b~0Tt e n l a n d Reisindrukken uit Sovjet-Rusland. met bereid is, de Haacjsche en andere bureauxnog wel met klompen, te laten loopen over wat tot het wezen van het platt eland, behoort: de kleine gemsen- schap, die liefst in eigen kring haar za- ken beredidert en zich nie.t door de stad wenscht te laten ©pslokken. Het erg1 in karakter van het platteland moge in eere worden gehouden HET STAATSPERSONEEL IN BELGIe. Zondagoc h tend had te Brussel een ma- nifestatie van het staatspersoneel plaats tegen de regeeringspolitiek, in zake de loonen van ambtenaren en bedienden. Vijf a zesduizerud ambtenaren van alle diensten en rangen, waaronder velen in uniform namen aan de betooginig deel. Na afloop der manifestatie had een meeting plaats, waarop een zestal ambte naren met aeer groote scherpte opkwamen tegen de hongerloonen, die aan het perso- neel worden toegekend en tegen de aal- moes waarmee de regeering hoopt de ambtenaren dit jaar te paaien. Ter ken- schetsing van Iden ellendigen toestand, waarin het Belgische staatspersoneel ver- keert, waren in den optocht spandoekien gedragen met passend opschrift en waar op ander meer een beambte was voorge- steld, die door een zware vuist wordt neer- gedruikt. Op de meeting werd een motie aangenomen, waarbij werd opgekomen tegen de regeeringspolitiek, die de amb tenaren op salarisgebied onderdrukt, on der het voorwendsel de begrootingien in hat evenwicht te houden. Geeischt werd, dat de salarissen ten minste verdubbeld zouden worlden, met ingang van 1 Januarri 1927. DE ANTWERPSCHE TUNNEL- PLANNEN. Door de commissie belast met de oplos- sing van het tunnelvxaagstuk te Antwer pen is, naar men uit Brussel meldt, in het departement van financien aldaar een eerste \£jgaderinq gehouden. In deze commissie hebben zitting de ministers Houtart, Anseele en Baels, de gouver- neuirs der provincien Oost-Vlaanderen en Antwerpen, burgemeester Van Cauwe- laert en de kabinetschef van den minister- president Jaspar. Uit de voorgelezen rapporten betreffen- de de verschiilende ontwerpen blijkt, dat de kosten der verbinding van de Schelde - oevers te Antwerpen, door middel van een tunnel van 200 tot 300 millioen francs zouden bedragien. Mr. Van Cauwelaert verstrekte uitleg omtrent de eventueele samensteiling van een inter-provinciaal lichaam, tda't zich met den financieelen kan-t van het vraagstuk zou bezig houden. De commissie, welke hare werkzaam- heden wil bespoedigen, komt Zaierdag nogmaals bijeen. EEN KANAAL DOOR NOORD- VLAANDEREN De cor respondent van de N. R. Crt., te Brussel verneemt, dat in de vergadering van de commissie belast met het onder- zoek van het vraagstuk der verbinding van de Schelde-oevers te Antwerpen, de gouverneur der provincie Oost-Vlaande ren, graaf de Kerckhove de Denterghem. met nadruk heeft qcwiezen op het nut van een eventueel kanaal tusschen de Schelde te Burglht, even bezuiden Antwerpen en het kanaal GentTer Neuzen, ter hoogte van Terdonk, op een tiental kilometer van de haven van Gent. Dit kanaal zou, naai het oordeel van den gouverneur, van groot belang kunnen worden voor het verkeer te water tusschen Antwerpen en Gent, idlaar het heel wat korter en ma'kke- lijker te bevaren zou zij,n dan de Schelde het tusschen deze beide steden is. Ook zou het nieuwe kanaal gebruikt kunnen worden voor de a'fwaterirtg der Waas- iandsche polders, voor welke afwatering het noorcWi van Oost-Vlaanderen thans grootend^us afhankelijk is van Zeeuwsch- Vlaanderen. DE WERKLOOSHEID IN FRANKRIJK. Op 10 Maart waren er bij de verschii lende werkloosheidsfondsen 81.916 werk- loozen ingeschreven of 975 meer dan de week te voren. Bij de