pytfOL Fietiktochten HINDERWET. Gomeenteraadsverkiezingen. SPORT, SEMEN6DE BERICHTEN. PEIDIKB3TTRTSW, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Hit Doorzitten bij Wielrijden, eeti door de zon verbrande Huid, Schrijnen en Smitten verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube 80 ct. NED. HER v. KERK TE TER NEUZEN. Jl. Vrijciag had in het kerkgebouw een vergadering plaats der iidmaten, waarin het College van kerkvoogden ver- slag deed van het administratief beheer. Van de gelegenheid tot omvraag werd door een lid gebruik gemaakt, om be zwaar te uiten tegen de wijze waarop door diakenen de verpachting van landerijen plaats heeft, en hij ervaren heeft, dat een perceel land, waarvoor hij het hoogst had ingeschreven, niet aan hem, doch aan een diaken werd toegewezen. Hiertegen werd aangevoerd, dat vrijheid van gunning be sts ?.t, en aangezi-en een pachtprijs gelij'k aan het hoogste bod gedaan was, de dia- "conie geen nadeel had geleden. Uit het bestuur werd echter toegegeven, dat een dergelijke wijze van verpachten niet juist is en de inschrijvers in de gelegenheid behooren te worden gesteld het openen der biljetten bij te wonen. Ingekomen was een schrijven van een 20-tal Iidmaten, waarin aan kerkvoogden het ontslag werd gevraagd van den kos- ter, wiens handelingen in zijn particulier leven hem, naar hun oordeel, onwaardig maken voor de vervulling van dat ambt. Kerkvoogden zijn het met die leden niet eens en meenen dat er geen termen zijn om aan dien eisch te voldoen. Een min der gelukkige uitdrukking van een der leden was oorzaak, dat de bespreking een onaangenaam verloop nam. Dit gaf den kerkvoogd, den heer Wa- beke, aanleiding om op een kalme wijze aan de vergadering te verklaren, dat hij indertijd op verzoek van verschillende Iidmaten zich bereid heeft verklaard zijn functie te aanvaarden, met het doel op- bouwend werkzaam te zijn. Dat men vroeger meende, dat de schuld van een minder goeden gang van zaken lag bij het college van kerkvoogden en notabe len. Dat het nu nog niet goed blijkt te gaan en of de gemeeiiteleden dan mis- schien niet goed zouden doen om eens een andere richting uit te zien. In elk geval acht hij. voor een vruchtdragend werk, eensgezind optreden van kerkvoogden, notabelen en kerkeraad noodig, wanneer geageerd wordt buitenom. en als daar- tegen niet eensgezind wordt opgetreden, zou hij overwegen voor zijn functie te be- danken. De voorzitter, de heer G. Verlinde, verklaarde het gesprpkene door den heer Wabeke te onderschrijven, en meende goed te doen de vergadering te sluiten. Van een in wanorde uiteengaan, zoo- als. in een bericht aan ,,De Zeeuw" is gem eld, is, naar men ons verzekert, geen sprake. In een jl. Maandag gehouden vergade ring van kerkvoogden en notabelen met den kerkeraad is met algemeene stemmen den heer Wabeke verzocht aan zijn uit- qedrukt voornemen tot het indienen van ontslag geen gevolg te geven en wordt ook door verschillende gemeenteleden ge- trachf hem van dit voornemen af te brengen. CHRIST. HISTORISCHE K1ESVEREENIGING. Cisterenavond vergaderde, naar men ons meedeelt, de Chr. Hist, kiesvereeni- gmg alhier in het lokaal Bethel Een /5tal leden was opgekomen. Na afdoening van enkele huishouaelijke zaken, waaronder het bedanken van een drietal leden (onderwij'zexs)kwam in be spreking de propaganda, die tijdens de verkiezing voor den gemeenteraad ge- voerd is voor den heer Van Aken, be- stuurslid der vereeniging, in strijd met de wettige besluiten van het bestuur. Zooals bekend kan zijn werd er propa ganda gevoerd voor de candidatuur-Van Aken in anonyme