GEMEN8DE BERICHTEN. SPORT. 12,13 59,15 9,76 34,70 35,10 dan 30 van zijn (katholieke) menschen biijkbaar niet hebben gestemd op hun par- itij. Dit vindt spreker verkeefd, de katho- lieken moeten zich vast aaneensluiten. Wat het miet-openmaken van alle biljet- ten door den burgeme-ester, die van af den eersten dag als Aardeniburgsch burger- vader door de Protestanten is ,,gekant" geworden, betreft, merkt spreker op, dat zulks ook op veel andere gemeenten d'ik- wijls plaats heeft „om op te schieten". Daarover kan men dus eveneens niet val- len. Door een vern-uftig stelsel van stem- menverdeeling, zegt spreker voorts, heb- ben zij (de Prat, e.a.) getracht de meer- derheid te behalen; .het is hu.n niet gelukt. Heeft een van u gezien dat er fraude gepleegd werd „Neen", roept spreker. Spreker legt er den nadruk op, dat deze vergadering niet is samengekomen am de handelingen van de justitie te be- critiseeren en stelt dan voor aan de hee- ren M. van Schaick, Ruys de Beeren- brouck en Donner, Minister van Justitie, een telegram van den volgenden inhoud te zenden: Roomsch Katholieken van Aardenburg en omstreken ten getale van 2500 in open- luchtmeeting te Aardenburg bijeen, vra- gen van -u s^eun in moeilijken strijd voor billijkheid en recht. Daarna hield de heer Piet Kasteel, lid van het Gilde der klare waarheid te Am- stermdam, n vurige propagandarede voor het Roomsch Kath. geloof en zinspeelde niet anders op het te Aardenburg gebeur- de, dan dit niets anders te noemen dan ..eiigenlijk een nietsje" in de reeks van tegenwerkingen, die de R.-K. kerk in den loop der tijden heeft ond'ervonden. De Katholieken in Aardenburg hoeven er zich niet warm over te maken. ,,Aaneenslui- ting maar", vond spreker. Nadat het Fanfarekorps en de zang- vereeniging van Eede nag een paar lie- deren hadden laten hooren, nam het raadslid W. v. Vooren even de spreek- plaats in. De heer v. Vooren gaf te ken- nen, dat er zich in Aardenburg verschei- den stem-men deden hooren van samen- voeging met Belgieen maande de menigte tot kalmte aan. Naderhand bleek ons, dat deze geheimzinnige woorden doelden op het feit, dat zich op dat mo ment eenige Belgische annexionisten on- der het publiek b-evonden. Van Vooren drong er op aan nu het Wilhelmus te zingen, wat gesohiedde. De heer Nolet sloot de samenkomst, welke ordelijk uiteenging. Bij de mededeelingen betreffende het gebeurde bij de stemming voor leden van den gemeenteraad te Aardenburg, is her- haaldelijk gesproken van een candidaat der S. D. A. P. en zelfs van een monster- verbond tusschen anti-rev., vrijz. en S. D. A. P. Thans blijkt echter, dat er te Aar denburg geen afdeeling der S. D. A. P. is en er alleen kan gesproken worden van een lijst ingediend voor arbeiderscandi- daten. doch niet van een bepaalde poli- tieke partij. van 4 centimeter sloegen op veel plaat- sen de glasramen tot scherven, terwijl de krachtige druk van den wind bij menig- een ernstige dakschade teweegbracht. Op een plaats sloeg de scho-orsteen door het dak van de keuken, terwijl bij een in aanbouw zijnd huis de pas rechtgezette kozijnen uitgerulkt en tegen den grond gesmakt werden. Angs'tige vrouwen dachten, dat we een hernieuwing van de Borculo-ramp zou- den beleven en vluchtten met de kinderen in den kelder. Gelukkig is deze vrees ongegrond gebleken. Na een goede taen minuten was de ra- zernij der elementen uitgewoed, toen de wind, even snel als hij naar den West- hoek gesprongen was, weer naar het Oosten omsloeg. Andere dan materieele schade hebben we gelukkig niet te betreuren. Verplaatsing. De heer W. van Aken, technisch-amb- tenaar bij den