V, Rossem S patent verpakking Morst niet. - Scheurt niet. - Geeft geen kort. CtS. iichte baaitabak INGEZONDE EDEDEELINGEN. GEMEENTERAAD VAN AXEL. iNGEZONDEN MEDEDEELINGEh K. Leijs en W. J. Robijn uit de behandelde leerstof verschillende vragen waren ge- steld, werden tot het laatste leerjaar toe- gelaten: Mej. M. W. J. de Koster, direc- trice van het Ziekenhuis, en de heeren M. Dees, F. Dieleman, J. de Feijter, W de Feijiter, J. Hofman, K. H. de Koeijer, A. C. van Lang ev el die, W. Oppeneer, J. L. de Putter, W. Riemens, J. B. Ruben en C. J, Simons. BOSCHKAPELLE. Vexleden Zonidlag is er alhier eene R.K. "vesvereeniging opgericht voor den ge- H'eenteraad. Het bestuur bestaat uit de leeren P. C. de Roeck, P. de Maat, A. Eeman en C. Lambert, resp. voorzitter, vice-voorzitter, secretaris en penning- meester, benevens de gewone leden Aug. Baart, A. de Bakker en R. v. d. Wielen. Er werd medegedeeld, diat den volgenden dag de candidatenlijs'ten 'zouden worden uitgereiikt, welke Vrijdag 1 April dienen te worden ingeleverd. Naar we uit goade bron vernemen, wenschen de Edelachtb. .heer J. Truijman en de heer A. de Bakker niet meer in aan- merking te komen voor eene candidatuur voor den gemeenteraad. STOPPELDIJK. De candidatenlijst voor de raadsverkie- zing bevat de volgende namen: H. Kerck- haert, W. Staal, P. Baart, C. Vereecken. P. L. d'e Maat en G. C. de Theije. HENGSTDIJK. Op de vastgestelde kiez|erslijst 1927 1928 komen 305 'kiezers voor. Voor de Tweede Kamer 305, voor de Prov. Staten 305, voor den gemeenteraad 294. Op 12 Mei a.s. hoopt het echtpaar J. GeelhoedtDe Burger den dag te her- denken, waarop zij 50 jaar geleden in het huwelijk traden. Het ware te hopen, dat •dezen dag, voor de nog zeer krasse oudjes niet ongemerkt mocht voorhijgaan. W'ie neemt het initiatief CL1NGE. De op 22-dezer vastgestelde kiezerslijst dezer gemeente, die geldend is voor de a.s. raadsverkiezingen, telt 1219 kiesgerech- tigden, waarvan 1205 kiesgerechtigd voor den gemeenteraad (het aantal inwoners op 1 Jan. j.l. bedroeg 3757). Van de kiezers voor den gemeenteraad behooren 630 tot stemdistrict I (wijken Clinge (dorp) en Kapellebrug) en 589 tot stemdistrict II (wijk Nieuw-Namen met omgeving). De stemming voor de gemeenteraads- verkiezing alhier is bepaald op 18 Mei a.s., de candidaatstelling heeft volgens wettelijk voorschrift overal plaats op 12 April a.s. ..-■.-yoo-aaa Vergadering vain Dinsdag 22 Maart 1927, des voormiddags 9,30 uur. Voorzitter, de heer J. M. Oggel, Wethouder. Verder tegenwoordig de leden: M. Koster, A. E. C. Kruijsse, Ph. J. van Dixhoorn, J. Weijns, J. M. Baert, A. Th. 't GiLde, E. van de Casteel, F. Dieleman, J. de Feijter en P. de Feijter; Secretaris de heer J. L. J. Maris. (2. Vervolg.) De VOORZITTER antwoordt bevestigend, maar voegt er aan toe, dat Burgemeester en Wethouders van oordeel waren, dat het aan- koopen van een Minerva-motor de voorkeur verdiende, omdat dit een eerste klasse machine is. Ze beschouwdeai het als een voordeel voor de gemeente, als voor enkele honiderden gul dens meer een beslist goed merk motor werd gekooht, omdat ze zich dan beter gewaarborgd adhten voor goed werken der spudt. En zooals het chassis niu gemaakt wordt, komen er ook meer zitplaatsen voor het bedienend personeel. De heer 't GILDE vraagt, in verband met de mededeeling betreffende het gunnen van het leggen der gasbuizen, voor het uitbrei- dingsplan naar Ter Neuzen, of er nu bij de voorwaarden ook rekening is gehouden met de opmerkingen die hier an een vorige vergadering gemaakt zijn, over het am beurt te werk stel- len van werkloozen uit deze gemeente. De VOORZITTER verklaart, dat daarmede rekening is gehouden. Er is den aannemer fe kennen gegeven, dat de buizen zullen gelegd moeten worden met werkkrachten die hem van wege de arbeidsbemiddeling alhier