6EMEN6DE BERICHTEN. BURGERLIJKEN STAND. Bi*d«n. Laten. Londen 12,13 12,15 Berlgn 59,20 59,25 Parjjs 9,75 9,80 Brussel 34,70 34,75 Weenen (per 100 sch.) 35,10 35,15 Verder wil de heer Haffmans aan de legelingscommissies de verplichte keurin- gen ontnemen, ja, in Zeeland wil hij de re-gelingscommissie zelfs geiheel opdoeken. Wei wil het stamboek dan de subsidie ontvangen en verdeelen en ik behoef u, ook in verband met de cijfers in mijn voriq artikel, er wel niet meer aan te herinneren, dat voor ons, Zeeuwen, eene verdeeling van gelden slechts bij het rijk in goede handen berust. Of wil men in Limourg, met zijn even duizend gedekte merries, evenveel sirbsidie ontvangen als Zeeland met zijn ruim tienduizend. Hier dreigt ge- vaar, mijne heeren: Als het niet andexs kan, wil de heer Haffmans de regelingscommissies slechts op enkele plaatsen laten keuren. Natuur- lijik om tegemoet te komen aan het regee- ringsargument, dat niet-leden van het stamboek Nederlaiiders toch ook keu- ringsreoht hebben. In hoeverre dit ..op enkele plaatsen" als dwanq kan uitgebuit worden om lid van het stamboek te wor- d'en of te blijven, zullen wij aan de mee ning van de daanbij directbelanghebben- den overlaten. Ook als correctie op de sitamboekkeuringen is dit >.°P enkele plaatsen" eveneens een paskwil, vooral in eene provincie met zulke lastige verbin- dingen als Zeeland. Wij zijn dan wel in ons zwakste punt getroffen. De heer Haffmans is van oordeel, dat de officieele vergadering in Den Haag, waar elk jaar onder voorzitterschap van d&e directie van den landbouw, de belan gen der paardenfokkerij worden bespro- ken, weinig nut afwerpt. Hier gelooven wij, dat hij de waarheid, wat het koud- bloed betreft, nabij komt en zoolang de werkelijke fokkers 'daar geweerd worden, stem ik volkomen met hem in. Waar hij van meening is, dat de belan- gen der verschillende fokriohtingen te veel uiteenloopen om vruchtbaar samen te werken, zouden wij hem willen vragen am, consequent blijvende, te willen erken- nen, dat de belangen der verschillende deelen van ons land eveneens te veel uit eenloopen om in een koudbloedorqanisa- tie te kunnen samenwerken, tenzij die or- ganisatie hare bemoedenis niet verder uit- strekt dan het doel waarvoor zij werd op- gericht. Waar verder de heer Haffmans te ken- nen geeft, dat er voorzitters van regelings commissies zijn, welke tegen het oor deel hunner commissie in aan het nut van het bestaan dezer commissie twijfelen, zouden wij hem willen opmerken. dat deze voorzitters absurd doen voorzitter te blij ven. Wij kunnen ons in zulk een toestand niet ind;enken en meenen, dat zulke voor zitters den grootsten dienst zouden bewij- zen, door hunne ontslaqaanvrage onmid- dellijk in te dienen, opdat zij niet van sluipmoord kunnen beticht worden. En ten-slotte heeft de heer Haffmans eene groote ontdekking gedaan. Hij heeft beginselen ontdekt, beginselen van eene nieuwe fokleer. Doch slechts de begin selen? En naarmate deze beginselen in- gang hebben gevonden, moet de overheid zich meer en meer onthouden van be- moeienis. Merkwaardige raadselen. Dat de Minister hier een leider van een stoe- terij meende te ontdekken verwondert ons niet meer. Alleen die groote woorden vinden wij jammer. Hier Was stipuleeren gewenscht. Welke beginselen zijn hier ontdekt? Weinig fokkers zullen zich er over ver- heugen, dat zulke woorden op zulk een plaats in hun naam den Minister worden toegeroepen. Wij kunnen den voorzitter van de Lim- burgsche regelingscommissie geen geluk wenschen met zijne in de Eerste Kamer gehouden rede wij krijgen zoo het ge- voel, dat hier het soreekwoord toepasse- lijk is: ,,In het land denblinden is Eenoog koning" en