Laatste Berichten. BURGERLIJKEN STAND. H>wd»l»b>f icht>B. Rubriek van den Arbeid. Bladen. Lata?: Londen 12,13 12,14 Berljjn 59,15 59,25 Par^s 9,76 9,79 Brussel 34,70 34.75 Weenen (per 100 sch.) 35,10 35,15 TNGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Dat benauwde gevoel 1 SCHEEPVAARTBEWEGING. DOODELLJK ONGELUK ONBEWAAKTE OVERWEG. Donderdagmiddag is op den onbewaakten o erweg te Hoogkerk em open auto door een trein uit Groningen gegrepsn en over een afstand van 300 meters meegesleurd de wagen was ongeveer op de locomotief terecht gekomen. De twee inzittenden, de heere* S. T veekoekenfabriek te Helpman, en zijn boekhouder, de beer J. L., werden gewond opgenomeD. De heer T. werd naar het ziekenhuis te Groningen vervoerd, waar hy spoedig is overledan. De auto was totaal vernield. NACHTYORST. De beide laatste nachten der vorige week heeft het in Twente en de Graafschap weer gevroren, tot groote schade van aard- appelen, vruchtboomen en haver. EElN MIJN OPGEHAALD. Het kus'vissehersvaartuig DK113kwam Donderdag van de visicherij in de haven van IJmuiden terug met een in het net opgehaalde mijn aan boord. DE OCEAANVLUCHT. De nu vrijwel vaststaande mislukking van Nungesser en Coli (het ons meege- deelde radiobericiht aver hunne redding is niet bevestigd en is vermoedelijk verward met een bericht over het vinden van een vliegtuigwrak door een scheepskapitein) heeft anderen niet doen afschrikken het waagstuk te ondernemen. Zoo is jl. Vrijdagmorgen te New-York opgestegen de vliegenier Lindbergh, die het ondernam om gehee'l op zijn eentje van daar naar Parijs te vliegen. Deze tocht is onder veel gunstiger omstandig- heden aangevangen en gehouden. Op verschillend'e tijdstippen werd deze vlie genier gesignaleerd, zoodat men hem als het ware geregeld kon volgen en Zater- dagavond half elf is hij goed en wel op een vliegterrein bij Parijs aangekomen. Hij heeft den tocht in 331/, uur volbracht. Lindbergh's vertrek nit New-York is al dadelijk spannend geweest. Hoewel de weerkundigen hem ten sterkste aangera- den hadden nog een dag te wachten met vertrekken, stond hij er op Vrijdagoch- fcend te gaan. Op het doorweekte vlieg- veld had men weinig moed in de onder- neming, wat niet wegnam, dat elkeen den moedigen vlieger van ganscher harte suc- ccs toewenschte Toen Lindbergh het sein tot vertrek had gegeven, scheen het een oogenblik alsof de vlucht al bij het begin zou mislukken. Zijn toestel weiger- de den grond te verlaten. Tot driemaal toe sprong het op en bonkte het weer neer, wat de toeschouwers telkenmale een kireet van angst deed slaken. Ten slotte echter maakte het kleine toestel ztch lang zaam maar zeker van den grond los en koos het luchtruim, scheerende over de electrische draden en de boomen aan den Oostkant van het veld. Toen het toestel zich Noordwaarts wendde en langzaam in de ochtendnevels verdween, donderde een geweldig gejuich los en woof men met hoeden en zakdoeken den vlieger een vaarwel toe. Vijf vliegtuigen, waaronder dat van majoor Byrd deden den vlieger uitgeleide over Long Island en den Sound tot aan Rhode Island. Arthur Gapteron, Curtiss' vlieger. zeide dat Lindbergh's toestel, ge- zien de zware last, een merkwaardige snelheid had bereikt, en wel ongeveer 160 K M. per uur. Lindbergh bleef Noordwaarts vliegen op geringe hoogte, geen snelheid verspil- lende om hooger te komen. Over Rhode Islands en Massachusetts was het weer wat ongestadig en het zicht gering. In de plaatsen, die de vlieger passeerde, juichte het