Veiligheid en Volksgezondheid, SPHOOKUESPUDDING GEMEN6DE BERICHTEN. rdngs-instellmg aan te gaan. In geen geval zal men zich schriftelijk aan wien ook moe- ten verbinlden. De Zeeuwsche Landbouw- Onderlinge zal tijdig maatregelen voor ver- z.ekering nemen, indiien de tegenwoardige Minister van Arbeiid er in mocht slag en de door hem voorgenomen wijziging der Ziekte- wet tot stand te brengen. De hoofdingenieur van Centraal-Beheer hield een voorldracht over beveiliging in den andbouw, welke met groote belangstelldng. rooral wat de electriciteit in het landbouw- •yedrijf betreft, werd gevolgd. Ook in den andbouw gnat men blijkbaair voelen voor het >eginsel .voorkomen van ongevallen is beter lan genezen HETaDRAMA. AAN DE GRENS BIJ SLCJIS. rrj Z Wg ontleenendaaromtrentnogaan deTel.: Hat voartgezet onierzoek van het parket van Midddburg leverde geen directe resul- taten op. De aangehouden dranksmokke- laars behooren waarschpnlpk niet tot een Nederlandsche organisatie. Het opzetten van de val was n.l. in de omgeving en te Sluis zelt, een gehealen dag reeds bekend en een publiek geheim. Hadden de smokkelaars nu inderdaai haadlangers te dezer plaatse gehai zooals eerst nog vermoed werd of bshoorden zij tot een smokkelorganisatie in Nederland, zoo zouden zij allicht ge- waarschuwd zpn geweesb Wei zijn er meer buitenlaniers bij betrokken, daar de kosten voor transitorechten, gestort bp bet pas- seeren van de Fransch-Belgische grens, ten bedrage van frs 100.000, thans bp het passeeren der Nederlandsch-Belgische grens aan ander-n don de aangekoudenen waren teruggestort, zoodat deze laatsten blpkbaar in opdraeht handelden van andere smok kelaars. Deze heeren zouden waarschpalpk aan Holiandsche (wellicht Rotterdamsche?) afnemers de levering van partpen van 3—4000 liter alcohol ffcontracteeren". Als meD nagaat, dat op een Liter vpf gulden rechten wordt ontdoken, loopen deze affaires over tamelpk aanzienlpke bedragen. Reeds driemaal schpnt dezelfde auto aan de con- trole van het grensstation te Sluis te zijn ontsnapt en steeds op hetzelfde tpdstip, nl. Zaterdagsmiddags tusschen 12 en 1 uur. Over het verloop van de aanhouding, met het bekende noodlottige gevolg ver- nemen wij nog het volgende De hoofdval was opgezet aan de kadete Sluis, waar o/er een afstatid van een paar honderd meter, nabij en langs het douane- kantoor een tiental kommiezen en mare- chaussee verdekt stonden opgesteld, terwijl twee zvare driewielskarren dwars over den weg staande, de passage volledig afsloten en zoodanig waren geplaatst, dat het bij inrijden der kadebocht scheen, dat passeeren niettemin mogelijk was. Vlak aan de grens, een kwartier verder dus, nabij het gehuckt Sint Anna ter Muiden, stond een post, eveneens verdekt langs den Rpksweg op gesteld, terwpl op den bewusten Zaterdag- morgen de klerk van den ontvanger der R, D. B., de heer Wisse van Sluis, speciaal contro'e hield te Schapenbrug, alwaar het kantoor der Belgische douane is gevestigd. Daar de uitklaring aldaar en terugs'orting der transi'orechten geruimen tijd vordert, had de heer Wisse gelegenheid te over, otn de Nederlandsche douane te Sluis van de komst van den smokkelauto te verwit- tigen. De afstand Schapenbrug Sluis be- draagt slechts ruim een half uur. Het toeval werkte mee, want toen de ge- sigaaleerde auto bij de Belgisehe douane arriveerde, passeerde juist eeu andere auto in de richting van de grens, die Wisse opnam. Toen de smokkelaars om circa 12 uur 15 de grens bereikten, nam de rijksveld- wachter Bosman waar, hoe een der inzit tenden de nummerborden door andere ver- ving. Bij het passeeren der grens noteerde hp nummerK 2383. (De vorige msal werd dezelfde