ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANPEREN. Woensdag H Maart 1927. 67e Jaargang. Aanbssteding. Aanbeste&ing. pUPOl??! iMo. 8042. Be misiuktQ dubbelganger ABONNEMENTSPRIJS 8INNENLAND. FEUILLET0N. Voor binnen Ter Newer 1.40 per 3 maanden - Voor bulten Ter Neoaen fr. per post f 1 80 per 3 maanden - Bij .oorultbelallng If. per post J6.60 per jaa, Voor 't buitenland f 2.70 per 3 maanden franco per post Abonnementen voor t buitenland alleen bn vooruitbetaling. Buvgemeester en Wethouders van ZA.AM- SLAG zullen op Maandag 28 Maart 1927, des voormiddags ten 10 ure, ten raadhuize dier gemeente trachten aan te besteden: djTonderhoudswerken, herstellingen, en vernieuwingen aan de ge- meente gebouwen enz., gedurende het jaar 1927. Bestek en Yoorwaarden liggen bjj den Gemeente-Architect en ter Secretarie ter image. Aanwijzing te beuinnen te Otbene op Zaterdag 26 Maart 1927, des namiddags 1 uur. Zaamslag, 15 Maart 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOH. DE FEIJTER Pzn, Burgemeester. J. STOLE Lzn, Secretaris. Burgemeesfer en Wethouders der ge meente ZAAMSLAG zullen op Maandag den 28sten Maart a. s., dee vcnrmiddags ten 9^2 ure, ten ge- meentehu'ze trachten aan te besteden Het opruimen van heiningen, stoepen, goten, kantsteenen, enz., het leggen van riolee- ringen, het maken van trot- toirs, ontvangputten, beton- muurtjes, keibestrating en klinkerbestrating, enz. Bestek en teeksi.ing te verkrijgen bij den gemeente architect tegen betaling van J 1. Zaamslag, den 15 Maart 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOH. DE FEIJTER Pzn, Burgemeester. J. STOLE Lzn, Secretaris. EERSTE KAMER. In ide Eerste Kamer zette de heer Kos ter gisteren zijm Vrijdag afgebroken rede voort, om op technische gronden uiteen te zetten de gevaren die voor Limburg ge legen zijn in den voorgeniomen kanalen aanleg om en> bij die provdncie, waardoor de gelegenheid tot bevoorrechting van Belgische onderdanen, goederen en vlag ontstaat. Na hem siprak de heer Westerdijk (V.-D.welke verlklaarde geenerlei ani- mositeit te koesteren jegens het Belgische volk, doch dat dit nog niet beteekent, dat men maar met elke in hun belang moet inistemmen. Hij gunt Antwerpen zijn bloei, maar voelt nog meer voor dien van Rotterdam en Amsterdam. Hij zal niet voor het verdrag kunnen stemmen en kan niet inzien, dat uit verwerping interna tionale verwikkelingen zullen ontstaan. Op hem volgde de heer Van den Bergh V.-B.die dlen Minister eerst een pluim gaf voor hetgeen hij in 1919 te Parijs deed met betrekking tot de verregaande poli uit het Engelsch door NORMAN VENNER. 13) Vervolg.) Jeremy wist met zijn bonding geen raad Gedreven door een soort nerveuse span ning en een bijna onbed'wingbare behoefte om te lachen, liep hij dwars de kamer door; bij den grooten open haard was het wat dlonkerder, daar konden die vijande lijke oogen achter het brutaal-glinsteren.de knijpbrilletje hem niet zoo bekijken. Maar bij het zien van zijn manoeuvre stond het hoofd van de familie op en wandeld-e de kamer door tot vlak bij de deur. Nu deec hij weer gewoon: alle kans dat de vijan- dige uitdrukking in die schelvischoogen poire verbeelding van hem of Jeremy ge weest was. Natuurlijk... hij had zich ver gist. Die vent had door zijn manier van kijken gereageerd op zijn Jeremy's niet bepaald broederlijke houding. ,,Was Olivia maar terug," dacht hij ,.Hier ben ik... een klein sciieepje op een woeste, stormachtige zee en de loods zit boven zijn gezicht te wassohen of zijm neus te poederen of wat er dan gebeuren moet om een meisje presentabel te maken." „He" begon