8ij icheren PUROL GEMENSDE BERICHTEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. geen Pijn en naschrijnen of stukgaan der huid, indien men v66r liet inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 ct. terwijl tevens waarqenomen is dat he' stooten en het slap warden van de aard- appelen door sterke spruitvorminq, her vexschijnsef van blauw wonden belanq.rijk bevonderen. Door toe passing van een- voud.iqe middelen, namelijk sterke kali- bemestinig, zeer voorzichtige behandding bij verwerken en vervoer, vooral in het voorjaar en op tijid omwerken ter voor- kominq van spruitvonm.inq, kan het groo- tendeels voorkomen wonden. Het is de bedoeldng met deze publicatie, de toepas- sing van deze middelen te bevorderen. OVERREDEN EN GEDOOD. Een 39ja ig arb ider, werk'aam by de Ho>govens te IJmuidea is op het teirein van dit bedryf door een tre n aangereden en gedood. KR1B GEEN WONOJE OPEN! "De lljarige D. J. de Vries, wmende Laipersweg te Hil'ersutn. hed een pmstje aan de lip, dat hy openkrabde. Blo-dver- gittiging on's'ond, waardoor de jongen na hevig ijjden is overleden. NACHT VORST. Te Wijk bij Duurstede heeft het in den nacht ven Dinsdag op WoeDsdag zoo hard gevroren, dat de vrnege gewassen, als aardippelen, boonen, ent. afgevroren zijn. Nachtvorst heeft Woensdaq in de buurt van Hengelo veel sohade toege- bracht aan de vruchtboomen en vroege aaxdappels. Uit Tiel: De strenge nachtvorst van dezen nacht heeft de boven den grond staande jonge aardappelplanten vrijwel verwoest. Men vreest, dat ook de qoudreinetten veel ge- leden hebben. DE MOORD TE STEIN. In verband met den moord te Stein wordt thans door de justitie een tweede spoor gevolgd. Een zekere J. H. L., een melkkiiecht te Voerendaal woonachtig en sedert enkele dagen verdwenen, zou op 'den 'dag van den moord te Stein ge zien zijn. De verblijfplaats van genoem- den L. wordt gezocht. (Limb. Koerier.) NOODLANDING. Op een weilanid bij Zeist moest Woens daq middaq een vliegmachine uit Gilze- Rijen een noodiandinq maken weqens een motordefect. Het toestel vloog door een greppei over den kop en werd vernield. De bestuurder, korporaal-vliegenier Par- meatier, en een mede-mzittende sergeant kwamen er onqedeerd af. DE VERMISTE OCEAAN-VLIEGERS. Het ijverig zoeken naar de verdwenen Fransdhe vliegers Charles Nunqesser en Francois Coli, heeft nog geen resuitaten opgeleverd. Officieele kringen te Parijs spraken Woensdag alle geruchten tegen, dat de Oceaan-vliegers terecht waren. Zij onderstellen, dat het vliegtuig de ,,Witte Vogel" 'in het midden van den Atlantischen Oceaan met man en muis naar den kelder is gegaan. Drie staten, Frankrijk, Engeland en Amerika werken. thans samen om den Oceaan af te zoeken. En dat is natuurlijk een reusachtige opdracht. Oorlogssche- pen, zee - vl iegfcu ig e nde transatlantische stoombooten, zoowel als visscherssche- pen werken mede bij het opsporen. Het traject over den Oceaan bedraagt ongeveer 4000 K.M. De meeningen zijn verdeeld, waar de vliegers zullen zijn neergekomen, maar het meest waarsdhijnlijke is wel, dat zij den tocht tot voorbij Ierland goed vol- brac'ht hebben, daar betrouwbare getui- gen de ,,Witte Vogel" Zon'dagochtend boven Ierland hebben gezien. Aanvankelijk werd vermoed, dat Nun qesser en Coli na het oversteken van de Fransche kust in het Kanaal zouden zijn gestort. De zwaarte van het vliegtuig er was ruiim 4000 kilo s benzine aan boord werd als oorzaak aangenomen, dat reeds in de eerste uren de tocht zou zijn mislukt, Tegenover deze opvatting staan echter