publiek hem toe. Doordat hij zoo laag vloog wafen de letters NX 122 op de vleugels van zijn toestel duidelijk zicht- baar. Te St. Johnis (New Foundland) heeft Lindbergh de menschen in beroering ge- bracht door een stout stukje. Hij vloog namelijk door een 60 M. breede rotsspleet en wel zoo laag. dat de rotswanden ver boven zijn toestel uitstaken. Toen hij uit de spleet kwam, zocht hij de Oceaan op en rees tot g root ere hoogte. De menigte op straat en voor de vensters der huizen sloegen het toestel gade, terwijl het even vaart min derde en naar beneden dook bij zijn vlucht over de stad. Om 7.51 (12.51 Greenwichtijd) 's ochtends was Lindbergh van het vliegveld Rossevelt opgestegen en om 8.45 s avonds liet hij het Amerikaansche land achter zich. Hij had toen 1200 mijl gevlogen, d.w.z. reeds een derde van zijn afstand afgelegd. Wie Charles A. Lindbergh is. Lindbergh, een blonde jonge man van 25 jaar. wordt door zijn medevliegers de boffer" Lindbergh genoemd. Hij is zijn viiegersloopbaan begonnen bij den Arne- rikaanschen postdienst, als zoovele jonge vliegers, alleen om een bestaan te vinden. Twee welgeslaagde parachutesprongen uit een onkiaar viiegtuig, kort na elkaar, gaven hem zijn bijnaam. Hij liet zicih kennen als een uitstekend vlieger, doch zijn naam was buiten de vliegvelden veer- tien dagen geleden nog zoo goed als on- bekend. Toen hij echter den lien Mei plotsding neerdaalde op het vliegveld van St. Louis, na een vlucht van 14 uur van San Diego en den volgenden dag in 10 uur tijds doorvloog naar New York om op zijn eentje aan den wedvlucht over den Oceaan deel te gaan nemen, was zijn naam gevestigd en zijn bijnaam meteen veranderd in dien van den ,,Vliegenden dwaas Lindbergh's vader, oak Charles A. ge- heeten. was een man uit het Midden Westen en is o.a. lid van het y«is van Afgevaardigden geweest. Hij is 24 Mei 1924 averleden. Charles moeder is lee- rares in de scheikunde bij het middelbaar onderwijs te Detroit. Zij is een flinke. kalme vrouw, die Vrijidag gewoon voor de klas heeft gestaan. Zij had alleen den directeur verzocht haar tijdens de lesuren geen berichten over haar zoon te brengen en vooral geen verslaggevers op haar los te laten. Zij was volkomen overtuigd, dat haar zoon de vlucht zou volbrengen. Toen Raymond Orteij een prijs van 25.000 dollar uitloofde voor het eerste viiegtuig, dat de vlucht New York Parijs zou volbrengen, schreef Lindbergh dadelijk in. Oudere vliegers lachten om het jonge vliegertje, dat zoo brutaal was, maar enkele zakenmenschen te St. Louis hadden vertrouwen in hem en steunden hem. Kalm bereidde hij zijn vlucht voor, aan de Westkust, waar men niet zoo van den wedvlucht vervuld is als aan de kust van den Atlantischen Oceaan, zoo dat hij er van hinderlij-ke belangstelling verschoond bleef. ON TPLOFFIN GSR AM P IN DE V. S. Door een geheimzinnige dynamietont- ploffing in een school te Bath, op 150 K.M. van Detroit, zijn tusschen de dertig en veertig kinderen gedood. De kinderen zaten kalm in de klassen, toen een gewel- dige ontploffing plotseling het gebouw in een puinihoop herschiep. De overleven- den snelden als bezeten door de hoofd- straat van het donpje, dat als door een paniek was aangegrepen. Reddingsploe- gen werkten koortsachtig om de puinhoo- pen op te ruimen, waaruit reeds meer dan dertig lijken, w.o. dat van den hoofdon- derwijizer, geborgen zijn. Groot opzien baarde het, toen de arbeiders tien dyna- mietstokikein onder de puinhoopen vond'en. De autoriteiten hebben over de