Zomersproeten ver- Sprutof. dij alle Drogisten Stemming voor den Gemeenteraad. ■J U i T L H L tf ii. "PRE DIK B E U R T K Hr," SPORT, LANOBOUW&ERiGHTE^i, SEHER6DE BERIGHTEN. 1NGEZONDEN MEDEDEELiNGEN dwijnen s p o e d i g door een pot tairc zieken-venplegers, door de Koningin toegekend de medaiile van Oranje-Nas- sau in goud, die hem op onze legatie alhier is uitgereikt. HANKOU BEDREIGD. Hankou, de zetelplaats van de roode regeermg, waarvan Eugen Tsjen minister van ibuitenlandscihe zaken is, zou, volgens de laatste berichten, bijna ingesloten zijn door de anti-communistische legerscharen die ercegen opgetrokken zijn. Men houdt rekening met de mogelijkheid, schrijft de N. R. Grt., dat de rooden, indien zij het hopelooze van hun toestand inzien, langs een weg die nog voor hen open zou staan, naar Mongolie de wijik zuiien nemen. Dan zou het met de korte heerlijkheid van de door Borodin geadviseerde regeering ge- daan zijn. Engeland heeft in elk geval geen fidueie meer in haar gezag of haar macht en heeft Newton, den vertegen- woofdiger van den Britschen gezant, uit de stad weggeroepen, nadat hij Tsjen een nota had overhandigd. De nota zet uit- een, dat de gematigde en verzoeningsge- zinde politick van de Engelsche regeering niet alleen onbeantwoord is gebleven, maar dat de lieden uit wier naam Tsjen spreekt ,,in gebreke zijn gebleven hun bewering gestand fe doen, dat zij in over- eenstemming met de normen van een ver- antwootdelij'ke moderne regeering zouden regeeren." De toestand van de Engelsche onderdanen in het gebied dat onder het gezag van Hankou stond, is steeds slech- fer geworden, zij hebben alle haven- plaatsen ten Westen van Hankou moeten ontruimen. Te Hankou zelf staat de han del stil en heersoht onveiligheid. Te Tsjingkiang zijn, ondanks Tsjen's verze- kerimgen, de Britsche concessie en het Britsche consulaat bezet en de gebeurte- nissen bereikten hun climax met de bloe- dige wandaden te Nanking op 24 Maart. Engeland moest dus tot de conclusie ko- men, dat het nutteloos en ongewenscht was een vertegenwoordiger van zijn ge zant te behouden ,,in den zetel van een regime, dat zoo volslagen onbekwaam is, om zich van de verantwoordelijkheid van een beschaafde regeering te kwijten. Met deze nota heeft de Engelsche regee ring dus voorgoed de betrekkingen met de regeering van Tsjen afgebroken. Zij had die regeering nooit officieel erkend, hoewel de Engelsche arbeiderspartij hier sterk op aangedrongen had. De mogelijkheid bestaat dat Engeland nog contact zal behouden met den anti- communistischen vleugel van de nationa- listen die onder Tsjang-ikei-sjek staat en de sterkste is, omdat hij over de meeste strijdkrachten beschikt. Maar daarvoor is noodig, dat men eerst een goed inzicht krijgt in zijn werkelijke gezindheid. Men weet. dat de argwaan opgekomen was dat Tsjang zich vooral van de communis- ten had losgemaakt, om het odium voor het gebeuvde te Nanking van ziehzalf af te wenden. Hij had ook Tsjen als minis ter gehanihaafd tot het geschil over Nan king afgewikkeld zou zijn en hem dus nog niet geheel en al verloochend. Zoo is er nog allerlei duisters in den toestand in China. Sir Miles Lampson, de Engelsche gezant te Peking, wordt te Sjanghai ver- ■wacht en krijgt daar gelegenlheid met Tsjang-kei-sjek te spreken en zich het nog ontbrekende licht te verschaffen. Spreekt hij hem zelf niet, dan kunnen de Britsche autoriteiten te Sjanghai hem toch vermoedelijk