BUITENL AND. SPORT. GEMENGOE BERICHTEN. D AM E U B RIE K. wachtmeester-titulair. Die benoeming werd, in afwachting van het resultaat van het gerechtelijk onderzoek, uitgesteld. Toen later werd uitgemaakt, dat geen strafver- yolging zou worden ingesteld, daar beiden uit noodweer hadden gehandeld, bestond er by het betrokken gezag geen aanleiding meer, te waehten ]met de toezegging van den titulairen rang van wachtmeester aan voornoemden marechaussee TEWERKSTELLING VAN WERKLOOZEN IN DRENTBE. Na de beaprekingen, die de Minister van Binnenlandsehe Zaken en Landbouw gehad heeft met vertegenwoordigers der vier groote gemeenten over tewerkstelling van werk- loozen, hebben die vertegenwoordigers zeer onlangs een conference gehad met d^n Minister van arbeid, handel en nijverbeid. Resultaat van een en ander is, dat het vraagstuk der werkloosheid nader nog eens zal worden overlegd met de daarby be trokken Ministers. Daar het geenszins uPges'oten is, dat een oplossing wordt verkregen, op welke de proef van tewerkstelling van werkloozen uit de groote s eden in Drenthe zou kunnen vooruitloopen, moet het in de bedoeling der regeering liggen te bevorderen, dat die tewerkstelling nog eenigen tijd wordt verdaagd. SPAANSCBE SINAASAPPELEN. Men meldt, dat in verband met de moeilijk- heden by den iuvoer van Nederlandsche producten in Spanje en de ho >ge Spaanscbe invoerrecbten, by onze regeering ernst.ige aandrang wordt uitgeoeferd om de inko- mende rechten op Spaansche s naasappelen belangryk te verboogen. AMNESTIE AAN BORMS OP KOMST De Belgische Kamer heeft zonder dis- cussies een wetsontwerp van Van Cau welaert c.s. met betrekkinq tot het verlee nen van amnestie aan de daders van som mige misdaden en misdrijven jegens de veiligheid van den Staat naar de afdeelin gen verwezen. Het betreft hier degenen, die tijdens de bezetting met de Duitschers hebben samengewerkt en inzonderheid Borms en de leden van den raad van Vlaanderen. Het voorstel zal over veertien dagen door de afdeelingen behandeld worden. Er zal waarschijnlijk een meerderheid voor te vinden zijn. Voor zullen stemmen de groote meerderheid van de socialisten de christen-democraten, de Vlamingen, de frontpartij en de communisten. De li beralen zullen met een uitzondering tegen stemmen, evenals een deel van de rechter- zijde. Reeds bij voorbaat staat een meerder heid van tien stemmen voor het on twerp vast. Het is meer dan waarschijnlijk, dat het aannemen van dit voorstel tot gevolg zal hebben, dat de beide liberale ministers Hymans en Vauthier uit de regeering treden. Ook zou er een regeeringscrisis uit kunnen voortvloeien. TER NEUZEN, 25 Maart 1927. SAS VAN GENT. Landverhuizing Er is tegenwoordig druk sprake van landverhuizing. Men wil de Nederlandsche werkeloozen naar andere oorden van den aardbol zenden, om zich daar een mersch waardig bestaan te veroveren. Frankryk, zoo wordt er gezegd, is het aangewezen land voor. kapitaa'kraehtige boeren, die hier te lande geen plaats kunnen veroveren en elkander het leven moeilijk maken, door het opjagen der pichten, wanneer het er om gaat een boerdery, groot of klein, in zyn macht te brijgen. Canada wordt als het land der toekomst beschouwd voor boerenarbeiders, die zich mettertyd aldaar tot zelfstand ge landbou wers willen ves'igen, doch eersteenige jaren leerschool te doorloopen hebben, om zich in den gang