AIGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 8050. Maandag 4 April' 1927, 67e Jaargang. I VERKOOP ROEIBOOT^ Beksndmaking. Bekenimaking. miD Hoest- tabletten Pe mislukte dubbelgange? ABONNEMENTSPRIJS EIKENHOUTLN ROtlBOOT g, ,B I N N E N LAND FEUILLETON. BUITENLAND. MIJNHARDT'S Voor binnen Ter Neuzen 1,40 per 3 maanden Voor buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post '6,60 per jaar Voor 't buitenland f 2,70 per 3 maanden franco per post Abonnementen voor 't buitenland alleen bij vooruitbetaling. Di! tol id verschUnt isderen Manndag-, Woensdag' en Vrijdagavond. £3Xi.A.x?. 1,. De BurgemBBSter-Strandvondar van TER NEUZEN, maakt bekend, dat op Vrijdag 8 April a. s., des voormiddags te 10 uur, te zijnen overstaan publiek zal worden verkocht een (polderboot- model) lang 6 35 Meter, breed 1.86 Me'er, lig gende in de Vluchthaven te Ter Neuzen. De verkooping zal plants hebben ter plaatse waar de boot is gel gen. Nadere inliehtingen zijn te verkrpgen bp Theunis Gort, Donze Visserstraat 10, a'hier. Ter Neuzen, 4 Maart 1927. De Burgemeester Strandvonder too noemd, J. HUiZINGA. Burgemeester en Wethouders van flOEK, zullen op Dinsdag 12 April a.s., des voormiddags half tien uur aanbesteden: A 195 M3. Duitsche Grind 1-4. B. 25 Macadam z.g. Ballast 1-3. C. 15 Macadamz g Grtnaille 1/2-2. te le eren -oor 1 Juli 1927, franco op den Wbl aan den nieuwen Weste- lijken kanaa'arm te Ter Neuzen op aan te wrjzfn plaats. De meting van de Grind gesehiedt door waterTfTplaats'ng, te, wijl 1 M3. Grit.d wordt berekend aan 1600 E.G. De meiiug van de Macadam heeft plaats op den wdL f 0,50 boofdsom geteekend door d,n inschiijver en bo-rgen kunuen tot op bet uur der besteding franco ten raadhuize worden bezorgd. Het lossen van de Grind moet gescbieden door werkmenschen uit deze gemeente. Hoek, 29 Maart 1927. Burgemeester-en Wethouders van Hoek. A. WOLFERT, Burgemeester. J. DREGMANS, Secretaris. Butgemeestcr en Wethouders van llOEK maken bekend, dat de ouders, voogden ol verzorgers, die hunne kinderen of pupillen op 1 Mei a.s. op de openbare lagere school wenschen geplaatst te zien, zich deartoe voor 30 April a.s. bp het hootd der school kunten aarmeldrn. De kinderen die voor 1 November 1927 zes jaar oud zjjn, worden toegelaten. Hoek, 30 Maart 1927. Burgemeester en Wethouders van Hoek, A. WOLFERT, Burgemeester. J. DREGMANS, Secretaris. uit het Enqdsch door NORMAN VENNER. JHR .VAN KARNEBEEK'S AFTREDEN. Jhr. Van Karnebeek heeft Vrijdag- ochtend te elf uur in de groote vergader- zaal van het Departement van Buitenland- sche Zaken de ambtenaren en beambten van dat departement doen bijeenkomen. De afgetreden Minister heeft daarbij een toespraak tot hen gericht. Met zeer veel waardeering gewaagde Ihij van den goe- den geest, welke steeds aan het departe ment heerschte. Jhr. Van Karnebeek be- tuigde dank voor den ijver en de mede- werking gedurende zijoi bijna negenjarige loopbaan ondervonden. De secretaris- generaal van Ihet Departement, Jhr. Mr. Snouck Hurgronje, vertolkte zoowel voor zichzelf als voor de overige aanwezigen de gevoelens van het ambtenaren- en be- ambtenkorps jegens den afgetreden Mi nister. (Corr. Bur.) NA DE VERWERPING VAN HET NEDERLANDSCH-BELGISCHE VERDRAG. Een gefingeerd interview. Het Nederl. Correspondentiebureau in Den Haag meld.t: Naar aanleiding van het in enkele bla- den overgenomen korte interview, dat een medewerker van de Antwerpsche Nep tune zou hebben gehad met Minister Bee- laerts van Blokland, zijn wij gemachtigd tot de mededeeling, dat de Minister aan geen enkel journalist een interview heeft verleend. Een motie van het nationale comite van actie tegen het verdrag. Zaterdag heeft in Den Haag de laatste algemeene vergadering plaats