Rijks-Waterstaat alhier, wordt met ingang van 1 Aug. a.s. ver- plaatst naar Zwolle. Gedurende de acht jaren, die de heer Van Aken als zoodanig bier werkzaam was, heeft hij zich onder de bevolking van Sas van Gent veel vrienden verwor- ven, daar hij door velen, vooral op bouw- kundig gebied gaarne geraadpleegd werd m aangelegenheden, die tot zijn compe- tentie behoorden. Nimmer werd op zijn welwillendheid tevergeefs een beroep ge- daan. Steeds belan^eloos stond hij an- deren gaarne met raad en daad ter zijde, zoodat men een man als de heer Van Aken dan ook ongaarne van hier ziet vertrekken. De gemeente ondervond niet minder van zijn zijde steeds gewaardeerde voor- lichting. Hij was het, die als deskundige in rio- leerlings-, uitbreidings- en stratenplannen steeds om advies gevraagd werd. Ook van deze zijde zal men den heer Van Aken slechts noode zijne tegenwoor- dige standplaats met Zwolle zien verwis- selen. Dinsdag werd door Z. D. H. den Bisschop van Breda in de parochiekerk te Westdorpe het vormsel toegediend aan de kinderen van Philippine, Westdorpe en Sas van Gent. Per tram begaven zich de vormelingefl van hier en elders naar Westdorpe en keerden om 1 uur per zelfde gelegenheid weer terug. Een groot aantal ouders vergezelden de kinderen om bij de plechtigheid tegen- woordig te zijn. meer^Uithoorn gegrepen. De inzittende 22jarige heet Andijk uit Waddinxveen, werd op slag gedood, terwijl een dame, die zich eveneens in de auto bevond, ern stige verwondingen bekwam. Ze werd per trein naar Amsterdam overgebracht en in het Wilhelminagasthuis opgenomen. De auto werd zwaar beschadigd, het treiinverkeer ondervond vertraging. VIJF KINDEREN TE WATER. Maandagmiddag is op de Mare te Lei den een wagen, waarop vijf kinderen za- ten, te water geraakt. De agent van politie J. Boon sprong gekleed in de gracht en slaagde er in vier kinderen te redden Het vijfde werd door een onbekende voorbijganger aan den wal gebracht. GEEN LAMMEREN EN GRASZODEN IN EEN VLEESCH- WINKEL! Een keurmeester zag op 14 April, dat in de etalage van een vleeschwinkel te Am sterdam, eenige lammeren rustig liepen te grazen. Aangezien echter kracibtens art. 4 van het Kon. besluit van 10 Juh 1926, No. 233 in een vleeschwinkel geen levende lammeren en graszoden aanwezig mogen zijn, werd tegen den slager proces- verbaal opgemaakt. Hij stond nu ter zake voor den kantonrechter ,Mr. Hiltermann, alhier, terecht. De slager bekende de overtreding, doch hij verklaarde niet te hebben geweten, dat zulks verboden was. Flij werd tot een boete van f 5 veroor- deeld. PAARDEN VAN DE KONINKLIJKE STALLEN OP HOL. Zaterdagmorgen tegen 11 uur zijn 2 paarden, gespannen voor een brik van de Koninklijke stallen te 's Gravenhage, op hoi geslagen. In vliegende vaar.t kwam het span uit de Elandstraat en reed recht op de kiosk op den Hoogenwal aan. Daar maakte het rijtuigje gedeeltelijk over het trottoir 'n scherpen draai, schuurde langs een boom en kwam aan de overzijde der straat in botsing met een stilstaanden wagen van de stadsreiniging. Het voor- stel brak van de brik af en de koetsier de eenige inzittende, maakte een buiteling op de straatsteenen. Onderwijl gingen de paarden er met de voorwielen van door. Eenige auto's en een voorbijganger ver- sperden echter den weg, zoodat de dieren rechtsaf de poort van de Koninklijke stal len indraafden, waar ze opgevangen wer den. De koetsier scheen geen ernstig letsel bekomen te hebben. Hij was tenminste onmiddellijk weer op de been. Eenige stalknechts haald'en gauw het beschadig- de wagentje naar binnen. DE OMINEUSE „0". Uit Kpilenburg en Utrecht komen be- riohten, die