Stemming voor den Gemeenteraad. Laatste Berichten. vlam, toen een vonkenregen op de aan- grenzenide gebouwen neerkwam. Aan weerskanten van den weg werden de boerenwoningen in flambouwen herscha- pen, om tot d'en grond toe af te branden. De primitieve brandspuit van het dorp, die onmiddellijk in actie kwam, kon tegen de ontzaglijike vlammenzee nagenoeg niets uitrichten, te meer, omdat het water van grooten afstand moest worden aange- voerd. De burgemeester, ide 'beer Vogels, Bet de Eindhovensche brandweer alar- meeren en in allerijl rukte een motorspuit naar de plants des onheils op. Toen deze aamkwam, waren reeds 14 boerenwonin gen grootendeds vernield en woedde de brand in de leerlooierij van den beer J. Simkens. De brandweer slaagde er in, dit ge- bouw, althans nog ten deele, van den on- -dergang te redden. Ook bet belendende woonhuis van den heer Simkens werd be- bouiden. Het kraohtige ingrijpen der brandweer voorkwam verdere uitbreid'ing van de ramp. Onder de vernielde perce^len be- vmdt zich ook een klompemmakerswerk- p-laats, benevens een viertal groote schu- een. Merkwaardig is, dat de behuizingen, welke niet met stroo waren gedekt, qe- spaard zijn geibleven, hoewel zij tusschen de fel brandende gebouwen stonden. De schade is zeer aanzienlijk en was Maandag nog niet bij benadering vast te sttellen. Alleen de imboede'ls konden nog voor 't meeremdeel worden gered. Alles is verzekerd. Omtrent het ontstaan van den brand tast men in het duister. Over een lengte van circa 800 M. is aan wieerszijden van den weg een volslagen rui'ne ontstaan, die troosteloozen aanblik biedt. NOODLOTTIGE BALDADIGHEID. De 6jarige Lena Mil'lenaar te Leerdam heeft Maandag erns-tige brandwonden gekregen, doordat een kwajonge-n op airaat haar een brandende sigaret in het schort had gegooid, tengevolge waarvan feaar kleeren in brand raakten. De heeren Bitter en Vermeulen belbben al hun best qedaan om het kind te helpen en hebben daarbij zelf ook brandwonden gekregen. Maandagnacht is de kleine aan de ge- volgen overleden. DOOR EEN BAAL GETROFFEN. De 46jarige P. v. Opstal te Vlaardin- gen, werkzaam op de Coop. Kunstmest- fabriek aldaar, kreeg een baal kunstmest wegende 100 K.G. op borst en aange- zicht. waardoor hij ernstig inwendig werd ge'kwetst en in het ziekenhuis aan de ge- volgen is overleden. EEN IDYLLISCHE STAD. In een op uiitnoodiging van den burge meester ten gemeentehuize gehouden bij- eenkomst van vertegenwoordigers der po- litieke partijen te Nijmegen is overeen- gieikomen, dat voor de a.s. raadsverkie- *ng geen enkele reclame, waar ook, zal wonden aangeplakt. De burgemeester deed dat voorstel waarmee alle aan- wezigen zich vereenigden om ontsie- ring van stad en omgeving te voorkomen: TRAGISCH ONGELUK BIJ HET SPEL Het 6jarig meisje Johanna J. uit de Van Ostadestraat te s Hage is bij het spelen met een buurjongetje door een stuk ijzer aan het oog verwomd, dat de jongen naar Waar toegooide. Het kind werd onmiddelJij.k naar de in- Mchting voor ooglijders bij het ziekenhuis Bronovo gebracht, waar het kwetsuur zoo ernstig bleek te zijn, dat het oog moest worden weggenomen. GRONINGEN IN HET DONKER. Nadat Zaterdagavond van 10 tot 11 uiur het grootste gedeelte van de stad Gro- rwngen door een storing in de electrdci- itsvoorziening in het donker had ge- zeten, werd Groningen 's nachts