Knagentie pijnen Sanapirin-tabletten 6EMENBDE BERICHTEN. verwezenlijken alleen vrijwil'lige stabi- lisatie zeer delicaat is. Daarvan heeft men zich in financieele kringen reken- sc.hap geg even en ap het ministerie van finanioien wordt ide stabiliisaltie in samen- wetking met de Amortisatiekas en de Banque de France nauwgezet uitge- werkt. Niamand in Fransche financieele krin- gen dringt dan ook op grooter haast aan wat betreft de wettelij.ke staibilisatie. De werkelijke staibilisatie, zooals die er nu reeds is, is voldoende voor de indus- trieelen en de handelaars. STEEDS GROOTER CHAOS IN CHINA. Berichten uit China gewaqen van aller- lei troepenbewegingen waaruit het steeds moeilijker is wijs te worden, zooda't men den indruk krijgt van een oorlog van al ien tegen alien. Men kan zich echter aan eenige ,,rustende polen" vasfhouden, om te beginnen aan vier hoofd'steden of zetels van regeeringen: Peking, de hoofdstad van Tsjang-tso-lin, den toetsjoen van het Noorden; Hanikou, de zetel van de c ommu ni st isc'he national i®ten, waar Eugene Tsjen de voornaamste macht- h ebb ex is; Nanking, de ihoofdstad van het na'tionajistisohe anti-communistische bewind onder Tsjang-kei-sijek; en Kan- ton, waar stede'lijke autoriteiten, die zich zoowel van Hankou als Nanking onaf- hankelijk hebben verklaard, de macht in handen hebben. De vijfde machtsfactor is dan nog de geheimzinnige Christen- generaal Feng, die, gelijk men zich herin- neren zal, door de communistische regee- ring te Hankou als opvolger van Tsjang- kei-sijek tot opperlbevelbabber over ,haar troepen is benoemd, toeni Tsjang zijn volte-face tegen de rooden maakte. Daai nu echter Tsjang-tso-lin zijn troepen in de provincie Hoepeh (waarin Hankou ligt) heeft laten binnenrukken en dit niet mogelijik zou zijin zonder goedvinden van Feng, neemt men aan dat deze twee mili- taire machthebbers het samen op een ac- coord hebben gegooid en Hankou dus met de benoeming van Feng tot aanvoerder een misrekening heeft begaan. Tsjang- tso-lin en Feng zijn vroeger al tweemaal tegenstanders en tweemaal bondgenooten geweest, zoodat ook deze wending voor menschen die met China vertrouwd zijn, niets venrassends heeft. Hieruit zou dan vol gen, dat d'e betrekkingen die Feng zoo Jang met de Sovjet-regeering heeft onderhouden en die zeer voordeelig voor zijn zak waxen, weer verlbroken zijn. Het voornaamste krijgsbedrijf dat op het oogenblik de aandacht verdiemt, is de opmarsc'h van Tsjang-kei-sjek tegen de twee communistische broeinesten Kioe- kiang en Hanikou. Een telegram van Vrijdag meldd'e, dat hij Kioekiang reeds bedreigde. De indruk bestaat, dat de communistische regeering gedemorali- seerd is en, als het tot ernstig vechten komt, niet veel tegenstand meer zal bie- den. DE TROON OPVDLGING IN SPANJE. Koning Aifons heeft in overleg met generaal Primo de R vera uitgemaakt, dat de erfgenaam tot den troon de derde zoon van het koninklijk gpzin zal zijnprins Juan Carlos. Dit besluit is genomen om- dat de gezondheidstoestand van de beide oudste prinsen het onmogelijk maakt dat zij eenmaal koniDg zouden kunnen zijn. Prins Juan wordt den 20en Juni veertien jaar. Wanneer hij zeventien jaar wordt, zal het besluit betreffende de troonopvolging officieel bekend gemaakt worden. Koning Alfonso en koningin Victoria hebben zes kinderen vier jongens en twee meisjes. De oudste, infant Alfonso, is 20 jaar oud, doch, naar vaak verluidde, lijdend aan een ongeneeslijke bloedziekte; de tweede zoon, infant Jaime, is 19 jaar oud. Het heet dat hij doofstom is. De huidige troonopvolger, infant Juan, werd in 1913 geboren. