ALGEMEEN NIEUW8- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 8067 Maandag 16 Mei 1927. 67e Jaargang Vergadering Hoofdstembureau. KIEZERSLIJST. De mislukte dubbelganger ABONNfcMENTSPRIJS: DeBargemeesteranWethoaders vanTER NEUZEN BINNENLAND. FEUILLET0N. EUfTENLAND. wmm ^mam/male-'-"**** Voor binnen Ter Neuzen /1,40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 rnaanden Bij vooruitbetaling fr. per post 60 per jaa; Voor 't buitenland f 2,70 per 3 maanden franco per post Abonnementen voor 't buitenland alieen bij vooruitbetaling. Dit Itilad verschllnt iederea Maandag-, Woenadag, en Vpiidadavond- Algemeene Politieverordening voor de gemeente Ter Neuzen. Op Zaterdag 21 Mei a.s. des voormiddags 10 uur wordt gehouden een vergadering van het Hoofdstembureau, tevens centraalstembureau tot het vaststellen van den uitslag der stemming ter verkiezing van de leden van den gemeenteraad_ De Voorzitter van het Hoofdstembureau, tevens centraalstembureau. J. HUIZINGA. DE VERWERPING VAN HET N EDER LAN DSC H -BELGISC H E VERDRAG. In een hoofdartikel met den titel: Het woord blijft aan Nederland, schrijft de Brusselscihe Standaard onder meer, naar uit het Engelsch door NORMAN VENNER 37) VervOlq.) ,,Ik iben nooit Lord Amlett geweest. Ik bedoel, dat ik nooit de Honourable Ar thur Arthurton ben geweest. Ik ben iemand anders. Begrijp je 't Ben lede- pop, die zoolang de rol van den werke- lijiken Arthur vervult. Tot hij terugkomt. Maar, waar hij zit weet niemand. Ik ook niet... Maar ik ben 't niet. 't Was een mop, tenminste het begin". Hij keek haar aan om te zien hoe ze het opnam. Wat hij gedacht had te zul- len zien wist hi] niet. Maar in elk geval had hij iets anders dan dat kalme, be- heerschte gezicht, een gezicht waar zich geen enkele emotie op afteekende, ver wacht. ..Drdngt het nog niet tot je door Ik moet ook toegeven t is geen kleinigheid Als je maar probeert te onthouden, dat ik niet Lord Amlett ben. Dat is de qeheele gescihiedenis in geconcentreerden vorm... Waarom lach je Wat ik ook verwacht had, niet dat je lachen zou. Is trouwens niets om om te lachen. t Is een heel se- rieuse en lamme geschiedenis. Wij zijn er in Londen mee begonnen Arthur zelf is njet meer op Pulldan teruggeweest. ,,Enne - als je maar gelooven wilt, dat ik er alles, gewoonweg alles voor over aanleiding van de rede van Minister Bee- laerts van Blokland: Begrijipen we de Nederlandsche ziens- wijize goe'd. dan wenscht men allereerst tot een aikkoord te geraken over de poli- tieke kwesties: de neutraliteit, de Wie- lingen, enz., en daar deze besprekingen .niet heel veel moeilijkheden zouden ople- veren, verwacht men dat ze dan ook spoedig zouden zijn afgedaan. Cf dit echter zoo wel zou gaan, als verwacht. valt vooreerst te bezien. Immers. deze kwesties hebben geen haast, men kan er veilig over doorpraten. Men kan ze even vei'lig een tijdlang laten rusten. Met Bel- giscfre oorlogssohepen zullen we voors- iiands op de Schelde geen last hebben. om de eenvoudige reden, dat er geen bestaan. Evenzoo dient er met de behandeling van het nieuwe regiem der Schelde niet zulk een vaart genomen. Nederland bezit een te scherp oog voor wat al belang het heeft bij een goed onderhoud van den stroom, dan dat er van deze zijde kan worden ge- vreesd, bij een gebeurlijk onneval in deze wateren, een ongewenschte hauding in Den Haag te zien aannemen. Onze Noor- derburen weten inderdaad te goed met welk een belangstelling de ontwikkeling van het probleem der uitwagen door een aandachtig Europa wordt gevolgd, om zich op dit terrain in een richting te wa- gen, die niet zou nalaten een algemeen ,,tolle" uit te lokken. Wat echter wel degelijk zeer dringend moet geheeten worden, (dat is het