BURGERLIJKEN STAND. EEN HOOGLEERAAR- MOORDENAAR. EEN GEVECHT IN EEN GEVANGENIS. AANSLAG OP EEN SNELTREIN. Uit Przemysl wordt aan de Duitsche bladen gemeld, dat Zaterdagavond om- streeks 8 uut de sneltrein Lemberg-Kra- kau in de buurt van Jaroslow door een roovefbende met revolver en geweren is beschoten. Alle ruiten in den restaura- tiewagen werden verbrijzeld. De roovers koesterden klaarblijikelijk het voornemen, den trein tot stilstand te ibrengen. Dit mis- lukte echter, daar de machinist in voile vaart doorreed. Geen der ipassagiers werd gewond. De politie achtervolgide de daders. MENSCHENOFFERS IN BIRMA. Ongeveer 500 opperhoofden en> bun volgelingen, die 30 stammen vertegen- woordigen, hebben te Shinlbiwyang, in de stireek van Kachin, een manaut (vergade ring van hoofden) bijgewoond, waarmede de expeditie tot vrijmaking van slaven in de Naga-ibergen besloten is. Deze expe ditie is begin Januari op pad gegaan on- der leiding van Dewar, van de Birmaan- sche grenswacht. De hoofden deden beloften om geen menischenoffers meer te ibrengen en lever- den uit eigen beweging meer dan honderd sdhedels van slac'htoffers uit. Aan dit gefoaar wordt groote beteekenis ge'hecht. omdat zulke bekkeneelen vereerd worden alls godsdiienstige reliquieen en van het eene geslacht op het andere overgegaan. Andere opperiioofiden kwamen na aan- vankelijke aarzeling daaridoor tot het be- ®fuit, om de scibedels die in hun bezit zijn, ook uit hun dorpen te gaan halen. DOOR EEN STIER GEDOOD. Te Lakeniheath, in Suffolk, is het lijk geschouwd van majoor Ncveockje Smith, die vroeger aan den Boerenoorlog deel- genomen' en in den grooten oorlog bij de Engelsch luchtmacht d'ienst gedaan had. Twee weken geleden had hij als vlieger- offdcier ontslag genomen en was hij naar zijn boerderij teruggekeerd, die zijn fami- lie tijdens zijn afwezigheid had bestierd. Een tijdje nadat hij erop uitgegaan was om een stier te voederen, zag zijn stief- dochter het beest op zijn borst knielen. Zij verjoeg het door steenen te werpen en ontbood een ziekenauto. De hulp was dadelijik bij de hand, maar majoor Smith bezweek spoedig daarop. De stier had hem op zijn horens genomen en wegge- slingerd. Zes of zeven jaar geleden was zijn vrouw ongeveer driehonderd meter van de plaats waar hij zielf om t leven kwam, door een expres-trein op een overweg gedood. DOOR BANDIETEN VERMOORD. Te Abeele bij de Fransche grens in West-Vlaanderen zijn twee verloofden door ibandieten bij avond overvallen en met messteken afgemaakt. DOOR DEN ELECTRISCHEN STROO'M GEDOOD. Bij het plaatsen van een draadloozen ontvangpost ten hudze van een controleur van de douane te Lanak'en in Belgisch Limburg kwam een elect rise he draad in aanraking met een hoogspanningskabel. Een electrician ihleef op slag dood. De controleur van de douane zelf kon slechts met de grootste moeite weer in het leven worden geroepen, maar bekwam zware brandwonden WEER EEN ERNSTIG VLIBG- ONGELUK. Naar Reuter uit Norfolk, in den staat Virginie, meldt, is daar een ernstig viieg- tuig-ongeluk gebeurd. Vier vliegers van de marine zijn er bij omgekomen. Het waren twee v'lieger-offdoieren en twee monteurs die gedurende een hevig onrweer op den terugweg waren naar de marine-basis aan de reede van Hampton. Oogget'uigen, die