eenige te- lefoonlijn, welke het plaatsje bezit, dok- toren en verpleegsters ontboden. Nader wordt gemeld: Het aantal slachtoffers is nog niet be- kend, maar tientallen kinderen, eenige onderwijzers en een paar voorbijgangers zijn onder de dooden. Op het geluid van de ontploffing kwamen de verschrikte ouders van de kinderen van alle kanten opzetten. De verbijsterde moeders wi-1- den het brandende gebouw binnendrin- gen, om nog te redden wat misschien in ieven was; maar de politie had een kordon getrokken om het gebouw en wist dat te verijdelen. Er speelden zich afschuwelij- ke tooneielen af bij de identificatie van de ongekomen kinderen door hun ouders. De vernielde vleugel van het scboolge- bouw was die, waarin de jongste kinderen hun lokaal hadden. Bij het doorzoeken van het puin vond de politie nog niet- ontplofte dynamiet-patronen. Naar de autoriteiten meenen, zou de ontploffing de daad zijn van den beheer- der van de school--financien, die de reke- ningen niet kon betalen en daarvan gek was geworden. Volgens een later bericht zijn er van de schoolkinderen 35 omgekomen en 49 ge wond, o.w. velen in levensgevaar ver- keeren. Omtrent den vermoedelijken dader zijn tegenstrijdiige berichten in omloop. De politie heeft een inlichting ontvangen naar luidt waa.rvan een man zou zijn ge- zien, die even voor de ontploffing over het terrein van de school liep, en vlak na de explosie in een auto was gesprongen en snel wengereden. Een andere lezing is deze: ,,Kort voor ide ontploffing in de school waren in de buurt een boerenhoeve en een schuur ,,op- geblazen". Het lijk van den boer, aan wien de hoeve ibehoorde, had men voor het school- gebouw gevonden. Soldaten, die onmiddellijk na de mis- daad naar de p-lek van het onheil waren gesneld voniden omder den Oostelijken vleugel. twaalf dynamiet-patronen met brandende lonten. Waren de soldaten een paar minuten later geweest, met het on- derzoek, dan zou het aantal slachtoffers van de misdaad nog zeer aanzienlijk groo- ter zijn geweest. De Amerikaansche bladen geven nog eenig nader nieuws over de dynamiet- ontploffing in de school. De dader blijkt werkelijk de beheerder der schoolfinan- cien te zijn geweest die in geldelijke moei- lijkheden verkeerde. De New York He rald geeft het volgende relaas. Andrew Kehoe, de beheerder der schoolikas, was krankzinnig geworden door de financieele moeilijkheden, waarin hij verkeerde. Hij dacht toen een plan uit om zichzelf van het leven te berooven, en tegelijikertijd de school te vernietigen. Ook zijn hoeve waarop een hypotheek stond, wilde hij vernielen. Hij bracht dus onder de boerderij en een schuur een dynamietlading aan. Toen begaf hij zich in zijn auto naar de school. Hij liet den wagen voor het gebouw staan, plaatste dynamiet in den kelder en bracht geleidingsdraden aan tusschen de auto en den kelder. Net toen dit werkje was afgeloopen werden Kehoe en zijn vreemde manier van doen opgemerkt door het ihoofd van de school E. E. Huyck. Deze liep op de auto toe, maar voor hij den krankzinnige in het voertuig had bereikt, kwam de ontploffing. Ook in de auto was dynamiet. Kehoe en Huyck waren op slag dood, evenals de directeur van het postkantoor, Glen Smith, en zekere Nelson Me. Farren, die toevallig voorbij kwamen. Van de kinde ren in een der vleugels van het gebouw werden 35 gedood en bijna 50 gewond. Men zal moeten toegeven, dat dit re laas, hoe zaikelij'k ook gehouden, reeds gruwelijik genoeg is, maar er is nog meer uitgelekt. Kehoe, de krankzinnige