vraag- stuk deT verkeerswegen, der intermediaire wateren. En hier raken de politieke ele- menten de economische qegevens, zoodat die bezwaarlijk konden worden gesplitst, zoodat eens te meer is bewezen, dat deze bespreking een geheel moet uitmaken om tot een vergelijk te geraken. De kanalen naar Ruhrort en naar de Moerdiik zijn dan ook meer dan ..objecten van studie". het zijn dringende noodzakelijkheden. waar omtrent eerst en vooral een akkoord moet worden nagestreefd. De modalitei- ten, welke daarmede gepaar'd dienen te gaan, kunnen later door deskundigen worden onderzocht en uitgewerkt, de princiepskwestie echter dient thans te worden afgiedaan. Daaromfrent blijft dan ook het woord aan Nederland'. ARBEIDSOPLEIDING VAN 13JARIGE JONGENS IN FABRIEKEN EN WERKPLAATSEN, Omtrent het wetsontwerp tot wijziging van art. 88 der Arbeidswet 1919 is door de Tweede Kamer voorloopig verslag uit- gebracht, waaraan het volgende is ont- leend. Vele leden verklaarden zich met het ontwerp niet te kunnen vereenigen. Zij achten 't onjuist, het hiaat tusschen den leeftijd, waarop de leerverplichting ein- digt, en dien, waarop met het verrichten van arbeid in fabrieken en werkplaatsen mag worden aangevangen, op te heffen of te verkleinen door verlaging van den laatstgenoemden leeftijd. Het is een gelukikig verschijnsel, dat het vrijwel algeheele verbo'd van kinder- arbeid thans geheel is ingeburgerd, dat de juistheid en de waarde van dit verbod thans gevoeld worden door werkgevers zoowel als door arbeiders. Aan 'dit een- maal algemeen aanvaarde verbod van gehad zou hebben als ik je dit had kunnen besparen Ik heb telkens geprobeerd je het te vertellen. Den eersten dag al. Maar het was moeilijk, werkelijk En toen was ik weer van plan weg te gaan. t Zou ook wel gebeurd zijn, als er toen niet van al les tusschen gekomen wa9. En nu ben ik nog hier. Maar het spijt me, werkelijk, meer dan ik zeggen kan. Als je maar be- denkt, dat het niet alleen mijn schuld ge weest is..." „Waarom sta je je te verontschuldi- gen?" Ze lachte nog steeds, niet gewoon, zooals ieder ander dat misschien gedaan zou hebben, maar met zoo iets raadsel- achtigs, alsof ze heimelijk plezier had. ..Waarom Wel... dat is nogal dui- delijik, zou ik zeggen. Arthur is een sym- pathieke kerel en daarom vind ik het lam..." „Je hebt iets leuks, zeg Net een jon- gen als je ergens het land over hebt Je weet niet waar je kijken moet, zoo ver- legen ben je. Dat is het eerste wat me in je aangetrokken heeft." Jeremy wist nu absoluut niet meer hoe hij het had. Vrouwen waren niet te be- grij.pen. Zijn alien onberekenbare we- zens En deze in 't bijzonder. Die was hem heelemaal te bar. „Ik geef ihet op", zei hij. ,,Je bent een schat," glimlachte ze. Begrijp jij 't nu niet Als er een ver- ointschuldigiingen moet maken ben ik het. Ik heb het neen, van het begin af is niet heelemaal juist maar toch al heel lang geweten dat je een ander was. Moei lijk was het niet. Er waren zooveel din- gen... Je kon onmogelijk Arthur geweest zijn." En ondertusschen bleef ze op die eigen- kinderarbeid mag niet meer worden ge- itornd. Dat in ambachts- en vakscholen het verrichten van arbeid door kinderen ibeneden de 15 jaar is toegelaten, is te billijken. Deze arbeid toch is te beschou- wen als een onderdeel aan het onderwijs. Deze werkt nuttig en elk schadelij.k element is daaraan vreemd. Dit schadelijk element komt echter naar voren, wanneer het jeugdig kind, in wHken' vorm dan ook, deel gaat nemen, aan de productie. En daarvan zal sprake zijn in de beide gevallen, waarin het wetsontwerp het verrichten van arbeid in den zin der Ar beidswet door 13jarige jongens wil toe- laten. Een vakopleiding toch niet in de school doch in de werkplaats