Schoonmaak BUITENLAND. "s PORT, ll? INGEZONDEN MEDEDEELINGBI - Todh vindt men op een manuscript van 1125 in de Wolfenibuttelsche Bibliotheek aanwezig, reeds zwarte lijnen getrokken, waarvan tot heden nog niet het geheim ontdekt is. a as3 geeft menige huisviouw endienstbode ruwe en roode werkhanden. Deze worden weder- om spoedig gaf, zacht en blank doorPurol De hoeveelheid en aarid der lading was zoodanig (en zulks in overeenstemminq met de desbetxeffen.de voorschriften)dat zelfs indien de afstanid 25 M. was geweest geen gevaar voor ihet magazijn zou heb ben bestaan. De voorschriften zijn van dien aard, dat nimmer een ramp als waarop het bericht doelde zou kunnen onbstaan. Daar carburatorbraniden bij auto s al- tijd mogelijk zijn, mogen voor vervoer van ,,springstoffen' en munitien alleen auto s worden gebruikt, wanneer deze speciaal daarvoor zijn inqericht en waar- bij o.a. een brandlocaliseerend schot tus- schen motor en laadruimte is aange- bracht. De gebezigde auto was aldus in- gericht. Gebleken is, dat de speciale inrichting goed heeft voldaan, want zi) heeft het uitbranden van de laadruimte van de auto voorkomen. Een en ander neemt niet weg, dat het personeel, dat de munitie loste uit de auto, waarvan het voorgedeelte in brand stond. flink is opgetreden. MOTOR- EN RIJWIELREGLEMENT EN DE WEGENBELAST1NGWET. Het hoofdbestuur van den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, heeft den Minister van Waterstaat drinqend verzocht het Motor- en Rijwielreglement gelijktijdig in werking te doen treden met de Wegenbelastingwet. Het hoofdbestuur wijst er op, dat de bestaande toestand van dien aard is, dat in de eerste plaats vele bedrijfsautohouders zelfs na stortingen in verschillende overheidskassen van waar- borgsommen en eindelijk na betaling van vele legeskosten, zeer vele ontheffingen noodiig hebben om dan nog slechts op een klein aantal wegen te mogen rijden. In de tweede plaats zijn geheele provincies vrij- wel niet toegankelijk voor vele auto's. In de derde plaats, kan b.v. met door auto- mobielen getrokken aanhangwagens niet gereden worden voor doorgaand verkeer van de Noordelijke provincien naar het Zuiden, omdat niet door Overijssel ge gaan kan worden. In de vierde plaats is Zeelanld, met name Zuid-Beveland, voor vervoer van vrachten over grooteren af- stand met normale auto's niet bereikbaar. Overigens is, aldus het adres, het aan tal belemmeringen zoo algemeen bekend, dat de onbillijkibeiid der wegenbelasting, zonder gelijktijdige opheffing van geheel overbodig gevoelde hindernissen geen na- der betoog behoeft. (Cor..-Bur.) EEN MOOIE GIFT VOOR DRENTE. Door het Oranje-comite 1926, gevestigd te Utrecht, is alsnog ter beschikking van de Koningin en van den Prins gesteld een bedrag van vijfduiizend gulden als deel van het huldeblijk, bij gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van het Koninklijk echtpaar aangeboden. In overleg met het Oranje-comite heb ben Koningin en Prins dit bedrag van f 5000 bestemd tot leniging van den nood in de veenstreken der provincie Drente. DE 0NEEN1GHEID ONDER DE CHINEESCHE NATION ALI3TEN. De geruehten over oneenigheid in de gelederen der Zuid-Chineesche nationalisten lykan niet onwaarschijnlyk, maar men moet afwachten, schrijft de N. R. Crt. of zij van beteekenis zijn voor den loop van het krygs- bedrijf. Zij stellen het voor, alsofgeneraal Tsjang kai-Csjek, de Kantonneesche opper bevelhebber, en de Kwominstang tegenover den bolsjew:ekschen raadsmao Borodin en de door hen geleide communisten stain. Dit klopt met hetgeen bekend is. De