II V. Rossem S patent verpakking Morst niet. - Scheurt niet. - Geeft geen kort. CtS. lichte baaitabak BURGERLIJKEN STAND. INGEZONDEII MEDEOEILIHGE INGEZONDEN MEDEDEELINGBN- TOB NOOIT HOEKJE. VLIEGTUIGDRAMA. Prof. Picque, een zeer bekend hoog- Ieeraar, chef-medicus van het militai-r hos- pitaal in Talence, was Donderdag per yliegtuig naar Caz-anx vertrokken om de echtqenoQte van een vliegofficier aldaar, die een drinqende operatic had te onder- gaan, par vliegtuig naar het hospitaal in Talence te transporteeren. Het sanitair vliegtuig, waarin de zieke werd vervoerd, was volgens de aanwijzinqen van prof. Picque gebouwd. Toen de zieke er in was geinstalleerd nam de hoogleeraar zelf in een tweede vliegtuig plaats. In een der- de volgd-e de echtgenoot der patiente. Boven Marcheprime gekomen, sprong eensklaps het benzine-reservoir in het vliegtuig van prof. Picque, dat onmiddel- lijk vlam vatte. De v li eg er Gorzel, die de zieke vervoerde, zag hoe de profes sor in de kajui-t van het brandende vlieq tuiiq trachtte te komen om den verstik- kingsdood te ontqaan. Het gelukte hem -.zijn bestuur-der te bereiken, die pijlsnel daalde. Doch blijkbaar door de hitte in den rook beneve-ld, stapte de professor mis en viel uiit het vlieqtuiq, dat spoedig lanidde. De geleerde echter was te pletter gevallen en onmiddellijk d-ood. In het vliegtuig van Gorzel speelde zioh een under drama af. De zieke, die meen- de, dat het b-randende vlieqtuiq dat van haar man was, gilde als waanzinnig van angst. De bestuurder had de handen vol, kon zich dus niet om de patiente bekom- meren, wier toestand aanmerkelijk verer- gerd is. EEN ONTVOERING PER VLIEGTUIG. De vlieger Lojotte. een jonge man van 30 jaar, die naar de hand -dong van No- reen Burke, een plaatselijke schoon-heid van San Diego, doch bij het meisje geen gehoor vond, heeft haar per vliegtuig ont- voerd. Voordien had Lojotte aan vrien- den verklaard: „Als ik haar in mijn toe stel krijig, moet zij met mij trouwen of ik laat ons samen te pletter vallen". Om het meisje te bewegen in hef toestel te stap- pen, had hij haar met een vrienid, Dr. Steen, uitgenoodigd tot een tochtje. Toen beiden gezeten waren. vroeg de vlieger Steen even uit te stappen en te kijken of de staart van zijn toestel vrij was. Toen Steen uitgestapt was, ging hij er met No- reen van door. Men vreest nu, dat het meisje inder-daad gesteld zal worden voor de keus te trouwen met den man, die zij niet wil, of te pletter te vallen. Andere vliegtuiqen zijn er op uit om te track ten Lojotte en zijn vliegtuig op te spore n. EEN GEVAARLIJKE REDDING. Honderden Britsche en Amerikaansche ,,Rotarians op weg naar Ostende, heb ben aan boord van het s.s. „}an Breyn- dej, een staaltje van heldenmoed meege- maakt. In het kanaal viel in de buurt van de North-Goodwins een steward in zee, Bij de kreet: ,,man over boord", gelukte het den kapitein de boot, die 20 knoopen liep, vlak bij de plaats, wa-ar 't ongeluk gebeurde. te doen stoppen. Een redding- boot met tien -man wer-d uitgezet. Door den dikken mist kon men den drenkeling niet vinden. En met levens- gevaar doken de matrozen der redding- boot om de zee in den om-trek van de boot af te zoeke Groot qevaar liepen zij om door den mist hun boot uit het oog te ver- liezen en door met kleine tusschenpoozen te schreeuwen, konden zij te kennen ge- ven waar zij zich bevonden. Na een kwartier vond men den ste ward, die naar het stoomschip gebracht werd. Nietteqenstaande de moeite van vier dok-toren, kon men hem niet langer dan een uur in het leven houden. AUTOBUS TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Volgens een bericht uit Erkelens (Rijn- provincie), is. een autobus met 36 brand- weerlieden. die teruqkeerden van een brandweerfeest te Kreuznach. op den provincialen straatweg tegen een boom gereden. De chauffeur en 4 inzittenden werden ernstig "ewond. HET VLIEGTUIG VAN CARR EN GILMAN GEVONDEN. Een tankboot heeft in de Golf van Peizie het wrak van het vliegtuig, waar- mede de Engelsche vliegers Carr en Gil- man trach'tten een non-stopvlucht naar Britsch-In-die te maken, opgevischt. OOK IN DEN VREEMDE: NOODWEER. Uit verschillende deelen van het Duit- sc-he Rijik worden zware onweders ge- meld; daarbij werden tijdens een wervel- storm in het dorp Streitzig in Pommeren in 2 minuten tijd 12 huizen totaal ver- woest, terwijl vele andere huizen hun dak vedoren. Eeni-ge daken werden over een afstand van 250 Meter wegqeslingerd. Boven-dien werd nog zeer groote schade aangericht aan den ooqst en de vrucht- boomen door een zwaren hagelslag. Hon- derdjarige boomen knapten af als lucifer- houtjes. Het Westelijk gedeelte van Brussal is eveneens door een cycloon geteisterd. De schade is aanzienlijk. er zijn ta-1 van ge- won-den. Boven Brussel barste een hevig onweer los. Tegelijkertijd woedde een storm, die belangrijke schade heeft toege- bracht in het park van Lachcn, waar circa 100 boomen werden ontworteld. Te Boom en te Willebroeck is eveneens aanzienlijke materieele schade aange richt. Eenige hofsteden zijn totaal ver- woest. Het tramverkeer van Brussel met de buitengemeenten moest qeheel worden stopgezet. Naar uit Allahabad aan de Times wor-dt gemeld, heeft een buitengewoon hevige storm te Mussoore (Britsch-Indie) ge- woed. A-lle telefonische verbindingen werden verbroken. Ongeveer 150 qebou- wen werden beschadig-d. Uit Manilla wordt nog geseind, dat een Phillippijnsch stoomschip met negers is vergaan, na twee dagen te hebben gewor- steld tegen een versc-hfikkelijken tyfoon. Men vreest, dat 108 personen zijn ver- dronken. Een officier redde 70 menschen, met behulp van de reddingbooten en hielp hen te Tayabas aan land, van de overige heeft men verder niets gehoord. Twee andere stoomschepen de Aurora" en de ,,Schol" zijn over tijd, zoodat men vreest, dat de tyfoon nog meer slachtoffers heeft gemaakt. VAN 35 DAGEN TOT 33 UUR. In het Journal" herinnert een mede- werker, naar aanleidinq van Lindbergh's oc-eaanvlucht, aan de qeleidelijke versnel- ling van den ove-rtocht over den qrooten vijver tussohen Oude en Nieuwe Wereld. Walk een afstand reeds lag er tussohen de 35 dagen he^i- en 45 dagen terug- reis, die de zeilschepen uit Le Havre va- rend op New-York in-het begin der vorige eeuw volbrachten, de verrichtingen der ,,snelvarende" zeil-,,clippers' van de der- tiiger jaren met hun 20-daagsche over- tocht-en, en de prestaties der eerste rader stoombooten uit 1851 met 13 a 15 dagen! In 1864 deed -de Washing-ton die den post-dienst HavreNew-York on-der- hiel-d, haar eerste traversee van 3200 mij- len in 13 dagen 12 uur heen, en 13 dagen terug. De ,,Normandie" verbeterde het record in 1883 tot op 9 dagen, en de ,,Bourgogne" in 1886 tot op 7 dagen 13 uur. Van dat oog-enblik af beg-in-t dan het tij-dvak der records, van de dolle jacht naar verovering van het biauwe lint, de ,,blue ribbon". De Duitschers brenqen hun v-ermaarde ..Deutschlandin -de vaart die te Southampton bannenl-oopt getooid met een gewelddgen wimpel waarop in enorme letters: Made in Germany, als een uittarting aan Engelan-d. Het schip doet de 3082 mijl van Sandy-Hook (New- York) tot Cherbourg in 5 dagen 11 uur 5 minuten (d.w.z., met 23.51 mijl per uur. Het vern-ede-rd Engelamd spent zijn krach- ten in. Het antwoord laat niet op zich wachten. De ,,Lusitania maakt de 2791 mijl van Queenstown tot Sandy-Hook in 4 dagen 19 uur 52 minuten, een snelhei-d van 24 mijl per uur. Duitschland ve-rliest het spel. Het bouwt wel grootere maar geen snellere oceaanschepen. De oorloq k-omt. Sindsdien schijnen de oceaanstoomers nog buiten adem van hun voor-oorlogsche recordinspanningen. Zij blijiven op zijn h-oogst bij hun o-ude presta ties en laten het terrein der records vrij voor verkenndngsvaartuigen en torpedo- jagers, -die fantastische snelheden berei ken, onbe-kommerd om den -kolenprijs. De economische nooden van den vred-e dwin- gen daarentegen de koopvaardij tot be- trachting van economische snelheden" die ben-eden het pei'l van voorh-een blijven. Maar in een tijd, dat op het land een auto over de 330 K.M. per uur rijdt, moet ook de oceaan snelle-r overspannen kunnen worden. Juist in den tijd, dat de scheep- vaart zich weer in een vruchtbare snel- heidsconcurrentie begint te storten, ver- schijnt dan de ,,boy"en doorzwaait zijn 5800 K.M. in 33Yi uur> brengt Broadway en Champs-Elysees op weinig meer dan een etmaal van elkaar INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Ter Neuzen, 6 Juni 1927. Mijnheer de Redact,eur! Eindelijk, Woensdag 1 dezer, hoorden wij een-s iets in Uw blad betreffen.de de z.g. boot- werkers.beweg'ing, ik twijfel echter niet of U zult Uw goede redenen hebben gehad om zelf hierover niets te plaatsen en te wachten tot er van belanghebbende zijde berichten inkwamen, zooals dan nu ook is geschied. Naar hetgeen ik van de zijde der Maritieme Vereeniging gehoord heb*ris men op de gecom- bineerde vergadering van Werklieden-Organi- satie-s en Maritieme. Vereeniging tot geen op- lossing kunnen komen. omtrent loonsverhoo- gin-g. Door de werklieden-organi-saties werd op voorgrond gesteld, dat de minimum-eischen dlie zij konden stellen waren: het loon van 1919 plus vrij-en Zaterdagmiddag, terwijl de Maritie me Vereeniging te kennen gaf, dat de tegen- woordige omstandig-heden het niet toelieten om tot loonsverhooging over te gaan. aange- zien, zooals zij vodrgaf, de toestand sedert de loonsverlagin-g, eerder verslechterd dan ver- beterd was. Er schijnt door den voorzitter te zijn toegezegd, daar verdere besprekingen nut- teloos bleken, dat door de Maritie-me Vereeni ging nog eens zou worden n-agegaan of er mis- scihien bij een of ander te verwerken arti-kel eenige loonsverhooging zou ku-wnen. worden toegestaan en dat men begin Juli de organdsa- ties het besluit der M. V. zou doen geworden. Als men nu het bericht, omtrent de verga dering der werklieden, in TJ™ blad leest zou men zeggen, dat, aangezien de Maritieme Ver eeniging de huidige 1-oonen te laag vond, zij er medte accoord is, dat er een loonsverhooging wordt ingevoerd. Uit wat mij omtrent het ver- ihandelde is medegedeeld, is dat een geheel scheeve voorstelling. Het zou daarom wel n-uttig zijn als de Maritieme Vereeniging ook eens verslag van de vergadering in Uw blad gaf. Zooals bekend is hadden de organisaties der werklieden, zoowel de Neutrale als de Christe- lijke, de loonsovereenkomst (resp. 45, 50, en 55 cent per uur), tegen eind 1926 op-gezegd en verzocht de oude loonregeling (resp. 50 en 62(4 cent per uur) per 1 Jan. 1927 weer van kracht te doen worden. Het is nu Juni en men is met de patroonsvereeniging dus nog niet tot over- eenstemming kunnen komen. Als ik mij goed herinner is destijds de loons- verla-ging ingevoerd, en door de werklieden ge- accepteerd, op grond, dat nog steeds niet aan Ter Neuzen waren toegekend de speciale j spoorwegtarieven en met het oog op den lagen 1 frankenkoers. Wan-neer men nu werkelijk destijds