Te e d i k bibTe Ti¥~ Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. fcij alle Drogisten. GEMEN6DE BERICHTEN. LANDBOUWBERICHTEN. BURGERLIJKEN STAND. kj J fjy Zondag 8 Mai 1927. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN laadje gekomen zijn, dan toen op gewe- tenlooze wijze de Nederlandsche iiefda- digheid tot heel and ere doeleinden wercl geexploiteerd. Degene, die op de meest brutale manier de go'ede trouw van zoo menigeen schoor, heeft dus, alhoewel geheel onberwust, den stoot gegeven aari deze rationale bewe- ging, zoodat hier weer de gevolgtrekfcing mag gemaakt warden, dat uit het kwade hij slot van rekening nog het goede ge- boren is. Niet bij de deur. Verieden Zondag ward de Wielerbaan nihier bezocht door twee Waaisehe wiel- renneis, die er niet tegen hadden opge- zien am van Jupiiie, e'en plaats ten INoor- den van Luik gelegen naar hier te komen, om te traohten met het bestuur der baan een contract af te sluiijen. De afstand van 266 K.M., dwars door Belgie en bij lange niet door gemakkelijk te berijden terrein,- hadden zij in ruim 7 uur afgelegd. Bij hun aankomst alhier voelden zij zich nog zoo lekker als kip. Voen zij op de Sassche baan verschil- lende oude bekenden zagen meeloopen, vuLurden zij hun sportlbroeders door woord en gebaar aan en drukten er hun spijt over uit, dat ook zij niet eens een robber- tje mee mochten doen. Den volgenden dag aanvaardden zij langs denzelfden weg, dien zij gekomen waren, de terugreis. Of de Sassche baan ook al in den vreemde bekend is HENGSTDIJK. Op 3 Mei j.l. werd alhier een keuring gehouden van hoornvee, dewelke goed g'eslaagd is, voor deze kleine gemeente, 26 stuks waren aangevoerd, en velen waren getuige, om van de nuttige en prac- tische wenken van den heer Zwagenman aangaande het houden van vee. enz. iets mede naar huis te nemen. Wij zullen maar hopen, dat de keurmeesters een vol- gend jaar nog eens terug zullen komen, dan zullen, de veehouders wel zorgen, dat het getal ook verdubbeld wordt, dat zal aangevoerd worden. Zondag 1 Mei had ten huize van A. Leenknegt de jaarlijksche algemeene ver- jadering plaats van de geitenfokvereeni- jing „St. Julius". De opkomst was be- vredig'end. Nadat de voorzitter de ver- gadering had geopend en alle aanwezigen welkom had geheeten, werden de notu- len voorgelezen en onveranderd goedge- keuTd. Daarna werden tal van ingeko- men stukken voorgelezen en voor ken- nisgeving aangenomen. Met de rekening over 1926 bleek, dat was ontvanigen 147,05, uitgegeven f 135.18JZ. batig sal- do f 11,86J/2- Een voorstel om het dek- §eld te wijzigen, zoodanig, dat voor de eerste geit 75 ct. dekgeld wordt betaald, zooals voorheen, en voor de tweede, der- de enz. f 1 dekgeld zal moeten worden betaald, werd met algemeene stemmen aangenomen. De secrietaris zag zich voor zijn moeite een jaarlijksche vergoeding toekennen van f 15. Als bestuursleden werden herkozen de heeren A. Leenknegt en Jos. Bloemer, en in de plaats van P. Mahu, die wegens vertrek bedankte als bestuurslid werd gekozen de heer K. Lu- casse. Als afgevaardigde werd herkozen de heer C. Martinet. Onze vereeniging telt 110 leden. 