Kwomintang of repubbkeinsche party heeft een rechter en een 1 nker.leugel, die tot -dusver echter samengewerkt hejben om de revolutie in China haar beslag te laten krjjgen en daarom ook in den burgeroorlog totnutoe simen zijn gegaan. De rechter- vleugel komt op voor de begiuselen van wijien d-n revolutiooa'r dr. Soen jat sen, wat wil zeggen dat bij voor een democra- tischen regeeringsvorm st ijdc zonder daarom communistisch te zijn. In de kwestie van de tractaat pflit ek is hij een voorstander van een grondige hervorming van den ouden toestand mair, zoo mogelijk, door onder handeling. In de tegenw: ordige faze van de Chiaeesche revolutie aanvaarden de mannen van rechts den bys and van sowjet- Rusland, maar met de bedoeliug dat de bo'idgenojt niet den baas over hen mag spelen. De linkervleugel voert op het oogenblik vooral de communistische pro paganda met boycotts, werkstak'ngen en gewelddadeu. Hi] predikt den klasse-oorlog en den liaat tegen de vreemdcliDgen pn op het oogenblik tegen E-.geland in het bij- zoader. Da Chir.eesche communisten dansen naar het pijpen van Moskou, zijn anti chmtelijk en zijn uit op de uitrohing van het Christendom in China. De linkervleugel recruteert zijn meeste aanhargers uit de studenten en georganiseerde werklieden en kleine landbouwers Tusschen reenter- en linkervleugel van de Kwomintang sluimeren dientengevolge allerlei tegenstellingen, die al eerder tot botsingen zouden geleid hebbeD, indien de officieele politiek niet geweest was, een eensgezinde party te blijven vormen tot de winsten van de revolutie zicb geconsolideerd hebben onder een centrale republikeinsche regeering. Aan wat er na verteld wordt over verscherping van de tegenstellingen tusschen generaal Tsjang-kai sjek en de communisten verleent een vroeger gerucht kleur, volgens hetwelk bij een conflict tusschen dexen generaal en Borodin de Chinresch dtn Rus zou toegevoegd hebben dat hg zich terug moest trekken en hij de Cnineezm zelven hun zaken moest laten opknappen. Borodin zou hem geantwoord hebbeD, dat hij daartoe bereid zou zgn, als de Kantonneezen aan Moskou de veertig millioen taels terug betaalden, die het hun voorgeschoten had. Als er een kern van waarheid in dit verhaal schuilt, zou het een bevestiging zgn vangegrondevermoedens aangaande de eigenlijke bron van de macht, die Moskou over de Kantonneezen oefent. Van het front bij Sjanhai is het eenige betrouwbare nieuws dat de afwachtende houding welke de Kantonneezen op het oogenblik voor S engkiang, de laatste grcote stad aan den spoorweg uit Hangtsjou, voor Sjangbai aancemen, te verklaren zou zijn uit het feit dat zij een offensief tegen Soe-tsjou begonnen zgn. Deze plaats ligt ten Westen van Sjanghai aau den spoor weg naar Nanking, welke de ver'oindings- lijn voor de verdedigers van Sjangbai vormt. De inneming van Soe tsjou door de Zuidelijken zou deze onmisbare ver- binding van de Noordelijken afsngden. AARDSCHOKKEN IN HONUARIJE. Vrijdagmorgen tegen halfacht heeft op 80 K.M. van Boedapest een aardbeving plaats gehad. Te Boedapvst duurde de aardbeving 3 minuten. Te Var Palota ward een sterke aard- schok waargenomen verscheiden huizen en de kerk leden ernstige schade. Een muur en ongeveer 60 schoorsteenen stortten in. De beving duurde 5 a 6 seconden en ging met een onderaardsch gerommel ge- paard. Te ruim 8 uur had weder een aardbeving plaats en te 9 uur een nabeving. Tegen 12 uur werd in Var Pa'ota een nieuwe aardschok gevoeld, waardoor een huis instortte. DE STR1JD TEGEN DE DRANK WET. De SeDaat van den staat New-York heeft Woensdag