boven- staande, gegronde redenen iheeft gevond-en, o-m tot loonsverlaging over te gaan, dlan vraag ik mij af, of, nu de toestand nog steeds dezelfde is, de spoorwegtarieven nog verder af zijn dan ooit te v-oren en de koers van den. franc lager is dan toen, op welken grond de organisaties nu toch op loonsverhooging aandringen. Het is niet te on-tkemien, dat de loonen in Belgie merkelijk stijgen en volgens mij is de tijd niet verre, dat deze gelijk en zelfs hooge-r zulien worden dan -hier, mijns in-ziiens echter zal Ter Neuze-n tdheinde alhier werk te krij- gen., met lagere loonen moe^pn werken dan in de Belgiscihe en Hollan-dsche havens. Men ziet hier nu verwerken: slakkenmeel, salpeter, ammoniak, enz., goederen welke vroe- ger te Gent, Antwerpen en Rotterdam verwerkt werden en die men zeker hier niet zou krij-gen. indien de betreffende kooplieden hier niet vooixleeliger terecht konden. Indien de voorzitter de-r Maritieme Vereeni ging gezegd heeft, dat de leiders der arbeiders- organisaties aileen werken in het voordeel der groote havens en in het nadeel van Ter Neu zen, is dat wel wat sterk uitgedrukt. Ik zou het zoo zeggen: I-ndien de leiders der organi saties, of hoofdibestuursleden te Rotterdam, de Ter Neuzensche arbeiders, direct of indirect, aanizetten, tot eischen van hooger loon, moeten zij als verantwoordelijke personen weten, dat dit een bevoordeelen is van de andere Neder- landsche havens en een benadeelen der Ter Neuzensche haven. Het is todh niet -tegen te spreken, dat het een belang is van Rotterdam en andere Nederland- sohe havens, dat de loonein hier op hooger peil gebracht worden want, neemt eens een oogen- blik aan, dat de -loon-en hier op het peil van Rotterdam gebracht werden en daarom de on- kosten te Ter Neuzen even duur werden, welk belang zou een koo-pman er alsdan nog bij heb ben om zijn invoer van Rotterdam naar Ter Neu-zen te verleggen? Ik geef toe, dat de loonen in de haven niet hoog zijn, maar ik vraag mij af of men niet beter is met een loonbasis van 4 gulden a 4,40, w-aarbij er alsdan n-og wat werk is, dan een loon-basis op papier van 5 gulden wanneer er geen werk is. Verder, mijnheer de Redacteur, vimd ik, dat het zoo zoetjes aan tijd wordt, dat er eens ge- wezen wordt op de staking bij de firma De Meijer. Naar ik vemeem zijn er sede-rt de 6 a 7 weken, -dat dit conflict duurt, reeds vele dui- zenden guldens als werkloon naar buiten Ter Neuzen gegaan. Er zouden slechts een vee-r- tigtal stakers uit de organisatie-kas gesteund worden, -maar waar komt de steun vandaan voor de vele anderen, die oo-k weigerden of zou-d-en weigeren te werken? Het Ter Neu- zensoh publiek heeft wel degelijk belang bij deze zaak en het wordt daarom tijd, dat het pu-bliek ook een-s iets wordt bekend gemaakt omtrent deze staking en haar verloop. Is er wel iets gedaan om deze staking te voorkomen? Naar men zegt heeft de overheid hiertoe geen kans gehad of ge-kregen. Het schijnit er hier een soort loon-commissie bestaat onder voorzitterschap van onzen Burgemees- ter. Ook deize is niet in deze zaak gehoord. Het lijkt mij een staking, die op deze manier kan blijiven voortduren, waarbij de loonen door arbeiders van buiten de gemeente worden op- gesti'eken en het overgroote deel der Ter Neu zensche werklieden. bij het armbestuur moet aankloppen. Ik vind, dat de leiders der arbei ders een groote verantwoordelijkheid o-p zich genomen hebben door een dergelij-ke staking, onder dergelijke omstandigheden, goed te keu- ren, zonder eerst alle mogelijke middelen te benutten om tot een vergelijk te komen. De dupe hier\an is de werkman zelf, doch ook in direct de Ter Neuzensche