ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANOEREN. No. 8059. Woensdag 27 April 1927. 67® Jaargang. Aankondiging. lgaager ABONNEMENTSPRIJS: (Art. 31, le lid en art. 33 der Dienstplichtwet smaakt ah room wegen en voetpaden met de koostwerken. BINNENLAND. FKUILLETON. 1NGEZONDEN MEDEDEELIN GEN Burgemeester en Wethouders van ZAAM- SLA.G, brengen ter a'gemeene kencis, daL te tegir nenop Maandag 16 Mei 1927 vanwege de gemeente een algnneece ep nem ng zal worden gehouden an de Zaamslag, 25 April 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd. JOB DE FE1JTER Pz Burgemeester, J. C. EIJKE. Wnd. Secretaris HDLD1G1NG MGR. NOLENS. Maandag heeft in Den Haag een open- Ijjke hu'diging van mgr. Nolens plaats gehad naar aanleiding van zijn 40-jarig priesterjnbi'eum. BehaDe het comite wa en aanwezig ten aanta1 ministers en de oi d Minister Van Karnebe. k, leden van den Raad van State, verscheidere gezanten, Kamerleden en oud Kamerl den van ver sehillende richting, amhtenaren van ver schil'ende departementen etz Namers het cimite werd het woo d gevoerd dorr den onder-vorrzit'er, Mr. B. M. Bti'gcr, burgemeester van Venlo, de geboorteplaa's van mgr Nolens, daar de voorzi'ter van het huld:girgscomite tot zijn leedwezen op medisch advies niet aanwezig kon zijn. Aangeboden werd een buste van den jubilaris (van Toon Dupuis) vergezeld door een album met de namen der gevers. Daarna bracht Minister De Geer hulde voor wat de heer Nolens geiaan heeft op internationaal gebied en meer dan 30 jaar in de Kamer. „Men kan met eenig recht zeggen, zoo zei de Minister o. a dat meer dan in eenig ander land in het onze gedurende de laatste tientallen van jaen prlitiek is gevoerd Nolens Volens. En dit niet wegens zeker sceptlcisme lij onze rtgeerders, ot weg 'us den flegmat'eken aard van ons volk. maar ingevo'ge den grcoten inv'oed, die er uitging van den huidigen jubilarisvan zijn fijne scherpzinnigheid, zijn nuchter verstand, zjjn benjjdbare zelf eheerschicg, de diepe kencis van zaken, waarvan hij bjj zijn parlementaire werkzaumheden blijk gaf De jubilaris zei in zijn antwoord, het te betreuren dat er geen gelegenheid is voor di cussie; anders zouden er nog wel eenige opmerkiDgen zijn te maken (gelach) Hp dunkte voor de buste en voor de g sproken woorden. Maar de groots'e hulde is voor hem de aanwezigheid van zooveel personen van aMerlei rang en afkomdig uit alie deelen van het land. Van de daarra geboden gelegenheid i m den jubi'aris te complim ntueren, werd het eerst gebruik g maakt door Prins Hendiik EEN TIJDSE1N. Wg vernemen dat ten telegraafkantore te 's Gravenhage een klok is geplaatst. waa'mede met ingang van Woensdag 27 April ieder geheel uur, w. arop dit z nder bezwaar mogelijk is, een tijdsein zal wor den gegeven door middel va den radio tele- foniezender voor den zakelijken cm oep uit het Engelsch door NORMAN VENNER. 29) Vervolq.) ,,Dat is nou t eerste verstandige woord waar die vent zich aan bezondigt. Als ze die wil bepraten die laatste twee zin- nen dan zal ik er! Dan bepraat ik ze net zoo lang tot er geen sbukje meer van overblijft. Poe, een mooie verloving. 't Heeft meer van literaixe of debatings- club a deux dan van een liefdes-verhou- ding tussohen twee doodgewone men- schen. 