een motie aangenomen om een beroep te doen op het congres der Yer. Staten om een eind te maken aan het „vergiftigen" van alcohol voor industrieel gebruik. Voorts nam de Senaat een motie aan om aan te dringen op wijziging van de wet, in dien zin, dat elke staat het recht zal krggen tot welk percentage alcohol- houdende dranken geoorloofd zullen zgn. In beide gevallen stemden de „natte" re- publikeinen mee met de democraten. De eisch tot wgziging van de drankwet, in den zin bedoeld in de tweede motie, is een van de punten geweest in den New-Yorkschen verkiezlngsveldtocht van November en toen door de kiezers met een groote meerder- heid bevestigd. Men zal er het congres op wijzen, dat de motie die ook reeds door de Kamer van den staat is aangenomen in beide lichamen een meerderheid van tweederde der stemmen behaald heeft. TEGEN HET ALKOHOLVERBOD. Het Belgisch comitd tegen alle prchi- bitie heeft, naar uit Brussel gemeld wordt. aldaar een vergadering gehouden, waarin tot een actieve progaganria voor de her- ziening van de wet van 29 Augustus 1919 op het alcoholverbod, is besloten. Het cornite stelt zich voor, een nationaal refe rendum over dit vraagstuk te houden en wil door persoonlijke overreding de Kainer- leden, die nog tegen de ophefling van dit verbod zgn gekant, voor een herziening der z g. wet—Vandervelde winnen. EEN RAMP OP MADAGASCAR. Lloyds deelt mede, dat een cycloon de havenstad Tamatave op Madagaskar vol- komen verwoest heeft. De schade wordt geraamd op meer dan 100 millioen francs. Vijf scbepen zgn er bij verloren gegaan. Gemeld worit dat tengevolge van den cycloon te Tamatave, op Madagascar, vijf honderd personen om het leven kwamen. TER NEUZEN, 7 Maart 1927. KONINKL1JKE NEDERLANDSCHE SCHOUWBURG VAN GENT. De j.l. Vrijldagavond alhier in het Concert- en Bioscoopgebou'w door het gezeischap Van den Koninkl. Nederland- schen Gchouwfeurg van Gent, directeur de heer Karel van Rijn, gegeven tooneel- uitvoering is een waar succes geworden. Er was groote opkomst op alle rangen en met zeer groote beiangstelling is de op- voering van ,,Ynske", tooneeispel in 3 be- d.ijiven van J. Falbriciius, gevolgd. Al zullen wellicht de meeningen over den inhoud, het verloop van het stuk zeif uiteenloopen, daarin stemmen toch alien overeen, dat de uitbeeldipg van de per sonen, zooals de schrijver die bedoeld heeft, meesterlijk was, en dat de versch.il- tende spelers zich uitnemend van hunne taak kweten, en die was voor de dames E. v. d. Meulen, als Hanna, en G. Bouuaert, als Ynske, zoomede voor den heer Lode Renders, als Petro, al bijzonder zwaar, De open doekjes die zij bij verschillende pas sages kregen, waren welverdiend. Ook de uitbeelding van „Douwe door den heer Hesselinck, en die van „De Manke' door laer heer Edg. de Pont, wegens het karak- ter, dat zij weexgeven, wel twee uiterste antipoden, was meesterlijk. Het applaus dat ook hen daarvoor ten deel vid, was niet minder verdiend. De heer Van Lancker was als ,,Jelle een goede H. B. S.-er uit de Kleiers-kringen. Voor de aanvulling der entre-actes en inleiding der bedrijven verldient het orkest van het Concert- en Bioscoopgebouw een •voord van lof; het genoot ook mede den bijval der bezoekers. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Naar wij vernemen zijn door de anti- revolutionaire kiesvereeniging voor de aanstaande verkiezing voor leden van den qemeenteraad candidaat gesteld de hee- ~en: de Jager (aftr.), D. Scheele Az. (aftr.), L. de Feijter, C. Wolfert, P. Faas, P. van Strien en }ac. Oostdijk. AANBESTEDING DIJKS- VERZWARING. Bij de door het bestuur van de calami- teu!ze polders Ser Lippens, N.