daarop half een opnieuw in het donker gezet, nu tengevolge van het ontstaan van brand in een der kabelkelders van de electrische centrale. De brandweer wist het vuur tot den kelder te be per ken, maar het herstellings- werk nam den geheelen nacht in beslag, zoodat pas Zondagmorgen 6 uur de ge- feeele stad weer verlichting had. HEIDEBRANDEN. Maandag zijn in de omgeving van Hil- versum drie heidebranden uitgebroken. Een brand bij de Witte Kruislaan liet arch eerst ernstig aanziem, wijl daar veel kreupelhout en jonge dennen zijn. Door het te hulp roepen van wegwerkers is het de brandweer, die daarna met 24 man kon werken, gelukt den brand te beperken *ot een oppervlakte van 700 M2. Langs de spoorbaan naar Utrecht ging 300 M2. heide verloren, en langs de Amsterdamsche spoorbaan 100 M2. De iaatste beide branden zijn vermoedelijk door vuur uit een locomotief ontstaan, de eerste door het wegwerpen van een siga ret of brandende lucifer. ROEKELOOZE PICKNICKERS. Zondagmiddag is een felle brand uitge broken in het Zeisterbosch, die zich van- wege de groote droogte en iden sterken Oostenwind dreigend liet aanzien. Poli- toe. burgers en ter assistentie geroepen wrilitairen uit het kamp van Zeist slaag- den er ten sllotte in, den voortgang van bet vuur te stuiiten. Voorkomen kon nog worden, dat de hoog opgaande boomen, Meest sparren, werden aangetast, hoewel de vlammen reeds hier e,n daar om de stain men laaiden. De brand bleef nu be- perkt tot een paar hectare heide en kreu pelhout. Groote roekeloosheid van het puibliek is de oorzaak van den brand. Een gezel- schap dames en heeren, dat per auto een uitstapje maa'kte en in het boscih pick- nickte, had een ispirituslicht tusschen de droge heidestruiken en dennennaalden geplaatst, met het gevolg, dat deze vlam vatten, waarna het gezelschap naar alle waarschijnilijkheid zich met spoed heeft uit de voeten gemaa'kt. Boschwachters hebben het gezelschap even voor het udt- breken van den brand ter plaatse gezien en de politie vend aldaar het achterge- laten spirituslicht. "ONDER STEENEN BEDOLVEN. De vorige week had op de steenfa'briek van de firma Herbsin te Harculo in de gemeente Zwollerkerspel, een ernstig on- geval plaats. Een eenige meters hooge stapel veertien dagen oude steenen viel plotseling gedeeltelijik om, waardoor vijf arbeiders uit Hattum onder de steenen bedolven werden, Terstond werden de slachtoffers, wier toestand zich ernstig liet aanzien, bevrijid. Zwaar gekwetst werden alien naar het. ziekenhuis te Zwol- le overgebracht. EEN DIEF MET BEHULP DER RADIO 'S AVONDS REEDS GEARRESTEERD. Het nut van radio voor den opsporings- dienst der politie, dat reeds bij vroegere onderzoeken op frappante wijze bleek, heeft Maandag de vorige successen op verrassende wijze onderschreven. De heer J. v. B. uit de Spreeuwenlaan deed omstreeks half zeven aangifte, dat zijn splinternieuwe Fond-auto, welke hij 's middags gestald had op het onbewaak- te vak van het parkeerterrein voor het Grand Hotel te 's Hage, bij zijn terug- komst bleek gestolen te zijn. Hij gaf een vdlledig signalement op van den vermisten wagen, waarnaar on middellijk in de stad en in verschillende garages ijverig gespeurd wend. Intusschen gaf men ook de beschrijving door naar het raidio-zendstation te Hil- versum, dat om kwart voor tien de uit- voering van zijn concert