auto in Holland gesignaleerd met nummer K 3039). Na het verwisselen der nummerborJcn ging het full speed verder. Aan de kade gekomen, minderde de auto eenigszins vaart, doc'n toen de chauffeur mis'eid wsrd door de bedriegelpke opstelling der wageus, probeerde hij zicb een weg te banen door met vol gas te geven aan te sturen op het lage voorge- deelte van een der driewielskarren. Achter deze karren hadden de marechausse ;'s zich in knielende houding opgesteld. Toen zjj de wanhopige poging tot ontsnapping zagen, losten zp een salvo uit hun karabpnen. Even te voren had de kommies Rabpn ter waarschuwing zijn revolver afgevuurd, doch de chauffeur had er zich niet aan gestoord. De oppsrwachtmeester Bri de, geknield even achter het lage kargedeelte waarop de chauffeur het gemunt had, werd door de opzijgeworpen kar zoodanig aan de slaap getroffen, dat hp, zooals reeds gemeld werd, in elkander zakte en slechts enkele oogen blikken later, zonder bp kennis gekomen te zpn, den geest gaf. Hij was het die een der voorbanden doorschoot, waardoor de chauffeur plotselirg de macht over 'tstuur verloor, waardoor de wagen tegen een lantaarnpaal op den kademuur aanbotste en tot stilstand kwam. Inmiddels had wachtmeester De Brupn een schot op den chauffeur afgevuurd, dat h9m slechts een schampwonde aan de kin veroorzaakte, terwijl een andere kogel den tweeden in- zittende in een der beenen drong. Ook waren de kommies Babijn en een der marechaussees op de treeplank van den auto gesprongen en hadden zp de smok kelaars aangegrepen. Door het oprijden van den auto tegen den lantaarnpaal, werd een der lampen afgerukt en in het water geslingerd. Bij de arrestatie moestendegummistokken er nog aan te pas komen daar een der heeren zich uit alle macht verzette. De andere evenwel, die door zijn schotwonde niet op de been blpven kon, vie! op de knieen en riep, met opgeheven handen, herhaalde malen ffpardon Beiden zpn Zaterdagmiddag 5 uur ge- boeid naar Middelburg geleid. Zij zijn afkomstig uit Mouscron in Belgie, naOp de Fransche grens. De lading bedond n;et uit 500, zooals eerst gemeld, doch uit 75') liter alcohol van 96 pCt. sterkte Het parket uit M ddelburg, dat circa half vier ter plaatse arriveerde, deed de feiten ten deele reconstrueeren en poogde in de eerste plaats te constateeren, of veroorzaken van dood door schuld kon warden ten laste gelegd. De groote vraag isis de mare- chaussee opzette'ijk aangereden, in casu heeft er directe aanrijding met den auto plaats gehad, of is het slachtofifer gevallen door een nootlottigen samenloop van om- standigheden HOEK. Door de Christ.-Historische kiesveree- niiging alhier zijn voor de a.s. gemeente- raadsverkiezingen candiiidaat gesteld de heeren: No. 1 D. J. Jensen (aftr.); No. 2 Kr. Dieleman; No. 3 L. W. Tollenaar; No. 4 J. F. Kense; No. 5 P. de Jonge Josz. Dinsdag werd door de vereeniging „Doelmatige Samenwerking" aanbesteed eene partij kunstmest, waarvoor als volgt werd lingeschreven en gegund: 37.400 K.G. Chiilisalpeter D. J. Oggel, Axel a f 15,02; 12.700 K.G. kalksalpeter De Moor-Vlaeminck, Hulst a f 12,68; 3350 K.G. mais Th. Marcusse, Hoek a f8,60; 33.180 K.G. Cbiilisalpeter D. J. Oggel, Axel a 14,82; 3400 K.G. kalksalpeter D. J. Oggel, Axel a f 12,74. Levering van de Chili- en van de kalk salpeter 1530 April; levering van de ma'is 1530 Mei. ST. JANSTEEN. Het Zilveren jdbile als gemeemte-ont vanger is 1.1. Vrijdag onder enorme be- langsteilinig door den heer H. P. J. Rottier gevierd. Van wijd en zijd, zelfs van ver over on- ze grenzen stroomden de gelukwensdhen en attenties onlder allerlei vorm binnen. En het gemeentebestuur, de groote ver- diensten van den jubilaris