iter be- schikking zullen worden gesteld. Behoudens enkele werklied'en uit Ter Neuzen die ook te werk zullen worden gesteld voor het werk in die gemeente, zal gebruik gemaakt worden van hen, die zich als werkloos bij den correspon dent ailhier hebben laten inschrijven. Er is dus ten voile met de wenken rekening gehouden. De beer 't GILDE verklaart, dat het hem genoegen doet, zijn dank te kunnen betuigen voor de getroffen regeling. De heer WEIJNS vraagt, wanneer dit werk zal kunnen worden uitgevoerd. De VOORZITTER geeft te kennen, dat er begonnen kan worden, zoodra de buizen ge- leverd zijn. Daarbij is op spoed aan.gedrongen. De heer WEIJNS merkt op, dat het jammer is, dat hdermede tijdens den winter niet kon begonnen worden. Dat was een goede werk- verschaffing gerweest en het was voor de ge meente, die nu steun moest uitkeeren of de menschen op een of andere wijze bezig houden veel voordeel geweest. Nu komt het werk in d'en zoraer en dan is er minder behoefte aan. De VOORZITTER vertrouwt, dat er spoedig zal kunnen worden begonnen; deze week wordt er een schip met 200 ton buizen verwacht, het schip is onderweg. 1. In handen van Burgemeester en Wethou ders zijn gesteld am bericht en raad verzoeken van W. J. Cornelius Cohen te Utrecht, A. M. van Beers te Vlissingen en G. A. J. de Jonge, te Axel, om conoessde ten einde in deze ge meente geleidimigen aan te leggen voor het dls- tribueeren van radio-uitzendiimgen aan paitidb- lieren. Zij stellen voor, de behandeling van deze verzoeken op te sohorten, in venband met een schrijven van het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie zulks naar aanleiding van ean onderzoek van wege het Departement van Waterstaat ingesteld. De heer 't GILDE hoopt, dat tijdelijke op- schorting dezer verzoeken geen aanleiding zal geven tot het schuiven op de lange baan, daar zijn ideaal zijn zou, dat de radio die men thans nog als een weeldeartikel dient te beschouwen en in ieder geval buiten het bereik is der ar- beidende bevolkinig, meer en meer ten dienste van de arbeiders zou komen, opdat deze in meerdere mate zullen kunnen profiteeren van datgene wat als groote verdienste van de radio-technaek besohouiwd most worden, n.l. de populariseering van kunst, wetenschap en tecfcnieik Daancloor draagt zij bij tot cultu- reele verheffing van het volk. Spreker weet wel, dat er altijd nog een offer van minstens 10 per jaar aan verbonden blijft en het om die reden toch nog voor een breede categorie van arbeiders een. bezwaar zal blij- ken er gebrui'k van te maken, maar het komt er ook in dezen maar op aan of men aan zoo- iets behicefte gaat gevoelen. Het is hem dezen winter bij het doen van huisbezoek opgevallen, dat bijna alle arbedders hun dagblad lezen. Het was weliswaar niet overal het blad dat wij wenschten, maar men las er toch een en wilde dlat ook niet missen, zoodat daaruit de behoef te spxak. Naar zijn meerhing zal het in een zeer nabije toekomst ook aldus gaan met de radio. Op een punt zou hij sterk de nadruk willen leggen als het eventueel zoo ver komt, dat er namelijk in de te geven programma's een zoo- veel mogelijke veelEijdigheid zal betrachten. Dan kan men ten voile op sprekers enthou- siasme voor deze zaak rekenen, die dan „voor elk wat wils" biedt. De VOORZITTER geeft te kennen, dat het geenszins de bedoeling is, deze verzoeken at te stellen. Burgemeester en Wethouders heb ben zich met de adressanten reeds in contact gesteld, met het doel te onderhandelen, om te komen tot een voorstel om aan een hunner de concessie te verleenen. Doch juist voor er een besJAssing genomen werd, kwam het bestuur van het Hoofdbestuur der Posterijen en Tele- grafie, meldende dat voorloopig geen nieuwe concessies zullen worden verleend hangende een desbetreffend onderzoek. Het schijnt de overwogen wordt het uitvaardigen