GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. "r RUSSISCHE ROOVERSBENDEN. Ln den Kaukasus opereert reeds sedert Terscheidene maaoden een bandietenbende, die blijkbaar een politiek karachter draagt en het uitsluitend gemunt heefc op sovjet- bnreaux door deze bende overvalien en ge- plundert, terwijl ook eenige malen geld- en goederenconvooien in haar hadden zijn ge vallen. Aile pogingen om de bende in haar kanden te krijgen, hebben tot nog toe ge faald. Men weet echter, dat zij aangevoerd wordt door zekereD Sorokin, een broer van den generaal van dien naam, die eenige jaren geleden door de bolsjewiki werd ge- fasillesrd. DE VERMANING VAN EEN HERBERGIER. Een herbergier in den omtrek van Ri- kerac boudfc zijn aanstaanden klanten di volgende vermaning voor Verbraiker, denk er ain, dat: Vier glazen een liter zijn en twee liters een rondje Van twee rondjes komt een woorden- wisseling en van een woordenwisseling een twist Een twist loopt uit op een gevecht en •en gevecht op een paar dienders Een paar dienders op een kantonrecbter, een griffier en een deurwaarder en die weer •p een boete of een paar dagen hechtenis pins de kosten Als gij daar maar rekening mee wilt koulen, kom dan binnen, drink matig, ketaal, wat ge verschuldigd zijt, gaatheen in vrede en keer rustig huiswaarts." WEGENS SCHENDING VAN HET AMBTSGEHEIM. De jonge, mooie vrouw van een Zwit- •erach officier maakte, terwijl haar man afwezig was, telefonisch een afspraak met een van zijn vriemden. De telefoniste, die de venbindiing tot stand had gebracht, waadsohuwde den officier, die ijlings tanmgkeerde, juist bijtijds om zijn vrouw te verihinderen, aan de afspraak gevolg te feven. De vrouw diende een aanklacht teg en de telefoniste in wegens schending van ket aanbtsgeheim met het -gevolg, dat deze ©ea boete heeft gekregen en ontslagen is. ZELFMOORD VAN EEN GEZIN. la de Miinzstrasse te Berlijn heeft een 39j.arige arbeider met zijn 32jarige vrouw en zijn beide kinderen van 13 en 12 Jaar zdfmoord gepleegd. Toen de buren de warning binnendrongen was het geheele jacin reeds dood. De man had de gas- kraan apengedraaid, omdat zijn vrouw aan een ongeneesllijke hartkwaal leed. De lifkem zijn door de politie in beslag o.t~ women. ZOEKGERAAKTE WERELD- REIZIGERS. Kapitein Malins en de iheer Charles Oliver, twee Engelsche motorfietsers, zijn den 27en November uit Londen vertrok ken om een reis om de wereld te maken. Hun doe'l was cinematographische foto's van hun reis te maken. 7 Februari zijn zij op 'hun motoren uit Suez vertrokken, met testemiming naar Jeruzalem, waar zij eerst fhans zijn aangekomen. Men was al bang, dat zij in de woestijn van Sinai verdwaalo waren, dooh dat is gelukkig niet het geval gerweest. Zij hadden een zeer avontuur- lijiken tocht gehad, met zandstormen, ver- dwalingen, fata morgana's en wat dies meet zij. De heer Oliver was belast met de be- starring van het luchtschip R 33, toen dat lucbtsehip in 1925 te Pulham van zijn wast lossloeg en wegdreef en kapitein Malins heeft al eens schipbreuk geleden wet een poging om de reis om de. wereld door de luciht te maken. HET TESTAMENT VAN EEN JONGEDAMES-VRIEND. Een vrijgezel uit Toledo (Ohio) heeft een zonderling testament nagelaten. Deze keer. David Burgert, heeft bij uiterste wllsbeschikking een bedrag van 120.000 gulden beschikbaar gesteld voor den bouw en het beheer van een huis, dat ge- durende vijftig jaar een gezellig home zal moeten foieden aan dames van 16 tot 28. De heer Buirgert wil niet alle dames tot zijn huis toegelaten zien. De eerste restriotie is 16 tot 28. Dan moeten de dames zijn: klein van stuk, levendig, am- bitieus, elegant