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. in gewrichten en ledematen, alsmede hoofd- en kiespijn, verdrijft men met Proefbuisje 25 ct. Bij Apoth. en Drog. TER NEUZEN, 4 Mei 1927. VEILING WOONHU1S EN WERKPLkATS. Bij de alhler door nofaris Callenfels in het //Hotel Centraal" krachtens art. 1223 B. W. gehouien veiling van een woonhuis aan de Burgemeester Geillstraat met daarbjj behoorende t.mmermauswerkplaats aan de Walstraat, in gebruik bij den beer J. Elfrink, werd kooper.deheer J. H. Wolfertvoorf 8550. OP HEETERiDAAD BETRAPT. Toeni in den v roe gen morgen van Zon- dag j.l. een agent van politic surveilleer- de aan de Oostzijde van het Wester Kanaal al'hier, zag hij, dat een woon- wagenbewoner, staande met zijn wagen aan de andere zijde van dat kanaal, zich begaf naar een hoop ingekuilde aard- appelen. Per rijwiel begaf die politieman zich direct daarlheen en het gelukte hem den man op heeterdaad op diefstal tfe be- trappen daar hij een van den hoop omt- vreemden zak aardappelen bij zich had. Ook de eigenaar dier aardappelen zal deze ontdekking op prijs weten te stellen, daar bij het woonwagenkamp telkens kleine diefstallen worden gepleegd. AANBESTEDINC. Door den architect L. de Bruijne te Ter Neuzen, wierd Zaterdag in het cafe ..De Koophandel" bij den heer De Rid- der te Sas van Gent aanbesteed: het bou- wen van een dubbel woonhuis aan de Molenstraat te Sas van Gent voor de heeren B. J. Lammens en A. Raes. Hiervoor werld ingeschreven als volgt: le perceel (graaf- en metselwerk): P. de Wagenaere en Zn. te Sais van Gent, f 2815; Gelbr. Claeijssens te Sas van Gent f 2777; G. H Wulffaert en Zn. te Sas van Gent, /2650; J. L. de Waele te Sluiskil, f 2330; C. J. Kaas te Sas van Gent, f 2200 (gegund); 'S. P. van der Hooft te Sluiskil, f 1936. 2e perceel (timmer- en ijzerwerk): A. Remerij te Sas van Gent, 2630; A. J. de Krijger t'e Sluiskil, 2538; J. Asselman te Sas van Gent, f 2220; A. Fermont te Sas van Gent, /2150 (gegund). Perceel 1 en 2 gecombineerd: G. Wit- tebrood te Sas van Gent, f 5300; S. P. van der Hooft te Sluiskil, f 4150. 3e perceel loodgieterswerkJ. Gom- mers te Sas van Gent, 310; M. Wieland te Hoek, f 303; J. Kool en Zn. te Sluiskil, f 299; J. F. Dhaeze te Sas van Gent, 290 (gegund); V. van Pethegem te Ertveide, f 272. 4e perceel (glas- en verfwerk): R. Acke te Sas van Gent, 314; R. Crucke te Westdorpe, f 309 (gegund). Massa; A. Remerij te Sas van Gent, f 6011; L. de Bruijne en J. Tak te Wach- tebeke, f 5830. POLITIE. De Inspecteur van politie te Ter Neu zen, maakt bekend, dat als gevonden zijn aangegeven de navolgende voorwerpen, waarouncrent iniichtingen zijn te bekomei. bij de daarachter verm eld e adressen: Een knipmes, J. C. Sol, Ter Neuzen. Een dasspeld, J. van Es, Nieuwediep 24, Ter Neuzen. Een broche, H. Westrate, Westkolk straat 3, Ter Neuzen. Een heerenportemonnaie, J. A. Tolhoek, Steenkaimplaan 80, Ter Neuzen. Een autoband, M. Hamelink, West kolkstraat 11, Ter Neuzen. Een muilband, Th. P. van Zutphen, Jozinastraat 5, Ter Neuzen. Een kinderschoen, Bureau van politie, Ter Neuzen. Een damesportemonnaie met inhoud, Bureau van Politie, Ter Neuzen. Een huiissleutel, W. van Wijck, Donze- Visserstraat 92, Ter Neuzen. Een portemonnaie met inhoud, W. Koevoeits, Nieuwediep 43, Ter Neuzen. Een rijwielmerk, F. Meijex, Westkolk- straat 22, Ter Neuzen. DE FERRYBOOT. Mr. J. Adriaanse, lid der Prov. Staten, heeft aan Gedeputeerde Staten gevraagd of het hen of wel de boot-commissie be- kenld is, dait op de constructie van vitale deelen van de in aanbouw zijnde ferry- boot voor den dienst VlissinoenBres- kens, zoo is bezuinigd, teneinde den bouwprijs tot 500.000 te bepalen, dat het varen met deze boot, bij slecht weer, wel