INGEZONDEN MEDEDEELINGEN WISSELKOERSEN. Amsterdam, 25 Mei, 2 uur. Louden Berlgn Parjja Brussel Weenen (per 100 seh.) 12,13 12,14 59,15 59,20 9,76 9,79 34,69 34,72 35,10 35,15 Vreemd Bankpapler. Duitsch 59,15 Fransch 9,76 Belgiscii 31,69 Oostenrgkseb (per lOOsck.)35,10 59,20 9,79 34,72 35,15 SCHEEPVAARTBEWEGING. DE VLIEGTOCHT KAiROKAAPSTAD HEEN EN TERUG De vliegers van de Britsche luc-htmacht zijn uit Kaapstad te Heliopolis bij Ka'iro aangekomen en heibben het traject van 11000 mijlen van Kai'roKaapstad heen en terug daanmee volbracht. EEN PARTICULIERE VLIEGTOCHT NAAR INDIe. De Amerikaansche millionnair van Lear Black die onlangs met een vliegtuig van de K. L. M. verscheidene groote vluchten in Eu-ropa heeft gemaaikt, heeft thans den ■wensch te kennen gegeven om een reis met de K. L. M. te ondernemen naar Ne- derlandsch-Indie en na een verblijf van enikele dagen aldaar naar Nederland terug te keeren. De route zou daarbij loopen over de halte-plaatsen: BoedapestKon- stantinopel Alleppo BagdadBen derAbbasKarasjiDehli of Ambala— Allahabad Calcutta—RangoonBang kok Sengora Singapore Batavia: 14 dagreizen dus. De vlucht zou 13 of 14 Juni een aan- vang nemen. terwijl de retourvlucht naar Nederland den 3den Juli zou beginnen. MASSA-VERGIFTIGING DOOR MOSSELEN. De Sumatra Post meldt: De slibzudger ..Sumatra", die moest dokken te Sabang, heeft op zijn tocht daarheen ook den baggermolen ..Hercu- les, op sleeptouw meegenomen. Deze moest nog eenig werk te Sabang verrich- ten, maar zou daar eveneens dokken. Toen de Hercules" in het dok kwam, bleek ze geweldig te zijn aangegroeid. Ze zat vol met mosselen en oesters. Deze waren zoo talrijk, dat ze met emmers er- van afgeschept konden worden. Enkele Europeanen en vele inlanders van het dok en van de ..Hercules" namen deze schaal- dieren mee, teneinde ze op te eten, of- schoon van een enkele zijde hiertegen ge- waarschuwd werd. Er is door velen van gegeten, met dat gevolg, dat er een ware massa-vergifti- ging van zeer ernstigen aard optrad. Al- leen op de Hercules" waren er zeven man ziek, een bleek zwaar ziek, terwijl er reeds een was overleden. Ook een groot aantal inlanders in de kampong bleek ziek, waarvan verschil- lenden eveneens ernstig. Een Europeaan van het dok had eveneens van de mosse len en oesters gegeten en werd reeds na een half uur zwaar ziek. Zijn vrouw liet omiiddellijtk anderen waarschuwen, waar- door nog veel onheil is voorkomen. De symptomen van de vergiftiging wa ren meerendeels een bijna volledige ver- lamming van de spieren en een samen- tr.ekking van de kaakspieren, voorafge- gaan door hevig braken. De hoofdadministrateur van de Sabang Mij. werd gewaarschuwd, waarna deze den dokter verzocht zooveel als doenlijk was hulp te verleenen, terwijl ook de ci vic! gezaghebber, die eveneens verwittigd werd van het geval, de noodige maatrege- len liet nemen, OM DE POLITIE TE SLIM AF TE ZIJN. Steeds [hebben de huidteekeningen van de vingertoppen succesvol weerstand ge- boden aan elke poging om ze te verande- ren, zeer tot wanhoo'p van alle ..geboek- te" misdadigers. Zelfs door zuren en me- chanische inwerking zijn de vingerlijnen niet blijvend te verbasteren; na genezing komen de oude lijnen onveranderlijk tergg. De politie te New-York, Parijs en Lon- den is thans echter reeds eenigen tijd op de hoogte met bepaalde trues, die op dit gebied in de misdadigerswereld toegepast sohijnen te worden. Groote