V. Rossem's patent verpakking If 6EMEN6DE BERICHTEN." Morst niet. - Scheurt niet. - Geeft geen kort. lichte baaitabak regeering geldelyk wordt gesteu.id en de leden vaD deze vereeniging in de Duitsehe schouwaurgen. op de trams en voor het schoo'geld huenpr kinderen te Aken tarief- verminderingen bekomen. Hetblad beweert de tusschei.komst van Berlijn te kunnen bewyzen en hoopt dat de Be gische regeering aiat aarzelen zal haajougste besluit inzake ket verwerpen van een even'ueel gehe m referendum te handha en en de ontoindmg van den „Heimatbund" te bevelen. COOLIDGE NOG HOOPVOL. President Coolidge heefc zijn plan voor ket bijrenroepen van een groote conferentie ter bespreking van de bewapening ter zee aog geenszins opgegeven. Hij hoopt de 5 mogendheden nog steeds voor zyn denk- beelden te kunnen winnen, temeer, daar hij aiet op een bepetking van de tiestaarde rloten wil aandringen, doeh wel een pro gram voor de toekomst wil vas'stellen, waardoor grenzen voor de toekomslige vioten zouden worden vastgesteld. EEN EDISON-SCHOOL. Milaan, in den staat Ohio, is de plaats waar Edison geboren is. De inwoners gaan nu den uitvinder eeren door de stichting aldaar van een technisch insti- taut, dat zyn naam zal dragen. Er zal voor dit doei een bedrag worden ingeza- meld van 10 millioen do'lar. De helft is bestetnd voor de gebouwen en ferreinen van het technische instituut, de andere helft voor de eventueele tractementen enz Het geld is er natuurlyk nog niet, maar de iawoners van Milaan zyn wat dat betreft, vol goeden moed. TROUWEN OM ONDERSTEUNING. In de maandelyksche vergadering van den raad van armenvoogden in Edmonton deelde een der leden mede, dat tal van jonge mannen in het huwelyk treden met ket nitsluitend doel geldelijke ondersteunirg te krygen, welke vrygezellen niet gemeten. In twintig gevallen hadden knapen jonge meisjes uit haar baantje gehaald om met ze te trouwen en aldus werkloozenuit- keering te erlangen. Een ander lid verklaarde, dat het bestuur van dan armeuraad zelfs een jonggezel had aangeraden om te huwen teneinde ondar- ateuning te krygen. Velen meenden daarentegen dat het beter is dat. een jonggezel alleen honger, lijdt dan dat hy een vrouw en kinderen mee sleept. IN6EZOMOEN IBEfflEBEELIiCEi- TER NEUZEN. 4 Febr. 1927. NATIONALE BANKVEREENIGING. Aan het jaarversiaq over 1926 der Na- Niettegenstaajide de daling in 'as* ren- testandaard koruden wij onize rentewinst ongeveer hamdhaven. Eveneens stemt het tot tevredenheid, dlat de aanimerkelijk mi ruder e levenidiqheid in het effectenlbedrijf op ons orovisie- inkomen weinig mvloed heeft gehad. Het blijft ons groote voldoening geven, dat ook dit jaar het aantal relatien over alle takken van ons bedrijf, geene uitge- zonderid, regelmatig 'bleef toenemen. EvenmLn als vorige jaren gaven wij cre- dietpromessen in herdisconto, terwijl wij bovendien gedurende het geheele boek- jaar een belangrijk tegoed onderhielden bij de Rotterdamsche Bankvereeniging. Onize debiteuren achten wij, na nauw- keurige revisie, en in aanmerking nemen- de de onder creditearen opgenomen spe ciale reserve, geheel volwaardig. Overeenkomstig de verwiachting, welke wij in ons vorig verslag uitspraken, wijzen onize onkosten, zoowel wat betreft het hoofd .Honoraria als Bedrijf sonkosten" een verlaging aan. Wij stellen u voor evenals verleden jaar uit de winst f 500.000 te bestemmen, voor onize speciale reserve tegen debiteu ren, opgenomen onder crediteur.en; f 100.000 toe te voegen aan de statutaire reserve en ditmaal f 200.000 af te schrij- ven op gebouwen. Wij stellen u voor daarna het dividend te bepalen op 4J/£ De balans vertoont de volgende cijfers: Debetzijide: Kas en coupons 3.210.965,68 (v. j. f 2.945.368.24)creditsaldi bij ban- kiers en kassiers fl 5.422.929.11 (vorig jaar f 8.943.378.94)vreemde valuta f 47.577.61 (vorig jaar 60.604,51), wis- selportefeuille de som van f 17.905.106.38 (vorig jaar f 17.951.125.53)leendepot j 1.701.493 (vorig jaar f 1.670.250.56) effecten 600.174.33 (v. j. 602.151.56) prolongatie gegeven en voorschotten te gen effecten f 12.212.792.01 (vorig jaar f 13.232.254.13)debet-saldi in rekening- courant de som van f 45.453.790.80 (vorig jaar f 46.351.928.97)vorderingen we- gens gestelde borgtochten de som van J 5.298G00.38 (v. j. 