eens gevaarlijk zou kunnen zijn en of Ge deputeerde Staten niet meenen, dat de Prov. Staten volleldig 'op de hoogte be- hooren te worden gebracht. Indien Ged. Staten met bovenstaande feiten niet bekend zijn, of zij dan alle ad- viezen en rapporten, ter inzage van de Statenleden willen leggen. CONCESSIE GEWEIGERD. Door Ged. Staten is geweigerd eene concessie voor ihet onderihouden van een idagelijkschen autodienst tusschen Goes en Hoedekenskerke over 's Gravenpolder en omgekeerd. Bij deze afwijzende be- -schikking wordt overwogen, dat de spoor- wegmaatschappij Zuid-Beveland op of omstreeks 19 Mei a.s. tusschen genoem- de igemeenten haren spoorweg zal open- stellen; dat genoemde maatschappij heeft toegezegd voor goede verbindingen tus schen den Provincialen steiger te Hoede- kenskerike. en het spoorweg station te Goes te zullen zorgdragen en daardoor alzoo voldoende in de bestaande verkeers- behoeften zal worden voorzien, zoodat er geen terimen aanwezdg geacht moeten worden om daarnaast nog aan een auto- bu sonid er nemin g de publiekrechterlijke bestaansmogelijkheid te verschaffen. GEMEENTERAAD VAN CLINGE. De gemeenteraad van Clinge kwam Vrijdag j.l. in openba.re vergadering bij- een. Afwezig met kennisgeving was de heer Praet. Van de heeren A. Plasschaert en B. A. 'Ferket is bericht ingekomen, dat zij hunne benoeming tot leden van de stemibureaux te Clinge en Nieuw-Namen niet aannemen. In hunne plaats werden benoemd de heeren P. A. Hageman en P. V. M. Vercauteren. Door Ged. Staten is goedgekeurd het raadsbeskmt d.d. 31 Maart 1927 'tot het aangaan eener geldleening ad f 6500 voor den bouw der burgemeesterswoning. Hiierna volgt de behanideling van het sohrijven van het ontwerp-'besluit van de Z.-Vlaamsche Waterleiding Mij., inzalke het verstrekken van gelden voor de deel- naime in het maatschappelijk kapitaal en de storting in het reservefonds der Maat schappij. Na Penige discussie wordt het voonstel van B. en W., om het ontwerp onveran- derd vast te stellen, aangenomen. Op voorstel van den voorzitter werd besloten om op 30 April a.s. namens 'het gemeenitebestuur en gemeentenaren 'n telegram van gielukwensch te zenden aan H. K. H. Prinses Juliana. De heer Van Duijse stelt voor om ook dit jaar weer een gedeelte der bestrating te Nieuw-Namen te verndeuwen; de heer Hageman verzoekt B. en W. of niet bin- nenkort het electriscih net in de Molen straat kan worden uitgebreid, aangezien •reeds verschillende op lichtaansluitiinig wachten en ook voor krachtdoeleinden zal worden afgenomen. De voorzitter zal een en ander bij B. en W. ter tafel brengien. Op de vraag van 'den heer Hageman, hoe ver ide bemoeilngen voor ide klompen- industrie zijn gevonderd, antwoordt de voorzitter, wellicht volgende week op- niieuw bij den Minister in audiemtie te worden ontvangen en alsdan weder- om op ide tusschenikomst of steun van regeieringswege te zullen aandringen. Ter deze deelt spreker tevenis mede, de vergadering van mosselvisschers in Zee- land te Goes op 13 April j.l. te hebben bijgewoond, en dat toen besloten is een bond te sitichten, die de belangen der mos selvisschers in Zeeland zal behartigen; in verband hiermede heeft spreker het ge- wensciht geacht en bevorderd, dat op de vergadering van 11 Mei a.s. de heeren Tiheopih. Edim. Praet en Franc. J. M. Praet met den geestelijken adviseur, den heer Van Arendonck, zullen tegenwoordig zijn. De heer Leenknecht verzoekt den voor zitter te bevorderen, dat nu tot den aan- leg der waterleiding is besloten, en daar- mee wel spoedig een begin zal worden gemaakt, ook werkkrachten uit deze streek en deze gemeente zullen worden gevraagd voor den bouw van het net en mogelijik ook voor de exploitatie. De voor zitter zegt toe, hiervoor zijn best te zullen doen, en wat vender de waterleiiding aan- gaat, er prijs op stellen, met eventueele bemerkingen of verlangens der ingezete- nen in kennis te worden gesteld, opdat spreker die tijdig kan ter sprake brengen. Flierna gaat de raad over in geheime zitting. DE GEMEENTE VAN GRAAUW EN DE Z.