BUITENLAND. rapport uit te brengen aan de bezuini- gingscommissie. Voorzitter is A. M. Touw, directeur der grofsmederij te Leiden. INDIe HELPT. Het Bestuur van den Kon. Nationalen Bond ,,Het Oranje Kruis" ontving van het Smeroefonds te Batavia telegrafisch reeds f 50.000 voor de slaohtoffers van de ramp. Op de vraag of verdere geldelijke hulp noodig is, werd bevestigend geant- woord. IDENTITEITSKAARTEN. Voor vele handelingen op het postkan- toor, in het bijzonder indien het betreft het in ontvangst nemen van gelden of aange- teekende stukken, moet men kunnen aan- toonen inderdaad de geadresseerde van die zending te zijn. Niet altijd is men in staat zijn indenti- teit te bewijzen en 't gevolg is, dat men teleurgesteld enzonder geld of aan- geteekende moet terugkeeren. De postadministratie, die zoowel in haar eigen belang als in dat van afzender en geadresseerde niet anders handelen kan getracht aan die bezwaren tegemoet te komen door de uitgifte van identiteits- kaarten. Deze kaarten zijn voldoende om de iden-titeit van den houder te bewijzen bij alle handelingen te verrichten door de postkantoren in Nederland en in verschil- lende andere landen. Voor degenen, die eenigen tijd op reis gaan, zijn deze kaar ten daarom vrijwel onmisbaar. In herinnering wordt gebracht, dat •identitieitskaarten, die een geldigheidsduur van 3 jaar hebben, aan alle postkantoren kunnen worden aangevraand. Daarbij is over te leggen een one-lakte foto van den aanvrager van ±6X5 c.M (hoogte van het hoofd tenminste \x/2 c.M.); de kosten bedragen 40 cent. DE BELGISCHE STROOiBILJETTEN. Het Vlaamsch-nationale kamerlid voor Aalst, Van Opdenbosch, iheeft onlangs aan de Belgische regeering schriftelijk de vraag gesteld, welke de Belgische offi- cieren waren, die den vliegtocht boven Maastricht ondernomen hebben en er briefjes en vlaggetjes hebben uitgegooid; of deze officieren zich daarbij van een militair vliegtuig bediend hebben; wie de kosten van de reis betaald heeft en of dis- ciplinaire maatregelen getroffen zijn tegen deze officieren. De minister van spoorwegen heeft hier- op geantwoord, dat geen enkel Belgisch militair vliegtuig en geen enkele militaire vlieger dien dag zijn opgestegen; dat een raid als deze die boven Maastricht plaats had, vergeleken kan worden met die van een civielen auto, door een burger op bui- tenlandsch grondgebied bestuurd, en in geval deze overtreding in een vreemd iand mocht gepleegd zijn, het aan de re geering van 'dat land is maatregelen te nemen. De minister van landsverdediging ant- woordde, dat op den dag waarop het feit zich zou hebben voorgedaan, geen enkel militair of ander vliegtuig van Belgische militaire emplacementen is vertrokken, dus zonder vrees kan worden gezegd, dat geen enkel militair vliegtuig daarbij be- trokken is geweest. HET ROTARY-CONGRESTEOOSTENDE In een plechtige bijeenkomst van duizen- den rotariers en genoodigden is het rotary- congres met een toespraak van koning Albert in de Engelsche taal geopend. De koning zeide o.m. o'ertuigd te zijn, dat de invloed van rotary nog zal toenemen. Het in praktijk brengen van den //gulden regel" in de betrekkingen tusschen perso nen, in zaken en in het sociale leven schept dien burger-geest, die zoo moeilijk te on- derhouden en toch zoo noodzakelijk is. Want hij is het fundament van elke goede regeering. De geest van vriendschap in de internationale betrekkingen kon worden begunstigd door een geest van vriendschap in den internationalen handel. De koning verklaarde