belastingbetaler. Zooals ik de zaak zie geloof ik, dat. hier door de leiders een oniherstelbare fout is gemaakt, die de Ter Neuzensche arbeiders duur te s-taan zal komen. Er wordt toch altijd voorgeschre- ven, dat een staking n-iet mag worden begon- nen dan in het aller uiterste geval en nadat alle pogingen om tot een Vergelijik te ko-men hebben gefaald en, als ik goed ben ingelioht is deze laatste weg hier niet ge-volgd. Mijniheer de Redacteur ik hoop, dat door dit schrijiven de algemeene aandacht tot deze za- ken getrokiken zal worden en dat dit zal mogen leiden, dat er van alle zijden zal wrorden ge- werkt om alsnog tot een zoo goed mogelijke ©plossin-g ite komen om n-og te redden wat te redden is. Met dank voor de plaatsing. Uw dr., TER NEUZENAAR. AXEL. Huwelijks-aangiften. 6 Mei. Le\dnus Die- leman, oud 21 j., jm. en Janna Cornelia Bran- des, oud 29 j., jd. 19 Med. Louis de Pooter, oud 25 j., jm. en Cornelia van Dixhoorn, oud 26 j., jd. 20 Mei. August Adiranus van de W-alie, oud 28 j., jm. en Christina Rosalia Casteels, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkinjgen. 5 Mei. Petrus Johannes van Aerde, oud 26 j., jm. en Zulma Maria Mathilda Seghers, oud 24 j., jd. 12 Mei. Adolf Krijn van Arenth-als, oud 21 j., jm. eii Maria Dieleman, oud 17 j., jd. 19 Mei. Levi- nus Dieleman, oud 21 j., jm. en Janna Corne lia Brandes, oud 19 j., jd. Geboorten. 3 Mei. Janna Cornelia, d. van Pieter Leende-rtt Goosisen en van Cornelia Schiem-an. 4 Mei. Bbrina en Janna, dochters van Pieter Penne en van Prancina Schieman. 6 Mei. Abraham Jacobus, z. van Anthonij de Pooter en van Elizabeth Neeltje van Ber.de- geim. 13 Mei. Pieter, z. van Andries Cornells Vers-chelling en van Dina Adriana de Peijter. 16 Mei. Elizabeth Anna, d. van Pieter van Bendegem en van Anthonia Cornelia Hamelink. 17 Mei. Janna Ehrina, d. van Maitinus Dek- ker en van Geertru-i Schieman. Johannes rranciscus, v.. van Augustinus Freijzer en van Eliza Maria Apolonia Kroes. 21 Mei. Jacobs Jacomana en Jacomdna, doohters van Leendert Moeriamd en van Cornelia Soheele. 26 Mei. Victor Ferdinand, z. van Achiel Schelleman en van Alberta van Waes. 30 Mei. Catharina, d. van Jan de Feijter en van Maria Lourens. 31 Mei. Mina Johanna, d. van Marinus Le vi llus Butler en van Tann-eke de Kraker. Overlij-den. 4 Mei. Willem Jacob Simons, oud 20 j., z. van Jozias en van Janna den Exter. 10 Mei. Au-gustinus Johannes Kindt, oud 92 j., weduwn. van Prudenitia Lammens. 14 Mei. Louisa Rozalia Clemminck, oud 26 j.. ec-htg. van David Johannes Porreij. 15 Mei. Frangois de Blaaij, oud 17 j., z. van Dirk en van Anna Geertruida Boer. 26 Mei. Maatje Wiemes, oud 90 j., wed. van Jozias de Koeijer. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-aangiften-. 6 Mei. Josep-hus Jaco bus Tieleman (van Honteniiss-e), oud 27 j., jm. en Rosalia Maria* Vink, oud 24 j., jd. 13 Mei. Theop-hilis Hayette, oud 2-5 j., jm. en Emma Paulina van Bun-deren, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrebkinigen.3 Mei. Johannes Al-phonsus Rademakers (van Hontenisse), oud 27 j., jm. en Louisa Maria Hayete, oud 30 j., jd. 5 Mei. Alphonsus van Vlierberghe, oud 28 j., jm. en Elisabeth Maria Vink, oud 35 j., jd. 13 Mei. Adrianus Petrus van Baste-laar, oud 30 j., jm. en Anna Maria M-angnus, oud 30 j., jd. 18 Mei. Johannes Willibrordus Verbist (van Hulst), oud 24 j.,'j-m. en Orp-helia Maria Me- lania Ad-riaans-ens, oud 24 j., jd. 19 Mei. Augustinus Cornells Herman, oud 26 j., jm. en Emma Christina Otjes, oud 28 j., jd. 27 Mei. Josep-hus Jacobus Tielman (van Honte nisse), ou-d 27 j., jm. en Rosalia Maria Vink, oud 24 j., jd. Geboorten; 2 Mei. Emanuel en Maria Al- phonsa, z. en d. van Hypolitus Anthon-ius Mat- tens en van Valentin-a Apolonia Maria Kox. 22 Mei. Oordul-a Franedsca, d. van Jozef Crom- been en van Maria Louiisa Hoefeijzers. Anna Catharina Maria, d. van Jacobus van Hoove en van Maria de Klerk. 