in een ander vlieg- tuig waren gezeten, zagen het gebeuren. Het getroffen toestel was opeens in een rookwalm gehuld; toen gehoorzaamde het niet meer aan Ihet stuur en het plofte, met den bemedenlkant iboven. in de ibaai. FOTOGRAFEEREN VAN VOGELS UIT EEN VLIEGTUIG. De hertogin van Bedford, een groot liefhebster van vogels en natuurlij'ke bis- torie, die in haar park te Woburn Ab bey een eigen diergaarde heeft, he eft met kapitein Barnard, een lid van de Londen- sche luch tva a rtv ereeni gi ngeen vlieg- fcodht over de Pyreneeen gemaakt om vogels in de vlucht te bestudeeren en foto's te 'malken van adelaars in de na- truur. Zij heeft idaarmee veel succes ge- had, doordat Barnard bij het vervolgen van een witte gier plotseling 20 arenden op een rots zag zitten. De vogels vlogen op en een uur lang bleef het vliegtuig tusBchen de arenden in vliegen. Ook van andere vogels in de vlucht heeft de herto gin foto's genomen. Zij is Vrijdag te Sevilla aangekomen en maakt nu een tocht naar Tandzjer, vanwaar zij langs de Spaansche Oosfkust terug wil vliegen. Prof. Andre Laville, oud-leeraar in de botanie aan het College de France, heeft zelf den sluier opgelicht, wielke over een kort, maar hevig drama hing, waarin hij zelf. tegen zijn wil, de hoofdrol heeft ge- Speeld. Aan den commissaris van politie heeft hij uitvoerig verteld, wat er in de loge van zijn concierge is voorgevallen voordat deze als slaclhtoffer viel. A1 lange jaren woonde prof. Laville, die 71 jaar and is en de rust van zijn levensavond teimidden zijner bloemen en opgezette insecten slijt, in de Rue de Fleury in Glaimart. Mm'e. Bourdon, de vrouw van een concierge, zorgde voor zijn kleine huishouding. Niets vertroebel- de vreedzaamheiid van zijn ouden dag, al- leen misscihien de gestadlge ruzie in de loge der concierge-familie, waar man en vrouw overhoop lagen dag in, dag uit. Menigmaal kwam prof. Laville tusschen- beiden, en zijn eerbiedwaardig uiterlijk en rustig optreden verriichten meestal won- deren. Hij suste de gemoederen en bracht de kijvende echtelieden weer tot elkaar. Toen hij Donderdagavond met een trommel bloemen van een wandeling thuis kwam, was de ruzie echter heel hoog ge- loopen. Bourdon sloeg zijn vrouw, die jammerde, hun kind stond te gillen. Zelfs Leville was machteloos. Toen hij de vechtenden wilde scheiden, had Bourdon zich ze'lfs bijna tegen hem gekeerd. Hij was snel naar zijn kamer geloopen, had een Japansche kris uit het wapenrek ge nomen, in de hoop den dollen concierge daarmede te intimideeren. Maar toen deze den aldus gewapenden professor op den drempel zag verschijnen, was hij in dusdanige woede ontstdken, dat hij op hiem was toegerenid. In zijn wildheid stortte hij zich op den grijsaard, juist ech ter boven op de ikris, die hem in het hart drong. De man was onimiddellijk dood. In razenden angst vluchtte de oude ge- leerde weg, doolide den gelheelen nacht door de bosschen, om zich den volgenden ochtend uit eigen beweging bij de politie aan te melden. EEN BLIND ACHTJARIG PlANISTjE. Op een concert te Rouaan is (men is geneigd te zeggen: weer eens) een won- derkind voor den dag gefcomen. En wel in het persoontje van een blinid ventje van acht jaar Rdbert Havel, dat de con cert g ever was. Zijn ouders, menschen van bescheiden