13 personen zijn in het afgeloopen jaar tot onze vereeniging toe- aetreden als donateur en 3 als eenelid, Het ware te hopen, dat deze getallen dit jaar verdrievoudigd worden. BIERVLIET. Dinsdag j.l. vierde de Bdelachtb. heer P. W. Maarleveld, burgemeester alhier zijn 60sten verjaandag. Het heeft den ge- achten jufailaris dien dag niet aan belang- stelling van zijn gemeentenaren ontibro- Jfen. s Avonds werd hem een serenade gebracht door de muziek en zangvereeni- ging. Namens de werkende leden van -beide vereenigingen werd een mooie mand bloemen aangeboden. Namens de muiziekvereeniging werd gesproken door den voorzitter, den heer C. Kostense, ter- wij'l de heer M. E. Pruijssen voor de zang- vereeniging sprak. Een guile tractatie door de burgemeester bezorgde muzikan- ten en zangers een gezelliqen avond. Ned. Herr. Kerk. Ter Neuzen. 9i u., Ds. A. Timmerinan en 2 u., Ds. A. Tiinmerman, Bediening van den H. Doop. Sluiski.. 9J u., en 2 u., dlir. L. Dek. Hoek. 9 u. en 2 u Ds. E. Raams. Zaamslag. 9 u. en 2 u Ds. G. van Dis. Axel. 9i u., en 2 u., Ds. G. P. A. Ruijsch van Dugteren. Sas van Gent. 9J u., Ds H. Akersloot van Houten Roos Philippine. 2 u., Ds. H Akersloot van Houten Roos. Hoek. Gereformeerde Kerk. 9 ii. en 2 u., Ds. J. B. Vanhaelen. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. Vlooswij kst raat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en leeskerk. Oud-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswij katraat TerNeuzen. 9 u., 2 a. en 5J u leeskerk. Gereformeerde Gemeente. (Weststraat.) Axel. 9 u. en 2 u., leeskerk. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank, Middelburg Zitting van 29 April 1927. De volgende zaak werd b handeld P. d. W., oud 59 j zonder vaste woon- plaats, werd verdacht dat hij op 28 Maart j.l. te Ter Neuzen, den burgemeester heeft getracht wederrecbtelijk te dwirgen hem veizorgiDg te geven en den burgemeester te dre gen met groote .steenen den boel kort en klein te zullen slaan. E sch 2 maandeu gevangenisstraf Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. bi u., Evangelisatie. R- K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H.H. Dienster om 7,en 10 uur Namiddags om half drie Lof. DAAD VAN EEN KRANKZINN1GE. Bij de cartontabriek Reiderland te Win- schoten heeft Din-dagochtend P A. in een vlaag van krankzinnigheid zijn broer met een mes levensgevaariijk in de zij gewond. De man is later overleden. De krankzinnige is gevat. EEN FLU1TJE INGESLIKT. Dinsdagmiddag half een heeft de 5jarige M M. uit de Eerste Carnissestraat te Rot terdam in de ouderlijke woning een fluitje ingeslik Bet voorwerp is in den slokdarm blijven steken. De jongen is in het zieken- huis aan den Coalsingel ter verpleging opgenomen. HAAR GL1MLACB VERZEKERD. Miss Faj Marbe, een buitengewoon mooie Amerikaansche actrice, heeft zooeven bij een Britsche verzekeringmaatschappij een assurantie van 50.000 (f 600 OOOj gesloten op haar glimlach. Vele acirices hebben reeds haar armen en beenen verzekfrd, maar met haar glim- lachassurantie is miss Marbe zekernummer een. Haar polis zegt, dat als door eenigerlei oorzaak, ongeval of ziekte, in de eerst- komende tien jaren haar glimlach aan charme of schoonheid inboet, de maatscbappij moet betalen Aan een veislaggever verklaarde het actricetje, dat zij haar glimlach als een barer grootste schatten beschouwt. i/'tls de sleutel van mrjn persoonlijkheid, en als ik mijn lach verloor, zoa 'tgedaan zijn met me." De