het spijt ons voor die Zeeuw- sche belangen, dat daar niamand is ooge- staan om hem te weerspreken. W: krijgen door deze rede de oovattin- gen, omtrent Staats- en stamboekbemoeie- nis, weder eens scherp tegenover elkan- der staan en zullen in het volgend nummer deze opvattingen eens onder de loupe be- kijken. KWIK. MI3HANDELING. Na een korten hu:srlijken twist werd Maandagmorgen te ongeveer half acbt de arbeiderL. teSt Jacob bjj Roermond dermale door zijn achoonjoon H mishandeld, met een mes, dat de man eenigen tijd later aan de bekomen verwondingen overleed. De politie heeft den 20-jargen schoonzoon ge- arresteerd en hei ft een groot, met bloed bevlekt mes in beslag genomen. DE VERGIFTIGINGSZAAK TE DEN HAAG. De officier van Justitie heeft een on- vexwijld gerechtelijk vooronderzoek ge- last tegen mevr. Q., echtgenoote van den door vergif om het leven gekomen ka- pitein der militaire administratie in Den Haag. als verdacht van mededaderschap of medeplichtigheid aan het misdrijf, ter zake waarvan majoor Dr. G. zich, zooals men weet, in voorloopige hechtenis be- vindt. Na een langdurig verhoor op Don- derdag j.1dat bijgewoond werd door den door haar gekozen raadsman, Mr. H. N. J. C. van Meerten te 's Gravenhage, kon mevr. Q weer vertrekken. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 18 -jarige glazenwasseher B., die Donderdag j.l. in een school te Leiden uit de ringen was gevallen en met een gebro- ken halswervel in het Academisch Zie- kenhuis ald'aar werd opgenomen, is aan de bekomen verwondingen overleden. DIEFSTAL IN EEN BIOSCOPE. Zondagnacht is in de Passagebioscope op den Nieuwendijik te Amsterdam de brandkast opengebroken. en de inhoud meegenomen. De daders hebben zich ver- moedelijk laten insluiten. i De insluipers hebben den sleutel van de brandkast gevonden en daarna de deur der brandkast geopend. De binnenlkast is daarop met een breekijzer geforceerd. Een bedrag van ongeveer f 1600 wordt ver- mist. BANDIETEN. I Donderdagnacht werd d;e landlbouwer i V. onder de gemeente Fijnaart gewekt 1 door geklop op de deur. Op zijn vraag met wie hij te d'oen had, werd hem geant- 1 woord: politie". Toen V. daarop de deur opende, stond hij tegenover -een gemas- j kerd persoon, die een revolver op hem richtte en hem dreigde te zullen neerschie- ten, zoo hij hem geen geld gaf, aldus de ,,'s-Hert. Crt." Hevig ontsteld overhan- dig.de V. hem een bedrag van f 100, waar- op de bandieten er stond er buiten nog een op waoht ijlings de beenen namen. RUZIE. Terwijl de larudbouwer Arn. Welten te Kessel op zijn land aan het aardaopelen- pooten was ontstond er ruzie tusschen hem en den vroegeren pachter W. K. Deze sloeg hem met een hark neer. Na zijn daad gepleegd te hebben ginq K. ge- neeskundige hulp halen en meldde zich vervolgens bij de politie aan. De toestand van het slachtoffer is zeer ernstig. DOOD OPGENOMEN. De bijna 50-jarige vrouw van den land- bouwer Bongers te Lekkerkerk is Maandagmorgen, toen zij boter in den kel- der zou brengen, gevallen en dood opge nomen. OP SLAG GEDOOD. Het 11-jarige zoontje van den heer M. uit de Lindenstraat te IJmuiden is Zon- dagmiddag 3 uur op den Schoterweg te Velzen door een autobus gegrepen. De knaap werd op slag gedood. ZESTIEN KOEIEN IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN. Een hevige brand heeft Zaterdagmid- dag de boerderij van den heer L. Keizer te, Bedtim, g eh eel in asch geleqd. Om- streeks halfdrie is de brand door tot nu toe onbekende oorzaak uitgebroken. Spoedig stond1 het geheele gebouw ten gevolge van den hevigen Westerstorm in Iichte laaie. Het duurde eenigen tijd, voordat de brandweer ter plaatse was, zoodat er ten slotte aan blussohen