allerlei wetenswaardigs over Tsjang mededeelen. DE NIEUWE ONDERWIJSWET IN ZWEDiEN. Na een driedaagsch debat heeft de Zweedsche Rijksdag de nieuwe onder- wijswet, die bepaalt, dat de openbare lagere school den grondslag van het on- derwijs vormt, aangenomen. HET GEVOLG VAN DE HUISZOEK1NG BIJ DE ARCOS. Er is nog geen verder nieuws, schrijft de N. R. Crt., over de uitkomsten van de huiszoeking bij de Arcos te Londen en men zal geduld moeten oefenen tot de re geering komende week de beloofde nadere mededeeling doet. Maar verschillende bladen, en niet alleen die van de conser- vatieve regeeringspartij, bereiden er de openbare meening op voor, dat de han- delsovereenkomst met Sowjet-Rusland in haar tegenwoordigen vorm niet besten- digd zal worden. Dit geeft steun aan het vermoeden, dat de Times goed ingelicht was, toen zij verklaarde, dat uit de gevon- den stukken, gebleken is, dat de Arcos en de ihandelsdelegatie te Londen tot het centrum van een groote bolsjewieksche organisatie gemaakt waren. Bij het sluiten van de handelsovereen- komst kregen de officieele leden van de handelsdelegatie zekere immuniteiten. De bepaling die hierop betrekking heeft, luidt dat zulke agenten gemachtigd werden, .vrijelijik met hun eigen regeering en met officieele personen in andere landen te correspondeeren per post, telegraaf, en draadlooze telegrafie, in code, en koeriers te ontvangen en uit te zenden met verze- gelde zakken, mits beperkt tot 3 kilogram per week, welke van onderzoek vrij ge- seld zullen zijn" Dit was ongetwijfeld een groote tegemoebkoming van Engel sche zijde. Zij werd verleend, omdat, naar de opvattingen van de Sowjet, alle handel is of was in de handen van den Staat en zij oeconomische kwesties met even groote geheimhouding behandelt als politieke aangelegenheden. Aan Engel- schen kant nam men aan, dat de handels delegatie ongeveer dezelfde werkzaam- heid zou uitoefenen ais een gewone han- aeisattache met zijn personeel. Men on- dersteide echter rnet, dat de Russen een voiiedige politieke organisatie in het Arcos-gebouw zouden inrichten, welke al de voordeelen van een halt diplomatieke onschendbaarheid zou genieten. Indien de regeering dus niet van zins mooht blij- ken bovengenoemde bepaling van de overeenkomst te handhaven, zal zij er zich wel op beroepen, dat de Russen van hun immuniteit met politieke doeleinden mis- bruik gemaakt hebben. Er kan nog getrwist worden over de vraag, of de Engelsche regeering door de huiszoeking en het nasnuffelen van de daarbij gevonden stukken niet gedaan heeft, of' het voorrecht van immuniteit reeds niet meer bestond. Een vertegen woordiger van de regeering heeft zich op het stamdpunt gesteld, dat de voorrechten welke op diplomatieke immuniteit neer- •kwamen, niet golden voor het gebouw van de delegatie.' De handelsovereenkomst is echter op het stuk van een andere be paling, betrekking hebbende op het staken van alle anti-Engelsohe propaganda, door de Russen herhaaldelijk geschonden en het is daarom lood om oud ijzer. De commissaris van handel te Moskou, heeft aan alle handelsdelegaties en agen ten in het buitenland het besluit van de Sowjet meegedeeld om geen bestellingen meer te plaatsen in landen met welke geen normale diplomatieke betrekkingen bestaan en met welke het niet moaelijk is op normale wijze handel te drijven. De bedoeling is natuurlijk den Engelschen uitvoerhandel te nopen bij de regeering in verzet te komen tegen