maatschappij was aanvankelgk wat onwillig, op het contract in te gaan, frmaar toen ik de heeren eenmaal overtuigd had van de waarde van mijn glimlach" zeide miss Marbe »was de zaak beklonken." VR1JHEIDSBEROOV1NG. Men meldt uit Berlijn De heer Friedrich Gunter, eigenaar van een groote Berlijnsche melkerij werd Zater dagavond per brief ontboden door den directeur van het particuliere gest cht voor zenuwlijders, die naar hg beweerde met Gunter wilde onderhandelen over de levering van melk aan zijn gesticht. Toen de heer Gunter ter plaatse verscheen werd hij door twee verplegers ontvangendeze kleeden hem uit en interneerden hem, ondanks zijn protest in een slaapzaal. waarin z ch drie krankzinnigen bevonden Den vo'genden dag werd de heer Gunter onderzocht door den leidenden geneesheer van het gesticht to^n die constateerde dat hij geh el nor maal was liet men hem weer gaan. Toen de heer Gunter naa' zijn woning terug- keerde bleek dat tjjdens zijn afwezigheid het geheele huis was leeggeplunderd. Ter- wijl Gunter namelijk werd vastgehouden in het sanatorium verschenen in zijn woning zijn van him gescheiden levende vrouw met haar zoon, die alles ontvreemden wat van hun gading was. Uit het onderzoek is gebleken dat de vrouw van Gunter zich Zaterdagochtend bij den directeur van het gesticht had vervoegd en beweerd dat de geestestoestand van haar man veel te wen- schen liet. Om nu den man, zonder achter- docht op te wekken, naar het gesticht te lokken werd een gefingeerde brief geschre- ven betrelfende de levering van melk. De heer Gunter heeft bjj de politie een klacht ingediend tegen de in deze zaak betrokken personen. SOUFFLEUR-MIJNINGENIEUR. Eenige maanden geleden was heel Italie in rep en roer 'bij het nieuws, dat er enorme hoeveelheden rijk ij.zererst gevon- den waren in de bergen bij Massa. De ontdekker daarvan, Dellarosa, legde ver- klaringen af over de schatten die uit de mijnen gehaald zouden kunnen worden, en als zakenman benutte hij de gelegen- heid natuurlijk om e'en maatschappij met aanzienlijk kapitaal te stichten, ter ex- ploitatie van de gezegde mijnen, waarop honderden arbeiders te werk werden ge- steld en het graafwerk een aanvang nam. Thans blijkt het geheele nieuws van de ijzervondsten uitsluitend een product van Dellaro'sa's viruchtbaar brein te zijn geweest. Dellarosa, die zich voor inge- nieur uiitgaf, blijikt noch Dellarosa, noch ingenieur te zijn. doch zekere Michele Modugno, bekleeder van den bescheiden post van souffleur bij een derde rangs tooneelgezelschapje. Zijn mede-opricbters van de mijnbouw- maatschappij, die volkomen te goeder trouw zijn geweesit, hebben bij deze ge- schiedenis ettelijke millioenen lire inge- boet. EEN MAN MET 6 MILLIOEN GULDEN AAN KOSTELIJKE STEENEN IN ZIJN ZAKKEN. Ganeshi Lall, alias Birz Mohan, is te Londen aangekomen en in het Savoy- hotel afgestapt. Deze Indier wordt de Diamanten-koning genoemd, omdat hij voor 6 millioen gulden aan steenen bij zich draagt. Hij komt van de Anderhalf- honderdjarige Tentoonstelling te Phila delphia, waar hij zijn juweelen leven maanden lang in het Indische paviljoen uitgestaid had. Waar hij gaat en staat vergezellen hem vier sterke Indiers die met dolken gewapend zijn. Tot de stee nen die hij bij zich heeft, om ze aan eenige vxienden en kenners te