even onderbrak om het signalement in alle hoeken van ons land bekend te maken. Ook in Zandvoort ving de politie de draadlooze melding op. De agenten ke- ken scherp uit naar Fordljes, welker uiter- lijk zouden kunnen kloppen met dat van den gestolen wagen. Om elf uur reeds knipten zij den dief, die de onvoorzichtigheid had begaan zon- der licht te rijden. Hij werd verbaliseerd en tegelijkertijd gearresteerd wegens dief- stal van de auto. NOODWEER. Naar de Boedapester bladen meldden, is de stad Miskolo en het geheele komi- taat Borsod overva'llen door een wolk- breuk, die uren duurde en gepaard ging met hevigen hagel. Er is geweldige schade aangericht en een rivier is buiten haar oevers getreden. BIJ ONGELUK DOODGESCHOTEN. Te Southend is een Hjarige jongen, die naar het schiieten in een schiettent stond te kijken, door een man, die ver- keerd mikte, doodgeschoten. GEVECHT IN EEN GEVANGENIS. In een gevangenis nabij Kielce slaagden vijf wegens zware misdaden veroordeel- de gedetineerden er in uit hun eel te bre- ken. Daar een poging om uit de gevan genis zelf te ontvluchten vruchteloos was, drongen zij de woning van den opzichter binnen en verschansten zich daar. Bij het gevecht met het gevangenispersoneel, dat nu ontstond, werd een opzichter gedood en een der gevanqenen zwaar qewond. Na een uur strijdens gaven zij zich over. TE VEEL VAN HET HART GEVERGD. Terwijl hij in een ploeg van achten roeide is de 21jarige T. Kent, zoon van een vermaard Oxfordsch roeier, plotse ling doodgebleven. De vaider 'had slag gerojaid in de Ox- fordsche ploeg die in 1891 Cambridge versloeg, en men denkt dat de jonge Kent in zijn poging om zijn vader te evenaren, te veel van zijn hart gevergd heeft. Het geval heeft opzien gewekt en weer eens de aandacht gevesbigd op de nood- zakelijkheid, dat wedstrijdroeiers geregeld hun hart laten onderzoeken. Een bekend roeier verklaart: ,,Niemand mag ernstig aan roeien gaan doen, zonder eerst zijn hart te laten onderzoeken. Het is een van de meest inspannen-de takken van sport. Roeien beteekent al een in- spanning voor iemand met een sterk hart en als iemands hart zwak is, moet het hem vreeselijik aangrijpen". NOG STEEDS MIJNEN. De Engelsche bladen maken melding van het felt, dat een motortreiler „Presi- dent Wittoch afkomstig van Ostende, bij de Nederiandsche kust aan het vis- schen was, toen plotseling aan den voor- steven een geweldige ontploffing ge- hoorid werd, gevolgd door een dikken rook en een blauwe vlam. Een water- kolom, zoo hoog als de voormast, kwam op het dek neer en tegelijik begon de boot te zinken. De vijf opvarenden approvian- deerden een reddingboot en verlieten het schip. Na verscheidene uren roeien wer den zij gepraaid door een stoomschip uit Lowestoft, die hen in deze plaats aan wal zetfe. De Belgisohe schipper gelooft op een mijn gestooten te zijn. PHILIPPINE. Maandag had albier de stemming plaats voor den gemeenteraad, waarvan de uit- slag was: Aantal kiezers 445. Uitgebracht 396 stemmen. Van onwaarde 16 stemmen. Op de R. K. Arbeiderslijst werden uit gebracht 103 stemmen, daarvan zijn ge- kozen de heeren E. H. de Graeve en T. A. F. Albiciher. Op de lijst der R. K. Kiesvereeniging werden uitgiebracht 277 stemmen, waar van zijn gekozen de heeren T. J. Dhooge, aftr., C. A. Barbe, aftr., E. A. Ramimeloo. aftr., E. A. T. Arbroscheer