en... ze moeten er lief uit- zien. Vender zegt het testament: Dikke dames behoeven niet om toelating tot het huis te vragen. Zij komen er niet in. Gelukkig geeft de erflater een kleine vecklaring van zijn bedoeling. Hij zegt in zijn testament: Tusschen de 16 en de 28 streeft de jeugd het meest naar de betere dingen van het leven. In die periode geeft de natuur de vrouwen liefide voor het schoone en aan de dan rii- zemde behoeften kunnen de ouders vaak niet voorzien. Dat wensch Lk met mijn huis te doen Waarom er echter per se geen corpu lent e dames in dat huis mogen komen. blijft een raadsel. Zijn er in Ohio geen dikke dames van dien lee f tijd, of streven die niet naar het sohoone INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordeljjkheid der Redactie.) Ter Neuzen, 3 Maari 1927. Mijnheer de Rediaeteur! Beleefd verzodk dk voor anderstaande een ptaatsje in Uw blad. Nu in Uw nummer van 2 Maart het raads- verdag over de ontedgening van de perceelen grand in de Axelsche straat is verschenem en Burgemeester en Wethouderis het voile licht daiarop hebben doen schij nen, lijikt het mij nieit omddenistig, dat ook een der onteigenden op het geval nog eens tenigkomt. De Raad moet niu toch wel desn indruk heb ben gekregen, dat B. en W. er niet in geslaagd eijn met de betrokkenen „een minnelijke schik- Icimg" te hebben kunnen aangaan. Dat nu ook het puibliek oordeede! INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Op 28 Januari 1925 richtte ondergeteekende het volgendie schrijrven aan B. en W.: In vei-band met Uw schrijv-en d.d. 22 Januari 1925, no. 158, heb ik de eer U mede te deelen, dat i!k bereid ben aan de gameente Ter Neuzen te schenkem bet gedeelte van het perceel, ka dastraal beikend lomder no. 492 van Sectie D der gemeente Ter Neuzen, liggende aan de straa-tzig-de van het door mij gebouwde hek voor mij-ne wondnig, onder voorwaarde: le. dat de kosten van overdracht van deii grond komeni ten laste van de gemeente; 2e. dat voor aansiuiting van mijn riool voor afval water en overstort privaat naar het hoofd- riool van de gemeente nimmer eenig bedrag aan recognitie zal worden betaald. Ik meen, dat van oniwilligheid todh weinig sprake kan zijn en dat dit aanibod door de ge meente wed was aan te nemen. Op 1 October 1925, no. 1695 omtving ik op dit aanbod het volgende antwoord: Nu bij Koninldijk Besluit van 12 September 1925, no. 83 is goedgekeurd het Raadsbesluit d.d. 22 Juli 1925 tot ontedgening van eenige perceelen grond in de Axelsche straat, wen- sciien wij U nogmaals in de gelegenheid te stellen Uw perceel, dat ook onteigend is, langs minnelijken weg aan de gemeente over te dragen. In verband hienmede vernamen wij gaame van U, binnen 14 dagen na heden, dus voor den 16 October 1925, of U genegen is aan de gemeente in vollen en onibezwaarden eigendom over te dragen het perceel Sectie D, no. 492, 100 M2. en wel voor de som van 100. Wij bieden U dit bedrag aan behoudens goedkeu- ring van den Gemeenteraad en Gedeputeerde Staten. Ontvangen wij voor genoemden datum geen bericht van U, dan nemen wij aan, dat U daartoe niet genegen is. Door ons zal in dit geval de tusschenkomst van de arrondissements-rechtbank worden in- geroepen. Wij merken hierbij op, dat de voorwaarden als kostelooze aansiuiting aan het gemeente- riool of anderzins niet door ons kunnen wor den aanvaard. Mijin aanibod wend dus zonder meer ge- neigeerd en het zal, naar ik meen, weinigen verwonderen, diat toen mijin gedachtegang was: „Geimeente ga dan Uw gang". Van een minnelijke sehikking is, de lezer oordeele zelf, al heel weinig sprake. Daarondier meenide ik toch te