toonen, behooren o.m. de vermaarde Shah Jahan of Taj Mahal, een smaragden kleiinoocT waarvan het middenstuk alleen 93 karaat weegt en de waarde op 720,000 gulden gesc.hat wordt; een saffier van 77.88 karaat, naai het heet de mooiste van de wereld, ter waarde van anderhalve ton; een hals- snoer van 204 prachtig in grootte opeen- volgende smaragden van i tot 8 karaat elk, geschat op ruim 1 millioen gulden. Aan een journalist vertelde Ganeshi Lall, dat hij de steenen nu al 25,000 mijlen in zijn zakken vervoerd had. Toen zij in het Indische paviljoen te Philadelphia la- gen, bewaakten 30 man, die zich elken nacht in de struiken verborgen hielden. de steenen. Zijn Indische speurders laten hem nooit alleen. Zelfs als hij 's nachts slaapt, zijn er altijd twee oogen op hem en zijn steenen gericht. Zijn ibedienden dragen allemaal dolken, omdat zij daar vlugger mee kunnen wer- ken, dan met revolvers. Soms draagt een van hen de steenen bij zich, wanneer Lall dat veiliger acht. SAMENWERKING TUSSCHEN NEDERLAND EN ZUID-AFRIKA TER BEVORDERING VAN DE EMIGRAT1E VAN LANDBOUWERS. Aan het Maandblad ,,Zuid-Afrika" ont- leenen we onderstaand artikel; Wij Nederlanders zijn een beetje ver- wend. Althans is dat het geval in sommige klassen onzer bevolking, waaruit onze jonge mannen treklust vertoonen en er niet tegen op zien, om hun geluk te gaan zoeken buiten de enge grenzen van het eigien vaderland. Aan deze zucht naar avonturen ver'bond zich oudtijds als vanzelf de gedachte, dat de toekomst onzeker was, maar juist in die on- zekerheid lag een aantrekkelijkheid. Maar de verhoudingen in Oost- en West- Indie, waarheen het overgroote deel dier jonge mannen gaat, zijn van dien aard, dat van dat avontuurlijke niet veel overblijft. Integendeel begint dat avontuux doorgaans met een aanstelling, waaromtrent reeds voor het vertrek zekerheid is verkregen, met een plaats op een mailschip, waar de meesten het al dadelijk heel veel beter krijgen dan zij thuis gewend waren en dan bij aankomst in Indie een vaste betrekking in een geordende en in vele opzichten op de vaderlandsche gelijkende samenleving. Dat wij Nederlan ders daardoor een voorrecht boven vele an- deren genieten, wordt dikwijls uit het oog verloren en wanneer zich dan de blik naar andere landen en werelddeelen richt, waar het lang niet zoo gemakkelijk gaat om er in te komen, dan laten velen zich al spoedig en waarschijnlijk maar terecht afschrik- ken, omdat zij niet beseffen, dat Indie een ui.tzondering op den regel ds en omdat zij zich geen voorstelling er van vormden, dat landverhuiizing hooge eischen stelt aan ka- rakter en geest, wll zij met kans op succes worden ondernomen. Toch mag hieruit niet de gevolgtrekking worden gemaakt, dat op het gebied der emigratie buiten Groot-Nederiand alles nu maar aan het initiiabief en het doorzettings- vermogen van den enkeling moet worden overgelaten. Als er aan de eene zijde aan- bod van en aan de andere zijd'e vraag naar goede krachten is, dan blijft het te alien tijde in het belang van beide partijen, om den weg te effenen, waarlangs die enkelin- gen zich moeten bewegen om tot hun doel te geraken. Hier moge in het kort de vraag worden beantwoord, hoe in deze tusschen Nederland en Zuid-Afrika de zaak staat, speciaal met het oog op landbouwers en wat er nog ge~ daan moet worden, om alsnog bestaande be- lemmeringen weg te nemen. Voorop wordt gesteld, dat met emigratie van landbouwers niet wordt gedoeld op hen die het worden willen, maar op hen, die he( zijn. In dit opzicht worden maar al te zeei van meet af aan fouten begaan, die zich ech- ter later onvermijdelijk wreken. Treklust en lust naar avontuur, gesteund aan een spor- tieven aanleg, hebben reeds menigeen par- ten gespeeld, omdat hij in den waan ver- keerde, dat deze eigenschappei* voldoende waren om met kans op succes als landbou- wer in Zuid-Afrika te beglnnen. Soberheid, werklust, die door een regel- matige herhaling van werkzaamheden niet wordt gedoofd, een aangeboren liefde tot den grond en het vermogen om zich daar- aan te hecihten, tevredenheid, ook in een eenzaam en schijnbaar eentonig bestaan, dat in het werk op de eigen plaats de voile be- vrediging van wenschen en het doel van zijn streven vindt, dat zijn zoo al van de voornaamste karaktertrekken, die aanwezig moeten zijn, wil de landbouwemigrant kans van slagen hebben. Alhoewel het misschien wat ver gaat, om te zeggen, dat deze combinatie van eigen- schappen slechts bij onzen gezeten boeren- stand wordt gevonden, moet toch wel erns- tig worden gewaarschuwd tegen een te groat optimisme bij hen, die onder andere omstandigheden zijn opgegroeid. Zeker, er zijn er, die zich kunnen en zullen aanpassen, zij .het dan ook na moailijken strijd en bittere, maar leerzame ondervinding, maar het aan- tal der gevallen, waarin die aanpassing ver kregen wordt, zal buiten den eigenlijken boerenstand toch steeds gering zijn. Bovengenoemde kwaliteifien zijn echter nog niet voldoende om het in Zuid-Afrika tot zelfstandigheid te brengen. Daarvoor is nog meer noodig en daarvoor moeten de omstandigheden medewerken. Aanpassing aan de Zuid-Afrikaansche toestanden, deels theoretisohe, deels practische voorlichting, zoowel bij de keuze van den aard als van de plaats van het bedrijf, hulp voor de min der kapitaalkrach'tigen, hetzij bij den eersten opzet, hetzij bij rampen en tegenslagen van hoogerhand, zijn zaken, die moeten zijn voorbereid en geregeld en het is op dit ge bied, dat de samenwerking tusschen de be- langhebbenden veel kan dpen om den weg naar welslagen te effenen. Het zou niet gemakkelijk vailen, in kort bestek een overzicht te geven, van wat reeds is verricht om aan versciiillende dezer desi derata tegemoet te komen. De van over- heidswfege gegeven voorlichting op land- bouwgebied, zij moge dan nog lang niet vol- ledig zijn, behoort desniettemin tot de tak- ken van overheidszorg, waaraan veel aan- daclit wordt gewijd en die gestadig zich uiit- breidt. Evenzoo de bestrijding van ziekten en plagen, waarbij b.v. gewezen kan worden op de goede resultaten, die de bestrijding der sprinkhanenpiaag heeft opgeleverd en de ernstige arbeid, die wordt verricht om de nadeelige gevolgen van periodieke droogte tot een minimum terug te brengen. Daarnaast staat de materieele steun, aan nederzetters geboden, waarbij de nederziet- tingswetgeving, in samenwerking met de Landraden en de Landbank, tracht ook aan minder kapitaaikrachtigen den weg te effe nen en waardoor geleidehjk wordt aange- stuurd op verhoudingen, welke het risico, aan den landbouw en de veeteelt verbonden, binnen steeds engere grenzen