van een al- gemeene regeling. Er sehijmen 400 zulke ver- zoeken in onderzoek te zijn. In dit verband hadden Burgemeester en Wethouders geen be- zwaar, een beslissing in deze aan te houden. m. Met betrekiking tot het in de vorige ver- gadering in handen van Burgemeester en Wet- houders om bericht en raad gestelde verzoek van mej. A. J. Koole, te Ter Neuzen, om een schoiollokaal voor het geven van lessen in hec j modevak, deelt de VOORZITTER mede, dat i adressante de beschikking heeft gekregen over een andere lokalitedt en zij haar aires heeft ingetrokken. n. Een schrijven van W. Riemens te Spui, die daarin terug komt op de onderhandelingen over opruiming van zijn schuur, voor het ver- beteren van den weg aldaar. Nog steeds wor- den klachten vemomen over de gevaarlijke I bocht. Aangezien de Burgemeester, met men- j schen van de buurtschap Spui blerover spre- kende te kennen gaf, dat de Ibewuste persoon nog maar eens terug moest komen. Adressant is toen bij hem 'geweest en heeft hem gezegd, dat hij de heele schuur wil opruimen, indten adressant dan een stukje grand kan koopen om er een schuur op te bouwen. Want, als adres sant die schuur 'moest zetten naast zijn huis, dan zou het zicht daarmede toch nog niet weg zijn, en de weg wordt daar toch ook te smal, met die groote graciht. Indien de gemeente raad er dus nogmaals op in wilde gaan, zou zijn naaste prijs zijn 1000 voor de geheele op- hef fling. De VOORZITTER stelt voor, dit schrijven te stellen in handen van Burgemeester en Wethou ders am bericht en raad, tenedmde dit college in de gelegenheid te stellen inliahtingen in te winnen. Het heeft zich reeds gewend tot het bestuur van den polder 'Coegors met verzoek te willen berichten, of dit er iets voor gevoelt, in verband met de veiligheid van het verkeer in de kosten van die wegsverbetering iets bij te dragen. Het dis voor de in dien polder wonenden van groot belang. De heer WEIJNS vraagt, wat de 'heer Rie mens met die conferentie 'bedoelt. De VOORZITTER antwoordt, dat die be- spreking met Riemens reeds heeft plaats gehad, De bewoners van Ooegors hebben er veel be lang bij. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders om deze zaak nog in hunne han den te stellen strekt, om inmiddels het bericht van het bestuur van den Coegorspolder af te wachten. De heer WEIJNS verklaart zich ook voor deze verbetering; het is een gevaarlijke hoek. o. Een ad res van J. P. Schrier, houder van een zweefmolen te Ter Neuzen, die daarin te kennen geeft, dat hij met deze inrichting de kermissen in deze buurt bezoekt; dat, alhoewel de officieele kermis in deze gemeente is afigesahaft, met Pinksteren toch een zijidelingsche kermis wordt gehouden, en hij daarom den raad verzoekt, ook hem met Pinksteren voor een of meer dagen een staan- plaats voor meergenoemde inrichting op de Mairkt af te staan; dat hij gaarne bereid is staangeld te betalen, een en ander ter beoordeeling door den raad; dat het een onschuldig kermisvermaak is waar jong en oud zich in kunnen amuseeren. Burgemeester en Wethouders stellen voor, dit verzoek te stellen in hunne handen om be richt en raad. De heer 't GILDE is van meening dat, in dien met het verwijzen van dit adres naar Burgemeester en Wethouders alleen den for- meelen gang van zaken gevolgd wordt en dit niet beduidt een wijziging in het sta.ndpunt der heeren, het maar het best zou zijn dit adres in deze vergadering af te handelen. Zoo'n ge- wichtige zaak is het toch niet. En als de heeren, op hetzelfde stamdpunt blij- ven staan gelooft hij, dat er voor niemand in den raad behoefte kan be staan aan een prae- advies waar tevoren ieder reeds van op de hoogte is. Mitsdien zou hij willen in over- weging geven thans deze zaak maar af te wikkelen. De VOORZITTER geeft te kennen, dat dit voorstel niet voortspruit uit wijziging