waardeerende bood Z.Ed, bij monde van den Edelachtb. heer C. IJsebaert, burgemeester, een keu- ring uitgevoerd portret van den jubilee- renden ambtenaar aan, geschildertd in het atelier van den heer Bogaerts te Boxtel. De burgemeester bracht in zijn toe- spraak in herinnering de eerste jaren van zijn burgemeesterschap en die van later, wijzende op de groote toename van het gemeentebudget, dat in de eerste jaren slechts 12 tot 15.000 beliep en thans is gestegen tot f 60.000. Spreker deed voor- al ui tkomen, hoe de be trekking van ge- meente-ontvanger steeds gewichtiger werid', en hoe ook thans nog nu de boofde- lijke omisflag is vervallen, ihet werk aan deze betrekking verbonden niet in om- vang is verminderd, vooral ook door de invoering van de nieuwe comptabiliteits- wetten, welke van den jubilaris veel studie en nauwgiazette toepassing eischen, een arbeid, welke door den heer Rottier op lofwaardige wijze is verricht. Verder wijst spreker op de accuratesse van den jubilaris, waaraan het te danken is, dat zelden of nooit opmerkingen op de ingezonden rekeningen door Gedeputeer- de Staten gemaakt be'hoeven te worden, terwijl de invorderring der belastingen stedds op een zeldzame wijze heeft plaats gevonden, dank zij de takt in het optre- den van dezen ambtenaar. De Raad, zich aansluitenide bij de woor- den van den Burgemeester, waarmede Z. Ed.A. den jubilaris feliciteerde en hem toewenschte, dat hij nog lange jaren met den zelfden ijver en toewijdimg zich aan den dienst der gemeente mocht wijden, gaf door hartdlijike bijvalsbetuigingen van aan zijn waardeerende gevoelens tegen- over iden jubilaris blijk, waaxna de heer Rottier, die zichtbaar getroffen was door deze aittentie in hartelijke wcorden zijn dank brachlt voor eerst voor de hem toegesproken woorden en verder voor de sympathie, welke de geheele raad met zijn Secretaris Z.Ed, blijkbaar toedraagt, als- mede voor het voile vertrouwen dat t ge meentebestuur steeds in hem gesteld heeft. Spreker gedenkt hier ook den heer Francken, zijn opvolger, als secretaris dezer gemeente, wellke zijn taak met eere en nauwe pliich-tsbetxaehting vervult en met wien hij steeds de hartelijkste samen werking ondervind met betrekking tot de g em ee nt e 1 i jke c o mp tab ill teat Spreker zegt, dat het mooie aandenken, hem door den Raad aangeboden, voor hem een blijvende herinnering zal zijn en ook bij zijn famiilie hartelij'k welkom zijn zal. Ik hoop, zegt spreker, ten slotte tot den Raad, dat het Uw voorzitter moge g'e- geven zijn, nog lang in Uw midden te zijn in 't belang der gemeente St. Jansteen en dat deze gemeente steeds moge bloeien en zich vender ontwikkelen. Hierna volgde de receptie ten huize van den jubilaris. Zoo heeft de gemeente van St. Jansteen op lofwaardige wijze een ambtenaar ge- huldigd, die deze huldiging zeer zeker met het volste recbt verdiend heeft, en wij meenen er ons van overtuigd te mogen houden. dat alle ingezetenen, evenals de Raad, ide diensten van den heer Rottier, als ontvanger idezer gemeente op hoogen prijs zal stellen. Wij voegen hierbij ten slotte de wensch, dat deze plichtgetrouwe ambtenaar ook nog eens zijn gouden jubile als zoodanig moge vieren. (Zeb) BORSELE. J.l. Maandag was de 63jarige metselaar A. G. alhier werkzaam aan een in aan- bouw zijnd huis. Daarbij had hij het on- geluk van de stelling te vallen en het rechterbeen te breken. Heelkundige hulp werd ingeroepen van en verleend door den gemeentegeneesheer Dr. Pen. Per auto moest G. naar zijn woning vervoehd worden. EEN POTJE MET OUDE MUNTEN. Op een terrain van den heer A. Boks aan den Reuweg te Loenen op de Veluwe heeft de arbeider Geerd'ink, op een diepte van