en E. Roe- giers. BOSCHKAPELLE. Bij de Dinsdag gehouden stemming voor den gemeenteraad ibrachten 545 van de 606 kiezers hunne stem uit. Van on waarde waren 7 stemmen. Op de lijst Stallaert werden uitge bracht 148 stemmen. Daarvan werden gekozen ver'klaard de heeren P. A. Stal- iaert (aftr.) en P. B. Mel (aftr.). Op de lijst Scheele werden uitgebracht 92 stemmen en werd gekozen verldaard de heer J. Scheele. Op de R. K. lijst werden uitgebracht 298 stemmen en werden daarvan gekozen verklaard de heeren: P. de Rooij, R. van der Wiielen, P. Mangnus Az. en Fr. de Schepper. PARIJS—NEW-YORK PER VLIEGTUIG. Zondagmorgen om 9 miniuten voor half 6 zijn Nungesser en Call op het vlieg- veld van Le B-ourget bij Parijs opgestegien om hun voorgenomen vlucht over den Atlantischen Oceaan naar New-York te ondernemen. Zij moesten daartoe 3700 mijlen afleggen, terwijl het vliegtuig een snelheid kon bereiken van 200 mijl per uur. Die stoutmoeolige vliegers hadden dus in den morgen van Maandag New- York kunnen bereiken. Ofschoon uit en kele telegrammen waarin het vliegtuig blijkbaar verwisseld met andere vliegtui- gen werd gesignaleerd moest blijken dat de onderneming geslaagd was, blijkt nader, dat die-berichten onjuist waren en dat men gisteravond nog in het onzekere verkeerde. Boven den Oceaan heerscht mist, waardoor 9 vliegtuigen, die waren uitg:ezonden om de Fransche vliegers te zoeiken. onverrichter zake moesten terug- keeren. Er zijn ook marinevaartuigen uitgezonden terwijl ook van af de trans- atlantische stoomers naar het vliegtuig, dat vermoedelijk op zee moest dalen, wordt uitgezien. Hedennamiddag 1 uur was er te Parijs nog niets naders bekend. UITSLAG AANBESTEDINGEN. Door Ge'deputeerde Staten van Zee- land is hedenmarqen aanbesteed: het leveren en leggen van klein plaveidsel en het uitvoeren van buitengewone bestra- tingswerken en "het aanleggen van een rijwielpad op een gedeelte van den Pro- vincialen weg WalsoordenHulst. Ra- ming f 36.250. Inschrijvers waren de heeren: Jan A. Meertens te Hoek voor f 36.000; 1. Douw te Zierikzae voor f 35.200; L. G. J. van de Ven te Koudekerke voor 35.200; C. Verwater te Made voor 35.010; P. A. Voet te Hontenisse voor f 34.960; Mij. tot uitvoering van Burger- en Waterbouwkundige werken te Wil- lemskerke voor 34.812; Joh. de Maagd te Hontenisse voor 34.652, f 34.000 en f 33.315; Marinus Wandel te Schoon- dijke voor 34.528; Ant. de Bruijne te Ter Neuzen voor f 34.190; P. de Mees te Sas van Gent voor f 33.768; J. F. Adriaansens-Polvliet te Hontenisse voor f 32.649 en J. H. van de Yen te Vlissin- gen voor f 31.290. Door den Hoofd-Ingenieur van den Rijkswaterstaat werd te .Middelburg aan besteed het herstellen van een deel van de Stationsloskade te Ter Neuzen. Raming f 10 000. Inschrijvers waren de heeren: N.V. Aannemersmij. v/h Dongen en Van Hove te Dordrecht voor f 11.383; P. A. Leunis te Ter Neuzen voor f 10.950; J. J. Jansen te Middelburg voor f 10.900! W. M. en P. W. Nieuwelink te Ter Neuzen voor f 10.899; Jan Parel te Slie- drecht voor f 10.800; C. H. H. Wisse te Zaamslag voor J9786; J. van 't Hoff tp Hoek voor f 9720; J. A. Meertens te Hoelc voor 9600; R. Verschel'ling te Ter Neu zen voor f 9485; P. M. Oostdijk te Ter Neuzen voor f 9325; W. Verlinde te Ter Neuzen voor f 9250 en G. A. van der Straaten te Ter Neuzen voor f 9223- Vervolgens