moet nood- wendig lijden ondier de economische eischen der onderneming. De opleiding moet medewerken aan den dagelijkscihen gang van het bedrijf. Tegen versclhillende onderdeelen van de regeling hadden deze leden ook be- zwaar. In de eerste plaats acihtte zij de beperiking, dat de te verrichten arbeid moet geschieden ,,in het belang van de opleiding" te weinig zeggend. Onder deze omschrijving toch kan vrij wel alle arbeid worden gebracht. Voorts achtten zij het gestelde maximum voor den arbeidsduur en het ^estelde minimum voor den duur van het te verstrekken theoretische onderwijs onjuist. Met de bevoegdheid. in het ontwerp aan den Minister toegekend, om van den vastgestelden duur van voor arbeid en onderwijs bestemden tijd afwijkingen toe te staan, kon geen der hierbedoelde leden zich vereenigen. Tegemoetkoming aan deze bezwaren zou deze leden er niet toe kunnen leiden hun stem aan dit wetsontwerp te geven. Zij meenden. dat het verbod van kinder- arbeid, gelijk de Arbeidswet, dat thans kent, ongerept behoort te blijven. Vele andere leden verklaarden, aan het wetsontwerp hun stem te kunnen geven. De tegende voorqestelde reqeling aangevoerde bezwaren achtten zij niet van overdrijvmg vrij te pleiten. Deze leden stelden vooroip, dat t bepaalde in het nie-uw voorgstelde 2de lid van art. 88 der Arbeidswet feitelijk niet anders is dan een aansluiting van de Arbeidswet op dit punt aan de Nijverheidsonderwijs- wet. Dat spoedig een oplossing zou zijn te verwachten. in den zin van wederinvoe- ring van de zevenjarige leerplichtwet, weiqeddien deze leden te geloo-ven. Deze wederinvoering, welke ook door verschei- dene hunner urgent werd geacht, meen den zij in geen geval voor het jaar 1930 te mogen verwachten. Doch al zou deze eer- der plaats hebben, dan toch zou de voor qestelde regeling haar nut kunnen heb ben, wijl het herstel van de zevenjarige leerplichtwet toch nog niet het geheele hiaat zou opheffen. In dat geval zou door toepassing van de beide maatregelen invoering van de zevenjarige leerverplich ting en toelating van arbeid in het belang van de opleiding van 13jarige jongens een volkomen afdoende regeling worden verkregen. Intusschen achtten deze leden de vrees voor misbruik overdreven. De bezwaren tegen de in het ontwerp voorqestelde verdeeling van den voor arbeid en on derwijs bestemden tijd konden deze leden evenmin deelen. aardige, raadselachtige manier glimlachen. Verduiveld, nu had hij den sprang ge- waaqd en 't had hem nog niets gegeven. ..Enfin", zei hij, toen bij weer wat op adem gekomen was. ,.Zoo is de zaak. Dus zooals je begxijpt, je begrijpt 't toch, is t niet?" ,,Wat moet ik begrijpen 't Maakt voor mij geen verschil. t Was me niet om den titel te doen. 't Kan mij niets schelen of je Lord Amlett bent of de eer ste de beste gewone burgerjongen..." ..Nee, zoo erg is het niet. Tenminste in mijn oogen niet. Maar Dorothy... of eigenlijk moet ik nu weer Lady Dorothy zeggen." Waarom ,,Tja... omdat ik je eigenlijk nog niet zoo lang ken." Even begon ze te lachen, hij had ook iets Ofrigineels Maar meteen daarop keek ze weer ernstig. Dat was weer zijn ge wone taktiek van ontwijken Maar dezen keer beteekende het, dat hij op een be- leefde manier voor de eer bedankte. ,,Wees niet boos op me, he", ging Jeremy voort, „en hou t zooveel moge- lij'k stil. Er zijn maar een paar menschen die het weten, maar als je 't mij vraagt, geloof ik dat er heel wat zijn d:ie iets ver- moeden. En ten slotte ben ik maar een plaatsvervanger. Er steekt niets in, be doel ik. Als Arthur had kunnen weten. dat zijn vader geen twee dagen erna dood zcvu gaan, zou 't niet gebeurd zijn. En heb asjeblieft een beetje medelijden met me. I'k weet gewoonweg niet meer of