'f 3.973.062.13)ge bouwen f 4.197.029.18 (vorig jaar f 4.292.008.70). Creditzijde: kapitaal f 10.000.000 (onv.) reserve 2.500.000 (v. j. 2.400.000), leendepot f 1.701.493 (v.j. 1.670.250.56), deposito en credit-saldi in rekening-cou- rant/81.789.412.23 (v. j. f 79.515.263.15). Te betalen wissels en grio-crediteuren de som van 3.299.568,35 '(v. j. f 554.844.40). Nederlandsche Bank en bankiers 882.593.85 (v. j. f 1.329.722.61ge stelde borgtochten f 5.298.100.38 (vorig jaar f 3.973.062.13), dividend en belasting f 490.725 (onv.), Onverdeelde winst f 88.065.67 (v. j. /88.265.42). Het winstcijfer der rente-rekening be- draagt f 2.780.677.34 (v. j. f 2.791.854.27) dat der provisie 2.437.251.36 (vorig jaar f 2.440.783.95)De onkosten-rekening wijst aan, gesplitst over de twee hoof den: honoraria 2.641.251.61 (vorig jaar f 2.686.537.33) en bedrijf sonkosten CIS. f 978.051.73 (vorig jaar 1.008.162,38). De nietto-winst bedraagt f1.686.980.78 (v. j. f 1.621.758.67). De verdeeling der nettowinst ad f 1.686,890,78, na aftrek van de uitkeering volgens art. 16 der statuten van tantiemes aan plaatselijke directeuren, bedragende f 308.100.11 (v. j. 292.768.25) laat toe: Een afschrijving op gebouwien van 200.000 (v. j. 150.000), een toevoe^inq aan het reservefonds van f 100.000 (onv.) een toevoeginig aan de speciale reserve tegen debiteuren, op te nemen onder credi- teuren van f 500.000 (onv.) 4divi dend j450.000 (onv.) en een reserveering voor belasting van f 40.725 (onv.) terwijl a Is dan een overblijvend winst-saldo van 88.065.67 (v. j. 88.265.42) op nieuwe rekening is over te boeken. DIENST IN NEDERLANDSCR-INDIE. Voor den dienst in Nederlandsch Indie zyn bestemd C. B. Verstraete, ran Hon- tenisse; P. F. Th. van Rruyssen en M. Drabbe, beiden te Sluis; G. van der Neste, Ter Neuzen, alien politie-opz. by de algem. politie. BESMETTELIJKE Z1EKTEN. Het aantal gevallen van besmettelyke ziekten over de week van 20 tot en met 26 Febr. in de provincie Zeeland bedroeg Roodvonk: Oud-Vos9emeer 2. Diphteritis: Goes 1, Middelburg 2. VERGADERING IN DE AMBACHTSSCHOOL IN VERBAND MET BEROEPSKEUZE. De j.l. Woensdagavond gehouden ver gadering in de Amrachtsschool, belegd in verband met belanghebbende en belang stellende ouders, was, jammer genoeg voor het initiatief van Directeur en bestuur, niet druk bezocht. De voorzitter, de heer J. Huizinga, bur- gemeester, zette uiteen, dat deze vergadering was belegd met doel eens voeling te bouden met de ouders van de tegenwoordige en toekomstige leerlingen. Onze ambachts- school heeft thans een goeden naam, doch er wordt nog steeds voor de leerlincen er op gevallen, dat by de keuze van het beroep, hetzy door de ouders, hetzy door de leerlingen, niet altyd wordt gelet op de toekomst van de betrokken jongens. Enkele jaren geleden werden de buiten gemeenten bezocht, teneinde te trachten eenige leidicg te geven aan de beroepskeuze. Ten optichte van de backwerkers is het bestuur teleurgesteld. Er is te veel gelet op m a c h i n e-bankwerken, in plaats van de aandacht te schenken aan s m i d- bankwerken. Voor deze laatslen doet zich tbans alhier eea goede gelegenheid voor zich een toekomst te scheppeD. Wij hebben er op te letten, dat de industrie bevolkt wordt met meoschen uit eigen land, kon het zijn uit