mogen ver- staan, dat aan ieder der anteigenden een schrijven zou zijn geridht, waarbij de gemeente f 1,per M2. der te onteigenen grond aan- bood, doch dan ook aan de betrokkenen zou worden gevraagd, voor welk bedrag zij indivd- dueel den grand wenschte af te staan. Er wordt nu wel door Burg, en Weth. beweerd, dat alien f 6,per M2 vroegen, doch de uit- slag van een dergelijk scbriftelijk verzoek zou er wel eenigszins anders hebben uitgezien. Zeker, van een of hoogstens twee personen was vermoedelijk te verwachten, dat zij f 6, voor den grond zouden vragen, doch meenen Burg, en Weth. werkalijik, dat zij dan een pro- ces imet de gemeente zouden zijn begonnen, als anderen den grond reeds hadden afgestaan, zij het vermoedelijk dan ook tegen een even hoo- gere prijis dan 1, Naen, Burg, en Weth. hadden eerlijk tegen- over den Raad moeten zijn en nu de gemeente het proces 'heeft verloren, er voor uit hebben diurven komen, dat over den grond niet serieus is ondei'handeld, maar dat een/voudig is gede- creteerd 1,en zoo niet, dan zullen wij ont eigenen. Bij de openbare behandeling der procedure in den Raad is het den Voorzitter weer mees- terlijk gelukt het sch-oteltje „ontedgening" lekiker klaar gemaakt en keurig op te dienen. En ihij heeft het zoo getroffen, dat de Raad zoo bnaaf was, heelemaal geen neiging had tot oppositie an alles lekkertjes slikte. Daarvoor is hij dan ook door den Voorzitter bedankt, wat voor Burg, en Weth. wel een be- dankje waard was. Het is dubbel jammer, dat de Voorzitter weer niamen Iheeft gemoemd. Hij had zonder eenige tegenwerping van wie ook, het er nog even dikker kunnen opleggen en kunnen beweren: dat Burg, en Wetb. toch zoo hun best hebben gedaan en zelfs vijfmaal hebben vergaderd, voor tot procedeeren werd besloten dat de advocaat van de gemeente todh zoo'n brave man is en zelfs open kaart speelde met Burg, en Weth., dat hij de gemeente heelemaal niet iheeft gesneden en zoo maar 1000 van zijn rekening afdeed (marktkoopiui die bewus-l te veel vragen, doen dat ook) en toen nog maar een slordige 3000 overhield dat die onwilligen, die niet naar de pijpen van Burg, en Weth. hebben will en dansen, nu in zak en ascih zitten en zelfs al colleeteeren om het loon van hun advocaat bij elkaar te krijgen dat feitelijk de gemeente nog een goed zaakje heeft gedaan met die onteigening, want dat de deskundigen f 1500 in plants van 900 hadden kunnen vragen en dat 6,in plaats van 3,voor den grond had kunnen worden toegewezen, waarom ook niet dat--. enfin de Raad zou het toch in een goede stemming als hij was, geslikt hebben, zonder eenige tegenwerping, maar o, dat noemen van nam en en diaarbij aanduiden van bepaalde han-delingen. In de ruimte praten kost niets, het deert nremand en niemand komt er tegen op. Maar dat mijnheer de Voorzitter zegt: „Toen is door de heeren Mr. Adriaanse en De Jonge beproesfd van de overige eigenaren wat los te krijgen of invloed uit te oefenen bij het gemeentebestuur, dat die menschen maar f 1,per M2. zou worden uitbetaald", is iets persoonlijks en kan niet door den beugel. Dat is mijnheer de Voorzitter, van U bewust of onbewust pertinent gelpardon, dat was de ,,dartele famtasie" die even te ver voer- de in den stortvloed van woorden. Het is zoo gemakkelijk te praten, mijniheer de Voorzitter, maar lever ook eens een bewijs, zooals U nog andere uitlatingen omtrent Mr. Adriaanse zult te bewijzen hebben. Met dat al hebben helaas de belastinigbeta- lers weer omgaveer f 11.000 te dokken en komt de gemeente den onteigemden grond op 10816 1217 of ongeveer 9,per vierlcanten meter (geen 7,mijnheer De Jager!), ter wijl zij