van standpunt, maar wegens dein normalen gang van de behandeling der zaken. Het adres is ingekomen na de vergadering vrn Burgemees ter eh Wethouders, doch omdat het ingekomen is door den Burgemeester nog op de agenda geplaatst, noch spreker, nocih zijn collega wethouder hebben er vooraf ke-nnis van kunnen nemen, en het inkomen evenals de raadsleden g'ezien uit de agenda. Er kan dus thans geen advies van Burgemeester en Wethouders ge geven worden. Hij heeft edhter geen bezwaar tegen afhandeling, indien de raad daarop prijs stelt. De heer 't GILDE verklaart, dan op dat prae-advies geen prijs te stellen. De VOORZITTER geeft te kennen we! be reid te zijn als raadslid een voorstel te doen het verzoek af te wij'zen, dat is dan eohter geen advies van Burgemeester en Wethouders. Dat college zou later eventueel moeten beslissen over het aanwijzen van een staanplaats. De heer't GILDE verklaart nader geen prijs op dat prae-advies te stellen, omdat men toch vooraf weet, dat dit afwijzend zal zijn. De heer DIELEMAN is het eigenlijk in deze eens met den heer 't Gilde, waarom zal men de beslissing hierover nog een week of wat uit- stellen, dan moet men toch een uitspraak doen. Het standpunt van Burgemeester en Wethou ders is bekend. De VOORZITTER: Het voorstel wordt zui- ver gedaan, omdat er volgens gewoonte bij de behandeling der stuikken een advies van Bur gemeester en Wethouders bij moet zijn en dit er nu nog niet zijn kon. De heer J. DE FEIJTER is er ook voor, om dit verzoek op het oogenblik niet af te hande- leru Hij met geen aanleiding, dat nu van den gewonen gang van zaken zou moeten worden afgeweken! Het presseert toch ook niet om nu reeds een beslissing te nemen. De heer't GILDE stelt voor het adres af te handelen Dit voorstel wordt verworpen met 6 tegen 5 stemmen. Tegen stemmen de heeren Koster, Weijns, P. de Feijter, Kruijsse, J. de Feijter en de Voorzitter; voor stemmen de heeren Baert, Van Dixhoorn, Dieleman, Van de Casteel en 't Gilde. Het voorstel van Burgemeester en Wethou ders wordt alsnu aangenomen met algemeene stemmen. p. Een adres van C. van die Casteel, die daarin verzoekt hem afwijiking. te willen toe- staan van het bepaalde in art. 12 der Bouwver- ordening, om op het door hem foewoonde per- ceel aan de Weststraat een schuurtje te doen bouwen. De uitoefening van zijn bedrijf, tot nu toe verriciht in een bedempten kelder, maakt die verandering voor hem noodzakelijk. Burgemeester en Wethouders stellen voor dit adres te stellen in handen van hun college, aangezien het daarover gevraagd advies der Gezondhedidscommdssie nog niet is ingekomen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 3. Aanwijzen vertegenwoordiger in de Zeeuwsch-Vlaamsche Waterleidingmaat- schappij. De VOORZITTER merkt op, dat door de be- noeming van den Burgemeester, in den raad van commissarissen dezer maatschappij, zijn plaats als vertegenwoordiger der gemeente is opengevallen. Burgemeester en Wethouders staan op het an dp unit, dat deze functie -behoort vervuld te worden door een lid van het Dagelijksch Be stuur, en stelt op grond daarvan voor spreker te benoemen. De heer 't GILDE vraagt, of de verteigen- woordigers der gemeente v-rjj mand-aat heblben. De VOORZITTER geeft te kennen, dat een vertegenwoordiger der gemeente daar niet met een bepaalde opdracht zitten kan. Hij neemt deel aan de vergaderingen der maatschappij. Die vertegenwoordigers vormen een advisee- rend college, maar de vertegenwoordiger kan b.v. geen beslissingen nemen die de gemeente ImanCieel zouden binden. Indien de vergade ring der maatschappij besluiten nemen zouden, die van invloed zijn op de gemeentefinancien, moet de gemeenteraad daaraan toch zijn goed- keurinig hechten. De heer 't GILDE vraagt of die vertegen woordigers ook worden bijgestaan door een deskundige. De VOORZITTER