bewijzen, dat wiens voor- naam met een O begint in een verkie- zingsstrijd achter ligt bij anderen. De Otto s en de Obbe's, de Onno's en de Ottillia s in Nederland worden nog al eens dupe van de buitengewone eruditie van ons kiezerscorps. Honderden van onze kiezers hebben het O-tje achter den naam van den candidaat met het roode potlood gevuld. Dat kostte in Utrecht een sociaal-democraat naar schatting een 400 a 500 stemmen en de ,,ausgleichen- Gerechtigkeit" sliep niet den liberalen ook. De heeren De Weerd Obbe en KettJitz Otto werden dupe. JEUGDIGE AVONTURIERS Maandagmiddag omstreeks kwart over een zijn twee jongens, de 15-jarige A. de Riader en de eveneens ongeveer 15-jarige J. Post, gestapt in de aan de Engelsche kade liggende roeiboot der Steenkolen- HandelsVereeniging te Vlissingen. Deze jongens zijn met deze boot naar buiten gegaan en toen zij gisteravond 8 uur nog niet teruggekomen waren, begon men zich zeer ongerust te maken. Er werd daar- om getelefoneerd naar Breskens, West- kapelie en enkele andere kustplaatsen om te onderzoeken of men daar soms een roeiboot had gezien. Eveneens werd het loodswezen gewaarschuwd, dat een mo- torboot uitzond, terwijl aan passeerende schepen draadloos werd gevraagd of zij de vermiste jongens niet hadden zien rondzwalken. Om 10.10 werd bericht ontvangen, dat een roeiboot was waargenomen in de lijn NieuwesluisZouitelande. Door de motorboot van het Neder- landsch loodswezen werden de jeugdige avoreturiers om half elf opgehaald bij boei 8. De jongens hadden gelukkig geen let sel bekomen, doch natuurlijk wel benauw- de oogenblikken doorstaan, vooral toen de donker begon te valllen. (VI. Crt.) AFSCHEID Ds. J. TAZELAAR. Na zijn gemeente te Weesp ruim 40 jaar te hebben geleid, heeft Ds. J. Taze- laar Zondagavond afscheid van haar ge- nomen wegens zijn emeritaat. Het bede- 'huis was nimmer zoo vol. Nadat op ver- zoek alleen een der ouderlingen den grij- zen herder had toegesproken, richtte deze zich bewogen tot de schare naar aanlei- ding van 2 Petrus 1 16, waarbij hij alien dank bracht, ook het dagelijksch bestuur der gemeente Weesp, dat door de beide wethouders vertegenwoordigd was. Aan het slot zong de gemeente Ds. T. Ps. 121 vers 4 toe, waarna gelegenheid werd ge- geven van de familie, die zich te Haarlem za> vestigen, afscheid te nemen. Ds. Tazelaar zegde toe om indien hij daartoe in staat zal zijn, de nieuwe kerk te zullen inwijden, tot welks bouw werd besloten. SAS VAN GENT. Dinsdagnamiddag, eenige minuten na vijven, ontlastte zich boven onze ge meente een kort, maar vreeselijk tem- peest. dat overall sporen van verwoes- ting heeft achtergelaten. Reeds uren van te voren had de lucht een dreigend aanzien vertoond, waardoor het vermoeden op een naderend onweer gewettigd was. Toen omstreeks vijf uur de wind plot- seling met een ruk naar het Westen sprong, kwam de bui evenwel met alle hevigheid los en goot het met onbedaar- lij'k gewefd zoo hard, dat de afvoerkana- len de geweldige watervloeden niet kon- den verwerken. - Daarbij voegde zich tegelijkertijd een torsche hagelbui. IJsbrokken ter grootte KOEWACHT. Met ingang van heden, 1 Jund, treedt alhier in functie als opperwachtmeester, commandant der brigade marechaussee, de heer J. Huijzer van Valkenswaard. BORSELE. Door het bestuur der waterkeering van den Callamiteuzen Polder Borsele had Maandag j.l. de aanbesteding plaats der zmkwerken en steenbestorting tot verde- diging van den oever van voornoemden j polder, tusschen de hulpraaien 4 en 7. Begrooting f 42.625. Hiervoor hadden ingeschreven de hee- ren: K. Folker te Sliedrecht voor 40.575; Wde Bot