met eenig beleid den grond kosteloos of zeker tegen geen hoogeren prijs dan onge veer 3,per M2. had ikurmen krijgen. Er was toch zoo'n haast niet bij om den grond ommiddellijk in bezit te krijgen, te meer daar nooit iemand om een riool heeft gevraagd em ervenmin om een trottoir. Was het dan niet verstandiger geweest te wachtem tot er bij de betrokkenen behoefte aan werd gevoeld Ik hoop en wellicht met mij velen, dat de gemeente voorloopig van procedeeren is ge- nezam. U, mijniheer de Redacteur, dankend voor Uw plaatsruimte, teekent met hoogachting, Uw dw. A. L. DE JONG. Axel, 1 Maart 1927. Mijmheer de Redacteur! Eureka! zoo mogen wij uitroepen na de laat- ste oniuboezeiming van den heer L. de Feijter in uw jongste biad omtremt de vlas-industrie naar aanleiding waarvan het aan onderge teekende vergund zij ten laatsten male een bescheiden ruimte te vragen in Uw alom in onze streek gelezen blad. Irnmers, de heer De F. ontpopt zidh als een verwoed protekbionist en steekt onder stoelen noch banken, dat hij bekeerd is tot voorstander van aveiheidsSteium. (Als het maar in zijn kraam te pas komt.) Begrijpelijkerwij'ze gaat de konsekwentie in de houdinig vam den heer De F. geheel telooi. Immers men is voorstander van p-rotektie of principieele vrijhandelaar. Zij- en middelwegen bastaan ook hier niet en evenzoo gaat het met het al of niet aanvaarden van overheidssteun. Ik voel mij aillereerst geroepem protest aan te teekenen tegen de bewering van genoemden heer als zou ik m'iet juist helbtoen geciteerd. Ik kan de waarheid staven, dat hij de door mij aangehaalde woorden heeft gesproken- Het lust mij niet mij te mengen in datgene, wat hij beweert omtrent de naiviteit van mijn geachte partijgenoot Hamelink. Indien deze het de moeite adht, zal hij zioh daaromtrent beter verantwoorden dan ik het kan! Waar hij evenwel hiermede raakt de kern van mijn vorig stuk en bet beweerde „valsche citaat" omtrent den 8 urendag en de sociale wetgeving in Ne- derlam-d, waartegen hij ande.rmaal in heftige toonaarden zijn graanschap uit, treft het toch bijzonder, dat hij thams in tegenstelling tot zijn vorig artikel zulkem klaren wijn schenkt. Ja, heer De Feijter; tenkoste van ziwaren strijd en reusachtige opoffering is hier een stuk sociale wetgeving van beteekenis veroverd en met evenzooveel moeite em opofferimg zijm wij be reid dat te verdedigen. De heer De F., moet miet zoo uit de hoogte neerzien op het „verzenden" van arbeiders naar Canada, (het Eldorado voor den heer De F. waar men immers 16 uur per dag werkt), ik meen- zelfs dat Hamelink hier, zij het om bij- komstige redenen, heeft tegengestemd. Hi; moet om het sociaal-democratisch standpoint te kennen hieromtrent het oordeel maar eens lezen van F. van der Walle, dat zeer toeval- lig juist vandaag gepubliceerd werd. Door het geheele betoog van den heer De F. loopt een draad van eenizijdige orientatie. Immers omtrent de toepassing van de 8 uren- wet in het „socialistische Frankrijk" (Sic. weer wat nieuws!) verwijst hij naar de voor hem onfeilbare bron der waarheid „de Standaard". Dat loopt zeer in de gaten. Immers, hoe zou de heer De F. het vimden als ok mij uitsluitend op ,,Het Volk" ging prepareeren! De aanival- len die hij richt op politieke tegenstanders zijn dan ook zeer ongepast, zelfs al zijn deze van liiberalen huize. Immers de volgelingen van Colijn hebben hart en ziel verpand aan de- zelfde liberalistische en naar onze meening verouderde economie. Dat is al overbekend! Duidelijk is than®, dat de heer De F. zijn stokpaardje „weg met overheidsbedrijiven, want die gaan altijd slechit niet meer berijdt. Hij bevestigt niets