jongste werkloos- heidscrisis in Maart 1921 bedroeg het De schrij'fster van deze artikelen, Mevrouw E. Wirtz-Blok, heeft onJangs een serie Radiovoordrachten gehouden over haar belangrijke reizen door Sov- jet-Rusland, den Kaukasus, Perzie, de Balkan- en de Rand-Staten (in het ge- heel 21 Staten). Zij was de eerste vrouwelijke en tevens de eerste Hol- landsche jouxnaliste, die Rusland, voor de eerste maal in 1922 en later weder- om in 19251926, bezocht. Wij openen hiermede deze serie arti kelen, waarin zij de gevaren van het Bolsjewisme uiteenzet. I. TWEEeRLEI LEZING. Het is niet gemakkelijk, in een kort be- stek de Comm'unistische propaganda, die in Rusland en in het buitenland ge- voend wordt, te behandelen. De opvoe- ding van het kind, die atheistische propa ganda en alle middelen, welke door de volgelingen van Lenin gebruikt worden om de tegen woo rdige generatie, kort maar scherp gezegd, moreel bankroet te maken, moet ik hier in telegramstijl behandelen. Wat ons, bezoekers van Rusland, zeer onaangenaam aanidbet, is, dat vele hoog- staandle mannen, politieke leiders, en zelfs ook jounnalisten, diikwijls enthousiast ge- stemd uit Rusland terugkomen. Men krijgt daardoor allicht den indruk, wan- maximum aarutal ondersteunde werkloozen 91.225. Dit aantal is toen geleidelijk ge- daalld tot het in Januari 1926 slechts 547 bedroeg. Begin December 1926 was he't 1396 om van toen af sprongsgewijze te stijgen tot het huidige aantal. SNEEUWSTORM BELEMMERT DEN STRIJD. Uit Shanghai wordt gemeld, dat de strijd bij Hantsjoeang in Honan nog steeds voortduurt, doch dat hevige sneeuwstor- men de operaties voor beide partijen zeer moeilijk maken. Vooral de verbindings- lijnen met Mantsjoerije moeten door de sneeuwstormen gehee'l verbroken zijn zoo- dat de voordeelen, welke de noordelijke troepen bij Hantsjoeang behaald moeten hebben, geen gewicht in de schaal leggen. EEN VERDWIINENDE BRON VAN INKOMSTEN De eigenaars van struisvog.el-parken in Zuid-Afrika, die eraan wanhopen, dat de veeren-mode no'~ ooit zal terug keeren, hebben in de laatste paar dag en ongeveer 200.000 struisvogels gedood, daar de on- kosten niet meer dekten de opbrengst der veeren. In sommige districten zijn de vee- ren als volkomen waardeloos op den asch- belt terecht geko-men, nadat een klein deel van de mooiste nog door een paar hande- laars tegen sterk verminderde prijzen was g.eikocht. BEVREDIGENDE SCHIKKINGEN TE GENeVE. De Volkenbondsraad is Zaterdag te Geneve opgebroken in een stemming van voldaanheid over het feit, dat hij de twee belangrijkste punten op zijn rooster van werkzaamheden afgedaan had, welke pun- ten scherpe strijdvragen waren. Zij be- troffen schrijft de N. R. Crt,, de militaire bezetting van het Saar-gebied en de Duit- sche minderheid'sscholen in Opper-Silezie. De eerste was een element van wrijving in de Duitsch-Fransche, de andere in de Duitsch-Poolsche betrekkingen, Wat het Saar-gebied betreft, had Duitschland al jaren aangedrongen op de verwijdering van het Eransche garnizoen, dat thans nog 3000 man sterk is. De bestuurscom- missie voor dit gebied had onlangs bi] meerderheid van stemmen besloten om de vervangintg van dit garnizoen voor te stei- len door een internationale verdedigings- macht voor de bescherming derspoorweg- verbindingen, aan welke Frankrijk de grootste waarde he-cht. Tegen dit voorstel verzette Stresemann, ditmaal voorzitter van de Raadsbijeenkomst, zich kracht- dadig, daarbij aanvoerende dat volgens het vredestractaat slechts een gendarmerie er op zijin plaats was. Zaterdag is er nog een opgewonden debat in het openbaar over de kwestie nooidig geweest, omdat men