niet meer te den'ken viel. Een zestiental koeien kwaim in de vlam- men om. Een paard en eenig ander vee, alsmede een gedeelte van het huisraad, werd en gered. AUTO TE WATER. Zondag is te Amsterdam een auto, be- stuurd door een dame, te Wassenaar woonachtig, achteruit van een brug over de Reguliersgracht in de Keizersgracht gereden. Het ongeluk is veroorzaakt, d'oordat de bestuur9ter bij het oprijden van de brug, toen zij in de eerste versnel- ling omgeschakeld had, den gastoevoer heeft afgezet, zoodat de motor stilstond. Zij heeft toen wel krachtig de handrem aamgezet, maar niettemin is de wagen achteruit van de brug af het water inge- reden. De portier van het Anthonie van Leeuwenihoekhuis, die het ongeluk zag ge- beuren, heeft zic'h onmiddellijk gekleed te water begeven en de inzittenden (de be- stuurster en haar broer) uit den auto ge- trokken. Voorbijgangers hielpen de beide d'renkelingen op den wal: zij bleken vol komen ongedeerd. De brandweer heeft den auto uit het water geheschen. TWEE MENSCHEN GEWOND. Het niet voldoende uitdraaien van een brandende petroleumkachel is Vrijdag- nacht oorzaak geweest, dat in een perceel aan de Johannes de Bekastraat te Utrecht een felle brand is uitgebroken. De bran dende petroleum van het toestel zette in zeer korten tijd het huis in lichten laaie. De bewoners, man, vrouw en twee kinde- ren, werden zoo plotseling door het vuur verrast, dat zij zich niet meer bijtijds langs de trap in veilig'heid konden brengen. De man vluchtte naar het dak, waarvan hij door de brandweer met behulp van een ladder naar beneden werd gehaald. De vrouw en de beide kinderen sprongen uit het raam en werden door burgers in een deken opgevangen. Alleen de vrouw kwam bij haar sprong te vallen, doordat een scheur in de deken ontstond. Zij be- kwam vrij ernstige verwondingen, terwijl ook de man eenige kwetsuren bekwam. De brandweer was het vuur vrij spoediq meester. VERBRAND. Op de Brusselsche jaarbeurs zijn drie in het Cinquantenairebank geplaatste stands van de afdeeling leder- en reukwaren ge- heel in de asch gelegd. Alleen dank zij het krachtig en zeer spoedig ingrijpen der brandweer werd een groote ramp voorkomen. ZWARE ONTPLOFFING TE DETROIT In het hoofdgebouw van de Eriggs Ma nufacturing Company te Detroit, die in hoofd'zaak onderdeelen van auto's faibri- ceert, heeft Zaterdag een ontploffing plaats gehad op een oogenblik, dat ei ruim 1000 mensohen in het gebouw waren. Doordien er in het gebouw groote voorraden verfstoffen waren, die in brand geraakten, was het reddingswerk zeer moeilijk. Volgens de eerste opgave zijn 20 men- schen gedood en 50 gewond. EEN GROOTE PAREL IN EEN ENGELSCHE OESTER. Aan de kade te Deal staat een klein koffiehuis, welks eigenaar zich erop toe- legt, de beste kwaliteiit W^hitstable-oesters te verkoopen. Dezer dagen haalde een chauffeur voor mevrouw Appleby, een groot lief.hebster van oesters, een dozijn, gelijk hij meer deed. Mevrouw Appleby beet, toen zij een van de oesters at, op iets hards, en ontdekte een parel, zoo groot als een erwt, aan de schelp vastqe- groeid. j De Londensche juwelier die d.e parel in een gouden ring voor haar dochter zet, heeft verklaar.d, dat het een kostbaar kleinood is. HAARWASSCHEN MET BENZINE EN PETROLEUMAETHER. In Vox Mediocorum schrijft G.: Het kwam me ter oore, dat in een druk- beklante first class kapperszaak te Am sterdam het haar der dames gewasschen wordt met benzine of met petroleum- aether, terwijl in de omgeving gas aan- wezig is. Ik vroeg den brandweercommandant, of deze bevoegd is, hiernaar een onder- zoek in te stellen en het gebrui'k van licht brandbare stoffen voor dat doel te ver- bieden. Het onderzoek is