te Rilland voor 40.490; A. de Bruin te Ter Neuzen voor f 38.150; J. de Vries te Amsterdam voor f 35.638. Behoudens nadere goedkeuring, gegund aan J. de Vries. WIELERBAAN SAS VAN GENT. Nog njmmer heeft een Zeeuwsche baan een programma op touw gezet, zoo- als thans Sas van Gent heeft voorbereid. En zelfs vele andere binnen- en buiten- landsche baandirecties zullen het publiek nooit op lets dergelijks hebben vergast. Mazairac zal dan toch zijne kunsten op het Sassche cement komen toonen en met Leene de Hollandsche kleuren hebben hoog te houden tegen de Belgische kam- pioenen Debunne en Rene Degroote. Als bijzondere attractie noemen we de tandemwedstrijden tusschen de drie sterk- ste tandemparen van Holland: Mazairac- Jan Maas, Leene—Van Ddjk en Van OersVan der Horst. Het aspect, dat hieruit voortvloeit zal ongetwijfeld het publiek doen opspringen van enthousias- me en ihetgeen den deelnemers vleugelen geeft. Ook de 60 K.M. koppelmatch de afstand is juist gepast voor een strijd van begin tot einde belooft iets buitenge- woons. Ieder sportman weet, dat van de amateurs den mooisten strijd te wachten is en zij. die reeds een liefhebbersmatch op het Sassche cement bijwoonden zullen hier met genaegdoening aan terugdenken. De jongens zelf rijden gaarne op de Sas sche baan en velen hunner hebben zich in vroegere wedstrijden tot de lievelingen van het publiek gemaakt. Behept met een ,,feu sacre", dat ten top zal worden gevoerd door hunne supporters, zullen zij een strijd ten aanschouwe geven, zooals wellicht nog zelden is vertoond. Het pubiiek van zijn kant, we verna- men het reeds, respecteert het organisee- ren van zulke wedstrijden, zoodat wij de bezoekers aanraden, zich tijdig van een plaaitsbewijs te voorzien, daar het Zondag te Sas van Gent „vol" zal loopen. Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door de Koninklijke Harmonic van Erem- bodeghem (bij Aalst), in samenwerking met De Vereenigde Vrienden van Sas van Gent, zoodat ook den muziekliefheb- bers een attractie te wachten staat. EEN AUTO VERPLETTERD. Maandagavond is op den onbewaakten over weg bij den Middelweg te Uithoorn een particuliere auto door den trein Aals- KINDEREN IN BESLAG GENOMEN! Aan den deurwaarder in het dorpje Arnon was Vrijdag j.l. opdracht gegeven beslag te leggen op de eigendommen van een der dorpelingen, die sedert verschei- dene jaren zijn belasting niet meer had betaald. Toen de deurwaarder het nederig huisje van den weigerachtigen belasting- plichtige betrad, was deze met zijn vrouw j uit. De zes kinderen waren alleen thuis. Het huisje zelf was vrijwel geheel ont- ruimd. Daar de deurwaarder van oordeel was, dat er nauwelijks een voldoende aantal voorwerpen was achtergelaten om de be- lastingschuld te betalen', besloot hij... de kinderen eveneens op de lijst der in be slag te nemen artikelen te nemen artike- len te plaatsen. En hij schreef: Ik heb beslfig gelegd en ter beschikking der j autoriteiten gesteld om te verkoopen, op t een tafel, een kast, vier stoelen, een kachel I en zes jonge kinderen GESNAPT TOEN HIJ ZIJN SCHATTEN WILDE BEGRAVEN. Zaterdagavond bemerkte een surveil- leerend agent van politie in het Haagsche Bosch een man od, die een der paarden- paden afliep en stilhield bij een zwaren boom, waar hij in den grond begon te j wroeten. j Deze manipulates kwamen den agent verdacht voor en hij besloot den man te volgen. Door het struikgewas gedekt, sloop de politieman nader, tot vlak bij de plaats waar het heerschap zijn kuil delfde. Ongemerkt bleef hij hem gadeslaan en zag, dat de man een handvol centen voor den dag haalde met de klaaPhlijkelijke