bedrij- ver van al het onheil, had thuis nog even zijn vrouw doodgeslagen. Zij was ziek, maar dat weerlhield er hem niet van, haar met een bijl de hersens in te slaan. Kehoe plaatste'het lijk in zijn boerderij voor hij die „opblies". De dynamiet had hij bij een aannemer, die in de buurt een brug bouwde, gestolen. THEE-GEBREK. Er heerscht sedert eenigen tijd thee- schaarschte in de sowjet-unie. De sowjet- regeering tracht in het gebrek, dat groote ontevredenheid onder de bevolking wekt thee is de nationale volksdrank in Rusland te voorzien door intensieven invoer. Zoo is te Moermansk een zending van 3,550.000 pond thee uit Londen aan gekomen. AARDENBURG. Bij de verkiezing te Aardenburg, welke heden werd gehou den, zijn, op last van den officier van justitie Baron Van der Feltz uit Middel- burg, alle bescheiden betrekking hebben- de op deze stemming, in beslag genomen. Deze inbeslagname heeft plaats gehad op vermoeden, dat op het stembureau II, waarvan een der wethouders voorzittei was, fraude is gepleegd. Baron Van der Feltz woonde eerst de zitting van het hoofdstembureau bij, waarna de stukken in beslag werden ge nomen. Daarna werden nog verschillende per- sonen aan een verhoor onderworpen. DE BILDT. Zondag, 22 Mei, werd te 22 u. 43. min., 35 sec., Greenwichtijd, op het meteorologisch instituut een aardbe- ving geconstateerd, op een afstand van 7500 KM.. De oorsprong ligt waar- schijnlijk in Thibet. DE 10e INTERNATIONALE ARBEIDSCONFERENTIE. 25 Mei a.s. zal te Geneve de lOe Inter nationale Arbeidsconfereortiie worden ge- opend. Bij het vredesverdrag van Ver sailles is een Permanente Organisatie van den Arbeid gesticht, ter nitvoeaing waar van in de eerste plaats te Geneve is op- gericht het Internationaal Arbeidslbureau, dat voor het publiceeren en documentee- ren op arbeidsgelbied werkzaam is, terwijl verld'er bepaald is, dat elk jaar een intern, arbeidsconferentiie zal worden gehouden. Deze moet in de eerste plaats worden be- schouwd als een algemeene ledenverga- dering van de Permanente organisatie van den Arbeid. Verder worden echter op deze conferenitie steeds eenige alge meene vraagstukken op arbeidsgebied be- sproken en worden daarover dan ont- werp-verdragen of -aanbevelingen opge- steld. De leden (de verschillende Staten) blijven gleheel vrij om deze verdragen of aanbevelingen in hun eigen wetgeving toe te passen. Zij moeten echter binnen een ibepaalden tijd (1 a ij^ jaar) een en ander aan hunne parlememten voorleg- gen. Keuren deze dan de ontwerp-ver- dragen goed, dan worden zij geratificeerd em is de inihoud er van in het betrokken land van toe passing. Het belangrijkste ontwerp-verdrag is wel, dat over den aohturen-dag, dat op de eerste conference in 1919 te Washington werd aangenomen. Wij kqjnen daarop nog wel terug. Op de a.s. lOe conference zal nu in de eerste plaats worden biesproken de ziekte- verzekering, waarover reeds vorige jaar voorloopige disc ussies plaats vonden. Voor Nedierland is diit niet zoo zeer van belang, ormdat, zoodra onze nieuwe Zijek- tewet zal zijn aangenomen, idieze toch minstens even ver en op sommige punten veel verder gaat dan de besluiten van Geneve. Verder zal worden behandeld het on- derwerp der vakvereenigingsvrijheid, dat ook voor Nederland van geen direct be lang is. Immers de vakveroenigiingen be- zitten in Nederland binnen de grenzen van de gewone burgerlijke rechtsorde practdsch gesproken alle vrijheden, die zij j zouden ikunnen wenschen. Door het ont- j werp vakvereenigingswet