V, Rossem S patent verpakking Zomersproeten Morst niet. - Scheurt niet. - Geeft geen kort. CtS. lichte baaitabak D AMRUBBIEK, SPORT, 6EHEN60E BERICHTEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN ver- dwijnen s p o e d i g door een pot Sprutol. dij alle Drogisten. commissie, den iheer Huizinga, namen verder ideel de comroissieleden A. de Bruijne Mz„ M. C. Geerts, F. Dekker Pz., en j. F. de Cooker, secretaris. De Regeering was vertegenwoordigd door de hereen Meyer de Vries en Van Lier, vertegenwoordigde de Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Arbeid. De burgemeester van Axel, de heer Elotk gaf mede van zijn belang stalling blijk, terwijl vender vertegenwoordigd waren: nam ens ,,Patrimonium" Axel de heer J. J. de Feijter; Nederl. Fabr.arb.bond Axel C. Hamelink, P. Goossen; Werkloozenkas Axel J. A. van Hoeve; Chr. Nat. Werkm. bond Ter Neuizen J. P. Vercouteren en J. P. Klaassen; Ghr. Nat. Werkm. Bond Zaamslag A. Buijze en J. de Jonge; R. K. Werkl. Bond Sas van Gent, C. L. de Maaijer; R. K. Werkl. Bond Westdorpe M. van Waes en A. Kalle; R. K. Werkl. Bond Zuiddorpe D. Dhondt en P. Slock; R. K. Werkl. Bond Koewacht P. de Block en H. v. d. Goor; R. K. Werkl. Bond Boschkapeile A. de Bakker en C. van Damme; Chr. Landanb. Bond Ter Neuzen P. Faas en J. de Vos; Nederl. Fabr.arb. Bond Ter Neuzen (Sluiskil) J. H. van Doeselaar en J. Dieleman. Verder de heeren Van Haelst, De Block. Visser en Dees, respectievelijk oorrespondenten der Anbe. bem. te West dorpe, Hulst, Axel en Zaamslag. Zonder bericht van verhindering was »iet opgekomen Werkloozenkas van Hoek. De voorzitter opent de vergadering en verwelkomd allereerst de Regeeringsver- tegenwoordigers, benevens den burge meester van Axel. Hij betuigt zijne tevredenheid over de groote ookomst. Op slechts een uitzon- dering na, waren alle genoodigden opge komen. Daaruit blijkt, dat de te behandelen vraagstukken ".Werkloosheid" en Werkverruimingmeer dan urgent zijn. De Commissie voor Werkverruiming heeft ditmaal eene vergadering belegd met de organisaties van werklieden, op- dat deze thans op ide hoogte kunnen wor- den gesteld en straks ons adres bij de gemeentebesfcuren steunen. Het vorige jaar he'bben wij ons tot een 4tal gemeenten gewend, doch het einde is geweest, dat men te laat gereed was om den verloopen winter nog iets te doen. Men heeft zich teach ten te verschuilen achter het voorwendsel, dat er geen cij- fers waren; doch de Commissie heeft aan de vertegenwoordigers van de gemeenten cijfers overgelegd, maar deze geven wij niet tot publieke bespreking; waar men ze ons in vertrouwen heeft vers trek t. Wij moeten evenwel vooruit. De werkloosheid is nog groot; in Fe- bruari waren er 1837 werkloozen; 16 April alleen te Axel 66. Thans zijn er 400 losse arbeiders werkloos. Exclusief de Transport- en Fab r i e ksartbe ider s Wat zijn daarVan de oorzaken? Allereerst gaan er geen arbeiders meer naar Duitschiand. Voor den oorlog 1 a 200 per maand. Evenmin gaan er thans nog veel naar Noord-Holland en andere polders. Veel landbouwers hebben tijdens den oorlog geleerd wat meer met machine- rien te werken, zoodat er steeds meer handkracht wordt uitgespaard en dus minder arbeiders voor het landbouwwerk worden aangenomen. Daarbij komt de aanwezioheid van vreemde werkkraohten. Men moet daarmede echter een weinig voorzichfcig zijn. want een oroot contigent Nederlanders werkt er over de grenzen. Jammer, dat er in Sas van Gent op de