terug dringen. Wanneer men de zaak nu echter .eens van een Nederlandsch standpunt beschouwt en daarbij de vraag stelt, of reeds alles is ge- daan, wat gedaan kan worden, om de, zoo wel voor Nederland als voor Zuid-Afrika, zoo gewenschte beweging in onze landbou- werskringen aail den gang te krijgian, dan zal dat antwoord nog geenszins bevestigend kunnen luiden. Voor een goed overzicht van de situatie is het gewenscht, om e'en driedeeling in te voe- ren, n.l. in dien zin, dat onderscheid wordt gemaakt tusschen hen die: 1°. over voldoende kapitaal beschikken, om nog een kans te hebben, hier in Neder land tot zelfstandigheid te komen; 2°. wel over kapitaal beschikken, doch onvoldoende voor het sub 1° genoemde doel en 3°. zij, die practisch zonder kapitaal moeten trachten een bestaan te vinden. Over de sub lc bedoelide groep behoeft eigenlijk nie.t heel veel te worden gezegd. Wie wil, kan ook, onder zoodanige omstan digheden een goed bestaan in Zuid-Afrika vinden. Het eigenaardige is slechts, dat wie kan, doorgaans nog niet wil. Hiermede is geen verwijt bedoeld. In tegendeel ds daarin juist een bewijs gelegen voor de goede eigenschappen van onzen landbouwstand, die vasthoudend is, aan den grond gehecht en, als er zelfs nog maar een kleine kans van slagen is, toch niet opziet tegen een leven van onophoudelijk hard werken (geen achturdge werkdag, vrije Za- terdagmiddag en zelfs Zondags een vaste, zij het ook gereduceerde taak De goede boer komt uit een geslacht, dat gedurende generaties zijn wereld in zijn bedrijf en de allernaaste omgev.ing daarvan heeft gevon den. Voor hem is Zuid-Afrika meestaf nog heel ver weg, een soort sprookjesland, ja het land van Kriiger en van de dappere boeren, maar toch geen werkelijkheid. (Slot volgt.) GRAAUW. Huwelijlkis-aangiften. 14 April. Comelis Var- schuren, oud 21 j., jm., en Oranda Louisa PruKletntia Magnus, oud 31 j., jd. 16 April. Leonardus Willabrordus Franciscus Maas, oud 28 j., jm., en Anna Maria van Laar, oud 27 j., jd. 22 April. Petrus Augustinus Mangnns, oud 33 j., jm., en Maria Apulonia Pardon, oud 23 j., jd. Huwelijiks-voltrekkingen. 29 April. Leonar dus Willabrordius Franciscus Maas, oud 28 j., jm., en Anna Maria van Laar, oud 27 j., jd. Geboortem. 4 April. Emile Petrus, z. van Emile Cambeen en van Emma van Immersed. 14 April. Josepihus Franciscus, z. van Josephus de Block en van Maria Adorina Dankaart. 17 Aptril. Willy Gerardus, z. van Charlus Carolus Vollemani en van Paulina van der Poel. 27 April. George Petrus, z. van Johannes Petrus Antonius de Koning en van Maria Christina Leonia Vereecken. Overladen. 1 AprO. Anna Maria Kouijzer, oud 69 j., echtg. van Cornells Duurinck. HENGSTDIJK. H uwel ijks-aan g if ten1 April. Johannes Ver eecken, oud 29 j., weduwn., en Eliza Maria Derijcke, oud 26 j., jd. 22 April. Petrus Johan nes de Vijldetr, oud 33 j., jm., en Maria Cha- tharina van Deursen, oud 33 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 19 April. Joannes Andries Vereecken, oud 30 j., .weduwn. en Eliza Maria Derijcke, oud 27 j., jd. Geboorten. 5 April. Maria Coleta, d. van J. Maas en van E. R. Henderiks. Overlijden. 13 April. Amelia Jansen, oud 66 j., echtg. van F. J. Bloemen. KOEWACHT. Huiwelijfes-aangiften. 