puhol Fietatochten V. Rossem S patent verpakking cts. Morst niet. - Scheurt niet. - Geeft geen kort. iichte baaitabak INGEZONDEN MEDEDEELINGEN Het Doorzitten bij Wielrijden, een door de zon verbrande Huid, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tuhe 80 ct. EEN K. L. M.-MACHINE MET MOEITE GERED. In den nacht v-an Zaterdag op Zondag was t heele consternatie op het vlieg- terrein Leipzig-Mackau. Door tot nog toe omqgkende oorzaak brak n.l. "brand uit in een der groote vliegtuigloodsen, waar een groot aantal vliegtuigen opgeborgen was. Onder die machines bevond zich ook het vliegtuig H.N.A.D.P. van de K. L. M., dat op een van de vele tochten, die de Amerikaansche dagbladmagnaat van Leai Black in de laatste maanden geregeld met onze luchtvaartmaatschappij maakt, dienzelfden dag te Leipzig was aange- komen. Door de groote voortvarend'heid van het vliegtuigpersoneel en de hulp van de piloten Geysendorffer en Scholte, die midden in den nacht ijlings van hun hotel naar het terrein kwamen, ontsnapte het mooie vliegtuig aan het dreigende gevaar Van verbranden. Het kon nog juist bij- tijds uit de brandende hangar naar buiten gehaald worden. Een groot aantal toe- stellen werd een prooi der vlammen. Het reddingswerk werd uitermate belemmerd en gevaarlijk gemaakt door het steeds ontploffen van benzinevoorraden. De K. L. M.-machine kan dus gelukkig haar tocht, die ditmaal naar Neurenberg. Leipzig, Dresden en Weenen voert, ver- volgen. Na terug'keei te Londen zal. de H.N.A.D.P. zich nog eens met den- zelfden passagier en diens gezelschap naar Kopenhagen begeven om daarna de vlucht heen en weer naar Batavia te onder- nemen. EEN VERIJDELDE LYNCH-POGING Te Tampa, in den staat Florida, heeft een menigte van 2000 personen gepoogd eenige gevangenen, die alle leden van een gezin van vijf personen hadden ver- moord en nu in hechtenis waren, uit de gevangenis te halen ten einde hen te lyn- chen. Politie en militaire macht grepen echter in en verijdelden de poging. Daar- bij werden eenig'e aanvallers gewond. GEVECHT MET EEN REUZEN- POLIEP. Terwijl Zaterdag de duiker Hook in de Pugent Sound (staat Washington) op zoek was naar verloren vischnetten kwam een reuzen-poliep op hem afglijden, met het lijk van een man in zijn armen. Met enkele daarvan het lijk vasthoudend trachtte de octopus met de andere Hook bij de beenen te grijpen. Met zijn met ijzer beslagen stok en zijn zakmes stelde de duiker zich te weer en hij slaagde er niet slechts in zich het ondier van het lijf te houden, maar het, door zijn vangarmen af te snijden, onschadelijk te maken. Toen hij met de prooi van de poliep aan de op- j pervlakte verscheen, bleek deze een ma- troos te zijn, die enkele uren te voren van een sleepboot overboord was gevallen. HET LICHTEN VAN DE ..MOLTKE". Deze week hoopt men den Duitschen sJagkruiser ,,Moltke" te lichten, welke met andere schepen van de overgegeven Duitsche vloot, door de Duitsche beman- ning in 1919 te Scapa Flow (Schotland) werd tot zinken gebracht. De ,,Moltk'e", 23.000 ton, heeft 8 jaren lang in ruim 20 meter diep water gelegen met de kiel naar boven. lndien het lich- tingswerk gelukt, dan is dit, schrijft de Daily Mail'' te beschouwen als een der grootsle prestaties van het moderne ber- gingswerk. De slagkruiser ligt op 8 mijlen van Stromness (Ockney-eilanden) en 3 mijlen in Lyness, eiland Hay, waar de bergings- maatschappij Cox and Danks Ltd., haar operatie-Sasis heeft. In de laatste 3 jaren zijn 21 Duitsche torpedo-jagers gelicht. De „Moltke" zal met de