't Zou mijn smaak niet zijn!" Hij sloeg het boek met een slag dioht, stak zijn pijp op en leunde in zijn stoel achterover. Van zijn plaats aan het kleine tafeltje had hij een prachtig gezioht op het prank. En wat hij zag was volmaakt. Eerst het groote grasveld, warm-groen in het gouiden ochtend-zonlicht van een echt- zomerschen dag en in de verte lila-blauwe sohaduw-strepren van het donkarder groen van ihet bosch. En weer, zooals trouwens, altijd, wanneer hij stil zat. gingen zijn ge- dachten naar Olivia. Maar nu kwam er een gevoel van wanhoop bij hem op. Ze was niet voor hem. Dit was haar milieu, in zoo'n omgeving hoorde ze thuis. In alles, wat hij om zich heen zag. de statige rust, de van-zelf-sprekende welgeordend- heiid van een landgoed als dit en de schoonheid van het tot in alle details ver- zongd-zijn van huis en park vond hij iets van haar terug. Niet dat hij een declasse of van een maatschappelijk standpoint gezien ,,onmo- gelijk" was. Zijn familie was missohien even oud als de hare, maar de Laytree's waren nooit honk-vast geweest. Ze had den altijd een soort van aangeboren be- hoefte gehad om te reizen en te trekken, mieuwe ding en te zien, nieuwe landen te bezoeken, ontdekkingien zoo mogelijk! te doen. Ongedurige en voor het grootste gedeelte on-staibiele menschen edhte zwerversnaturen, die zich zoo lang uitgeleefd hadden tot Jeremy Lay tree, oud. flin,k in de dertig. de eenige overge blevene van de eerstijids qroote familie was. ,,De laatste spruit van een roemrijk ge- slacht", overpeinsde hij met zijn oogen heel in de verteMaar ondanks dat voel iik me hier niet op mijn gemak. In 't begin leek 't een goeie mop, maar 't is geen goeie mop, om den dooien dood niet1 Olivia uitgezonderdjanatuur- lijk. Die heeft me gekust of ik heb haar gekust hoe het gegaan is weet ik wa- rempel niet meerdat heb ik tenminste gehad. Maar haar eraan houden kan ik iuietniemand kan ik ergens aan hou den. Ik ben niets, een imitatie, een surro- gaat, iemand, die gebruikt wordt om de plaats van het echte artikel zoolang open te houden. O, ik wou dat ik overal anders zat, dan juist hierWeggaan. dat is het eenige Maar bij 't zich indenken van die ge dachte tot daad voelde hij, dat het hem strijd zou kosten voor het zoo ver was. ,,Jaik ga weg", ging hij voort, ,,maar hoe moet 't dan met dien kerel, dien Shane! Elk oogenblik kan die voor mijn neus staan. Misschien is t een geschikte vent. Maar 's met Olivia er over gaan praten". Want ondanks zijn hals-over-kop naar huis komen, dien vorigen dag. was het hem niet gelukt, Olivia onder vier oogen te spreken te krijgen. 't Leek wel. of ze hem opzettelijk ontweken had. Maar dat zou haar dien ochtend niet lukken uit- l praten, dat was het eenige. En dus ging hij op jacht. Na een mimuut of vijf zoe- ken vond hij haar in de bibliotheek met een grooten bos rozen en een kristallen vaas voor zich. Bij de deur bleef hij staan om het tooneeltje te bewonderen. Wat haar gddachten ten opzichte van dien kus en het gesprek daarna ook mochten zijn omtrent den staat van zijn gevoelens ver- keerde hij geen oogenbli'k in twijfel. H-'j hield van haar; op een doodgewone, onge- compliceerde, voor nu-en-altijd manier hield hij van haar. Bij het zien van dat donkere kopje over de warm-gele en zacht-zalmkleurige rozen voelde hij zijn hart kloppen. Daar voor hem stond hei meisje, dat voor hem ,,de vrouw was; hij had het geluk gehad haar te ontmoeten, er. wat er ook mocht gebeuren, wat er in de toekomst ook voor hem weggeleqd was, aan t feit, dat hij haar liefhad, verander- de dat niets. Zijn liefde voor haar was een van die gevoelens, die van het eerst oogenblik af en voor altijd en altijd waar zijn. Ze keerde zich om. Daar zag ze hem. ..Luilak!" ..Absoluut niet Van vanmorgen acht uur ben ik een en al actie geweest. Ik ben in mijn kamer op een paar van die griezel- gadichten aan 't zwoegen geweest". ,,0dus je bent besloten niet te sta- ken?" Hoorde hij goed! t Leek warempel of er in den toon waarop ze die vraag deed een klein ietsje teleurstelling doorklonk. .Waarachtig wel. Maar t is tot een COURANT De Burgemeester van l'ER NEUZEN maakt bekend, dat de verlofgaugers van de hieronder vermelde lichtingen, korpsen en korpsonderdeelen in 1927 voor herhalingsoefeningen in werkelijken d'enst moeten komen. kennifgeving plaats hebben, voor zoover dit niet reeds is gesehied. Aan hen, die als KORPSEN EN korpsonderdeelen. Datum van opkomst en datum van vertrek. 