middelen, gaven hem drie jaar geleden als Kerstcadeau een speelgoedpiano. Zij waren verrast te zien, wat hun blind- geiooren kind uit zijn instrument wist te halen. Weldra kreeg de kleine Robert lessen van den eveneens blinden muziek- leeraar, Henri Deschamps, en voor dit onderricht kochtien de ouders van hun laatste spaarpenningen een echte piano. De leeraar was getroffen doer den muizikalen aanleg van den dreumes, en deze maakte in het eerste jaar inderdaad wonderbaarlijke vorderingen. Thans, na drie jaair, speelt het ventje Mozart, Schumann en Haendel als de beste. Alle werken die hij kan vertolken kent bij natuurlijk uit het hoofd. En op het bedoelde concert te Rouaan vexblufte hij het auditorium met zijn weergave van eenige bijzonder moeilijlke stu'kken. De pers was een-en-al lof. Robert Havel stuideert vijf uur per dag piano. Hij heeft zich bovendien reeds als een veelbelovend componist ontpopt en vervaardigde kort geleden twee walsen en een Reverie", die voor zijn leeftijd van veel originaliteit en talent moeten blijk geven. In de gievanigenis van ihet Heilige Kruis bij Kielce waren vijf ernstige misdadigers er in geslaagd uit hun eel te breken. Zij konden echter niet bet gebouw uitkomen en verschansten zich in het huis van een bewaker Daar werden zij door de be- wakers aangevallen en er ontspon zich een gevecht, waarbij een bewaker gedood en een der misdadigiers zwaar gewond werd. Na een uur vechtenis gaven de misdadigers zich over. SLAGHTOFFERS VAN GODS- D1ENSTWAANZIN. De echtgenoote van een zekeren Ernst Honicke te Steglitz en hun 27-jar,ige dochter behoorden sinids langen tijd tot een godsdienstige secte, die zulk een ver- derfelijike invloed op haar verstanidelijike vermogens uitoefende, dat zij de laatste weken door godsdienistwaanzin waren aangetast. Den beiden vrouwen was in het hoofd gepraat, dat haar stervensuur naderde en dat zij niet lang meer te leven hadiden. Wat vrienden en bekenden ook al deden om de vrouwen tot rede te brengen, het ihielp niets. Dezer dagen nu vond men haar beiden bewusteloos in haar kamer liggen. Alle gaskranen in het huis stonden oipen. De vrouwen had- den brieven achtergelaten, waarin zij meedeelden, dat zij vrijwillig den dood Wilden ingaan om aan haar nog maar klein restje leven een einde te malken. MOTOR dZ>NGE V AL Een motorfiets met zijspan, bemand door drie Engelsche soldaten, reed Maan- dagmorgen te Wiesbaden een arbeider omver, die op slag gedood werd. De fiets sloeg op het trottoiir over den kop, waar bij de bestuurder een schedelbreuk op- liep en een voorbijganger levensgevaar- lij.k gewond werd. De beide inzittenden van het zijspan kwamen er met lichte ver- wondingen af. De fiets is geheel ver- nield. NOODLOTTIG SCHOT. Zondagmiddag was een korporaal van het 11 de linie-regiment te Hasselt bezig zijn geweer schoon te maken voor het raam van zijn chamlbree. Plotseling ging een schot af en de kogel, die zich (door onbekende oorzaak) nog in het magazijn van het geweer bevond, trof in een kazer- negebouw aan den overkant een soldaat, die op slag werd gedood. De onvrijwil- lige dadier weird opgesloten ,in afwachting van de komist van het militair parket. BOUWPRIJZEN. Een 7500 tons ..deadweight" schip. met 1 deik, in Engeland gebouwd, zou in 1914 hebben