meer of minder dan de prac- tische onhoudbaarheid van zijn eigen maat- schappelijk stelsel gegrondvest op een ver ouderde economie, de vrije en ongebreidelde concurrence, eniz. enz. Hinkende op twee ge- dachten kermt thij ondanks nog af en toeHoog het particulier initiatief! Summa summiarum loopt bet tenslotte al- leen over de manier waarop de gift uit de staatskas zal worden besteed. De ondernemers mioeter, er n.l. hum verloopen bedrijven weer mee aan 't draaien zien te krijgen. Zijn ide.aal de werkeloosheid te verminderen is dus evenzeer eenzijdig, in hooge mate egoi'stisch. In 's Hemelsnaam geen g:-m°entelijke in- menginig. De gemeenschapszin van den heer De F. reikt slechts tot den rand van zijn portemon- naie! Zijn idealisme is niet het onze alzoo! Verschillende punten in de beide situklcen zouden zich bijzonder leenen voor eein avond van openbaar debat. Hiertoe ben ik r- t be- paling van- tijd en plaats aan de heer De F. volkomem bereid, al ben ik in de „vlafserij" ook maar een leek. De heer De F. heeft er stof genoeg voor opgehoopt. Dankend voor de plaatsruimte. mijnheer de Redacteur, Hoogachtend, A. TH. 't GILDE. Vergadering van Donderdag 17 Februari 1927, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. Tegenwoordig de leden: J. J. de Jager, D. van Aken, D. Scheele, P. van Cadsand, L. J. Geelhoedt, R. Scheele, C. A. Verlinde, E. L. Freriks, H. J. Golsen, N. A. Hamelink, L. J. van Driel, B. N. van Dijke en J. van Riet. 13. Verbetering eener onjuiste voorstelling. De VOORZITTER wil deze gelegenheid te baat nemen om een mededeeling, door hem in de vorige vergadering gedaan, te herstellen Het betreft die, gedaan bij de bespreki ng der emigratie dat door de Canadian Pacific Rail way Company uit Utrecht personen naar Ca nada zouden zijn vervoerd, die niet goed uit- gekomen zijn. Hem is er op gewezen, dat hij die kwestie vermoedelijk heeft verward met de uitzending van een 12tal jongelui uit Leiden, door bemid- deling van het inimiddels opgeheven Bureau voor Transatlantische emigratie, en de 5 perso nen die uit Utrecht vertrokken. De eerstge- noemde resultaten voor die 12, wel vervoerd door de C. P. R., maar geplaatst door voor- noemd bureau, zijn zeer bedroevend geweest. De uit Utrecht vertrokken personen zijn ge- gaan voor rekening van de Emigratie Centrale Holland, doch de selectie verricht door de Utrecbtsche emigratiecommissie. Dit precedent zal zich niet herhalen. Deze 5 personen wei- gerden het werk hen aangetooden door bemid- deling der Emigratie Centrale en de Ganadee- sche regeeringsinstellingen. De Canadian Pa cific heeft met beide uitzendingen niets uit te staan. Br wordt ook bezwaar gemaakt tegen de mededeeling, dat die maatschappij de men schen stuurt, waar zij ze zelf been wil hebben en dat dit het geld, dat zij er in steekt, er ook uitklopt. Door de maatschappij worden geen gelden voor overtocht ter beschikkinig gesteld, terwijl de ervaring heeft geleerd, dat alle mo- gelijke moeite in het wenk wordit gesteld, om de menschen naar tevredenheid te plaatsen, zij het dan ook, dat zij ook haar eigen belangen doet meespreken en de menschen zooveel mo- gelijk in die streken onderbrengt, waar de C. P. R. haar eigen lijnen en gronden heeft, zoo- dat zij kan verwachten, dat op den duur emi- granten zich naast deze lijnen gaan vestigen. Spreker meent hiermede aan het tot hem ge- gerichte verzoek te hebben voldaan. 