in vertrouwelijk overleg niet tot een schikking had kunnen komen, en het einde was gelukkig, 'dat men het eens werd over een vergelijk, hierop neerkomende^dat de Fransche troepen binnen drie maanden uit het Saargebied zullen heengaan en een verdedigingsmacht van ten hoogste 800 man met bewaking van de spoorwegen belast zal worden. Chamberlain heeft er na zijn tetrugkeer te Louden de aandacht op gevestigd, dat de twee partijen hun zin hadden gekregen op het punt dat voor hen de meeste waarde had: voor de Duitschers was dit dat er een einde kwam aan de Fransche bezetting met miilitair karakter, voor de Franschen dat hun spoorwegver- bindingslijin in geval van nood voldoende beschermd zou zijn. De regeling van de Opper-Silezische schoolkwestie was voorbereid door een commissie uit de raadsleden Urruttia, Scialoja en onzen landgenoot Doude van Troostwijk. De schoolstrijd daar is met groote verbittering gestreden. wat o.a. zijin oorzaak hieriin heeft, dat de taal die de leerlingen spreken, niet altijd als cri- terium kan gelden voor de politieke ge- zindheid der ouders. Van Duitsche zijde was de grief geuit, dat Poolsch sprekende kinderen tegen den wil der ouders tot hun scholen geen toegang konden krijgen. De thans tot stand gekomen regeling draagt ook 't karakter van een compro- mis. Als de Poolsch sprekende kinderen ook Duitsch verstaan, zullen zij niet meer van de Duitsche minderheidsscholen uit- gesloten worden. De details zijn intus- schen voor het buitenland van minder be lang dan het feit dat er met goedvinden van beide partijen een schikking getroffen neer men met deze personen spreekt, dat zij progagandisten der Sovjets zijn qe- worden! Dit is met velen hunner niet het geval. Zij geven te goeder trouw datgene weer, wat zij geziien hebben, zonder dat zij voe- len, onwillekeurig de spreekbuis der Sov jets te worden, daar zij slechts indrukkein overbrengen omtrent de dingen, die men hun heeft laten zien. Ik vergelijk deze personen met vele Amerikaansche toeristen, die een reis naar Europa gaan maken. Voord'at zij scheep- gaan, koopen zij in den een of anderen boekwinikel een Baedeker-reisgids. Komen zij later in Amerika terug. dan zullen zij U met aplomb heel veel over Europa ver- tellen. Maar vertellen zij U in werkelijk- heid niet vooral datgene, wat zij in den Baedeker gelezen hebben? Het treurige in deze Russische bezoe kers is, dat daardoor heel dikwijls het le- zend publiek giedesorienteerd wordt en dan weinig geloof begint te hechten aan idle verhalen dergenen, die Rusland achter de coulissen bekeken hebbem Het is daarom niet onwenschelijk, dat ik als inleiding begin te beschriiven: Op welke manier de Sovjets hun gasten rondvoeren. Het programma luidt: per express via BerlijnRiga naar Moscou te gaan. Deze D-treinen worden in Rusland courier- treinen genoemd. Een goede slaapwagen met restauratie-wagen, met directe be- stemming naar Moscou, wordt aan deze trlainen gehaakt, en men heeft er zelfs voor gezorgd, dat de conducteurs op het Rus- is, die een weldaddgen terug slag kan oefe- nen op de nog onbesliste kwesties tus schen Polen en Duitschland, en dat Geneve, ook id'oor de regeling van de kwestie van het Saar-gebied, opnieuw zijn waarde heeft bewiezen als middelpunt voor vereffening van internationale ge- schilpunten. Chamberlain heeft hier reeds de slo'tsom uit getrokkeoj, dat de Volken- bond gestadig aan kracht wint, maar na- tuurlijk moet die kracht nog veel grooter worden, als zij ook bestand moet zijn tegen een proef, waarbij het b.v. om vrede of oorlog zou gaan. TER NEUZEN, 16 Maart 1927. VERKIEZING VOOR DEN GEMEENTERAAD. Door Burg, en