hij hardop. ,,Als je me niets meer te zeggen hebt, geen vriend- schappelijken raad of een broederlijk tieke eischen van Belgie, doch zich daar- na ernstig beklaagde over de wijze waar- op dit verdrag is voorbereid. De geschiedenis van het Nederlanidsch- Duitsche handelsverdrag kon mede die- nen als een bewijs, dat men hier met een systeem-Van Karncbeek te doen had, dat aan het ancien regime herinnerde. De Minister liet of de direct betrokkenen in het duister omtrent zijn plannen, of hij nam een honaling aan, dat de betrokkenen waren geraadpieegd, zonder .dat dit het geval was. Dit was een zeer ernstig ver- wijt, dat met verscmeidene voorbeelden werd gestaafd. Wanneer het tractaat verworpen wordt, dan zal zulks, zeide spreker, goeddeels het gevolg zijn van t optreden vanden Minis ter zelf, die dan dupe wordt van het sys teem-Van Karmebeek Uit systeem is z.i. ondemocratisch, is ancien regime' Ge- zien het gemis aan overleg met de betrok- ken handelSKrimgeii, zeide spreker: „Wij kooplieden zouden. Uwe Excellentie wilien toeroepen: Behartig onze economische belangen, die ook de nationale belangen zijn, met dlezelfde energie, waarop gij te Parijs in 1919 de hoogste politieke belan gen des lands hebt verdedigd". Minister Van Karnebeek: Waarom is dat verzet teg'en het kanaal niet vroeger gekomen De heer v. d. Bergh: Omdat de gevaren er van pas later zijn ingezien. De spreker voortgaande, betoogde, dat de Minister aan die economische zijde van zijn taak te weinig aandacht schenkt, het geen de oorzaak is van den z.i. anibevredi- genden economischen kant van 'het ver drag. Niet alleen, dat er bij menschenheuge- nis tegen een wetsontwerp mooit zoo n machtig verzet uit alle lagen van ons volk was gerezen als tegen dit verdrag, maar ook stelde de heer Van den Bergh ae vraag, of het niet wat te beteekenen had', dat de Minister in deze tegenover de geheele zakenwereld van zijn land ge- plaatst was. In de veertig jaren, dat de spreker aan het hoofd had gestaan van zijn internationaal vertakte onderneming, had hij in het buitenland nog nimmer een tweede .geval van dien aard gezien. Met klem waarschuwde die heer Van den Bergh tegen de politieke consequen- van concessies van zuiver oecono- cies DE ONTWAPENINGS - VOORBEREIDING. In verband met de aanrwij'zing van Jhr. Mr. Dr. J. Loudon toe voorzitter van de voorbereidende commissie dler ontwape- ningsconferentie aan de Nederlandsche deiegatie, is aan deze commissie alsnog toegevoegd, Mr. T. A. Rutgers, oud- Minister, oud-lid der Tweede Kamer. HUISTELEFOON INSTALLATIES. Ter tagemoetkoming aan bezwaren van particuliere zijde heeft het Hoofdbestuur der P. en T. eenige verruiming aange- bracht in de regeling voor de huistelefo- nie, welke in de toeikomst geheel rijksz-org zal worden. In de eerste plaats is, wat de niet door het rijk in gebrudk te geven inrichtimgen betreft, de datum waarna geen toastem- ming meer zal worden gegeven tot inscha- keling op de Rijkslijnen thans 1 Juli 1927 gesteld on 31 Dec. 1927. Als uitvloeisel daarvan zullen de diesbe- treffende verzoeken tot inschakeling tot 1 Januari 1928 kunnen worden ingediend, terrwijl de daarbij toeaelate.n contracts- duur van ten hoogste 5 jaar op 10 jaar is gesteld. Ook de datum van inwerkingtreden van de bepalingen op de uitbreiding van particuliere installaties is uitgesteld van 1 Januari 1927 tot 1 Jan. 1928. ring der mogendheden van 8 Maart 1919, welke de juridische basis is en blijft van ons recht op totale herziening, de territo- riale problemen inbegrepen, der tractaten van 1839. Van verschillende zijden ver- wondert