werd aanbesteed het ma ken van twee geleidingswerken van het kanaal van Ter Neuzen aan de Zuidzijde en de Middensluis te Sas van Gent. Ra ming f 12,750. Inschrijvers waren de heeren: G. A. de Wolf te Dordrecht voor 12.700; N.V. Aannemersmij. v/h Don gen en Van Hove te Dordrecht voor f 12.647; J. A. Meertens te Hoek voor f 12.590; J. J. Jansen te Middelburg voor f 12.540; A. de Waaqd te Dordrecht voof f 12.500; G. A. van der Straaten te Ter Neuzien voor f 11.835, GEMEENTERAAD VAN BOSCHKAPELLE. Vertgadering van 29 April 1927. De raad was voltallig onder voorzittersdhap van den Burgemeester. De notufen worden onveranderd goedge- keurd. Aan de orde kwam: 1. Ingekomen stukken; w. o.: 1. Proces-verbaal van ikasopname bij den gemeente-ontvanger op 30 Maart. In kas werd bevonden f 1583,30, 't geen met de vertoon- de besciheiden overeenkwam. 2. Idem bij 't Electrisch bedrijf. In kas was aanwezig 550,11%. 3. 't Verslag der Gezondheidscommissie gezeteld te Hulst, werd ter inzage gelegd. 4. Brief van Ged. Staten bevattende de goedkeuring omtrent den aankoop van een woonlhuis, gelegen aehter de school. 5. Mededeeling van Burg, em Weth. te Axel, dat de heer Boogaert zijm ontslag als hoofd van den Vleesahkeuringsdienst heeft ge- nomen en dat de heer D. de Putter als zooda- nig is benoemt. De heer De Bakker informeert of de heer De Putter tlhans den dienst alleen waameemt, met het oog op de twee salarigsen. De Voorzdtter antwoordt, dat 't in de be- ddeling ligt een plaatsvervanger voor den heer De Putter aan te stellen. 6. Een besliuat van Ged. Staten houdende verdaging van hum beslissing omtrent 'de ge- meentebegrooting, dienst 1927 tot 1 Juli a.s. 7. Brief van de wed. D. Naessenis, dat zij een installatie voor electrische verlichting heeft aangelegd. 8. De reikeninig der Gezondlheidscommissie (uitgaven diensit 1920wordt ter inzage ge legd. 9. Een Kon. besluit, waarfoij de gemeente in het gelijk wordt gesteld, inzake de vergoe- ding aan M. de Zwart voor tramvervoer voor diens kinderen van Rapeniburg (Tol) naar Zaamslag. De gemeente zal het voile bedrag der tramkositen (die raad had toegestaan 50 moeten vargoeden. De 'heer De Bakker vraagt, of bij het ge- meentebestuur is gei'nformeerd naar de de fi- nancieele draagkracht van M. de Zwart en de heer Scheele vraagt of genoemde persoon ver- goeding krijgt, als hij zijm kinderen te Hon tenisse naar school blijft sturen. Op heide vragen antwoordt de Voorzitter ontkennend. 10. De begrooting van 't electrisdhe bedrijf over 1928 wordt evenals de memorie van toe- ltichting voorgelezem. Baten en lasten sluiten tot eem bedrag van 8429. De heer De Bakker merkt op, dat hij tot zijn genoegen heeft geconstateerd, dat het bedrijf rendabel wordt; het staat er niet slecht voor. Sprekers voorspelling is dus uitgekomen. De praatjes der buitenstaanders, als zou het elec- triche bedrijf de gemeente op kosten jagen, zij n denhalve gelogemstraft. 11. Besluit van Ged. Staten omtrent het raadsibasluit van 4 Maart inzake een geldlee- ning voor 't herstel der wegen, waaromtrent de beslassing is verdaagd. 