gekost 52.500 pond sterling. Tusschen Maart 1920 en zomer 1921 viel de prijs van 259.000 p. s. op 60.000 p. s. Daarna handhaafde de prijs zich op dit niveau, tot hij in 1925 en in Juli 1926 bijna het peil van 1914 bereikte. Sinds kort is de bouwprijs, door de installing van het internationaal ijzercartel weer stijgende. HOE HIJ DE BOOT HAALDfi. Een New Yorksch koopman, een zekere mjjnheer Maloney, miste te Parijs den boot- trein, die hem in staat had moeten stellen de ..President Roosevelt" te halen, doordat de kassier in zijn hotel niet vlug genoeg de rekening opmaakte. Aangekomen bij het bureau der stoom vaartmaatschappij liep hij een schilder omver, die een pot met zwarta verf droeg, ten gevolge waarvan zijn kleeren volkomen bedorven werden, hetgeen opnieuw tijdver- lies veroorzaakte. Ten einde dit in te halen huurde hij een vliegmachice, om aldus de boot nog in een Britsche haven te pakken te krijgen, maar ten gesolge van een deftct aan de machine moest hij in Succez dalen. Hij nam vlug een auto en bereikte Londen nog tijdig genoeg om den trein naar Holy head te halen. Van hier per stoomooot over de ler-che Zee en vervo'gens weer per trein naar Queenstown ging asles goed, maar in deze haven moest hij nogmaals pech hebben. De sloep met de passagiers voor de Roosevelt" was al weer weg. Geen nood, fluks een roeiboot gecharterd en de heer Maloney haalde de boot, enkele minuten, voor zij vertrok. ERNSTIGE MIJNRAMP IN DE VER. STATEN. Waarschijnlijk 90 a 100 duoden.) Reuter meldt d.d. Zondag uit Fairmont in den staat West-Virginie dat daar 75 mijnwerkersin een steenkoolmijn te Everetts- ville zijn bedolven. Er vond een ontploffing plaats en de mijn staat in brand. De ont ploffing vernielde den hoofdingang en de stortinrichting. De kracht van de explosie was zoo groot, dat twee mannen die op den storthoop werkten gedood werden, terwijl vijftien anderen werden gekwetst. Een van de mjjnwerkers is levend uit de mijn gekomen. Dat was het eerste bericht, maar het rolgende, met uitvoeriger bijzonderheden geeft een veel ernstiger kijk op het ge- beurde. Het luidt Het lot van de 76 mijnwerkers, die nog in de mijn waren, is nog niet bekend. Van vijftien anderen weet men dat zij zijn om gekomen van negen dat zij zwaar gekwetst zijn. Sommigen van dezen zullen wel om- komen. Terwijl brandweerp'oegen koorts acht'g aan het bestrijden zjjn van den brand die woedt in de schacht waar de ontploffing had plaatsgevonden, werd alle reddingswerk tijdelijk gestaakt. De mjjn- directie is van oordeel dat zoolang de brand woedt, geen r ddingswerk met kans op succes kan worden ondernomen. Oude mijnwerkers met veel er raring zijn van oordeel dat er maar weinig hoop is, van al degenen die nog onder den grond zijn er nog een levend terug te vinden. EEN MOEDIGE VLIEGER. Chamberlain, de Amerikaansche vlieger, die met Acosta het wereldduurrecord had gevestigd in een Bellanca vliegtuig, heeft te Mineola (V.S.) een moedig en stout stukje uitgehaald, toen hij op het rechter- landingswiel een schitterende landing vol- bracht, nadat hem bekend was gemaakt, dat het linkerwiel in het ongereede was geraakt. Het vliegtu g, waarmede hij de landing volbracht, is hetzelfdc, waarin het record werd gevestigd en dat naar Parijs zal vliegen. De machine