fLAANDER Veiligheid en Volksgezondheid. SPORT. LANDBOUWBERICHTErt. 6EMEN6DE BERICHTEN. ARBEIDSONGEVAL. Er zijn si^aretten en er zijn Ma^rides-Sigaretten. Het verschil is de kwaliteit. J RECHTSZAKEN. Kerkstraai B 78 j JJ. Zaterdag viel tij'dens het opstapelen van zakken met slakkenmeel in de loads j der N.V. Aug. de Meijers Zonen alhier ecu stapel zakken omver e. geraakte de •werkman Joz. Pladdet daaronder. L)eze wercl in deerniswekkenden toestand er 5/an onder gehaaid. Zij-n eene been was j gebroken en het andere gekneusd, terwijl vermoed werd, dat hij ook inwendige kneuzingen had beloopen. Op medisch advies is hij haar het ziekenhuis ter ver- pleging overgebracht. DE BAZAR VOOR HET ORGELFONDS. ■Zoo was de laatste dag aangebroken van de baZar georqaniseerd ten behoeve van het orgelfonds voor het verkrijgen van een nieuw orgel in de Ned. Herv. Iterk alhier, want d'it fraaie kerkgebouw beeft inderdaad behoefte aan een naar de eischen van den tenqenwoordigen tijd in- gericht orgel. Meer en meer drong dan ook de ge- dachte naar voren om in die behoefte te voorzien, dochdaar was geld voor noodig en niet zoo heel weinig. wilde men inderdaad kunnen spreken van een orgel lietwelk in overeenstemming zou zijn met dit groote en fraaie kerkgebouw. Het plan was er. Besloten werd een jmaal in de drie maanden, een collecte te houden voor het orgelfonds. Toch zou het nog lang geduurd hebben eer men op deze •wijze het geld bijeen had gekregen. Er kwaim op andere wijze schot in de staak en toen Ds. Timmerman door de her- ziene regeling van tractementen der predb kanten in de Ned. Herv. Kerk in het ge net kwam van een belangrijk hooger sa- laris, deelde hij mede, dat (hij dit meerdere steeds zou schenken aan het Orgelfonds tot er een voldoend bedrag bijeen was, welk vorstelijk aanbod getuigt van zijn riefde voor het kerkgebouw en zijn arbeid. Dit bedrag was niet gering, daar het besluit van terugwerkende kracht was. Het fundament voor het orgelfonds wass biermede niet alleen gelegd doch kon men spreken, dat men aan de voltooii'ng was begonnen, daar, toen men besloten had de jsaak krachtig aan te pakken en een bazar voox dit doel* te Ihouden, reeds een bedrag van j 2160 bijeen was. De bazar dan, men heeft het verleden week zelf kunnen' constateerSn, was een volledig succes en de commissie mag met voldoening op haren arbeid terug zien. iederen avond was er in de lokalen van de Hervormde school een gezellige drukte. en toen Zaterdagavond om 10 uur Ds. Timmerman het podium betrad om de ba zar officieel te sluiten, was het in de aan- grenzende lokalen nog volop leven en ver ier, zoodat er haast geen doorkomen aan was. Ds. Timmerman zeide, dat het hem een bijzonder genot was aan het eind van deze bazarweek een kort slotwoord te mogen spreken, omdat de verwachting bij de ope nings rede uitgesproken, dat deze bazar goed zou slagen, niet alleen volkomen is bewaarheid maar zelfs glansrijk was ver- vuld. Het was een succesvolle, een genot- volle week, waaraan nog lang met dank- bare herinnering door alien op zal worden reruggezien. Geen enkele wanktank werd vernomen en er heerschte steeds een opgewekte stemming, zoodat deze sluitingsrede kan staan in het tee'ken der dankbaarheid. In de eerste plaats werd dank aan God ge- bracht, die deze dagen zulk prachtig weer heeft geschonken, en door Wiens onmis- foaren Zegen men zulk een flinke schrede is genaderd tot het doel van deze bazar. Zeker, men is er nog niet, doch de schoone tervaiungen, thans opgedaan, laten geen rwijfel over of onder Gods Zegen zal bin- nen afzienbaren tijd aller wensch in ver- wulling