inbrekersSen- den hebben het klaargespeeld, ten einde zonder gevaar zioh aan het openen van brandkasten te kunnen zetten, geweten- looze chirurgen aan hun organisatie te verbinden, die langs operatieven weg hun vingerhuid veranderen? Dit operatief in- grijpen maakt natuurlijk iedere dactylos- copische herkenningspoging ijdel. Tot het genoemde doel nu verwijdert de operateur de huid aan de vingertoppen legt op de ..geschilde" plek een laagje pa- raffine en daarop weer een nieuw stuk huid. dat elders uit het lichaam is geno- men. De paraffinelaag verhindert een nieuwe vorming, van de vingerhuid in haar oude teekening, de overgeplante huid groeit snel bij en de oude herkennings- lijnen verdwijnen inderdaad. Deze ope- ratie moet zeer zorgvuldig en handig worden uitgevoerd. Naar de Amerikaan sche pers meedeelt, hebben zelfs de voor- aanstaande chirurgen zich tegen hooge honoraria zich voor deze practijken ge- leend. Ook worden, zeggen de Amerikaansche b'laden, vele operaties toegepast, die het uiterlijk van misdadigers volkomen moe- ten veranderen. Bekend zijn reeds chi- rurgisohe wijzigingen aan den neus, aan mond en ooren. Gebreken, zooals kreu- pelheid en lamheid, worden kunstmatig teweegge'bracht. }a, vele misdadigers schromen zelfs niet, een oog te laten ver- wijderen. Er wordt in Amerika uiteraard schande geroepen over de leden van het verantwoordelijk gilde der medici, die zich voor deze trues beschikbaar stellen. TEGEN „SCHMINKEN" EN POEDEREN \7olgens den corresp. van de ,,Prager Presse" te Warschau, heeft het rabbinaat aldaar een door eenige duizeniden Joden onderteekende petitie gekregen, waarin verzocht wordt Joodsche meisjes, die zich te veel „schminken" en poederen, een hu- welijksvoltrekking te weigeren en het be- zoeken van de Synagoge te verbieden. Het rabbinaat heeft volgens het bericht besloten aan het verzoek te voldoen. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. Vergadering' van Maandag 23 Mei 1927, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer J. de Feijter, Burge- meestter. Tegenwoordig de heeren A. de Feijter, S. van Hoeve, C. A. Wisse, D. G. Koopman, A. de Koeijer, W. van Petegem, D. Dees, C. H. H. Wisse, M. Dekker, A. Haak en A. Dees, be- nevens de Secretaris, J. Stolk. 1. Opening. De VOORZITTER opent de vergadering door het uitspreken vhn het gebedsfommdier. 2. Notulen. De niotulen der vergadering van 4 Februari 1.1. worden met algemeene stemmen vastge- steld. 3. Mededeelingen. a. Dat op 22 Maart 1.1. zijn opgenomen boe- ken en kas van den geme'ente-ontvanger. De ontvangsten tot op diien datum bedroegen 171.370,76V2, de uitgaven 149.062,37, zoodat het ka&saldo moest zijn 22.308.39 V2, welk bedrag aanwezig bleek. Aangenoimen voor kennisgeving. b. Dat op 15 Maart 1.1. zijn opgenomen boe- ken en. kas van den administrateur van het gemeentelijk electrisch bedrijf. De ontvang sten bedroegen tot op diem daum 21.870,09%, de uitgaven 20.348,79%, zoodat ihet kassaldo was f 1521,30, welk bedrag aanwezig bleek. Aangenoimen voor kennisgeving. c. De VOORZITTER deelt mede, dat de machines uit de oude electrisohe centrale thans alle zijn verkocht voor 336 en het Iokaal dus ontruimd is. 4. Ingekomen stukken. a. Kennisgevingen van de heeren A. de Feijter, J. P. Geelhoedt, J. Stolk Lzn. en C. A. Wisse, houdende bericht van aanneming Run ner benoeming tot leden van de schattingscom- missie, als bedoeld in artikel 57 der Wet op de