strooibiiljetten, waarin werd meegedeeld, dat de candidaat-Van Dijke, voorzitter der vereeniging, zou goedgevonden hebben, dat ditmaal niet op no. 1, doch op no. 4 der lijst zou wor den gestemd. De heer Van Aken kon niet ontkennen, dat die stxooibiljetten bij hem waren ge- drukt, doch de voorzitter, de heer Van Dijke, ontkende beslist, eenige voorkennis daarvan te hebben of toestemming te hebben gegeven tot een propaganda in afwijking met de genomen besluiten van het bestuur, zoodat het gpbruiken van zijn naam valsch bleek te zijn. De vergadering was van oordeel, dat eergelijke propaganda voor een christe- lijke organisatie afkeuring verdient en met schaamte dient te worden beleden. De heer Van Dijke bedankte als voor zitter, de heer Bedet als bestuurslid. De vergadering verliep ten slotte in verwijten en onaangenaamheden. WAARSCHUWING. De Burgemeester van Kortgene waar- schuwt tegen de practijken van een per- soon die zich uitgeeft voor reclamereiziger voor Foster's geneesmiddelen en in die hoedanigheid, onder belofte, na aankoop van maag- en hoofdpijnpoeders, prach- tige toonbaukkastjes, betaalschalen en andere mooie reclameartikelen te zullen cadeau geven, den menschen minder- of nietswaardige, zichtbaar slordig gemaakte poeders verkoopt, die vermoedelijk inhou- den kindermeel en (of) zuiveringszout. Signalement: middelmatig groot, leefTijd ongeveer 50 jaar, gezond uiterlij'k, don- kere snor, was bij zijn ,,bezoek" te Kort gene in zwart of donkergrijzen gleufhoed. zwarte jas en gestreepte pantalon, droeg bij zich een bruinlederen taschje. DE VERBINDINGEN MET Z.-VLAANDEREN. Het lid der Staten van Zealand, den heer J. j. Wallien heeft de volgende vra- gen gesteld aan Ged. Staten. 1. Is het aan Gedeputeerde Staten voldoende bekend, dat er voor West Z.- Vlaanderen bij den 15en Mei begonnen zomerdienst vrij slechte aansluitingen ver- kregen zijn tusschen de te Vlissingen aan- komenide of. van daar vertrekkende trei- nen en de diensten op het veer Vlissingen Breskens. Van de 7 van Vlissingen vertrekkende booten correspondeeren maar 3 op een aldaar aankomenden trein; van de van Breskens komende booten geven wel 6 aansluiting op een vertrekkenden trein, maar bij v. niet op de zeer belangrijke treinen van 18.25 en 18.41 vertrek te Vlissingen. 2. Zij.n Gedeputeerde Staten bereid alsnog na te gaan of in dezen toestand verbetering is aan te brengen, daarbij de belangen van den dienst niet te veel te laten lijden onder het misschien te be- perkt zijn van het personeel. 3. Willen Ged. Staten bij hun over- wegingen ook de volgende wijzigingen in den kring hunner beschouwingen betrek- ken a. de boot uit Vlissingen, die nu 14,30 vertrekt te vervroegen op 13.25, waar- doof betere aansluiting verkregen wordt op de treinen aankomst Vlissingen 12.22, 12,51 en 13.14, waarbij het vertrek der boot van Breskens zou dienen bepaald te blijven op 15.20 om goede aansluiting te behouden op den trein die 16.13 uit Vlis singen vertrekt. b. de boot van Vlissingen 17.20 zon- der treinverbinding 20 a 30 min. eerder te laten vertrekken, waardoor de boot van 18.10 reeds te 17.40 uit Breskens zou kunnen vertrekken. Het nadeel van een eenigszins slechtere aansluiting op trein 18>49 van uit Vlissingen, wordt belangrijk overwogen door de voordeelen van aan sluiting op de beide mailtreinen vertrek 18.25 en 18.41 Vlissingen. (De Z.) DE STEMBUSUiTSLAG TE AARDENBURG. Zooals in ons vorig nummer is gemeld, heeft de justitie in verband met een ver- moeden van fraude een onderzoek inge- steld naar het gebeurde op het tweede stemdistrict voor de stemming voor den gemeenteraad te