Weth. van Ter Neuzen is de verkiezing voor leden van den ge- meemteraad vastgesteld op Donderdag 19 Mei a.s. Naar we vernemen is door Burg, en Weth. van Hoek ook denzelfden datum vastgesteld. POST- EN TELEGRAAFKANTOOR TE TER NEUZEN. D'e openstellingsuren van bet post- en telegraafkantoor te Ter Neuzen op Zon- en feestdagen worden met ingang van 20 Maart a.s. gewijzigd als volgt: Post 89 voorm., en 12 nam.; Telegraaf 5 voor- middag tot 8 nam. Telefoon 812 voor- middag, 12 nam., 78 nam. Van 121 nam. en 27 nam. zal te vens gelegenheid bestaan vanuit de eel van het post- en telegraafkantoor tele- foongesprekken te voeren met Belgie. LEVERING VAN ZAND. Door Burg, en Weth. is de levering van plaatzand voor aanvulling van een terrein aan de Scheldekade gegund aan de heeren E. L. Lauret, ten Hoeve, C. van Din- teren en Chr. de Smidt, ad f 2800 voor de massa geleverd op den buitenberm. STAANPLAATSEN OP DE KERMIS. Bij d'e door Burg, en Weth. dezer ge- meente gehouden vexpachting van staan- plaatsen ter gelegenheid der kermis werd ingeschreven door: J. P. Schrier te Ter Neuzen voor een zweefmolen f 253, P. C. Peeters te Sas van Gent voor een Luna- park f 102, J. du Pont Zoon voor een draaimolen f 42; P. M. D. Mergan te Ber gen op Zoom voor een schiettent 30,50; Th. van de Moortel te Sas van Gent voor een luchtschommel 60; A. van Passel te Antwerpen voor een circus f250; Gebrs. Smit te Vlissingen voor een wafel- kraam 5. Bovemstaande inschrijvingen werden gegund. Voorts werd ingeschreven voor een zweefmolen door Corn. Huijgens voor f 65, H. M. Vale voor idem f 265, en Walter Houwaert voor een Lustig Wiel f 20. AANBESTEDING. Door den hoofd-ingenieur van den Rijkswaterstaat is aanb^reed het leveren en in voorraadhoopenlpetten van steen- slag en grint langs de Rijkiswegen behoo rende tot het kanaal van Ter Neuzen en tot de Rijkswaterleidingen wederzijdsch het kanaal, in twee perceelen en in massa. Raming perceel I f 2630; perceel II f 1370: massa f 4000. Voor het le perceel werd ingeschreven door N. V. ,,De Hoop' te Ter Neuzen f2372; N. V. Ned. Basalt Mij te Rotter dam 2689 en f 2263. 2e perceel: N. V. ,,De Hoop'' te Ter Neuzen f 1063. Voor de massa: j. A. Meertens te Hoek f 3748; J de Bree Fz. Ter Neuzen f 3680. Het leveren en opslaan van 28 gegoten ijzeren meerpalen voor het kanaal Ter Neuzen. Raming f 2000. Ingeschreven werd als volgt door: A. Meertens te Hoek f 1850; J. Blijlevens te Geertruidenberg f 1844; Asselberger IJzer- industrie te Bergen op Zoom f 1826; Bod- daert en Co., te Middelburg f 1785; Pen en Paudain te Dordrecht f 1680; de Bree Fz. te Ter Neuzen f 1578; G. A. v. d. Straaten te Ter Neuzen f 1495. DE ZEEUWSCH-VLAAMSCHE WATERLEIDING. In een nota, naar aanleiding van het sische traject in een goed uniform gesto- ken zijin. Jammer, dat de bezoekers niet in de gelegenheid zi'n, eeti reis door Rusland in een gewonen trein te maken; hoe geheel anders zou dan hun appreciatie van het vervoerwezen onder het Sovjet-regime worden! Een bekend Fransch socialistisch Ka- merlid schreef over een dergelijike reis, die hij in Rusland gemaakt had: ..Over de onzind(e!i;k.heid en den ontzet- tenden stank nog niei gesproken over het ongedierte, zou men t en boek op zichzelf kunnen schrijven Op ieder station in Rusland heeft de Tschaka (politic) een paspoortenbureau ingericht. Geen reiziger kan het perron verlaten, zonder dat zijn paspoort afge- stempeld wordt en hij het adres opgeeft, waar hij tijdelij'k in de stad gaat vertoe- ven. Komt men nu als vreemdeling te Moscou of elders aan, dan vraagt U deze politic-beambte, in welk hotel U kamers wenscht te nemen. De meeste