werkgevers merken hierbij op, dat de reederijen tegenwoordig liever niet naar Ter Neuzen komen en Gent, Brugge Antwerpen en Rotterdam de voorkeur geven. Zellfs verlangen zij naar Ter Neuzen 6 pence per ton of fls. 0,50 per fathom meer vracht. Er is van hier geenerlei retourlading te krijgen. Verder zijn de loodsgelden naar Ter Neuzen, tengevolge van de valuta, 7 maal zoo hoog, dan naar Gent of Antwerpen. De eventueele staangelden der wagons worden ook veel schiikkelijker gererteld te Gent en Antwerpen. Bovendien kost het gebruik der kranen hier ook belangrijk meer dan in Gent. De Maritieme Vereenigino raadt de organisaties aan, dat zij ook eens trachten hierin verbeteriing ten opzichte van Ter Neuzen te krijgen. AANGEHOUiDEN. Door de gemeentepolitie werd alhier aangehouden in een volkslogement D. H. van i\., die gesignaleerd stond in het al- gemeen poiitieblad, wegens politie-over- treding en aeswege veroordeeld was, doch zijn schuld nog niet had gekweten. Nadat la, de boete, waartoe hij indertijd was veroordeeld had voldaan, is hij weer vrij- i gelaten. ONGEVAL. Hedenmorgen was de werkman G. Klink van Hoek op de scheepsbouwwerf alhier werkzaam aan de helling, toen een sleephaak vermoedelijk losschoot en hem tegen het linkerbeen trof, dat daardoor brak. Hij werd ter plaatse door Dr. Van Bockstaele voorloopig verbonden en is daarna per ziekenauto naar het ziekenhuis overgebracht. POLITIE. De Inspecteur van Politie te Ter Neu zen maakt bekend, dat de navolgende voorwerpen als gevon^en zijn aange- geven en aan de hieronder genoemde adressen zijn te bevragen. Een halsketting met kruis, G. Klaassen, Noordstraat 93. Een Lipssleutel, M. G. Dooms, Steen- kamplaan 35, Een kindertaschje, Mej. Bertel, Grenu- laan 2, Een broche met beeltenis, J. J. Bierle, Brouwerijstraat 13. Een half voltooid katoenen lijfje, P. den Tenter, Scboolplein 9. Een stuks kinderspeelgoed (beer), J. Stellingwerf, Stationsweg 2. Een portemonnaie met inhoud, P. Pijpe- link, Steenkamplaan 42. Een portemonnaie met inhoud, Gelms, De Jongestraat 9. DE STORMRAMP. Nationaal Steuncomite Stormramp. Wegens de veelzijdige werkzaamheden en de uitgebreidheid van de aangebraclite verwoestingen tengevolge van de storm ramp, hebben de Commissarissen der Ko- ningin in de provincies Overyssel en Zee- land, mr. A. E. baron van Voorst tot Voorst en jhr. mr. J. W. Quarles van Uflord, zich op daartoe gedaan verzoek bereid verklaard zitting te nemen in het dagelijksch bestuur van het Nationaal Steuncomite Stormramp. HET SMOKKELDRAMA TE SLUIS. Zooals men zich zal herinneren, had op 2 April jl. te Sluis een smokkeldrama plaats, waarbij de opperwachtmeester der marechaussee het leven liet. Nahetrijden door een barricade van wagens en na een schietpartij werden de Belgen J. P. uit Doornik en P. L. uit Moeskron, gewond aangehouden en bleek, dat zij 5 vaten spiritus vervoerden met een auto. De beide mannen werden dienzelfden dag naar het huis van bewaring te Middelburg over gebracht. Thans zyn zij, naar vernomen wordt, op vrije voeten gesteld en over de grens gebracht, niettegenstaande bun zaak nog op 24 Juni moet dienen. Deze zaak zal dan zeer waarschijnlijk by verstek worden behandeld en zal dus geen verdediger voor hen kunnen optreden R1J KSKEURMEESTER. Bij koninklijk besluit is benoemd tot rijkskeurmeester in bijzonderen dienst, de heer J. Lako, keuringsveearts, hoofd van dienst te Sluis. KOEWACHT. Zaterdag slaagde te Oudenbosch vooc de akte van onderwijzeres mej. Clara SwarteJee alhier. Donderdag a.s. zullen de burge- meesters van hier, St. Jansteen en Clinge eene vergadering houden in het Patro- naatsgebouw te St. Jansteen om te spreken over de malaise in het klotmpenmakers- bedrijf en ten aanhoore van de verschil- lende klompenmakers omtrent de maat- regelen, drie genomen dienen te worden ter verbetering van hun bedrijf. VOETBAL. Uitslagen van Zondag 12 Juni. DenemarkenNederland 11 Nederlandsche Voetbalbond. Kampioenschap van Nederland. VelocitasFeijenoord 03 Q O doelp. 7 r<r> v.t. 5 Heracles 7 5 2 12 14-5 1.71 N. A. C. 7 5 - 2 10 14-9 1.42 Ajax 8 3 2 3 8 14-15 1.— Feijenoord 8 3 1 4 7 10-10 0,87 Velocitas 8—171 4-17 0.12 Door met 10 van Bleijerheide te winnen is L. O. N. G. A. naar de le klas van den N. V. B. gepromoveerd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2