12. iDe goedkeuring van Ged. Staten ge- meentebegrooting 1927 met eenige wijzi-gingen van admimstratievem aard. Daarbij werd gewezen op de hooge kosten van t stembureau (/50). De heer Stallaert merkt naar aanleiding niervan op, dat van zekere zijde aanmerking f semaakt op de consumptie, gebruikt door de piaatsvervangers van 't stembureau. Spreker ac'ht het dan ook owerbodjig, dat de Secretaris bij ',t stembureau aanwezig is, wat teze gebruikt, kan dan ook gespaard worden- lmmers in Ter Neuzen zijn, zess stembureau's, sleohts een Secretaris. De heer De Bakker meent ook, dat op dezen post met kan bezuinigd worden. Ged. Staten dringen op bezuimiging aan maar zij begmnen van onder op. 'sdhr«rven van den R. K. Land- veS°" f Tann werkgelegenheid wordt schrevenen steun^^i er zijm 31 inge- De Voorzitter deelt mode, dat dit schrijven r f 18 inKekomen en vraagt of de aad het tihans wil behandelen. 't hari'heei ,.Stal.laert: De menschen ihebben t hard noodjg, de nood is zeer dringend en k Lr DemtSt I06" Wei<kv«sch'affifg weet te trekk^n ,mensdhe" werken liever dan steun voor steinreo-if- 6erste dan moet steunregehng gezorgd worden. De Voorzitter verklaart ook van igeen werk te weten, waarop de heer Stallaert voorstelt tltt verzoek te behandelen bij punt II der agenda n.l. Nemen besluit geldvoorziening ten behoeve der Zeeuwsch-Vlaamsche Waterleiding. Dit besluit wordt aangenomen voor een be drag van 93.000. Dit kapitaal kan geleend worden bij de Rijksverzefceringsbank tegen een rente van 4 5/8 De heer De Bakker informeert, of er iets bekend is over 't begin der werkzaamheden, waarop de Voorzitter inlicht, dat men bezig is met het onteigenen der gronden enz. De heer De Bakker zou wenschen, dat, als de aanbesteding geschiedt, Burg, em Weth zorg will en dragen, dat in de bepalingen van t bestek ook o.a. wordt opgenomen, percents- gewijze arbeiders van Bosdhkapelle bij uit voering aan te nemen. De Voorzitter belooft zorg te zullen dragen aan dezen wemsch tege- moet te komen, waaraan de heer De Bakker toevoegt, dat de organisatie der arbeiders hier,jn met het Co mite van We rkver ruiming moet samenwerken. De heer Stallaert zou Mr. Dieleman vooraf met deze voorwaarde in kennis willen stellen, voordat de geldleening wordt aangegaan; spreker wil geen strop beloopen. Hiertegem heeft de heer De Bakker bezwaar want zegt hij, staan we het geld niet toe, dan zou de maatsohappij 'kunnen zeggen: Bosch- kapelLe werkt tegen! Wij zijn eenmaal toegetreden, op die manier zouden we de -uitvoering van het werk ver- tiagen. De Voorzitter: Ik zal me in vertbinriing stel len met den voorzitter der werkverruiimdng. Hierna wordt met algemeene stemmen het aangaan eener 1-eening goedgekeurd. III. Vaststellen kohier hondenbelasting. Dit werd vastgesteld op 21-dleren der eerste en 52 der tweede klasse, tot een gezamenlijk bedrag van 209. Alsnu wordt in beihandeling gen am en ix>or- noemd adres der arbeiders. De ihieer De Bakker: Omdat er geen werk- gelegenheid is, ben; ik voor het voorstel van den heer Stallaert (steunverleening). Wij moeten daarbij niet angstvallig te werk gaan. De mensdhen moeten eten. 