5e, le, 124 September 8—24 September 124 September 8—24 September INFANTERIE. (Zie ook hieronder bij »Wie ook en wie niet moeten opkomen.") Lichtingen 1922 en 1924. Regiment Grenadiers, Regiment Jagers, 2e 3e, 4e 5e, 6e, lOe, 13e, 14e, 15e, 16e, ITe, 21e en 22e Regiment Infanterie. De onderofficieren De korporaals en soldaten uitgezonderd een aantal soldaten, die eenigen tijd vroeger of later moeten opkomen Lichting 1921. 16e en 21e Regiment Infanterie De onderofficieren De korporaals en soldaten uitgezonderd een aantal soldaten, die eenigen tijd vroeger of later moeten opkomen Lichtingen 1921, 1922 en 1924. 7e, 8e, 9e, lie, 12e, I8e, 19e en 20e Regiment Infanterie De onderofficieren De korporaals en soldaten uitgezonderd een aantal soldaten, die eenigen tijd vroeger of later moeten opkomen WIELRIJDERS. Zie ook hieronder bij »Wie ook en wie niet moeten opkomen Regiment Wielrijders. Lichtingen 1921 en 1924 De onderofficieren De korporaals en soldaten KORPSEN EN KORPSONDERDEELEN. Datum van opkomst en datum van vertrek. RIJDENDE ARTILLERIE. Lichting 1924. - 11 Augustus—3 September of Onderofficieren -- -• ~r Korporaals en soldaten 29 Augustus—21 September IS Augustus3 September of 5—21 September TREINAFDEELINGEN VAN DE ARTILLERIE-BRIGADES. Lichting 1924. Treinafdeeling He artillerie-brigade Onderofficieren Korporaals en soldaten Lichtingen 1921 en 1924. 12 Alei4 Juni of 1—24 Sept. 19 Mei—4 Juni -27 Augustus -27 Augustus 29 Augustus—21 September 521 September HOSPIT A ALSOLDATEN (Zie ook hieronder bij »Wie ook en wie niet moeten opkomen".) le Comp. Hospitaalsoldaten Lichtingen 1921, 1922 en 1924. (uitgezonderd de ziekenverplegers) De onderofficieren 4 1- 11 De korporaals en soldaten 2e Comp. Hospitaalsoldaten Lichtingen 1921, 1922 en 1924. (uitgezonderd de ziekenverplegers) De onderofficieren De corporaals en soldaten 3e en 4e Comp. Hospitaalsoldaten Lichtingen 1922 en 1924. (uitgezonderd de ziekenverplegers) De onderofficieren Dp korporaals en soldaten CA VALERIE. Ie en lie Regiment Huzaren Lichting 1920. Alleen de diensplichtigen, die op 1 October 1927 tot de treinafdeeling van een artillerie-brigade komen te behooren Lichting 1923. -27 Augustus of -24 September -27 Augustus of -24 September 124 September 824 September -24 September -24 September Versehillende tijdstippen vroegste opkomst 14 Maart laatste 14 November Vertrek 13 dagen (onderofficieren 20 dagen) na opkomst ■^UeerTde "postduivenverzorgers De Roomsch-Katholieken onder hen 15 17 Augustus 16—17 Augustus 2—26 Mei Juli, Augustus of Personnel voor veldeskadrons of voor eskadrons wielrijders Lichting 1924. De paardenverzorgers (uitgezonderd hen, die de eerste oefening hebben volbracht bij het Remontedepot) September Vertrek 24 dagen (onderofficieren 31 dagen) na opkomst VELDARTILLERIE. 6e Regiment Veldartiilerie Lichting 1921. De onderofficieren De korporaals en soldaten Lichtingen 1921 en 1924. 27 Juni16 Juli 4-16 Juli De dienstplichtigen van alle regimenten Veldartilierie (jitgezonderd de hierboven bedoelden) Versehillende tijdstippen vroegste opkomst 7 Maart; laatste opkomst 7 Nov. Vertrek voor lichting 1921 13 dagen (onderoff. 20 dagen) na opkomst voor lichting 1924 17 dagen (on deroff. 24 dagen) na opkomst Versehillende tijdstippen vroegste opkomst 7 Maart; laatste opkomst 3 Nov. Vertrek voor lichting 1921 13 dagen ((onderoff. 20 dagen) na opkomst voor lichting 1924 17 dagen (onderoff. 