fabrieken nog zooveel Belgische arbeiders werken. Hierin moet verandering ko- men, en hij hoopt daarbij op de mede werking van den secretaris der Coop. Suikerfaforiek te kunnen rekenen die in den raad der gemeente Axel over deze vreemde arbeidskrachten heeft gesproken en hooren 9preken. Voorts is er groote malaise in het land- bouwbedrijif; wat de landbouwers noopt om zoo weinig mogelijk arbeiders in het werk te stellen; en die ze hebben weer spoedig heen te zenden naar den steun. Die is er immers, volgens hen, toch voor. De gemeente moet het maar be tel en. De landbouwer heeft hiervan schade, want als het land niet goed wordt onder- houden, geeft het veel minder opbrengst. En tenslotte is er groote werkloosheid door het stopzetten der vlasfabrieken, waar er andere jaren 800 a 1000 man in werken. Hoe zal dit alles in de toekomst zijn? Zeker er zullen arbeiders kunnen emi- greeren; en bij een opleving zullen er weer door de landbouwers worden aan genomen. Het staat echter vrijzeket vast dat we ook voor 27/28 op 50 en meer van het getal in dezen winter, zullen moeten rekenen. Het blijft dus nog een aanhoudende zorg. En wat zullen wij moeten doen in den komenden winter? De werkliedenorganisaties zullen met de patroonsorganisaties moeten conferee- ren over de mogelijkheid van meerdere tewerkstelling van arbeiders in hun be- drijf; doch dan moeten de werkliedenor ganisaties eenige studie maken van deze kwestie en met cijfers aantoonen, dat een en ander productief blijkt; en in het be- lang is van de gemeenschap. o.a. door grootere opbrengst van producten. Wij zullen voorts moeten aandringen op het indijken van den Braakman. Dan zou er 250 H.A. vruchfcbaar land bijkomen, wat in Ihet belang is van een blijvende werkvoorziening Daarnaast moet er uitbieiding komen van de groentencultuur. De tuinbouw vraagt veel handenarbeid; daarin kunnen veel arbeiders worden te werk gesteld. En eindelijk komen wij bij het vlas. Er zijn er die willen hebben, dat er een uit- voerverbod komt van het vllas met de bol- len. Welnu als dat kan, is het mooi, en wij zullen maar hopen, dat de Regeering daartoe bereid is. Anderen willen premie van de Regee ring voor de landbouwers voor den ver- bouw van het vlas, dat in Zeeuwsch- Vlaanderen wordt verwerkt. Men zou den landbouwer f 50,wil len geven per H.A. In St. Jansteen wordt verwerkt 1.800.000 K.G.; in Koewacht 1.000.000 K.G.; in Axel 1.680.000 K.G.; in Zaamslag 80.000 K.G.; in Ter Neuzen 400.000 KG.; in Westdorpe 1.800.000 KG. en in Westelijk Zeeuwsch-Vlaande- ren 1.500.OOP K.G., of de opbrengst van 1549 H.A. vlas. Dat zal de Regeering aan premie kosten f 77.450; een bedrag dat niet zoo spoedig bijeen is. Het is eert ideaal en daarom zullen wij wachten wat de Regeering wil doen. Onze Commissie wil het eenvoudiger; Wij willen een bijslag op het loon, ge- lijk aan een bedrag, dat de fabrikant thans te weinig ontvangt. De kosten- berekening 'die de Commissie daarvan heeft, is door verschillende terzake des- kundi^en beoordeeld en goedgekeurd; terwijl ons stelsel dezen winter in St. Jan steen goed heeft gewerkt. Wij moaen dus wijzen op de uitvoerbaanheid en het verkregen resultaat. De Commissie heeft nog meerdere re- sultaten bereikt, dank zij de medewerking der Regeering, die op onze verzoeken enkele gemeenten heeft geholpen voor uitvoering van werkverruiming. De Iheer Meyer de Vries mag nog niefcs officieel zeggen; maar kan wel zeggen, dat de krachtige werking