komen. Dank wordt aebracht in de allereerste -plaats aan de firma Van Nelle te Rotter dam voor hare belanqlooze toewijding en krachtige hulp waardoor men in staat was de koffie- en theesalon zoo gezellig in te arichten en, wat nog meer zegt, voor haat royaal aanbod om gratis voor de benoo- digde koffie en thee te zorgen, onder de ieiding van de heeren De Bruijn en mej. Breget, die gedurende de bazarweek steeds trouw op hun post waren om de be- zoekers van de producten der firma Van Nelle te doen genieten. Dank aan de dames en heeren, die zoo welwillend waren om de regelingscommis- sie te vormen en aan hen die bereid ge- vonden werden om gedurende deze dagen *n de lokalen te zijn om de bezoekers bij de diverse uitstallinqen de behulpzame hand te bieden, waardoor hun een woord van -hulde en bewondering voor hun ar- bei'd niet mag worden onthouden. Hun liefde en toewijding voor dit schoone doel, kan niet genoeg naar waarde worden ge- waardeerd. want zij waren de nijvere bijen die alles in zoo'n kort tijdsbestek tot eer) prachtig geheel wisten te krijgen. Dank werd gebrac'ht aan het bestuur der Hervormde school, dat haar lokalen afstond voor deze week en aan het onder- wijzend personeel voor haar gewaardeer- de medewerking. Ten slotte werd niet het minst dank ge- bracht aan de duizenden bezoekers, wier bezoek op hoogen prijs werd gesteld, want dat dnik bezoek was de onmisbare scha- Ikd voor het verkrijgen van dit prachtig -resultaat. De bezoekers hebben getoond, fret werk van alien te waardeeren en zij waren het die dag in dag uit zorgden voor de gezellige drukte in de diverse lokalen. TCortom et was een spontane uiting van liefde en toewijiding, een medeleven, dat lot groote blijdschap stemt. Wat betreft de verloting ten behoeve -van het orgelfonds, ook hier kan met wel- gevallen op worden terugqezien, want niet alleen de velen, die artikelen voor dit doel afstonden en er zelfs dagen van ar beid voor hebben opgeofferd, ook de koo- pers van loten hebben zich niet oiibetuigd gelaten. Dezen sluitingsdag niet medege- rekend, zijn er reeds meer dan 2000 loten verkocht. Het juiste finantieele resultaat van deze bazar kan nog niet precies worden mede- gedeeld, daar er nog onkosten moeten be- taald worden en anderzijds de ontvang- sten van den sluitingsldag nog niet bekend zijn, terwijl ook nog een aantal loten ver kocht moet worden. In elk geval deze week was een groot succes, dank zij de volkomen toewijding en belangloozen arbeid der commissieleden en van de da mes en heeren die hen ter zijde stonden, zoomede van de bezoekers en koopers en van hen die hun gaven en goederen heb ben geschonken. Het aantal bezoekers zal ongeveer 3150 hebben bedragen, terwijl de entree's. ver- kochte goederen, enz. ruim f 3400 bruto hebben opgebracht. Met hetgeen voor het orgelfonds reeds in de kas was zal er nu reeds meer dan f 6000 aanwezig zijn. Na nogmaals alien te hebben dank ge- bracht spreekt Ds. Timmerman een kort dankgebed uit en wordt gezongen vers 1 Waalkes, Noordstraat 71. Ter Neuzen. Kinderhan'dtasch, W. Riemens, Lange Kerkstraat 60, Ter Neuzen. Portefeuille met geld, Inspecteur van Politie, Ter Neuzen. Kinderportemonnaie zonder inhoud, P. K. Dees, Burgemeester Geillstraat 37, Ter Neuzen. Bril met kast, G. Klaassen, Noordstraat 93, Ter Neuzen. SOLISTEN-WEDSTRIJ 3. Op het Nationaal ConcoursteR tterdam mochten dezer dagen de heeren W. P. de Zwart te Sehoondijke (sjxophoon alto) ea M van der Boom te IJzendgke (p:ston) leden van den 5ond van mu iekvereenigingen in Z.