van zaken in te wyden. Argentinie, Brazilie, Vuurland, Patagonie Spitsbergen, en welke streken ook al meer, zouden als geschikte emigratiegebieden wordenjaangewezen voor dezulken, die met tegen de inconvenienten van een heet of koud klimaat opzien. Australie komt ook op de lyst voor en zou een geschikt land voor toekomstige veefokkers zyn, wanneer de groote kosten der lange reis maar geen ernstig beletsel in den weg legde. Het is echter geen gemakkelijke zaak, in het critieke tydperk, dat wij tbans te doorworstelen hebben, een geschikte op .ossing te vinden van het groote vraagstuk, I oude tuinman mede ,at zooveel groote geesten op financieel en m:|- 1 conomisch gebied bezig houdtBoe eossen wy de heerschende crisis op de meest ldoelmatige en geschiktste wijze op" Maar niet alleen by ons te lande, ook in andere landen staat men voor hetzelf le, tot dusverre schynbaar onoplosbare pro bleem Boe bestryden wy de werkloosheid en helpen de duizenden ledige handen aaD een menschwaardig bestaan Men heeft het 07eral reeds geprobeerd. In sommige gevallen is het reeds gelukt, in andere daarentegen valt de genomen proef bij lange niet mee. Ik heb onlangs twee brieven van Fransche kolonisten onder de oigen gekregen, waaruit omtrent het wedervaren dier menscben een zeer verschillend geluid vernomen wordt omtrent Australie, het gebied dan, waar volgens de meening van sommige deskun- digen de beste gelegenheid geboden wordt, om door alle moeilijkheden des levens te geraken, mits er niet opgezien wordt tegen harden arbeid en een vasten wil om te slagen Beide brieven zijn afkomstig uit Fransch Caledonie en gesehreven door mannen, ge- boren in het Noorden van Frankryk, die zich aan het hoofd gesteld badden van een groep laniverhuizers om in hat groote eilandenrijk mat bun landgenooten een k ilonie te vestigen. De eerste brief luidt als volgt Aangemoedigd door eenige person^n, die zelf onhewust waren van de groote moeilykb d n eener emigratie naar deze wereld, hebben wij ons in Nieuw Caledonie gevestigd. Bezield door de gedichta fortuin te maken. hebben wy ons ingescheept met onze sprarpenningen. Maanden verliepen, maar na onze veatiging geraakten wij pas in de grootste moeilijkheden. Geen wegen, geen wat-r. geen levensmid- delenvoorziening en miliioenen muskieten. Bet kapitaaltje, dat wij bezaten, hebben wy in de grootste ellende opgegeten. Wy hadden gerekend op den naasten oogst, maar de herten hebben al es vernield. Wat nu Geen geld meer om tot den volgenien oogst te kunnen leven. Wij heboen tot het einde gestreden en steeds goeden moed gehouden, maar aan alles komt een einde. Tbans zouden wij willen terugkeeren naar Fraukrijk, maar het ont breekt ons aan geld voor de reis. Degenen, die een boerd^ry bezitten, moeten in den oogsttijd in bet veld slapen om niet bestolen te worden, terwijl de vrouw en de kiaderen het has moeten bewaken. Bet klimaat vermoordt ons en de con currence van d-n groothandel nijpt ons de keel dicht Kortom, wij bevinden oi s in een onmo gelijken toestand en veila-gen niets liever ran terug te keeren, want het le»en is hier onhoudOaar. Er zyn er, die te voet raar Noumen teruggekeerd zyn en zonder weik in de bosschen zi ten bij gebrek aan woning en geld. Sommigen he iben zich laten aan monsteren op Fransche booten voor de terug reis. Maar dat zyn ongehuwde jougelingeu. Degenen, die een