ik op mijn hoofd of op mijn voeten sta." Een minuut of tien ginq het nog zoo door. En toen het Jeremy, na die tien minuten eindelijk gelukte te ontsnappen, DE OVERSTROOMINGEN IN DE VEREEN1GDE STATEN. Gisteren was het de dag dat, naar men verwachtte, het water in den Mississippi zijn hoogtepunt zou hebben bereikt en het ergste zou zijn gehden dan zullen de tw'ee voornaamste zijrivieren de Arkansas en de Roode Rivier hun groote wat rstroomen ontlasten doch het zal naar men verwacht nog wel twee maanden duren voordat het buiten zjjn oevers getreden water geheel zal zjjn afgeeloeid Van de bevolkicg der overstroomde streken, welke een 350.000 zielen bedraagt, is niet minder dan twee derde deel in vluchtslingenkampen onder- geijracht, terwgl het andere derde gedeelte in het overstroomde gebied is gebleven, waarvan velen in hacheljjken toestand ver- bljjf houden in de bovenvtidiepingen hunner huizen, of gevlucht zijn naar ge'isoleerde heuveltjes even buiten het bereik van het water. Er worden verscheidene oorzaken voor de overstrooming geroemd. Een er van zou zjjn, dat de oerbosschen, die vroeger een groot deel van het Mississippidal be- dekten, zijn vernietigd, waardoor het water sueller dan voorheen van de oppervlakte wegstroomt, docb er wordt op gewezen dat deze factor betrekkeljjk onbelangrjjk is, daar een der ergste overstrcomingen in 1844 plaats had, toen de bosschen er nog waren. Verklaard wordt, dat de over- s'ro ming voornamecljjk het gevolg is van een samenloop van omstandigheden smel- tende sneeuw in hec noordeljjk deel van het da) en zware, asnhoudende regens in het zuiden. De langzame voortgang van den top van den vloed der rivier is te wjjten aan de topografie van het Mississippidal, dat bjjna vlak ligt. Van de bron tot den mond der rivier, een afstand van bjjra 5000 K.M., is bet verval niet meer dan 1400 voet. Als gevolg hiervan hebben de rivier en haar zjjrivieren een tragen loop. De water- vloed komt niet als een watermuur, doch wa-t slechts een centimeter of vjjf per dag, totdat het water buiten zjjn oevers treedt. Het tempo van den stroom is zvlfs in tjjden van vloed slechts ongeveer zes mjjl per uur. De stad Nieuw-Orleans ligt een stuk beneden het waterpeii der rivier Aan de andere zjjde ligt een groot getjjmeer, Pont- chartrain, zoodat de stad a's het ware in een dal ligt, dat geheel door water omringd is Zelfs de regen, die in het gemeenteljjk gebied valt, moet worden uitgepompt, waarvoor een geweldig kostbaar apparaat moet worden in stand gehouden Een zware regen., die slechts een uur duurt, kan de straten in het laagste deel der stad reeds onder water zetten. De Mississippi is te Nieuw-Orleans 17l/s c.M. gedaald sedert het opblazen van den djjk te Poydras. De Mississippi en zijn zijrivieren vormen het uitgebreidste vivierstelsel ter wereld. Het loopt door 31 Staten, die 40 van het continent der Ver. Staten omvatten, of 1.240.000 vierk. mjjl. De toestand in vevband met de crver- stroomingen krjjgt thans weer een ernstig was hy erin gcslaagd haa» door en door driftig en verontwaardigd te maken. Want zij had hem, zoo duidelijk als het haar als vrouw mogelij'k was, laten weten, dat ze om hem gaf en hij had haar, zoo mogelijk nog duidelijker laten voelen, dat hij voor het qenoeqen bedankte. En dat, terwijl hij een... avonturier was en zij een meisje van beschaving, van stand Maar dan dacht ze weer aan zijn wanhopige pogingien om te pas en te onpas verzen te citeeren, om met haar over allerlei kunst-onderwerpen te spreken. Onwille- keurig schoot ze in den lach. Een gevoel voor humor was een gezegend bezit Maar toch bleef ze op de oude verweerde bank in een beschut hoekje van den ro- zentuin zitten tot het zonlicht alleen