't Is ongeveer Mei en er zijn er nog 30 bij de Arbeidsbeurs im- gesdhreven, zonder de niet aangeslotenen. Spreker wijist op de Encykliek: „Reirum Novarum", de overheid is geroepen de men sdhen te helpen als particulier initiatief ont- breekt; de raad is zedelijk verplidht te helpen. Ik stel voor telegrafisch aan den Minister te berichten, dat de gemeente geen werk meer versdftaffen kan; de Minister heeft aan den heer Loerakker beloofd in den nood te zullen helpen. De heer Mel: Maar dan komen de niet- georganiseerdem todh ook jn aanimerkdng De heer De Bakker: Ik heb daar niets tegen, maar zij dienen zich todh aan te sluiten; thans staan ze economisch alleen; zij profitee- ren van de contrilbutie der georganiseerden. De Voorzitter: Daar stem ik volkomen mee in. Ik zeg met klem tot de arbeiders: laat u inschrijven bij 't Bureau. Wij hebben het daar ook moeielijk mee, want elders weet men hoe groot het aantal georganiseerde werkloozen is. De Voorzitter verklaart zich 'bereid dadelijk het telegrafisch verzoek aan den Minister te verzenden. De heer De Bakker dringt er op aan ook den iheer Loerakker te beridhtem, opdat hij bij de Minister kan aankloppem. Aldus werd be- sloten. De heer Stallaert: Inidien onverhoopt eens afwijizemd wordt besohikt, hoe dan te hande- len? dat is voor mij het kardinale punt. De Voorzitter: Indien er antwoord is, zal ik een algemeene vergaderinig beleggen. De heer De Bakker: Misschien klinkt het onaangenaam, hetgeen ik nog wjl opperen n.l. om te trachten, indien hulp van hooger hand uitblijft, jongere kradhten bij de Zuiderzee- werken geplaatst te krijgen. Er moet toch iets gebeuren! De Voorzitter verklaart, hieraan gaarne te willen meehelpen. De heer Ongenae stelt voor de slooten ran dom de gemeente-eigendommein te laten uit- delven- i mimnm INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Budstjes, eein ruwe huid en udtslaig zijn on- ooglijk. Bevrijd u ervan door aaniwending van Foster's Zalf. Deze gieeft spoedig baat. Foster's Zalf worrit ook aanibevolein tegien eczeem, pso riasis en alle jeukende huidlaanidoeningen. Foster's Zalf is alom verkrijigbaar a f 1.75 per dioos, 1.per tube. 7 De Voorzitter: Dat zijn geen eigendommen der gemeente, maar wel van 't Burgerl. Arm- bestuur. De heer Mel: Dat moeten de paohters zelf doen. De heer Ongenae: Ais dan het Armbestuur in samenwerking met de gemeente dit werk liet uitvoeren. De Voorzitter: Laten wij eens afwachten tot Dinsdag ajs. Ministerieel 'bericht of niert, clien dag zal ik vergadering ibelegigen, wij kun nen dan ajen, wat ons vender te doen staat. Met algemeene stemmen goedgevonden. Omdat de romdwnaag niets oplevert, si uit de Voorzitter de vergadering. Vergadering van Dinsdag 3 Mei. Dinsdag had dan de aangiekondigde raade- vergadering plaats, waarin alle led en tegen- woordig waren en de tribune met een 40tal werkloozen als beianghebbenden was bezet. Van den Minister was bericht ontvangen, dat steunverieening was luitgeslotem. De Voor zitter ziet dan ook geen andere uitkoonst, dan naar werkverschaffing uit te zien en te trach ten van hooger hand een toeslag op de loonen te verkrijgen, want groote fiinantieele offers kan de gemeente niet brengen. De heer De Bakker zou wenschen een over- eenkomst te kunnen treffen met den heer M. Jansen, omtrent het uitdelven der slooten en droagleggen der plassen en moerassen in de omgeving van diens moien. Spreker heeft dit denkbeeld op papier uit- gewerkt en stelt elk lid daarvan een exem- plaar ter hand. De Voorzitter adht die idee van den heer De Bakker uitstekend, maar meent, dat men deze aangelegenheid met den heer Jansen gnondig dient te bespreken en zou dit liefst d'oen in eene gehedme vergadering. Dit werd goed gevonden. De open'bane vergadering wordt daarop gieschorst. Na heropening deelt de