-Ylaanderen W.D. den eers'en prijs verwerven. HOEK. Zaterdag werd door den architect den heer L. de Bruijne van Ter Neuzen te Philippine aanbesteed het bouwen van een landbouwschuur voor rekening van den heer L. Dumoleijn aldaar. INGEZONDEN MEDEDEELING. iiiu van Gezang 180, en ten slotte twee cou- pletten van het Wilhelmus. Hierna verkreeg een der commissie leden het woord, die wel uit naam van alien sprak, toen hij Ds. Timmerman dank bracht voor zijn ontzaglij'ken arbeid aan (deze bazar besteed, want Ds. Tim merman was de ziel van deze bazar, hij had er alles op gezet om deze te doen sla gen en daarom stemt het zoo tot groote vreugde, dat deze met voldoening op de dagen kan terugzien. Hij wil erkennen, dat hij oorspronkelijk sceptisch qestemd was, toen het idee van een bazar werd ge- opperd, doch hij moet getuigen, dat het inderdaad zeer goed gezien was om deze week te organiseeren, want er is uit ge- j bleken, dat er een opwekkend leven I heerscht in de Hervormde Gemeente van Ter Neuzen en hij hoopt, dat deze steeds zal blijven bestaan ook wanneer men op ander geibie*d n beroep op haar doet, want waar eensgezinldiheid iheerscht daar is kracht. Ten slotte bracht ook hij dank aan de jongelui die de commissie ter zijde stonden, en zich zoo goed van hun taak als verkoopsters en verkoopers hebben ge- kweten, waardoor het onmogelijk was, dat men met een droge keel de koffie- en theesalon verliet. Na een driewerf hoera voor Ds. Timmerman, waarmede alien spontaan in- stemden, eindigde spreker zijn meermalen door een gullen ladh onderbroken slot woord. Hiermede was het officieele einde van de bazarweek afgeloopen doch de bezoe kers bleven nog eenigen tijd in de diverse lokalen tot ook voor hen het klokje van gehoorzaamheid sloeg en het schoolae- bouw werd gesloten. COLLECTE EMMA-BLOEMPJE. Niettegenstaande er tegenwoordig vaak een gave gevraagd wordt voor philantro- pisch werk, heeft de alhier gehouden Em- mabloem-collecte (T. B. C.-bestrijding) toch wederom bewezen, dat voor zulk een goed doel toch zelden tevergeefsch wordt aangeklopt. Deze collecte bracht nog iets meer op dan het vorig jaar, n.l. f 230,70. Op Driewegen werden een 100-tal bloempjes meer verkocht dan verleden jgar. PERSONEEL DER SPOORWEGEN. Onze vroegere stadgenoot M. P. Kiel, wegwerker (op wachtgeld) der Nederl. Spoorwegen, is met ingang van 27 dezer herplaatst als wegwerker aan het locaal- spoor ,,Zuid-Beveland". Tevens werd zijn echtgenoote benoemd als contractvrouw, halte Nisse. POLITIE. De Inspecteur van politie te Ter Neu zen, maakt bekend, dat als gevonden zijn aangegeven de navolgende voorwerpen, waaromtrent inlichtingen zijn te bekomen bij de daar achter geplaatste personen: 1 paar dame^handschoenen, G. v. d. Est, Schoollaan 11, Ter Neuzen. Kinderhandtasch, Th. Verkauteren, Nieuwediep 85, Ter Neuzen. Kinderportemonnaie met inhoud, J. de Lege, Scheldekade 11, Ter Neuzen. Rijwielbelastingmerk. 1, Verburg, O 87, Driewegen. Beursje met inhoud. A. de Vrieze, Martkt 2, Ter Neuzen. Lips-sleutel, Mevr. Wed. v. Borssum sdhap April is nuttelooze inspanning. t Is nu evenwel te hopen, dat de zooveel gun- stiger in naam en faam bekend staande Mei ruimschoots vergoede, wat diens voorganger tot teleurstelling van zoovelen deerlijk verkorven heeft. Op hoop van zegen, dus want mocht het noodlot zich ook in de toekomst tegen ons keeren, dan zou het Sas, ondariks zijn belangrijke beteekenis als industrieele plaats, gevoeglijk kunnen gesloten worden. KOEWACHT. De heer Wavrijn, commies bij de Rijks- belastingen alhier wordt met ingang van 1 Mei a.s. overgeplaatst naar Roermond. Voor eenige jaren is bier door dd St. Vincentiusvereeniqing op de boven- zaal van de Zustersc'hool een leesbiblio- theek gesticht, die in korten tijd over een groot aantal boeken beschikte. Dezen winter is door de ingezetenen van deze bibliotheek een 'druk geibruik gemaakt. Zondag j.l. is ze gesloten. Met 1 October a.s. wordt ze weer geopend. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week zijn u'it deze gemeen te vertrokken: P. de Bakker, zonder, Nieuwediep 106, naar Hulst. J. Klaassen, leerling-verpleegster, Nooidstr. 54, naar Miiddelbung. C. J. Galle, zonder, Grenulaan 51, naar Sant- poort. M. L. Vei'linde, dienstbode, Markt 23, naai Hoek. J. A. H. Hendrickx, meubelmaker, N. J. Hartestraat 12, naar Roermond. C. F. Vale, kermisreizlger, naar Bergen on Zoom. M. van Denderen, dienstbode, Kersstraat 9, naar Graauw. VOETBAL. Nederlandsche Voetbalbond. W^edstrijduitslagen van 24 April. Kampioensschap van Nederland. VelocitasN.A.C. 12 Feijenoord Heracles N. A. C. Ajax Velocitas o q i doe!p. t. 5 5 3 6 3 1 5-1 4-2 7-5 5-8 2-7 1.66 1.50 1.50 0,75 0.20 Ingeschreven werd als volgt: le perceel metselwerk: A. Boddaert te Philippine 435Q; A. W. Nieuwelink te Hoek, 3979; C. Kaas te Sas van Gent, f 3940; Gebr. J. en M. Scheele te Sluiskil, f 3927; Jac. Meertens te Hoek, f 3572; P. Kaas te Sas van Gent f 3521; H. van Steenbergen te Philippine, f 3520; S. P. v. d. Hoofd te Sluiskil, f 3500; Pr. van Laere te Sluiskil, f 3480; J. F. de Waele te Sluiskil, 2560. 2e perceel timmer-, ijzer-, lood1- en zink-, en glas- en verfwerk: H. Kaijser te Ter Neuzen, f6250; P. Dolaege te Oost- burg en H. v. d. Kalseide te Westdorpe. f 5460; P. Hamelink te Hoek, f 5400: F. Haers te Philippine, 5275; A. j. de Krij- ger te Slluiskil, f 5190; J. Taelman te Phi lippine, f 4975; A. Rogiers te Philippne, 4545. Massa: P. de Wagenaere en Zn. te Sas v. Gent, f 10.078; A. J. de Krijger te Sluis kil, f 9100; C. H. H. Wisse te Zaamslaq, 8677; A. Rogiers te Philippine, f 7950; J. Bruggheman te Assenede, 7850, ge- gund. ZAAMSLAG. Door den architect P. A. Galle te Ter Neuzen werd aanbesteed in het logement bij R. P. van de Veke, 'het bouwen van een woonhuis in de buurtschap Kwakkel in 2 perceelen. Als volgt werd ingeschre ven: le perceel metselwerk; P. Everaert en De Rooij te Boschkapelle voor f 1100; C. van Fraeijenhove voor 1088; H. Houg voor f 1042; J. de Vos voor f 957; H. P. Lensen voor f 916 en van de Velde voor 894. 2e perceel timmerwerk: C. van Fraeijen hove voor ,f 988; D .Bastinck voor f 954; F. Stoffels voor f 900; D. Galle voor f 880; A .Leenhouts voor /860 en A. D. Kaijser voor f 826. In massa werd ingeschreven door De Wael te Hontenisse voor f 1839. Gegund aan J. van de Velde en A. D. Kaijser. De inschrijvers achter wier namen geen woonplaats staat vermeld wonen te Zaam slaq. SAS VAN GENT. Teleurgesteld. Aangezien de elementen niet meewerk- ten, door wier toedoen het niet mogelijk is een behoorlijken wielerwedstrijd met gun- stig gevolg te doen slagen, moest de eerste op de Sassche baan georganiseerde wed- strijd wohden uitgesteld tot Zondag 1 Mei a.s. Alsof het sportlievend publiek, gewaar- schuwd door de in den loop van den voor- middag neebkomende hagel- en regen- buien, daarop reeds was voorbereid, was er trouwens slechts een luttel aantal volks opgekomen uit de onmiddellijke omqeving. Maar force majeur is nu eenmaal, zoo- wel in de wereld der sporten als in de handelswereld een wettige reden om een te goeder trouw gemaabte belofte op te schorten. Voor de Sassche neringdoenden was deze tegenwerking van weer en wind een niet minder groote teleurstelling. Edoch: .contra la force il n'y a pas de resistance" en