reizigers weten niet, dat in de meeste groote steden door de Sovjet-regeering een of een paar hotels in eigen beheer genomen zijn. Hier mede wordt bereikt, dat zij den reizigers een beter venblijf kunnen aanbieden, en dat zij op die manier diezelfde reizigers onder een scherpe controle kunnen stel- len. Blijkt nu het hotel, dat opgegeven wordt, een ander te zijn, dan zal de poli- tieman U zeer hoffelijk vertellen, dat er juist op die d'agen een zeer druk vreem- delingenverkeier is, en zal hij in overwe- ging geven, dat hij eerst even zal telefo- neeren, of er nog kamers vrij zijn. Hii kom' dan later met de mededeeling terug, dat hij verslag der Tweede Kamer over het wets- ontwerp tot besciiiikbaarstelling van een lenteioos voorscbot uit 's Rijks kas ten hehoeve van de N.V. Zeeuwsch-Vlaam- sche Waterieiding Mij., gevestigd te Ter Neuzen, merken d'e Ministers van Arbeid, Handel en Nijver.heid en van Financien op, dat de voorwaarden, waarvan sprake is in de voorlaatste alinea van de M. van T., nog niet aan de N.V. bekend zijn. Het ligt in de bedoeling van de Ministers deze voorwaarden, die in wezen overeenstem- men met de voorwaarden, die reeds in overeenkomstigie gevallen zijn gesteld, en in zoover algemeen bekend zijn, aan de N.V. voor te leggen, nadat dit ontwerp van wet door de beide Kamers zal zijn aangenomen. PROV. STATEN VERKIEZING. In de Maanldag te Middelburg gehou den zitting van het centraal stembureau voor de leden der Prov. Staten in Zee- land, voor het nummeren van de lijsten van de ingeleverde candidatenlijisten in de volgorde door het lot aangewezen, was de uitslag als volgt: 1. R.-Katholieken. 2. Vrijzinnig-Democraten. 3. Vrijbeidlsbond. 4Oh rist- H istorisc hen. 5 Anti-Revoluitionairen. 6. Staatkundig Gereformeerden. 7. S. D. A. P'. 8. Communisten (kieskring Middel burg 8. Lijst Bolser (kieskring Zierikzee). 8. Lijst Coppenolle (kieskring Hulst). RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor te Ter Neuzen is gedurende de maand Februari ingelegid f 20.742,11 en terugibetaald f 18.345,85, derhalve meer dug el eg d dan terugbetaald f 2196,26. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 32. Door tusschenikomst van dit kantoor werd op staatsschuldhoekjes afgeschreven nominaal f 1400. POLITIE. De Inspecteiur van Politie te Ter Neu zen maakt bekend, dat als gevonden zijn aangegeven, de navolgende voorwerpen, terwijl deze te bevragen zijn bij de daar- achter vermelde personen: 1. een wandelsitokje, J. Heijgelaar, Van Bovenstraat 5; 2. een zweek van een boerenwagen, wed. Van Kerkvoorde, Dijkstraat 51; 3. Vier kunsttanden, A. Dees, Axel- sche straat 3; 4. een rijwielzadelkussen, P. den Doel- der, buurt Ndeuwe Sluis P 12; 5. een jasje, C. Mannaert, Axelsche straat 1; 6. een huisisleutel, A. Deij, Pierssens- polderstraait 63 (Sluiskil); 7. een dameshandtasch, M. de Smidt, Markt 5; 8. een portemonnaie met inhoud, A. v. d. Velde, Van Steenbergenlaan 31. WAARSCHUWING. Gebleken is, dat bijdrag en gevraagd en ontvangen worden voor een ,,werkver- schaffing en ondersteuning aan blinden en and'ere hulpbehoevenden Gelebesstraat 2 te Amsterdam. Omtrent die ,,wexkverschaffing deelt de secretaris van den Armenraad te Am sterdam mee, dat zij niet is een instelling van maatschappelijk hulpbetoon en dat zij uit een oogpunt van algemeen belang niet den minsten steun verdient. SAS VAN GENT. Argus. Over de grens, de grens, Kom niet over de grens, Mijn zoon, ik raad u voor goed, Wanneer gij, naief genoeg, mocht koesit'ren [den wenseh, Te smokk'len, wat g' aangeven moet. Met deze bevattelijke woorden zou ik nogmaals iadereen den goeden raad wen- schen te geven, niet te wiillen probeeren, om Argus te ontloopen, die met honderd oogen de grens bewaakt. Argus zult gij vraoen, iemand met honderd oogen Nooit van gehoord. zal menigeen denken. Nu, geachte lezer, laat ik u dan even uit den droom helpen. 