kiel naar boven gelicht en weggesleept worden. Het schip helt over naar stuurboord. Een luchtkoker werd op het schip ge- bouwd en een opening gemaakt door den bodem. De stuurboord-afdeelingen zijn luchtdicht gemaakt en hierin werd samen- geperste lucht gepompt. Trossen aan dezelfde zijde aang'ebracht van de groote droogdokken, die langszij zijn vastge- meerd. De stuurboord-zijde wordt lang- zaam opgeheven tot zij gelijk komt met de bakboordzij en de kiel steekt nu voor de helft een meter boven water uit. Meer samengeperste lucht wordt nu aangewend om het schip hoogerop te brengen en daarop zal het op een zandbank worden gesleept voor een nader onderzoek. ZEVEN SOLDATEN VERBRAND. Een machinegeweer-afdeeling in het district Posen, die in een hooischuur over- nachten, is het slachtoffer geworden van een vreeselijke catastrophe. Toen de soldaten in de schuur ingesla- pen waren, brak er brand uit, die zeer snel om zich heen greep. Zeven soldaten zijn verbrand; 14 wer den zoo zwaar gewond, dat men aan hun behoud twijfelt; 15 andere liepen ook zware verwondingen op. De oorzaak van den brand zou gelegen zijn in het achteloos wegwerpen van een brandende sigaret. SCHOONHEIDSCONGOURS. Volgens een bericht uit New-York aan het .Journal is op het international schoonheidsconcours te Galveston, waar- aan 38 jonge dames van wie 30 van Ame rikaansche nationaliteit, deelnamen, als schoonste erkend miss Dorothy Britton van New-York. De tweede prijs is toe- gekend aan miss Ada Williams een meisje uit Florida. Miss France, of zooals haar ware naam luidt, mile Robete Cusey kwam op de achtste plaats, miss Italy op de tiende. EENE, DIE ER TEGEN KON. De wildernis kan menschen breken, maar ook maken. „Orlanda" vertelt in Orang Peladang, waaruit het Kol. Week- blad t overnam, het geval van een vrouw, die met moed in de Indische rimboe be gan, maar den strijd moest opgeven en stelt daar tegenover dit andere geval: „Ik heb daarbuiten ook een vrouwtje ontmoet, vroeger een der meest gevierde Haagsche meisjes, een modepopje, een echt mondain flirtziek ding, zoo eentje waarvan men al van tevoren met zeker- heid zou durven zeggen, dat ze het geen maand in de rimboe uithoudt. ,,Nu heeft ze drie kinderen, ferme, jolige boys. Den twee oudsten geeft ze school- onderwijs volgens de Clerx-methode en haar grootste trots is, dat ze andere kin deren een jaar op school vooruit zijn. Ze heeft een kliniekje opgericht voor de be- volking en zit daar iederen ochtend ,,zeere beenen' te verbinden; ze poot haar eigen aardappels en groenten, teelt kippen en koeien, bakt haar eigen brood en houdt de kas bij voor haar man. Gaat die op tournee, dan wordt het heele stel, als de tocht het maar eenigszins toelaat, op paardjes of in een draagstoel geladen en sjouwt met hem mee. Dan is het vacantie en genieten ze alien luidruchtig. Haar ge- zicht is rood-verbxand, haar lichaam heeft al lang de etherische slankheid van vroe ger verloren, haar haren zijn meestal wat wanordelijk door de knuisten van haar drietal, en in haar japonnen is ze hooeloos bij de mode ten achter. Maar ze is intens- gelukkig en zou voor i geen geld na^r een groote plaats overgeplaatst willen wor den, waar ze ,,weex met al dien onzin mee zou moeten doen!" ,,Zoo kan de rimboe ook zijn voor de vrouw!" m TOT SCHADE DER VOLKS- GEZONDHEID. Reeds meermalen is er van verschillen- de zijden op gewezen, dat het clandestien stoken van gedistilleerd zeer nadeelig is voor de volksgezondheid. Deskundigen hebben helder uiteengezet, hoe onvolko- men de