28 Mei. Magdalena Leonie, d-. van Constan-tinus de Poorter en van Leonie Schelfhou-t. Overlijden. 17 Mei. Hubertus Alexander Maria van Damme, oud 6 m., z. van Arthur en van Elisa Maria van der Walle. 24 Mei. Aloui- sius Giele, oud 7 m., z. van Josephus en van Philomena Frederica de Silva. GRAAUW. Huwelijks-aangiften. 6 Mei. Eduardus van Imimerseel, oud 31 j., jm. en Magdalena Maria Ooralia Ongenae, oud 21 j., jd. Ruidolphus Josephus de Deckere,' oud 32 j., jim. en Doro thea Mathilda d'Haens, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Mei. Cornells Verschuren, oud 21 j., jm. en Oranda Iiouisa Pruden-tia Magnus, oud 32 j., jd. 13 Mei. Pe trus Augustinus Magnus, oud 33 j., jm. en Maria Apolonia Pardon, oud 23 j., jd. 24 Mei. Rudol-phus Josephus de Deckere, oud 32 j., jm. en Dorothea Mathilda d'Haens, oud 25 j., jd. 27 Mei. Eduardus van Imimerseel, oud 31 j., jm. en Magdalena Maria Coralia Ongenae, oud 21 j-, jd. Geboorten. 11 Mei. Anna Maria, d. van Josephus Verras en van Bertha van Imimerseel. 12 Mei. George Petru-s, z. van Alphonsus Ja cobus van Damime en van Leonie Irma Marie Steijaert. Overlijden. 5 Mei. Edmondus Alphonsus de Block, oud 10 w., z. van Desire en van Melanie Verd-urmen. HOEK. Huwelijks-aangiften. 12 Mei. David de Groote, oud 25 j., jm. en Catharina Jannetje de Fouw, oud 21 j., jd. 19 Mei. Benjamin van Hoeve, oud 23 j., jm. en Jacominia Zegers, oud 20 j., jd. 27 Mei. Dan-iel de Blaeij, oud 25 j., jm. en Janna Meertens, oud- 23 j., jd,. Huwelijks-voltrekkingen,. 5 Mei. Pieter Adriaan Zegers, oud 28 j., jm. en Jannetje Jo hanna Stoffels, oud 21 j., jd. 25 Mei. David de Groote, oud 25 j., jim. en Catharina Janne tje de Fouw, ou-d 21 j., jd. Geboorten. 12 Mei. Marti-nus Jan, z. van Johannes Rouw en van Marina Neels. 19 Mei. Marinus, z. van Jan Johannes van Driel en van Maatje Penne. Overlijden. 16 Mei. Anna Vi-nke, oud 36 j., echtg. van Pieter van, Es. 20 Mei. Cornells Drabbe, oud 62 j., z. van Gi'lles en van Jaco- mintje Franse. KOEWACHT. i Huwelijks-vol-trekkingen. 4 Mei. Andries j Polfliet (vain Goes), oud 21 j., jm. en Irma Ludovica Vercauteren, owl 22 j., jd. 5 Mei. Xaveri-us Franciscus van Vlierberghe, oud 24 j., jm. en Bertha Maria Raes, oud 19 j., jd. 11 Mei. Alphons Josephus Janssans, oud 30 j., jm. en. Josephina Coleta Pharaildis Kips, ou-d 25 j., jd. Juliaan Herman Joseph Apers (van Hontenisse), owl 28 j., jm. en Mangaretha Anna Maria Kips, oud 21 j., jd. 19 Mei. Jo annes Franciscus Kips, owl 30 j., jm. en Mar- gareta Maria van Damme, oud 29 j., jd. Geboorten. 6 Mei. Julienn-e Leonie, d. van Camiel Theophiel van Goeije en van Irma Josep-hina Matthijs. 10 Mei. Roger Honore, z. van Rene Mervis en van PaulinaCatharina Minne. 11 Mei. Rachella Maria, d. van Cijril- lus Ludovicus de Dauw en van Blondiina Maria Vernimmen. 27 Mei. Ellen Jacbba Marga- ret-ha, d. vq.n An-ton Gerrit Jongsma en van Louise Wil-helmina van Noordt. 31 Mei. An dreas Jacobus Seraphien, z. van Honore Do- minicus Raes en, van Eugenie van Goeije. Overlijden. 16 Med. Anna Maria Sturte- wagen, 16 j., d. van Alph-onsius en van Emma van Hooije. 19 Mei. Pieter Johannes de Mun- ter, oud 85 j., weduwn. van Virgenie Camfijn. 