tegenstand bieden aan de grillige nukken van het beruchte heer- PROMOTIEWEDSTRIID TERNEUZEN—M.E.V.O. 1—1. Gister had alhier de eerste wedstrijd plaats voor de promotie naar de tweede klasse van den Nederl. Voetbal Bond. Het was jammer, dat na de prachtige dagen ook deze dag niet door mooi weer werd begunstigd, want tengevolge van den regen waren er weinig toeschouwers op het terrein. In de eerste speelhelft ziet het er naar uit of Terneuzen zal het onderspit moeten delven, daar het samenspel der gasten en hun voorzetten veel beter waren dan die van de thuisclub, die haar vorm niet te pakken heeft. De M.E.V.O.-spe- lers zijn beslist vlugger en Terneuzen komt bijna voortdurend net iets te laat. Er wordt hand gewer'kt en het doet vermoe- den, dat in de tweede helft de spelers dit tempo niet zullen volhouden, want het ter rein was zwaar en glad. Hoewel Ter neuzen meer hoekschoppen weet te for- ceeren, moet erkend, dat M.E.V.O. voor de rust sterker is. Als ongeveer een 30 minuten zijn gespeeld komt er een hard schuin schot in het doel van Terneuzen. De doelverdediger kan dit krachtig schot n'iet houden zoodat M.E.V.O. leidt. Terneuzen zinkt gelukkig niet in en 6 minuen later raakt een der achterspelers van M.E.V.O. den bal met zijn arm aan, een strafschop is het gevolg, hetwelk in een doelpunt wordt omqezet: 11. Korten tijd daarna is het rust. De tweede helft doet zien, dat M.E. V.O. iets teveel van haar krachten heeft gevergd, althans van een overwicht is geen sprake meer en bij beter samenspel van Terneuzen zou zij de Ieiding hebben genomen. Thans weet de achterhoede van M.E.V.O. de talrijke aanvallen van Ter neuzen te keeren en de doobbraken van M.E.V.O. wobden ook steeds wegge- werkt. Hoe men ook zwoegt om het zoo zeer begeerde doelpunt te krijgen, geen der partijen slaagt hierin en als de scheids- rechter het einde aankondiqt zijn de pun- ten gedeeld, -a doelp. qtq c 2 2- v.—t. 3 1 1-1 1,- 1 1-1 1,- CTQ no n ^2 2 a. i V r- r» Terneuzen 1 1 M. E. V. O. 1—1 Politierechter te Midideiburg. Zitting van 22 April 1927. De voigende zaken werden beihandeld: H. v. P., oud 44 j., werkman te Ter Neuzen, werd ten laste gelegd, dat hij van 23 op 24 Februari 1925 te Ter Neuzen, een blauwe kiel, toebelhoorende aan A. Koole, heeft weggenomen. Eisch f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Uitspraak idem. A. v. S., oud 24 j., schippersknecht t Oosterhout, werd ten laste gelegd. dat hij op 5 Maart 1927 te Zaamslaq C. de Put ter op den grand heeft gegooid en ge stagen. Eisch 20 boete of 20 dagen hechtenis. Uitspraak idem. E. v. D., oud 56 j., broodibakker te Kieldrecht, werd vehdacht, dat hij te Clin- ge in de maand Maart van dit jaar een paard het noodige levensonderhoud heeft onthouden. Eiscih f 20 boete of 20 dagen hechtenis. Uitspraak f 10 boete of 10 dagen hecht. J. d. F., oud 44 j., werkman te Sint Jvansteen, werd ten taste gelegd, dat hij op 20 October 1926 te Hontenisse een rijwiel heeft berdden, dat niet voorzien was van een rijwiel'belastingplaatje. Eisch f25 boete of 25 dagen hechtenis. Uitspraak idem. RUNDVEEKEURINGEN. De jaarlijksche veekeuringen vanwege de Provinciale Commissie ter bevorde- ring van Rijkswege van de Veefokkerij in Zeeland zullen in onze streek dit jaar op de voigende plaatsen en dagen worden gehouden. PLAATS. Ter Neuzen Philippine Absdale Hengstdijk Clinge Koewacht Zuiddorpe Axel ^ieuw-Namen Iraauw Zaamslag Kloosterzande DATUM. Dinsdag 3 n 3 3 3 Woensdag 4 4 4 4 Donderdag 5 5 5 UUR. 8V2 uur v.m. 11 v.m. 2i/2 n.m. 5 n.m. 81/2 T-m. 11 v.m. 2 n.m. 6 n.m. 8V2 v.m. IOV2 v.m. U/2 n.m. 4 n.m. Ieder