zou dan gedoopt worden in »Miss Columbia". Twee meisjes genoten die eer en mochten een tochtje van onge veer een kwartier meemaken. Het waren kinderen van 9 en 15 jaren. Aan boord bevond zich ook nog een mecanicien. Juist toen het toestel zich van den grond zou verheff^n sloeg het linkerwiel ergens tegen op zoodat het ontredderd neerhing. Chamberlain wist niet wat er gebeurd was, daar hij de seinen van de duizenden onder hem niet begreep. Op den romp van een ander vliegtuig, dat de lucht in ging, werd de waarschuwiog geschreven en toen begreep Chamberlein. Ruim een uur bleef hij toeren beven het Curtiss-vliegveld. Hij ging toen in de richting van het Mitcheillvliegveld, waar alles in gereedheid was gebracht om bij ongelukken behulp zaam te kuDnen zijn. Chamberlain begon daarop langzaam te dalen. Hjj bracht het rechterwiel dusdanig op den grond, dat al het gewicht van de machine doorop rustte. Soms scheen het, dat het toestel zou kapsjjsen, doch telkens hield de moedige vlieger het in evenwicht. Als een belooning voor deze moedige daad zal Chamberlain waarschjjnlijk worden gekozen als de metgezel van Bertraud, die de Miss Columbia van New York naar Parijs zal vliegen. T0ENEM1NG VAN HET AANTAL MOTORSCHEPEN. De Motorship geeft dezer dagen een over- zicht van de vooruitgacg in den bouw van motorschepen sinds de eerste uitgave van het blad, dat zeven jaar geleden verscheen. Toen was de tonnage aan motorschepen in aanbouw ongeveer 5 °/0 van de tonnenmaat van stoomschepen. Op dit oogenblik is die ongeveer 90 °/0. Zeven jaar geleden waren minder dan 750.000 Bruto Register Tons aan motorschepen in bedrijf, thans meer dan 41/2' millioen tons, d.w.z. respec- tierelijk 2 °/0 en 85 °/o van tonnage aan stoomschepen. In 1920 was het eerste motorpassagierschip nog niet van stapel geloopen, terwijl er thans in aanbouw zijn meer dan 350.000 ton van deze schepen. Er wordt voorts op gewezen als een duide- lijke aanwjjzing voor de wijdvertakte popu- lariteit van het motorschip, dat momenteel de vracht- en passagiersschepen van dit type in aanbouw, het eigendom zullen worden van 130 verschillendemaatschappijen Aldus meldt In- en Uitvoer. GEMEENTERAAD VAN AXEL. Vervolg- uit het Tweede Blad.) De heer OGGilL vandt het een blijk van wantrouwen tegen de andere cammissie, als men hier ook een cammissie gaat benoemen. Die commissie heeft al zooveel moeite ge daan, zij beijvert zich hard, om middelen voor werfcverruiming te overwegen en indien, zij een weg weet, zal zij dien wel trachten in te slaan. De VOORZITTER meent, dat er toch geen bezwaar is om bier een commissie bijeen te roepen em als deze dan een of ander uitvoer- baar plan meent te hebben gevonden dit aan de andere camimissiie mee te deelen. De heer P. DE FEIJTER is het eens met den heer Oggel, dat de commissie voor werk- verruimin'g zich bijzondier interesseert voor alles wat zij in Zeeuwsch-Vlaanderen maar bedenken kan te strekkem tot werkverruiiming. Gaat men nu zelf een commissie vormen, dan spreekt daaruit toch eenig wantrouiwen, alsof men wil zeggen het eens beter te zullen doen. De heer Dieleman zeide zooeven, dat hij blij was, dezen knuppel in het hoenderhok te heb ben geworpen, doch het zou tenslotte wel eens kunmen worden: veel gekakel em weinig eieren. De