14. Omvraag. a. De heer COLSEN merkt op, dat, toen bij de behandeling der begrooting dioor hem werd gezegd, dat de verzoeken om subsidie voor de R. K. bewaarscholen werden weggeschoven, van aehter de groene tafel werd geroepen: neen, neen, neen! maar er moeten nog inlich- tingen genomen worden. Spreker weet nu, hoe het -met die inlichtingen inwinnen gaat. Hij be- treurt, dat er op die wijze met verschillende belangen wordt gespefeld. Men schreef van de secreitarie aan het bestuur te Sluiskil om eens te melden op welk sectienummer de bewaar- school gebouwd is. Dait kan men van de secre- tarie toch ook wel op de kadasterkaart zien. Hij gevoelt zich verplicht er zijn afkeuring over uit te spreken, dat het zoolang duurt eer die aanvragen behandel-d worden. De VOORZITTER zegt, dat hij nu waarlijk op den heer Co-lsen zou moeten brommen, om dat deze dit ter sprake ibrengt, aangezien hij hem heeft beloofd, dat de verzoeken de eerst- volgende vergadering aan de orde zullen wor den gesteld. Burgemeester en wethouders be- houden zich echter voor het onderzoek in te stellen, dat zij noodig achiten. b. De heer VAN CADSAND vraagt hoe lang dat houten gebouw, aan de Burgemeester Geillstraat, waarin vroeger de bioecoop gehou- den werd daar nog staan moet. Er wordt nu wel geen bioscoop meer in gehouden, maar het staat daar toch in strijd met de bouwverorde- ning. De VOORZITTER geeft te kennen, dat, zoo als bekend is, omtrent dat gebouw een proce dure aanhangig is, en zij hebben daarom niet te vlug in willen grijpen. Er is echter onlangs aan den eigenaar bericht, dat het gebouw 15 Maart aanstaande moet zijn opgeruimd, en het, bij gebreke van dien van wege het gemeente- bestuur zal geschieden. c. De heer VAN CADSAND vraagt, wat toch de werkwijze van burgemeester en wet houders is met betrekking tot Onet maken van den betonmuur aan de Saheldekade. Naar hij vemeemt, is de advertentie alleen geplaatst in ,,Vraag en Aanbod". Hij had het beter gevondien, dat de advertentie werd ge plaatst in de Aanbestedimgscourant en in het plaatselijk nieuwsbiad. Niet iedereen krijgt eerstgenoemde eourant. Ook ac'ht hij het een onjuiste handeiing, dat de giegadigden zelf een constructieteekening moeten inizenden. Nu> moeten de verschillende heeren zelf een teeke- ning iaten maken. Beter ware het toch ge weest zelf een teekening te maken en daarop te laten inschrijven. Dat is toch steeds ge- woonte als men wat wil laten bouwen? De VOORZITTER merlct op, dat alle aanne- mers „Vraag en Aanbod" krijgen. De heer VAN CADSAND ontkent dit; de aannemer, die hij bedoeld had er niets van ge- weten als hij het niet toevallig van zijn sehoon- zoon gehoord had. De VOORZITTER deelt mede, dat de gega- digden een teekemng krijgen van den muur, maar de constructie van den bouw moeten ze zelf aangeven. Er is ook bepaald, dat de aan nemer voor zoover het vaklieden moeten zijn zijn eigen menschen nemen mag, maar overd- gens moet hij die nemen over die Arbeidsbeurs. De heer VAN AKEN geeft te kennen, dat burgemeester en wethouders aldus hebben doen inschrijven omdat het werk op deze manier het best in orde komt. De heer VERLINDE heeft er ook iets van gehoord, en was er ook verwonderd over. De kwestie is, dat thains de inschrijvers zelf een teekening moeten laten maken, die hen ieder op een f 30 komt te staan. Als de gemeente er een had laten maken er er blauwdrukken van gemaakt, dan was die uitgaaf maar een keer te doen geweest. Het zal nu voor de be- oordeelig ook lastiig zijn, want nu zal bet b.v. de vraag zijn of de in bedrag goedkoopste ook werfcelijk de goedkoopste is met betrekking tot de constructie. Was er een plan dan konden alien daarop inschrijven. De heer D. SCHEELE stelt zich de zaak zoo voor, dat bij het inkomen der aanbiedingen rekening zal wonden gehouden met de billijkste voor wat het geld betreft, maar ook het oog