-VL. WATERLEIDING. In de Vrjjdag g«houden vergadering van den gemeenteraad van Graauw kwam aan de orde een voorstel van Burg, en Weth. om, irgevolge het schrijven van de N.V. Zeeuwsch-Vlaamsche Waterleiding tot vol- storting der aandeelen, een geldleening aan te gaan van ten hoogste 151.000. Door verschillende leden werden tegen dat voorstel bezwaren geopperd, ontleend aan bezwaren tegen de waterleiding en haren opzet. Ofschoon de voorzitter er op wees, dat het te laat was om nu nog met die bezwaren aan te komen, daar de gemeente contractueel gebonden is, weigerde de raad met algemeene stemmen het be sluit aan te nemen. De heer Janssens meende dat men de kwestie desnoods maar voor den Raad van State moet brengen, Zouden die raadsleden nu werkelijk meenen, dat de kwestie hiermede uit is Indien zp niet tijdig tot inkeer komen, kuncen zij. aangezien dit een zuiver civiele kwestie betreft, de gemeente nog op groote kosten jagen. De gemeente Graauw i s nu eenmaal aandeelhoudster en moet overeenkomstig het genomen raadsbesluit den daarbij geaccepteerden wissel inlossen, Dat wascht bet water van de Schelde niet af. HOEK. Dinsdag had de timmermansknecht M. alhier, het ongeluk met het uithakken van een goot met den dissel in zijn voet te slaan met het gevolg dat de trekker nage- noeg werd afgeslagen Per rfltuig is hij naar het ziekenhuis te Ter Neuren vervoerd. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad werd besloten tot wijziging der begrootingen over 1926 en 1927. Aangaande de telefonische verbin- ding met de centrale te Driekwart werd besloten voorloopig daarvan geen verder werk te maken aangezien de bijkomende kosten te hoog loopen. Door den Voorzitter werd aangeboden het jaarverslag der gemeente over 1926 Bij de rondvraag besprak de heer Van t Hoff de bezwaren verbonden aan het dooven van de straatverlichting in de zomer- maanden vooral bij de tram. De Voorzitter zegt voorziening toe. De heer Pladdet besprak de wenschelijk- heid om het maximum aantal vergunningen voor verkoop van steiken drank in't klein voor deze gemeente te verminderen. Aangezien dit aantal pas verleden jaar is vastgesteld deelt de voorzitter mede dat dit om de tien jaren moet worden be- handeld. De heer Pladdet bespreekt verder het invoeren van eene verordening op het venten, zooals dat ook in andere gemeenten gebeurt. De Voorzitter zegt toe in eene volgende vergadering namens B. en W. daartoe met een voorstel te zullen komen. Hierna wordt de vergadering gesloten. HULST. Zonidag werd ten huize van den heer L. 'de Cauwer alhier eene vergadering gehouden van klompenmakers uit deze en omliggende gemeenten, ter bespreking van den ernstigen malaise-toestand die er reeds geruimen tijd heerscht in de Neder- andsche klomipenindustrie en om te tradh- ten daarin verbetering te brengen. Mededeeling wend gedaan, dat reeds in Augustus van het vorige jaar een poging in dien geest is gedaan in de gemeente Clinge, welke poging echter geen succes heeft opgeleverd. Aan de hand van het toen ter tijd in de gemeente Clinge des- wege uitgebracht rapport werd de toe- stand nader uiteengezet, waarbij over- duidelijk bleek, dat de concurrentie met het naibunige Belgie op het oogenblik on- mogelijk is. De kostprijs toch van 100 paar klompen te Clinge (Z.) bedroeg toen f 72,27 en te Belgisch Clinge frs. 743,80 of oimgerekend in Nederi. geld f 52,06. Waar Belgie den uitvoer van room en voor klompenmakers (Canada-, wdlg-, beuik- en populier) totaal verboden heeft, is het onzen Nederlandschen klom- penmakers onmogelijk hun grondstoffen aldaar te koapen. Bovendien wordt op de klompen in Belgie een invoerrecht geheven van 36 frs. per 100 K.G. (100 paar) klompen met 2 taks van de waar- de voor geverfde, geverniste of versier- de klompen bedraagt dit 70 en 2 van de waarde), zoodat uitvoer naar Bel gie practisch onmogelijk is om te kunnen concurreeren; terwijl daarentegen de in- voer in Nederland Van Belgische klompen benevens de uitvoer uit Nederlandvan boomen nagenoeg geheel onbelast is (slechts een zeer geri'ng statistiekreoht is verschuldigd)Door deze laatste omstan- digheid kunnen dan ook nog de Belgische klompenmakers hier de boomen komen koopen en daardoor de prijzen daarvan opdrijven, ten nadeele hunner Nederland- sche concurrenten. Als gevolg van een en ander is het onvermijdelijk te achten, dat, als er geen verbetering in dezen toe- stand komt, de klompen-induistrie in Z.- Vlaan'deren ten ondergang is gedoemd. Daarentegen als er een bloeiende klom- pen-industrie bestaat, profiteeren daarvan ook ide w'inkelstand en andere industrien, zoodat niet alleen de op zich zelf reeds talrijke klompenmakers en klompenma- kersknechts in deze uits'luitend de belang- heibbenden zijn. Om tot teen wederopleving van de klompen-industrie te geraken werd noodig geoordeeld het heffen van een invoer recht op buitenlandsche klompen en be- perkende bepalingen op den uitvoer van boomen voor klompenmakers. Beide maat- regelen behoeven bovendien misschien sledhts tijdelijlk te zijn. Ook werd mededeeling gedaan, dat in Holland de Belgische klompen, die toch. zooals algemeen bekend is, minder goed zijn afgewerkt dan de Nederlandsche, volgens eigen 'waarneming met meer dan 100 winst op den kostprijs worden ver- kocht. De noodig geachte maatregelen zouden absoluut geen verhooqing van 'den detailprijis van de klompen mede brengen. Het eenig mogelijke zou zijn, dat het winstcijfer van den tusschenhandel eenigszins lager zou worden, waartegen •toch volstrekt geen bezwaar kan bestaan. In overy/eging werd gegeven om een algemeene actio in te stellen en te trach- ten te dien opzichte contact te krijgen met de klompenmakers in Noord-Brabant om gezamenlijk te ageeren. Noodig werd geoordeeld om een request deswege te zenden aan de Regeering, een afschrift daarvan te doen toekomen aan alle Ka- merleden en het desnoods niet bij eene poging te laten, doch steeds maar op bet- zelfde aambeeld te hameren en te blijven hameren. Een comite van actie werd aangewe- zen, bestaande uit 2 klompenmakers te Hulst, 2 te St. Jansteen en 2 te Clinge, die in hunne respecfcieve gemeenten en daarbuiten voortdurend propaganda zou den maken om tot het beoogde doel te ge raken, en welk comite ook de verdere noodige istappen zou doen. Ook werd be sloten de medewerking der burgemeesters en gemeentebesturen in de betrokiken ge meenten in te roepen. (Zel.j KOEWACHT. Zondagavond bevond zich bij gelegen- heid van de kermis be heer P. vi Po'tt el- berghe, njksambtenaar te Antwerpen, die hier op familiebezoek was, in een dans- tent onder de gemeente Stekene. Plotse- ling weird hij, zonder eenige aanleiding, overvallen door een zekeren V. van Nieuwdorp (gem. Stekene), die hem met een mes een diepe snede in den buik toe- braaht. Dadelijk werd geneeskundige hulp ingeroepen. Na door twee doktoren behandeld te zijn, werd hij Maan'dag per auto naar het ziekenhuis te St. Nlcolaas overgebracht. De dader, die