24 dagen) na opkomst VESTING-ARTILLERIE. I Versehillende tijdstippen: vroegste opkomst 25 April; laatste opkomst 21 Nov. Vertrek 17 dagen (onderoff. 24 dagerr) na opkomst, KUST-ARTILLERIE. Versehillende tijdstippen: 1 vroegste opkomst 21 Maart; laatste opkomst 10 Oct. Vertrek voor lichting 192113 dagen i (onderoff. 20 dagen) na opkomst I voor lichting 1924 17 dagen (on- deroff. 24 dagen) na opkomst LUCHTDOEL-ARTILLERIE. Korp, Luchtdoel-artillerie. De dienstplichtigen van alle treinafdee- lingen, uitgezonderd de hierboven bedoelden Lichtingen 1921 en 1924. Regimenten Vesting-artillerie Regiment Kust-artillerie Lichtingen 1921 en 1924. Lichting 1921. De Onderofficieren De korporaals en soldaten Lichting 1924. De onderofficieren De korporaals en soldaten 427 Augustus 1127 Augustus 25 April—18 Mei 2-18 Mei PONTONNIERS EN TORPEDISTEN. Korps Pontonniers en Torpedisten, Lichtingen 1921 en 1924. le Compagnie Pontonniers De onderofficieren De korporaals en soldaten 2e Compagnie Pontonniers De onderofficieren De korporaals en soldaten Lichting 1924. Compagnie Torpedisten De onderofficieren De korporaals en soldaten GENIETROEPEN. Regiment Genietroepen I24 September 8—24 September 4 27 Augustus II—27 Augustus 27 April 20 Mei 4—20 Mei Ie Bataijon Lichtingen 1921 en 1924. lie Bataijon Lichting 1921. Versehillende tijdstippen vroegste opkomst 2 Mei laatste opkomst 19 Sept.; Vertrek 17 dagen (onderoff. 24 dagen) na opkomst Opkomst in Juli, Aug. of Sept. Vertrek 17 dagen (onderoff. 24 dagen) na opkomst. WIE OOK EN WIE NIE MOETEN OPKOMEN Behalve de hierboven bedoelde dienstplichtigen moe ten aan de lierhalingsoefenivgen in 1927 ook deelnemen dienstplichtigen, die in 1924, 1925 of 1926 zijn ovei- geplaaUt en in verband hiermede in die jaren geen herhalingsoefeningen hebben volbr cht. Dit is het geval met sommige dienstplichtigen van de lichting 1920, behoorende tot de infanterie van de lie en de I Ye divi ie, tot de 3e en de 4e schoolcompagnie van het regime t wielrijders of tot de le en de 2e com pagnie hospitaalsoldaten, en voorts met eenige drenst plichtigen van de lichting 1921, behoorende tot de infanterie van de Ie en de Hie divisie of tot de 3c en de 4e compagnie hospitaalsoldaten. De herha lingsoefeningen van de hierbedoelde dienstplichtigen zullen 17 dagen duren voor de korporaals en sol daten en 24 dagen voor de onderofficieren. Voor al dezen zal de tijd van op' omst nader worden bepaald. Dienstplichtigen, die ten gevolge van uitstel van eerste oefening, vrijstelling van den dienstplicht of om een andere bijzondere reden de eerste oefening hetzij geheel, hetzij voor een deel, later dan den gewonen tijd hebben vervuld of nog zullen vervullen volbrengen de herhalingsoefeningen te gelijk met de lichting, met welke zij de eerste oefening hebben beeindigd of zullen beeindigen. Dit geldt ook voor dien-tplielrtigen, die de eerste oefening bij gedeelten in twee niet aansluitende tijdvakken moesten ver vullen, doeh die oefening nog niet hebben volbracht De overige dienstplichtigen, die de ec-rste oefening bij gedeelten in twee niet aansluitende tijdvakken hebben vervuld, volbrengen de herhalingsoefeningen te gelijk met de lichting, met welke zij bet eerste gedeelte van de eerste oefening hebben beeindigd. Dienstplichtigen, die de eerste oefening hebben aangevangen tussclren de inlijvingstijdvakken van de laatste ploeg eener lichting en de eerste ploeg der volgende lichting, doch voor 18 October 1919, worden ten aanzien van de herhalingsoefeningen gerekend te behooren tot eerstbedoelde lichting, tenzij zij door onderbreking van de eerste oefening deze hebben beeindigd te gelijk met een ploeg eener volgende lichting. Aan de herhalingsoefeningen wordt met deelgen men door a. de dienstplichtigen van de lichting 