vervolgens het achttiende rotary- congres geopend. EEN GIFT VAN VON H1NDENBURG. Rijkspresident von Hindenburg heeft een bedrag -an '200 000 mark beschikbaar ge steld voor de slachtoffers van den cyloon in het Noordwesten van Duitschland. NOODWEER IN HET EMSLAND. De cycloon welke den Gelderschen Achterhoek zoo heeft geteisterd, heeft zijn weg naar Duitschland voortgezet en het ge'heele Westelijke Emsland zwaar get'eisterd,. Vooral het plaatsje Lingen aan de Ems heeft het moeten ontgelden. Van een 300 huizen werden de daken afgeruikt, terwijl een tiental huizen geheel yernield zijn. Er zijn-2 personen gedood, terwijl een derde vermist wordt. Het aantal gewon- dep bedraagt 17. In het k'leine dorp Ischen zijn een 12- tal boerderijen geheel vernield. Ook Schepsdorf is door de ramp getroffen. Meer dan 20 personen, die letsel hadden opgedaan zijn in het ziekenhuis ver- bonden. Het telefonische en telegrafische ver- keer is onderbroken, zoodat de ramp in haar vollen omvang nog niet is te over- zien. Dinsdagavond tegen tien uur werd het 3 K.M. van Neu-Stettin verwijderde plaatsje Streitzig door e'en vreeselijk noodweer geteisterd. Een plotseling opstekende wervelstorm vernielde 12 huizen, rukte verscheidene daken af en wierp deze 250 meter verder neer. Het noodweer duurde slechts 2 minu- ten en ging van sterken hagelslag verge- zeld. Vele oude boomen knapten af. De heele oogst in de omgeving is ver^ nield. Naar nader gemeld wordt bedraagt de schade, die de cycloon te Lingen heeft aangericht, alleen al een miljoen mark. Het versdhijnsel heeft zijn weg dooi Noord-Duitschland vervolgd tot in Meck- lenbur^ toe en overal veel stoffelijke schade aangericht. EEN ZONDER LI NGE STAKING. De hotels in Buenos-Ayres hebben bij wijze van protest tegen de hooge ste- delijke belastingen hun deuren geslo- ten en zullen twee dagen lang geen gas- ten herbergen. TER NEUZEN, 8 JUNI 1927. POST- EN TELEGRAF1E, Benoemd tot kantoorbeaiende le klasse de kantoorbediende 2e klasse L. J. Adriaansen van het post- en telegraafkantoor te Ter Neuzen. ORGELFONDS. Gaarne willen we, naar aanleiding van de in dit nummer voorkomende advertentie van de verlot'ng voor het orgelfonds, nog een enkel woord bijvoeg n over deprgzen. Natuurlgk komen onder de 300 pryzen, ook zeer vele prijzen voor van geringere waarde. Maar wat zijo er ondsr die drie honderd toch prachtige prijzen Ik no?m er slechts enkeleeen buffet, een fiets, een naaimacbine, 3 electrische lampen, 5 spreien, 8 poppen in verschillend costuum, schilderijen in prachtig vergulden lyst, fotogiaphieen in lyst, zooals Maurits- fort en 't Boeregat, beeldengroepen, the«- kast enz Mochten er bij da verloting nog enkele loten te verkrijgen zgn, dat wij betwgfelen, dan zullen die, dadelgk bg 't zien dier prijzen verkocht zijn. En als we dan bedenken, dat dit, uit- gezonderd die naaimachine en die fiets, alles geschonken is, dan voelen wij, hoe veel warme liefde daar achter ligt. Datisjuist het <nooie. 0RGAN1SATIE DER HULPv^ER- LEENING HIT ZEELAND. In verband met de ernstige ramp, die dezer dagen weder enkele gedaelten van ons land trof, richtte de Commissaris der Koningin in Zeeland onder dagteekening van 3 dezer eene circulaire tot de burge- meesters in dit gewest, van den volgenden inhoud z/Uit de bladen zal U zgn gebleken, dat een zeer ernstige stormramp dezer dagen enkele streken van ons land heeft getroffen. In Augustus 1925, toen Borculo en om geving door een dergelijke ramp werd ge teisterd, hebben de Zeeuwen huDne mild- dadigheid