Aardenburg. Naar d:e Br. Crt. meldt, is het aan dat stembureau wat vreemdsoortig toege- gaan, en was de tafel waarop de stembil- jetten werden uitgestort om ,verder ge- opend en geschift te worden niet voor het in de zaal aanwezig publiek zichtbaar, zoodat hetgeen met de stembiljetten ge beurde door het publiek niet te controlee- ren was. Niet alleen belemmerde een les- senaar het uitjjcht op de tafel, maar plaatsten een lid van het stembureau en de gemeente-secretaris zich daar naast, met de rugzijde naar het publiek. Nadat de biljetten gesorteerd waren kon van het voorlezen, ook van de mede- deeling waarom een 70tal biljetten van onwaarde werden verklaard niets worden verstaan wegens het in de lolTaliteit heer- schende rumoer, yeroorzaakt door enkele toehoorders, waaronder een der candi- daten. Terstond nadat de telling was afgeloo- pen trokken bestuursleden der anti-rev. kiesvereeniging de conclusie, dat het aan- tal op hun lijst udtgebrachte stemmen ge- ringer was dan het aantal kiezers, dat vol- gens betrouwbare inlichtingen daarop hun stem zou uitbrengen. Ten aanzien van de lijst der aibeiders- candiaaten werd aanstonds opnemerkt, dat eenige kiezers hadden te kennen ge geven op no. 3 van die lijst te hebben ge stemd. terwijl die volgens de telling maar 2 stemmen had bekomen. Toen is een vermoeden van fraude ge- rezen, hetgeen het ingrijpen der justitie tengevolge heeft gehad. Maandanmor- gen kwam de officier van justitie uit Mid- delburg in de zitting van het hoofdstem- bureau mededeelen, dat de heer Ceule- naere, lid van het hoofdstembureau en ook lid van het tweede stembureau niet zou verschijnen, daar hij deze in verband met ernstige verdenkingen van fraude had laten aanhouden. Hoewel een plaatsvervangend vrijzin- nig lid van het hoofdstembureau in de na- bijheid was liet de voorzitter een R. K. ontbieden om zitting te nemen in plaats van den heer Ceulenaere. Door in de zaal aanwezige kiezers wer den nadat de zitting was oeopend ver schillende protesten uitgebracht, n.l. door H. Willems c.s., dat bij de opening der biljetten niet formed gehandeld is over- eenkomstig de bepalinpen der kieswet, en dat dje in de zaal aanwezige kiezers de handelingen van het stembureau in district 2 niet hadden kunnen controlee- ren. Vervolgens werd het bezwaar inge- diend, dat op grond van bekende mede- deelingen, de vastgestelde uitslag van district 2 op een vergissing moest berus- ten, en werd verzocht dit te mogen be- wijizen. De voorzitter, opmerkende, dat de stemming geheim is, nam dit voor kennis- geving aan. Door C. M. van den Broecke werd het protest ingediend, dat h;i in district 2 niet in de gelegenheid is geweest inzage te vragen van de ongeldige stemmen, terwijl is geweigerd zijn bezwaar deswege op te nemen in het proces-verbaal. Ook dit werd voor kennisgeving aan- genomen, evenals het bezwaar van 3 kie zers Corthals, die met stelligheid ver- klaarden gestemd te hebben op Corthals H., no. 3 van lijst 2, door het witte stipje voor dien naam rood te hebBen gemaakt, en onder eede te willen bevestigen, dat zij niets anders aan hun stembiljet hebben gedaan, terwijl aan dien candidaat slechts 2 stemmen zijn toegekend. Dat er dus een vergissing of fraude moet hebben plaats gehad en zij op dien grond vernie- S tiging der stemming vragen. Alle protesten werden na voorlezing onmiddellijk bij den voorzitter ingediend. Naar aanleiding van het eerste protest van den heer Willems, stelde de burge meester voor, de pakketten te openen en de biljetten van stemdistrict 2 opnieuw te contrpleeren. Besloten werd met die van onwaarde te