-Othene, Margaretha-, Kleine Huisisens- en Een- dragt op j.l. Zaterdag gehouden aambe- steding van het verhoogen en verzwaren van den buitenberm en het maken van steenglooiingswerken aan den zeedijk van den Ser Lippenspolder en die van den N.-Othtenepolder, tusschen de dijk- palen 1 ter lengte van 540 M., was laagste inschrijver de heer C- Klaassen te Zaam- slag voor 62.370. LANDBOUW-TENTOON- STELLING TE MIDDELBURG. Verschenen is het Programma van de Landbouw-temtoonstelling welke de Kring Walcheren der Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw op 21 Juli te Middelburg houdt. Hieruit blij'kt o.a. dat de burge- meesters van 14 gemeenten zitting hebben genomen in het esie-comite, met den bur- gemeester van Middelburg als voorzitter. De tentoonstellinig zal omvatten paarden, hoef'beslag, rundvee, varkens, schapen, geiten, pluimvee en konijnen, bijenteelt, zuivelbereiding, akkerbouw en gewassen- keuring, tuinibouw, landbouwindustrie eh werktuigen, landbouwwetenschap, land- bouwhuishoudkunde en vereenigings- DE HAVEN VAN GENT. Viering van het honderdjarig bestaan. Men meldt uit Brussel aan de N. R. Crf. Op 18 November zal hat honderd jaar geleden zgn, dat de onder Nederlandsch bewind en dank zij de speciale bemoeiingen van koning Willem I aangelegde zeehaven van Gent werd geopend. Het gemeente- bestuur van Gent heeft besloteu dit feit officieel te herdenken. Aan de Neder- landsche regeering zal gevraagd worden zich op dit eeuwfeest door een delegatie te laten vertegenwoordigen. VREEMDELINGEN IN FRANKRIJK. Het Consulaire Agentschap van Frankrgk alhier bericht ons, dat de Fransche auto- riteiten, in verband met de bescherming van de opanbare gezondbeid in Frankrgk, de volgende maatregelen genomen hebben voor wat betieft de toelating van arbeiders van vreemde nationaliteit. Men heeft besloten, dat de wervings- en arbeidscontracten van werklieden die naar Frankrgk gaan, voortaan vergezeld moeten zgn van een medische verklaring voorzien van het consulaire visum. Deze verklaring zal moeten worden afge- geven door een door den consulairen amb- tenaar aangewezen medicus. Iedere vreemde arbeider, die met een gewoon paspoort in Frankrgk is gekomen en zonder voorzien te zjjn van een arbeids- contract zich een gesalarieerde betrekking zou toegewezen zien, zal van de Fransche autoriteiten geen identiteiisbewijs verkrijgen en het Fransche grondgebied moeten ver- laten. Verder verzoekt men ons er op te wjjzen, dat de tegenwoordige toestand van de ar- beidsmarkt, de Fransche regeering aanlei- ding heeft gegeven tot het nemen van bovengemelde maatregelen. Voor eventueele nadere inlichtingen kun nen belanghebbenden zich wenden tot het consulaire agentschap van Frankrgk alhier VER3CHERPTE CONTROLE AAN DE BELGISCHE GRENS. De Antwerpsche redacteur der Msb. meldt d.d. 4 Maart Onlangs meldden wij, dat de Belgische politie-beambten sinds den laatsten tgd een scberper toezicht bielden op het grens- verkeer. Deze toestand blijft voortduren en tal van Nederlanders, die niet in bet bezit waren van een geld'g nationaliteits bewgs, zgn er reeds de dups van geworden. Het ergst er aan toe zijn degenen, die in dergelijke omstandighedeii de interna- tionale treinen nemen, welke niet in Esschen stoppen en zoodoende in Antwerpen terecbt komen, d. w. z. op het centraal station, maar ook niet verder, om van daaruit dan met de eerste gelegenheid naar Nederland teruggezonden te worden. Eigenaardig is voorzeber dat wel uit- zonderingen gemaakf worden Zoo waren wij