men zich over de kalmte, waar- mede onize vrieniden en wij zelf die in 1920 een zoo breede en ophefmakend'e campag- ne hebben gevoerd, het votum van het Nederlandsche parlement afwachten. Moeten wij herhalen, dat dit votum, van welken aard het ook moge zijn, ons zal .voldoen? Wordt het verdrag goedge- keurd, dan zullen wij het aanvaarden als een voorschot op de totale herziening, aan welke idle Belgen nooit zullen verzaken. Wordt het verdrag verworpen, dan zal deze totale herziening onmiddellijk aan de orde worden gebracht em de Belgische patriotten zullen ditmaal de gelegenheid nf£t, la ten ontsnappen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN EDERLAND EN FRANKRIJK. ArtikePd^ van .die Fransche wet van 22 Maart 9^4 bepaalt, dat vreemdelingen in Frankrijlk kunnen profiteeren van vermin- dering van belasting voor gezinsonder- houd, indien zij behooren tot een land, waar Franschen dezelfde voordeelen heb ben, en zich terzake kunnen beroepen op ;e.en qesloten of te sluiten overeenkomst. De Nederlandsche regeering had, naar Havas uit Pari{s''meldt, den wensch te i kennen g eg even, imet idle Fransche regee- ring een specjale zegfcling te treffen, gelijk i aan de reeds geteekende regeling tusschen Frankrijk, Belgie.';e;i Luxemburg. Deze re geling is 8 Maart 'te Parijs geteekendVen zal spoeclig worden afrfekondigd. Zij zal 1 ben tot 1 Ja smaakt als room. anu- m Mittag wijdt v mischen aard. Hij deed daartoe een be- roep op de penetratie van Engeland in Egypte, waar de Engelsche invloed niet alleen was toegenomen, maar tot een pro- tectoraat was verstevigd ten gevolge van den aankoop van 4.000.000 aandeelen in het Suez-kanaal, dlie onder Beaconsfield van den in geldnood verkeerenden Khe dive waren overgenomen. Wat zou de toekomst met betrekking tot de in het be lang van Belgie op ons grond^ebied ge- graven kanalen ontthullen afg'ezien nog van hetgeen de uitkomst zal worden der andere concessies, waarbij aan onze souveredniteit en onze .zeggenschap over nationale belangen afbreuk wordt gedaan. De heer Van den Bergh begon daarop met de verdediging van de stelling, dat de Belgische desiderata van veel vender sfcrekkenden inhoud zijn dan door de ont- wi.kkeling van de verkeerseischen kan worden gerechtvaardigd. Maar, als een feuilleton in een dagblad, brak hij midden in 'dit interessant gedeelte af, om de toelichting tot vandaag te be- waren. vermaning of zoo iets dergelijks, dan smeer ik 'em. Dat is jou waarschijnlijk ook wel zoo lief." 't Bleef stil, onheilspellend stil. Dat bleeke perkamentachtige gezicht met dat onmogelij.ke lorgnetje daar vlak bij de deur zwol op als een pompoen, werd groo- ter en grooter, vervormde zich tot een hindernis die genomen diende te worden. „Ik ga Olivia zoeken", kondigde hij, bi) wijze van aanloop aan. ,,Blijf waar je ibent", zei de nieuwbak- ken Lord Amlett. ,,Goed. Best. Maar maakt het kort, wil je. Wat heb je me nog te zeggen?" On der het spreken door haalde hij zijn siga- rettenkoker te voorschijn, nam er een si- garet uit, klopte de tabak naar een kant en stak haar op en begon, voor het oog volkomen op z'n gemak, wolken geurigen rook door zijn neus uit te blazon. Lord Amlett deed om de tien tellen een paar s tap pen naar hem toe. Na een mi- nuut stond hij vlakbij. En Jeremy was tot niets anders in staat, dan tot staren, hulpe- loos gefascineerd staren En daarbij had hij maar een gedaohte: konijnen, kleine leuke, bolronde wol-ballen met onmoge- lijik stompe staartjes en groote flap-ooren dlie een reusachtigen boa-constrictor als diner voorgezet werden. Amlett was de boa en