be- doeling, deze in het gat te verbergen. Op dit oogeniblik achtte de agent zijn tijd gekomen, kwam uit de struiken te voorschijn tot grooten schrik van den gra ver, die haastig de centen weer opborg. Op de vraag van d'en agent, wat de vreemde handelwijze beduidde, wist hij geen aannemelijk'e verklaring te geven. Hij werd meegenomen naar het -bureau Louise Henriettestraat, waar men hem grondig fouilleerde. Uit zijn zakken kwa men niet minder dan 5191 centen voor den dag, benevens een aantal halve stui- vers, stuivertjes en dub'beltjes, samen tot een be-d'rag van ruim 60 gulden, De aangehoudene werd aan een scherp verhoor onderworpen. Aanvankelijk ont- kende hij pertinent, dat Let geld van dief- stal afkomstig was, maar weldra viel hij door de mand en verklaarde, dat de cen ten etc. door hem gestolen waren uit ver- schillende R.-K. ker-ken, waar hij de offer- blokken, busjes ne kerkezakken ledigde. De hoop kleingeld was de gezamenlijken buit, dien hij bij zijn rooverijen had weten te bemachtigen. Het bleek de politie, dat zij met haar arrestant de hand had gelegd op d'en da- der van de onderscheidene kerkdiefstal- len weilke den laatsten tijd in Loosdu-inen en het Westland met omgeving werden gepleegd. Talrijke aan-giften van dergelij-ke dief- stallen waren d-e afgeloopen weken bin- nengekomen en nog meer worden er ver- wacht, nu de aanihouding van den dader is bekend geworden. De aangehoudenle, de 20jarige meubel- maker B. K., noemde verschillende ker- ken, waar hij zijn slag geslagen had. maar waarschijnlijk is zijn aperatie-terrein nog veel uitgebreider geweest. In zijn bezit werd ook een fiets gevon- den, welke gestolen bleek te zijn te Berkel. Op dit rijwiel ondernam K. zijn expedities door het Westland tot het afleggen zijner ongewenschte kerkbezoeken. Hij is ingesloten -in de centrale politie- bewaarplaats in afwachting van zijn over- hren-ging naar het huis van bewaring. AVONTUREN VAN EEN HOTELRAT. De jonge Duitscher, die onlangs ge- snapt werd onder ihet bed van den direc- teur van Hotel de l'Europe te Amsterdam, heeft nog meer avonturen in Amsterdam gehad. De re'chercheur, die een onder- zoak instelde op het kamertje, dat de man ergens in de stad had betrokken, vond daar een gouden vulpenhouder, waarop een Engeilschen naam gegraveerd stond. Ook hieromtrent werd een onderzoek in- gesteld en zoo verhuisde de arrestant naar het politiiebureau J. D. Meyerplein, dat, zoo bleek, ook een rekeningetje met hem te vereffenen had. Immers deze vulpen houder was ten nadeele van een Engelsch- man in het Amstel-Hotel ontvreemd. De arrestant, die geen beroepsmisdaidiiger is en in Duitschland het gymnasium had doorloopen, gaf daar zelf een verklaring van. Eenig-e dagen alvorens hij een bezoek bracht aan het Hotel de l'Europe was hij des avonds omstreeks elf uur het Amstel- Hotel binnengegaan met het oogmerk, diefstal te plegen. Hij voelde aan ver schillende -deuren en vond er, na een uur zoeken, een, welke niet gesloten was. Op tafel trof hij een gouden vulpenhouder aan, die hij bij zich stak. Ook was een portefeuille met Engelsche papieren pon- den benevens wat Hollandsch geld van zijn gading. Daar hij het hotel niet durfde verlaten, 'hield hij zich drie uren schuil op een der W. C.'s. Ten einide zijn vertrek in het hoist van den nacht aannemelij-k te ma ken, drukte hij zijn zakdoek tegen het ge- laat en begaf zich, na de portefeuille in de W. C. geworpen te hebben, naar den nachtportier. Hij gaf voor plotse'ling hevigen kiespijn gekregen te hebben. Hij li-et den portier een taxi bestellen, vroeg en passant aan een agent in welk zieken- huis hij