't Is sen klein stukje fabelleer, dat ik u onder de oogen wil brengen, waarna gij de strek- king van dit entrefilet des te beter zult begrijpen. in hotel X een kamer voor U gereserveerd heeft, daar' in het andere hotel tot zijn leedwezen geen plaats was. Ongemerkt wordt Gij dus op die manier in dat hotel gebracht, waar zij U willen hebben! Vroeger had Ge de ontzettendste be- richten over de Tscheka-menschen gele zen, en hier krijgt Ge dus den indruk, dat dft alles zeer overdreven moet geweest zijn, want de man, met wien Ge gesproken hebt, heeft niets aan hoffelijkheid te wen- schen overgelaten. W^einige der reizigers weten, dat dit slechts een comediespel is, om den sJechten naam, welken het Russi sche politiecorps gekregen heeft, daardoor bij de vreemdelingen goed te maken. On gemerkt worden op die manier op het conto der Sovjets twee goede punten ge- boekt: het vervoerwezen en de goede ont- vangst op het politie-bureau. De publieke vermakeliikheden. De publieke vermakelijkheden in Rus land worden door de Sovjets geexploi- teerd, en jaarlijks wordt een groot bedrag daarvoor uitgetrokken. Bij iedere voor- stelling moet de helft der zitplaatsen gra tis aan het volk verstrekt worden, en de resteerende plaatsen worden tegen een spotprijs aan het publiek afoestaan. Komt nu de vreemdeling in ieen dier theaters, dan staat hij verbaasd, dat zij alle overvol zijn, en veronderstelt hij daardoor, dat er eenige welvaart onder het volk is. dat zich immers de luxe kan permitteeren, bijna iederen avond een dier voorstdlingen t? bezoeken. Men heeft echter in Rusland het oudie systeem van de Nero's in Rome overgenomen, en gaat van hetzelfde prin- De oppergod Jupiter, heerscher over hemel en aarde, was getrouwd met Juno, de dochter van Saturnus. Deze Juno nu was, volgens de fabelleer, ee.n lastig en wraafczuohtig wijfje, d'ile het haar man somis zeer onaangenaam maakte. Maar de' oude Jupiter, de Vader van alle goden en menschen, was ook niet malsch, moet ge weten. Toen Juno het hem op zekeren dag wat al te erg had gemaakt, werd hij zoo woe- dend, dat hij madame Juno met samenge- bonden handen en met een aambeeld aan elken voet in het luchtruim ophing. Toch hielp het middel niet. Om de gangen van den ouden Zeus te laten baspieden, ze vertrouwde hem niet al te best, nam Juoo een spion in dienst, Argus genaamd. Deze had honderd oogen, en als hij sliep waren er toch nog vijiftig geopend, zoodat er niets aan zijn. Argusblikken ontging. En nu ter zake Toen er verleden week twee naieve fietsers, dachten, dat Argus sliep en niet zag wat er zooal om hen heen gebeucde, vergisten zij zich deerlij.k. In Belgie hadden zij zich voorzien van een partijtje fijme Maechal Niel-sigaartjes. een flesch goeden wijn en een spel spik- splinterni'euwe speelkaarten, waarmede zij denkelijk wel van plan waren een pret- tigen verjaardag van het een of andere familielid te vieren. Dit is ec'htex slechts een veronderstel- ling. En er zou ook niets tegen in te bren gen zijn, als zij het niet hadden willen doen, zonder 'eerst even met Argus af te rekenen. Want Argus, ge hebt het reed's begre- pen, nietwaar lezer, is de fiscus en zijn vijf tig open oogen zijin die van de fiscale ambtenaren, waarvan de eene helft altijd waakt als de andere helft in rust of in slaap is. Met een flinken spurt, zoo luidde zeker de gemaakte afspraak, zou lanqs het kan-» toor geraced