eigen omgeving in plaats van met vreemde werkkrachten. De ouders moeten hun kinderen be kwamen voor de levenspositie, het bestuur met directeur en leeraren wil de jongens in de gelegenheid stellen zich te bekwamen vcor een goede maatsehappelijke positie, zulks in het welbegrepen belang der jongens en van de toekomst van onze school. Hy gaf h:erna het woord aan den directeur, den heer Buthfer, om een en anler nader uiteen te zetten. Na de woorden van teleurstelling over de geringe opkomst, van den voorzitter te hebben onderstreept, werd door hem met cyfers gedemonstreerd, dat vooral de laatste jaren het aantal leerlingen uit de gemt ente zeif afneemt, en dat uit de buitengemeenten vermeerdrrd. Het is iooral treff nd, dat in den tyd dat hier van industrie in zake metaalbewerking geen sprake was, de aan- giften voor die vakken veel grooter waren dan tegenwoordig, nu op dit gebied werkelijk toekomst begint te komen. Oak is vroeger gebleken dat met de in- voering van een nieuw vak, met name de electrotecbniek, men vrijwel klakkjIoos de leerlingen daar?oor Iiet inscRijven, zonder zich af te \ragen of er in dat vak werkelijk uitzicbt op werk bestond. Spreker deed ook uitkomen, dat het meer- dere malen voorkomt, dat oud leerlingen (metaalbewerkers) nog steeeds by tern komen aankloppen met de vraag of hij geen werk voor hen weet. Hij ziet hen gaarae terug, liever nog meer dan tot nu toe het ge?al is, maar het is te'eurstellend, indien men niet weet waar hen heen te sturen. Hjj is daarom dankbaar in deze een wenk te hebben gekregen van den heer Van der Peijl, directeur van „De Hoop" en de toe zegging op medewerking van den heer De Klerk, directeur van de seheepstimmarwerf, waardoor daarin veranderi g zal kunnen komen, als de jongens ten minste in dat vak willen worden opgeieid, waar voor aan de school de gelegenheid is opengesteld. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door enkele aanwezigen ge- bruik gemaakt. Ze werden door den direc teur beantwoord. Waren meerderen tegen- woordig gewefst dan zou ook dergelijke gedachtenwisseling vruchtbaarder kunnen zyn. Nog is hel deukbeeld besproken om bin- nenkort op een Zaterdagoamiddag een openbare les te houden. VERKEERS-1NSPECT1E. Aan het verslag over de werkzaamheden van de Vryw. Verkeers Inspectie in Zeeland, over 1926 wordt het volgende ontleend Er werden in 1926 in Zuid Beveland en Walcheren 116 inspectie tochten gehouden. In het geheel werden 400 overtredingen, dan wel fouten tegen de verkeersregels ge- constateerd. De wielryders en de voertuigen bespannen met paarden leveren hiervan het grootste aantal. Wielryders namelijk 128 en de andere categorie 191 of wel bijna de helft. De fouten die het meest gemaakt worden zyn door wielrydersle. linkerzijde van den weg houden 25 2e. laten voorttrekken door auto 133e. naar links wyken by ingehaald worden 52; 4e. naar links wyken by tegenkomen 65e. rijden zonder licht 18. De fouten die het meest gemaakt worden door met paarden bespannen voerluigen le. niet voldoenda uithalen bij ingehaald worden 502e. zonder noodzaak den linker- zyde van den weg houden 513e. naar links uitwyken by tegenkomen 114e. naar links uithalen by ingehaald worden 19; 5e. niet voldoende uithalen by tegenkomen 176e. voertuig met bespanning onbe- heerd op den weg laten staan 107e. verkeer hinderen door midden op den weg laden 10; 8e. achter den wagen loopen instede van by de dieren 7 9e. geen licht voeren 4. By de andere weggebruikers ontbreekt het ook aan erkenning van de rechten die een ander heeft, Hetgeen blijkt uithet niet voldoende uithalen by ingehaald worden idem by tegenkomen, geen licht voeren Midden op den weg stil gaan staan Het leiden van dieren terwijl men op een ry wie zit. Veedryven zoodanig, dat het verkeer Het aantal ritten in de andere afdeelingen was: Schonwen en Duiveland73; Oostel. Z.