terecht kon en liet zich naar het Binnengasthuis rijden. Hier is hij uitge- stapt. na den chauffeur met het gestolen geld betaald te hebben. Inderdaaid' heeft hij zic-h bij den dokter van de wacht vervoegd en deze heeft hem een watje met een pijnstillend middel ge- offreerd. Van het gasthuis wendde hij zijn schreden naar een ander hotel, waar hij logies koos. De arrestant is thans ter beschikking van de justitie gesteld. EEN NEGER GELYNCHT. Te Lucedaie in den staat Mississippi is een neger gelync-ht. Tengevolge van de verbroken ver-bindingen is het niet naar buiten bekend geworden, wat den man ten laste gelegd werd. Hij was door de me nigte uit de gevangenis gehaald. TREIN VERBRAND. Een vlieger zag bij de opstijging op het vliegveld van Ciampins, (Italie) onder hem een trein van de lijn RomeNapels in brand staan. Hij daalde onmiddellijk en gaf het noodsein, Toen de brandweer van Rome ter plaatse verscheen, waren reeds 7 van de 8 wagens vernield. Er zijn geen slachtoffers. De materieele schade is zeer groot EEN MES DAT VAN TWEE KANTEN SNEED. Onlangs werd melding gemaakt van een Amerikaansch stadje, waar de brandweer zelf haar -branden stichtte, ten einde haar bestaan te rechtvaardigen. Het „Berl. Tagebl." vertelt thans van den hoornist der vrijwillige brandweer te Bautzen in Saksen, die terecht heeft ge- staan wegens „het een beroep maken van zware brandstichting op bestelling". Vorigen zomer, werden de boeren uit de streak verontrust, doordien in korten tijd vier hofsteden in vlammen opgin-gen. Ten slotte viel de vardenking op den met- selaar Tomaschk, den hoornblazer der vrijwillige brandweer van Bautzen, die vaak kort voorda-t alarm werd geb'lazen in de nabijheid van de plaats van den brand gezien wer-d. Hij werd gearresteerd, en bekende toen, de branden zelf gesticht te hebben, deels om aan het herstel der in de asch gelegde gebouwen geld te verdie- nen, deels op aandringen der boeren, die de verzekexingssom begeerden. Als ..ho norarium" had Tomaschk ontvangen: een- maal een varken van twee centenaar, een anderen keer 170 mark, een derden keer 20 voer bouwsteenen (het betrof toen een nieuwbouw). Een vierde boer, die *300 mark had moeten voldoen, heeft tot dus- ver niet betaald. Tomaschk is tot 3J^ jaar tuchthuisstraf veroordeeld. Maar ook zijn lastgevers zullen ter verantwoording geroepen wor den. VAN EEN ONDEUGEN-D MEISJE EN EEN BOOZEN VADER. De verdwijning uit het ouderlijk huis van een 16jarig Turksch meisje heeft in Stamboel heel wat stof opgeworpen. Daaruit blijkt, zegt de corresp. van de INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Psoriasis, eezeem en tal van andere huid- aandoen.ing'en zijn besmettelijk en men moet trachten om uitbreiding der kwaal tegen te gaan. Zoodra dergelijke kwalen zich vertoo- nen, d-ient men ze te bebandelen met Foster's Zalf. Gij bespaart u zoodoende veel last en ongemakken. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar a f 1,75 per doos, 1,per tube. 9 Frankfurter Zeitung, aan wiens relaas wij dit ontleenen, dat het een bijzonder ge- val was, want de verdwijning van jonge meisjes van goede familie, die na korten tijd in een lager milieu worden opge- spoord, is hier een vrijwel alledaagsch geval. Sewi-m Han-um (d.i. de betoove- rend'e), het bewuste bakvischje, is er ech ter in geslaagd de heele politie van Kon- stantinopel, die door haar boozen vader, een van de rij-kste Turksche kooplieden der stad, op de been geroepen was, een rad voor oogen te draaie-n. Zooals zij trouwens ook voor haar verdwijning" den braven, ouiden heer hij is de 70 al voorbij voor den mal gehouden heeft, doordat