ongeveer 30 c.M. een pot met 38 oude munten gevonden, waaronlder 15 stuks ter grootte van een rijksdaalder. Enkele der gevonden munten dragen een jaartal: 1536 en 1568. EEN VROUW GEDOOD. Zondag is nabij Beverwij'k een 38jarige juffrouw door e'en motorfiets aangereden. In ernstigen toestand werd zij naar de Maria-stidhting te Haarlem overgebracht, waar zij later is overleden. EEN DOODE, EEN ZWAAR GEWONDE. Zondagmiddag is H. W. Bakermans uit Tongerle, een 45jarig gehuwd arbeider- telegnafist te Stratum, met zijn rijwiel in botsing gekomen met de auto van Gebr. Jansen uit Sc'hijndel. Hij bekwam een schedelbreuk en verkeert in ernstig le- vensgevaar. Zondagavond werd J. B. van de Ven, uit Woensel, die met zijn motorrijwiel ver- keerd uitweek, op den Bosdhdijk door de autobus van Wouters aangereden. Hij bekwam een schedelbreuk en overleed spoedig. EEN GEVECHT MET BIERGLAZEN. In een cafe aan de Stationsstraat ont- stonld een hoogloopende twist tusschen een viertal jongelieden, welke op straat werd voortgezet en in handtastelijkheden ©verging. Twee der vier twistenden Van O. en Z. werden even later hevig bloe- dend door de politie op haar ronde aange- troffen en op het bureau verbonden, waairin zij per auto naar hun woning wer den vervoerd. De beide andere ruziema- kers, De J. en v. d. Sch., bekenden in een verhoor, de sladhtoffers waarschijnlijk met bierglazen te hebben verwond. De daders zijn weer op vxije voeten gesteld. EEN DUUR DUTJE. De heer A. D. S., handelsreiziger te Amsterdam, heeft aan de politie te Tilburg medegedeeld, dat hij in den trein van Am sterdam naar Tiliburg door een onbekende is beroofd. In Utrecht was een heer in zijn coupe binnengekomen, die in s Her- togenbosch weer uitstapte. De heer S. had zijn overjas tegenover zich opgehangen en was in e'en lichten slaap gevallen. Bij aan- komst tin Tilburg bemerkte hij, dat zijn portefeuille, welke ziclh in iden binnenzak van zijn colbert moest bevinden, daaruit verdwenen was en nu in zijn overjas stak. Een bedrag van 325 was er uit genomen; slec'hts een bankbiljet van f 10 was er nog in. Het dutje kwam den heer S. dus duur te staan. SLUITING VAN ONDERAARDSCHE MERGELGROEVEN. Men schrijft aan de N. R. Crt.: In Zuid-Limburg zijn in den allerlaat- sten tijd meer dan 40 onderaardsche mer- gelgiroeven gesloten, in overleg met de gemeentebesturen van Maastricht, Oud- Valkenburg, Valkenburg, Bemelen, Berg en Terblijt, Cadier en Keer, Gronsveld, Meerssen, enz. op welker domein de be- doelde groeven gelegen zijn. Voor de sluiting is de toestanld van deze groeven (welke alle als verlaten waren te b'eschou- wen, daar zij meer dan drie jaar stil had den gelegen) door de bevoegde autoriteit, in tegenwoordigheid van het betreffende gemeentebestuur, vaStgesteld. D'e ontgin- ner en de opzichter van de groef worden dan, volgens art. 13 van het provinciaal reglement op de groeven van 1855, vooraf opgeroepen, opdat zij hun eventueele be- zwaren tegen de sluiting kunnen inbren- qen en hierbij tegenwoord'ig kunnen zijn. Door Gedeputeerde Staten wordt de slui ting later bekraclhitigd. Hoewel de mergelsteen van de groeven zich diikwijls eeuwen lang gOed houdt, heeft het ongeval van de instorting van de grootendeels op Belgisch gebied lig- gende Cannergroeve toch geleerd, dat het beter is, hierop ndet al te zeer vertrouwen. en te meer niet, als het verlaten groeven betreft, waarin kinderen kunnen spelen. Waarin soms champignons en Brusselsch lof worden gekweekt, waarin onze pad- vindende jongens of meisjes wel eens hun kamp opslaan en waarin nu en dan beide- laars, smokkelaars en landloopers huizen. zichzElf geopereerd. Te Reuver (L.) heeft een Duitscher, die