ingesteld. De kapper is door vriendelijke overreding ertoe ge- bracht, geen benzine of petroleumaether te gebruiken. De brandweercommandant schrijft me nu: ,,Dat een geval als door u gesignaleerd een uitzonderingsgeval is, acht ik onwaar- schijnlij'k. Door mij wordt overwogen, op welke wijze het gevaar verbonden aan dergelijke haarwassching ter kennis van het algemeen kan worden gebracht. Mo- gelijk, dat de vakbladen hierbij nuttig werkzaam zijn". Welke vakbladen hier bedoeld worden, weet ik niet; m.i. komen medische pharma- ceutische periodieken in aanmerking. De leizers hiervan kennen het gevaar van ben zine en petroleumaether en kunnen de dames in hun omgeving er op wijzen, dat zij haarwassching met petroleumaether of benzine moeten weigeren. GEMASKERDE ROOVERS. Drie gemaskerde roovers zijn, na de deur geforceerd te hebben, de woning van den landlbouwer Huismans op de Hoog heuvelsche Steeg te Osse binnengedron- gen. Na de lamp te hebben stukgeslagen, grepen zij den boer bij den keel en eisch- ten zijn geld, terwijl een der roovers hem met een jachtgeweer bedreigde. Huismans verzette zich hevig en be kwam daarbij verwondingen aan het hoofd. Hij schreeuwde zoo luid, dat de dieven vreesden, dat er hulp zou komen opdagen en het hazenpad kozen. Hun heele buit be stond uit een portemonnaie met ongeveer f 8. Van de daders is nog geen spoor gevonden. (Tel.) BEDRIEGELIJKE BANKBREUK. In het begin van deze maand werd een 1 winkelier te Soest in staat van faillisse- ment verklaard. Deze win'kelier was ver bonden aan het vliegkamp te Soesterberg, en dreef bovendien een zaak in rijwielen, radio-artikelen, taba'k, sigaren, enz. In den loop dezer maand kwamen de politie klachten ter oore, dat de winkelier, vooral des nachts, goederen, uit zijn failliete zaak aan partioulieren leverde. Een onderzoek werd ingesteld, met het resultaat, dat een groot aantal artikelen te Soest en De Bilt bij burgers in beslag werd genomen, Op- gespoord werden o.a. rijwielen met onder deelen, radio-artikelen, meubilair, enz. Verschillende dezer goederen werden in den grond terug gevonden. De winkelier is gearresteerd en ter beschikking van den commandant van de luchtvaartafdeeling te Soesterberg gesteld. ONDER HET ZAND BEDOLVEN. Vrijdag is, bij het spelen op het terrein' achter de Jan van Galenstraat, een negen- jarig jongetje onder het zand bedolven ge- raakt. Eenige jongens hadden een kuil gegraven en zouden dien weer dicht- gooien. Bij dit werk kwam een der kin deren onder het zand. Dadelijk werden pogingen in het werk gesteld om het ventje te bevrijden. Toen dit tenslotte was gelukt, was de jongen reeds overle den. EEN WAAGHALSJE. Te Canterbury is een meisje van 15 jaar tot aan den top van een fabrieksschoor- steen van M. hoogte geklommen, ten aanschouwe van haar moeder en haar zus- ter en een groot aantal geburen, en weer heelhuids beneden gekomen ook. Een steeplejack", iemand, die torens en hoo- ge schoorsteenen repareert, had verteld, dat in Chicago een vrouw een dergelijk waagstuk had bedreven en had gevraagd of een meisje uit Canterbury dit ook zou durven. Top! zei de 15jarige Dorothy Baker en ze klom onvervaard, met den steeplejack, tot aan den top. Zenuwach- tig was ze heelemaal niet geweest, vertel- de ze, op den beganen grond terugge- keerd, alleen eventjes duizelig, toen ze naar beneden had gekeken, maar dat was weer overgegaan toen ze naar boven ge keken had. Het was wel erg winderig boven, maar ze had ook een prachtig uit- zicht gehad. Wel was het erg vermoeiend, maar ze zou het toch best nogeens willen doen. De schoorsteen was nog 6 M. hoo- ger dan die van Chicago, vertelde de steeplejack, die een en al lof was over het