de hardhandige behandeling van de Sowjet-Russische handelsdelegatie. Veel zal dit wel niet uitwerken, want toen de inval in het Ar- cos-geibouw ondernomen wend, moet de regeering er zich goed van bewust ge- weest zijn, dat de Engelsche handel en nijverheid het gelag te betalen zou kriioen. De Duitschers zullen er vermoedelijk het meest bij gebaat-zijn, wanneer de Russen geen bestellingen meer in Engeland plaat sen. NIEUWE ARM VAN DEN MISSISSIPPI GEVORMD. Door de overstrooming van den Missis sippi is een nieuwe arm van de nivder ont- staan, die door de Mississippidelta tot den oceaan loopt en breeder is dan de Missis sippi zelf. In het bedreigde gebied bevinden zich nog ettelijke duizenden personen. TER NEUZEN, 23 Mei 1927. EEN SCH1PPER EN ZljN DOCHTER VERDRONKEN. De 22jarige dochter van den schipper Van Hazenberg, van het motorschip ,,De Onderneming", thuisbehoorende te War- fum, is Zaterdagochtend bij Wemeldin- ge overboord gevallen. Haar vader sprong haar gekleed na. Beiden zijn ver- dronken. De lijiken zijn later opgevischt en te Wemeldinge aan wal gebracht. POST EN TELEGRAFIE. De directeur-generaal der P. en T. brengt, na verkregen goedkeuring van den Minister van Waterstaat, het vol- gende ter algemeene kennis: Met ibetreTcking tot monsters zonder waarde (waar'bij desgewenscht mag wor den gevoegd een op het monster betrek king hebbende gedrukte circulaire), wel ke zonder adres, in aantal en op de wijze, als door den directeur-generaal der pos- terijen en telegrafie met belanghebbende is overeengekomen, door de posterijen zullen worden verspreid, zal in verband met de door den afzender te treffen maat- regelen, waardoor de zelfkosten van de posterijen ten opzichte van bedoelde ver- spreiding worden vermmderd, op het al- gemeen tarief der posterijen de toegelaten reductie worden toegepast. Nadere inlichtingen zijn aan het hoofd- bestuur der posterijen en telegrafie te verkrijgen. DE FERRYBOOT. In antwoord op ide vragen van den heer Mr. J. Adriaanse aan Ged. Staten, nopens den bouw van de z.g. ferryboot voor den dienst tusscihen Vlissingen en Breskens, hebben Ged. Staten het vol- gend schriftelijk antwoord ingezonden: In antwoord op de gestelde vragen kun nen wij mededeelen, dat na uwe vergade- ring van 22 December 1925, waarin de bouw en de snelheid van het schip door den heer Van Rompu werden toegelicht (not. 1925 bladz. 231) en voor den bouw van de boot een maximum-bedrag van f 500.000 werd toegestaan, in de con- structie van de vitale deelen geene wijzi- gingen zijn aangebracht. Wij achten het niet ondienstig hieraan toe te voegen, dat, naar aanleiding van de uitkomsten van sleepproeven met het model, tijdens den bouv/ der vorm van de voor- en achtenzijde van het schip eenigszins is veranderd. Deze verande- ring, welke echter geen vitaal deel be- treft, zal naar de meening van onzen deskunddge, den scheepsbouwkundig in- genieur Cornelissen. een gunstigen in- vloed uitoefenen, omdat daardoor de golf- weerstand verminderd zal worden. VOOR HET KLOMPENBEDRIJF IN Z.