26 Mei. Roger Honore Mervis, oud 17 d., z. van Rene en van Paulina Catharina Minne. STOPPELDIJK. Huwelijks-vollrekkin-g-en. 7 Mei. Yidelus Augustinus Hayette (van Boschkapelle), oud 22 j., jm. en Elisabeth Maria Danckaert, ou-d 23 j., jd. 17 Mei. Jacobus Leenknegt (van Hon tenisse), oud 30 j., jm. en Maria Elisabeth Vink, oud 24 j., jd. Petrus Hypolitus Ludovicus Boel (van Hulst), oud 28 j., jm. en Henrica Maria van Waterscihoot, oud 25 j., jd. Geboorten. 13 Mei. George Arthur, z. van Petrus Baart en van Elisabeth Maria Duerinck. 16 Mei. Maria Louisa, d. van Theodoras Crom- been en van Cecilia Pieters. Overlijden. 10 Mei. Anna Maria de Roos, owl 84 j., wed. van Anthonij van de Velde. 12 Mei. Isabella Maria Aerts, oud 84 j., wed. van Cornells Hemelaar. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 3 Mei. Johannes Au- gusus Audenaerd (van Wachtebeke), oud 23 j., jm. en Alberta Eulalia Maria Clauwaert, oud 23 j., jd. 5 Mei. Kamdel Notschaele, ou-d 23 j., jm. en Magdalena Rosalia Wille, oud 22 j., jd. 12 Mei. Flo-ri-mondus Rottier, oud 23 j., jm. en Julia Angelina Bouohier, oud 22 j., jd. Cesar Florimond Wuijtinck (van Wachtebeke), oud 28 j., j-m. en Hermina Louisa Vervaeck, oud 26 j., jd. 14 Mei. Hipoliet van Vooren, oud 41 j., jm. en Louisa Marie de Groff, oud 40 j., jd. 27 Mei. Prudent Vervaet, oud 24 j., jm. en Margaretha Julma Maria Soethaert, ourl 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Mei. Leopold de Moor, oud 22 j., jm. en Edza Celina Selis, oud 22 j., jd. Oscar Alouis Notschaele, oud 26 j., jm. en Maria Christina Lucia van den Bran den, owl 24 j., jd. 4 Mei. Mauritius Jo seph Maria Berckmoes (van Watervliet), oud 28 j., jm. en Alma Gabriella Govaert, oud 30 j., jd. 10 Mei. Honore de Rijcke, oud 28 j., jm. en Emelie Christina Goethals, oud 25 j., jd. 17 Mei. Aloisius Durinek (van Graauw), oud BEVR1JD U VAN DIE RUGPIJN! Rugpijn waarschuwt u, dat uw nieren ver- zwakt kunnen zijn. Uit rugpijn blijkt dan, dat gij een specifiek niermiddel dient te gebrui-ken o-m deze belangrijke levensorganen te ver- sterken. Waag u niet aan uitstel! Begin on middellijk Foster's Rugpijn Nieren Pil-len te gebruiken. Dit middel kan aan de nieren nieu we kracht gevem, zorg dragen voor goede bloedz-uivering, en ragpijn, blaasstoornissem, waterzuchtige zwellin-gen, pijn in "de spieren of gewriohten, matheid, vermoeidhekl, zenuwach- tigheid, dui-zeiligheid en urinestoorni-ssen doen verdwijnen. Tal van m-an-nen en vrou-wen, die gedurende de laatste 25 jaren leden aan nie-rkwalen en de pijin-lijke verschijnselen daarvan getui-gidein, dat Foster's Pillen hun kracht en gezond-hei-d herstelden. Aarzel niet! De werking van dit specifieke maddel is rechtstreeks op de nieren gerich-t, en als deze organ en goed werken, wordt het bioed behoorlijk gezuiverd en krachtig. Daarom worden Foster's Rugpijn Nieren Pillen dan ook algemeen aanbevolen tegen rheumatiek, Iende- pijn, i-schias, ra-gpijn en andere emstige gervol- gen van nderzwakte. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisteai a 1.75 per flaoon. 31 30 j., jm. en Emma Rosalia Augusta de Guij- tenaer, ou-d 30 j., jd. 24 Mei. Kamiel Not schaele, oud 23 j., jim. en Magdalena Rosalia Wille, oud 22 j., jd. 31 Mei. Johannes Augus tus Audenaerd (van Wachtebeke), oud 23 j., j-m. en Alberta Eulalia Maria Clauwaert, oud 23 j., jd. 31 Mei. Cesar Florimond Wuij tinck, (van Wachtebeke), oud 28 j., jm. en Hermina Louisa Vervaet, oud 26 j., jd. Geboorten. 1 Mei. George Bernard Blon- dine, z. van Albert Emile Marie Pladet en van Martha Emerentia Roegiers. 18 Mei. Julma Maria, d. van Florimondus Willams en van Maria Celina Vermandel. 