clandestiene stoker zijn product moet bereiden. Waar de fabrikant van zuiveren alcohol vaak tot 25 en meer van zijn ruwen alcohol in den vorm van brandspiritus en foezelolie moet afschei- den, ds het duidelijk, welke hoeveelheid onzuivere stoffen mede opdrinkt degene, die zich waagt aan het product van den clandestienen brander, wien de middelen tot zuivering van het ruwe product ont- breken. In Amerika moeten herhaaldelijk in de ziekenhuizen patienten worden op- genomen, die door het drinken van der- gelijiken alcohol ernstig ziek zijn gewor den. Voor ons land is dit gevaar volstrekt niet zoo denkbeeldig als men wellicht ver- onderstelt. Telkens lezen wij berichten •inzake ontdekking van geheime stokerijen. waarbij blijkt hoe primitief de fraudeurs moeten werken. Zoo dienen fietsbanden soms als afvoerbuizen, en doen allerlei zelf samengeprutste toestellen dienst. Het clandestien gestookte gedistilleerd gaat veelal naar de clandestiene kroegen, wel- ker exploitanten zeker niet van het beste allooi zijn. Zoo werd oniangs een clan destiene kroeg ontdekt, waar aan kinde ren van 15 a 16 jaar borrels werden ge- schonken voor de helft van den gewonen prijs. Ziedaar de geweldige fatale gevolgen zoowel voor de volksgezondheid als voor de zedelijkheid van het te hoog opsc'hroe- ven van den accijns op het gedistilleerd. Men heeft nu zes jaren den tijd gehad om de gevolgen van den verdubbelden accijns te overzien. Wie deze gevaren voor de volksgezondheid wil wegnemen en de zedeliikheid oprecht wil beyorderen zal moeten streven naar een heffing van den accijns tot een redelijk peil, opdat de lust tot smokkelen en tot geheim distillee- ren weer tot het verleden zal gaan be- hooren. EEN CHANTAGE-PROCES. In de Old Bailey te Londen hebben zes heeren terechtgestaan drie werktuig- kundigen, een musfcus, een kantoorman en een bookmaker beschuldigd van chantage. Zij hebben kans gezien, in den tijd van drie en een half jaar een leger- officier in totaal 10.754 pond sterling, of ruim 129.000 gulden af te persen. De persverslagen maken, op grond van de bepalingen der desbetreffen.de wet, geen melding van de compromitteerende ante- cedenten van den offioier, welke de afper- sers zoo voordeelig hebben uitgebuit. Ook is, op verzoek van den rechter, de naam van den officier niet openbaar gemaakt: hij wordt vermeld als „The Captain". Deze heeft gedurende den tijd, dat de af- persing duurde, Neder'land bezocht, waar- heen zijn kwade geesten hem achtervolg- den en waar een hunner hem te Amster dam vierhonderd pond afzette onder het voorwendsel, dat hij zou trachten zijn metgezellen verdere chantagepogingen te doen staken. De heeren zij er leelijk af~ gekomen. Zij zijn alien veroordeeld; vijf tot straffen varieerend van acht tot vijf- tien jaar gevangenisstraf, de zesde, de bookmaker, tot levenslang. Volgens den rechter was deze chantagezaak de ge- meenste, die hij sedert 25 jaar had mee- gemaakt. HOE MUSSOLINI VAN SCHOOL GING EN METSELAAR WERD. Een interessant document over de eer- ste levensjaren van Mussolini is in de ar- chieven van de stad Turijn ontdekt. Het is een brief, dien die moeder van den te- genwoordigen Duce mevr. Rosa Maltoni, destijds een arme ond. rwijzeres, 32 jaar i S E 3 *3 MEDEOIELIIGEH. geleden aan den prefect van Turijn-zond om hem om steun te vragen ter voltooii'ng van de opvoeding van haar zoon Benito,, toen twaalf jaar oud. „De financieele moeilijkheden waarmee zijn gezin te kampen heeft", schreef zij, ,,zijn zoo groot, dat mijn zoon genoopt zal