-VL. O. D. Door een aantal klompenmakerspa- troons en klompenmakersgemeenten, wo- nend in de gemeenten Clinge^ Hontenisse, Hulst, St. Jansteen en Koewacht is weder een uitvoerig adres geridht aan den Mi nister van A., H. en N., waarin er op gewezen wordt, dat de treurige toestand van d^ Nederlandsche klompenindustrie zulke afmetingen aanneemt dat die ach- teruitgang zal voeren naar totale vernie- tiging. Als redenen voor de overvleugeling dezer industrie speciaal door het Belgisch product worden met toelichting opge- somd: 1. de lage koers van den Belg. frank; 2. de daardoor goedkooper a the ids- en vrachtloonen voor de Belgische in dustrie; 3. het ontbreken in Belgie van ar- beidsvoonvaarden als ongevallenverzeke- ring, rentezegels, enz.; 4. invoerrecht van Belgie op uit Ne- derland ingevoerde klompen; 5. het uitvoerverbod in Belgie van boomen, terwijil ze uit Nederland vrij woiden uitgevoerd. In de berekening van de productie- kosten van 100 paar klompen komt het adres voor Z.-Vlaanderen op f 80.27, en voor Belgie op f 57,66, zoodat van con- currentie geen sprake kan zijn. Het komt adressanten voor, dat aan den treurigen toestand een einde zou kun nen worden gemaakt, indien onze Regee ring kon besluiten een voorstel te doen (en de Staten-Generaal konden besluiten dit voorstel aan te nemen): a. tot het heffen van een matig in voerrecht (bijvooribeeld 25 maximum), welk invoerrecht slechts tijdelijk zou be- hoeven te zijn en; b. tot het vaststelfen van een verbod van uitvoer van het materiaal voor de klompenindustrie (boomen, in welken vorm ook), welk verbod evenals onder letter a. is verm eld, van tij delijken aard zou behoeven te zijn, en zeker niet langer dan het hierboven aangegeven tijdstip. Volgens de aanteekening en onderzoe- kingen, van de zijde van adressanten ge daan, gedurende het laatste kwartaal van 1926, in een gedeelte van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, zijn voor den uit voer naar Belgie verkocht minstens 1500 boomen, makende aan 100 paar klompen per boom, een getal van 150.000 paar klompen, en vertegenwoordigende ruim 21000 arbeidsdagen. WESTDORPE. Bij het gemeentebestuur is ingekomen een mededeeling van den Minister van Binnenlandsche zaken, waaruit blij'kt, dat deze voorshands niet geneigd is de door Sas van Gent gewenschte wijziging der grensscheiding tussohen die en onze ge- meente te bevorderen. Voorts geeft de Minister te kennen, dat het op den weg ligt der betrokken gemeenten, hang en de kwesties door samenwerking op te lossen. IJZENDIJKE. De zoon van den landbouwer. H. alhier wilde zich in een stal begeven, waar hij, nauwelijks aldaar aangekomen, aangeval- len werd door een stier welke was losge- broken. De jongen werd ter aarde ge- worpen, doch kon met den voet de schuurdeur opentrappen en naar de mest- vaalt vluchten. Ook hier volgde hem het woedende dier en erger ware voorgeval- len, indien niet de landbouwerszoon over een in de nabijheld zijnde beschutting had kunnen klauteren. HENGSTDIJK. Stemm'ng ran Dins lag 17 Mei. De volgende heeren verkregen het achter hun naam vermelde aantal stemmen P. van Heeze 42 (gek.), Jos. Warrens 15 (gek.), J. Hege 18, A van Hijfte 68 (gek), EL Schelfhout 15 (gek.), L A. C. van Esbroeck 45 (gek.), Jac. de Bakker 15 (gek.), Jos. de Waal 11, Joh. van Deursen 28 (gek.) en Jos. Krieckaert. 