-Vlaanderen 96; Westel. Z.-Vlaanderen 95. Het oordeel van de bevoegde autoriteiten is, dat de toestand op den weg zeer ver- beterd is, door het optreden van de vrij- willige Verkeers-Inspectie Waar het werk gedaan wordt, door 'n betrekkelijk kringetje van auto bezitters, is het niet te verwon- deren, dat menigeen onder hen de verzuch- ting slaakt, dat nu ook maar eens een ander, die wel van de betere toestanden profEeert, doch er niets voor doet, zich en zyn auto moet beschikbaar stellen. Laat daarom ieder, die iets voelt voor goede toestanden op de wegen, zich op- geven als lid by den secretaris der afdeeling waarin by woont. SPOORWEG MIJ Z.-BEVELAND. Dinsdag is het laatste gedeelte der werken, behoorende tot den aanleg der locaalspoor- wegen op Zuid Be-eland, te Utrecht aan- besteed. De werken langs de lyuen, welke reeds vroeger zyn aanbesteed, moeten alle voor 15 Mei klaar zyn. De laatste aan- besteding langs de lijn is geweest, het bouwen van een watertorentje en twee locomotief kranen te DriewegenOvezand »oor het tusschentijds water innemen der locomo- tieven. De watertoren, waarvoor het water wordt betrokken van de Waterleiding-Mjj Zuid- Beveland, levert ook het water voor de drie locomotiefsranen. Het is n 1. de be- doeling, dat in Goes straks alle locomotieven van personen- en goederentreinen water innemen, wat nu te Vlissingen en Kapelle geschiedt. De stoptijd voor de treinen te Goes wordt dan wat. ruimer genomen. In het tractieg^l'ouw, aan het eind van het emplacement, znllen acht motorrijtuigen geborgen kunnen worden. Ook komt er een kleine locomotieven-remise voor twee groote of vier kleine locomotieven. V6or den a.s. winter moeten deze werken klaar zijo. Gedurende den zomer zullen de locomotieven en motorrijtuigen in de open lucht moeten verblyven en zullen tijdelijke waterreservoirs etc. dienst moe ten doen. Op het tweede perron te Goes zal, na opening van de locaalspoorlijnen, een ge legenheid worden aangebracht voor kaarten- verkoop voor doorgaande reizigers. Natuurlijk zal er in Goes eenig spoor- wegpersoneel bij komen, bestuurders, con- ducteurs, tractiepersonee), techrisch perso- neel, opzichter, enz. Langs de lijn worden verscbillende werklieden gestationneerd. In 14 der stationnetjes komt een wegwerker of ploeg- baas te wonen. Hun vrouwen zyn dan belast met den verkoop van kaarten etc. Alleen Hoedekenskerke eu Wolfaartsdijksche veer krygen een halte-chef. (M. Crt) SAS VAN GENT. Met de Staats Crt. van 2 Maart zyn verzonden afdrukken van de akten be- treffende de R.-K. coop. Bakkerij en Ver- aruiksvereeniging U. A. ffDe Volharding" te Sas van Gent. Een interview. Gewoonlijk zyn de mreste gezagvoerders van hier ladende of lossende schepen niet erg spraakzaam. Maar deze Let, kapiteiu van het Letlandsche stoomschip Hermanni", dat e<=n poosje voor de phosphaatfabriek heeft moeten liggen om laoing in te nemen, maakt daarop een zeldiame uitzondering. 't Ligt ook wel eenigszins in den aard en het karakter der meer Noordelyke volken en zoo komt het, dat het mogelijk was om in het Dnitsch een lang g>s;rek met hem te voeren, dat by slot van rekening den aard aannam van een interview, waarvan hier het relaas weergpgeven wordt. Gebruiken de landbouwers in Letland ook al knnstmeststofifen Zeker doen zy dat en zij weten ze goed te gebruiken ook. De grond produceert veel en goed graan. Maar het zijn vooral de groote boerenbedrjjven, in het bezit van ryke grondbezitters, die er het meest ge- bruik van maken. De kleinere boeien, maar die zyn er niet veel, volgen dat voor- beeld trouw na. Twee onverwachte elementen mengen zich zonder veel plicbtplegingen in het gesprek. Het zyn twee dames, des kapiteios vrouw en haar moeder, die alle reizen, hoe ver ook, meemaken en de rol van den kok vervullen. Het is de gewoonte op schepen nit Noor- delijke landen, vrouwen aan boord te nemen, om die gewichtige functie waar te nemen en er mag gezegd worden, dat, wat het verzorgen der keuken betrefr, het daar by lange niet te slecbter van eten en drinken is. 