waag'halsje. WAAGHALZERIJ. De zwemmer Lam/berg uit Altona zou het bewijs leveren, dat hij een geoefend duiker was. Het vorige jaar had hij met sueces een sprong van een 37 M. hoogen toren in de Elbe gemaakt. Ditmaal sprong hij van een 54 M. hoo- ge kraan in de rivier. Hij moest zijn waag stuk evenwel met den dood bekoopen. DOOR EEN VALSCHERM AAN DEN DOOD ONTSNAPT. De vlieger-luitenant Greig van de ko- ninklij-ke luchtstrijdkrachten heeft van een hoogte van 3000 M. met een valscherm een landing gedaan en is behouden op den grond terecht gekomen. Greig was te Kenley met een gevechts- vliegtuig, een eendekker, opgestegen, om een bijzondere proef te doen. Plotseling zag men, dat hij geen controle meer over bet V'liegtuig had'1, dat met een ontzettende snelheid naar beneden cirkelde. Eenigen tijd zag men Greig wanhopige doch vruch- telooze pogingen doen om het vliegtuig weer in zijn macht te krijgen. Een paar seconden later, toen het vliegtuig als een steen scheen te vallen, zag men den vlie- ger er uit springen, doch tot groote ver- lichting van de toeschouwers, zag men het valscherm zich ontplooien en bereikte de vlieger veilig den grond op 3 K.M. af- stand van het punt, waar hij onoestegen was. Het vliegtuig was verscheidene mi- nuten vroeger neergekomen en ging in vlammen op. OP DE GIRAFFENJACHT. De heer Ketch, opperjager van de firma L. Ruhe -uit Alfeld, heeft een en ander ver teld van de wijze, waarop hij de vele die- ren, welke te Rotterdam uit Dzjibonti zijn aangekomen, had gevangen. Het is een spannende jacht geweest, vol moeilijkhe- den en gevaren. Tot dusver aldus de heer Ketch, die de geheele jachtexpiditie heeft geleid en de dieren op hun reis heeft vergezeld en verzorgd werd uitsluitend in Rhodesia en in Oeqanda op giraffen gejaagd. Voor de eerste maal heb ik nu eens een giraffenjacht op de hoogvlakten van Abessinie ondernomen. Negen maan- den lang hebben mijn helpers en ik in het afrnattende klimaat gezwoegd. Van de in- boorlingen kregen wij maar weinig hulp en het zware werk kwam bijna geheel op de blanken neer. »Na heel wat avonturen is het ten slotte gelukt een geschikt ter rein te vinden. Een terrein van 3 kilo meter in het vierkant werd met doornha- gen afgezet en moest als val dienst doen. Dit op zich zelf was al een heel karwei. Toen de doornhaag klaar was kon de eer ste groote drijfjacht worden georgani- seerd. In het begin ging alles goed. Het geliukte ons meer dan 60 giraffen op te ja- gen en in de kraal te drijven. Wij wensch- ten ons al geluk met dit resultaat, want het is nog nooit gelukt, zooveel giraffen in een vangst bij elkaar te krijgen. Maar jawel. Nauwelijks waren de dieren bin- nen de omheininig, of een ziet er kans, door de palissaden heen te breken en al de andere gingen er in razende ren ach- teraan en zoo stonden wij vrij beteuterd in een leege val te kijken. Met onuitputte- lijk geduld is er opnieuw op uit getrokken, maar zulk een mooie vangst hebben wij niet meer gehad. Het is heel moeilijk de diieren, welke in kudden van 20 a 30 stuks leven, te naderen. Hun aanvoerder staat urenlang onafgebroken op post en bij het minste onraad gaan zij er van door. Daar bij komt, dat 't levend vange-n van de dieren ook al heel moeilijk is. Zij hebben slechts 7 wervels in hun lange halzen. Als je een lasso om hun nek werpt, zijn ze spoedig gestikt. Het eenige is te trach- ten de lasso om het achterlijf te krijgen, maar dat is een heele toer. Wekenlang hebben de jagers te paard 't woeste berg- gebied doorkruist. Tengevolge van de vele hevige regenbuien waren groote kui- len ontstaan. waardoor de paarden her- haaldelijk struikelden. Een van de jagers is niet minder dan elf keer met zijn