getoond en ik vertrouw, dat zg daarin thans niet zullen achterblgven. Ik acht het daarom noodig, ook thans weder een beroep te doen op Uwe mede- werking, opdat in Owe gemeente (voor zoover zulks nog niet mocht zijn geschied) eene inzameling ten bate der slachtoffers worde gehouden Aan Uw beleid meen ik te moeten overlaten de wjjze, waarop dit het best zal kunnen geschieden. Ik verzoek U, de ingezamelde gelden over te maken aan het adres van den pen- ningmeester van het Provinciaal Watersnood- Comite in Zeeland, Mr. J. F. van Deinse, Balans, Middelburg, die zal zorg dragen voor doorzending der gelden aan het Natio- naal Steuncomite, dat ook thans weder (evenals in 1925) is opgetreden. Aan dit laatste wordt verzocht, bij vaststelling der schadevergoeding rekening te houden met stormschade, welke ingezetenen van dit gewest (ik denk hierbij aan Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, voornamelgk Axel en Westdorpe) mocht hebben getroffen." Vertrouwd wordt, dat de Zeeuwsche be- volking ook thans weder naar krachten zal bijdragen tot leniging van den nood, ontstaan door deze zeer groote ramp. Ten einde een juist overzicht over de gehouden in- zamelingen mogelijk te maken, is het ge- wenscht, dat particulieren hunne giften niet rechtstreeks doorzenden aan bet Pro v. Watersnood-Comife of aan 't Nationaal Steuncomite, dcch doen toekomen aan het plaatselijk Comite in hunne gemeente, of waar dit niet aanwezig mocht zijn, aan den burgemeester. DIEFSTAL. Door een vrouw wonende in een volks- logement alhier, werd bij de politic aan- gifte gedaan van diefstal van ruim 50 zilvergeld, uit haar kamertje. Een onder- zoek wordt mgesteld. GESIGNALEERDE. Zekere R. meldde zich ten politiebu- reele alhier voor een ventvergunning. Bij onderzoek 'bleek hij gesignaleerd te staan in het Algemeen Politieblad, 'daar hij nog een vonnis te goed had. Deswege werd hij naar Dordrecht getransporteerd. GESTOORDE PRET. Maandag werd het traditioneele feest in den buitentuin bij het station alhier gevierd. Er werd lu'stig gedanst en er heerschte een opgewekte stemming, tot- dat een bezoeker, die teveel van het be- kende vocht had geproefd, zijn mede- bezoekers last begon te veroorzaken, waarom hij buite-n den tuin werd gezet. DOOR DEN STORM. Maandagochtend heerschte over deze streek een krachtigen wind, op enkele tijdstippen overslaande in storm. De windrukken waarmede deze gepaard gin- gen zijn noodlottig geworden voor de voor den landbouwer Van Driel in den Van Wuijckhuizenpolder in aanbouw zijnde schuur, welke ineenstorte. ZOMERDAG. Gisterennamiddag werd op eene weide van den heer K. Dees Azn. aan den Baan- dijk alhier de Zomerdag gehouden, uit- gaande van den Ring Oost. Zeeuwsch- Vlaanderen van het Nederlandsch Jonge- lingsverbond. Al was het geen zomersche tempera- tuur, toch was net weer in den voormid- dag nog veel belovend; we zijn er in onze weersomstandigheden nu eenmaal aan gewoon geraakt, als het beste niet kunnen krijgen, ook over het mindere al tevreden te zijn. Op het laatst kwam echter regen den Zomerdag verstoren, hetgeen jammer was voor de vele feestgangers, die zich op het terrein bevonden en voor de organi- seerende vereeniging. Te 1 uur werd de rei der spreekbeurten geopend door den heer A. Simons, ring- voorzitter te Zaam'slag, die de openings- rede hield, waarna Ds. W. de Kam, van Zoutelande sprak over ..Levensvreugde". Daarop werd pauze gehouden, g'edu- rende welke het Ghr. fanfarecorps ,,Ho- sanna* van Groede, directeur de heer 