van de Com missie tot Werkverruiming oorzaak is, dat de Regeering meer zal gaan doen dan zij tot dusver heeft gedaan. De Commissie vat de zaak niet te ligt op; nu dat kan ook niet. Want als men soms ziet hoe de gemeen ten de zaak aanpakken, dan blijkt, dat zij van een en ander totaal geen notitie heb ben. Ook kwamen ze in vele gevallen te laat. Ook moet er steeds een prikkel blijven bestaan, dat de arbeider naar werk in het bedrijf blijft uitzien. En dan moet in de eerste plants de loonnorm bij eventueele werkverschaffing lager zijn dan de loonen in het vrije be'drijf. A1 zijn de loonen dan in Z.-V'l. ook lang niet te hoog. De heer Van Lier meent, dat het toch sledhts in den zomer is, dat er veel Bel- gen over de grens komen werken. B.v. de zoogenaamde wiedkooien. Hij meent, dat die afbreuk dan niet zoo groot kan zijn, omreden, dat er dan toch wel overvloed van werk zal zijn. Maar in de fabrieken in Sas van Gent, daar zitten de Belgen. Men zou met de fabrikanten moeten confereeren. Dit is voor eenige jaren al eens geschiedt 'en heeft toch wel iets ge holpen geloof ik, (zeer weinig, werd ge- interrumpeerd). Enfin, het zou nog eens kunnen worden geprobeerd. Geerts zegt, dat voor de vlasindustrie iets moet worden gedaan. En om arbei ders van het 5e naar het 4e district, waar in den zomer gebrek is aan arbeiders, te distribueeren, kan heelemaal niet. In ons district betaalt men aan den ar beider in den zomer toch nog f 2,50 dag- loon, maar aan de andere zijde van den Braakman durft men de menschen best met f 1,50 of 1,75 naar huis sturen. De heer Kalle zou wel eens willen, dat de Regeeringsambtenaren eens een kijkje namen bij de aanneming van arbeiders tijdens de bietencampagne. Er zijn voor de fabrieken arbeiders ge- noeg in Sas van Gent, Westdorpe, Axel en Ter Neuzen. Ook blijven te Westdorpe in den wied- tijd de Westdorpsche arbeiders(sters) op de keien staan, en worden door de boeren Belgische arbeidskrachten tewerk gesteld. De heer Hamelink bespreekt het wer- INGEZORDEII IWEEtEOEELIKGEM. Het onderlinig verkeer wordt sterk be- lemmerd. Daar moet zeker iets aan ge daan worden. De heer Meyer de Vries zegt, dat het Provinciaal Bestuur in dezen zeer actief is, maar vindt van Rijkswege niet altijd de noodige medewerking. De heeren Kalle en Geerts zouden een betere uitvoering van de Landarbeiders- wet willen in verband met klein grond- bezit. De heer Meyer de Vries zegt, dat de landarbeiderswet slechts aanvulling is. Titel 7 van de Onteigeningswet dient men daarvoor te raadplegen. Graauw leert ons, dat de tegenwerking nog zeer groot is; vooral die van de boe ren; en niet minder van bovenaf. De heer De Visser sluit zich bij het gezegde van de heeren Kalle en Geerts volkomen aan. De voorzitter zegt, dat er omtrent de vlasfabricage adressen zullen worden ge- zonden aan de organisaties en aan verdere belanghebbenden. De dooddoener, dat er in Z.-Vl. geen goed vlas kan worden bereid moet nu maar eens afgedaan zijn. En de berekeningen geven een juist beeid. Deze zijn getoest aan de kennis van verschillende groote en kleine vlas- sers. De heer Meyer de Vries zegt, dat het wel typisch is, dat juist waar de grootste armoede heerscht, de vlasbewerking vooruit gaat. De heer Van Hoeve zegt, dat dit ge- makkelijk is op te lossen. Dat zit hem enkel in het goedkoop verwerken. Van- daar de armoede. De heer Van Damme zegt nog, dat er bij een boer in Boschkapeile 12 gemeten vlas te verwerken was. De