kan over deze zaak niet veel zeggen, omdat hij er niet mede in aanra- king is gekomen, ware de Burgemeester hier teigemvoordig, dan zou die er meer van kunnen vertellen. Naar spreker meent, worden de commissarissen voorgelicht door den heer Ciull, directeur van het rijkswaterleiding bu reau. De heer VAN DIXHOORN vraagt, welk mo- tief bij Burgemeester en Wethouders geldt, dat zij bepaald een lid van het Dagelijksch Bestuur willen aangewezen zien. De VOORZITTER deelt mede, dat hij voor zich op een benoeming van zidhzelf geen prijs stelt, maar de Burgemeester zag gaarne, een lid van het Dagelijksch Bestuur benoemd, ver- moedelijk omdat het gemeentebestuur dan meer rechtstreeksch contact met de maatschappij heeft. De heer VAN DIXHOORN is van oordeel, dat er meer aanleiding zou zijn om iemand te benoemen van wie verwacht kan worden, dat hij het meeste kennis van de zaken heeft De VOORZITTER noemt dat volkomen juist, misschien wetan de hee i iemand in hun mid den die er meer van at:ten dan hij, want hij moet erkennen op het hied der waterleiding een leek te zijn. De heer P. DE FEIJTER wij-st er op, dat de gemeente Axel in deze maatschappij 350 aandeelen heeft, hetigeen nog al van beteeke- nis mag genoemd worden. Hij zou het wensohe- lijk achten, dat iedere gemeente op haar eigen gebied zelf de buizen kon leggen. De gemeen te Axel is nu beztg met het leggen van buizen en dat zou wellioht voordeeliger uitkomen, als het gepaand kon gaan. De VOORZITTER meent, dat de heer P. de Feijter toch wel begrijpen moet, dat daarvan niets kan komen. Er zijn nu 15 tot 20 gemeen- ten aangesloten. Wat zou er van terecht komen als iedere ge meente zelf op haar gebied de buizen ging leg gen De waterleiding vormt een plan. Boven- dien, het is niet alleen een zaak der gemeen- ten, maar de aanleg gesohiedt ook met steun van provincie en rijk. De uitvoering van dat wemk moet in een hand berusten. lets anders is dat er op aangedrongen zou kunnen worden, voor het uitvoeren van het werk op het gror.d- gebded der gemeente ook gebruik te maken van werkkrachten uit de gemeente zelf. De heer P. DE FEIJTER ziet nog n:et in, waarom de gemeente die buizen zelf niet zou kunnen leggen, want er moet toch gewerkt worden volgens een bestdk! Dat kan dan toah ook? De VOORZITTER wijst er op, dat de heer P. de Feijter lid is der gasco.nmissie en er nu plannen bestaan, voor het leggen van 'gasbui zen naar Ter Neuzen. Hoe zou de heer De Feijter er nu over denken, als de verschillende buurtschappen, Spui, Drieweigan, Zwaantje enz. eens kwamen vragen om in hun buurt zelf de buizen te mogen leggen? Dat zou hij immers ook niet kunnen goedvinden De heer P. DE FEIJTER ziet daarin wel verschil. De gemeente Ter Neuzen draagt voor dat werk geenerlea risico, doch Axel wel voor de waterleiding. De VOORZITTER is van oordeel, dat in een techndsohe zaak, het financieel belang 'eener gemeemite niet den doorslag kan geven. De heer P. DE FEIJTER blijft van meening, dat Axel aan dat financieel risico toch rechiten ontleent. De heer 't GILDE is van meening, dat het van zeer gToot belang voor de gemeentebestu- ren in Zeeuwsoh-Vlaanderen zou zijn, dat de vertegeniwoordiigens der gemeenten door een door henzelf aan te wijzen deskundige zouden worden terzijde gestaan Hij heeft zich daar- omtrent in doen lichten, en zou in dit verband wel een naam kunnen noemen, Waarom spre ker dit noodig acht zal de Voorzitter wellicht bogrijpen, hij heeft althans bezwaar dit nader toe te lichten. Het is van het grootste gewicht dat de gemeemten medezeggenschap hebben in een, zaak waar millioenen mee gem-oeid zijn en waar zij techniisoh, zoo goed als niets van we- ten. Indien hij op steun kon rekenen zou hij wel een voorstel willen doen. Hij vreest evenrwel, dat ook in dit opzicht zijn stem zal zijn die eens r'oependen in