12. OSSENISSE Stemming -an Dinsdag 17 Mei. Aantal kiezers 395 Uitgebrachte stem- men 359. Van onwaarde 4 Lyst 1 29 steinmm. Lyst 2147 stemmen. Gekozen de heeren Th A. Roe'ans (afrr.), P. A. Her mans (aftr.) en J. F. de Bruyn (afir.). Lyst 3 18 stemmen. Lyst 4: 161 stemmen. Gekozen de heeren A. J Rosseel (aftr.), L. G. Her mans (aftr.), J. F. Verdurmen (aftr.) en C. J. van Waterschoot. HONTENISSE. Stemming van'Womsdag 18 Mei. Aantal uitgebrachte stemmen 2235. Lyst 1: 429 stemmen. Gekozen de hee ren J. de Waal en R. A. Vereecken. Lyst 2: 170 stemmen. Gekozen de heer Em. Ivens. Lyst 3 272 stemmen. Gekozen de heer C. J. Vael. Lijst 4: 168 stemmen. Gekozen de heer J. J. Jansen. Lijst 5: 335 stemmen Gekozen de heeren Alph Bal en Alph van Damme. Lyst 6 861 stemmen. Gekozen de heeren A. Adriaansens, P. F. Vermorken, P. F. Voet en P. A. de Rijk. GRAAUW. Stemm'ng van Dmderdag 19 Mei. Aantal uitgebrachte stemmen 827. Lyst 1 221 stemmen. Gekozen de heeren C. P. Staal, P. L. Willems en J. Kegelaer. Lijst 2 96 stemmen. Gekozen de heer C. J. Janssens. Lijst 3 87 stemmen. Gekozen de heer Jos. van Damme. Lyst 4 55 stemmen Lyst 5335 s-emmen. Gekozen da heeren J. Verhaegen en C. Buysse. Lijst 6 15 stemmen. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente govestigd J. M. Dihont, dienstbode, Nieuwstraat 7, van Philippine. M. M. David, dienstbode, Nieuw.straat 23, van Sas van Gent. J. Pladdet, landbouwersknecht, P 92, van Hoek. B. M. de Waele, dienistbode, Pierssenspolder- straat 61, van Goes. P. Schmit, zonder, Nieuwstraat 21, van Rotterdam. Vertroikken J. de Vuijst, schipper, Tuinpad 10, naar Rot terdam. A. E. A. Verstraeten, zonder, Stationsweg 39, naar Huybergen. J. E. v. d. Voorde, dienstbode, P 89, naar Axel. J. J. Eggermant, lamdbouwerskneoht, Ka- naalweg 57, naar Ottersum. J. van Eijeden, kapper, Noordstraat 20, naar Goes. A. M. E.mmaneel, schilder, Steenikamplaan 63, naar Goes. A. S. Blanckaert, dienstbode, N. Kenkstraat, naar Sas van Gent. Donderdag 26 fdai (Hemsi^aartsdag). Ter Neuzen. U£ u.en 2 u. Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 9i u. en 2 u dlir. L I)ek. Hoek 9J u., en 21 u., Ds. E. Raams. VOETBAL. Nederlandsche Voetbalbond. Wedstrijduitslagen van 22 Mei. Olymp. XI C.New Casble^U. 14 Kampioenschap van Nederland. Promotiewedstrijd 3e klasse. TerneuzenDongen 21 re W -a doelp. TO 2 5 c 2 V •- 3- v.—t. 3 M. E. V. 0. 3 1 2 4 5-3 1,33 Dongen 3 1113 11-6 1,— Terneuzen 4 1 1 2 3 7—14 0,75 Gisteren had alhier onider goede belang- stelling de ontmoeting -plaats tusscihen ..Terneuzen" en „Dongen". Reeds dadelijk bij den aanvang van het spel bleek, dat Terneuzen" zich dapper zou verdedigen en zat er f'linke samen werking in, waardoor een open spel werd verkregen. Hoewel ..Dongen" met den wind medespeelde, was .Terneuzen" sterker en speelde men voornamelijk op de speelhelft van Dongen". Door het te laat uitloopen van den doelverdediger weet Dongen" het eerste doelpunt te maken, doch direct daarop maakt Terneuzen" gelijk, met welken stand de rust in gaat. Na de rust weet .Terneuzen" nog een- maal te doelpunten en als de scheids- rechter einde fluit heeft Terneuzen" wel- verdiend overwonnen. In het elftai van Terneuzen" waren eenige spelers van het tweede elftal op- genomen, die goed voldeden. De rechtsbuiten van Terneuzen" viel op door zijn goed opbrengen en scherpe voorzetten. Het zal voor Dongen" wel een tegenvaller zijn geweest, want door dezen nederlaag staat ,,Mevo" aan de spits. RECHTSZAKEN. DE DUBBELE ROOFMOORD TE CULEMBORG. De rec'htbank te Tiel veroordeelde Za- terdag Jan Vroege en Claas Sweeris, die terecht hadden gestaan terzake van den dubbelen moord te Culemborg, ieder tot 15 jaar gevangenisstraf. Het O.M. had levenslange gevangenis straf geeischt. Paardenfokkurij. De waarscihuwing door Kwik gegeven direct na de ledenvergadering te Goes en de ongeduldstemming daardoor veroor- zaaikt, heeft ook mij wakker geschud. Het is