Bossche ar beiders kregen een tweetal gemeten te verwerken, terwijl een lOtal gemeten aan de Belgen te verwerken werd gegeven. Wanneer het vlas in B. ook ontbolsterd werd, dan was er werk genoeg in den winter. De voorzitter gaat thans over tot de rondvraag. Verschillende vragen worden nog ge steld en beantwoord, waarna de voorzit ter nogmaals onder dank voor de aange- name gedachtenwisseling en aan de Re- geeringsvertegenwoprdigers, welke nu ook eens stemmen uit de arbeidswereld hebben te beluisteren gekregen. de ver gadering sluit. AXEL. Dinsdagmorgen bood een leurder in het cafe van O. M. alhier een stukje zeep te koop en vroeg het doohtertje dit haar moeder te lateh zien. Toen de leurder alleen in het cafe was, maakte hij, naar beweerd wordt, van de aelegenheid gebruik om de toonbank te lichten en nam uit een portemonnaie een briefje van 10. Er werd aangifte ge daan bij de politie, die den leurder op- spoorde, doch deze ontkent den diefstal, terwijl ook het briefje niet meer te vinden was. (Ax. Crt.) den strijd waariborgen. Ook Frippiat Praet, DiasJacobs en Van der Veke Martens zullen het publiek weten te am- bieeren. Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door de harmonie „Eikels worden boo- men" van Westdorpe, zoodat het geheel den meest verwenden wedstrijdbezoeker naar het Sassche cement zal trekken. ,,Elck wat wils" is hier de leus. ken van Belgische arbeiders aan de cokes- ovens. De heer De Cooker meent, dat de heer Hamelink niet juist is ingelioht; althans hij verwart den arbeid op de cokesovens, met een door de directie aanibesteed bouwwerk. Aan de cokesovens werken voor meer dan 90 Nederlandsche arbeiders (door het werk van den heer De Cooker ver kregen, zegt de heer Van Lier). Er is heel wat moeite gedaan om de aannemers te overtuigen om Nederland sche arbeiders te nemen. Alles stuitte af op de aannemingssom, en het daarmede in verband staande uitbetalingsloon aan de arbeiders, De voorzitter zegt, dat de werkgevers- en -nemers in den landbouw elkaar o6k zouden moeten zien te vinden tot het ver- krijgen van anbeidsvoorwaarden. iDe heer Faas zegt, dat dit is een mooi ideaal. Hij heeft echter meer ondervin- ding. Regeling arbeidsvoorwaarden; ,,Schei maar uit" we zijn nog zoover niet. De behandeling van de werkgevers tegen- over de arbeiders, is om van verbaasid te staan. De heer Buijze onderschrijft ten voile de woorden van den heer Faas. De voorzitter komt thans aan een ander punt; n.l. indijking van een gedeelte van i den Braakman. De heer Meyer de Vries raadt aan om dan goed gedocumenteerd voor den dag te komen. Vooral tegenover Domeinen. Wat voor de een rijp is, is het daarom nog niet voor den ander. De heer Geerts acht indijking Braak man mooi, dat is blijvend werk. Ook bespreekt hij de stiefmoederHke behandeling van Z.-Vl. ten aanzien van de wegencommissie. RECHTSZAKEN. VERDUISTER1NG DOOR EEN DEPoTHOUDER. De rechtbank te Utrecht deed uitspraak in de zaak tegen den 39jarigen K. J. de K., depothouder te Zeist van de N.V. 2^eeuwsohe Voeder- en Kunstmesthan- del, die ten nadeele van deze N.V. in d'ienstbetrekking f 14.000 had verduis- terd. Hij werd veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk. De eisch was 8 maanden onvoorwaardelijk. WIELERBAAN SAS VAN GENT. De wielerbaan Sas van Gent gaat voort met het organiseererr van aantrekkelijke wedstrijdprogramma s. Na den span- nenden strijd, geleverd in de 100 R.M. op den eersten Mei, schittert thans