naar de uitdrukking van zijn oogen te oordeelen, was het oogenblik waarop hij zijn middagmaal zou beginn.en, niet meer veraf. „Als jij denkt dat ik bier rustig blijf zit- ten, .terwijl je den een of amderen hokius- pokus gaat uithalen, dan sla je de plank glad mis, breeder Philip", zei hij einld'elijk, geprikkeld. „Ik ga er vandoor!!' HET NEDERLANDSCH-BELGISCH VERDRAG. De Duitsche bladen bevatten sinds en- kele dagen voor 't eerst artikelen over het Belgisch-Nederlansch verdrag. De strekking daarvan is, dat de aannemiing van het verdrag wel zeer groote kosten voor Duitschland zal meebrengen, wegens den aanleg van het kanaal RuhrortAnt- wierpen, maar later ook de mogelijkheid van de keus tusschen Rotterdam en Ant werpen en de kans, om te "rofiteeren van de scherpe conicnrrentie tusschen beide havens. HET VERDRAG MET BELGIe. Terwijl de Katholiek-conservatieve Vingtieme Siecle het in haar nummer van Dinsdag betreurt, dat men zich in Neder- land bij de faeoondeeling van het verdrag met Belgie nog steeds al te zeer laat lei- den door zekere animositei'ten, na den wa- penisltilstamd verwekt door onverwachte en onbekookte eischen van Belgische zij de, en de hoop uitspreekt, dat deze ani- mositeiten zonder invloed zullen blijven op de verstandige leaders van de politiek in Nederlanid, die weten, dat de Belgische regeering deze eischen steeds heeft gede- savoueerd, schrijft de Action Nationale. Een zonderling toeval heeft gewild, dat de bespreking van het Nederlandsch-Be 1 - §isohe verdrag in de Eerste Kamer der taten-Generaal te 's Gravenhage begon- nen is dlaags na de verjaring der verkla- „Stop", beval Lord Amlett, met voor zijn doen een st en tor stem. ,,Och jee, daar wasik a! banq voor. Hij is van de kobk." Amlett gaf geen antwoord. Hij boo a zich iets voorover en nam den sigaretten- koker van het tafeltje waarop Jeremy het kleine voorwerp voor het aansteken van zijn sigaret neergeleqd had. „0wou je een sigaret vroeg Jeremy, blij dat hij iets gewoons zeggen kon. ,,Je... hadt... behooren... te... weten verklaarde Lord Amlett met een korte pauze tusschen de woorden, in koude en uitstekende imitatie van een rechter die een vermis uitspreekt: ,,dat... ik... niet... rook." „Ziezoo... dat doet de deur dicht' dlacht Jeremy. „J. L.", zei Lord Amlett, met den siga- rettenkoker op geen tien centimeter af- stanid van het antipathieke lorgnetje. Daarna liet hij het voorwerp met een ge- baar alsof hij zidh brandde, uit zijn han- den vallen. Het kwam kletterend op het kleine -tafeltje terecht... de eene helft klap- te open en de sigaretten vielen er uit. „Wat bedoel je daarmee... je hadt be hooren te weten", vroeg Jeremy, met een beleedigd gezicht. Natuurlijk wist ik het. Ik wou je alleen maar er tusschen nemen. Jij bent ook zoo drommels gauw op je teentjes getrapt." „U zoudt volgens mij heel wat verstan- diger d'oen als u dezen bluf niet langer probeerde vol te houdenzei Lord Am lett streng, .terwijl hij achteruit naar de deur terugiiep en daar op het schelknopje drukte. terugwerkende krai ari m5. 1 BAROlsf G In (^'JierHner Zeitun. 