zijn, zijn studie te staken, ondanks alle hoop die de leeraren op hem gevestigd hebben". Het verzoek werd echter niet ingewil- ligd, en de jonge Benito moest de school verlaten en metselaar worden. Men weet, dat Mussolini, ondanks den harden arbeid waartoe hij genoopt was, zijn weinige vrije uren gebruikte om zich .te ontwikkelen en de uitgeibreide kennis te verwerven, die thans de bewondening opwekken van degenen, die met hem heb ben gesproken. VALSCHE HONDERD DOLLAR-BILJETTEN. De procureur-generaal bij het gerechts- hof te Amsterdam, tevens leider der Ne- dierlandsche centrale inzake falcificatien, vestigt de aandacht op een tot nu toe on- bekend gebleven persoon, die in hotels en winkels valsche honderd dollar-biljetten waarvan het cijfer 2 vetanderd is in 100 en welke de beeltenis van Jefferson dra- gen, in betaling geeft. Dit is te Amster dam, Rotterdam en Scheveningen reeds geschied'. Het opgegeven signalement luidt als volgt: leeftijd ongeveer 35 jaar, lengte 1.65, blond uiterlij.k, glad gezicht, don- kere gelaatskleur. De man spreekt vloeiend Fransch en Duitsch en gebroken Hollandsch. Omtrent zijn klceding zijn de volgende gegevens verstrekt: blauw of bruin ge- streept costuum met grijze overjas: hij kan ook een blauwte regenjas dragen met op- vallende weerschijn-voering. Aanhouiding van bedoelden vreemde- li.ng wordt verzocht. EEN „VLUCHTIG" KAMERLID. Binnenkort zal het Kamerlid voor Loir- et-Cher, Rene Chavannes, zich voor de rechtbank te Blis te verantwoorden heb ben wegens het veroorzaken van den dood door schuld (het overrijden van een voetganger met zijn auto). Als verzwa- rende omstandigheid wordt hem daarbij aangerekend, dat hij na het ongeval de vlucht heeft genomen. Maar ook nog voor .een andere vlucht zal deze depute eerlang moeten terechtstaan n.l. voor een ..huwelijks vlucht" (men spreekt toch ook van belastingvlucht?) In December van verleden jaar zou hij in het huwelijk treden met een Parijsche. De maire van het 16e arrondissememt zou 't huwelijk voltrekken, voor welke plech- tigheid een Kamerlid is nu eenmaal niet iedereen de mairie bevlagd was. Maar de bruidegom verscheen niet. Hij bleek er den brui van gegeven te hebben j op grond van een anoniemen brief kort tevoren ontvangen, die voor zijn aan- 1 staande geeszins vleiend was. Naast deze moreele grief heeft de Parisienne echter ook nog een zeer materieele grief tegen hm: zij heeft van haar spaarduitjes zelf den verlovingsring moeten betalen, omdat haar finance daartoe niet in staat was en voorts had zij 10.000 francs ten koste ge- legd aan de verfraaiing van haar woning, die immers straks een politicus tot waar- dig tehuis moest strekken. Zelfs had ze ook nog het huwelijksgewaad harer schoonmoeder moeten bekostigen! Zij heeft het ontrouwe Kamerlid thans in rechten voor 50.000 francs schadeloos- stelling aangesproken. HET EIND EENER VENDETTA. In het dorp Aggius op Sardinie heeft oniangs een aloude plechtigheid plaats gehad waardoor aan een jarenlange bloed- veete een einde is gekomen. Een scha- penfokker was vier jaar geleden met een zeis neergeveld. De verdenking viel op den man van zijn nicht, doch deze had een alibi en werd vrijgesproken. Nietemin werd er een vendetta afgekondipd. Eenige maanden later werd weer een oord gepleegd. Een der vermoedelijke daders kreeg 33 jaar gevangenisstraf. De bisschop van Tempio besloot tus- schenbeide te komen om een eind te ma ken aan de bloedwraak. Hij riep zijn schare in de kerk bijeen. In een dubbele rij stonden tegenover elkaar de dertig