gehad van het nationale comite van actie tegen het verdrag met Belgie. De bijeenkomst was druk bezocht. Na afhandeling van de agenda werden stuur, de heeren Mr. Luden, voorzitter, Ir. A. A .Mussert, secretaris, en E. A. van Wely, penningmeester, voor de voortref- felijike leading, aaai de werkzaamheden van h.et comite gegeven. Besloten werd, dat het comite zijn werk zaamheden zal voortzetten als nationaal comite in zake een Nederlandsch-Belgi- sche overeenkomst. Ten slotte werd de volgende motie aan genomen: Het nationaal comite in zake het ver drag met Belgie; met voldoen,ing kennis genomen heb- bende, dat de Eerste Kamer der Staten- Generaal het wetsontwerp tot qoedkeu- ring van het verdrag met Belgie c.a. niet heeft aangenomen; gehootd de besprekingen in de Staten- Generaal; in acht nemende, dat Belgie aan de sch elding sregeling van 1839 rechtens noch moreel eenigerlei aanspraak kan ont- 1 een en op politieke of economische con- cessies van Nederland; overwegende echter de wenschelijkheid eener goede verstandhouding tusschen Nederland en Belgie; spreekt den wensclh uit, dat Nederland zijn medewerking verleene; a. tot opheffing, onder vrijwaring van 21) (Vervolg.) ,,Ja, hm, mijn geheugen is niet meer wat het geweest is... Zeg... als ik je eens op- hielp of in een wat meer geciviliseerd'e houding zette Kijk, als ik mijn arm om je heen sla, zoo..." Lady Dorothy nes- telde zich tevreden in de bulging van zijn armen als jij dan eens je arm om mijn hals sloeg..." Ze deed onmiddellijk wat ,hij haar voorsteldeen dan, haal op je anker voila nu kan je alleen wel. Hij liet haar los en deed een paar stappen achteruit. Lady Dorothy glimlachte flauw- tjes. ,,Dat heb je netjes gedaan... Je bent wel sterk, Arthur Met haar handen iets uitgestoken, alsof dat hielp, traohtte ze zich in evenwicht te houden. 't Was duidelijk te zien, dat de val exger aangekomen was dan zij wilde laten blijken. Nu zag Jeremy het meisje, dat in zijn leven zoo oncereinonieel was komen bin- nenvallen voor het eerst pas goed. Ze was knap, ontegenzeggelijk, maar toch was er in haar uiterlijk lets dat hem niet beviel. Haar oogen waren te groot, haar mond iets te klein; de uitdrukking van haar gezicht was gewoonweg onnatuurlijk. Nedexland's souvereine rechten, van de op Belgie krachtens het verdrag van 1839 rustende politieke servituten; b. tot opening van nieuwe recht- stree'ksohe onderhandelingen tusschen Ne derland en Belgie tot herzieniing van het verdrag van 1839 ten opzichte van het verkeersprobleem in zijn geiheelen om- vang, eveneens nder vrijwaring van Nederlanld's souvereine rechten en op den lustorischen grondslag van wederkeerig- heid. EISCHEN VAN CHAUVINISTISCHE BELGEN. Uit naam van de chauvinistische ligue nationale des associations patriotiques de Belgique heeft de voorzitter, de gep. luite- nant-generaal baron de Witte, aan de FranschBelgische pers een lange motie gezondein, waar,in de verwerping van het verdrag door de Eerste Kamer een treurig echec wordt genoemd voor de Belgische regeering en geconsteerd, dat de hoffelijk- heidspolitiek, door Belgie sedert 1839 ten opzidhte van Nelderland gevoerd. niet meer succes geeft na dan voor den oorlog. De ligue nationale beweert dan ook de Belgische regeering, in de toekomst zich onder geen enkel voorwendsel meer te laten verlei'den tot de hervatting van on derhandelingen, welk tot niets anders dan nieuwe concessies zouden kunnen lei'den, en van de pijnlijke ervaring, welke zij thans heeft opgedaan, gebruik te zien te maken, om luide de Belgische aanspraken op den terugkeer aan Belgie van het in 1839 afgestane gedeelte van Limburg, het bezit van de monding van de Schelde, die een Belgische rivier is, en de erkenning van de Belgische