er dezer dagen getuige van dat een Nederlander, wiens nationaliteits-bewijs verjaard doch voorts in orde was, van den controleerenden an.btenaar een bilj"t kreeg, waarbij hem een verblijf van een dag te Antwerpen werd to^xestaan nibs beta- ling van 321/2 fra"k! De versch jrpte Belgische controle scbgat ook naar Nederland te zijn overgeslagen. Althans in verschillende Nederlandsche grensplaatsen, waar ge vroeger als in uw eigen huis in en uit ging, staat nu weer de rijkspoLtie om de personen, die uit Belgie komen, naar hun ptpieren te vragen en er menigeen doen terugvliegen. Zoo zagen wg aan het grenakantoor Putte, dat sinds het b staan van den autobusdienst Bergen op Zoom Antwerpen steeds belang- rijker wordt, hoe drie kooplieden, die zich naar de markt te Bergen op Zoom wilden begeven, de toegang tot Nederland werd geweigerd. Het is^dan ook raadzaam, dat reizigers, die in^beide richtingen de Nederlandsch Belgische grens willen passeeren, er voor zorgen, goede papieren op zak te hebben. HOEK. Vrijdagavond had eene ledenvergade- ring plaats van de Chr. school aan den Molendijk. De voorzitter, die de vergade ring op de gebruikelijke wijze opende, heette de aanwezigen hartelijk welkom, en heidacht in gloedvolle woorden het over- leden bestuurslid, de heer De Ridder. De notulen werden z. h. s. onveranderd vastgesteld. Hierna werden eenige noodige veran- dtringen gebraoht in het huishoudelijk reglement. In de vacature-De Ridder werd als bestuurslid gekozen de heer H. Dieleman, die de benoeming aannam. Het hoofd der school sfloot deze goed bezochte vergadering met gebed. Door de werkmanspartij zijn onider de leus van ..Vrijzinnige werkmanspartij", afdeeling Vrijheidsibond, candidaat ge steld voor de a.s. gemeenteraadsverkie- zing, de heeren: 1. A. Meertens (aftr.), 2. M. de Feijter (aftr.), 3. P. C. Dieleman, 4. P. de Pooter, 5. C. de Visser, 6. Meertens. De eerste twee bij acclamatie. - Zateridagmiddag werd door het be stuur van den Koudenpolder aanbesteed: de levering van 350.000 K.G. macadam. Injgeschreven werd als volgt: J. F. Adriaansen, Hontenisse, afmeting 13 /4,15; Nederl. Basaltmaaitschappij te Rot terdam, afmeting 13 f 4; Prima Coal Company te Ter Neuzen, afmeting 13 f 3,80; N. V. ,,De Hoop" te Ter Neuzen, afmeting 13 f 3,74 per ton. Gegund aan de N.V. „De Hoop" te Ter Neuzen. Zaterdagavond werd in de open- bare lagere school eene ouderavond ge houden. Het getal opgekomenen, ofschoon bevredigend, was ditmaal niet zoo groot als anders, wat blijkibaar zijn oorzaak von.d, in het vergevorderde winterseizoen. Evenals de vorige maal, werden de aan wezigen door d'e zorgen der onderwijze- ressen en de offervaardigheid van enkele particulieren wederom onthaald op choco- lade met koekjes. Met behulp van een projectie-lantaarn werden gezichten vertoond uit het hoog- gebergite van Zwitseriand, hetgeen verder door het hoofd der school met eene lezing werd toegelicht. Deze vertooning. idle bij de aanwezigen zeer in den smaak viel, gaf een prachtig beeld van de natuur in de bergen, en werden de idaarbij gegeven ver- klaringen aandachtig gevolgd. Nadat het hoofd der school alien had dank ^ebracht, die aan het welslagen van dezen avond hadden meegewerkt, werd deze gezellige bijeenkomst gesloten. AXEL. Toen Vrijdagochtend 8.35 uur de tram van Drie Schouwen vertrok, was daar de landibouwer C. van P., van Clinge, met paard en rijtuig, op weg naar Sluiskil om eenige pakjes te beeorgen, die kruideniers- waren inhielden en als liefldegaven waren geschonken voor het klooster. Het paard schrok en sloeg op