Inkomstenbelasting; Aangenomen voor kennisgeving. b. Beridht van Gedeputeerde Staten, dat bij Kon. besluit d.d. 1 Maart 1927, Nummer 14, goedkeuring is yerleend aan het besluit van der. raad betreffende „recht gebruik giervat". Aangenomen voor kennisgeving. c. Een sehrijven van Gedeputeerde Staten, houdende terugzending, voorzien van bewijs van goedkeuring, der begrooting, dienst '1927; Aangenomen voor kennisgeving. d. Het verslag van den toestand der ge- meente over 1926. Dit verslag ligt voor de leden ter secretarie ter inzage. e. Van het centraal-stembureau hat proces- verbaal der op 20 Mei 1.1. gelhouden stemming voor leden van den gemeenteraad. 5. Voorstel Burgemeester en Wethouders wijziging begrooting, dienst 1926. Burgemeester en Wethouders stellen voor de begrooting als volgt te wijzigen: Inkomsten Uitkeerdng van gemeenten, ingevolge art. 86 der L. O. Wet 1920 f 123.47s Batig slot van den gewonen dienst, volgens de laatst vastgestelde rekening, voor zoover daaraan niet reeds eene bestemming is gege ven 0.50 Gedeelte van het vermoede- lijk batig slot van den ge wonen dienst van. het dienstjaar 1925 0.005 Totaal f 123.975 0.005 122.97 Uitgaven: Onderhouden en schoonhouden van het gebouw of vertrek, besteimd voor de vergadering van den raad, enz. 8.55 Verlichtinig en verwarming 10.27 Onkosten en eventueele rech- ten vallende op de Postre- kendngen 1.72 Kosten van den keuringdienst ingevolge de Vleeschkeu- ringsddenst 18. Bijdrage in de kosten van de Keuringsdienst ingevolge de Warenwet 18. Uitkeering ingevolge art. 86 der L. 0. Wet 1920 3.50 Kosten der comimissie tot we- ring van schoolverzuim 22.52 Tegemoetkoming in of ver- goeding van de kosten van onderwijs, als bedoeld in art. 13 eerste lid der L. 0. Wet 1920 22.52 Bijdrage in de kosten van Rijks Hoogere Burgerscho- len der Wet op het Middel- baar onderwijs 352.52 Bijdragen aan gemeenten in de kosten van soholen voor het Lager Nijverheidson- derwijs ,,225.49 Totaal 526.28 403.31 f 122.97 Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot wijziging der begrooting, dienst 1927. Burgemeester en Wethouders stellen voor de begrooting als volgt te wijzigen: Inkomsten: Vergoeding van het Rijk. a. krachtens art. 56 der Lager Onderwijswet 1920 1297.99% Restitutie in verband met de eindafrekening van de kwade posten der door het Rijk ge- inde gemneentelijke Inkomsten belasting 723.12% Totaal f 2021.11 Uitgaven: Kosten van vergaderingen 45.60 Grondlasten 50.- Kosten terzake van verzekering, pen- sionneering enz. van ambtenaren en beambten 1185.05 Kosten van overbrenging, plaatsing en verpleging van arme krankzinnigen 950. Kosten van emigratie 810. Onvoorzien uitgaven ,,828.33% Totaal f 2945.05 923.93% 2021.11% Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot wijziging der begrooting van het gemeentelijk electrisch bedrijf. dienst 1926. Buigemeester en Wethouders stellen voor de begrooting, dienst 1926, als volgt te wijzigen: Inkomsten: Opbrengst uit stroomlevering 4.37. Meter- en kabelhuur 223.50 Diverse baten 57. f 717.50 Uitgaven: Stroominkoop 843.46 Tranisformatorenhuur 143.16 Arbeidsloonen 183. Onderhoud 14.61% Belastingen, recognitien, enz. 25.68 Drukwerk 17.50 Dtiverse onkosten 18.55 Onvoorziene uitgaven 96.13% Totaal 1029.80 312.30 Verschil 717.50 Met algemeene stemmen wordt aldus "be sloten. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot vastsielling van het vermenig- vuldigingscijfer der Inkomstenbelasting 1927—1928. Burgemeester en Wethouders leggen over, ter. vaststelling, het navolgende concept-be- sluit: De raad der gemeente Zaamsiag: overwegenue, dat het percentage voor het belastingjaar 19261927 was bspaald op 0.9 en, biijkens verstrekte inlichtinigen, de betref fende kohierem een bedrag aanwijzen van 28.451,47; dat bij de begrooting, dienst 1927, voor op brengst der belasting naar het inkomen is ge- aamd 31000, zijnde berekend als volgt: overwegehde, dat verwacht mag worden, dat bij eenzellde vermemgvuldigingscijfer het ge- raamde bedrag wel zal worden bereikt, besluit: Het percentage, bedoeld in het 2de lid van art. 3 der verordening op de heffing van eene plaatselijke inkomstenbelasting 19271928, te bepalen op 0.9. De heer C. A. WISSE merkt op, dat het cijfer gelijk aan dat van het voorgaande jaar wordt voorgesteld en vraagt of dit nog niet iets lager zou kunnen. De druk is voor ver- sohillende menischen toch niogal zwaar. Het voorstel is wel gegrond op een schatting van het inkomen door den inspecteur van 's rijks- belastingen, maar de ervaring heeft geleerd, dat het inkomen gewconlijfc rweevalt. De VOORZITTER gaeft te kennen, dat het cijfer niet lager kan gesteld worden. Burge meester en Wethouders hebben dit punt rijpe- lijk overwogen en aohtep dit zelfs langs het kantje af om toe te komen, zoodat ze vrees- den eer hooger te mo'eten gaan. Men moet niet uit het oog verliezen, dat er de vorige jaren groote overschotten waren, die dan aan de volgende dienistjaren ten goed'e komen, doch het is de vraag of er dit maal wel een batig saldo zal zijn. Ook moet men niet vergeten, dat vroeger het vermenigvuldiginigscijfer hoo ger was en dan was een verlaging met 0.1 op het totaal bedrag niet zoo van inrvloed. Hoe lager het wordt, hoe grooter het bedrag is, dat men dan naar evenredighekl moet missen. In- dien het thans op 0.8 werd bepaald, was dat een negende van het totaal bedrag. Als er zooveel afgaat ontstaat het gevaar, dat de re kening het volgend' jaar met een tekort sluit en dat men weer naar boven moet. Dat achten Burgemeester en Wethouders niet raadzaam. Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot bepaling van het bedrag der op den aannemer, Firma De Zeeuw, toe te passen boete, wegens te late oplevering van de uitbreiding van het electrisch net. Wij berichten Uw college, dat het bouwen van het electrisch net OtheneGriethe—Val, 23 December 1925 is gegund aan de Firma De Zeeuw Jr. te Oostburg. Ingevolge de desbetreffende besteksbepalin- gen moest dit werk drie maanden na de gun ning geheel bedrijfsklaar warden opgeleverd, d.i. dus 23 Maart 1926. Het net is eerst onder spanning gegaan 20 Mei 1926 dus ruim 8 weken later en eerst 22 Maart 1927 geheel opgeleverd. Volgens art. 18 van, gemeld bestek heeft de gemeente het recht bij oversohrijding van den vooigemelden ter- mijn, den aannemer eene boete op te leggen van 1 °/c der aanneminigssom per week gedu- rende de eerste 4 weken en voor elke volgen de week 2 hetgeen als slechts 8 weken te late oplevering wordt aangenomen zou worden 4 maal 1 plus 4 maal 2 is 12 of 1560. Bij beschikking van 4 April 1.1. werd door ons dan ook de boete op dlit bedrag vastge- steld, hetgeen aan de Firma Van Waesberghe werd bericht, die sinds 31 December 1925, dus reeds een week na de gunming, cessiehoudster op de vorderingen van De Zeeuw ten deze was. Na eene gethouden