beginnen. Het bleek daarbij, dat op 56 dezer biljetten een vakje met aandacht roodgemaakt was, dan eens voor. den naam Hollebrand van lijst 2 of voor den naam Corthals ook van lijst 2, dan weer voor de naam Catsman van lijst 3, terwijl bovendien op deze biljetten op slordige wijze een korte streep of krabbel door een der andere witte puntjes gegeven was. Bij enkele strepen werd er eenige overeen- komst geconstateerd. Ook kon door alle aanwezigen waarge- nomen worden, dat op de biljetten waarop twee vakjes roodgemaakt waren niet al leen het eene zorgvuldig en het andere nonchalant bewerkt was, maar ook, dat bij de twee bewerkingen een verschillen de ondergrond moet aanwezig geweest zijn. De heer Reepxnaker maakte de opmer- king, dat er in stemdistrict I slechts 2 bil jetten van onwaarde waren en in district II niet minder dan 70 biljetten. Dit groote verschil was voor hem onverklaarbaar. Later meende de heer Wijffels hiervoor een verklaring te vinden in de omstandig- heid. dat er in stemdistrict II altijd meer van onwaarde waren dan in stemdistrict I. Mevrouw Van den Broecke vergeleek het aantal ongeldige biljetten van thans met dat van 6 April 1.1. bij voor de Prov. Staten in hetzelfde stemdistrict. De Burgemeestex beweerde, dat een vergelijking niet mogelijk was en vroeg of nog iemand de andere pakketten wenschte te openen, waarop Mevr. Van den Broecke zei, dat er nu reeds voor haar voldoende aanleiding bestond om de stemming ongeldig te verklaren. De burgemeester vond geen reden daartoe en sprak de meening uit, dat de justitie de zaak maar verder in onderzoek moest nemen en stelde voor de stemming geldig te verklaren, welk voorstel aange- nomen werd met 3 stemmen voor en 2 tegen. Voor stemden de heeren Blondeel, Wijffels en de voorzitter, tegen Mevr. v. d. Broecke en de heer Reepmaker. Daarna werd de berekening gemaakt over de toekenning der zetels, waarvan 4 aan lijst I (R. K.) 1 aan lijst II (S. D. A. P.) en 2 aan lijst IV (Vrijz.). Van deze toekenning werd proces-ver baal opgemaakt, hetwelk Mevr. v. d. Broecke en de heer Reepmaker weigerden te onderteekenen, omdat zij meenden, dat de stemming ongeldig was. Bij het einde der zitting nam de officier van justitie alle verzegelde pakketten in beslag. Het wa5 den ganschen morgen druk in het d'orp. De buiten het dorp en buiten de gemeente wonende kiezers, die op lijst 3 gestemd hadden, en waarvan men zoo goed als zekerheid had, dat zij Catsman gestemd hadden, werden tot den officier van justitie toegelaten en verklaarden daar, welke vexklaring zij met hun hand- teekening bekrachtigden, dat zij doel'be- wust slechts het eene puntje voor den naam Catsman hadden rood gemaakt en niets meer, totaal niets, cup het biljet had den aangebracht. Dit aantal kiezers be- droeg 40. terwijl op den heer Catsman slechts 33 geldige stemmen uitgebracht waren. Indien de heer Catsman 4 stemmen meer behaald had, was hij gekozen ge weest en was de raad omgegaan. Donderdag 26 M-3i (Hemslvaartsdag). SAS VAN GENT. Stemming van Dicsdag 24 Mei. Aantal uitge'irachte stemmen 1081. Van onwaarde 17. Aantrl g-ldige stemmen 1064 Aantal zetels 7. Kiesdeeler 152. Uitgebrachte stemmen - Lijst 1, R.K. V. VerschafFel 115, C. C. A. de Mul 37, M. C. F. van Goeihem 33, Th. F. Warrens 62, A. Ver»aet 58, Tb. A. Lammens 61, A J. Goelhals 5, J. J. Antheunis 8, fl. 0. M. Coene 0. Totaal 379. Lijst 2, S.D.4.P.J. J. de Leux 149, P. J Seijbel 3, R. C van Ham 4, R. Briquet 0, E van den Berg 3, P. Hemel- soet 0. Totaal A59. Lijst 3, Neeteson P. A. Neetesoa 111, G. A. Bakker 18, J. Oostdijk 15. Tota il 144. Lijst 4, Vrge kiezersA. G. Stubbe 2o8, A. A. Marqu nie 79, A. Stouthamer 15, P. J. P. Usebaert 10, J. C. Verplan- kenDi H.;;Waute!