huisbouden heb ren kunnen echter viouw en kinderen niet in den steek laten. Met een dringendi smeekbede om tocb te trachten van rtgeeringswege in tegrijpea nesluit de brief, die i amens een gansche gr^ep emigranten geteekend is Er kliokt wel een droevig geluid uit dit sch'ijven en er zal zeker nitt nagelaten worden de nooCge stappen te doen om deze ongelukkigen uit hun alles beha'.ve gunstigen toestani te redden Een andere toon klinkt uit een brief, dien we voor een volgende gelegenheid zullen reserveeren Want zooals met alle zaken heeft land verhuizing een voor en een t-gen, dat w- den belangstel enden Pzer dan ook niet willen onthouden. Musschenplaag. Voor het platte land mag de musschen plaag bjjna gelijk g steld worden met wat de muskietenplaag voor de stadsmenschen is, met dit verschil, dat da brutale roovers wel niet de dragers en verspreiders zyn van sommige gevreesde ziekten, maar de veroorzakers van een reeks ergernissen en schaden, waarvan onze tuinders en groenten- kweekers de dope zijn. Want ofschoon er voor den brutalen grauwrok in dezen tijd overal plenty voedsel te vinden is, heeft hy het by voorkeur op de pas uitgestrooide zaden en straks als de erw'en moeten uitkomen op de jonge kiemen gemunt. Door den tuinder wordt de musch als de grootste gannef onder h°t gevogelte beschouwd Zij kan niets met rust laten en steelt con amore al wat kiemt en groeit als Nestor Wilmart indenijd de miliioenen van zyn spoorlijn, maar minder straffeloos. Hoeveel klosjes garen, welke hoeveelheden rijs ook als voorbehoedmiddel tegen hun schelmeryen worden aangewend, 't helpt al bitter weinig. Vader van Alphen, dien we ons nog uit onze kinderjaren herinneren, kloeg at steen en been over hun ongekende diefachtigheid En sedert dien tijd is er nog niets ver- anderd in hun aard. De musch is a'tijd musch gebleven. Over duizend en meer jaren zal 't nog zyn als in van Alphen's tijd »Om de musschenplaag te bestrijden is 't noodig de homoepatische geneeswijze toe te passen" aldus deelde mij onlangs een Nieuw Organisatie-besluit. Door den Minister van Financien is een nieuw organisatie-besluit in concept, ter definitieve vaststelling na eventueele wij- zigingen te hebben aangebracht welke nog zouden kunnen worden aangebracht, na lrgekomen adviezen van de desbetreffende orgauisaties, in voorbereiding. Dit nieuwe organisatie-Besluit zal, in afwijking met het bestaande, aan de ami- tenaren eenige belangryke voordee'en ver- schaffen o a. de gelegeuheid op n ste.len om in stede van twee maal zich te mogen onder werpen aan het vak-examen, drie maal de gelegenheid daartoe te geven. Ver- schillende zwaardere examens zu.len mogen afgelegd worden in twee gedeelten terwijl exameus waar ij ta!enkennis vereischt wordt zelfs in vyf gedeelten zullen mogen afgeltgd. Voorts is bepaald, dat voortaan alle mondeltnge examens op n taat zullen zijn, hetgeen tot dusverre niet het geval was. Examen Verificateur. Onze vro.