zij zoo onschuldig mogelijk bij hem in den winkel is gekomen, daar het noodige heeft uitgezocht, dat zij op haar vlucbt wilde meenemen en hem ten slotte nog d-e noodige duiten heeft afgezfet. Alles zoo zakelijk mogelijk. De verdwenen jonge dame dweept met sport en heeft met rbeien menigen prijs gewonnen. Ook heeft de sport haar de noodige aanbidders geschonken. Haar vader, die meer kwaad dan ongerust is, weet zdlfs met wien zijn dochter er van door is, ten minste met wien zij op den dag van haar verdwijning per auto weg- gereden is. Da-t is een oude aanbidder Van het kind, een Turk, die in Duitsch land heeft gestudeerd en die thans een Duitsche firma te Stamboel vertegen- woordi-gt. De vader heeft den jong-en man al eens eerd-er afgewezen en gezworen, dat hij zijn dochter 1-iever in stukken zou snij-den dan de toestemming -tot een huwe- lij-k te geven. Hij heeft bij de rechtbank een klacht wegens schaking tegen den man ingediend, die echter beweert on schuldig te zijn en dreig-t papa te vervol- gen wegens laster. D-eze houdt zijn be- schuldiging echter staande. Ter aanmoe- diging van het onderzoek heeft de va-der 500 Turksche ponden op het ,,hoofd" van zijn ondernemende dochter gesteld. WEER EEN VLIEGTUIGRAMP. Uit Augusta wordt gemeld, dat vier Amerikaansche -miilitaire vlieg-ers een oficier en drie onder-officieren om het leven zijn gekomen. Op 150 M. hoogte weigerde de motor en vloog het toestel in brand. Dit geschiedde boven het vlieg veld en ten aanschouwe van vele duiz'en- den toeschouwers. -De ongelukkige vlie- gers zijn levend verbrand. De hi-tte was van dien aard, dat, toen de wrakhoop op den grond lag, niemand bij het vliegtuig kon komen om ten minste de lijken te ber- gen. WISSELKOERSEN, Amsterdam, 1 Juni, 2 uur, Louden Berlgn Pargs Brussel Weenen (per 100 sch.) Bieden. Vreemd Bankpapter. Duitsch 59,15 Franseb 9,76 Belgisch 34,70 Oo3tenrgksch (per lOOscb.) 35,10 Latan. 12,15 59,20 9,80 34,75 35,15 59,20 9,80 34,75 35,15 SCHEEPVAARTBEWEGING. Voor Ter Neuzen; 31 Mei. Belg. s.s. SCHELDEDAM, 265, ledig, Louden. Van Ter Neuzen: 30 Med. Nederl. s.s. EL LA, 102, steen, Louden. Voor Sas van Gent: 30 Mei. Fransch s.s. CAP. LE HEVE, 1115, fosfaat, Casa Blanca. Voor Riemen: 30 Mei. Eng. s.s. REED- NE.SS, 113, led-ig, Dartbmouth. Van Riemen: 31 Mei. Eng. s,s. REEDNESS, 113, fosfaat, Goole. Voor Gent; 30 Mei. Belg. s.s. RENe, 1544, kolen, Blytth; Duitsoh s.s. DESDEMONA, 698, vlas, Reval. 31 Mei. Eng. s.s. DOTTEREL, 861, stukg., Manchester; Fransch s.s. QUILLEBEUF, 588, ledig, Louden; Eng. s.s. PEMBREY, 204, ledig, Louden. Van Gent: 30 Mei. Fransch s.s. ARME- NIER, 472, kolen, Lorient. 31 Mei. Noorsch s.s. LILLY MARGRETHE, 365, ledig, Antwerpen; Duitsch s.s. KATHE t HRISTOPHERSEN, 936, ledig, Flensburg; Belg. s.s. NIEUWCAPPELLE, 971, ijzer, Grangemouth; Fransch s.s. CAPT. LE BAS TARD, 1661, ledig, Sunderland; Belg. s.s. RENe, 1544, ledig, Methil. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. HELENA vertrok 31 Mei van Genua naar Almeria. s.s. MAGDALENA van Rosario naar Hull, passeerde 31 Mei Quessant. s.s. TER NEUZEN in lossing te Oran. ZEEVAARTMAATSCHAPPIJ „SCHELDESTROOM". Direc-tie T. L. L. NOLSON. s.s. SGHELDEDAM650 ton, in la ding te Ter Neuzen. -s.s. SCHBLDESOP, 750 ton, in los sing te Brugge, s.s. SCHELDESTROOM 1500 ton. te Antwerpen. s.s. SCHELDEDIJK. 7500 ton, van Ter Neuzen naar Colombo, s.s SCHELDESTAD 8000 ton, te Bombay. s.s. SCHELDEPAS, 8500 ton, ver- trokken van Calcutta n. Bombay, s.s. SCHELDEMOND, 11000 ton. te Duin-kerken. s.s. SCHELDELIJN, 11000 ton, te Colombo.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 3