ge- zinshoofden, jongen en ouden, die elkaar wraak gezv/oren hadden. Nadat de bis schop vrede en welbehagen gepredikt had begon hij met de plechtigheid der verzoe- ning. Met het kruis in de hand ging hij naar de plaats waar de vijanden stonden. Een voor een stelde hij den mannen de vj^ag of zij bereid waren vrede te sluiten met hun vijanden en luide klonk telkenS het bevestigende antwoord. Daarop noo- digde de bisschop hen uit eerst het kruis en daarna hun vijanden te lcussen. Aan de uitnoodiging werd voldaan en daarop trokken de dertig man naar het huis eener vrouw, beschuldigd van medeplichtigheid aan een der moorden. Met groote plech tigheid ontving zij de mannen en omhelsde ze. Zoo is er eindelijk vrede in Aggius DE TWEE KINDEREN VAN* HET KERKHOF. Op het kerkhof van Montrouge, bij Pa- rijs, zag op een avond een vrouw achter een grafsteen twee kleine meisjes zitten, die elkaar omvat hidden en stilletjes hui.1- den. De kinderen waren netjes gekleed. zagen er gezond en zindelijk uit, maar wisten op de haar gestelde vragen geen antwoord te geven. Ze zeiden alieen: „Mama is weggegaan". Ze waren zus- jes, -gelijk uit de gelijkenis gemakkelij was te zien. Ze hadden beiden licht blond haar, blauwe oogen en een heel blanke huid. De oudste was zoowat drie jaar, de jongste een jaar. De kleinen werden naar het politiebureau gebracht, waar men bespeurde, dat in de kleeren van elk der kinderen een briefje was ge- naaid, dat in keurig handschrift en gram- matisch feilloos was geschreven. Het briefje van het oudste meisje luidde: ,,Ik laat mijn kinderen aan Gods genade over. Als een goed mensch ze opneemt, dan weette hij, dat ik mijn kinderen weer zal opzoeken, zoodra ik een plek heb gev'on- den, waar ik ze onderdak kan brengen. Thans moet ik weg, en zonder mijn kin deren mee te nemen, daar ze anders van ellende zouden omkomen. Maar ik zal voor ze betalen, als zij goed verzorgd worden. Meldt uw vondst door de bla- den, en ook het adres waar mijn kinderen zullen zijn. Ik kom terug". Het andere briefje was korter. Het zei alieen: ,,Wie mijn kinderen vindt en bewaard, wordt verzocht zijn naam door de kranten be- kend te maken. Hij zal een goed werk doen en zijn loon ontvangen Een vrouw wilde de kinderen opnemen, maar de autoriteiten vonden het beter, ze naar het weeshuis te dirigeeren. Klee ren en lichaamsverzorging bewijzen, dat de kinderen uit een ,,burgergezin" af- komstig zijn.. De kranten hebben de af- beeldingen der kinderen gebracht, om de moeder te overtuigen, dat haar kleintjes niet verloren zijn. Misschien komt na eenige jaren een rijke dame, die de von- delingetjes opeischt en haar de geschiede- nis van een moeder vertelt Het oudste kind spreekt Fransch maar is van volkomen ..Noorsch" type en ver telt van een papa, die een kleurig costuum droeg en van twee honden, die voor de deur lagen. Het meisje had ook eens hoo- ren schieten, en begint te schreien als men dan verder vraagt. Deze kinderen heb ben een geschiedenis. Zal die ooit be- kend worden? WRAAK NA VTJFTIG JAAR. Ik heb haar d odgsschoten omdat zij mij in 1874 ontrouw is geweest, en daarvan kon ik de h^rinner.'ng niet meer verdragen M t deze verwonderljjke woorden meldde zich een 83 jarig man in het dorp Chateau villain (Haute Marne) bp de plaatselpke gendarmerie, en het bleek inderdaad, dat hp zijn 76 jarige 7rouv had do dgeschoten. Het misdrijf had plaats gehad terwijl de ongelukkige vrouw sli"p. Later herhaalde de moordenaar, Michiel ge aamd, zpn be- kentenis voor dea rechter van instructie