1 ..Dipibjiyif'^pe" harteliikfe woorden aan baron; Ljc etf. die Berlijn;» erlaat, na hier 21 ja^r-.'Ish1?) de functie vkp Hr. Ms. ge- I zant te hebb,eA Ijekleed. Hij herinnert aan de vele bewiperi van sym.pathie, die baron I Gevers jaar heeft ontvangen bij het vieiIT:n', mjh 20jarig jubileum als vertegenwoordiger van de Nederlandsche regeering bij het Duitsche Rijk, en na een overzicht te hebben gegeven van de loop- baan van baron Gevers schrijft Diploma- ticus: De Nederlaniders hebben, danik zij de activiteit van bairon Gevers, op drie be- langrijke momenten het Duitsche Rijk be- wijzen van moed gegeven, van politieken moed toen zij in den wereldoorlog hun neutraliteit handjiaafden., van moreelen moed in de aangelegen.heid van het ver- blijf van den keizer en den kroonprins in hun land en van economischen moed toen zij een crediet van 200 millioen gulden ter beschikkimg stelden, aldlus hun vertrou- wen uitsprekend in het Duitsche bedrijfs- leve:n. D'iplomaticus w.eidt nog uit over de rol. die barones en baron Gevers in Berlijn in diplomatieke kringen hebben gespeeld, en zegt tenslotte, dat men hen beiden met leedwezen uit Berlijn zal zien heengaan. NOG EEN GE.HEIME RESERVE Prof. C. Gerretson, Utrecht, publiceerf inde ,,Msb." een uitvoerig artikel, waarin hij in aanisluiting aan -de vragen door Prof. De Savornin Lohman in zijin rede van de vorige week de gedocumenteer- de gronden'aanigeeft voor het vermoeden dat er, naast de in de Toel. Memorie op- genomen negatieve reserve voor de door- ,,Xk begrijp alleen niet wat het doel van deze farce" is. Dat u mijn zuster beetge- nomen Sheeft, lis begrijpelijk. Vrouwen zijn nu eenmaal.niet intelligent. Goed-geloo- vig in hooge mate kunnen geen imitatie van ech't onderscheiden.de eerste de beste chevalier d'>industrie, vooropgesteld dat hij een g-oed praatje heeft, wint hen om zijn vingers. Nee. Blijf zitten. On- beweeglijk. Ik waarschuw u ik waar- schuw u -ernstig. Weet u wel, dat dit ge- vangeniisstraf voor den duur van zekeren tijid beteeikent Het zich udtgeven voor een anider is een ernstig vergrijp -een vergrij.p, idlat zwaar gestraft wordt Dat's weer eems iets voor Olivia Wijs me teen vrouw die niet dom is. ,,Dat is voor den tweed'en keer binnen vij.f minuten, dat je plank glad mis slaat, vriendlief", zei Jeremy, nu weer volkomen op zijn gemak. .Zij zag het dadelijk dat ik een i'mitati-e was. Zij heeft er twin- tig tellen voor nood'ig gehad tegen jij twintig minuten. Alzoo is ze je glad de baas". Een secondie lang leek het werkelijik of Lord Amlett zijn waardighei-d zou verqe- t-en en Jeremy te lijf zou gaan. Maar het aristocratische bloed verloochende zich ook ditmaal niet. Hij beheerschte zich en ze-i, met een superieur gliinlachje: .Zij heeft het binnen -de twintig seconden ge- merkt, dat u een imitatie was. En ik heb haar zelf u Arthur hooren noemen, noq geen half uur geleden!' ,,Zoo is het". gaf Jeremy opgewekt ten antwoord. ,,Wedden om een halve crown, d'at jij voor de zon in het Westen zakte, het ook doet?" ,,Wedden doe i-k nooit". zei Lord Am- vaart van Belgische oorlogsschepen, ook nog een tweede Belgische, gcheim geble- ven Scheldereserve of verlklaring bestaat, die tijdens de onderhandeliniqen vermoe- deiijk in d'-e Comm-issie-vergadering van 23 Maar-t 1920 zou zijn afgelegd. Het zou d-eze onbekend gebleven Belgi sche verklaring zijn, welike opheldering q-deft van de raadsefaeihtige reserve in de Toel. Mem., welke zoo hardnekkig door Belgie wordt gehandhaafd. L/e schrijver .ari-ngt er op aan dat in de Eerste Kaimer een -meedeeiang van den Minister over dit punt gevraagd worde. DE kWESTiE DER OPHEFFING VAN KANTONGERECHTEN. Bij de aanneming der motie-V an Schaiik, die het wetje inzak-e opheffing van kan- tongierechten van de baan schoof, teekent ,,Het Huisgez-in o.m. aan: Heeft het plattelaad, in de Tweede Kamer een overwinndng op de stad be- haald JLoo zouden wij het niet wilien uitdruk- ken, liever ald'us: -de Kaimer heeft Vrij.dag een buiging voor het platteland gemaakt. Het gang zooals men weet, over de op- hefting van 33 kan.tonrechter:siplaat.sen. In