-gere s.adgenoot de heer J. de Wine, die gedurende meerdere jaien als commies-verificateur allner aan het douane- kantoor werkzaam was en thansals zoodanig re ds eenige jaren aan het station te Rozen- daal in funciie gesteld is, legde deze week met gunstig gevolg het examen af als verificateur der invoerreehten. Uitvoer van paarden. L ings het kantoor S 4S van Gent werden Donderdagnamiddag 12 paard-n en veulens in Belgie ingevoerd. Ditmaal was het uitgevoerde materiaal superieur aan datgene, hetwelk verleden week werd uitgevoerd, zooals trouwens door vetscbilltnde Belgische kooplieden bevestigd werd. Ook werd ons medegedeeld, dat de prijzen zich gaandeweg beginnen te verbeU-ren. Is dit verschijnsel voor den Nederlandschen koopman en den Zeeuwsch- Vlaamschen t'okker op zich zelf een bemoedigmd voor- teeken voor nog betere marktprijzen, de Belgische importeur ziet zulks met leede oogen geschieden, want al moge de frank slechts de gemiddelde waarde van 7 cent vertegenwoordigen, voor den Belgischen koopman en den daar gevestigden at'nemer beteekent een som van meerdere duizenden francs toch een niet gering te schatten bedrag, zoodat de invloed van den ver- hoogden piys dan ook reeds merkbaar duet gevoelen in het verminderen van de kwantiteit. Intusschen is het beste materiaal binnen het Zeeuwsch-Vlaamsche gewest nog lang niet opgeruimd, en mag verwacht wordeD, dat in de naiste weken nog een aan'al goede paarden en veulens als fok en werk materiual zal uitgevoerd worden. DUIVENSPORT. De Zeeuwsch-Viaamschs Postduivenbond stelde in zyne vergadering de vogende prijsvluchten boven Parijs vast a. Voor oude duiven 8 Mei Dourdan; 22 Mei Orleaus 5 Juni Tours; 19 Juni Angouleme; 2 Juli Bordeaux en 31 Juli Augouleme. b. Voor jouge duiven24 Juli en 7 Augustus Dourdan. Aan de vluchten uit Tours, Angouleme en Bordeaux kunnen alle liefhebbers uit Zeeuwsch-Vlaanderen deelnemt n, terwijl die uit Duurdan en Orleans voorbehouden zijn voor Sas van Gent, Zuiddorpe, Whstdorp-, Axel, Zaamslag, Ter Neuzen, Boek, Phi lippine, IJzendyke, Biervliet en Boofdplaat. Intusschen en in afwachting van de kleine en groote vluchten, welke in de eerstvol- gende weken zullen beginnen, hebben alle duivenliefhebbers, zich reeds opgeinaakt, om hun beestjes de noodige training te geven. Zoowel voor de jonge exemplaren, die straks zullen ingezet worden, als voor de oude, die reeds herhaaldelijk aan de wed- vluchten deelnamen is deze voorafgaande training, eerst op korte afstanden, allenge verder van honk, noodzakelyk, om de vogels te oefenen in het orienteeren. Toen ik hem glimlacbend ten antwoord gaf, dat deze geneeswijze een syuteem was om een ziekte te genezen, uitgevonden door den Duitschen professor Bahnemann, die nu al by na 100 jaar dood is, waarby men tegen een kwaal als g-meesmiddel aanwendt, juist datgene, wat bij een gezond mensch de kwaal zou teweeg >rengen, gaf hy mij zu;ks volkomen toe, doch voegde er aan- stonds by, dat dit systeem by het verjagen deAiusschen, dan ook het eenig afdoende middel was. Levende musschen moeten met doode musschen verjaagd worden. In zooverre is het systeem van mijn ouden zegsmau dan ook als homoepatiscb te beschouwen, dat het leven door den dood moet afgeschr.kt worden. En hebt gij geen dood matariaal bij de hand, neem dan een aardappel, versier hem met de veeren van een kip of anderen vogel en gij hebt het beste homoepatisch geneesmiddel, dat er te vinden is. 