de volgende getuigenissen: Die Engelsche oud-ze'eofficier J. Dunthy, directeur van de electrische centrale te Clonwel in Ier land heeft aan de bladen medegedeeld, dat hij Zondag j.l. omstreeks 10 uur 's morgens te Dungarvan, bij Waterford, duidelijk het vliegtuig van Nunqesser heeft kunnen waarnemen, dat in Noord- westelijke richting vloog op 2000 meters hoogte. Eenige oogenblikken later zag hij het vliegtuig dalen, vermoedelijk om de vlie gers gelegenheid te geven zioh beter te orienteeren. Op dat oogenblik was het zicht goed en te oordeelen naar het ge- ronk van den motor, ging alles naar wensch. Di't bericht is bevestigd door het vol gende officieele telegram: De algemeene luchtvaartdirectie heeft van het Fran sdhe gezantschap te Londen het volgende telegram ontvangen. Over een st emm enlde wa a r n em i n q e n rapporteeren het passeeren van de „Wit- te Vogel" in Noordwestelijke richting te Carrigaholt en Kilrush in het Iersche graafschap Clare op Zondagmorgen te 11 uur". \Vaterford en Dungarvan iiggen op de Oostkust, ten Zuiiden van Dublin, terwijl Carrigaiholt en Kilrush op de Westkust van Ierland liggen, op een zoodanig punt, dat het stellig is, dat de vliegers daar om 11 uur zijn gepasseerd, alvorens den tocht over den Oceaan te beginnen. Dienten- gevolge heeft de „Witte Vogel" boven het Kanaal, Engeland en Ierland gevlo- gen. De vraag of zij den sprong over den grooten haringvijver heeft gedaan en New-Founidland heeft bereikt, blijft ech ter een mysterie, Het meest waarschijnlijke is, dat zij op het water hebben moeten dalen. Maar hoelang konden zij drijvende blijven? ,,De tweedekker van kapitein Nunqes ser zou op de oppervlakte van den Oceaan 10 dagen of wellioht slechts 1 uur kunnen drijven, was het oordeel van een expert van de Levasseur-vliegtuigfabriek. waar de Goliath ,,Witte Vogel werd vervaardigd. Alles hangt af van de groote van de golven. Er zijn gevallen bekend, dat een watervliegtuig binnen enkele seconden is gezonken, nadat het op 't water neer- kwam, maar het bootvormige vliegtuig van Nunqesser zou in staat kunnen zijn te blijven drijven, indien de zee met te row was, vooral indien de vliegers erin slaagden de tank, te ledigen. Op 't laatste moment heeft Nunqesser nog een vdsclhlijn en een ketel meegeno- men om zout water drinkbaar te kunnen maken. Maar de voedselvoorraad is zeer gering. Generaal Delcambre meende, dat de vliegers van koude zouden omkomen, in dien zij op den Oceaan neerkwamen, daar zij niet voldoende uitrusting hadden. Bleriot verklaarde.dat de poging van Nungesser en Coli zeer vermetel was. Hij voegde er echter onmiddellijk bij, dat men van hem moeilijk een afkeurend oor deel kan verwachten, omdat hij, in 1910 het Nauw van Calais ovexstekend, feite- lijk een even dwaze poging had gedaan. in een tijd, dat een vlieger geen half uur in de lucht kon zijn, zonder dat er iets aan den motor haperde. ,,Ik werd voor gek verklaard, en mijn beschuldigers hadden niet geheel en a'l ongelijk, maar ik had het geluk te slagen". Uit sportief oogpunt bezien, hadden ook Nunqesser en Coli de kans, hun praohtig plan te verwerkelijken en hun slagen zou een daad van groote propa ganda voor Frankrijk zijn. Nu de poqing heeft gefaal'd, zal men beiden eeren als dappere mannen. Uit een prachtig oogpunt bezien, is het duidelijk, dat Nunqesser en Coli, zelfs met goed materiaal, zeer slecht gewapend waren teqen de natuurkrachten, omdat ze noch landinqsqestel, noch drijvers aan hun-toestel had)den en bovendien geen draadlooze aan boord hadden. Bleriot