1. J. Brakman, zich liet hooren. Vervolgens sprak Ds. A. Vrijlandt van Biervliet over ..Zelfstandigheiddaarna- na de heer C. Tabak, van Amsterdam, alg. secretaris van het N. J. V. over ..Huisgezin en Jeugdwerk", Ds. W. Maas van Kloosterzande over ,,Mede ver- antwoordelijkheid de heer L. Dek van Sluiskil over ,,Gij zult mijne getuigen zijn", terwijl het slotwoord werd uitge- sproken door den rinigvoorzitter, den heer Simons. Wegens den rerr'en moest deze zich be- korten. POLITIE. De Inspecteur van Politie te Ter Neu zen maakt bekend, dat de navolgende voorwerpen als gevonden zijn aange- geven en aan de hieronder genoemde adressen zijn te bevragen. Kindertaschje, H. Heersema, Jozfna- straat 14, Ter Neuzen. Rijwielhelastingmerk, P. A. Pieters Baandijik 42, Ter Neuzen. R. K. kerkboekje, Van der Bent, Noord- straat 85, Ter Neuzen. SYNODE GEREF. KERKEN IN ZEELAND. De Synode der Geref. kerken in Zee- land heeft Woensdag een vergadering gehouden te Middelburg. Aangenomen werd het volgend voorstel van de classis Zierikzee: De classis Zierikzee stelt aan de parti- culiere Synode van Zeeland voor, haar instemming te betuigen met het rapport der meerderheid van de commissie ad hoc inzake het vrouwenkiesreoht in de kerk. Tot afgevaardigden naar de generale Synode werden benoemd als primi: de predikanten Ds. R. J. van der Veen te Goes, Ds. H. Telkamp te Middelburg en de ouderlingen G. van de Putte te Vlissingen, D. Scheele te Ter Neuzen, en als secundi. de predikanten Ds. P. van Dijk te Serooskerke (W.), Ds. A. Scheele te Kapelle-Biezelinge en de ouderlingen C. P. Vogelaar te Krabbendijke en S. den Hartigh te Middelburg. VAN EEN PLEIZIERVAART. Eersten Pinksterdag vertrok van Ber gen op Zoom een pleizierboot naar Vlis singen. Op de terugreis had men op de Schelde met slecht weer te kampen, met als gevolg, dat de boot te laat voor de haven kwam en niet meer kon foinnen- loopen, daar het water reeds te ver ge- zakt was. De passagiers hebben toen den gehee- len nacht op de boot in de Schelde moe ten verblijven, want eerst Maandagmor- gen half 6 kwam het water weer op en kon de „plezier"-boot binnenvallen. Het behoeft wel niet te worden gezegd, dat de deelnemers(sters) ,,aangename" herinneringen aan dezen tocht zullen hou den, temeer waar het den gansohen nacht geregend en gestormd heeft. IN VERBAND MET DE HAGBLSCHADE. Vrijdag had op initiatief van de burg,- meesters van Axel en Westdorpe op het gemeentehuis te Axel een bespreking plaats met die burgemeesters in Oostel. Zeeuwsch-Vlaanderen, wier gemeente op 31 Mei door hagelschade zijn getroffen. Aanwezig waren de burgemeesters van Ter Neuzen, Sas van Gent, Westdorpe, Zuiddorpe, Axel, Zaamslag, Boschkapel- le, Graauw en Stopp>eldijk, benevens een wethouder van Koewacht en de secreta ris van Axel en Hontenisse. Uit de gevoerde besprekingen blijkt, dat de door hagel aangerichte schade nog niet is te schatten, maar dat deze enkele honderd duizenden guldens bedraagt. Besloten werd een comite op te richten, weiarin alle bovengenoemde burgemees ters zitting nemen, terwijl het bestuur als volgt is samengesteld: F. Blok, Axel, voor zitter; A. van Waes, Zuiddorpe, vice- voorzitter; F. Hendrikse, Westdorpe, secretaris en J. Truijman, Boschkapelle, P. de Wael, Stoppeldijk, leden. Getracht zal worden zooveel mogelijk den nood te lenigen, terwijl door het be stuur telegrafisch een onderhoud is aan- gevraagd met den Commissaris der Ko ningin in Zeeland. „DE OUDE ZWOLSCHE VAN 1895". De op 28 Mei 1927 gehouden