daarom, dat nu het eerste symptoom van den geestestoestamd onzer stamboek- beheerders na de Haagsohe vergadering zich gaat uiten, ik het mijne wil bijidragen om op mijne beurt anderen wakker te houden. En daarom vraag i'k uwe aan- daciht voor het volgende: In de vergaderingen zoowel te Goes alsook in Den Haag is een voorstel ter sprake gekomen van den heer Quadvlieg behelzende de weigering van uit het bui tenland ingevoerde paarden op onze na- tionale tentoonstelling. Hoewel in het be gin het meerendeei onzer fokkers zich geen meening daaromtrent gevonmd had, Sleek uit de discussies op de beide verga- ideringen, dat zich langzamerhand meer en meer eene meening Westigde^ dat ;iit- sluiting van de voortaan ingevoerde paarden eene zeer gerechtvaardigde maat- regel zou zijn in het belang van de meer- gevorderde fokstreken van ons land. Naar ik nu verneem is over deze kwes- tie bij belanghebbenden een schrijven van het hoofidbestuur van ons stamboeik inge komen, waarin wordt vermeld, dat het hoofidbestuur zich unaniem daartegen ver zet heeft en wel om de volgende redenen: le. door deze uitsluiting zou aan de rec'h- ten van de leden te kort gedaan zijn. 2e. De Hollandsche fokkers zou het ikwaad doen als de import gestopt was. De unaniemheid in het opkomen voor de rechten van de leden, teekent eene be- zorgdheid, welke wel geheel in strijd is met de wenschen van die leden zelve, en ik wensch er de aardacht op te vestiqen als 'n teekenend anti-Zeeuwsch-Vlaamsch verschijnsel. Uit het tweede argument blijikt de onsoliditeit van de Hollanldsche fokker, welke met import zou stonoen om- reden, dat hij niet aan eene tentoonstelling zou kunnen mededoen, maar wat uit deze beide argumenten het duidelijikst tot mij spreekt is, dat wij niet meer in de natio- nale vereeniging thu is behooren. En al wenscht gij niet op storm te Istaan, Kwik, een klein beetje meer wind zou in uwe zeilen geen kwaad kunnen. LAMBERTUS. AARDAPPEL-AKKERS ELECTRISCH VBRWARMD! De landbouw-wetenschap is er voort- durend op uit, de groeifactoren zooveel mogelijk in haar macht te krijgen. In dit opzicht is zij bij den tuinbouw het verst gevorderd; deze wordt al meer en meer een soort industrie; al blijft ook hier de op'brengst steeds afhankelijk van de wet van de afnemende meeropbrengsten. Zoo wordt het verwarmen van den grond, van kassen enz. in den tuinbouw al lang toe gepast. In Zweden sc'hijnt men dit jaar ook proeven te nemen met het verwarmen van aikkers. Aldaar had men goede resultaten ver kregen met electrisch verwarmde mest- bedden, zoodat t landlbouwkundig proef- station er thans toe heeft besloten, open bouwland electrisch te verwarmen. Op een oppervlakte van 2000 M2. wel ke door 110 draden van 40 M. lengte op een oniderlingen afstand van ongeveer 45 M. wordt doorsneden, worden aardapoe- len gepoot, welke men in twee maanden hoopt te doen rijpen, Daarmede zou de groeiperiode met een maand zijn ver- kort. Indien men er in slaagt, met het door- voeren van electrischen stroom door de bovenbedoelde draden, warmte op te wek- ken, welke het geheele veld ten goede komt, lijkt het verkorten van den groeitijd lang geen onmogelijkheid. Maar of een dergelijke verwarming, indien dan al tech- nisch uitvoerbaar, ook economisch zal zijn bij de huildiige prijzen voor aardappelen (en andere gewassen van het landbouw- bedrijf) is een andere vraag! VIER KINDEREN ONDER NEER- STORTEND ZAND iEDOLVEN. Bij Kapel in t Zand, o