'k Beb beloofd het middel toe te passen. BET NUT VAN EEN STOFZUIGER. Eenige dagen geleden openden enkele personen een winkel te Warschau. Zi) deden dit 's nachts, met een valschen sleutel, met het doel zich het geld dat in de orandkast achter den winkel was opgeborgen toe te eigenen. Dit nu is in strijd met de wetten van elk beschaafd land. En daar Polen daar uok onder valt, stelde de politie te Warschau alle pogingen in het werk, de wetsover- treders in handen te krygen. De politie had opgemerkt, dat allevoor- werpsn in de kamer waar de brandkast zich bevond met een laagje asbeststof bedekt, waren, dat door openbreken van de kast ontstaan was. De commissaris van politie, die het on derzoek leidde, lietdaarop alle, bij de politie verdachte inbrekers gevangen nemen. Daar- onder was een goede bekende, Gala geheeten, die de politiebeambten rustig slapend vonden in zyn woning. Bij zijn bed stonden een paar schoenen en een broek, die Gala bij zyn arrestatie aantrok. In het Buis van Bewaring werden met een stofzuiger de kleederen van elk der gearresteerden van ctof enz. gereinigd. Deze stof werd in een laboratorium onder_ zocht, en na korten tijd kwam vandaar het bericht, dat van de kleeren van den verdachte Gala asbeststof was gekomen, stof die ook in de kamer, waar de brandkag^ stond, was gevonden. De verdachte leg<je daarop een bekentenis af en noemde ook zyn medeplichtigen. DE BOEMAN VAN AMER1KA. Eenigen tijd geleden heeft Jonan Braaken- siek in de Grocne Amsterdamnier een p.aat geteekend naar aanleiding van den or.ef van Clemencau aan den Amerikaauochen pre sident Coolidge over de regaling der Fransche schulden aan Amenka. Op die plaat zag m^n Oom Sam als Shyiock afgebeeid. E -n belacgsteliend lezer zendt aan het Volk" tnans ae Chicago Evening Amer.cau, een der Amerikaamche ttearst-Aaden, dat die plaat rep.oduceert oy een hjofdartikel, waarin het o.a. best Git is ten belangryke teekening, omdat zy laat zien hoe Europa ons haat. Als wij in deu oorlog waren geweest, ais wij s.nds 1914 en daarna in ernstige vrrwikkeliugeu gezeien hadden, dan zou ons niemand uit, Europa ook maar een dollar of een sildaat gezonden heoben. z/De haat die uit deze plaat spreekt, kan op zekeren dag verandeien in een hevigen aan.al, zoodra zij die ons haten den moed tot dien aanval vinden. En dan zal het ulyken, dat ons land niet op den oorlog is vourbereid. Wij hebben geen gevechts- waaidige luchtvloot. Wy heoben gevecbts- waaraige viiegmachines noodig, groote bom- menwerpende vliegtuigen om hen te straffen, die ons aanvallen. „Gy die dit leest schiyf naar uw af- gevaardigde en eischt van hem, dat ons land oeschermt wordt. Als de congres- afgevaardigden voldoende brieven krygeu, zuiien de vliegtuigen gebouwd worden SNBEUW IN DE ARDENNEN. In de omgevdng van het kamp van El- senlbonn,, in t geannexeerde gebied, heeft het, naar men uit Brussel meldt, fel gesneeuw'd. Op sommige plaatsen ligt de sneeuw imeer idan 10 centimeter dik. Ook in de provineie Luxemburg is, de laatste dagen, heel wat sneeuw gievaJlen. SCHEIDSRECHTER BIJ EEN VOETBAL WEDSTRIJ D. Een Weensch rechter heeft een speier, .de een .scheidsrechter een klap gaf tot drie dag-en gevangenisstraf veroordeeld. Hij verkla-arde daar bij, dat de scheids rechter bij een voetlbalwedstrijd een bij- zond-ere taak heeft en idait men hem bij -ale uitvoering van die taa-k op alle mogelijke wijze moet helpen. Bo-vendien heeft de overheid tot ta-ak de verruwing van de voetibalsport met alle 'haar ten dienste staande wettige middelen tegen te gaan. EEN ERNSTIGE BRAND IN EEN SCHOOL. De New Youlk Herald, Parijsche editie, verneemt uit Mioisk-ou, dat in het idlorp Ka- ravaiker (gouvernement Dwina) een school is -afgebrand, waarbij verscheidene menschen zijn omgekomen. Men heeft reeds van 27 kinderen en volwassenen de lijlken gevonden en vermist naq 40 men schen. BURGEMEESTER-OPERA- ZANGER. De ook in Nederland, waar hij als Bel- gisch militair geinterneerd was, niet on- bekende Luiksche operazanger Louis Dis- ter, die achtereenvolgens verbonden was aan Fransche opera-gezelschappen te Ge neve, 's Gr-avenhage, Straatsburg, Ant- werpen -en Bordeaux is, n-aar men uit Brussel meldt, voor idle tweede maal reeds tot burgietmeester van het schilderachtige dorp Gomblain-Flairon1, in de vallei van de Ourt'he, benoemd. Sch-ier tegelijke-rtijd werd hij, als tenor, door de directie van den Muntschouwburg te Brussel waar hij trouwens reeds vroeger de titelrol van Henri Rabaud's „Marouf, savetier d'u Caire" creeerde voor 't tooneelseizoen 19271928 aangeworven. En zoo zal, op 1 Augustus bet nieuw-e sei-zoein in de Opera der Belgische hoofdstad door -een buirgemeester-zanger, -een unic-um in dit land (en ook wel elders misschien) als ,,Mar-ouf" worden geopend. DRIE JAREN GEVANGENISSTRAF VOOR TWEE OORVIJGEN. Een buitengewoon strenge- straf is dooi de rechtibank te Hannover uitgesptoken teg-en -d-en 25-ja-rigen korp-oraal Georg Miiller. Deze had. vergezeld van een an der militair -een ond'er-officier des nachts op straat niet gesalueerd. Toen de onder- otficier hun namen wilde opschrijven, gaf Miiller hem een klap o-m de ooren, zoodat de sergeant op den grond rolde. Toen hi) weer opstond, kreeg hij nog een opstopper. De rechtbank veroordeelde Miiller op grond van 'het militaire str-afwetb-oek tot 3 jaren gevang.enisstrafDeze straf is bijizond'er zwaar in verqelijking met t von- nis -tegen 'n rijksweersold-aat, die wegens het i-n dronikenschap doodste-ken van een ikameraad met een bajonet, eveneens 3 jaren -evangenisstraf had gekregen. NU KOMT DE KOFFIE AAN DE BEURT. Sed'ert geruimen tijd biedt Meppel het hartverheffende b-eeld eener zeer jle concurrenti-e tusschen twee plaatselijxe nieuiwsbla-den-, schrijft de ,,Tijd een con- curxeratie, wclks vi^ ona'aTicjcnams cn min.- der waardeerende schrijiverij in -de bladen heeft geleid totohoco-lade en koek! Wie een kleine a-dverltentie a 25 cent in de „Meppeler Courant" plaatst, ontvangt... een stu'k chocolade (kostendle 10 cent), en -een stuik koek. Hieirop heeft het ,,Mep- peler Nieuwsblad' gereageerd met het be- schikbaar stellen van -koek entwee stuikk-en chocolade! Of haar c-oncurrente er thans koffie bi| zal gaan schenken, vermeldt het verhaal nog niet. DE AARDE VERZWELGT EEN HEUVEL. De ,,-De Daily Mail" heeft de volgende telegrafische mededeeling uit Chili ont- uitgestrekte begroeiide heuvel verdlwenen die aan den Noordelijiken oever van de rivier Glazo lag. De bewoners van die streek vertellen, dat ze op zek-eren dag versch-rikt werden -d-oor een dof geluid, overeenk-omende met dat wat men hoort bij een aarldlbeving en dat ze den heuvel hebben zien verdwijnen in een spleet van 900 M. lang. De -door een paniek aang-egrepen boe ren zijn daar-o-p naar de rivier gevlucht, waar bun venbijstering nog toenam, toen zij zagen, dat d-e bedding van de rivier op- rees ails -ten-gevolgie van een dynam-iet- explosie en er over een lengte van 100 en een breedte van 90 M. de modder uit het water bovenikwam. EEN KINDERMOORDENAAR. De politie te Rome heeft sinds Zondag honderden huizen