worden. Maar nauwelijks eenige meters voorbij de noodlottige streep, springt de ketting van een der rijwielen af. Daar moest Argus bij wezen eri.de verborgien schatten worden sp>oe,dig aan den dag gebracht. Wel wetende wat zijn maat te wachten staat, zet de ander nu full speed1 in. maarwordt al spoedig ingehaald door een van Argus' helpers, die 't nog sneller kan. En zoo werd de schatkist door Argus' waakzaamheid dien dag f 37,50 rijker en d'en geld'beugel van twee naieve menschen een gelijk bedrag armer. Prent u daarom het vierregelig versje aan 't hoofd van dlit epistel goed in 't ge- heugen, want Argus waakt en aan zijsi Argusblikken blijft slechts weinig ver- borgen. Een Held der Wetenschap. Verleden Zondag werd in den Gent- schen geneeskundigen kring een man ge- huldigd, die ook in deze omgeving voor velen geen onbekende is. Dr. Vercauteren, tevens behandekad gleneesheer aan het ziekenhuis te Asse nede, die door het veelvuldig werken met X-stralen alle vinners der linkerhand, be- nevens twee vingers van de rechterhaad verloren heeft, ontv.ing Zondag 1.1. lie gouden medaille van het Carnegie Hero Fund, terwijl hem tevens nog andere be- wijzen van eer door zifn Gentsche colle- ga s en vrienden bewezen werden. AXEL. Door de Chr.-Hist, alhier zijn op de voorlooplge lijst van candlidaten voor de a.s. raadsverkiezing geplaatst de heeren M. W. Koster (aftr.j, P. de Feijter (aftr.), D. Dekker, C. Overdulve, P. A. Wondergem en H. Smies Cz. De lijst der S. D. A. P. bestaat uit de heeren A. Th. 't Gilde (aftr), C. Haatne- link, P. Goossen en G. de Rijke. Op >d!e grosiijst der Roomsch-Katbo- lieke kiesvereeniging zijn geplaatst: C. Th. van de Bilt, Ch. Claessens, Jos. Michiel- sen, B. Seghexs, Em. Claessens, H. van Acker, A. van Maale, Cam. Kesbeke, Hyp. de Moor, mevr. H. Antheunis-Van den Ierssel. In de gehouden vergadering werd door den heer Van Maale bepleit het stellen van een arbeiderscandidaat op een goede plaats. A.s. Zondag heeft voor deze par- tij die definiitieve candidaatstelling plaats. cipe uit, dat men, wanneer men een volk onderdrukt, het des avonds afleiding moet bezorgen, om het te doen vergeten, wat het des daags doorstaam heeft. Men heeft getracht, ook op die manier bij wijzie van propaganda de Sovjets-ideeen te verspnei- den. Lieden, die het weten kunnen, ver- klaarden mij, dat men echter daarmee niet geslaagid is. De Sovjet-Regeeriing heeft, zooals 4>ij ieder tentoonstellingsbezoek het geval is, zorg gedragen, dat men den vreemdeling eenige goede inrichtiinqen kan laten zien. Zoo zal men U een kazerne toonen, waar de sol da ten een keurig ingerichte casino- b'ibliotheek of andere iokalitedten hebben. maar slechts een zoodlanige kazerne is aanwezig. Het Roode Leger is in andere steden niet in dergelijlkie model-inrichtin- gen ondergebracht! Met laat U een chocoladefabriek zien. waarin voor de hygiene ten behoeve van den werkman goed gezorgd wordt, en waarbij een paar goed ingerichte arbei- derswoningen sitaan. Ook deze fabriek moet slechts als een specimen beschouwd worden. Men draagt echter zorg, dat de bezoeker niet in de gelegenheid komt, een kinder-internaat of andere arbeidersiwo- ningen te bezichtigen. Hij mag slechts een paar model-inrichtingen zien, en iedere gelegenheid wordt hem, zonder dat hij het bemerkt, ontnomen om met de wantoe- standen, die elders heerschen, tin aanra- kimg te komen. Ik veronderstel, met deze korte inlei ding voldoende uiteengiezet te hebben, hoe het komt. dat een deel der bezoekers uit Rusland beter gestemd is teruggekomen zooals het met meerderen gegaan is!

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2