nog de toppen van ide boomen raakte, tot, iets later de vleermuizen fladderend door de avondstille schemering hun dagelijksche slachting onder de muggen en nachtvlin- ders begonnen. Dan stond ze op en ging langzaam in die licht-gele japon, die al het licht dat er nog was leek te absor- beeren, precies een ongelukkige ziel die door omwaren rust tracht te vinden, naar de Hall terug. Jeremy daarentegen was, dadelijk toen hij uit zicht van de rozenstruik was, als een wervelwind voortgestoven. Eindelijk was het zoo ver gekomen. Ondanks al zijn handig uitkijken was hij ten slotte in een hoek gedreven en had bekend. Dat was ten minste een complicatie minder! Nu een pijp. Hij doorzocht met bei zijn handen tegelijk zijn zakken. Daar voelde hij iets hards Een klein bundeltje ge- dichten. waarin hij op verloren oogen- blikken had zitten studeeren. Hij haalde het boekje te voorschijn en smeet het, aanzien. Er zijn 40.000 H.A. bouwland met katoen, rjjst en suiker overstroomd door de djjkdoorbTaak van Bayou des Claises. Op andere belangrjjke punten zjjn er even- eens teekenen van afbrokkeling. Als het - water de golf van Mexico zal hebben bereikt zal een opfervlakte van meer dan 400.000 H.A. in Louisiana ver- anderd zjjn in etn reusachtig meer. De minister van koophandel. Hoover, het ft de Memphis een med-deeling gedaan over te geschatte schade, die door den waters- nood was veroor/aakt Hoover stelde dit bedrag op tus-chen de 250 000.000 en 300 000 000 dollar of misschien in het eicd nog hooger dan dat, daar het hooge water nog nieuwe schade dre'gt te zuller. aan- richten. De apostolische legaat te Washington heeft aan Coolidge een leedbetuiging over- gebracht van den Paus, voor de slachtoffers van den watersnood in het zuiden van de Yer. Staten. TER NEUZEN ,16 Mei 1927. KINDER-OPERETTE. De j.l. Vrijdagavond door de Ter Neu- zensche Zangsohool, directeur de heer Adr. B. Holster gegeven udtvoering is in alle opziohten een groot succes geworden. De ruime zaal van het Concert en Bios- coopgeibouw was geheel gevuld. achter het voetlidht door ide ongeveer 100 uit- voerders en voor het voetliciht met een groote meniqte belangstellenden, en in de orkestruimte een goed bezet orkest. Er heerschte terstond een gezellige stemming, in lafwachting van de dingen die komen zouden en het viel zeker wel mee, dat het geduld niet op lange proef wend gestelld' idaar de heer Holster vrijwel op tijd met een woord van welkom den avond opende. Na de ouvertune van het orkest schoot het gordijn open en waren we in de sprookjeswereld, door een kijkje in het koninklijk paleis, waar Re Koningin open de met 'een mooi gezongen liedje bij de wieg van den jongen Prins, waarna al spoedig een kleurig tafreel volgde toen de lieve kabouters, de flinke kolenbran- ders en het volk, in keurige costumes uit- gedost hun gelukwienschen kwamen aan- bieden, en de fee een zonnig leven kwam voorspellen, hetgeen de niet op het feest genoode heks niet verkroppen kon en die id'aarcxm haar wraak kwam uiiten. De verschillende solo's en koren, die te zingen waren, kwamen, zooals ook in de verdere bedrijven, goed tot hun recht en de begedeiding met orkest verhoogde het i effect ten zeerste. De verdere bedrijven spelen in het bosch, en boden met de kleurige costumes der optreldenden een inderdaad fantastischen aanlblik, vooral de goed uitgevoerde .el- fendans", beschenen met gekleurd licht. Wat opviel was, dat de uitspraak zoo wel die der solisten, als der koren zoo goed was, dat alles zonder tekstboekje zeifs achter in dte zaal was te volgen. Het is inderdaad een onderneming" om met zoo'n aantal voor een groot deel jonge kinderen, een werk als „,De fee aan de bron" op te voeren. Een dergeli/ke afloop moet