een HollandBelgie omniummatch op het program. Van Hotiandsche zijde starten Bram Ranschaert, die Zondag te Rijswijk triompheerde, Piet iKelaar, die ons doet XXVIII. Er werd ons van enkele zijden ge- vraagd, hoe het staat met het dam-tour- nooi om het kampioenschap van Zeeuwsch-Vlaanderen. Hoewel de wed- strijd nog niet in een zoodanig stadium is gekomen, dat er reeds nu iets met zeker- heid van den uitslag te zeggen is, willen we met genoegen enkele mededeelingen doen, te meer, waar ons gebleken is, dat er in ruimen kring belangstelling voor bestaat. We zijn na diverse besprekingen tot het uitschrijven van dezen wedstrijd over- gegaan, enkel en alleen om toenadering te verkrijgen tuisschen de dammers uit ge heel Zeeuwsch-Vlaanderen, ze in de qe- leg.enheid te stellen kennis te maken met het spel der anderen en ieder voor zich leering daaruit te doen trekken. Er moest een band gelegd worden, waardoor de Zeeuwsch-Vlaamsche dammers en alien, idle verder voor het spel voelen, niet lan- ger een los groepje schuivende dammers (of dammende schuivers) zouden zijn, maar een nauw aaneengesloten groep ware dam-liefhebbers en beoefenaars, die bereid zijn, dam-propagandisten te wor den in den waren zdn des woords, om het spel (en dat verdient het stellig) nog meer populair te maken dan Ihet al is. Propaganda voor het damspel, ziedaar dus het doel van den thans in vollen gang zijnden wedstrijd. En daarom is de naam: .Kampioenschap" slechts een formaliteit, niets meer. De dammers (en wellicht ook de schakers) in clubverban'd bijeen te brengen, dat zal de eerstvolgende maan den ons streven worden. En als dan I straks de winter weer voor de deur staat, het bij uitstek geschikte dam- en schaak- seizoen, dan hopen we in de eerste plaats in Ter Neuzen een flinke damvereeniging te hebben. Als we nagaan, weik een plaats het damspel zich alom in Nederland heeft veroverd, welk een medewerking de pers alom verleent, dan dient toch erkend, dat ook in Zeeuwsch-Vlaanderen wel iets tot stand gebracht kan worden, dat een blijvende plaats zal innemen in het dam- leven, nu en in de toekomst. Wat nu tot heden de wedstrijd te zien heeft gegeven, is verblijdend voor het spelpeil in Zeeuwsch-Vlaanderen. Laat dat voor de tallooze Jiefhebbers een aan- sporing zijn om voort te gaan, laat ze toenadering zoeken, waar dat mogelijk is, om hun spelpeil op te voeren niet alleen, maar om de pioniers van Oost- en West- Zeeuwsch-Vlaanderen, die thans bezig zijn, een niet te onderschatten ruggesteun te geven. Aan onzen oproep tot deelname aan den wedstrijd hadden niet minder dan 18 spelers gehoor gegeven. Daar waren er uit Breskens, Groede, Nieuwvliet, Zuidzande, Ter Neuzen, enz. Voor een vlot verloop en ook al in verband met de reisgelegenheden werden eerst voorwed- strijden gespeeld, om de deelnemers te schiften. Zoowel uit West, als uit Oost Z. VI. zouden dan 4 spelers in den eind- strijd uitkomen, in totaal dus 8. Die voorwedstrijden brachten in Breskens in den eindstrijd de heeren J. C. le Bleu te Breskens, de aan onze lezers genoegzaam bekende problemist, verder de ruim 60- jarige heer J. Luteijn te Groede, een spe- ler van jaren terug al bekend (zie bijv. ,,De Damspeler" door C. H. Broekkamp) en verder de heeren J. A. Risseeuw en I. de Bruijne. Te Ter Neuzen plaatsten zich het hoogst de heeren J. P. Geensen, J. v. d. Heuvel, R. van Dixhoorn en ondergetee- kende. De eerste ontmoeting had plaats Wedstrijdprobleem No. 23 van W. Hoekstra, Den Haag. Zwart; 5, 8, 9, 10, 12, 14, 20, 25, 26, 27 en 30. Wit; 23, 28, 29, 34. 