zichzelf van een gezwel wilde operee- ren, zich een slagader doorgesneden en zich bovendien nog vreeselijik verwond. Hij is naar het Gastbuis St. Joseph te Venlo overgebracht; zijn toestand is zeer zorgelijk. EEN PAARD GEDOOD. Toen de landbouer R. K. te Zuidbarge met een met twee paard'en bespannen wa- g'en op weg was naar Willemsoord en den onbewaakten overweg tusschen beide plaatsen moest passeeren, naderde een trein uit de richting Nieuw-Amsterdam. Door den mist en d'e bebossching ter plaatse, die het udtoicbt belemmert, heeft K. den trein niet gezien, terwijl het, toen de machinist het gevaar ontdekte, te laat was om een botsing te voorkomen, Door op het allerlaatste moment de paarden om te trekken, wist K .te bereiken, dat slechts een der paarden gegrepen werd. Het werd op slag gedood. Het tweede paard be kwam lichte verwonidingen terwijl K. niet gewond werd. AARDVERSCHUIVING IN LIMBURG. Nabij Elsloo is een groot stuk gronds afgeschoven in d'e richting van de Maas. Het gebeurde edhter niet op het deel, waar de spooribaan langs de berghellinq ligt, maar veel lager, in het dal. Het trein- verkeer kreeg geen stoornis en de meeste reizigers zullen van het westwaarts-om- laag gebeurde niet eens wat bemerkt heb ben. Het afgeschoven stuk is, vertelt de ,,Liimb. Koer.ongeveer 85 M. lang, 12 a 15 M. diep en is met al wat er op stond, 25 boomen inbegrepen, naar de rivier toegeschoven. Het geval is van waarschuwende be- teekenis voor den aanleq van 't Juliana- kanaal, dat daar ter plaatse langs den bergrand geprojecteerd is. De onveilig- hcid van den grond zal ongetwijfeld de noodzakelijkheid meebrengen, het trace daar ter plaatse te veranderen. VERDUISTERING DOOR EEN AMBTENAAR. Bij de belastingadministratie, afdeeling buitengemeenten te Haarlem, is een ver- dtiAStering ontdekt. Een ambtenaar hield postwissels, waarmede belasting betaald was, achter, en hide het geld voor zich zelf. Hij kon het bedrog eenigen tijd be- dekt houden, door oude bedragen te ver- effenen met nieuw verduisterde gelden. Het bedrog kwam uit toen een belasting- schuldige een aanmaning ontving voor be lasting, die hij al betaald haid. Het juiste bedrag van het verduisterde is nog niet bekend, maar het vermoeden is, dat Ihet ongeveer f 3000 zal zijn. De schuldige ambtenaar is ontslagen. De zaak is in handen der justitie gegeven. De ontrouwe ambtenaar heeft 'het geld ten .bate van zijn gezin geibruikt. Het is een jonge man die pas getrouwd was. DOOR VERBLINDENDE AUTOLICHTEN. Te Delft is Zaterdagnacht omstreeks 2 uur op den Rotterdamschen weg, ter hoogte van den Overslag. een van Rot terdam komende auto, waarin viif perso- nen, bestuurd door den heer civi'el-inge- nieur F. van Burken uit Amsterdam, ten- gevolge van de verblindende verlichting van een uit de tegenovergestelde zijde ko mende auto in den langs den weg loopen- d'e sloot gereden en over den kop gesla- gen. De heer Van Burken ikwam onder de auto terecht en is in de modder gestikt. Op het hulpgeroep kwamen eenige laridbouwers en dezen gelukte het de auto zoover te lichten, dat de heer F. v. Tijn uit Rotterdam uit zijn benarde positie kon worden verlost. Hij bleek ernstig ver wond te zijn. Met behulp van een kraan- wagen van den heer J. de Graaf werd de auto gelidht en kon het lijk van den beer Van Burken er onder uit worden gehaald. De verwonlde heer Van Tijn is naar het gastbuis te Delft vervoerd en daar in die verpleging opgenomen. De overige inzit- tenden van de auto zijn er met minder ern- stige kwetsuren afgekomen. DE WRAAK DER MIDINETTES. De Parijsche midinettes hebben thans definitief de wraak vastgesteld, die zij op de Academioiens zullen nemen, die het woord ,,midinette" uit de Fransche voca- bulaire hebben gewieerd. De studenten zullen er haar bij helpen. Samen gaan ateli'ermeisjes en studiosi een optocht door de straten van Parijs houden, waarbij een pop, gekleed in den groenen getresten rok van Academicien, zal worden rondgedra- gen. De tocht gaat dan naar den Pont des Arts tegenover de Academie gelegen en aldaar werpen krachtige handen de armen pseudo-onsterfelijke in het onzin- delijke water der Seine. GEHEIMZINNIGE TEEKENS OP HUIZEN TE BERLIJN. Op de muren van womingen der leden van de republiikeinsche organisatie „De Rijksbanier" en van de communistische partij te Berlijn waren eigenaardige tee- kens aangebracht. De woningen der re- publikeinen zijn gemerkt met twee groene krijtlijnen en een roode, die der commu- nisten met een rooden driehoek. Men vindt deze merkteekens over ge- heel Berlijn, en veegde men ze uit, dan bleken ze den volgenden dag weer aange bracht. Men vermoedt, dat zij het werk zijm van de Stahlhelm-organisatie en dat zij voor de bewoners der betreffende hui zen w'einig goeds voorspellen. Ze wor den zelfs ,,moordteekens' genoemd en de meening wordt uitgesproken, dat de Stahlhelmen van plan zijn de republikei- nen en communisten die met duizenden op 8 Mei uit alle deelen des rijks een massa- betooging te Berlijn denken te houden, te vermoorden. De ,,Lokal Anzeiger" brengt over de gielheimzinnige .teekens een merkwaardige verklaring. Het blad schrijft n.l.: „Een zCer bekende firma zendt voor propagan- da-doeleinden dames-agenten naar de huizen. Deze agentessen moeten bij het binnengaan op den buitenmuur een teeken aanbrengen en bij het verlaten van het huis een ander teeken als controlebewijs voor de inspectrices van de firma. Deze teekens worden elke week afgewisseld met wit, geel en groen krijt gemaakt", Wanneer deze verklaring de juiste is, dan zal vermoedelijk de firma wel spoedig deze merkwaardige ,,controle" hebben prijs te geven. Zonderling echter is, dat het nationalistische blad niet opheldert waarom juist aan de woningen van com munisten en republikeinen d'eze ,,firma- controle' werd aangebracht. AARTSHERTOGIN MAGDALENA HABSBURG DOOR EEN ZANGER GESCHAAKT. Te Weenen is ibericht ontvangen, dat de doch,ter van den voormaligen aartsher- tog Jozef van Habslburg te Boedapest door een Weenschen operazanger geschaalkt is. In de Hongaarsche hoofdstad was inder- daad de geheele politi'e gealarmeerd, om een vermiste jonge adellijke dame" op te sporen. Weenscihe verslaggevers waren er snel achter, dat het inderdaad aarts- hertogin Magdalena, Jozefs 18jarige doch- ter was. Het meisje moet bij operabezoe- ken onder de betoovering van de stem van den zanger zijn gekomen en hem daarna meermalen tot het geven van con- certen bij haar ouders thuis hebben uit- genoodigd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Het meisje is nu reeds enkel'e dagen verdwenen. In Weensche theaterkringen wordt voorloopig alleen verklaard, dat men wel van een vriendschap tusschen de aartshertogin en den zanger afweet, maar niets van een schakjng. ONSCHULDIG AAN MOORD ONDANKS EI GEN BEKENTENIS? Het Assizenhof van Derbey had d'en 22-jarigen mijnwerker William Kinghton uit Ilkeston ter dood veroordeeld wegens moord op zijn moeder. De verdachte had aan de politie bekend en gezegd, dat hij gedronken had toen hij het feit pleegde. De verdediger had ter zitting aangevoerd. dat er geenerlei motief voor de daad was geweest en dat moeder en zoon steeds op goeden voet met el'kaar hadden gestaan. Hij veronderstelde, dat Knighton, Pen scheermes in zijn zak vindend en ondei- hevig zijnde aan epileptische aanvallen, den indruk had gevormd, dat hij zijn