algemee- ne vergadering van aandeelhouders der Verz. Mij. ,,De Oude Zwolsche van 1895" te s Gravenhage, heeft de balans, winst- en verliesrekening over het boek- jaar 1926 goedg'ekeurd. Betreffende dit jaarverslag werd ons medegedeeld, dat aan premien is ontvan- gen een bedrag van f 799.238,55. Aan schaden werd uitbetaald, met in- begrip der herverzekering en nog loopen- de schaden, een bedrag van 367.184,07. Dit jaar heeft zich vooral in de afdee- ling Land'bouw Risico's, gekenmerkt door een hoog sdhadepercentage. Het dividend werd bepaald op 6 De premie-reserve loopend risico be draagt f 147.235,30. De waarde der vaste goederen, effec- ten hypotheek en banksaldi bedraagt f 384.330,89. Verder werd ons mededeeling gedaan, dat de gang van zaken over 1927, tot heden een gunstig verloop heeft gehad en dat de onderneming zich steeds op zeer bevredigende wijze blijft ontwikkelen. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Doorzitten o 11 o O I Stukloopen r U If V I- Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 22 tot en met 28 Mei in de provincie Zeeland bedroeg. Roodvonk: Hoedekenskerke 2, Nieuwer- kerk 1. Diphteritis: Sluis 1, Stavenisse 1. LANDBOUWSCHOOL SCHOONDIJKE. Bij de gehouden overgangsexamens werden bevord'erd; Van de le naar de 2e klasse: A. C. Braecke, Hoofdiplaat; J. de Bruijne, Re- tranchement; A. J. Lako, Breskens; C. M. Quist, IJzendijk'e; V. N. Voerman, Philip pine; P. Maenhout, Oostburg en W. de Zwart, Schoondijke. Niet bevorderd 1 leerling. Van de 2e naar de 3e klasse: H. Dek- ker, Schoondijke; P. J. Lourens, M. Ros- seel en Iz. A. Versprille, Aardenburg; J. A. Masclee en J. A. Poissonnier, Retran- chement; P. A. de Putter en A. B. Ver- hage, Groede; J. P. Quaak, IJzendijke; en M. J. Veibrugge, Waterlandkerkje. Van de 3e naar de 4e klasse: Jac. Dek- ker, M. Dekker, J. D'Hont Izn., A. J. B. Risseeuw, J. A. Scheele en A. Verhage, Schoondijke; J. D'Hont Azn. en P. A. de Roo, Groede; J. Lako en M. A. Manneke, Breskens; J. A. Quaak, IJzendijke, J. Rie- mens, Zuidzande en C. A. Jansen van Roosendaal, Cadzand. Voor den ni'euwen cursus werden der- tien nieuwe leerlingen ingeschreven. AXEL. Zaterdagmiddag is te Axel een twee- jarig kind door een met twee paarden bespannen voertuig overreden, doordat het plotiseling spelend den weg overliep, en kort daarna aan de bekomen verwon- dingen overleden. Den voerman treft geen schuld, daar hij een helling kwam afrijden en het hem niet mogelijk was het voertuig tijdig te doen stilhouden. - Op Vrijdag 3 Juni werden aan de Chr. Landbouwschool alhier de over- gangs- en eindlessen gehouden. Daarbij waren tegenwoordig de Rijkslandbouw- consulent voor Zeeland, de heer Const. Stevens, het schoolbestuur, de Commissie van Toezicht en eenige 'belangstellenden, waaronder het dagelijksch bestuur der gemeente Axel. Van de eerste naar de tweede klas wer den bevorderd: H. de Feijter Pz. te Axel; H. M. van Hoeve Jz. te Ter Neuzen; Jac. van de Ree Jz. te Zaamslag; M. de Feijter Pz. te Axel; M. Dekker Mz. en J. Tollenaar Gz. te Zaamslag; L. Dieleman Dz. te Axel; A. de Putter Jz. te Zaam slag; P. Ramondt Jz. te Westdorpe. Van de tweede naar de derde klas wer den bevorderd: W. van Cad'sand J.Pz. te Axel; C. de Regt Jz. te Zaamslag; S. van Hoeve Jz. te Ter Neuzen; S. van Hoeve Az„ P. Dieleman Jz. en H. Dieleman Hz. te Axel; P. Dieleman Hz. te Zaamslag; W. de Feijter Cz. te Bosohkapelle; J. Dekker Fzn. te Axel. Van de derde naar de vierde klas wer den bevorderd: G. Dees Gz. te Zaamslag; J. de Regt