souvereiniteit op de Wielingen te laten weerklinken. IN HET JANGTSE-GEBIED. gestadig overleg over de bescherming van hun onderdanen en maatregelen, om een herhaling van het gebeurde te Nanking te voiorkomen. De corr. van de N. R. Crt. te Lon- dein heeft Vrijdag geseind, dat Chamber lain's verklaringen over Nanking een die- pen indruk in Emgelanld gemaakt hebben. De regeering had, zoo zeide hij, afdoende bewijzen, dat de aanvallen op de vreem- delingen te Nanking zorgvuldig georga- niseerd waren. De troepen die er verant- woordelijk voor waren, waren formaties onder bevel van den nationalistisohen commandant te Nanking. Zij droegen uniform en werden met fluitseinen gediri- geerd en met trompetsignalen teruggeroe- pen toen de Engelsche en Amerikaansche oorlogssohepen hun afsluitingsvuur open- den. Daarvoor was er geen poging ge daan om ze in bedwang te houden. Aller- lei getuigen hebben beeedigde verklarin gen afgelegd, dat zij voordien van de Noordelijke troepen niet den minsten overlast hadden gehad. Het gaat dus moeilijk aan, ander dan aan boos opzet te denken, al blijft het vreemd, dat Kanton- neesche aanvoerder zoo onverstandig zijn geweest, zich ook de vijandschap van de Amerikanen en de Japanners op den hals te halen Dat zij, dank zij het gestook van Te kalm, te beheerscht. Je voelde, dat elke emotie, die zich daarop afteekende van te voren volgens zekere conventie- voorschriften pas-klaar gemaakt was. Maar het allerzonderlingste was haar haar. Het was zoo blonid, dat het ver- bleekt leek en het was gebleekt, maar niet door de zon en daarbij zoo kort geshingled, dat ihet wel leek of het met een tondeuse gedaan was. Een mannelijke ,,kop" was het niet, daarvoor was het haar te zacht en te eigenaardig van kleur, maar door het kapsel en de gereserveerde ge- laatsuitdrukking kreeg dit meisjeskopje iets waarvoor een zwakkere geest bij de eerste ontmoeting de vlag streek. ,,Een rare snijboonwas de niet zeer complimenteuse condusie. waar toe Jere my na misschien een halve minuut van zwijgend tegenover-elkaar-staan kwam, ..eentje, waarmee je deksels zal moeten oppassenAls ze er achter komt dat ik haar lieve Arthur niet ben, vilt ze me levemd, als ik er tenminste zoo makkelijk afkom. En kop heeft ze ook, ze kijkt ver- standig uit haar oogen... maar wat heb je aan verstand als het je niet eens in staat stelt om een imitatie van het echte artikel te ondersciheiden ..Kun je loopen vroeg hij luid op. ,Ja." ,,Dan moesten we maar vast opstappen Hall-waarts gaan. Kijk daar heb je de auto al. Dat heeft Olivia hem gauw geleverd." ,,Dat is de mijnezei Lady Dorothy. ,,Ik denik, dat ze naar de Hall gegaan is en van daar uit getelefoneerd heeft. ..Verstandig van haar Maar ze is pienter", zei Jeremy, met zijn oogen op de snel naderbij komende auto. hun bolsjewiekschen raadslieden, Enge- land ..zoc'hten", lag voor de hand, niet dat zij ook de andere vreemdelingen tegen zich zouden innemen. Het gebeurde van Nanking heeft nu aan de Kantonneesche zaak groote en algemeene moreele afbreuk gedaan. Van den bovenloop van den Jangtse stroomen aile vreemdelingen naar Sjang- hai. De Amerikaansche zendelingen en hun gezinnen hebben ten getale van dui- zend of meer eveneens uit de onrustige districten naar Sjang/haii de wijk cjeno- men. Enkelen zijn al onderweg naar Ame- rika in de overtuiging, dat zij de eerste maanden in China toch geen leven zullen hebben. De Engelschen zenden nog altijd nieuwe iroepen naar Sjanghai. Zij blijven reden behouden voor bijzondere beduchtheid, want de houding van Kanton tegenover de Engelschen is buitengewoon uitdagend. Het is o.a. opmerkelij'k, dat generaal Tsjang-kai-sjek na de wanldaden van Nanking achtereenvolgens een bezoek heeft gebracht aan boord