meende dan ook, dat alleen zij, die gaan met een machine, van de ge- noemde ibenoodiqldheden voorzien, kans hebben om te slagen. Men kan deze za- ken nu eenmaal niet overbodig noemen, wanneer er sprake van is, dien geweldigen ,,haringvijver" van 4000 K.M. over te vliegen. vouwibare boot op het meer van Starn- berg omigeslagen en verdronken. Zijn meisje sloeg van den oever het ongeluk gade. VIER JAAR IN DE WILDERNIS. De heer en mevrouw Martin Johnson hebben een paar dagen te Parijs doorge- braoht en keeren tihans met de Leviathan naar de Ver. Staten terug. Zij hebben zoo hun eigen denkbeelden: Parijs en New-York dat is niks En niet alleen zeggen de Johnsons dat maar zij gelooven het ook. Vier jaar lanq had den zij in de wiildern'is doorgeibracht, er- gens op de grens van Abessinie en Britsch Oost-Afrika. Zij leefden daar ,,the sim ple life" en dat beviel hun best. ,,Nie- mand die in de besc'having verkeert, kan beseffen wat een heerlijk leven, het is; wij vinden het al naar er gedurende een heele vacantie afstand van te moeten doen. Een vriend had ons laatst een radio willen stu- ren, maar wij bedankten er voor; ons leven, daar buiten, is toch al zoo vol en interessant dat wij voor iets anders erbij geen tijd hebben. Tot goed begrip van het bovenstaan'de diene, dat de Johnsons waren uitgezon- den door het Amerikaansche Museum van Natuurlijke Historie (te Washington) om foto's te nemen van wild qedierte in den natuurstaat en de woeste omgeving. Zij hebben gewerkt in een vallei, waar nog nooit Slanke ontdekkingsreizigers waren geweest. Hun hut stond op een plek waar het wemelde van groot wild. Het gras dat de hut der Johnsons bedekte werd soms wegqevreten door passeeren- de obfanten. Johnson was er o.m in geslaagd een groep van 15 leeuwen te fotoorafeeren. Zeven van deze dieren wist hij te schieten. EEN MELK-DRONKAARD. Een 53jarig inwoner van Bristol schijnt een manie te hebben voor melk. Herhaal- delijk heeft hij al gevangenisstraf onder- gaan wegens het stelen van flesschen melk, die in portieken waren neergezet en eenmaal, toen hij tegen borgstelling op vrije voeten was gelaten, was het eer ste wat hij deed, weer een flesch melk stelen. Zooveel overlast heeft dit heer- schap veroorzaakt, dat de vereeniqing van melkhandelaren te Bristol hem een halven liter melk per dag, voor zijn heele verdere leven, heeft beloofd als hij de flesschen van de klanten met rust wil laten. Eerst een week geleden was hij uit de gevangenis gekomen, maar dezer dagen werd hij opnieuw betrapt; hij wierp den melkbezorger, die hem betrapte, de flesch naar het hoofd, qelukkig zonder hem te raken. Toen hij den laaitsten keer de gevange nis verldet stond, in overeenstemming met de belofte der melkhandelaren, een poli- tieagent hem bij de poort op te wachten met een flesch melk. Hij rukte den agent de flesch uit de handen, dronk haar in een teug leeg en wierp de flesch weg. Hij is te Birmingham en te Bristol door des- kundigen onderzocht, doch dezen hebben uitqemaakt, dat hij toerekenbaar is. De rechter besloot de melkvoorzieninq Bleriot meende ten slotte, dat de mist van Bristol voor een half jaar ,,veilig te de oorzaak is geweest, dat zelfs niemand als kapitein Coli, met zijn groote kennis van de zeevaart, 'de kluts kan zijn kwijt- geraakt. Zij zijn wel lie ht te ver afge- dwaald naar het Noorden en in streken terecht gekomen, waar slechts zelden schepen varen. Volgens een bericht van Reuter uit j Washington zal men van Amerikaansche zijde de opsporingen naar Nungesser en Cold ivoortzetten tot midden in den Atlan- tischen Oceaan. j Men zal daarvoor watervliegtuigen j gebruiken die politievaartuigen als basis j zullen hebben. Een twint'igtaJ patrouille- booten zoekt reeds de Amerikaansche kust af en acht torpedojagers zijn uitge- zonden om verderop de zee af te zoeken. 