hij presideerde, dat hij een haL e eeuw zijn leed had gedragen over het verraad, waaraan zij zich in de eerste maanden van hun huwelijk had schuldig gemaakt. Uiterlijk wa9 hun echt sindsdien volkomen normaa! geweest, maar de hem aangedane smaad had hij n'et kunnen vergeten. Deze was hij betreurde het, maar zei er niets aan ta lubben kunnen doen plotseling weer bij hem boven gekomen, toen hij een oogea- blik in het slapende gelaat van zpn hoog- bejaarde leven^gezelli;. de trekken van haar jeugd meende terug te zien. DE MILLIOENEN VAN DEN MATROOS. Een matroos van den draadioo^en dienst der marine te Rochefort had aan ied ;r die het hoo'en wilde verteld dat hij een som van 25 millioen do lar e fde, hem door zijn rnoed-r vermaakt. die in Amerika was her- trouwd en d var overleden was. Hij had als bewps o.m. een telegram van een Ameri- kaansch notans, die medeieelde op weg naar Frankrijk te zijn om de erfenis te komen regelen. Op het bericht van dit buitenkansje, dat door de bladen verspre'd werd, ontving de matro s brieven van jonge m-isjes, die een plotsellnge genegenheid voor hem hadden opgevat, alsmede van uit- vinders, die z:ch tot hem wen Idea om kapitaal voor hun inveufies De evfgenaam antwoordde op al die brieven, maar hij was voorloopig nog alle;n matroos zon der eigen inkomsten. Een'ge bankbiljetten om hem in staat te stellen, de afwikkeling der erfeois af ta wach'en, zouden Dm niet onwelkom zijn En er waryi m isjes, die hem geld zonden, bij elkaar eenige duizenden francs. Tot dezer dagen ontdekt werd, dat het heele verhaal van de erfenis uit de lucht was ge- grepen, zelfs erger dan dat, want als het telegram van d°n notans draadloos was overgekomen, zou het altbans indetterlijken zin uit de lucht gsgrepen en toch waar goweest zpn. Maar dat telegram had hij zelf verzonden het was doo het postkantoor opgevangen en aan hem bez rgd. Dep-eulo- erfgenaam zal nu voor den k ijgsraad moeten verschpnen. EEN PR EDI KANT IN DE PENURIE. De predikant Boy 1 te Perran Zabuloe, io Cornwall, werd met broodsgebrek be- dreigd, omdat bij groo'e moeite had zijn inkomeu los te krijgen en had zich daarom tot het arm' estuur om onderstand moeten wenlen. Zijn plan was ook zich bpwerk te versckafl-n met bet k'oppen van steenen. Gelukkig is dit niet noodig gebleken, want toen een van zijn gem entenaren hoorde hoe slecht de dominee eraan toe was, zegde hij hem steun toe, opiat hij het een tijdjs uit zou kunnen zingen Ds. Boyd heeft nu de 25 gulden die het armbestuur hem al had uhgekeerd, in dank teruggezonden. DE SCHIETPARTIJ TE MERXEM. De Antwerpsche correspondent der meldt d d. 24 Mei Toen Dinsdagmorgen heel in ds vroegte ten insp^cteur van politie en drie agent-n van Merxetn, (Antwerp^n) zouden overgaan tot de aanhouding van een ge=aarlijken bandiet, zekeren L in 'n woning in de Wuy'slei onts'ond er een bevige vechtpartij, waar ij verscheidene rovolverschoten gewisseld weiden. De bandiet verwo-dde den inspecteuren de agent=n zoodanig, dat zi) naar het ziekeohuis moesten worden overgebracht. La'er werd de bandiet op zijn bed ge- arresteerd, waarbp bleek dat ook bij doode- lijk^Tgewond was. Nader mf.dt men De bandiet, die men pas, toen hp zelf levensgevaarlijk was gewor d, nadat hp 3 poMtiemanren bud neargescho'en, te Merxem (Vlaanderen) heeft ku nen arresteeren, is Donderdagnach', in he' ziekenhui«, waar- heen men h m had gebracht, overleden. Kort voor zijn dood is hp nog, zoowel voor de wet als voor de kerk gehuwd. De drie gewonde jioli'iemannen maken het red Ipk wel. EEN