veehouder mag geheel kosteloos vee inzenden. De keuringscommissie hoopt door be spreking en demonstratie van het aange- voerde vee de belangstelling voor de vee- verbetering en veekennis te verbeteren. Goede stieren en beste koeien worden bekroond met medailles of geldprijzen. Tevens is aanwezig een Inspecteur van het Nederlandsch Rundvee Stamboek, en vi k ^t de namen der prijswinners. b DIEFSTAL YA1S ELF VATEN BIER. De nachtportier van de Amstelbrouwerp te Amsterdam, stond reeds geruimen tfld onder verdenking van het plegen van on- eerlijke handelingen. Tot nu toe waren het slechts vermoedens, die echter in een der laatste nachten tot waarheid zyn gebracht. Door de politie werd geconstateerd, dat door middel van dezen portier elf vaten bier werden afgeleverd aan twee mannen, vader en zoon, die een bierbottelarij in de stad dryven. De portier en de beide mannen zijn in arrest genomen. De zoon blyft voorloopig op vrye voeten, om de bier- bottelary niet te doen verloopen. DE STIRLING-EXPEDITIE NAAR NIEUW GUINEA. Vijf pigmeeenstammen ontdekt. Professor Matthew Stirling uit Berke ley, in California, is teruggekeerd van zijn expeditie in de oerwouden van Neder landsch Nieuw Guinea, waar nog nook eebder een blanke binnengedrongen was en waar hij vijf z.g. pigmeeenstammen, weike daar in een zeer primitieven staat leven, ontdekt heeft. Professor Stirling, door eenige landgenooten verqezeld, en door den Hollandschen Dr. Van Leeuwen uit Batavia, had de beschikking over 200 Nederlandsche soldaten en ruim 100 in landers, die als dragers funqeerden. De expeditie was zeer gevaarvol. Verschei- dene malen werd zij aangevallen door vijandig gezinde Papoea's. Toch qelukte het, meer dan 7000 voorwerpen, betrek- king hebbende op zeden en gewoonten van de Papoea's en de Pigmeeen, te ver- zamelen. Deze dwergstammen hebben het neger- type. Zij zijn ongeveer 1 Meter groot en werden aangetroffen op het plateau van de Nassaubergen in het centrum van Ned. Nieuw-Guinea. Ze bleken zeer vriende- lijk intelligent en ijverig. De vrouwen doen het meeste werk, de mannen bewer- ken den grond en jagen. De expeditie is tot in het hart van het eiland doorgedrongen, over een afstand van bijna 800 K.M. De basis werd geves- tigd aan den voet van de Nassau-bergen, bij de Membrano-rivier. DE LOTERIJWINST VERBRAND. Een te Stamboel wonend ambtenaar Achmed had bij de jongste trekking van een Turksche loterij 4000 Turksche pon- den (6000 gulden) gewonnen. Hij besloot voor dit geld een huisje te koopen. De vorloopige besprekingen waren reeds ge- voerd, het huisje gekozen en het sluiten van den koop wachtte nog slechts op be- taling der koopsom. Op den afgesproken dag zouden Ach med en zijn vrouw naar den verkooper gaan. Zij wilden hun beste costuum aan- trekken en begaven zich daarvoor naar een zijvertrek, terwijl zij het geld in een andere kamer lieten liggen. Daar was hun vijfjarig zoontje vroolijk in de weer. En daarbij vond 't de bankbiljetten, speel- de er even mee en legde ze toen op de kachel. Na eenige mdnuten bemerkte het ventje tot zijn schrik, dat de papierjes brandden. Hij riep zijn ouders, doch het was al tot asch vergaan. was al ot asch vergaan. Het knaapje sprong uit angst voor den toorn van zijn vader -uit het raam en Is doodelijk gewond. De vader is door de opwinding ernstig ziek geworden. Lood, loodwit en loodmenie behooren tot de gevaarlijkste vijanden van den ar- beider. Ze zijn afdoende te bestrijden. maar dit gelukt alleen bij voortdurende zorg. Zindelijkheid is daartoe het eerste vereischte.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2