'Ook nemen drie vliegtuigen aan het on- j speelde""tegen het ,,uiterst'lofwaardige aerzoek deel. tolinstituut, dat het goed vindt een pak stellen" door hem voor dien tijd naar de gevangenis te zenden. EEN DUUR GANSJE. Een doode gans heeft den Weenschen architect Schiehl een proces wegens be- leediging op den hals gehaald, dat hem 15 Sch. kostte. Wat was het geval Met Kerstmis hadden vrienden van hem in het Honqaarsche plaatsje Kapos- var den architect een Kerstgans gezon- den. Het beestje schitterde echter niet op de Kersttafel van den heer Schiehl, maar bleef liggen in een douaneloods aan de grens. Met het gevolg, dat de architect een woedenden brief schreef aan het douanekantoor, waarin hij duchtig op- leden kreeg hij zijn bull en nooit heeft hij dezen uit den koker behoeven te halen. Hij had, wat deze zijde van de zaak aan- gaat, er evengoed niet kunnen zijn. MIJN ON GE LU K Op de ertsmijnen der Hollandsche Ertswinning Maatschappij op Sardinie had een der arbeiders dezer dagen de on- voorzichtiigheid bij een helling de klem- inrichting van een wagen van de kabel- baan, die deze aan den trekkabel verbond, los te maken waardoor de wagon langs de c.a. 400 Meter hooge helling naar omilaag dreigde te shorten. Toen de werk- man, het gevaar zag, wierp hij een kabel naar omJaag naar de daar aanwezige werklieden, om de wagon te houden, doch dezen misten. lets verder, aan de helling, stond de bedrijfsleider, de Neder- landsche ingenieur Pino uit Haarlem, die de kabel greep om den man te redden. De wagon had echter intusschen zulk een vaart gek r eg en, dat de iheer Pino werd medegesleurd en omlaag geslingerd, waarbij hij zijn handen aan de slippende kabel wondde en bovendien zijn linker- been brak. De werkman had intusschen nog de tegenwoordigiheid van geest om zich op de draagkabel te werpen, zoodat hij er met eenige kneuzingen en ontvelde handen en armen aifkwam. Een oogen blik later derailleerde de wagon en sloeg tegen den bergwand te pie titer. Na op de mijnen voorloopig verbonden te zijn werden de gewonden te paard naar het nabijgelegen plaatsje qebraicht ter verdere giene eskundSge b ehan delin g DE VERWOESTIN GEN DOOR DEN STORM IN MISSOURI EN ARKANSAS. De verwoestdngen en de verliezen in verschdlllende steden. veroorzaakt door den orkaan, die in het mdddenwesten en het zuidwesten heeft gewoed. dreigen den toestand in het Mississippi-gebied nog in vreeselijkheiid be overtreffen. Het aanital dooden bedroeg sedert Za- terdag 150, het aamtal gewonden meer dan 1000; de materieele schade wordt op millioenen dollars geraamd. Behalve een 100-tal gedooden be Poplar Bluff, zijn er in Arkansas door een reeks hevige rukwinden een 50-tal personen ge dood en ongeveer 200 gewond. De tornado kwam'als een bom neer op groote gebouwen, waarvan het houtwerk als een blad papier werd omgekruld; boo- men werden ontworteld en in de lucht geworpen. Bij het instorten van een school te Pop lar Bluff zijn verscheiden kinderen qe- doold, andere deerlijk gewond. De ,,Newyork Herald mcldt, dat bij den tornado 234 personen zijn gedood en 625 gewond. EEN MOEDIGE DAAD. Toen Vrijdagavond miss Betty Facer te Wanganui te Wellington, in N.