^ 56, J. A. Wehrens 3, L E Warrens 10. Totaal 382. Gekozen van lijst 1 V. Verschaffel en C. C. A.^de Mul. Van ljjst 2 J. de Lenx. Van lijst 3 P. Neeteson. Van lijst 4 A. Stubbe, A. Marquinie en A.tvStouthamer. Bjj de eerste verdeeling der zetels wer den aan lijst 1 twee, aan lijst 2 een, aan lijst 3 geen en aan lijst 4 twee zetels toegekend. Bij de tweede verdeeling kreeg lijst 3, als hebbende meer dan s/4 van den k;es deeler, een zetelR terwjjl tan lijst 4, als hebbende het groot te oversebot, den zeven den^zetel werd toegewezen. ZUiDDORPE. faBg de Dinsdag gehouden stemming voor den gamee.iteraad, werden uitgebracht 433 stsmmen, waarvan 31 van onwaarde. Gekozen werden van de lijst-Van Waes, de heeren A. C. Van Waes, A. Th. D'flert, M. A. B. Puylaert, P. L. van Damme eD A. F. M. Termote. Van de iijst-R. D'Hert werden gekozen de hoe en R. D'Hert en R. C.J. Dankaert. DUIVENSPORT. Verieden Zondag gaf de Zeeuwsch- Vlaamsche Bond een wedvlucht uit Or leans met 192 duiven. Afstand 395 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: le, 30 en 34e prijs L. Deij, Axel;, 2e, 41 e en 42e pr. J. Renique, Sas van Gent; 3e pr. P. Genetello, Sas van Gent; 4e pr. F. Baetens, Zuiddorpe; 5e en 7e pr. P. Put- te, Westdorpe; 6e pr. G. de Clercq, West- dorpe; 8e pr. A. Goethals, Westdorpe; 9e en 35 pr. A. Fermont, Sas van Gent; 10, lie en 40e pr. Th. Guinau, Westdor pe; 12e en 13e pr. Pr. Kerckhaert, West dorpe; 14e pr. F. de Block, Zuiddovpe; 15e pr. B. Vergauwen, Sas van GenD 16e pr. M. Wauters, Sas van Gent; 17e en 37e pr. A. Claeijssens, Sas van Gent; 18e pr. Ph. van Damme, Zuididbrpe; 19e pr. A. Remerij, Sas v. Gent; 20e en 25e pr. A. Marquinie, Sas v. Gent; 21e en 22e pr. F. Dhaeze, Sas van Gent; 23e pr. J. van Drongelen, Axel; 24e en 44e pr. A. Koole, Ter Neuzen; 26e pr. J. Vermoet, Sas van Gent; 27e en 47e pr. P. Koch, Ter Neu zen; 28e en 32e pr. H. Dierickx, Sluiskil; 29e pr, C. Nevejan, Sas van Gent; 31 e en 39e pr. O. Remerij, Westdorpe; 33e pr. C. de Rijcke, Ter Neuzen; 36e pr. G. Mareham, Sas van Gent; 38e pr. P. Meu- leman, Sas van Gent; 43e pr. A. de Co- nincik, Zuiddorpe; 45e en 46e pr. A. Lip- pens, Sas van Gent; 48e pr. M. Meule- man, Sas van Gent. Snelheid le -duif 1149.8 M.; laatste duif 1021.8 M. per minuut. De eerste prijswinner ontwikkelde dus een gemiddelde snelheid! van ongeveer 69 K.M. per uur. Wanneer in aanmerking genomen wordt, dat over den afstand van 395 K.M. ruim 5 uur gevlogen is, ligt het voor de hand, dat de beginsnelheid ver boven het normale uitging. Het is een verbazende prestatie om ge durende een zoolang tijdsverloop nog zul- ke vaart te kunnen ontwikkelen, zonder na dexgelijke lichamelijke inspanning de minste teekenen van vermoeidheid te geven. Want hierin stemmen de waarnemin- gen van alle liefhebbers met elkander overeen, dat, zoodra de vliegers het hok bereikt hebben, zij in hun doen en laten niet de geringste blijken van uitputting of oververmoeidheid toonen. DOOR EEN VRACHTAUTO GEGREPEN. Te Veghel is de landbouwer Th. v. d. C., die op zijn rijwiei hmswaarts keerde, door een vrachtauto van de firma v. d. B. gegrepen en zoo ernstig gewond', dat hij kort daarna overleed. Den chauffeur treft geen schuld. vErdronken. Vrijdagavond is een 6jarig meisje, pleegkind van de familie v. A. te Alphen a. d. Rijn in een onbewaakt oogenblik in den Rijn gevallen en verdronken. Twee doctoren trachtten tevergeefs de levensgeesten van de drenkeling op te wekken. DIEFSTAL VAN 700 LITER JENEVER. Maandagmiddag