conference mei de Firma Van Waesberghe voornoemd, Firma De Zeeuw was intusschen failliet gegaan, besloten wij, behoudens nadere goedkeuring, de boete tot op de helft terug te brengen, /780, zijnde dit het bedrag, dat de gemeenite ongeveer lieeft gedor- ven over een tijdvak van 8 weken wegens het niet afleveren van stroom. De Firma Van Waesberghe bericht, bij sehrijven van 5 Mei, dat zij met leedwezen ver- nam, dat de boete voor de te late oplevering van de door de Firma De 'Zeeuw aangenomen werken, werd gebracht op de helft zijnde 780 en stelt voor desnoods, liever had zij geheel geen boete, deze terug te brengen op 400, tot welk bedrag zij is gekomen, van de veronder- stelling uitgaande, dat de gemeente door te late oplevering" een verlies heeft geleden van 5 over f 13000 j 650, waartegenover de gemeente een rente zou hebben genoten van 3 door het 1 jaar in kas houden van 10000 300. Vermits deze redeneering niet opgaat, wijl de gemeente geen rente trok van kasgekl. stellen Burgemeester en Wethouders voor de boete te bepalen op f 780 op grond van de over- wegiing hiervoren ontvouwd. Tegenover de redeneering van de Firma Van Waesberghe, dat zij in deze in. het geheel geen boete zou hebben berekend, gezien het feit, dat zij ten alien, tijde bereid was in deze op alle gebied hare medewerking te verleenen, stellen Burgemeester en Wethouders de opmerking, dat een cessdehouder in casiu Firma Van Waes berghe toch de risico client te dragen verbon- den aan het overnemen van rechten en rechts- vorderingen, als in het onderhavige geval is geschied. De VOORZITTER merkt nog op, dat de heer Van Waesberghe wijst op de verleende mede werking zijnerzijds doch spreker weet niet, welke medewerking daarmee bedioeld wordt, aangezien het gemeentebestuur met die bank- instelling voor de uitvoernng van het werk niiets had te maken; zij was cessiehoudster en aan haar moest de gemeente betalen het aan den aannemer wegens de uitvoering van het werk toekomende bedrag. Bij de bepalingen van het bestek was boete voorgeschreven bij te late oplevering. De ge meente heeft van de te late oplevering schade ondervoniden, omdat zij nu niet aanstonds kon aanvangen met stroomlevering. Het veriies dat de gemeente geleden heeft schatten Bur-^ genneester en Wethouders op ongeveer een be drag van f 780, weabalve zij voorstellen tot dat bedrag boete toe te passen. De heer KOOPMAN merkt op, dat hij over die kwestie ook zijn gedaohten heeft; van, die bereken.in.gen zal hij niets zeggen, maar vraagt, of de firma Van Waesberghe met haar recht op de vorderingen van den aannemer ook diens verpliPhtingen op zich genome:n heeft. Uit de 'toeiichting op het voorstel blijkt van een wettelijke verplichting te dien cpzich- te niets. Hebben Burgemeester en Wethouders niet eerst de borgen aangeschreven, om aan de verplichtingen. van den aannemer te voldoen, want hij veronderstelt, dat bet werk toch n:e^ zal gegund zijn, zonder dat de aannemer ook twee soliede borgen heeft moeten stellen. De VOORZITTER deelt mede, dat de vader van den aannemer voor dezen borg was en de heer Muysert, welke laatste in combinatie met den aannemer werkte. Toen later de aanne mer failliet ging, bleek, dat de vader van den aannemer de eigerudommen, die men veromdar- stelde, dat hij had, niet on'oezwaard bezat. In verband met het faillissement lieeft ds f.rma Van Waesberghe zich echter de zaak aange- trokken De heer KOOPMAN vraagt