VOORZITTER: Mijn bedoeling is geens- zins de andere commissie in de widen te wiOen rijdem. De heer DIELEMAN merkt op, dat men wel eens verkeerd veristaan wordt. Hij begrijpt overigems niet, dat er thans naadsleden zijn, die het zoo voor de algemeene commissie op- nemem. Als ze eens een voorstel aam den raad zendesn komt het ibijna niet in aanmerking. Indien door die coommissie een werk wordt be- dacht, is daarmede in dem regd slechts een klein percentage werkloozen uit deze gemeente gebaat. Indien het ons gelufcken mocht een voorzieming te treffen tegen de werkloasheid, zou dit ook kunnen gesdhieden in samenwer- king met die commissie. Als er echter niets gedaan wordt, dan zit meh den volgenden win ter nog in het moeras. Hij zag d'aarom gaar- ne eon commissie in het leven geroepen. De iheer OGGEL gelooft, dat die weinig zal kunnen verricbtem. Wat betreft een uitvoer- verbod van onbeiwerkt vlas, daarvoor is een regeeringsibesluit noodig. En dat mag nu heel gomakkelijk geJijiken voor deze gemeente, maar de (heer Dieleman zal todh ook wel be- grijpem, dat dit alleen voor Axel niet gaat. Daar hebben ook nog venschillemde andere provincieis belang bij. Hij meent, dat dit een kwestie is die beter door de commissie voor werkverruiiming zou kunnen worden aangevat, want om dat te verkrijgen zou een landelijke actie noodig zijn. De heer DIELEMAN merkt op, dat hij j.uist niet staat op dat uitivoerverbod. Misschien weet zoo'n commissie een ander middel te be denken, dat de gewensohte oplossdng (kan bren gen. Van waardeerinig van het werk der an dere commissie is hier overigems nog niet veel geibleken. Het voorstel van den heer Dieleman, tot het benoemen eener commissie wordt aangenomen met 9 tegen 2 stemmen. Voor stemmen de heeren Van Dixhoorn, Weijns, Dieleman, P. de Eeijter, Van de Casteel, 't Gilde, Kruijsse, J. de Feijter en Baert; tegen stemmen de heeren Oggel en Koster. e. De heer DIELEMAN heeft gehoord, dat men nu straks zal begininen met het leggen der igaslbuizem. Hoeveel menschen zullen daar- aan worden gebruikt? Twintig? De VOORZITTER: De aannemer heeft er voorloopig 12 gevraagd. Misschien wordt dat aantal later uitgebreid. De heer DIELEJVLANIs hem ook gezegd, dat de ploegen moeten afwisselem D© VOORZITTER antwoordt bevestigend. Hij sohrok daarvan wel. wat terug. Dit staat ook niet met ronde woorden in de voorwaar- den en hij wenschte Liever met dezelfde men schen te blijven werken, die dan wat routine krijgen. Spreker heeft hem echter gegaran- deerd, dat hij absoluiut arbeidzame en geen arbeidsseliuwe menschen krijgt. De aannemer deed het liever anders, maar spreker heeft hem te kenmen gegeivan, dat Burgemeester en Wet- houders dan niet met hem in zee zouden gaan. Toen heeft hij er zidh bij neergelegd. De heer 't GILDE dankt den Voorzitter dat hij hier in het openbaar heeft verklaard, dat de arhedders van Axel geen arlbeidssohuwe menschen zijn. Hij is het daarmede volkomen eens en het is een groote zeldzaamheid als men er onder hen een zal aantreffen. Hij acht het goed, dat de Voorzitter in deze begonnen is spijkers met koppen te slaan, want dat voorkamt veel latere ontstemming. Hij vraagt, wamneer niu de commissie zal worden gevormd overeenkomstig het voorstel van den heer Dieleman. De VOORZITTER zegt