zal worden gehouden op het degelijkste werk. Plaatsing der advertentie alleen in dat blad keurt bij af. Wordt zoo'n advertentie in het plaatselijk blad geplaatst, dan nemen de aan- bestedingscour&nten de kennisgeving toch over en zoodoende beredkt men niet alleen het resul- taat van hetgeen burgemeester en wethouders thans heibiben beoogd, doch komt het onder de oogen van alle belanghabbenden. De heer VAN DIJKE wij-st er op, dat er al twee stukken betonmuur staan en men toch in het bezit is van de constructieteekening dier muren. Voldoen die -niet, of voldoen ze wel Hij begrijpt niet, waar bet nu voor noodig was nog een nieuwe teekening te vragen. Hij is het er mede eens, dat dit beslist een nadeel is van een. f 20 a 25 voor de menschen die mee wil- .en dingen -naar dit werk. De VOORZITTER merkt op, dat voor wat de publiciteit betreft, met de gemaakte opmer- king nog rekening kan worden gehouden. De heer VAN DRIEL vraagt, of burgemees ter en wethouders nog geen zand op voorschat zouden kunnen laten aanvoeren. Hij heeft ge hoord, dat er menschen zijn, die er al een schuitje voor disponibel hebben. De VOORZITTER geeft te kennen, dat bur gemeester en wethouders dit zullen traehten te bevorderen en voegt er aan toe, dat burge meester en wethouders aan de werkve-rschaf- fing nog uitbreiding hebben gegeven door ook de sleuven voor de rioleering bij wijze van werkverschaffing te doen graven. De heer VAN AKEN merkt nog op, dat de vroegere betonmuren op dezelfde wijze zijn aanbesteed. Of het voldoet is een andere vraag. De VOORZITTER meent, dat de commissie van bijstand dit dan nog maar eens moet be- handelen. De heer D. SCHEELE wijst er op, dat de muur aan de Schependijk al begint over te gaan. De constructie client dus beter te zijn. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN, OM JONG TE BLIJVEN. Het fedt, dat uw gezondheid te wenaction overlaat, is waarschijnlijk de eenige reden, dat gij u door lichte zorgen reeds zenuwachtig, versleten en oud gevoelt. Missehien zijt gij een dier noodelooze slachtoffers van een nieraan- doening. Laat deze te voorkomen nierzwakte u niet oud maken voor uw tijd. Zoek en verbeter de oorzaak van uw kwaal. Tracht weer flink em gezond te worden. Die pijn. in de Jen den en, die ellendige blaasstoor- nissen, hoofdpijn en duizelighedd, dat afge- matte, zemuwachtige gevoel behoeven u niet langer te kwellen. Alle tesamen maken uw leven tot een last, die zoodra gij uw nderem verzor-gd hebt, verdwijnt. Verzwabte nieren kunnen met Foster's Rug- pijn Nieren Pillen versterkt worden, waardoor gij u in elk opzicht jonger voelt. Begin onmid- dellijk met het gebruik. Zonder uitstel! Wacht niet, tot gij last krijgt van rheumatiek, ischias, spit, blaasontsteking of waterzucht. Ook tegen dergelijike ernstige kwalen worden Foster's Pillen aanbevolen, doch voorkomen is altijd beter dan genezen. Verkrijgbaar (in glasrverpakking met geel etiket let bier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1.75 per flacon. 29 De heer VERLINDE zou er voor zijn de beste teekening -uit te Mezen en dan daarop de gegadigden te laten inschrijven. Dan was er concurrentde. Men kan er dus een stuk of 10 aansclirijven mede te doen. Thans worden de menschen uit onze gemeen te udtgeschakeld die best in staat zouden zijn dat werk te maken, die veel betomwerken ge maakt hebben. De VOORZITTER: De publicatie kan nog wel in het plaatselijk of het provinciaal blad worden geplaatst, aangezien de datum van in- levering der aanbiedingen 1 Maart a.s. is. d. De heer HAMELINK deelt mede, bij de behandeling der verzoeken om afschrijving van school geld, in de vorige