doorzocht om een man te sporen, die -dien dag klein meisje op heeft aangerand en geworgd. Het indivu- du, dat deze wandaad bedreven heeft, is drie jaar geleden begonnen met een meisje van drie jaar te worgen. Sindsdien heeft hij elk half jaar een s-oortgelij-ke misdaad gepleegid. Zondag is de man door ver scheidene lieden met het kind gezien en sindsdien zijn tal van verdachten aange- huden en zijn meer dan 100 speurders huis aan huis afgedaan om den moorde- naar op te sporen of aanwijzingen te ver- zamelen, die tot zijn arrestatie kunnen leiden. Politi'ehomden.y Idle op de plaats van den moord lu-cht hadden gekregen, hebben het spoor van den moordenaar gevolgd tot in het centrum van de stad, waar zij het kwijt raakten. XXI. Partij, gespeeld den 19en Maart 1927 te Middelburg in den wedstrijd om het damkampioenschap van Zeeland. Men spele deze leerzame partij vooral na! Wit: Zwart: J. J. Kaan W. Boogaard te Middelburg. 1. 32—28 18—23 2. 33—29 23X32 3. 37X28 17—22 4. 28X17 12X21 5. 31—27 21X32 6. 38X27 20—25 7. 41—37 7—12 8. 46—41 12—17 9. 39—33 2—7 10. 44—39 14—20 11. 50—44 10—14 12. 37—31 5—10 13. 41—37 7—12 14. 43—38 1721 Zwart speelt hier precies in de kaart van wit. 15. 37—32 1—7 16. 29—24 20X29 17. 33X24 19X30 18. 35X24 14—19 19. 40—35 19X30 20. 35—24 10—14 21. 44—40 14—19 22. 40—35 19X30 23. 35X24 9—14 24. 45—40 4—9 25. 38—33 12—18 26. 49—44 7—12 27. 42—38 21—26 28. 33—28 26X37 29. 32X41 12—17 30. 39—33 1 17—22 31. 28X17 11X31 32, 36X27 14—19 33. 34—29 19X30 34. 29—23 18X29 35. 33X35 8—12 36. 44—39 9—14 37. 48—43 6—11 38. 40—34 12—18 39. 47—42 11—17 40. 41—37 14_20?? 41. 37—31 3—8 42. 31—26 20—24 43. 38—32 17-22 (qedwongen) 44. 42—38 22X31 45. 26X37 1621 (natuurlijk) 46. 32—28 13—19 47. 37—31 8—13 48. 34—30 25X34 49. 39X30 24—29 50. 38—32 18—23 51. 43—38 13—18 52. 30—25 29—34 53. 38—33 21—26 54. 31—27 1520 (moet wel) 55. 25X14 19X10 56. 28X19 18—22 57. 27X18 26—31 58. 18—13 31—36 59. 13—9 36—41 60. 9—3 10—15 61. 19—14 Een geval van onbe grijpelijke damblindheid! Hier had wit 3228 moeten spelen en had dan gemak- kelijk gewonnen! Nu werd! de partij na enkele zetten remise. Afgezien van die foutzet is het overigens een sterk gespee-lde partij. De puntenstand van den oplosserswed- strijd moet door plaatsgebrek een week overstaan. Thans de nieuwe problemen. Wedstrijdprobleem No. 9 van N. N. (Dwang- en meerslagprobleem). Zwart: 4, 6, 7, 8, 9, 12, 17, 20, 24, 26; 29 en 31. Wit: 18, 21, 23, 28, 32, 34, 35, 39, 40, 43 en 48. In dit probleem moet in het eindspel een variant worden aangegeven omd'at zwart daar op twee manieren kan slaan. vangen: Te Guaic-o, op 'eenige mijlen van Copia- co, heeft zich een merkwaardig geologisch verschijnsel voorg-edaan. Er is n.l. een vrij Wedstrijdprobleem No. 10, van D. Bosma, Amsterdam, (Uit ,,Het Damspel"). Zwart: 2, 4, 7. 8, 14, 15, 20 en 36. Wit: 18, 24, 25, 29, 34, 38, 41 en 44, Voor beide geldt als steeds: Wit speelt en wint. Oplossingen binnen 12 dagen aan J. J. Kaan te Sluiskil. Correspondentie: Aan enkele inzenders: De standen d'er vorige problemen zijn alle goed opgegeven! J. J. K. ,,'t Groen spruit nauwlijks uit de boomen, Of ik hoor ze weer in 't hout. Waar fan daan toch of ze komen. Al die roovers, jong en oud. Na-wlijks heb 'k mijn erwtjes uitgezet Of ze strijken neer op 't erwtenbed."

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 10