Pz. en W. Verstraten Pz. te Axel; G. Tollenaar Jz. te Hoek; D. de Jonge Hz. te Ter Neuzen; A. Dieleman Az. en J. van die Ree Jz. te Zaamslag; J. de Feijter Jz. te Stoppeldijk. De volgende leerlingen van de vierde klas ontvingen een diploma voor met vr.ucht genoten landbouwonderwijs en hebben de school verlaten: A. van Hoeve Sz. te Ter Neyzen; F. de Putter Ez. te Zaamslag; W. Scheele Dz. te Ter Neu zen; A. de Feijter Az. en W. Dekker Dz. te Axel; J. Dieleman Hz. te Zaamslag; L. de Feijter Jz. te Axel; P. Riemens Jz. te Zaamslag. ZAAMSLAG. Op de hofstede bewoond door den land bouwer J. D., stond bg den mestput een opstalletje waarin was geplaatst een kunst- moeder met kuikens. Vrgdagnamiddag werd door menschen die zich in die nabgheid in het veld bevonden opgemerkt dat er brand was op die hofstede waarop zij dadelgk op den brand toeliepen en alwaar bleek dat het opstalletje in brand s*ond, terwijl een 15- tal kuikens den dood hadden ge vonden. Gelukkig was eenige dagen van te voren den mestput ontruimd, anders was zeer waarschijnlijk de schuur mede een prooi der vlammeD geworden, te meer nog omdat het «uur zich reeds had vast- gezet in de omheining van de mestvaalt. Op heden 7 Juni werd alhier door Notaris Dregmars van Axel ten verzoeke van den heer A. Verpoorte en erven ver kocht een woonhuis, schuur en erf, staacde in de buurtschap Reuzenhoek. Kooper werd C. P. Oppe, alhier, voor f 540, Eveneens werd voor verkoop opgeroepen een huisje van Mej. J. J. 't Gilde te Sluis, dat ingphouden werd. BOSCHKAPELLE. In sameniwerking met Stoppeldijk zal voor beide parochies, op initiatief der ZeerEerw. heeren pastoors een afdeeling van het Wit Gele Kruis worden gesticht. Wat Boschkapelle betreft is de deelname der parochianen unaniem. De toetreding kan geschieden tegen eene storting ineens van f 1f 0,50 of f 0,25 reisp. van leden der le, 2e of 3e klasse. Deze gelden, be nevens de stortingen van donateurs, wor den aangewemd voor den aankoop van het noodige materiaal en de fiets voor de ver- pleegster. De maandelijksche contributie is vast- gesteld op 25 c., 15 c., en 10 c. naar gelang 'de klasse, waarin men zich heeft laten in- schrijven. Met 1 Sept. a.s. zal de ver- pleegster in functie treden. De bloempjesdag ten bate van het Wit Gele Kruis heeft ruim f 120 opgebracht. KOEWACHT. Zondag n.m. werd hier het feest ge vierd van de H. Kindsheiid. Door de zor- gen van de dames missie-izelatricen was ex een gecostumeerde optocht gevormd, die bestond uit niet minder dan 18 groe- te samen meer dan 300 kinderen. il de groepen met witte en zwarte paters en zusters, Pius IX en zijn zouaven, Koningin Elisabeth met hofdame en wees- ineisjes, de drie Koningen, de vlucht naar Egypte, trokken de aandacht. Er was veel volk op de been en daarvan maakten eenige dames gebruik om een collecte te houden voor de missie. Door het bestuur der Coop. Boe- renleenbank alhier, is benoemd tot afge- vaardigde voor de algemeene vergadering van Raiffeisenbanken te Utrecht de heer A. Geerards, kassier der bank. MIDDELBURG. Donderdag 1.1. hield het Suppletiefonds „Draagt Elkanders Lasten" de Vereen. die steun verleent in de verplegingskosttn op Vrederust, haar jaarvergadering in het •Militair Tehuis alhier. De vergadering werd op de gebruikelijke wijze geopend door den vcorzitter Burge meester Mulder, die liet zingen Ps. 89 vers 1, en voorging in gebed. Daarna las hij voor Galaten 6, sprak een welkomst- woord en gaf in korte trekken een overzicht over het laatste jaar, waarin doordeijvere bemoeiingen van den beer Tissink uit Middelburg veel nieuwe leden zijn toege- treden op verscbillende p! aatst n op W alcheren en Zuid Beveland en Noord-Beveland en op Schouwen. Tholen behoeft nog een krachtigen stoot. Z.