van de Engel- j scihe Regeering staat het echter thams in j het brandpunt der belangstelling, terwijl ook de bonding van de Italiaansche Re geering ten aanzien van de vakvereeni- gingen op de besprekingen van grooten invloed zal zijn. Ten slotte wordt nog behandeld de methode van vaststelling van minimum- loonen in de industrieen. waar de organi satie van patroons en arbeiders onvol- doende is en waar de loonen buitenge- woon laag zijn, waarbij in het bijzonlder rekening zal worden gehouden met de huisindustrie. Ook hier behoeft Neder land zich weinig van aan te trekken. aan- gezien de organisaties van patroons en arbeiders in ons land betrekkelijk goed ontwikkeld zijn, de loonen, vooral in ver- crlijking met -het buitenland. in plaats van laag, eerder hoog genoemd^ kunnen wor den, terwijl ook de huisindustrie in ons land nog slechts in enkele bedrijfstakken voorkomt en ook daar steeds meer ver- dwijnt. Een en ander neemt echter niet weg. dat met belangstelling de besprekingen te Geneve moeten worden gevolgd en dat de Nederlandsdhe delegatie, die dezer dagen is benoemd, andier leiding van Mgr. Nolens zeer zeker haar aandeel in de besprekingen zal hebben. WISSELKOERSEM. Amsterdam, 23 Mei, 2 uur. Vreemd Bankpapler. Duitsch 59,15 59,25 Fransch 9,76 9,79 Belgiscb 34,70 34,75 Oostenrpksch (per lOOsch.) 35,10 35,15 (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 20 Mei. Pieter van Strien, oud 24 j., jm. en Dirkje de Vries (van Zaamslag), oud 23 j., jd. Adriaan Mog'gre, oud 68 j., weduwn. en Pietemella Koole, oud 56 j., wbi. Geboorten. 14 Mei. Adriaan Cornelis, z. van Comelis Stapper en van Janna Elisabeth Riemens. 17 Mei. Petrus Frederi'k, z. van Cornelis Johannes Eeikman en van Tanneke Johanna van der Hooft. Denis Amelia Alpbon- sina, d. van Franciscus Vanhijfte en van Irena Florence van Aerde. Anna Jacoba, d. van Pieter Joosse en van Suzanna Willeboordjse. 21 Mei. Pieter Dirk, z. van Miohiel Kaijser en van Pietemella Elisabeth Faas. Overlijden. 14 Mei. Levina Donze, oud 56 j., echtg. van Leenriert Herrebout. Rotterdam, 23 Mei 1927 YEEMARKT. Aangevoerd werden 489 vette runderea 2 70 vette- en graskalveren, 225 schaper en lammeren en 1220 varkeus. De noteering was uls vo;gt: Koeien le kw, /1,125 tot /1,17s2e kw. 1,025 tot f 0,95, 3e kw. /0,85 tot/0,75; Ossen le kw. 0,95 tot 0,975 2e kw. /0,85 toi 0,75; 3e kw. 0,65 tot 0,55 Kalveren le kw./1,60 tot /1,75 2ekw, 1,40 tot 1,20 3e kw /1,05 tot 0,85; Schapeu le kw. 0,75 tot 0,80; 2e kw. 0,65 tot /0,55;3ekw. 0,45 tot -, Lammeren 0,80 tot 0,90 darkens le kw. 0,67s tot 0,64; 2e kw. /0,59 tot 0,57; 3e kw 0,55 tot 0,53exportv. 0,59 tot 0,63. Vet vee en vette kalveren met weinig aanvoer in eerste kwaliteit, waardoor deze kwaliteit vlug verhandeid werd. In tweede en derde kwaliteit redelpken aanvoer doch matigen kandel. Schapen en lammeren, aanvoer en handel redelijk. Varkens en export met goeden aanvoer en vrij goeden handel. BINNEN LAN DSCHE GRANEN Tarwe met klein aanbod zeer langzaam verkocht, 15 40 tot 16,goede kwaliteit 14,75 tot f 15, Gerst Chevalier 13,75 tot 14,25. Haver kalm, onveranderd 11 50 tot 12, F1JNE ZADEN. Ljjnzaadvoer 17tot /18,Zaai- lpnzaad tot Br. Mos- terdzaad 46,tot Blauwmaan- zaad 39,— tot 41,Karwijzaad tot Koolzaad 38, tot 39,Kanariezaad tot Zonnebloempittenzaad tot Buitenl. boekweit tot AARDAPPELEN. Zeenwsche bonte 4,50 tot 5,25 j Zeeuwscke blauwe 4,50 tot 5,25 Zeeuwsche eigenheimers 3,60 tot /4,25 Brielsehe eigenheimers 3.25 tot /3,75 Biauwe Eigenheimers -,tot Bravo's 4,25 tot 4.75. Poters 1,75 tot 2,40. Red Star f 3.90 tot 4.40 per H.L. Malta Spring 17ll2 tot 19 ct. per K G. Tameljjke aanvoer en redelijke vsaag. VLAS Aangevoerd: Blauwbloei 1600 K.G. 1.