juist daarom, of die firma ook de lasten overgenomen heeft. De VOORZITTER verond'erstelt, dat, als de "-e m een te in deze geen recht kon doen gelden, de firma Van Waesberghe niet zou gekomen zijn om te ondedhandelen. De heer KOOPMAN weet dat nog met; zij kan ook een goeden klant te vriend willen hou den. Zij heeft toch wel eejns geldleenmgen voor de gemeente geplaatst? De heer DE FEIJTER merkt op, dat het ge meentebestuur met de borgen niets heeft te maken; de firma Van Waesberghe heeft van den aannemer overgenomen zijn schuldvoiile- ring op de gemeente. Burgemeester en Wet houders hebben het recht om vain den laatsten termijn van den aannemer een bedrag aan boete wegens te late oplevering in te houden, en korten dit dus cok bij de betaling aan de firma Van Waesberghe. Indie-n de heer Van Waesberghe als geldschieter van den aannemer daarop te kort komt zou die dat dan op de borgen moeten verhalen. De heer VAN HOEVE aeht de zaak heel een- voudig, de firma Van Waesberghe is door de cessie in de plaats getreden van den aannemer, voor de onfvangst van het door de gemeente verschuldigde. Aan de gemeente zijm daarvoor de desbetreffende stukken toegezonden en daaraan hebben Burgemeester en Wethouders zich te houden. En wat nu de vraag vpn den heer Koopman betreft over de borgen, deelt spreker mede, dat Bftrgemeester en Wethouders inliehtingen hebben ingewonnen bij den burgemeester van Oostburg en dat terstond antwoord kwam, waarbij werd gemeld, dat de aannemer ander- half jaar in het electrisch bedrijf zaken deed, dat de zaak goed voor elkaar stond en men er gerust zaken mede kon doen. Toen is het werk gegund. Hadden Burgemeester en Wethou ders kunnen verwachten, dat het met de zaak van den aannemer mis zou loopen, dan hadden ze het natuurlijk niet gedaan. De VOORZITTER voegt hier nog aan toe, dat volgens verkregen inliehtingen de vader dubbel solide was. De heer KOOPMAN is door die mededeelin gen toch nog niet gerust gesteld; er is wel ge- zegd, dat aan de gemeente stukken gezonden waren, meldende, dat de firma Van Waes berghe de vordering overgenomen had, maar blijkt daaruit nu ook, dat deze wettelijk de ver plichtingen van den aannemer heeft overge nomen De VOORZITTER verzekert den heer Koop man, dat hij gerust kan zijn; hetgeen Burge meester en Wethouders in deze doen is geheel in regel. Van de vebhouding van den aanne mer tot de firma Van Waesberghe behoeven zij zich niets aan te trekken. De heer VAN HOEVE merkt nog op, dat die cessie geen verband hield met het faillissement van den aannemer. Vdlg-ens door Burgemees ter en Wethouders bij den adviseur, Ir. De Regt, ingewonnen advies is het werk voltooid en kan de laatste termijn betaald worden, be houdens de toe te passen korting. Met de bor gen hebben we niiets te maken, daar de zaak technisoh in orde is. De VOORZITTER deelt nog mede, dat Bur gemeester en Wethouders na het faillissement van den aannemer met den curator hebben ge- vaadpleegd en dat deze machtiging heeft ver- leenid om het werk te laten uitvoeren. Het is thans voltooid en daarom tijd van betalen. De heer C. H. H. WISSE vraagt of de te late oplevering de schuld van den aannemer was. Is er van besteclers zijde wel vold'oende toege- zien, dat er voldoende materialen werden aan- geivoerd en voldoende geschikte werkkrachten te werk werden gesteld? De VOORZITTER deelt mede, dat de ad viseur den aannemer er herhaaldelijk op gewe- zen heeft, dat