1921, die zijn overgeplaatst bij de regimenten infanterie van de lie en de lVe divisie dan.wel bij de le of de 2e compagnie hospitaalsoldaten, nadat zij bij het leger- onderdeel, waartoe zij in 1926 behoorden, krachtens het Koninklijk besluit van 8 April 1926, no 6, reeds herhalingsoefeningen hadden volbracht; b. de dienstplichtigen, die tot de administratie troepen behooren en wier eerste oefening langer dan 81 maand heeft geduurd. c. de dienstplichtigen, die bij de Luchtvaart- afdeeling werkzaam zijn op burgerreclitelijke arbeids- overeenkomst en voor wie deze afdeeling ook de mobilisatiebestemming is. (Zie voorts hierna onder „Vrijstelling Dienstplichtigen, die de tweede herhaling-oefening zouden moeten volbrengen in het jaar, waarin zij ten gevolge van uitstel van opkomst, ziekte of om een andere bijzondere reden de eerste herhalings- oefening vervullen, volbrengen de tweede herhalings- oefening in het daarop volgeud jaar, VRIJSTELLING, ENZ. Vrijstelling van herhalings oefeningen genieten a. Zij, die elders wonen dan in Nederland, Belgie, Hannover, Westfalen en de Biinprovincie b. zij, die wonen in Belgie, Hannover, West falen, en de Rijnprovincie, voor zoover zij vodr den dag van opkomst bij bun commandant een verkla- ring inzenden, waaruit blijkt, dat zij meer dan drie uur gaans van de Nederlandsclie grens af wonen deze verklaring moet zijn afgegeven door het hoofd van het plaatselijk bestuur of van de politie of door een Nederlandsch consulair smb'si:::'" c. zij, die zieh tijdens ae nerhalingsoefeningen buitenslands bevinden ter uitoefening van de zee- vaart (hieronder niet begrepen de zeevisscherij); Het is wenschelijk, verzoeken om vervroeging, uitstel, of vrijstelling van herhalingsoefeningen of nopens opkomst in een andere garnizoensplaats door tusschenkomst van den Burgemeester in te dienen, die alsdan voor de opzending aan den Minister zorg draagt. RIJDENDE ARTILLERIE. Korps Rijdende Artillerie. Lichting 1921. 15 Augustus—3 September of Onderofficieren 1 1-19 September Korporaals en soldaten 22 Augustus—3 September of 719 September Lichting 1924. De onderofficieren De korporaals en soldaten Hie Bataijon Lichting 1921. De onderofficieren De korporaals en sol aten Lichting 1924. De onderofficieren De Israelietische onderofficieien De korporaals en soldaten MOTORDIEN ST. Schoolcompagnie van den Motordienst Lichtingen 1921 en 1924. De onderofficieren De korporaals en soldaten INTENDANCETROEPEN. 4—27 Augustus 11—27 Augustus 1—24 September 8 24 September 730 Juui 8—30 Juni 14—30 Juni 29 Augustus—21 September 521 September Comp. Intendancetroepen Lichtingen 1921 en 1924. Opkomst in Juni, Juli, Aug. of Sept Vertrek 17 dagen (onderoff. 24 dagen) na opkomst Dergelijke verzoeken kunnen ecbter slechts bij uitzondering worden toegestaan. VERGOEDING. Indien ten gevolge van het vert(lijf in werkelijken dienst van den opgeroepen verlofganger voldoende middelen tot levensonderhoud aan andere personen ontbreken of zouden komen te ontbreken kunnen deze personen een geldelijke vergoeding ontvangen. Hierbij komen alleen in aanmerking zy, die kost- winner zyn voor 1. hun echtgenoote 2. bun bloed- of aanverwanten in de rechte lime 3 hun andere bloed- of aanverwanten in den tweeden graad 4. hun pleegouders; 5. degenen, in wier onderhoud zij ingevolge rechterlijk vonnis moeten voorzien De vergoeding moet in het algemeen mondeling of schriftelijk door belanghebbenden worden aange- vraagd bij den burgemeester van de gemeente, waar de verzoeker woont. De aanvraag belioort, zoo mogelijk, ongeveer drie maanden voor de opkomst te geschieden. Ter Neuzen, 23 April 1927. De Burgemeester voornoemd, J. IIUIZINGA.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 1