vergadering, door hem iets over het hoofd is gezien. Hij begrijpt niet, waarvoor Buijze nog schoolgeld betalem moet, aangezien die in het jaar 1925 niet meer heeft gewe-rkt, en hij dus niet in de inkomistenbelasting is aangeslagen en zou behooran vrjj te zijn van de betaling van schoolgeld. De man (heeft niets meer verdiend en zijn eenig inkomen is hetgeen hij wegens uitkee- ring aan ziekengeld van „Hulp in Nood" krjjgt. Aangezien de aanslag in de inkom-stenibelas- ting toch al is gebaseerd op de inkomsten over het vorig jaar, kan Buijze daarvoor niet over 1926 zijn aangeslagen, daar zijn uitkeering geen if 800 's j aars bel oopt. De SECRETARIS merkt op, dat die aanslag is opgelegd overeenkomstig de verordenirag. Indien de aanslagem bij het opmaken van het kohier nog niet bekend zijn, geschiedt de aan slag naar de gegevens van het jaar te voren. Zoo is deze aanslag feitelijk naar den toestarad van 1924. De heer HA MET.INK merkt op, dat er dam toch iets aan de verordendng hapert. Hij zou overi-gens meenen, dat er in sommige gevallen wel aanleiding is, dan teestand eens goed tie onderzoeken, en zoo noodig een afwijken- de beslissing te nemen, want anders wordt er z.i. onrecht gedaan. Hij ging die dingen nooit na, natuiurlijk wordt verwacht dat dit alles precies in orde is. Dit viel hem op bij het lezen van den naam en omdat hij weet, dat die man reeds zoo lang uitkeering krijgt. Is er anders niets aan te doen, dan zou wijziging der verordening noo-dzakalijk zijn. De VOORZITTER geeft te kennen, dat dit geval nog eens kan onderzocht worden am te zien, of nectificatie mogelijk is. Het is echter juist, dat het schoolgeld in sommige gevallen geregeld wordt naar den toestand van 2 jaar terug. Hij sluit de vergadering. VERBETERING. Raadszitting Ter Neuzen. In het verslag der voorlaatste raads zitting te Ter Neuzen is verzuimd te ver- melden, dat bij de bespreking der retribu te voor aansiuiting op het gemeenteriool is gestemd over een v-oorstel van den heer Hamelink om de bestaande retrib-utie die hooger zijn vastgesteld terug te brengen tot f 1 per jaar. Dit voorstel is verworpen met 9 tegen 3 stemmen. Voor hebben giestemd de heeren Colsen, Hamelink en Van Driel: tegen de overige leden. In het verslag der laatste raadszit ting moet worden verbeterd, dat de heer Van Driel niet voor, d'och met den heer Hamelink heeft gestemd tegen het begin- sel-besluit tot ver'koop van grond aan den heer A. Dhert. Raadszitting te Zaamslag. In het verslag der laatste raadszitting is onjuist weergegeven de vraag van den heer Haak met betrekking tot den Axel- sohen weg. Deze vroeg den voorzitter, of Burge meester en Wethouders geen aanleiding zouden kunnen vdnden om aan den Zaam- slagpolder over-gave te vragen van het wegsgedeelte van af den gemeente-secre- taris tot aan de wed. Bruijnzeel, aange zien dit nu ook kan beschouwd worden als behoorende tot de kom, en dan toch wel wat beter zou worden ond-erhouden (schoongehouden) dan zulks thans van wege den polder geschiedt, die den weg als polderweg behandelt. De VOORZITTER heeft daarop als een vermoedelijk bezwaar, om aan die vraag uitvoering te geven genoemd, dat men dan missehien later ook zou komen met -d'e vraag om de klinkerbestrating tot daar door te trekken, hetgeen nogal wat zou kosten. WISSELKOERSEN, Amsterdam, 4 Maart, 2 uur. Bieden. Laten. Londen 12,11 12.13 Berlin 59,15 59,20 Parjjs 9,74 J/2 9,79 Brussel 34,70 34,75 Weenen (per 100 sch.) 35,10 35,15 Vreemd Bankpapler. Duitseh 59,15 59,20 Franseh 9,74^ 9,79 Belgiseh 34,70 34,75 Oostenrpkseh (per 100sch.)35,10 35,15

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 7