het niet ging zooals het gaan moest om op tijd klaar te komen. Hij gelooft dat dit wel in orde is geweest, trouwens, De Zeeuw maakt daarop ook geen aanmerkingen. De heer C. H. H. WISSE vraagt die inlieh tingen, omdat hij in principe tegen het toepas- sen van boete is, en hij aoht de boete nogal hoog. De VOORZITTER merkt op, dat de bepalin gen van het bestek toch het toepassen van boete bij te late oplevering van bet werk voor- schrijven. De aannemer had werkkrachten ge- noeg. De arbeiders hadden liever vlugger door- gewerkt, de grondwerkers hebben herhaalde lijk op het aanvoeren van palen moeten wach- ten en hun werk stilleggen. De heer VAN HOEVE wijst er op, dat, aan gezien de bepalingen van het bestek die boete voorschrijven, Burgemeester en Wethouders feitelijk verplicht waren boete op te leggen; de gemeente leed ook aanstonds ^schade, omdat zij geen stroom kon leveren. Burgemeester en Wethouders hebben wel gemeend, dat er ter- men zijn de boete tot de helft terug te bren gen en doen daarom dit voorstel aan den raad. De heer C. H. H. WISSE meent, dat uit het gebeurde een les te trekken valt; dat men niet alleen hier, maar in het algemeen, bij het gun- nen van een werk rekening houdt met vakkun- dige imschrijvers, en dat men dan niet op een paar honderd gulden moet zien. De VOORZITTER wijst er op, dat dit toch ook tot moeilijkheden aanleiding moet geven. Als men voor de eerste maal met iemand zaken doet en het moet toch eens de eerste maal zijn, want anders zouden nieuwelingen nooit in aanmerking kunnen komen kan men daarop tooli geen aanmerking maken als de inliehtin gen over hem goed zijn. De heer C. H. H. WISSE blijft er bij, dat het wel degelijk van beteekenis is, als men zich bij een gunning overtuigd of men wel met een degelijk vakman te doen heeft, want men weet toch zeer goed, dat er vooral in den laatsten tijd maar lukraak wordt ingeschreven. De Nederlandsche Aannemersbond is er dan ook I terecht op uit, om de borgstelling af te schaf- fen, omdat zij daarin een middel ziet, dat de besteders meer zullen letten op de vakkunde en soliditeit van den aannemer. Bij de gun- Eczeem, uitslag en alle jeuken.de huidziekten behooren afuoend behanideld te worden, anders komen zij telkens terug. Hoe langer de huid- kwaal verwaarloosd wordt, des te moailijker wordt het om haar te genezen. Wend onmid- d'ellijk Foster's Zalf aa.n; deze geeft dadelijk verlichting en voortgezet gebruik doet de kwaal geheel verdiwijnen. Foster's Zalf is alcm verkrijgbaar a f 1.75 per doos, f 1.per tube. 15 ning van deze uitbreiding van het electrisch net wist men, dat de aannemer van dat werk niets af wist. De VOORZITTER: Ja, maar hij verschool zich achter zijn compagnon, den heer Muijssert, die dat werk toch meer had gediaan. De heer VAN HOEVE voegt hieraan toe, dat Burgemeester en Wethouders naar zijn financieele positie een onderzoek hebben inge- steld en meegedeekl werd, dat die in orde was. Wat wil men dan nog meer? Als men den weg wilde volgen dien de heer C. H. H. Wisse aan- geeft, zouden de aannemers wel iets moeten kunnen overleggen als bewijs voor hun vak kunde, een soort diploma. Van den aannemer werd vernomen, dat hij werkzaam was m de electriciteitsbeweging en dan kon men aanne- men dat hij toch wel een net kon bouwen, want spreker veronderstelt, dat mien toch zoo veel vakkennis niet noodig heeft voor het plan- ten van palen en het spannen van de draden. lets