37, 38, 39, 42, 44. 48 en 50. Wedstrijdprobleem No. 24 van Etienne Boissinot (Fr.). Zwart: 4, 7, 9, 11, 14, 16, 20, 21, 31. 36 en een dam op 50. Wit: 13, 18, 22, 27, 30, 32, 38, 42. 47, 48, 49. Voor beide geldt als steeds: Wit speeit en wint. Oplossinqen in te zenden bi«- nen 12 dagen. J. J. K. ZELF AANGBHOUDEN Zooals gemeld is met behulp van de radio de diefstal van een auto op j.l. Zo*- dag te Scheveningen spoedig tot een op- lossing gebracht. De auto was daardoor spoedig weer in het bezit van den eige- naar, die er terstond weer mee ging rijde« om...... na korten tijd zelf aangehouden te worden. Een poldtieman had in over- eenstemming met het hem bekend gewor- den signalement een goeden kijk op het Fordje, dat hij als het gesignaleerde her ken'de en het daarom aanhield. Hij wist nog niet, dat de eigenaar het weer in zl|n bezit had. Na korten tijd was het niis- verstand echter opgelost. TOB NOOIT HOEKJE. Verwachting en vervulling. Met duizerud masten kiest de jongeii»g zee; Stil, op een geredde boot, kot*t de grijsaard de haven in. Friedrich von Schiller. Aan den oever van den Oceaan des levens staat de jongeman en in zijn geest I ziet hij duizenderlei mogelijkheden, om in het leven te slagen. Met dudzend sche- pen kiest hij de baren van de zee, die hew noch door onstuimigheid noch door uit- i gestrektheid afschrikt. Hij tintelt vam verlangen, om op de schuimkoppige gol- ven te worstelen met de elementen; in zich gevoelt hij het verlangen om te sla gen; hij weet zoo goed als zeker, dat hij slagen zal Aan de eindelooze levenree staat ee*i gekromde grijsaard, die met lichtlooze. matte oogen rustig staart naar den einder. Zijn zwerftochten over den Oceaan des levens zijn afgeloopen en op de eene boot die hij nog mocht redden van de duizend zeilen, waarmee hij de levensreis aan- vaardde, is hij nog veilig de haven biH- nengeloopen. Er ligt weemoed in zijn bliik, wanneer hij terugziet op de levens reis, waarop hij zooveel schepen heeft moeten achterlaten, die niet bestand ble- ken tegen de levensstormen, die hem heb ben omloeid Zoo is het leven. De idealen der jeugwl zijn verdwenen; een voor een zijn zij ge vallen onder de mokerslagen, die <4r levensomstandigheden erop gebeukt heb ben en ten slotte zijn er nog slechts en kele overgebleven. En dat is heel *»- natuurlijk en goed, want de jeugd mo£t veel idealen koesteren, de jeugd moft veel aandurven en willen ondememen, anders blijft er voor ide grijsheid heele- maal niets meer over ten slotte. Hoe I meer schepen de jonge man ziet vergaan, hoe meer hij, leert, wat het leven is en als hij aan het eind van zijn dagen een enkel schip behouden in de haven voert, dan kan hij tevreden zijn, want wie in de vele plannen, die hij heeft gemaakt gedurende zijn leven bevredigende werkzaamheJd heeft gevonlden, en er in geslaagd is er 1 een goed en met succes te verwezenlijken heeft niet tevergeefs geleefd en heeft zijn plicht als mensch gedaan. ,,In groote dingen gewild te hebben, is voldoende", zegt Vergilius. Dr. JOS. DE COCK. Voor de lezers van ons biad geeft ojiae psychologische medewerker Dr. Jos. de Cock, Van Merlenstraat 120, s Graven i hage, gratis zielkundige adviezen, o.ia i over de wijze, waarop zij hun geest kun nen verfrisschen en hun wilskracht en energie kunnen versterken. i De vragen zullen in dat blad geregeld worden behandeld. Mochten