zijn ten nadeele van de firma M. en Zn., distillateurs aan de Noord'vest te Schiedam gestolen twee oksihoofden jenever, onderscheidenlijk van 251 en 252 liter en twee vaten, inhouden- d-e 106 en 108 liter. De okshoofden en vaten zijn gemerkt met een geschilderde Zwaan en de letters S. D. en zijn voor- zien van roode ijzeren banden. Het gedistilleerd lag voor het pand der firma door den fiscus uitgeslagen ter ex- peditie. Er zijn toen twee personen met een Ford-vrachtauto gekomen, die de fus- ten op den auto begonnen te laden, zonder dat het personee^iets bemerkte. Toen de expediteur verscheen, zag hij, dat twee hem onbekende personen bezig waren de vaten te laden, en hij informeerde bij de directie, of men zich van een anderen expediteur had voorzien, op welke vraag ontkennend werd geantwoord. Men spoedde zich daarop naar buiten en zag nog juist den vrachtauto met de fusten in snelle vaart wegrijden. De politic heeft een uitgebreid onder zoek ingesteld. MOOI WEER OP KOMST. Na de felle nachtvorsten, onder welke Engeland te lijden heeft gehad, bevatten de Engdsche bladen thans de verzeke- ring, dat er mooi weer op komst is. Zel- den, zoo zegt de Star, heeft het weer- kaartje er zoo veelbe'lovend uitgezien als Woensdag. Een groot gebied van het midden van den Oceaan tot over de Brit- sche eilanden been is bedekt met zonne- schijn en lichte briesjes, wat de tempera- tuur snel za! doen stijgen. Als dit gebied zich ook ten Westen van zijn grens uit- breidt, zullen wij spoedig vernemen van het vertrek van transatlantische vliegers. DE ANTWERPSCHE DIERENTUIN. De Diereintuin van Antwerpen dreigt in moeilijkheden te geraken door gebrek aan geld. Het bestuur schrijft dit toe aan de hooge belasting, die op de toegangsbiljet- ten wordt ge'legd. De fiscus krijgt jaar- lijks ruim een half milhoen francs, gehe- ven op de entreebiljetten. Nu worden er pog.ingen in het werk gesteld om die belasting afgeschaft of ver- laagd t& krijgen. Men hoopt daardoor meer pulbliek te trekken. Alleen het voe- deren der dieren kost bijna een half miJ- lioen francs. Van 1 Mei 19261 Mei 1927 werd 272.000 francs besteed voor den aankoop van nieuwe dieren. De die- rentuin herbergt 500 zoogdieren, 1900 vo- gels, 530 kruipende dieren en 2600 vis- schen. EEN VREESELIJK TRAMONGELUK is Woensdagavond tegen half acht voor- gevallen op de lijn naar Drusental, aldus wordt uit Kassel gemeld. Aan het station stond een geheel met passagiers gevulde wagen, waaraan aan- hangwagens zouden worden gekoppeld, zonder bestuurder en conducteur voor het vertrek gereed, toen een jongen de rem losmaakte en de wagen in beweging ge- raakte, de steile Brabanterstraat afreed en aan den hoek van de Ftirstenbergstraat in een scherpe bocht uit de rails sprortq. Daar kwamde wagen tegen een ijzeren stelling aan, tengevolge waarvan het bo- venste gedeelte van het voertuig totaal v/erd weggeslagen. Het onderste gedeel te reed door en kwam in een gracht te- recht. Tot dusver zijn uit de overblijfselen van den wagen negen dooden, onder wie zes vrouwen. elf zwaargewonden en een groot aantal lichtgekwetsten te voorschijn ge- haald. EEN VERDWENEN ZUIGELING. Engeland blijft toch maar bij uitstek het land van geheimzinnigie gevallen in ver band met het verlies van geheugen. Sedert 6 Mei was een vrouw, Mildred Proctor geheeten, die te Wembly (Lon- den) woont, zoek. Een kennis, die haar aan het station van Marylebone had aan- getroffen, bracht haar thuis. Het bleek, dat zij inmiddels het leven aan een kind had geschonken. Op den dag dat zij verdween, was zij naar een dokter toegegaan om dien over haad