een verkeer- de op het oog had, is nog denzelfden nacht in hechteniis genomen. Als buitengewone zeldzaamheiid dient Vermeld. dat de koe van den land- bouiwer J. v. Gremberghe 3 lev end e kal- veren ter wereld heeft gebracht. De koe schij,nt er weinig door geleden te hebben. IJZENDIJKE. Bij het te Utrecht gehouden examen voor diploma Rijkshoefbeslag, slaagde de heer Aug. Groosman alhier. DE MOORD TE STEIN. Omtrent den moord op het 17-jarige meisje onder Stein kan nog het volgende worden gem eld: De moord is waarschijnlijk gepleegd Zondagavond omstreeks 8 uur op een afstand van ongeveer 100 meter van ide woning van. Verkoelen, bij wien het meis je diende. Zondagmiddag was Verkoe len met het meisje naar haar ouders te 3erg (gemeente Urmond) "eweest, waar zij een huiselijk feestje hadden bijge woond. Tegen den avond keerden beiden per fiets naar huis terug. Op eenigen afsianid van zijn woning verzocht hij het meisje af te stappen, terwijl hij alleen vender jing. Toen het meisije niet thuis kwam, is iij met eenige buren gaan zoeken, waar bij zij het meisje in de struiken vonden. Verkoelen werd na de aangifte door de politie als getuige gehoord, doch later als verdacht van. den moord gearresteerd. MISDRIJF OF WANHOOPSDAAD In den nachit van Zaterdag op Zonidag is ter hoogte van Lunetten IV een der forten onder Utrecht aan het Houten- sche Jad een 21-jarige getrouwide vrouw met haar kdnldje, dat zij oip den arm droeg, in het water terechtgekomen en verdronken. Voorbijigangers besoeurden een man, die het kind, dat hij uit het water had ge- haald, aan hen overreikte en daarna weer terugkeeirde naar den waterkant. Intus- schen waxen surveilleerende agenten ter plaatse aangekomen, die met behulp der burgers de vrouw op het droge brachten. Deze bleek intusschen reeds overleden. Haar kirldje daarentegen was in leven ine- bleven. De man wend overgebracht naar het hoofdbureau van politie, waar hij door den diens'tdoenden commissar.is aan een verhoor werd onderworpen. Hij bleek te zijn een 23-jarige fabrieksarbeider uit Houiten, gehuwid met de uit het water op- gehaalde vrouw. Volgens zijn verklaring had zijn vrouw een zwaarmoeldige natuur; ook waren er den Jaiatsten tijd tusschen beiden noqal eens woorden gevallen over de siordig- heid der vrouw, evenwel niet op den be- wusten avond. Men was op den tanuq- weg naar Houten. Ter hoogte van de brag aan het Houtensche Pad had de vrouw ziich even verwijderd; de man was doorgeloopen. Plotseling hoorde hij een plons en zich daarop naar de gracht be- gevende, zag hij virouw en kind in het water liggen. Het eenjarig kindje is toen door hem gered en werld naar het Stads- enJj^cac'ernlsch Ziekenhuis overgebracht. Hoewel den man meermalen gedurenide den Zondag een verhoor werd afqe- nomen, bleef hij steeds bij dezelfde ver klaring. Hij is voorloopig in arrest ge steld, in afwachitiing van een nader justi fied onlderzoek. HIJ HAD ZICH BBDACHT. Een weeuwtje te Maarssen, dat Vrij dag voor de derde maal in het huwelijk z ou t red en, dead Woensdag de minder aangename ervaxing op, dat de minnaar geen lust had het huwelijkslbootje in te stappen. De gehede inboedel van den aanstaande, die zich reeds in het huis van de bruid bevond, werd Woensdag- avonjd door den bruidegom weer terug- gehaald en in een verihuiswagen ingeladen en naar Utrecht teruggelbracht. Dat dit geval de belangstelling en de hilariteit van de voorbijgangers gaande maakte, behoeft wel geen betoog. EEN BEKENTENIS? Bij een verbouwing van het pand van den heer W van B. in de Kerkstraat te Katwijk aan den Rijn is een plank bloot- k^omen, waarop g-eschreven stand: Ik heb M. v. K. (hier stand de