ider Roermond, waren vier kinderen op h :t talud van den spoorweg naar Vlodrop aan het spelen, Nadat zij ongeveer 10 linuten gespeeid hadden, stortte plotselini een groote mas- sa zand naar beneden f .1 begroef de kin deren. Op het lawaai van het neerstortende zand kwam een in de nabijiheid werkende landbouwer toegesneld, terwijl ook in een minimum van tijd andere hulp arriveende. In enkele seconden slaagde men erin, Johanna Houx op te graven. Vervolgens werd de 3J^-jarige Leo Wolter onder het zand vandaan gehaald. De kleine overleed spoedig. Met de grootste voorziichtigheid en spoed werden de 4-jarige Martha Houx en de 3-jarige Tina Reynders te voorsc'hijn gehaald, die eveneens geen teekenen van leven meer gaven. EEN NOODLOTTIGE TWIST TE LEIDSCHENDAM. Aan den Broekweg, t- genover het spoor- wegviaduct over den Vliet te Leidschendam heef Vrijdagochtend om half acht een noodlottig drama plaats gevonden Brabamsche wegwerkers, die aan den elec trischen sp orweg aldaar werken kwamen Viijdagochtend welgemoed van hun nacht- werk. Zy wo rnden op een zolder boven een waterstokerij aan den Broekweg Buren lioorden de manneD zing.-nd thuiskomen. Op hun zolder gekomen, waar ze slapen en hun eigen kostje klaar maken, gingen ze eerst wat eten, alvorens zich ter ruste te begeren. Om te plagen had een der mannen in de kom thee van zyn bunrman, den 2Ijarigen Verbraak, wat brood gegooid. Deze werd nydig en riep „daar hoeven jullie niec om te lachen, pas maar op De 26ja>ige van Lorn vloog op en riep; z/Als je het my drutt te doen, dan trap ik je den zolder af! Op hetzetfde moment trof Verbraak hem met het mes, waarmede deze juist bezig was zyn brood te snyden, in den borst. Van Loon stond op en liep wankelend naar de dour, daar werd hy ondersteund door een paar kameraien. Steunend, terwyl het bloed uit zijn borst gulpte, kwam de man beneden, toen zakte de man ineen en een orgenblik later was hij overltden De dader was met de anderen omlaag gekomen, fcet mes nog in de hand, Zyn broer proberrde het hem te oninemen, maar de ongelukkige, die dcor zijn onbezonnen driftdaad buiten zichzelf was geraakt, wilde daarop zijn broer met het mes te lyf gaan deze moest zich door een overhaaste vlucht in veiligheid breDgec, Toen, volkomen zinneloos, bracht de man het mes aan zijn eigen keel In zijn wan- hopig voornemen werd hy belet door den hu:sbaas Otjes en zijn vrouw van Zanten, die hem samen het mes afnamen. De dokter werd gewaarschuwd, benevens de politie. De eerste, dr. Huizer, consta- teerde den dood, teDgevolge van het toe- brecgen van een messteek in het hart. De politie verscheen kort er na. De dader legde een voiiedige bekentenis af en werd in het Gemeentehuis van Stompwyk opgesloten. De burgemeester van Stompwyk, de heer Keijzer, verzocht aan de Haagsche politie om een inepecteur van de recherche te willen zenden, benevens een fotograaf voor bet vastleggen van de situatie, waaraan onmiddellijk voldaan werd. De versiagece was eerst kort getrouwd, de dader is ongehuwd Later in den ochtend werd het lijk Daar het Gemeenteziekenhuis in den Haag ver- voerd, voor het veTrichten der sectie. nilnjltiii'lBBBMWM—Bi Feijenoord -Ajax 2—3 N.A.C.Heracles 2—3 O S3 2 re C~ 3 doelp. 2 7 T" 2 v.t. .5 Heracles 5 4 1 9 11-5 1.80 N. A. C. 6 4 2 8 13-9 1.33 Feijenoord 5 2 1 2 5 7-6 1.— Ajax 6 2 1 3 5 9-14 0,83 Velocitas 6 - l 5 1 3-9 0.16 Afdeeling IV.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2