paard over den kop geslagen. De hitte was on- dragelijk. Tot overmaat van ramp werd de expe- ditie door een vliegenplaag overvallen. Kwaadaardige horzels vielen de lastdieren aan en vele zijn aan de steken bezweken. Hooge koortsen, uitputting en ontberin- gen zijn de expeditie niet gespaard geble- ven. Vier inboorlingen werden ziek en stierven. De jacihtexpeditie heeft in die 9 maanden niet minder dan 40 paarden, 35 muilezels en 20 ezels verloren. Ten slotte is het gelukt vijf jonqe giraf fen te pakken te krijgen en in de kraal op te sluiten, bij alle andere dieren, welke in- middels waren gevangen. Toen kon einde- lijk de terugweg naar Addis Abeba wor den aangevangen. Deze tocht heeft on geveer 2 maanden in beslag genomen. Met de gevangen dieren kon men slechts heel langzaam vooruit komen; bergen van over de 4200 meter moesten worden over- getrokken. Onderweg zijn 3 van de 5 gi raffen bezweken. Van Addis Abeba naar Dzjibonti, de havenstad. was de reis ge- makkelij'ker en daar kon eindelijk de ge heele buit worden ingescheept op de ..Franken". In Marseille is een klein gedeelte van de vangst gedebarkeerd. Aangezien de dieren over het algemeen beter tegen een zee- dan tegen een spoorreis kunnen, heeft men hen zooveel mogelijk naar Rotter dam vervoerd om de treinreis voor hen te bekorten. IS VERKOUDHEID TE VOORKOMEN? In het .Journal of Hygiene" komt een studie voor van drie Engelsche geleerden, Ferguson, Davey en Topley, over de vraag of men verkoudiheid kan voorko men, door zich in te laten snuiten met een vaccin, bereid uit bacterien, die bij ver- koudheid in den neus en de keel worden gevonden. Hoewel het resultaat der proeven, zoo als straks zal blijken, qeheel negatief is geweest, is het toch de moeite waard ze te vermelden, omdat deze verkoudlheid- vaccins in Engeland en Amerika veel ge- bruikt worden, en het dus een quaestie van tijd is, dat ze ook hier burgerrecht verkrijgen Uit het artikel blijkt, dat het vaccin van geen nut is geweest, ja eerder zou men uit Be meegedeelde getallen de conclusie kun nen trekken, dat het vaccineeren tegen verkoudheid de patienten meer gevoelig had gemaakt voor deze ziekte. Intusschen zijn de verschillen tusschen de twee groepen van gevaccineerden en niet-gevaccineerden niet zoo heel groot en zij kunnen misschien op het toeval berus- ten. Wel is merkwaardig. dat een zelfde resultaat ook in Amerika is verkregen bij twee opgezette statistieken. Men zou nog kunnen denken, dat speciaal zij die gevoe lig voor verkoudheid waren, zich hadden laten vaccineeren, maar dit bezwaar geldt niet voor deze Engelsche statistiek, daar iNGEZONDEN MEDEDEELINGEf De meeste huidikwalen zijn Mnderlijik, doch krabbeai verergert de kwaal. Onmiddellijke verlichtiug- wordt echter verkregen bij aan- weniding van Foster's Zalf, em bij voortgezeft g-ebruiik verdwijmt de huidaandoendnig. Foster's Zalf wordt sedert jarem aanbevolen. Foster's Zalf is atom verkrijgibaar a f 1.75 per dioos, 1.per tube. 8 hiermee vooruit rekening is gehouden. De schrijvers eindigen hun artikel met de hoop uit te spreken, dat er binnenkort een beter middel tegen deze lastige kwaal zal worden gevonden; uit hun statistiek blijkt nog eens, boe lastig zulke herhaalde Iichte infecties voor de patienten zijn. Ignoramus is niet hetzelfde als ignorabi- mus. UITROEIiNG VAN WALVISSCHEN. In de kringen van walvischvaarders is men het gewoonlijk niet eens met de popu- laire opvatting dat de walvisch tot de diersoorten behoort, die met uitroeiing be- dreigd worden .Daar is men van meening dat er genoeg wateren oveiblijven waar deze dieren, wanneer zij te sterk vervolgd worden, een toevlucht kunnen vinden. De intensieve wijze waarop