—tot 1,10. Groningsch 10000 KG. 1,05 tot 1,20. Wit Zeeuwsch 4000 K.G. 1, - tot 1,25. Holl.Geel 300 K.G. 1,— AJU1N. Eerst in den namiddag veiling. Hulst, 23 Mei 1927 EIERYE1LING Y. P. N. Aangevoerd 43000 stuks p»-ps 4,90 per 100 stuks. BOTER 1,20 tot 1.30 per K.G. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN AANBESTEDINGEN, ENZ. 24 Mei. GRAAUW. Veiling Lanclbouwinspan. Nota- ris Dregmans. TER NEUZEN. Vergadearing Stembevoegde Inigelanden van den Vlooswijkpolder in het Hotel der Nederlanden. SAS VAN GENT. Vergadering van Inge- landien van den Visartpolder in het Hotel Rot terdam. WESTDORPE. Vergadering van de polders Autrichen, Oud-Papeschor, en Nieuw Pape- schor bij den heer A. E. Kerkhaert-De Cooker. HOEK. Vergadering van stembevoegde In- gedanden van den Goeschepolder bij den heer M. Ddeleman. 25 Mei. TER NEUZEN. Aanbestedang bouwen 2 wooinhuizen. Archiitect L. dd Bruijne. 26 en 28 Mei. ZAAMSLAG. Bazar ten bate van de Ohr. Bewaarschool. 27 Mei. HOEK. Vergadering van stembevoegde in- gelanden van het waterschap Loven- en Wil- lemskerke bij den heer M. Dieleman. TER NEUZEN. Veiling woomlhnis en erf. Noaris Van der Veen. ZAAMSLAG. Vergadering van ingelanden van den polder Kleine Huissens bij den heer C. P. de Regt. 28 Mei. BIERVLIET. Prijsopgaf gevraagd levering macadam. Bestuur Oranjepolder Biervliet. TER NEUZEN. Algemeene vergadering van aandeelhouders der Zeeuwsch-VIaamselle Tramweg Maatschappij in het Hotel des Pays-Bas. 30 Mei. TER NEUZEN. Prijsopgaaf gevraagd voor levering van betonrioolbuizen. Gemeentebe- stuur van Ter Neuzen. HOEK. Vergadering van ingelanden van den Oud-Westenrijkpolder in het logement 's Lands Welvaren. 31 Mei. WESTDORPE. Veiling landbouwinspan. Notaris Dumoleijn. ZAAMSLAG. Vergadering van ingelanden van den polder Willem III by den heer C. P. de Regt. ZAAMSLAG. Vergadering van ingelanden van den polder Zaamslag bij den heer R. J. v. d. Veke. TER NEUZEN. Aanbesteding levering ma cadam. Het bestuur van den Pierssenspolder. HOEK. Vergadering van ingelanden van den Van Wuijokihuisepolder bij den heer W. A. Nieuwelink. als gevolg van slechte spijsvertcring, zal spoe dig verdwijnen na ge- bruik van Foster's Maag pillen, het laxeermiddt bij uitnemendheid. Roster's Maagpillen Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon 15 AXEL, Vergadering van ingelanden van den polder Beoosten Bleij-Benoord'en, in het hotel „Het Gulden Vlies". TER NEUZEN. Algemeene vergadering van aandeelhouders der Zeeuwsch-Vlaamsdhe Waterleiiding Maatschappij. HOEK. Vergadering van stembevoegde in gelanden van d'en Kanaalpolder bij den heer M. Dieleman. 1 Jund. AXEL. Vergadering van Inigelanden, van den polder Beoosten- en Bewestenblij in het Hotel Het Gulden Vlies. TER NEUZEN. Veiling woon- en winikel- huis. Notaris Callenfels. TER NEUZEN. Aanbesteding levering Chilisalpeter. Landbouwver. „Door Eendracfht Sterk". 2 Juni. HOEK. Veiling woonhuis en erf, bouw- grond, recht op een zitplaats in de Ned. Hesrv. Kerk en huishoudelijke artikelen. Notaris Van der Veen. PHILIPPINE. Vergadering van stemibe- voegde ingelanden van den Mosselpolder bij Mej. de Wed. E. Muissche. ZAAMSLAG. Vergadering van ingelanden van den polder Aan- en Genderdijke bij den heer C. P. de Regt. SAS VAN GENT. Vergadering van inge landen van den Oud-Vogelsehorpolder bij den heer V. Wijne. 