voor den directeur wel een alsof hij een steen met een zoo hard mo- gelijken plons in het water gooide, in de sloot langs den weg. ,,Dat is ten minste afgeloopen", mom- pelde hij triomfantelijk. Hij liep steeds verder en verder Juist als t begon te schemeren kon je zoo goed nadenken. Als hij nu eens doorliep en niet meer terugikwam Er was niets dat hem tegenhield. Maar Olivia dan... en dan de man, dien hij zijn woord gegeven had Neen, dat ging niet. En dus liep hij nog een kwartier door en keerde zich dan, met een gebaar van: ziezoo, nu moet het er maar van komen, weer om. Maar hij was moe Emoties waren vitaiiteit-consumeerende dingen. Ah. daar had je het station. Misschien was daar wel een auto of ieen ander vehikel te krijgen. Als de laatste trein tenminste niet aan was. Neen, t licht was nog op. Zoo nu en dan bofte hij toch ook weleens. Hij ging naar binnen en wachtte. Na een poosje klonk het bekende kling-klang en geen vijf minuten later pufte de laat ste trein het kleine stationnetje 'binnen. Veel resultaat leverde dat stil'houden niet op: een passagier, een man Jeremy bleef wachten, maar buiten bleef het stil. dood- sti 1geen geratel van wielen, geen toet- toet op een auto-hoorn... Dien eenen passagiier scheen het niet naar den vleeze te gaan. Ruzie met Milton den station- chef blijkbaar. Koppige ouwe kerel, altijd maakte hij heibel. Wat zou er nu weer aan de hand ziju. Die ruzie ging cres cendo... je hoonde ze door de deur heen schreeuwen. (Wordt vervolgd. UZENSCHE COURANT 1IIIIHWI— WIWII 1! HI" (loen te weten, dat door den Rand dier gemeente in zijne vergadering van den 28 April 1927 is vast- gesteld, de volgende verordening A. Tusschen de artikels 20 en 21 der algeiraSene Politieverordening voor de gemeente TerNeuzen op te nemen de navolgende artikels 20a en 20b Artikel 20a. Het is verboden, tenzij met vergunning van Bur- gemee'ster en Wethouders, voorwerpen, van welken aard ook, andere dan gedrukte stukken, hetzij langs de huizen, hetzij op den openbaren weg, te koop aan te bieden. Deze bepaling is niet van toepassing op leurders van groenten, vruchten, bloemeu, boter,kaas, eieren. melk, wild, gevogelte, visch, schelpdieren en kleine eetwaren. Artikel 20b. Het is verboden binnen de bebouwde kom der stad vliegers op te laten of op te houden. B. In artikel 48 der Algemeene Politieverordening voor de gemeente Ter Neuzen, te doen vervallen het woord »e n" tusschen de woorden »honden en katten" en daarvoor in de plaats te zetten een komma en achter het woord katten in te voegen ten d u i v e n". Aldus vastgesteld door den Raad der gemeente Ter Neuzen, in zijne vergaderir.g van den 28 April 1927. (get.) J. HU17.INGA, Voorzitter. (get.) B. 1. ZONNEYIJLLE, Secretaris. Zijnde deze verordening aan de Gedeputeerde Staten van Zeeland volgens hun bericht van den 6/10 Mei 1927, no. 203, derde Afd. in afschrift medegedeeld. En is lnervan afkondiging gescbied, waar het be- hoort den 16 Mei 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HOIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEYIJLLE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat de op 22 Maart 11. vastgestelde kiezerslljst zooals deze thans luidt, tot 15 Mei 1928 van kracht blijft, behoudens de wijzigingen daarin tengevolge van rechterlijke uitspraken welke wij- ziging der lijst bevelen, te brengen. De kiezerslijst blijft voor een ieder op de gemeente- secretarie ter inzage nederge'egd en in afschrift, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Ter Neuzen, den 16 Mei 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEYIJLLE, Secretaris. ,m—f—xiiii—f atm—imnmiinwiiiiiim iw <n> miik1 1 ^wiiiiii

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 1