Voorzitter mede, tlat men tot accoord is gekaman en dat reeds Woensdagmorgen aan voomoemd werk kan begonnen worden door hoofden van gezinne* en die daarmee gelijkgestelden. De volgendte week is de beurt aan jongere kradhten. Een voorloopige oplossing is rius gevonden. Verder kwam nog in behandeling een adres van A. J. Eaman en andere winkeliers, waarin wordt te kennen gegeven, dat zij ernstig in hun bedrijf worden geschaad door de concur- rentie der talrijke leurders van elders. A drew- santen moeten bijdragen in de huijshouding der gemeente, wat niet het geval met de leurders is. Zij verzoeken daarom maatrege- len te treffen, om deze te weren, eventueeJ belasting te doen betalen. Na eenige bespreking werd goedgevonden te informeeren, hoe dit in de omliggende g»- meenten geregeld is. De heer De Bakker stelt nog voor om het gekoohte perceel, gelegen achter de school te sloopen en op voorrieelige wijze in orde te maken voor vergrooting der speelpliaats. Hf zou het sdhoolbestuur (hiervan in kermis willen stellen met het verzoek zijn medewerlring hieraan te verleenen tot bestrijding der werk- loosheid. Dit werd goedgevonden, waama de Voor zitter .sluit. COR R ESPON DEN TIE Aan X. Met betrekking tot raadsver- kiezingen worden geen ingezonden stuk ken geplaatst. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van Ter Neuzen: 10 Mei. Eng. s„s. CLAN- WOGD, 1244, ledig, Dunlston. Voor Gent: 9 Mei. Eng. s.s. EQUITY, 42«, stukg., Goole; Deensch .s.s. MARGRETE, 731, kolen, Cardiff; Noorsdh s.s. VERA, 567, kolen, Cardiff; Eng. s.s. EIFFEL TOWER, 75, ledig. Londen. 10 Med. Belg. s-s. URPETH, 620, ledig, Londen; Eng. s.s. GLENHEAD, 920, gem., Waterford; Zweedisch s.s. FORTUNATUgj 1028, bout, Ostana; Eng. sis. EGRET, 691, stukgoed, Manchester. Van Gent: 9 Mei. Lett. s..s. KANDAVA, 1171, ledig, Danzig; Eng. s.s. RAVONIA, 378, ijzer, Liverpool; Duitsch s.s. HOLSTEIN, 866, fosfaat, Aalborg; Eng. s.s. QUEENSWORTh! 1163, ledig, Newcastle. 10 Mei. Eng. s.s. EIFFEL TOWER, 75, macadam, Londen; Belig. s_s. JAN VAN RIJS- WIJK, 696, ledig, Antwerpen; Belg. s.s. NIEUWCAPPELLE, 971, ijzer, Grangemouth; Tundsdh .s-s. SIMJACDREE, 507, ijzer, Porte Viccdo di Pombio; Eng. s.s. EQUITY, 426. stukg., Goole; Eng. s.s. COLWITH FORGE! 374, ijzer, Newport; Noorsch s.s. VERA, 567, ledig, Rotterdam; Eng. s.s. PORTWOOD, 1281. ledig, Hull; Eng. s.-s. ARDGARROET, 497, (jzer, Briton Ferry; Eng. s_s. LEVENWOOD, 374, macadam, Brithsley; Grieksch s.s. GAR- DELOKI, 1431, ledig, Antwerpen. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. HELENA in lading te Rotterdan# voor Savona. s.s. MAGDALENA van Rosario naar St. V incent voor orders, passeerde 6 dezer Kaap Frio, s.s. TERNEUZEN wordt heden te Bilbao verwacht. ZEE V AARTMAAT SCH APPIJ „SCHELDESTROOM". Direotie T. L. L. NOLSON. s.s. SCHELDEDAM. 650 ton, in los- sing te Stockton, s.s. SCHELDESOP, 750 ton, vertrok- ken van Antwerpen naar Londen. s.s. SCHELDESTROOM, 1500 ton, te Rotterdam, s.s. SCHELDEDIJK 7500 ton, in Ant werpen. s.s. SCHELDESTAD, 8000 ton, van Calcutta naar Bombay, s.s. SCHELDEPAS, 8500 ton. in los- sing te Calcutta. WISSELKGERSEN. Amsterdam, 11 Mei, 2 uur. Vreemd Bankpapler. Biedan. Laten. Duitsch 59.15 59,20 Pransch 9,75 9,80 Belgiscb 34,70 34,75 Oostenrjgkseh (per lOOsch.) 35,10 35,15

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 3