7 Juni. ZAAMSLAG. Veiling woonhuis. Notaria Dregmans. 9 Juni. PHILIPPINE. Veiling Hofstede en Bouw- land. Notaris Dregmans. TER NEUZEN. Vergadering van stembe voegde Ingelanden van den Pierssenspolder bij de Firma Galle. HONTENISSE Kruispolder). Veiling land bouwinspan. Notaris Dumoleyn. 10 Juni. HOEK. Veiling landbouwinspan. Notaris Dregmans. 20 Jund. MIDDELBURG. Inschrijving levering uni- formkleeding personeel Prov. Stoombootdienst. 21 Juli. MIDDELBURG. Tentoonstelling van den Kring Walcheren van de Zeeuwsche Land- bouwmaa tschapp ij Voor Ter Neuzn: 20 Mei. Eng. s.s. CLAN- WOOD, 1244, kolen, New-Castle. 21 Mei. Eng. s.s. DASHWOOD, 1263, kolen, New-Castle. 22 Mei. Belg. s.s. SCHELDEDIJK, 2698, ledig, Antwerpen. Van Ter Neuzen: 22 Mei. Eng. s.s. CLAN- WOOD, 1244, ledig, Sunderland. Voor Riemen: 22 Mei. Spaansch s.s. LU- CHANA, 1898, pyriet, Huelva. Van Riemen: 20 Mei. Fransch s.s. ARTI- SIEN, 1970, ledig, New-Castle. Voor Gent: 20 Mei. Fransch s.s. MOUSSE LE MOYEC, 1184, ledig, Lorient; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s^s. GWENTLAND, 1090, kolen, Newport; Eng. s.s. EDEN FORCE, 414, ledig, Londen; Eng. s.s. PEMBREY, 242, kolen, Londen,; Noorsoh s.s. LILLY MARGRETTE, 365, steenen, Lyse- kill; Eng. s.s. HULL, 434, stukg., Antwerpen; 21 Mei. Deensch s-s. HADSUND, 1165, fos- faat, Sfax; Eng. s.s. ALGOL, 929, kolen, New port; Eng. s-s. ARDGARROCH, 497, ledig, Velsen; Eng. sjs. TRADER, 105, ledig, Dover; Eng. s„s. LULONGA, 414 pekikolen, Goole; Duitsch s.s. DIETRICH HASSELDICK, 135, ledig, Southampton. 22 Mei. Belg. s.s. URPETH, 620, ledig, Londen; Duitsch s.s. ELISABETH, 287, ledig, Midklelburg; Eng. s.s. SOLWAY FIRTH, 186, ledig, Whdtstoble; Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., Londen; Eng. s.s. THERESE, 697, ko len, Goole; Eng. s.s. SKINNINGROVE, 217, ledig, Londen; Lett. s.s. BALVA, 1345, gem., Riga; Eng. s.s. DERWENT, 418, stukg., Goo le; Eng. sjs. RIVER LUNE, 107, ledig, Londen. Van Gent: 20 Mei. Eng. s.s. DOTTEREL, 861, stukg., Manchester; Lett. s.s. KULDIGA, 1186, ledig', Danzig; Eng. s.s. DALEGART FORCE, 393, ijzer, Birken Head; Eng. s.s. KILDRUMMY, 271, ijzer, Newcastle; Eng. s.s. TRINGA, 972, stukg., Belfast. 21 Mei. Duitsch s.s. SIEGMUND, 1084, le dig, R'diarn; Eng. s.s. J1ARJORIE MELLONIE, 366, macadam, Ipswich; Eng. s.s. HULL, 434, stukg., Hull; Eng. sjs. RIVER RIBBLE, 487, stukg., Goole; Eng. s-s. DILSTON, 812, ijzer, Grangemouth; Eng. s.s. CRICHTOUN, .506. stukg., LeithEng. s.s. ARDGLASS, 424, ijzer, Port Talbot; Eng. s.s. MERANNIO, 563, stukg., Londen; Zweedisoh s.s. HEBe, 724, ben zine, Stockholm; Eng. s.s. YEWBANK, 265. gem., Goole; Eng. s.s. EDEN FORCE. 414. ijzer, Newport. 22 Mei. Zweedsoh s.s. EORTUNATUS, 1028, fosfaat, Sarpsborg; Eng. s.s. REDCAR. 794, ijzer, Middlesborougb. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPI]TER NEUZEN. s.s. HELENA van Rotterdam naar Ge nua passeerde 19 dezer Gibraltar, s.s. MAGDALENA van Rosario naar Hull vertrok 20 dezer van St. Vin cent. s.s. TBRNEUZEN van R'dam naar Oran passeerde 22 dezer Quessant. ZEEVAARTMAATSCHAPPIJ „SCHELDESTROOM". Directie T. L. L. NOLSON. s.s. SCHELDEDAM 650 ton, te Ant werpen. s.s. SCHELDESOP 750 ton, vertrok- ken van Rotterdam naar Firth of Forth. s.s. SCHELDESTROOM 1500 ton, te Antwerpen. s.s. SCHELDEDIJK 7500 ton, te Ant werpen. s.s. SCHELDESTAD 8000 ton, te Cal cutta. s.s. SCHELDEPAS 8500 ton. te Bom bay.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 3