toe, dat dit tegen de volgende vergadering ,gesOhieden zal. De iheer't GILDE zou het gewenscht achten, dat die commissie zidh ook kon vertegenwoor- diigen op die alhier te houden, vergadering. De heer OiXLEL merkt op, dat er al con tact met die commissie bestaat 'door het lid- maatsohap van den weflhouder Koster. De VOORZITTER vraagt, of de raad soms die commissie wil benoemen. De heer 't GILDE gevoelt daar wel voor en ook de heer DIELEMAN, opmerkende, dat er, gezien de houdinig der wethouders, van Burge meester en Wethouders niet veel voortvarend- hedd te verwadhten is. De heer OGGEL noemt ;dit een verkeerd demkbeeld; al zijn de wethouders er persoon- lijk tegen, zoo hebben zij toch het raadsbesluit helpen uit te voeren. Aangezien Burgemeester en Wethouders van middag nog vergaderen kan de benoeming dan misschien niog heden gesdhieden. De heeren 't GILDE en DIELEMAN nemen met die toezeggimg genoegen. De VOORZITTER sluit de vergadering door het uitspreken van het danlkgebed. HOEK. Huwelijks-aangiften. 7 April. Levin/us Pie- ter Koole, oud 25 j., jm. en Jacoba Ollebek, oud 22 j., jd. 21 April. Pieter Adriaan Ze- gers, oud 28 j., jm. en Jannetje Johanna Stof- fels, oud 21 j., jd. Huwel ijks-voltrekkingen21 April. Levinus Pieter Koole, oud 25 j., jm. en Jacoba Ollebek, oud 22 j., jd. Geboorten. 5 April. Jozias, z. van Jan Gonelis Haak en van Ad rian a Dimgetje de Jonge. 10 April. Antje Antoniia, d. van Jo hannes Christiaanse en van Teuntje Henriette Meerburg. Overlijldien. 7 April. Jacomina Deij, oud 71 j., echtg. van Lonis de Blaeij. 8 April Anna Dieleman, oud 46 j,. d. van Francois en van Elizabeth Koster. 25 April. Janneke van Lare Riemens, oud 80 j., echtg. van Jan de Putter. 30 AprilEen als levenloos aange- geven kiind van ihet vrouw. gesl. van Abraham Jairusen en van Adriana Krane. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Maar weinig menschen hebben geen last van aambei-en, doch yelen bevrijdden zich spoedig van deze kwaal door het gebruik van Fosteria Zalf. Deze zalf gaat de ontsteking tegen, en wordt ook met het grootste siucces gebruikt tegen bloedendie en uitwendige aambeien. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar a 1.75 per doos, 1.per tube. 8 BOSCHKAPELLE. Huwielijks-aanigdften. 15 April. Johannes Alphonsus Rademakers (van Hontenisise), oud 27 j., jm. en 'Maria Louisa Hayette, oud 30 j., jd. Alphonsus vain Vlieberghe, oud 28 j., jm. en Elisabeth Maria Vink, oud 35 j., jd. 29 April. Adrianus Petrus Van Bastelaar, oud 30 j., jm. en Anna Maria Mangnus, oud 30 j., jd. Au- gustinus Cornells Herman, oud 26 j., jm. en Emima Christina Otjes, oud 28 j., jd. Johan nes Williibrordus Verbist, oud 24 j., jm. en Orphelia Maria Melania Adriaansens, oud 24 j., jd. Geboorten. 8 Aipril. Alphonsus Johannes Maria, z. v. Josephus Francisous Ludovicuis van Piessens en van Maria Aurelia Mathilda Lucas. Dorina Catharina, d. van Anthonius Leonar- duis Lambert en van Emerentia Pieters. Overlijdien. 2 April. Elisabeth de Vree, oud 46 j., wed. van Jacobus Cornelis Eeman. OVERSLAG. Huwelijks-aangiften. 8 April. Clement Bruggeman, oud 37 j., jm. en Odila Maria Herman, oud 28 j., wed. 22 April. Florimond Wijnigaerd, oud 27 j., jm. en Ida Caanila de Meij, oudi 24 j., jd. Hector Willems, oud 26 j., jm. en Juliette de Letter, oud 19 j., jd. Huwel ijks - vol t rekkingen. 