VROUWELIJKE EX-GEVANGENE ALS PARIJSCH VERKEERSAGENTE. Op een der groote avenues van Parijs, leidende naar de wijk Batignolles, is Zon dag het verkeer bijna drie kwartier lang stopgezet door een vrouw, die men voor een vrouwelijke politie-agent hield. Zij was in keurige blauwe uniform gekleed, had een witten verkeersstaf in de hand en gebruikte deze op waarlijk geniale manier. De geheele weg zag zwart van de wachtende auto's totdat eindelijk op het getoeter van twee vracht- wagenbestuurders.eenige ec'hte poktie- agenten kwamen toeloopen. De pseudo-verkeersagemte werd toen naar het bureau meegenomen, waar zij opgaf, met het oog op de te verwadhten vorming van een vrouwelijk politiekorps ..alvast wat vooroefening te hebben ge- houden." Zij bleek daarvoor echter al zeer weinig in aanmerking te komen, want zij is een voorwaardelijk on'tslagen ge- vangene met een zwaar vonnis tot haar last. TOB NOOIT HOEKJE. Geluk! Dat is de ongrijpbare schim, waarop i'eder menschenkind jacht maakt. Dat is de veelkleurige waan, die zoo menigeen op dwaalwegen lokt, en on danks het feit, dat hij keer op kee'r b-ittere ontgoocheling brengt, er telkens opnieuw in slaagi, het goed vertrouw'en der be- drogenen te herwinnen. Geluk in zaken, geluk in de liefde, geluk in het leven! Zie daar het trio bijeen, dat in nevelig ver- schiet ons zoo verleidelijk kan toewenken, om dan plots, als wij hartstochtelijk toe- snellen, te verdwijnen. Ach, wie zoo het geluk zoekt en dat zijn er helaas zeer velen komt van een koude kermis thuis want hij neemt den schijn voor de werkelijkheid. Het geluk is niet gelijk een gouden fee uit een sprookje, die plot seling het tooverland van belofte voor onz'e begeerige blikken ontsluit. Het ge luk is een te kostbaar ibezit dan dat het ons zoo maar in den schoot zou wor*den geworpen. Wie in waarheid gelukkig wil worden, wie zich wil vrijwaren voor een schijn- geluk, cfht wel een oogenblik van voldoe- ning schenkt, doch door zijn ongestadig- heid een zeer wisselvallig bezit is, zal be- dacht moeten zijn op een zoo harmonisch mogelijke ontwikkeling van zijn innerlijk leven. De wilskracht moet worden gevormd, het levensinzicht verdiept, de materieele en psychische bestaansfactoren moeten met elkaar in evenwicht worden gebracht. Eerst wanneer men zich hierop toelegt, worden de voorwaarden geschapen voor het deelachtig worden van een werkelijk duurzaam en onuitputtelijk rijk geluk. Wi) moeten ons lichaam en onzen geest maken tot een tempel, die waardig is om tot woonstede van een verpuurd geluk te dienen. Dan alieen kunnen wij aanspraak maken op het waarachtig levensgeluk, Laten wij dit eens een wijle overdenken en onze levenspractijk er naar inricbten Dan zullen wij allereerst leeren het schijn- geluk te onderscheiden van het ware ge luk, zoodat wij niet langer'zoeken in rich- ting'en, waar toch geen daadwerkelijke bevrediging te vinden is, terwijl wij voorts onszelf ontvankelijk zullen maken voor het eene reine en sterke g'eluk: een rustige en evenwichtige levensbeschouwing. Dr. JOS. DE COCK. Voor de Jezers van ons blad geeft onze psyehologiscih medewerker Dr. Jos. de Cock, Van Merlenstraat 120, s Graven- hage, gratis zielkundige adviezen o.m. over de wijze, waarop zij hun geest kun nen verfrisschen en hun wilskracht en energie kunnen versterken. De vragen zullen in dit blad geregeld worden behandeld.- Mochten de beant- woordingen te uitvoerig worden dan di rect schriftelijk aan de aanvragers. na*;;

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 6