voile naam) vermoord, 17 Juli 1904. De oniderteeikeming was die van een persoon in Leiden. De Katwijksche politie stelt e'en onderzoek in, of het hier inder- daad een misdrijf geldt, dan wel of zij te doen heeft met een misplaatste grap. EEN MERKWAARDIG STAALTJE VAN TULPENHANDEL. leder heeft wel gehoord van de fabel- achtige prijzen, die in vroegere eeuwen voor de tulpembollen betaalid werden. Dat dit echter nog niet heelemaal tot het ver leden behoort bewijst het volgende auten- tieke verhaal. Ben kweeker was er na Jange jaren in gesiaagd om een nieuwe tulpensoort te k week en. Het was een kruising tusschen een Due van Tol en een DarwintuJp. En- kele eigenschappen wat betreft kleur en oioeitiju maakten de bollen dezer nieuwe soort tot een zeer begeerenswaardig beizit voor de tulpenkweekers, en dus kwamen heel spoedig kooplustigen opdagen. Nu ibezat onz6 kweeker nog maar vijf rijtjes van die nieuwe soort, dat waren er in totaal maar 45 stufcs. De eerste liefhebber bie.dt voor het eer- ste rijtje J 500. De kweeker weiqert. Dan I 750. Hij weigert weer. Maar voor een boid van f 1000 beizwijkt hij ten slotte, en de eerste 9 bollen brengen hem f 1000 op, /110 voor een bolletje. Een concurrent van hem hoort van dien koop, en begeeft zich onmiddellijk naar den kweeker in kwestie, met het doel ook zoo n regeltje van 9 stuks te koopen. Hij biedt hetzelfde bedrag, maar de kweeker is niet gleinegen nog meer van zijn voorraad af te staan. Dan/1100, 1200, 1300, tot ten slotte voor f 1500 de tweede liefhebber eigenaar wordt van 9 bollen. Nauwelijks hoort echter nummer drie van t koopje dat z n twee concurrenten gedaan hebben, of ook hij komt opdagen, om niet bij hen achter te staan, en ook enkele exemplaren te bekomen. Een 'bod van 1000 maakt niet den minsten in druk. evenmin als 1500. ,,Goed zegt ten slotte de kooplustige, •goed. de eerste gaf je f 1000 de 2e gaf je 1 500 welnu, dan zal i'k je geven wat nummer 1 en 2 te samen ibetaalden De tulpenhandelaar zwichtte en voor 2500 kreeg nummer drie zijn 9 ibolletjes. In een dag haidden 27 tulpen'boilen 5000 opgebracht. Dat g'elbeurde in 1926 in de omstreken van Haarlem. SPBLENDERWIJZE IN HET WATER GEVALLEN. Zondagmiddag is een achtjarig joage- tje, wonende in de Spihozastraat te Am sterdam, spelenlderwijze in het water van de Andirieskade aldaar gevallen. Twee heeren, die in een auito passeerden, stop- ten en een van hen, een inwoner van Utrecht, sprong, geheel gekleed, te waiter. Hij kon echter niet zwemmen en ver- keerde weldxa ook in levensigevaar Daarop begaven zich nog vier andere heeren te water. Een van' hen had het jongetje dadelijk aan den wal. Met den anderen drenkeling had men evenwel meer moeite, omdat hij zich verzette. Toen men hem op den kant had, was hij reeds bewusteloos. Het jongetje kon spoedig met een agent mee naar huis loopen en van den tweeden drenkeling konden de levensgeesten ook weer wor den opgewekt. Per auto van den Genees- kundiiigen Dienst is 'hij naar het Wilhel- minagasthuis vervoerd. EEN DAME DOOR SCHRIK GESTORVEN. Zondagmiddag wilde een auto uit Die- rein, waarin gezeten waren de heer en mevrouw Sevenstern, de heer Binkhorst, die chauffeerde, en een jongetje van 5 jaar, de Parkstraat te Arnhem passeeren op het oogenblik, dat de Gelidersche tram uit deze straat op den Singel kwam. De heer B. meende, dat hij nog voor de tram heen kon. wat echter niet gelukte; de auto werd gegrepen en omvergeworpen, waardoor alle inizitteniden uit den auto gesiingerd werden. Geen van alien werd ernstig gewond. Het bleek echter, dat mevr. S. overleden was, vexmoedelijk door sohrik.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2