26 April. Clement Bruggeman, oud 37 j., jm. en Odila M. Her man, oud 28 j., wed. Geboorten. 24 April. Aaltje, d. van Her- manus Scheele en van Pietemella van Her- ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 14 April. Arie de Bokx, oud 27 j., jm. en Dina Johanna Buijze (van Axel), oud 24 j., jd. Jacobus van Hoeve (van Ter Neuzen), oud 24 j., jm. en Cornelia Geertrui Dekker, oud 23 j., jd. Huiwelijks-voltrebkingen. 28 April. Arie de Bokx, oud 27 j., jm. en Dina Johanna Buijze (van Axel), oud 24 j., jd. Jacobus van Hoeve (van Ter Neuzen), oud 24 j., jm. en Cornelia Geertrui Dekker, oud 23 j., jd. Geboorten. 5 April. Francoise Anna, d. van Gelein Overdulve en van Magdalena de Feijter. 7 April. Mels, z. van. Jojakim Jacobus Verlinde en van Anna Dees 11 April. Pieter Marinus, z. van Marinus Florussen en van Willemina Janna Wolfert. 26 April. Pieter Marinus Jacobus, z. van Pieter de Jonge en van Hebrina Maria Dieleman. 29 April. Cornelis Krijn, z. van Pieter Hamelink en van Catha rina Dieleman. Sara 'Jacoba, d. van Willem Willeipsen en van Maria Molhoek. Overlijden. 22 April. Krijna Jansen, oud 62 j., echtg. van Cornelis van. Wijck. A. C. LENSEN'S STOOMVAART MAATSCHAPPIJTER NEUZEN. s.s. HELENA van Melilla naar Rot terdam passeerde 2 dezer Gibral tar. s.s. MAGDALENA vertrok 29 April van Rosario naar St. Vincent voor orders. s.s. TERNEUZEN van Rotterdam naar Bordeaux passeerde 2 dezer Que&sant. ZEE V AARTMAATSCHAPPI) ..SCHELDESTROOM". Directie: T. L. L. NOLSON. s.s. SCHELDEDAM 650 ton, in los- sing te Newlyn. s.s. SCHELD'ESOP 750 ton, in lossing te Hayle. s.s. SCHELDESTROOM 1500 ton, an lossing te Rotterdam. s.s. SCHELDEDIJK, 7500 ton, te Ant- werpen. s.®. SCHELDESTAD 8000 ton, ver- trokken van Calcutta naar Bom bay. s.s. SCHELDEPAS, 8500 ton, in los sing te Calcutta. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van Ter Neuzzen: 3 Mei. Eng. s.s. BIN- BROOK, 360, steen, Londen; Nederl. s.s. TROMP, 88, steen, London. Voor Sas van Gent: 3 Mei. Deemsch. s.s. ALADDIN, 1038, pyriet, Seville. Voor Gent: 2 Mei. Eng. s.s. GWENTLAND, 1090, kolen, Neiwport; Lett. s.s. TURAIDA, 1478, stukg., Riga. 3 Mei. Framsch s.s. PRESIDENT SER- GENT, 2880, petroleum, Batoem; Eng. sjs. CARHAM, 301, ledig, Rotterdam; Eng. s.s. TRINGA, 972, stukg., Liverpool; Eng. s.s. REDCAR, 794, ledig, Londen; Poolsch s.s. TO RUN, 1122, ledig, Calais; Grieksch s.s. GARDELAKI, 1431, leidig, Granville; Eng. s.s. INNISULVA, 101, ledig, Londen; Noortsdh s.s. RONDANE, 716, steen, Lysekil. Van Gent: 2 Mei. Eng. s.s. HARTFORD, 156, macadam, Londen. 3 Mei. Zweedsch s.s. HELIOS, 924, fosfaat, Antwerpen; Eng. s.s. ALGOL, 929, ledig, Ant- werpen; Fransdh s.s. BRIERE, 1382, ijzer, Newport; Eng. s.s. AFON GWILI, 427, ijzer, Swansea; Lett. s.s. FERDENE, 268, fosfaat, Goole; Duitsch s.s. HERMIA, 604, ledig, Hamburg. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 4 Mei, 2 uur. Biedon. La ton. Londen 12,131/s 12,14V, Berlin 59,20 59,25 Parjjs 9,76 9,79 Brussel 35,70 35,75 Weenen (per 100 sch.) 35,10 35,15 Vreemd Bankpapler. Duitsch 59,20 59,25 Fransch 9,76 9,79 Belgisch 35,70 35,75 Oostenrjjksch (per 100sch.)35,10 ?E.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 3