de woestijn. Hij zou dit echter doen, omdat er nu later onaangenaamheden zijn te vreezen. De heer KRUIJSSE vermoedtj dat er juist onaanigenaamheden zouden ontstaan, indien de vertegenwoordigers der verschillende gemeen ten ieder met een deskundige ter vergadering zouden komen. Men moet wel bedenken, dat het hier betreft een gevormde venncotschap, waarvan de gemeente alleen aandeelhoudister is. De adviezen worden gegeven van weige het rijksbureau. Dat deelt bij de vennootschap de lakens uit. De heer't GILDE betwijfelt, of die adviezen z:dh ook uitstrekken tot financieele regelin- gen. Van aankoopen b.v. trekt dat bureau ziob niiets aan. Hij vreest, dat het beziwaar in deze eerst zal ingezien worden, als het te laat is. De VOORZITTER veronderstelt, dat de re- geerimg de verschillenide plannen en overeen- kcmsten toch ook wel zal beoordeelen. Hij acht ook geen aanleiding, een deskundige te benoe men. Daarvan kan wrijving van gedachten het gevolg zijn, hehgeen wel eens nut oplevert, doch ook onaangenaamheden na zich kan slee- pen. Hij acht dit punt thans genoeg bespro'ken en verzoekt over te gaan tot stemming, en noo- <Mgt de heeren Kruijsse en Van Dixhoorn uit met hem het stembureau te vormen, Gekozen wordt de Voorzitter. de heer J. M Oggel, met 7 stemmen. De heeren Koster, 't Gilde en Kruijsse verkrijgen ieder 1 stem en 1 briefje is bianco. 4. Benoeming leden schattingscommissie voor de Rijksinkomstenbelasting. Burgemeester en Wethouders herinneren, dat met 1 Mei a.s. het vierjarig tijdperk van de bestaande scthattingscommissie der Rijksin- k-oimstenbelasting zal geeindigd zijn, en over- gegaan moet worden tot het benoemen van leden voor de volgende zittingsperiode, Zij dragen daarvoor de volgende dubbeltallen voor: 1. J. M. Oggel (aftr.), 2. F. Dieleman; 1. J. de Feijter Lz. (aftr.), 2 .J. de Kraker Rz.; 1. J. Sdheele Wz. (aftr.), 2. J. K. de Putter; 1. C. Th. van de Bilt (aftr.), 2. Ch. Claessen. De heer't GILDE wil alvorens tot een. stem ming wordt overgegaan even van de gelegen heid gebruik maken door te wijzen op de bui- tensporige eenzijdiigiheid die heerscht in de sa- menstellinig der schattingscommissie's van bij- stand enz. in deze gemeente. Dat het aanbeveling verdient in alles rekening te hou den met ihet stelsel van evenredige vertegen- woordiging wil er hier nog steeds niet in. Niet minder dan, 3 van de 4 mandaten in deze com- missie worden vervuld door personen behoo- renide tot de antirevolutionaire richtirag. Spre ker vraagt in verband daarmede of de be- voegdheid tot het beoordeelen van andere in- komsten een specifieke an tire vol a t i ona. rt eigenschap is en zij alleen het verstand en de wetenschap bezitten daartoe. Het komt hem voor, dat Jan Boezeroen op- zettelijk geweerd wordt omdat het teveel in de gaten zou loopen als die eens te weten kwam welke trues men soms toepast inzake aangiften en „boekhouding" en voorts hoe -schandalig weinig door vele boeren en groote werkgevers aan belasting wordt betaald. In verhouding tot de arbeiders is dit maar een sehijntje. Het heeft zijn reden, dat de vertegenwoor digers in deze comimiissie van zekere standing moeten zijn en zonder uitzondering behooren tot de noblesse. De VOORZITTER moet hierop antwoorden, dat de heer 't Gilde zich schramelijk vergist. Jan Boezeroen wordt hier in de gemeente ten opzichte van de belastingen zoo gracelijk mo- gelijk behandeld. En wat zijn opmerkingen over de boeren betreft, de ingezetenen met in- komens beneden de 2000 worden door deze eommissie niet behandeld. De hoogere inko- menis worden rechtstreeksch door den inspec- teur der directe belastingen behandeld. Hij meent, dat de heer Kruijsse deel maakt van de eommissie die daarover advies geeft. De heer KRUIJSSE: Dat was vroeger, toen Axel bij de inspectie Ter Neuzen behoorde. In mijn plaats