hoi, zoodat het letter- lijk van den wal in de slooit terecbt kwam. De man was in,tusschen uit bet rijtuig ge- sprongen en kwam er behoudens enkele lichte kneuzingen af, maar het rijtuig was zoodanig gehavend, dat de eigenaar daar- mee niet met fatsoert voor de paters kon verschijnen en besloot maar terug te rij den, nadat een en ander met behulp van trampersoneel op pootjes was gezet en zoo goed mogelijk was gerepareerd. SAS VAN GENT. Zooals nader blij'kt, zal op uitdrukke- lijk verlangen van den off icier van justitie te Middieltburg rechtisingang ver- leenid1 worden tegen zeven minderjarigen, die zich in den loop der vorige week scbuldig maakten aan het ontvreemden van steenkolen. Het uitgesproken vermoeden,dat dit verigrijp voor ditmaal met een ernstige waarschuwing zou afloopen, blijkt dus ongegrond. De overtrediing zal de betrokkenen den- kelijk wel op een paar weken tuchtscbool te staan komen, tenzij eene voorwaarde- lijke straf zal opgelegld1 worden. Deze wend'ing der zaak moge zoowel de over- treders als de betrokken natuurlijke ver- zorgers tot een ernstige les strekken. Eens te meer bestaat er, ten overstaan van dit en soortgelijke gevallen, reden te wijzen op de groote noodzakelijkheid tot herstel van het zevende leerjaar. De zevenjarige schoolplicht toch zal een machtig middel 'zijm, menige afdwalinq, in een onbewaakt oogenblik gieschieden.de, te voorkomen en de zwakkelingen, thans zonder toezicht of leiding rondloopend, uit de handen 'van Vrouwe Justitia te houden. Verspreiding Brochure. Hier ter plaatse is in de laatste dagen de door Prof. H. Burger geschreven bro chure; ,,Het Nederlandsche Schaap'' op tamelijk ruime schaal gratis verspreid. Zij bevat een pleidooi tegen het Bel- gisch-Nederlandsch Verd'rag en is voor belangstellenden op aanvraag kosteioos te verkrijgen bij v. Holkema en Warendorf's Uitgevers Maatschappij te Amsterdam. De titel van genoemd vlugschrift moet als tegenstellinig opgevat worden van den Nederlandschen Leeuw en houdt klaar- blijkelijk verbanid met Huygen's Scheeps- praat. een gedicht op den dood van Prins Maurits, waarvan het heet: Mouring, die de vrije schepen Van de Zevertlandsche huurt Veertig jaren anibegrepen Onbesproken heeft gestuurd, Moiuring, die ze door de baren Van zoo menig tegentij, Voor de wind heeft leeren varen A] en was 't maar wind op zij, Mouring was te kooi 'ekropen En den eindeloozen slaap Had zijn wakker oog beslopen En hem Leeuw, gemaakt tot Schaap. Een ding is jammer en wel dit: dat de brochure van Prof. Burger, die pas in Februari 1.1. het licht zag, niet is versche nen voor het votum der Tweede Kamer ge- alien was. Wellicht zou zij haar invloed op sommi- gen onzer Kamerleden niet gemist hebben. Maar, wie weet... Misschien vindt bet: Beter laat dan nooit, ook nu zijn toe- passing. Wie is er vandaag jarig Of het precies op dezen dag is, durf ik niet met zekerheid beweren, maar is 't vandaag niet, dan toch in den loop van dit jaar zal het 200 jaar gieleden zijn, dat te Stein bij Neureniberg in de Republiek Beieren de eerste potloodenfabriek ge- sticht werld. Het potlood heeft evenals alle moderne dingen, een heele ontwikkelings-geschie- denis doorgemaakt. Van den tijd toen de Romeinen met hun stilus of schrijfstift de waschtafeltjes of tabula beschxeven tot op onzen tijd is a long way. In de middeleeuwen was het potlood nog totaal onbekend. In de veertiende eeuw schijnt men zich evenwel reeds van looden staafjes bediend te hebben om plaatsen op teekeningen te arceeren. De naam potlood of Bleistift is afkom- stiig van den schilder