-Zeeland in avonatoillet op weg naar een partytje een brug passeerde, sprong voor haar oogen een man in de rivier Zij bedacht zich geen oogenblik, wierp enkele klee- dingstukken af en sprong den man na dien zij na een worsteling op den oerer bracht. Miss Facer was Log herstellende van een zware lcfluenza en haar onderdompeling in het ijskoude water van de rivier had tot gevolg, dat zij weer instortte zoodat de doktoren voor longontsteking vreezen. Het departemenit van marine heeft be vel gegeven, dat het bestuurbare lucht- schip ,,Los Angeles" langs de Atlantisohe kust een onderzoek zal instellen naar Nungesser en Coli. MUITERIJ AAN BOORD. Een boot voer van Java naar New- York. Onderweg ontstond er muiterij aan boord niet van de bemanning, doch van de lading. De lading bestond uit dieren voor een menagerie: apen, pape- gaaien, tijgers, slangen, en andere zeld- zame beesten. Bij een storm waren en kele kooien opengebroken, de dieren kwamen toen aan dek, de 'bemanning vlucihitte in het want. De stuurman kreeg een cobra in zijn kooi. Hij vuunde op het beest, dat door een patrijspoort in zee verdween. Een groote orang oetang kwam met een hamer in de machinekamer. Toen ging ook het machinepersoneel in het wanit. Het schip maakte plotselinq de wonderlijkste ma noeuvres, dank zij de orang oebang, die tegelijk in alle richtingen de handels voor-, achberuit en vooruit bewerkte. Intusschen deed de bemanning een ge- concentreerden aanval op de muiters, die weer in de boeien werden geslagen, met uitzondering van den orang oetang, die doodgeschoten werd. Toen ging het weer rustig verder alleen een papegaai zat in het want en bleef in het want. VIER VLIEGERS VERONGELUKT. Boven het nabij Metz gelegen Lon- gueville zijn 2 militaire vliegtuigen op el- kaar ingevolgen en branldend omlaag ge stort. De inzittenden, een luitenant, een adjudant en 2 korporaals zijn omgekomen. VERDRONKEN. Dr. Johann Frommel, een assistent van de staatsbibliotheek te Munchen is bij het beproeven van een nieuwe op- ket met een of ander geheimzinnig doel dagenlang te laten liggen in de ,,zeer hy- gienische loodsen". Hij noemde de. be- ambten sloddervossen en hij eischte een onderzoek, omdat „men als Oostenrijksch Staatsburger niet alleen op de wereld is om maar belasbing te betalen, maar ook voor zijn vele belastingpenninqen een be- hoorlijke bediening mag verlangen". Schiehl werd vervolgd wegens beleedi- ging van een1 amibtenaar en mocst zich dezer dagen verantwoorden. De rechter meende, dat de heer Schiehl wel in zou zien, dat zijn manier van schrijven niet erg in den haak was geweest en veroor- deelde hem tot 15 Sch. boete. De bevroren Kerstgans was dus wel duur betaald. ZWENDEL IN D OKT ERST ITELS Talloos, zou men aast kunnen zeggen, zijn de gevallen in den laatsten tijd van zwendel en oplichterij, waarbij, teneinde vertrouwen te wekken, gebrui'k gemaakt wordt van een dokterstitel, die den be- trokkene niet toekomt. Een en ander geeft een medewerker van de ,,Voss. Ztg." aanleiding tot de opmerking, dat hij, zelf in het nrottig bezit van een dok terstitel zijnde, op grond van zijn ervaring er op moet wijzen, hoe het bedrieqers qe- makkelijk wordt gemaakt, met niet ver- worven titels te pronken. Eenige malen is hij ibij een dagblad en in anderen wer'k- kring aangesteld, maar nimmer heeft men hem de bewijzen gevraagd of hij wel recht had op zijn titel. Bij al die gelegen- heden had hij zich voor gestudeerd mensch kunnen uibgeven, als hij het niet geweest ware. Dit begon al. toen hij zich na zijn ipromotie in een stad vestigde en zich bij de politie aanmeldde: geen vraag naar bewijzen, eenvoudig de inschrijving als dr. phil. Ware hij het niet geweest de poliibie had het niet bamerkt Maar sinds dien had hij een politiedocuiment voor zijn dokterstitel. Tivintig jaar ge- TWEE MOORDEN AARSOPGEHANGEN. Onlangs hebben wij melding gemaakt van misdaden van den behanger Kaupen en zijn hel(.rr Pebolg, die tezamen niet mind-r dan 12 personen hebben vermoord en talrijke roof ;verval!en in de omgeving van Mitau (Lesland) hebben gepleegd, ja zelfs treinen hebben aangthouden en ge- plunderd. Ka een langdurige jacht gelukte het de politie het tweetal te arresteeren zij kwam op het spoor van Kaupen door diens vele vriendinnen na te gaar. Beiden werden door den krygsraad tot den strop veroordeeld. De terechtstelling had plaats in een bosch by Mitau. Onder het zingen van een secti- menteel studentenliedje begaf Kaupen zich naar de galg. Het laatste verzoek der moordenaars om op een kerkhof te worden begraven, werd kortaf geweigerd de officier, met de te rechtstelling "belast wees slechts naar de beide kuilen, die naast de galgen waren gegraven. DE BEVROREN SOLDAAT DER ALPEN-LOOPGRAVEN. Een gedenkteeken, tegelijkicdrukwekkend en afschuwelijk, is ontdekt hoog op den zuidelijken rug van de „Cima Undici", een punt dat tijdens den oorlog tooneel was van den heftigsten bergstrijd tusschen Itahanen en Oostenrykers. Alpinisten, die de afgelegen gedeelten van de vroegere grensloopgraven in het ge- bergte bezochten, waren verbaasd op een gei'soleerde plek de figuur te zien van een Italiaansch soldaat met stalen helm, in de aanvalspositie met de bajonet op het ge- weer. Gesteund door een rots, die ze flankeerde, stond de figuur m<t eei voet op den bodem der loopgraaf en de andere op de vuurtrede, alsof de man dus juist uit de loopgraaf voorwaarts zou stormen. De schedel was door een kogel door- boord, maar biijkbaar had de ijz'ge berg- lucht het lijk merkwaardig goed geconser- veerd, zoodat het voorkomen ervan was als dat van een levend iemand. Waarschijnlyk heeft een kleine aard- schuiving de gestalte al dicn tijd aan de blikken van vroegere onderzoekingsexpe- dities onttrokken en is zij door een tegen gestelde aardbeweging kort geleden weer komen vrij te staan, na elf voile jareD De onbekende stryder zal thans plechtig ter aarde worden besteld. HET LIJK IN DEN KOFFER. De Engelsche amndbladtn melden dat de man die den koffer, waarin het in stukktn verdeelde verdeelde vrouwenlijk aan het Londeosche Chaiing-Cross station is ge- vonden, verkoc-ht had, opgespoord is. Bij heef< een beschrijviig van den kooper k«n- nen geven, een knap man van tusrchen de 30 en 40 jaar oud, met donker haar en donkeren kr.evel, tenefen 3e gewone maat. Ook zijn kleeren heeft hij beschreven. Het signalement klopt mit dat helwelk de stat.onskruier had g>^geven, ook heeft zich nog een taxi-bestuurder aargemeld die zich herinnert zoo iemaLd vervoerd te hebben. Men gelooft dat de vermoorde vronw ongehuwd was, te Osmberwell woocde en winkeljuflrouw wis Zij moet groote zorg voor haar uiterlijk gehad hi been en, of- scbcon baar trikken verwrorgen waren, moet het een knap meisje geweest zyn. De bladen verzekeren dat het net om den vermoedelijken mcordenaar s'eeds nauwer wordt aangehaald. De Daily Chronicle meldt dat er een nieuw verband is ootdest tusschen een man te Hastings en het adres tF. Austin, St. Let ards", dat op een etiktt aan den koffer stond. Rechercheurs hebben een Frank Austin, die in Upper Broomgrave te Hastirgs woont, opgez:>( ht en hem aan een strenge ondervraging