de Noorsche wal- vischvangstmaatschappijen echter thans in de Ross-zee haar bedrijf uitoefenen, heeft in Australie en Nieuw-Zeeland ongerust- heid gaande gemaakt. Men bexekent, dat op het. oogenblik elk jaar 1500 walvis- schen in de Ross-zee gedood worden. Thomson, een van de bekende natuur- historici in Nieuw-Zeeland, meent dat een slacbting op zulk een groote schaal niet voort mag gaan. Walviscbvangst binnen matige perken is natuurlijk geoorloofd. maar voortzetting van d.e tegenwoordige operaties in de Ross-zee zou, volgens hem. beteekenen, dat de walvisschen daar in zeer korten tijd uitgeroeid zullen zijn. HULST. Huwelijks-aangiften. 2 Maart. Leon Fran* Marie Dias, oud 23 j., jm en Josephina Johan na Esseling, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Maart. Leoii Frans Marie Dias, oud 23 j., jm. en Josephina Johanna Esseling, oud 25 j., jd. Geboorten. 1 Maart. Petrus Ludovicus, z. van Albertus Timmerman en van Elodia Maria Piessens. Willy Alphons, z. van Joseph Meijs en van Virginia O. F. Peeters. 2 Maart. Elisa Sylvia, d. van Johannes F. de Bruijn en Van Anna Maria de PuijsseLeyr. 24 Maart. Joanna Sentina, d. van GiUes Janse en van Hubertina Joanna Augustina Adriaenssens. 28 Maart. Johannes Frederdk Marie, z. van Aloijsius Jacobus P. Roovers en van Elizabeth Koemans. Overlijden. 5 Maart. Petrus Comelissens, oud 75 j., z. van Theodorus en van Maria Ca- tharina Verniaelen. 17 Maart. Petronella Ja cobs Lossie, oud 48 j., eohtg. van Ludovicus de Cauwer. Victor de Bruijn, oud 65 j., echtg. van Maria Ludovica Mul'ler. 29 Maart. Antoon Joseph Jan Marie Ferdinand van de Ven, oud 11 j., z. van F. F. J. B. van de Ven en van A'. M. H. A. J. A. Bluijssen. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 27 April, 2 uur. Vreemd Bankpapler, Duitsch 59,20 Fransch 9,75 Belgisch 34,70 Oostenrgksch (per iOOsch.)35,10 59,25 9,80 34,75 35,15 SCHEEPVAARTBEWEGING. Van Ter Neuzen: 26 April. Eng. s.s. CLAN- WOOD, 1244, ledig, R'dam. Van Sas van Gent: 25 April. Eng. s.s. IN- VERESK, 855, ledig, Antwerpen. Van Riemen: 26 April. Duitsch s.s. NORD ATLANTIC, 2790, restant, Hamburg. Voor Gent: 25 April. Eng. s.s. LOCHEE, 542, kolen, New-Castle; Eng. s.s. YEW- MOUNT, 393, ledig, Goole; Deensch s.s, SKODSBORG, 850, kolen, Leith; Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., Londen; Eng. s.s. HARFRY, 438, ledig, Londen. 26 April. Lett. s.s. LATVYA, 242, ledig, Antwerpen. Van Gent; 25 April. Eng. s.s. CONIS- CRAG, 152, cement, Londen. 26 April. Duitsch s.s. JULIUS SCHIND- LER, 1517, ledig, Houston; Eng. s.s. WEN- NING, 377, stukg., Goole; Eng. s.s. OLIVINE, 337, stukg., Britonferry; Duitsch s.s. EL- FRIED CHARLOTTE BECKER, 378, fosfaat, Kiel; Eng. s.s. THERESE, 697, ledig, Goole; Eng. s.s. EBBRIX, 204, ledig, Kingsley; Eng. s.s. LOWTHER CASTLE, 2704, gem., Ant werpen; Noorsdh s.s. VILMA, 795, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. DEMPSTER, 286, ijzer, New-Castle; Noorsch s.s, NOREG, 866, ledig, Danzig. A. C. LENSEN'S STOOMVAART MAATSCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. MAGDALENA in lading te Ro- sario. s.s. HELENA in lassing te Marseille, s.s. TERNEUZEN van Santa Cabal- lo naar Rotterdam passeerde 26 dezer Quessamt. ZEE V AARTMAATSCHAPPI) „SCHELDESTROOM". Directie: T. L. L. NOLSON. s.s. SCHELDEDAM 650 ton vertrok- ken van Seaham naar Newlyn. s.s. SCHELDESOP 750 ton, vertrok- ken van Blyth naar Hayle. s.s. SCHELDESTROOM 1500 ton. van Antwerpen naar Grange mouth. s.s. SCHELDEDIJK. 7500 ton. te Ant werpen. s.s. SCHELDESTAD 8000 ton. van Calcutta naar Bombay, s s. SCHELDEPAS 8500 ton, vertrok- ken van Colombo naar Calcutta.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 3