van een Ameri- kaamsch en een Janansch oorlogschip om een onderzoek en genoegdoening te belo- ven, maar het blijkbaar niet noodig ge- oordeeld heeft ditzelfde op een Enqe'lsch schip te doen. In Sowjet-Rusland wordt ijverig pro- pagandistische munt geslagen uit de ,,be- schieting van Nanking 'door de Engel- che en Amerikaansche schepen. Er wor den vergaderingen gehouden en protest- moties aangenomen en inzamelingen op touw gezet voor de ..slachtoffers" t'e Nan king, waarmee natuurlijk niet de vreem delingen die alles kwijt zijn en voor een deel^ nauwelijks het leven hebben kunnen redden, bedoeld worden. TER NEUZEN, 4 April 1927. AANGFHnnnEM bewoners, die qesiq naieerd stonden gens overtreding van bepalingen op woonwagens en politieverordeningen, en deswege veroordeeld waren doch hun schuld nog niet hadden gekweten. Nadat zij de boete, waartoe zij indertijd zijn ver oordeeld hadden voldaan, werden zij weer vrijgelaten. POLITIE. De Inspecteur van Politie te Ter Neu zen maakt bekend, dat als gevonden zijn aangegeven de navolgende voorwerpen, waar omtrent inliehtingen zijn te bekomen bij de daarachter geplaatste personen: Ring met twee sleutels, R. Visser, Scheldekade 59. fNGEZONDEN MEDEDEELTNGK^ a is ye de u/asch met FNGEZONDEN MEDEDEELINGEN „Vin-je dat Vroeger dacht je er an ders over." „Ja Waarachtig Stom van me... dan heb ik mijn verstand nu blijkbaar beter bij mekaar." ..AsjeblieftDie kan jij in je zak ste- ken, vr'iend Arthur", voegde hij er in zich zelf aan toe. In de auto werd >de situatie, zoo moge- lij'k, nog mailer. Olivia chauffeerde: daar- door kwamen Jeremy en Lady Dorothy samen aehterin te zitten. ,,Heb je er iets op tegen, dat ik een sigaret opsteek vroeg Jeremy. ,,Neen, natuurlijk niet. Ik zou het zelfs ten zeerste apprecieeren als je er mij ook een wou geven. In die tasch daar, aan je linkerhand ja. die... daar is mijn koker. Dank je. Nu een lucifer. asjeblieft." Hij boog zich naar haar toe, om den lu cifer beschermend tegen den wind in de holte van zijn lhand onder de sigaret te kunnen houden. Met haar schouder leunde ze tegen hem aan; hij rook den fij- nen geur van een onbekenid parfum, zag de groote koele oogen donkerder, warmer van kleur worden zonder dat het de uit- dagende uitdrukking verzachtte. Maar dan ging ze met een ruk rechtop zitten, glimla'clht'e met een ietsje spot en inhaleer- de diep. „Je moet niet inhaleeren". riep Jeremy haar. ..Waarom niet? Doe jij het niet?" ,,Ja... maar..." Redeneer niet zoo inconsequent... Als ik rook, rook ik... precies zooals ik er lust in heb. Je zei dat zooals iedere man dat zeggen zou, omdat er gewoonlijk gedacht wordt, dat wij. vrouwen, alleen rooken omdat het leuk, pikant staat. Maar dat is Doos 30ct Keelpijntabletten 30 en 6Qct niet waar. De meesten rooken, omdat ze het lekker vinden. En ik vind het dwaas- heid om verstoppertje te spelen, daarvoor zijn we te modern... we leven niet in acht- tien zooveel..,..." ,,Nee", sternde Jeremy toe met een blik op het onbarmhartig ge-shingle-de meis jeskopje naast hem. ,,Nee, dat is zoo. Daar zie je ook niet naar uit. Je hebt niet bepaald iets ouderwetscihNeen Hoe zde ik er dan uit ,,0, weet ik niet. Etiketten opplakken is nooit mijn fort geweest." Wat zat ze dicht tegen hem aan, ze leunde gewoonweg op hem. Maar opeens herinnerde hij zich, dat ze met zijn dubbel- gamger verloofd was en dat dit hun eerste ontmoeting na maanden van elkaar niet zien was. ..Goeid. maar ieder mensch heeft ten slotte zijn etiket en ik ben benieuwd naar het mijne", hield Lady Dorothy aan. .Jurist, omdat een mensch zoo'n complex wezen is. Neem bijvoorbeeld het feit, dat ik je geen tien minuten geleden om een zoen gevraagd heb. Dat was toch tame- lijk ouderwetsch. vin-je niet?... Wel