is toen voor de inspectie Hulst een ander benoemd maar druk heeft deze het niet, want ik hoor, dat die nog nooit is opgeroepen. De heer 't GILDE meent, dat na de mede deeling dodr den Voorzitter, dat het hier over de kleiinere inkowiens gaat; het des te meer aa.nbeiveling zou verdienen om te handelen in zijn geest. De VOORZITTER merkt op, dat er ook be- zwaren aan verbonden zijn om een arbeider in deze eommissie te benoemen, aangezien het presentiegeldi naar hij meent slecihts 1 be- draagt en de vergadering meestal van 's mor- gens 9 tot des avonids 6 uur duren. Dat zou dus voor een arbeider bezwaarlijk worden. De heer WEIJNS vindt, dat de werkmen- schen hier niet over hun belastingen mogen klagen; als men gaat vergelijken is het voor hen |n Ter Neuzen veel hocger. De VOORZITTER gelooft ook niet, dat ze reden tot klagen hebben. Voor de eerste vacature wordt benoemd de heer J .M. Oggel met 7 stemmen. Op den heer F. Dieleman zijn 2 stemmen uitgebracht, 1 op den heer C. Hamelink en 1 bianco. Voor de tweede vacature wordt benoemd de heer J. de Feijter Lz. met 7 stemmen; de hee ren J. de Kraker Rz. en C. Hamelink verkrij gen ieder 1 stem; 2 briefjes zijn bianco. Voor de dende vacature wordt benoemd de heer J Scheele Wz. met 7 stemmen; de heeren J. K. de 'Putter, J .de Kraker en C. Hamelink verimjgen ieder 1 stem; 1 briefje is bianco. Voor de vierde vacature wordt benoemd de EEN ZEGEN VOOR DE MENSCHHEID. Iedere lijder aan verzwakte nieren, die gaar ne zijn gezondheid zou herkrijgen, behoort Foster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken, het middel, dat nieuwe kraoht en energie aan tal van angstige nierlijders bracht. Het 25jarig succes stempelt dit ndermiddel tot een ware zegen voor de menschheid. Ook gij kunt daarvan profiteeren. Begin nog heden met het gebruik van Foster's Rug pijn Nieren Pillen. Merk op hoe uw gezond heid erdoor verbetert! Hoe de rugpijn af- neemt, hoe de pijn in uw ledematen en spaeren vermindert, hoe spoedig uw nier- en blaas- stoomissen verdwijnen. Door het vereterken van uiw zwakke nieren raakt gij bevrijd van urinekwalen, rugpijn, rheumatiek, blaasant- sibeking, waterzuchtdge zwellingen, ischias en spit. Stel 't niet uit. Laat de trage nierwerking niet van kwaad tot erger worden. Begin da- clelij'k met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Kom de aangetaste nieren te hulp, waardoor het bloed weder behoorlijk geauiverd en ver- rijkt wordt en het geheele gestel bevrijd wordt van schadelijke onzuiverheder. Foster's Pillen worden vervaardigd in modern ingerich- te laboratoria, worden noch bij de vervaardi- ging, noch bij de verpakking door menschelijke handen aangeraakt, en bevatten geen schade lijke bestanddeelen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a 1,75 per flacon. 35 heer C. Th. van de Bilt met 7 stemmen; de heer 't Gilde verkrijgt 4 stemmen. Voor zoover zij ter vergadering tegenwoor dig zijn verklaren de benoemde heeren zich be reid deze te aanvaarden. 5. Benoejning leden en plaatsvervangende leden van het hoofdstembureau voor de verldezing van leden van den gemeente raad. Burgemeester en Wethouders geven in over- weginjg als leden Van bovengenoemd stem- bureau, waarvan de burgemeester ambtshalve Voorzitter is te benoemen als leden de heeren J. M. Oggel, M W. Koster en A. E. C. Kruijs se en tot plaatsvervangende leden de heeren Jac. Weijns, J. de Feijter Lz., en P. de Feijter. De stemming heeft tot uitslag dat worden benoemd de heeren Oggel en Kruijsse ieder met 9 en de heer Koster met 8 stemmen. Vender verkrijgen de heeren't Gilde 3, Van de Casteel 2 en J. de Feijter en C. Hamelink ieder 1 stem. Voor plaatsvervangende leden worden be noemd de heeren Wejjns, J. de Feijter, en P. de Feijter ieder met 7 stemmen. Op de heeren 't Gilde en Van de Casteel zijn ieder 3 stemmen op den heer F. Dieleman 2 en op den heer Baert is 1 stem uitgebracht. De benoemde heeren verklaren zich bereid de benoeming aan te nemen. 