aan- staande bevalling te raadplegen. Toen zij thuiskwam, herkende zij haren man en andere huisgenooten niet en kon zij niet zeggen wat er met haar kindje gebeurd was. Nasporingen naar den zui- geling zijn totdusver vruchteloos geweest. Een later bericht meldt nog, dat de man noch den naam noch het adres van den dokter weet. De vrouw heeft haar geheu gen volkomen verloren. Alles wat zij kon zeggen, was, dat zij zich vaag herinner- de, dat twee verpleegsters haar in een taxi geholpen hadden. Zij sprak ook vaag over een verblijf in een kraaminrichting. In elk geval moet de vrouw tusschen 6 en 17 Mei behoorliiik verzorod zijn. EEN ZEER STEREE AARDBEV1NG AANGETEEKEND. Het Kon. Ned. Meteor. Instituut ia de Bilt deelt het volgende mede In den avend van Zondag 22 Mei om 22 u 43jm. 35 s. (Tjjd ?an Greenwich) wsrd aan het meteorologisch insiituut te de Bilt een zeer sterke aardbeving opge- teekend, afstand 7500 K.M.oorsprong ver moedelijk in Tibet. deze mededeeling van het Kon. Ned. Meteor. Instituut kan nog het volgende worden aangeteekend, waaiuit blijkt, dat de beving bijna overal ter wereld is ge- registreerd, al is men het over de plaats, waar zij plaats vond, niet eens. De seismografen te Washington, New Orleans en Ottawa hebben een buitengemeen sterke beving opgeteekendde band van de seismograaf te Ottawa was niet breed genoeg om de uitslagen te rigistieeren, die op tweemaal zoo groote k?acht geschat wordt als die van 1924 in Japan. Washington geeft Oost Tibet als haard aan, Ottawa daar- entegen Zuid Mexico, en New Orleans Ceil trual Chili. De seismografen in Jena enhetTaucus- gebergte plaatsen den haard in Tibet of in vooimal g Duitscb Oost Afrika, n.l. in de omge.ing vaa het Tanganjika-meer IN DE SAHARA VERMOORD. Te Parijs is bericht ontvangen dat Rene Estienne, een van de bekwaam te experi- mentators in de Sahara met auto-vervoer, door roovers vermoord is op een tocht met een auto karavaan in de streek van Tafilet, bjj Boe denib, in het uiterste Zuiden van Marokko. Tegelijk is een soldaat van het Yreemelingenleginen gedood. De auto waarin zii zaten, werd in een hinderlaag gelokten beschoten. Het gewapend geleide van de karavaan heeft de roovers vervolgd. Rene Estienne was 29 jaar en de zoon van een generaal die een groot aandeel heeft gehad in het ontwerpen van vechtwagens voor het Fransche leger. Rene en zijn broer Georges hadd-n aan vele auto-tochten door de Sahara deelgenomen. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter gemeento- secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de Sinclair Union Petroleum Company S. A. te Amsterdam, om VERQUy NING tot het plaatsen en in werking brengen van een benzinepomp met reservoir op het perceel kadastraal bekend in Sectie L, No. 2196. Op Woensdag den 8 Juni a.s., des namiddagste 3 uur, zal in het gemeentehuis gelegenheid bestaan om bez waren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling err schrif- telijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor hetboven- gemelde tijdstip, ter Secretarie der gemeente ken nis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn, zij, die niet overeen- s komstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden Jag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuzen, 25 Mei '1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HU1ZINGA, Burgemeester. B. 1. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Ter Neuzen. 9^ u., en 2 u. Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 9^ u. en 2 u., dhr. L Dek. Hoek u.j en u., Ds. E. Raams.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2