iets voor achttien zooveel Daar hadt je het weer Jeremy keek verlangend naar het hoofd en de schou- ders van de chauffeuse: Waarom keek ze niet om, waarom deed ze niet wat ,,Ja, dat was het wel". zei hij flauwtjes. ..Maar ten slotte zit dat niet aan achttien- zooveel vast. Dat zou je even goed mid- del-eeuwsch of zooveel jaar v. Chr. kun nen noemenals 't maar iets niet van dezen tijd is ,,En je hebt 't niet gedaan' ging Ladv Dorothy voort. ,,Wat Qoem ie diat nu llltra-modem, niet waar Want wat ik Kinderportemonnaie, G. Koch, Tho- lensstraat 112. Lips sleutels, P. Oppeneer, Kerkhof- laan 25. Uilenbril, J. v. d. Hooft, Tholensstr. 109, Zakje met spek, J. van Luijk. Noord- straat 47. Zwartharige jonge trekhond, J. Lagar- de, Kerkhoflaan 45 SLAGERSVAKSCHOOL. Onze stadgenoot de heer P. Overbeeke Hzn., behaalde j.l. Woensdag het diploma uitgereikt door de Eerste Nederlandsche Slagersvakschool te Utrecht. VERGADERING VAN „DE VRIJHEIDSBOND.' Tl. Zaterdaq werd alhder in het ..Hotel yT- -7^' UULlalt! iTOWF trad de" heer PvTr. iJSL. Tweede Kamer, om te spreken over: beteekends van den komenden strijd in zijn rede aansporende om te stemmen op de lijst van den Vrijheidsbond. Mevr. Boon die met haar echtgenoot de reis naar Zeeland maakte in verband met een spreekbeurt in Oostburg, onderstreepte m een korte toespraak de woorden van Mr. Boon, er vooral nadruk op leg gende, teqenover de vele lauwen, die te kennen qeven zich buiten de peiitiek te widen houden, dat het hun plicht is door hun stembiljet te helpen invloed uit te oetenen op de partijgroepeering en daarmede op den gang van zaken, aangezien de poli tick, door zijn gevolgen tot hen xomt. De oipkomst was matig. CONCERT VAN HET MUZIEK- GEZELSCHAP. De aandacht wordt gevestiaid op de ad- vertentde in dit n.ummer betreffende het op a.s. Doniderdag in het Concert- en Bioscoopgebouw te geven concert van het muiziekgeeelschap ,,De Vereenigde Werk- lieden". In de eerste plaats kan, nu voor het concert over deze groote zaal, met haar mooie accoustiek de muziek van de harmonie zelf beter tot zijn reriht komen, hetgeen bij eene daar gehouden repetitie reads ibleek. Er wordt voorts een zeer af- wisselend programma geboden. De ver- eendging heeft daarvoor geengageerd de heer Henri Caspeele met enkele artisten van zijn operette gezelschap voor het op- voeren van enkele een-acters, terwijl mej. Mortier en de heer De Wildt ook zang- nummers zullen uitvoeren. Voegen we hier nog aan toe, dat zich voor deze^ ge- legenheid ook een strijkorkest van liefheb- bers beschikbaar heeft gesteld dien a\ ond voor afwisseling in het programma te 1 zorgen en oo'k nog een interessant filmpje j zal worden vertoond, blijkt voldoer.de dat het zal zijn: voor elk wat wils. Voldoende aan verzoeken wordt het concert ook voor niet-leden tegen entree beschikbaar gesteld. van de gewoonten van zooveel jaar voor Chr. weet, zouden ze de gelegenheid met beide handen aangegrepen hebben. En de middel-eeuwers zouden ook niet bepaaid schuchter geweest zijn. evenmin als de achttien-zooveel-ers. Die zouden me ten minste nog rididerlijk de hand gekust heb ben." ,,'n Aandoenlijk tafreel hanci je daar op", zei Jeremy ondeugend. ,,'t Type van een modern jong meisje dat den goeden ouden tijd terugwenscht." Ze keek hem strak aan. op een manier, alsof ze hem geestelijk taxeerde. Dan keerde ze zich met iets verbitterds in de lijn van haar monid van hem af en betok- kelde ongeduldig den rand van het portier. ,.Pff", zei ze, in een poging om door zelfspot haar stemming te veranderen. Wat zitten we een nonsens te praten. (Wordt vervolgd.) luevnilj.x«a- W c 1 - HM ZEEPFABmtK nCMlOR'-HEERDf ^0 8U APOTH. KM OROOISTEN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 1