6. Verleenen van ontslag en benoemen keu- ringsveearts, hoofd van den keorings- dienst. In verband met een uitspraak van den Pen- sioenraad, omtrent ongesdhiktheid voor de waarneming zijner tegeniwoordige betrekking, vraagt de heer L. Bogaert met ingang van 1 April 1927 eervol ontslag uit zijne betrekking van keuringsveearts, hoofd van den Vleesch- keuringsdienst centrum Axel. Burgemeester en Wethouders stellen voor, dit ontslag eervol te verleenen. De heer KRUIJSSE vraagt, waarom in het pre-advies is doorgehaald de toevoeginig „on- der dankbetuiging voor de verleende diensten". Is daarvoor een bijzondere aanleiding. De VOORZITTER geeft te kennen, dat daar voor geen bij'zo-ndene reden was, maar Burge meester en Wethouders hebben overeenkomstig de gewoonte alleen besloten voor te stellen het verleenen van eervol ontslag. De SECRETARIS deelt mede, dat de aange- haalde woe len in het pre-advies aan het voor stel waren toegevoegd, omdat dit een gewonen vorm is, doch dat de Burgemeester, bij de cor- rectie last gaf die woorden door te halen, om dat Burgemeester en Wethouders niet beslo ten hadlden er aan toe te voegen. De heer J. DE FEIJTER acht het toch ook voldoende, er wordt toch voorgesteld „eervol" ontslag te verleenen. De heer KRUIJSSE vindt het vreemd, dat die woorden, eenmaal geplaatst, zijn doorge haald. Het heeft nu den schijn, alsof daarvoor een bijzondere reden was en hij zou er prijs op stellen het besluit aldus te formuleeren. De VOORZITTER verklaart, dat noah hij, noch zijn collega de heer Koster bezwaar heb ben die woorden aan het voorstel toe te voegen en neemt dit alzoo voor Burgemeester en Wet houders over. Het gewijzigde voorstel wordt met alge meene stemmen aangenomen. De VOORZITTER merkt voorts op, dat ten- gevolge dit verleend ontslag de betrekiking met 1 April a.s. vacant komt. Volgens de instruc- tie zouden Burgemeester en Wethouders in die vacature moeten voorzien. Het college meent edhter, dat er geen reden zijn om voor die ver- antwoordelijfke betrekking van hoofd van den dienst een tijdelijke voorziening te treffan, waarom zij voorstellen, gehoord de vertegen woordigers der gemeenten uit dit centrum, om den 2en keuringsveearts, den heer D. de Put ter te benoemen tot keuringsveearts hoofd van den dienst, zulks met ingang van 1 April a.s. De heer 't GILDE informeert, hoe het dan staat met de benoeming van een 2en keurings veearts. De VOORZITTER antwoordt, dat de raad dan nader het verdere verloop wel zal hooren. De heer DIELEMAN dacht, dat de heer De Putter meende, dat hij het alleen wel af kon. De VOORZITTER zegt, dat dit niet gaat, het is noodig, dat er twee keurmeesters zijn het is een uitgestrekt centrum, het strekt zich uit van Overslag tot Boschkapelle. Men moet er "rekening mee houden, dat hij nevens den keuringsdienst ook zijn practijk heeft en als hij alleen was, dan zou of het eene of het an dere in het gedrang komen. De heer WEIJNS acht een plaatsvervanger in elk geval noodig; de heer De Putter kan ook wel eens ziek zijn. De VOORZITTER merkt op, dat omtrent deze kwestie de burgemeester ook meer zou kunnen zeggen, aangezien deze hierover met de ibesturen der aangesloten gemeenten heeft geconfereerd. Hij weet niet, waaraan men de voorkeur geeft, of dit zal zijn een voorstel om den kring, aangezien die zoo groot is te split- sen, dan wel om een tweeden keuringsveearts te benoemen. Wordt tot dit laatste besloten, dan moet die benoeming door Burgemeester en Wethouders geschieden. Tot stemming wordt overgegaan en tot keu ringsveearts hoofd van den dienst, benoemd de heer De Putter, met 10 steimmen. 1 briefje is bianco. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 6