den bittersten tijd van den gxootsten geldnood was het ontwerp ontstaan onder de leus: bezuiniging op alles, dus ook hier op. En de fout vain Minister Donner is ge- weest, dat hij thans nu wij niet meer alies behoeven af te breken, het ontwerp weer neetc opge-dolven en aan de Kamer voor- gelegd. Iniderdaad zou o.p -den duur iets bezui- nigia! zijn, maar tegen-over deze bezuinioing stond, wat wij een vorigen keer de ont- Ikistering van het platteland -noeimden. xDaar wiilde de Kamer niet aan. -'Br openbaarde zich in de Kamer een verl-et tegen de hand over hand toenemen- de n-bjging om te centraliseeran, te egali- seereH te nivelleeren. De stad; trekt alles tot zich, wordt het middelpdtj't^ van het maatschappelijk be- staain en le\<A, en beschouwt ten onrech-te het -plattelafem als een achterlijk'e streek. Den Haag is dit gevoel in hooge mate eigen, maar ook elders meent men het plattelanid, wat het aan intellect en be- schaving bezi-t te kunnen aftappen. Daartegen. heeft de Kamer naar aanle-i- ding van het kantonrechterswetje front gemaakt. Wait zij deed was een demonstratie, waarvan men de beteekenis niet mag mis- verstaan en -die verdere strekking heeft dan de vraag alleen, of de 33 kantonrech- tersplaatsen zouden worden behouden of afgeschaft. Mertkwaardig is ook, hoe weinig de groote-stads-vertegenwoordigers en in t I aigemeen de medestanders van Minister Donner tegen die spontane uiting van plattelands-gen-egenheid' reageenden Over de afstemming van het Ontwerp- je want dat was het aannemen der motie-Van Schaik feitelijlk verhettgen we ons. Direct om het behoud onzex plattelands- kantonrechters, die alleen den wenk ter harte hebben te nemen, hun -door den heer Van Voorts tot Voorts gegeven: dat zij in, niet bui-ten hun kanton moeten wonen, wilien zij aan het ideaal van den landelijken vrederechter kunnen beant- woorden. En indirect, omdat in de Kamer een sterke meerderheid aanwezig blij'kt, die lett uii-t de hoogte, ,,maar ik wil met ge- noegen aan een liefdadigheidsinstelling. door u aan te wijzen, laten we zeggen vijftig pond, betalen als ik zoo iets doe' ,,Top", zei Jeremy. ,,0, daar heb je haar. ,Zeg, Olivia, hij is er achter hoor". ,,Watnu al". ,,Nu al! 't Heeft twintig minuten ge- duurd. Daar moet je vrouw voor zijn, om zoo iets bij den eersten oogopslag te zien". ,,Mag -ik ook weten, Olivia" begon Lord. Amlett geergerd, ,,wat deze farce... op een oogeniblik als dit, een farce te beteekenen heeft? Wie is deze man? En waarom noem je hem Arthur? ,,Dat zal ik je vertellen, jongetje. Maar om te beginnen: ihou-je kalm. En doe niet superieur. Geen enkele rraden om supe rieur te zijn, geloof m-e, Luister maar eens goed. Dit is mr. Jeremy Lytree, een ken nis van Arthur, dlie eri-n toegestemid heeft om Arthur's plaats een tijdlang in te ne men. Zooals je ziet, lijkt hij zooveei op hem, dat niemand jij en ik uitqezonderd eenig vermoeden zal hebben, dat hi) Arthur niet is. Waar Arthur op het oogenblik zit, weet .memarud!.ik niet... mr. Laytree niet. Toen de afspraak ge maakt werd, wisten wij geen van beiden niet dat ik het verhinderd zou kunnen hebben maar dat -doet niet ter zake dat vader zoo ziek was. t Is een afspraak voor drie maanden, gedurende dien tijd zou mr. Laytree in Louden blijven. Nu is er dit bijigekomen. 't Is buitengewoon on- aangenaam, maar met het oog op de ver schillende omstanidlighed'en moet mr. Lay- tree er mee doorgaari (Wordt vervolgd.) ENSCHE COURANT sopim Uit hind verschilnt lederen !Waand««-, Woensdag en Vrlldnanvund. liet, la

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 1