20 Mei. Ilva .Hono- rine Hendrika, d. van Gustaaf Van Paeniel en van Martha Augusta Maria Kindt. Afgunstig. en Damocles smeekte den. kornng het zwaard weg te nemen. Damocies, afgunstig op de macht zijns konings, werd op den tioon gezet en ver- heu-gd over dit feit, verso-mberde plotse- ling zijn gelaat, toen hij bemerkte, dat boven zijn hoofd aan een dunne zijden, draad ee-n vlijmsdherp gepunt zwaard hing. Boven het hoofd van ons alien hangt dit zwaard aan meer of minder sterke draden, maar wij z-ien het niet aileen enkele levenswijzen zien het en hebben zich ertegen gepantserd en zoo wij het zien, dan meenen wij meestal, dat het bo ven de hoof-den van hen, die hooger geplaatst zijn dan wij, die meerder rijk- do-mmen bezitten dan wij, opn-ehangen is aan een sta-len tros, zoodat zij ongestoord en zorg-eloos kunnen ge-nieten van hun stand en hun bezit. Als kleine kinderen, die een sprookje gehoord hebben, zeggen zij: „Ik wou, dat ik koning was". Wij vrag en ons dikwijls af, hoe het toch mogelijk is, dat er zooveel menschen zijn, die een ander zijn geluk benijden; wij vra-gen ons af, of zij nu nog altijd kind zijn gebleven en of noo-it bij hen de ge- dachte zich baan gebroken heeft, dat geen enkel geluk volmaakt is en dat aan iede- ren stand, aan ieder ber-oep moeilijikheden zijn vcrb-onden en dat zij zwariqheden met zich meeb-reng-en, die zij niet zien. N-iemand weet, wat voor verdriet er schgilt achter het vernis ..geluk dat de menschen van elkaar zien. Er is geen mensch ter wereld, die het geluk van een a-nder. vermag vast te stellen dan de persoon zelf. Ik heb geen gelukkiger menschen g-ezien in mijn leven, vertelt een zeer bereids ethnograaf, da-n de mannen, d-ie ik zag in China. Zij za- melen mest en hun grootste plezier heb ben ze onder elkaar, wanneer de een de ander voor is in het grijpen van de uit- werpselen der lastdieren, die zij volgen. Benijd't gij ze niet, die o-elukkigen! Dr. JOS. DE COCK. Voor de lezers van ons blad geeft onze psychologisch medewerker Dr. Jos. de Cock, Van Merlenstraat 120, s Graven- hage, gratis zielkundige adviezen o.m. over de wijze, waarop zij hun geest kun nen verfrissc-hen en hun wilskracht en energie kunnen versterken. De vragen zullen in dit blad geregeld worden behand-eld. Mochten de beant- woordingen te uitvoerig worden dan di rect schriftelij-k aan de aan-vragers. N. N. te T. Wat U ontbreekt is zeker niet gebrek aan wiilskracht. Gij hebt met taaie vol- harding, waarvoor veel wilskracht noodiq is d-e zaken doorgezet en ze tot een goed e-in-de gebracht: maar het ontbreekt U aan initiatief en als gevolg daarvan, hebt gij in de oude zaak veel te veel werk gele- verd dan noodiq was. W-ie volgens de bestaande methoden een zaak in d!e hoogte houdt, die eigen-lijk tengevolge van die veroud-erde methoden al lang ten gronde had moeten zijn gegaan, toont meer wils kracht -dan de meesten. Maar met datk al was het beter geweest, als gij het initia tief had genomen voor ingrijpende ver- beteringen en een totaal breken met de oud-e gewoon-ten. Dan hadt gij al Uw energie, die gij nu aan den dag hebt ge- 1-egd, om een zaak staande te houden, kunnen gebruiken om die zaak in de hoog te te halen ver boven het peil, waarop zij nu staat. Daarom raden wij U aan, nog te beginnen om die ingrijpende verande- ringen te maken, welke de tegenwoordige tijd stelt aan dergelijke bedrijven. Dan zult gij met Uw energ-ie die zaak stellig in de goede moderne banen leiden. Dit valt U vreemd, maa-r het is vrij ze-kex, dat gij na eenigen tijd zult aang-epast zijn aan het nieuwe en met succes zult werken. Aan onderstaande personen is persoon- lij'k antwoord gez-onden, aangezien de be- antwoording te uitvoerig was voor plaat sing in dit b-lad. J. S. te T.; P. R. te T.. H. L. O te T.: H. J. te G.; P. L. te G.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 6