2 April. Xaverius Franciescus Van Vlienbergihe, oud 24 j., jm. en Bertha Maria Raes, oud 19 j.. jd. Theophi- lus Heniricus Herman, oud 26 j., jm. en Bertha Blondina de Vliegher, oud 24 j., jd. Anthonius Johannes de Waiele (van Ter Neuzen), oud 23 j., jm. en Maria Levina Sturms, oud 23 j., jd. 7 April. Cijrillus Gustaf Jacob: De Buck (van St. Jansteen), oud 27 j., jim. en Louisa Gatthiarina Bleijenbergh, oud 30 j., jd. 9 April. Joseph van Pottelberghe, oud 41 j., jm. en Romanie Leonie Louise Vernimmen, oiud 29 j., jd. 13 April. Andries Polfliet (van Goes), oud 21 j., jm. en Irma Ludovica Ver- cauteren, oud 22 j., jd. 21 April. Alphons Josephus Janssens, oud 30 j., jm. en Josephina Coleta Pharaildis Kips, oud 25 j., jd. Juliaan Herman Joseph Apers (van Hontenisse), oud 28 j., jm. en Margaretha Anna Maria Kips, oud 21 j., jd. 28 April. Joannes Franciscus Kips, oud 30 j., jm. en van Margareta Maria van Damme, oud 29 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 April. Jo sephus Anthonius Marie de Bruijcker (van Wastdorpe), oud 30 j., jm. en Bertha Maria van Brussel, oud 24 j., jd. Theophilus Henricus Herman, oud 26 j., jm. en Bertha Blondina de Vliegher, oud 24 j., jd. Anthonius Johan nes de Waele (van Ter Neuzen), oud 23 j., jm. en Maria Levina Sturms, oud 23 j., jd. 26 April. Cijrillus Gustaf Jacobus de Buck (van St. Jansteen), oud 28 j., jm. en Louisa Catha- rina Bleijenbergh, oud 30 j., jd. 27 April. Joseph van Pottelberghe, oud 41 j., jm. en Romanie Leonie Louise Vernimmen, oud 29 jd. Geboorten, 1 April. Magdalena Maria, d. van Malvina Vanthournaut. 3 April. Julienne Adele Emelie, d. van Alphonsus de Vos en van Maria Sop/hia van der Vloet. 11 April. Magdalena Maria, d. -van Prudentinus Bene- dictus Verschuuren en van Constantia de Bruijne. Hilda Emilie, d. van August Joseph Elegeert en van Maria Mathilda Beaurain. 12 April. Gerard Albert en Norbert Marie, zonen van, Joseph van Hove en van Irma Maria Aerens. 14 April. Romanus Marie, z. van Petrus Emericus de Bruijnie en van Emelie Moock. 23 April. Maria Louisa, d. van Al phons Jacobus de Metoemaere en van Anna Catharina Gijsel. 29 April. Paula Marga retha, d. van Theodoras Gijisel en van Maria Joanna Aerens. Overlijden. 26 April. Elza Maria Elegeert, oud 1 j., d. van Henri en van Maria Mathilda Kouijzer. SAS VAN GENT. Huwelij ks-aangiften. 8 April. Clement Leander Johannes de Nocker, oud 24 j., jm. en Maria Emma de Nocker, oud 21 j., jd. 14 April. Tiheophiel Edmond Geirnaert, oud 24 j., jm. en Adrienne Stephanie Herman, oud 20 j., jd. 16 April. Willy Modeste Polydore Nevejian, oud 26 j., jm. en Irma Marie Emilie Chislaine Temmerman, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26 April. Clement Leander Johannes de Nocker, oud 24 j., jm. en Maria Emma de Nocker, oud 21 j., jd. Geboorten. 5 April. Lucie, d. van Henri van der Schommen en van Mina Henriete Fige (woonpl. Anderlecht (B.). 7 April. Jacob Pieter Egbert, z. van Marinus Francke en van Neeltje Schieman. 13 April. Pierre Jean, z. van Algere Cesar Maurice van de Putte en van Celine Maria van den Bunder. 21 April. Nelly, d. van Elias Franciscus de Bel en van Geertraida Willemina de Fouw. Annie Elodie, d. van Alfred Constant de Vos en van Henrica Uijtdenhouwen. 29 April. Annie Virginia Ma ria, d. van Dominicus Franciscus Ferket en van Irma Leonie Maria van Damme. Arnold August, z. van Johannes Theodoras van Leemput en van Alice Honorine Auguste Marquinie. Overlijden. 