enderwnrpen. Hij legde een lenge verklarmg af, die dadelyk aan Scotland Yatd getelefi neerd is. De politie bewaait er htt d epste stilzwijgen over. Op een vraag van journalisten, heeft Austin verklaard dat bij voor de politie niets zeggen mocht. Maar, zeide hij. er is een sebakel, een steike verbinding*- schakel, geloof ik, tussehen mijzelf en den koflrr, volgens de bescbrijving en de af- beelding die ik ervan gezien heb. Verder kan ik voorlocpig niets zeggen. Een bewoner van Clapbam-road heift o k een mededeelirg gedaan, die nader onderzocht wordt. Volgens hem heeft er in zijn huis tot 3 Mei een man p kamers gewoond, die bezo k ont' ing van een troiw met een mantel en rok, m lbe overeenkomen met de kleedingstukken die in den koffer gevonden zjjn. Den 3den Mei is de man tegen zijn gewoonte vroeg uitgegaan, zeg- gende dat bij een texi moest hebben. By kwam 's middags terug en, hoewel hij eea week hnur vooruitbetaald had, zeide hij dat by de kamer niet meer noodig had, omdat by naar Hull toe moest. Clapham road is vlak fij den winkel, waar de koffer gekockt is. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 13 Mei, 2 uur. Bieden. La tan. Londen 12,13 12.11 Berlyn 59,15 59.2# Parys 9,76 34,70 9,81 Brussel 34,7S Weenen (per 100 sch.) 35,10 35,15 Vreemd Bankpapler. Duitsch 59,15 Fransch 9,76 Belgisch 34,70 Oostenrykseli (per 100sch.)35,10 59,2# 9,81 34,75 35,15 A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAA ISCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. HELENA vertrok 12 dezer van Rotterdam naar Genua, s.s. MAGDALENA van Rosario naar St. Vincent voor orders, passeerde 6 dezer Kaap Frio, s.s. TERNEUZEN in lading te Bilbao voor Rotterdam. ZEEVAARTMAATSCHAPPIJ „SCHELDESTROOM". Directie T. L. L. NOLSON. s.s. SCHELDEDAM, 650 ton, in la ding Firth of Forth voor Brugge, s.s. SCHELDESOP, 750 ton, in lossiing te Londen. s.s. SCHELDESTROOM, 1500 ton, te Rotterdam, s.s. SCHELDEDIJK 7500 ton, in Ant- werpen. s.s. SCHELDESTAD, 8000 ton, van Calcutta naar Bombay, s.s. SCHELDEPAS. 8500 ton, in los- sing te Calcutta. SCHEEPVAARTBEWEGING. Voor Ter Neuzen: 12 Mei. Nederl. TROMP, 88, lediig, Londen. Voor Riemen: 11 Med. Fransoh s-s. CAP BLANC NEZ, 798, foisfaat, Casia Blanca. Van Riemen: 12 Mei. Spaansch k-S. Ml QUEL., 1484, lcidig, Swansea. Voor Gent: 11 Mei. Eng. sa WATEK WAY, 376, ledig, Sunderland; Eng. s.s. MAO- VILLE,, 335, kolen, Londen. 12 Mei. Eng. s.s. STANISLAS, 574, stake-, Leitlh; Eng. s.s. OILFIELD, 3063, benzina, New-Orleans; Eng. s.s. ALT, 419, stukg., Goole; Belg. s-s. ALBERT, 75, ledig, Oostende; Belg. s.s. MARIE LOMS, 48, ledig, Oostea- de; Eng. s.s. MERANNIO, 563, strnkg., Lo»- den; Fransdh s.s. SAINT PALAIS, 1263, py- riet, Grandville; Duitsch m..s. DIETRICH HASSE'LDICK, 135, ledig, Newihaven; Eng. s.s. HARTFORD, 156, ledig, Londen. Van Gent: 11 Mei. Eng. s.s. KENRIX, 317, (jzer, New-Castle; Duitsch s.s. ARKTIS, 1119, ijzer, Porta Viccio d'i Pioimbino; Eng. a.s. PEMBREY, 204, ledig, Antwerpen; Eng. a.s. BLACKCOCK, 226, stukg., Londen; Belg. s.s. URPETH, 620, ijizer, Londen; Eng. s.s. JAS RIX, 201, fosfaat, Boston; Duitsch s.s. STUR- BENHUK, 465, ledig, Hamburg; Zweedsck s.s. SUNDMAR, 424, ledig, Rotterdam. 12 Mei. Eng. s-s. HARELDA, 651, stukg., Antwerpen; Nederl. sjs. BRITSUM, 1442, ledig, Wiborg; Eng. s.s. GLEN HEAD, 92®, gemengd. Antwerpen; Deensch s.s. MAR GRETE, 731, ledig, Antwerpen; Eng. s.a. LOUIE ROSE, 955, ijzer, Garstone; Eng .s.s. MACVILLE, 335, ledig, Antwerpen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2