moe der had vermoord. De vertegenwoordi- ger van het O. M. erkende, dat er zonder de bekemtenis van den verdachte geen be- wijs was geweest om hem te veroordeelen. Een der raadselac'htigste om standigheden was het ontbreken van vlekken op Knigh ton's kleeren. De vrouw was in haar slaapkamer dood gevonden. Een dochter sliep in hetzelfde bed. Zij verklaarde wakker te zijn ge- worden doord'at zij haar moeder hoorde kreunen. Ze dacht dat deze e'en hoest- aanval had gehad maar later zag zij haar broer, die in een andere kamer sliep, aan het voeteneinde van het bed staan; eerst Vi'er uur later had zij zich ongerust ge maakt over den toestand barer moeder. Een verzoeik om van dit vonnis in hoo- ger beroep te mogen gaan, werd dezer dagen door het Hof van Beroep in straf- zaken van de hand g'ewezen. De minister van binnenlanld'sche zaken heeft aan den verdediger meegedeeld, d'at de reeds vastgestelde datum der executie is geannuleerd en dat de geheele zaak naar het Hof van Beroep in Strafzaken is ver- wezien, waar zij in April zal voorkomen. De verdediger zal daar met nieuw bewijs- materiaal aankomen om aan te toonen, dat de man, ondanks zijn bekentenis, den moord in het geheel niet gepleegd heeft. De omstandigheden van dit geval zijn waarschijnlijk eenig in de annalen van het strafrecht, meenit de Evening Standard". De wetsbepaling, waarop de minister zich bij zijn besliissing heeft gegrond, te vinden in de Criminal Appeal Act van 1907, sluit weliswaar gevallen, waarin de doodstrat is uitgesproken uit, maar, aldus de „E. S. tec'hniscfa gaat iemand niet in beroep van een d'oodvonnis, doch van 'een veroordeeling wegens moord en het laat- ste is hier het geval. EEN VROUWELIJKE TREINROOVER. Een pleegzuster uit Swansea, die zich naar Londen begaf am een kennis op te zoeken, kreeg In haar spoorwegcoupe on- derweg gezelschap van een goedgekleede vrouw, die haar toen de trein weer in be- weging was, g'elastte haar geld af te ge ven. De verpleegster weigerde en er ont- stond een worsteling. De verpleegster hield den strijd vol tot de trein te Reading aankwam, waar zij hulp inriep en haar aanvalster werd gearresteerd. Daarbij bood dte vrouw heftig weerstand, zoodat het twee agenten eenige moeite kostte om haar meester ite worden. BEGUNSTIGING VAN EEN GEVANGEN MOORDENAAR. De directeur van de gevangenis te Neumunster in Holstein is wegens begun- stiging van een gevangene veroordeeld tot 200 mark boete subs, een maand ge- vangenisstraf. De reeds grijze gevangenisdirecteur, zoo meldt het ,,Berl. Tbl.", had een merk waardige voorliefde voor den wegens medeplichtigheid aan den moord op mi nister Rathenau tot eenige jaren gevan- genisstraf veroordeelden luitenant Brandt getoond. Zoo moet deze herhaaldelijk met den directeur op stap zijn geweest en ver- re wandelingen hebben gemaakt; op een van die tochten werd een kiek van Brandt gemaakt. Zelfs werd Brandt een ontmoe- tiing met een jong meisje moqelijk ge maakt. Ook nam Brandt deel aan feeste- lijkheden van het gevangenispersoneel. Over het algemeen had de gevangene een idyllisch leventje in de gevangenis. Maar de foto heeft alles bedorven. Toen het schandaal bekend werd, is Brandt overgebracht naar een andere gevangenis, terwijl de directeur geschorst werd. VAN KIESPIJN EN KUNSTTANDEN. Wie dan alleen tandheelkundige hulp inroept, als hij kiespijn krijgt, loopt ge vaar, zijn tanden vroegtijdig te verliezen. Wie zijn tanden regelmatig laat onder- zoeken en zoo noodig vullen, behoudt deze en blijft verschoond van kiespijn. De natuurlijke tanden zijn voor het kauwen veel meer waard dan kunsttanden. GEZONDHEIDSRAAD.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2