21 April. Leonia Vernimmen, oud 32 j., echtg. van Bemardus van Hecbe. STOPPELDIJK. Huwelij ks-aangiften. 22 April. Fidelus Augustinus Hayette (van Boschkapelle), oud 22 j., jm. en Elisabeth Maria Danckaert, oud 22 j., jd. 29 April. Jacobus Leenknegt (vaa Hontenisse), oud 30 j., jm. en Maria Htiaa- beth Vink, oud 24 j., jd. Petrus Hypo It Lis Ludovicus Boel (van Hulst), oud 28 j., jm. en Henrica Maria van Waterschoot, oud 25 j-, jd- Geboorten. 4 April. Pejtrus, z. van Alph. van Puyvelde en van Louisa Anna Robijn Maria Catharina, d. van D. J. Hoefedjzers en van R. Fruytier. 13 April. Theodoras Eduar- dus, z. van J. van de Velde en van M. L. de Smit. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 6 Mei, 2 uur. Biedan. Later, Londen 12,13V8 12,141/, Berljjn 59,20 59 25 Parjjs 9,76 9,79 Brussel 35,70 35,75 Weenen (per 100 sch.) 35,10 35,15 Vreemd Bankpapler. Duitsch 59,20 59,25 Fransch 9,76 9,79 Belgisch 35,70 35,75 lostenrjjksch (per lOOscb.) 35,10 35,15 A. C. LENSEN'S STOOMVAaRT MAA 1 SCHAPPII—TER NEUZEN s.s. HELENA van Melilla naar Rot terdam pass. 5 dezer Finisterre. s.s. MAGDALENA vertrok 29 April van Rosario naar St. Vincent voor orders. s.s. TERNEUZEN in lossing te Bor deaux. ZEEVAARTMAATSCHAPPI) .SCHELDESTROOM' Directie: T. L. L. NOLSON. s.s. SCHELDEDAM 650 ton, in los sing te Newlyn. s.s. SCHELDESOP 750 ton, in loseing te Hayle. s.s. SCHELDESTROOM 1500 ton. in lossing te Rotterdam, s.s. SCHELDEDIJK, 7500 ton, te Ant- werpen. s.s. SCHELDESTAD 8000 ton, ver- trokken van Calcutta naar Bom bay. s.s. SCHELDEPAS, 8500 ton, in los sing te Calcutta. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van Ter Neuzen: 5 Mei. Noorsch s.s. LOV- LAND, 1447, ledig, R'dam. Van Sas van Gent: 5 Mei. Noorsch s.s. ALADDIN, 1038, ledig, Newcastle. Voor Selzaete: 4 Mei. Duitsch s.s. CON TINENTAL, 305, ledig, R'dam. Voor Gent: 4 Mei. Eng. s.s. CLYDEVAL LEY, 223, ledig, Londen; Eng. s.s. TRENT- WOOD, 369, pekkolen, Londen; Eng. s.s. EDEN FORCE, 414, ledig, Londen; Nederi. s.s. BRIT- SUM, 1442, hout, Riga; Eng. s.s. LOUIE ROSE, 955, kolen, Newcastle; Lett. s.s. KAN- DAVA, 1171, stukg., Riga; Eng. s.s. OAK- FORD, 259, pekkolen, Londen. 5 Mei. Eng. s-s. BUSK, 142, ledig, Boston; Eng. s.s. DEVENTIA, 364, ledig, Londen; Duitsch s.s. ARKTIS, 1119, ledig, R'dam; Zweedsch s.s. AUGUST, 427, vlas, Riga; Eng. s.s. ARDGARROCH, 497, kolen, Rojuess; Duitsch s.s. COLDAIR, 347, ledig, Bremer- havn; Eng. s.s. MICKLETON, 364, ledig, Ply mouth; Eng. s.s. MAGDEBURG, 779, kolen, Leitlh; Belg. s.s. PERVYSE, 699, kolen, New port; Eng. s.s. HARFRY, 438, ledig, Londen; Eng. s.s. RIVER RIBBLE, 487, stukg., Goole. Van Gent: 4 Mei. Eng. s.s. WENNING, 377, stukg,. Gople! Franisch s.s. JAINVILLE, 836, ledig, Boulogne; Ital. s.s. PASQUALLE ROMANO, 1885, ledig, R'dam; Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., Londen; Eng. s.s. CLYDEBURN, 237, macadam, Ipswich;. 5 Mei. Belg. s.s. URPETH, 620, ijzer, Lon den; Eng. s.s. TNNISULVA, 101„ macadam, Londen; Noorsch s.s. RONDANE, 716, steen, Rouaan; Eng. s.s. CARHAM, 310, gem., Goole; Eng. s.s. CLYDEVALLY, 223, ijzer, Lanelly; Eng. s.s. ESTON, 806, ijzer, Middlesborough.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2