de beant- dingen te uitvoerig worden dan direct schriftelijk aan de aanvragers. N. N. te T. Het komt zeer dikwijls voor, dat een jongen, die heel slecht mee kon op school en ook ondanks zijn twintig jaren, nu nog niet eens een behoorlijk aftreksommetje kan maken, aan den anderen kant een ge vatheid aan den dag legt, die U dikwijls verwonderd doet staan. Zooals U zegt is zijn gevatheid dikwijls bij het brutale af, terwijl U toch overtuigd zijt, dat hij niet brutaal of leelijk wil zijn in zijn antwoor- te Groede, waar bleek, dat de deelnemers den. Dit kan zijn een onbe'holpen manier vrijwej aan elkaar gewaagd waren, wat van uitdrukken, die meer vooxkomt bij denken aan zijn pracntwerk van verleden dus een zwaren strijd deed verwachten. achterlijke kinderen. Zij voelen hu* jaar achter tandems, de vliegenlde Hulste- De voornaamste uitslagen te Groede wa- tekortkomingen en willen gemis aan kea- naar Mon Picavet en de spurtur Van Boxsel. Van Belgische zijde een viertal: Desmedt, Van Hee, Van Laere en Declercq, dat den Hollanders, zoowel in sprint, achtervolging als individueele ge- ducht partij zal geven. Voorts krijgt men een sprint te zien tussdhen de nieuwelingen: Debruycker, Bogaert, Billiet en Boone en een dito match tusschen Van Acker, Redel, Dhont en Praet. Tot slot biedt het program een koppel- wedstrijd over 60 K.M. voor Zeeuwsch- Vlaamsche en Belgische juniors, wat van begin tot eind een ,,'bombardement belooft te worden, gezien de deelnemende renners. De watervlugge Bogaert van St. Jansteen vormt een koppel met Boone van Gent, terwijl daartegenover tweetal- len als DebruyckerBilliet, Dossche Redel en Van AckerDhont hun sporen reeds hebben vexdiend en een spannen- De voornaamste uitslagen te Groede wa ren: Geensen wint van Le Bleu; Geensen wint van Luteijn; v. d. Heuvel wint van Le Bleu en van De Bruijne en speeit re mise met Luteijn; Kaan want van Ris seeuw, en verliest van Le Bleu en De Bruijne. Een afgebroken partij tusschen Kaan en Luteijn staat voor eerstgenoem- de gewonnen, R. van Dixhoorn remise met Le Bleu en verliest van De Bruijne, Luteijn en Risseeuw. Binnenkort heeft te Ter Neuzen het laatste treffen plaats op de bovenzaal van Hotel du Commerce bij den heer A. de Vrieze. Dit wordt nog nader bekend gemaakt. Belangstellenden zijn welkom. Na afloop komen we op dezen wed strijd nader terug met het oog op den uitslag en de prestaties der deelnemers. Op 't oooienblik heeft de heer Geensen de leiding met enkele punten voorsprong. Ten slotte onze problemen. Het zijn lang geen gemakkelijke deze week. nis en flinkheid verbergen achter gezeg- den, die gevat of geestig schijnen in hun oog, en die zij zoo onbeholpen uitdruk ken, dat zij wel brutaal of ironisch kun nen schijnen. Wanneer zijn leeraar zich daarover beklaagt, vermoeden wij, dat hij zijn leer- ling slecht begrijpt. Wanneer hij de geestigheden weet te coupeeren en den jongen met krachtige hand in toom houdt, zoodat hij gediwontaen is bij het werk te blijven, dan zal de gelegenheid niet be staan voor die gezegden. De ernst van de les zal erbij winnen en de jongen, die twintig jaar is, zal spoediger beseffen dat hij nu eindelijk toch eens werk-esi moet. Aan onderstaande personen is persoon- lij.k antwoord gezonden, aangezien de beantwoording te uitvoerig was voor plaatsing in dit blad. J. K. te T.; H. J. te T.; P. S. te T.; H. v. D. te T.; G. L. te T. I

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 6