-Vlaanderen helpt op sommige plaatsen warm mee, ofschoon nog veel afdeelingen van Vrederust hun laks- heid toonen door alle medewerkirg te onthouden. De verplegingskosttn op Vrede rust bedragen thans f800 per jaar. Een bedrag dat door zeer velen, die het ongtluk treft, niet kan worden bekostigd, zoodat voor velen het Suppletiefonds een ware uitkomst is. Nadat de notulen waren gelezen, deed de penningm. verslag van inkomen en uit- gaven. Ontvangen was f 1020.04'/, en uit- gegeven f567.83'/,. Zoodat eea saldo bleef van f 452.21, met het saldo van vorigjaar was in kas 1 Jan. 1927 fl523.11'/,. De rekening werd nagezien door de heeren Wessels uit Goes, en Cappon uit Breskens en in orde bevonden. Door Ds. de Llgt wordt naar aanleiding der rekening gesproken over steun, die de vereeniging van de stichting Vrederust zou kunnen genieten bij een mogelgk-voorstel van het hoofdbestuur op de e.k. algemeene ver gadering. Uit de woorden van spreker blijkt de hartelijke tympathie van het hoofdbestuur met de vereenigirg D. E. L. Door den secretaris werd het jaarveislag uitgebracht, waaruit blijkt dat het ledental is geklommen van 392 en 19 corporaties tot 782 leden en 23 corporaties. Het voorstel, dat de afd Koudekerke vorig j^ar bracht op de jaarvergadering der stichting was niet bevorderlgk aan den uitbouw onzer vereen'giDg, en een samen- spreking tusschen bestuur en leden onzer vereeniging met den voorsteller van de afd. Koudekerke bracht geen toenadering waarop onzeTzijds was gehoopt. Steun werd verleend aan een zestal ge- zinnen en thans genieten ook een zestal steun, terwijl het jaar nog niet op de helft is. Bg de verkiezing van bestuursleden werden herkozen de heeren L Melse Jz. te Serooskerke en J. Coumou te Zierikzee. Bg de begrooting voor 1927 werd voor- gesteld voor steunverleening de som van fl500 beschikbaar te stellen. De verga dering sprak haar blgdschap uit, over den grooten vooruitgang in ledental en financien en besloot eenparig tot krachtige voort- werking op vele plaatsen, vooral door den arbeid van den heer Tissink als collectant en boot t dat onze menschen dezen collectant en zgn pogen hartelijk steunen, opdat het ideaal der vereeniging te komen tot 6000 leden in Zeeland spoedig moge verwerkelijkt worden. Het blijkt toch altoos weer, dat deze vereeniging ciet genoegzaam bekend is en velen het groote nut tot toetrediDg als lid niet gevoelen, vcoraleer een geval in eigen familie dit leert begrgpen. Nadat de heer De Jager uit Ter Neuzen was voorgegaan in dankzegging, sloot de voor zitter deze aangename vergadering. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebiben zich in deze gemeente gevestigd: A. Dophemont, dienstbode, Nieuwstraat 56, van Antwerpen. J. Deij, verpleegster, Axelsche straat 59, van, Korltgene. H. van Lanigevelde, dienstbode, Dekkerstraat 52, van Rotterdam. E. J. M. Lamb regt.s, verpleegster, Axelsche straat 50, van 's Hertogenbosch. C. Reck, sc'hipper, Nieuwstraat 3, van Ant werpen. Vertrokken: C. de Vos, kleermaker, Steenkamplaan 74, naar Alphen a/id Rijn. J. de Jonge, bakkersknecht, Noordstraat 79, naar Biervliet. A. P. Wilhelm, kleermaker, Nieuwediep 59, naar Oostburg. A. M. Baart, dienstbode, Dijkstraat 2, naar Rotterdam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2