Diirer, die een loo den staafje als teekenstift gebruikte. Na hem is deze naam blijven voort- leven, ofschoon men later het lood door graphiet vervangen heeft. Aanmaak op groote schaal had evenwel eerst plaats, toen men in Cumberland graphiet van goede kwaliteit vond. Aan- vankelijik plaatste men dit graphiet tus schen houten staaljes om het zwart wor den van de vingers te voorkomen. Voor het eerst werden de potlooden in de stad Neurenberg door een zekeren Friedrich Staedler gemaakt. Deze Staed- ler komt in de archieven van de stad voor; hij wordt als eerste Bleistiftmacher ge noemd. Maar de moderne potlooden dateeren pas uit het jaar 1727. Men had in de om- gieving van Passau uitgestrekte graphiet- lagen on.tdekt, Dit graphiet wordt alvo- rens het te gebruiken tot het vervaardigen van potlooden eerst gezuivend en tot alle graden van hardheid bewerkt. Als bekleedingsmateriaal wordt bet hout van de Fichte, de den of pijniboom gebruikt. Het beste omhulsel is echter het hout van den ceder, afkomstig van den Libannon. Tot een grootsche huldebetooging van dezen jubilaris zal het evenwel niet komen. Hij is daartoe te nederig, alhoewel nie- mand hem kan missen. VOETBAL. Nederlandsche Voetbalbond. Aid. IV. 3e Klas A. Wedstrijduitslagen van Zondag 6 Maart 1927. Ter neuzenGoes 41 Middelburg IISinoto 51 CPQ t5 fu n •o c doelp. act flft 'xr v.—t. Terneuzen 13 9 i 3 19 46-23 1.46 Middelburg 11 13 8 3 2 19 42-21 1.46 Zierikzee 14 8 3 3 19 33-20 1.35 Goes 12 5 2 5 12 29-18 1.— Vlissingen 11 12 4 3 5 11 30-33 0.91 Walcheren 11 4 2 5 10 19-20 0.90 Zeelandia 11 13 1 5 7 7 19-35 Sinoto 14 2 1 11 5 10-58 0.35 Gisteren speelde Terneuzen haar laatste thuiswedstrijd tegen Goes en won met 4—1. ZEEdWSCHE VOETBALBOND. Ter Neuzen II speelde gisteren voor de le kl. A te Middelburg tegen Walcheren II en verloor met 21. Axel speelde gisteren te Middelburq voor de le kl. B. tegen Deto en won met 4—2. Doordat de gisteren gespeelde wedstrijd EindhovenN.O.A.D. eindigde in een gelijk spel is de Bredasche vereenigiag N. A. C. kampioen van Afdeeling IV. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In tie afgeloopen week hebben zich in tkxr.e gemeente gevestigd: E. M. Bauwens, zonder, Nieuwediep 79, van Amsterdam. L. A. Smits, arbeider, Steenkamplaan 2-8, van Dreischor. G. Dommenschet, arbeider, Tholensstraat 3, van Kruiningen. V. M. C. Hullaert, zonder, Axelschestraat 70, van Koewacht. Vertrokken: J. Deij, landbouwersknecht P 92, naar Aar- denlburg. M. M. de Roos, zonder, Westkolkstraat 20, naar Axell. L. Vermast, arbeider, N. Kerkstraat 41, naar Wallenisieburg. M. L. Dansohutter, zonder, N. Kerkstraat 41. naar Wallensieburg. C. M. Harte, kantoorbediende P. en T., Lange Kerkstraat 21, naar 's Gravenhage. P. Faas, landlbouwersknecht, O 213, naar Axel. J. Bolleman,landbouwersknecht, P 102, naar Hoek. Th. en P. Meertens, landbouwerskneoht, P 102, naar Hoek. M. A. J. Mescher, apoth. Heeresngracht 13/14, naar Hoorn. F. B. Casteels, landbouwersknecht, P 104, naar Axel. J. G. van Deventer, zonder, Noordstraat 72, naar Zeist. A. Erpelinik, landlbouwersknecht, 0 186, naar Boscbkapelle. E. M. Leunis, zonder, Vischsteeg 2, naar Amsterdam! E. Vermandel, landbouwersknecht, P 72. naar Westdorpfe. W. C. P. van den Bo&sohe, zonder, 0 134, naar Sint Jansteen. RECHTSZAKEN. Arrondissemcnts-Rcchtbank, Middelburg Zitting van 4 Maart 1927. De volgende zaken werden behandeld J. B. W oud 26 j., zonder beroep te Ter Neuzen, thans gedetineerd, werd ten laste gelegd dat hg op 20 Januari 1927

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2