anders is het, of de leiding van het werk in orde was. i De heer C. A. WISSE noemt het voorstel van Burgemeester en Wethouders zeer billijk; de gemeente heeft recht op boete. Door echter de helft te laten vallen, doet men feitelijk al afstand van de boete, daar de andere helft overeenkomt met de door de gemeente geleden schade en het van zelf spreekt, dat die betaald wordt door de partij die ze veroorzaakte, al is het jammer, dat nu de firma Van Waesberghe daar van de dupe wordt. De VOORZITTER merkt op, dat het net feitelijk pas een jaar na datum geheel klaar gefweest is. De heer C. A. WISSE, meent, dat de firma Van Waesberghe Mij mag zijn, als ze er zoo afkomt. De heer VAN PETEGEM meent, dat Burge meester en Wethouders na de uit Oostburg ver kregen inliehtingen, die later niet juist geble- ken zijn, moeilij'k anders konden handelen. Zij konden niet voorzien, dat het op een faillisse ment van den aannemer zou afloopen. Hij kan zich met het voorstel best vereenigen. De VOORZITTER wijst er nog op, dat, als de zaken goed geloopen waren, de firma Van Waesberghe door haar crediet aan den aan nemer ook wel een dividendje zou getrokken hebben; het was er haar om te doen te verdie- nen, en als zij de voordeelen wil, dan moet ze ook de risiso dragen. De heer C. A. WISSE is van oordeel, dat, indien de Firma meende, dat ze van de gemeen te het voile bedrag te vorderen had, zij dan niet naar hier zou komen om te trachten het op een accoordje te gooien. Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. (Slot volgt.) Bied«n. LeXmh. Van Ter Neuzen: 24 Mei. Eng. s.s. DASH- WOOD, 1263, ledig, Hull. Voor Gent: 23 Mei. Duitsch s.s. HER MANN BOHNEKAMP,. 582, bout, Danzig; Eng. s.s. STAGHOUND, 184, ledig, Londen; Eng. s.s. 1NNISULVA, 101, ledig, Londen; Eng. s.s. ROBRIX, 124, ledig, Brugge; Eng. s.s. AFON LleEDi, 610, ledig, Havre. 24 Mei. Eng. s.s. HARELDA, 651, stukg., Manchester; Fransch s.s. LE SCORFF, 306, ledig, Lordent; Fransch s.s. QUILE BOEUF, 588, ledig, Malmo; Eng. s.s. ESKWOOD, 370, ledig, Rochester; Eng. s.s, OAKFORD, 259, pekkolen, Londen. Van Gent: 23 Mei. Eng. s.s. TRADER, 105, fosfaat, Scotsham; Eng. s.s. STAGHOUND, 184, ijzer, Garston; Duitsch s.s. CORDELIA, 723, ledig, Hamburg. 24 Mei. Eng. s.s. LULONGA, 414, ledig, Goole; Eng. s.s. DERWENT, 418, stukg., Goo- le; Eng. s.s. GWENTLAND, 1090, ijzer, New port; Eng. s.s. ROBRIX, 124, gem., Margate; Eng. s.s. INNISULVA, 101, macadam, Londen; Fransch s.s. MOUSSE LE MOYEC, 1184, ko- len, Lorient; Duitsch s.s. ELISABETH, 287, fosfaat, Wdsmar; Duitsch s.s. DIETRICH HASSELDICK, 135, fosfaat, Newhaven; Eng. s.s. THERESE, 697, ledig, Goole; Eng. s.s. SOLWAY FIRTH, 186, fosfaat, Palnacki; Eng. s.s. SKINNINGROVE, 217, ijzer, Middles- borough. A. C. LENSEN'S STOOMV AART- MAATSCHAPPIJTER NEUZEN. s.s. HELENA in lossing te Genua, s.s.MAGDALENA van Rosario naar Hull vertrok 20 dezer van St. Vin cent. s.s. TERNEUZEN van Rotterdam naar Oran passeerde% 24 dezer Finisterre. ZEE V AARTMAATSCH APP*I J „SCHELDESTROOM". Directie T. L. L. NOLSON. s.s. SCHELDEDAM 650 ton, vertrekt heden van Antwerpen naar Lon den. s.s. SCHELDESOP 750 ton, vertrekt heden van Grangemouth naar Rot terdam. s.s. SCHELDESTROOM 1500 ton, te Antwerpen. SCHELDEDIJK 7500 ton, in la ding te Ter Neuzen voor Colombo. SCHELDESTAD 8000 ton, te Bombay. s.s SCHELDEPAS 8500 ton, te Cal cutta. s.s. s.s

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 3