's Lands wys 's lands eer. Maar door deze onverwachte inmenging springt het gesprek plotseling op een ander onderwerp. Want deze dam°s, zuinige naturen als zij zyn, en uit noodzaak en uit den aard van bun land, wenschen ter beschikking te krygen een hoeveelheid suiker, die door de geldende douaue-voor- scbrifcen achter slot en grendel en verzegeld, bewaard wordt. De suiker, die zij uit Riga hebben meegebracht, kost, omgerekeDd in Hollandsch geld, 35 cent per Kilogram en uit nadere iuformatie is haar gebleken, dat het verschil hier ter plaatse nogal groot is. Aan haar verzoek om vrijgeving van een partytje uit eigen voorraad, wordt natuurlijk door den betrokken douane-ambtenaar gaarne voldaan, waarna de kapitein verdere mede- deelingen doet. Zijn salaris is in onze munt ongeveer gelyk te stellen met 100 Nederlandsche guldens, maar in Letland geldt zulks als een ruim inkomen. Daarentegen is de iP"^te^oe3i,fmfvre ^!eSSeLeaar enorm hoog in prys en bovendien zeer slecht is. Geen wonder, want het mag boogstens 2 J/2 percent alcohol bevatten. Over Rusland is ODze zegsman niet goed te spreken. Het is een systeem, gedoemd om binnen afzienbaren tyd in elkander te storten. In de fabrieken bekommert niemand zich om den goeden gang van zaken. Ieder traeht zoo veel mogelijk voor zichzelven te zorgen. Apres nous le delageNa ons de zondvloed, is de gedachte, die zoowel van boven af als van onder op gehuldigd wordt. De Letten hebben met de Russen nimmer op goeden voet gebtaan. Blij, aan den druk van den Russischen hiel ontkomen te zijn, hecht hij zich aan zyn land met al de aanhankelijkheid van ten man, die lange jaren naar vryheid gedorst heeft. Vol trots wees de vriendelijke kapitein op de vlag van zijn land, die onder den druk van den stevigen Zuid-Wester van den achtersteven in breede banen daarheen wapperde, met haar breede baan van rood, doorsneden met een smallen band van wit, de twee veelzeggende kleuren, die in den strijd van vrijheid tegen macht en onder- drukking, steeds als geliefkoosde emblemata gekozen werden. De toenemende malaise. De bedry fsslapte in de industrie schijnt nog steeds toe- in plaats van af te nemen. De versehillende hier gevestigde indu- strieen worden het tot haar groote teleur stelling gewaar, Gewoonlijk kent ieder bedrijf minstens eenmaal per jaar een seizoen van slapte. Evenals in de journalistiek zou er in de nijverheid van een /.komkommertijd" mogen gesproken wordeu. Maar zelden viel deze augurkentijd na, doch steeds of minstens in den regel voor het einde van ieder jaar. Deze tyd was n.l. bestemd voor bet opma- ken van den aanwezigen voorraad en de bestellingen werden in verband daarmede zooveel mogelijk naar een verder afgelegen tydpunt verschoven. Deze thans zich voordoende malaise is geenszins een natuurlijk verschijnsel. Zy staat in een verwijderd verband met de verwikkelingen die zich op andere deelen van cnzen wereldbol afspelen. Thans moeten we weer een belangryke inkrimping, zooniet algeheele stopzetting van het blauwselbedrijf constateeren. H it aantal werkkrachten is beperktgewor denfj tot het absoluut noodzakelijke om de schaarsch voorkomende orders te kunnen uitvoeren. Op het oogenblik bepaalt zich dat aantal tot een vijf- of zestal, terwijl het bedrijf in normale omstandigheden wel een zestig- tot zeventigtal aan het werk had. Het zyn meest alle Belgische werklieden die door deze malaise getroffen worden. Uitvoer van Paarden. Donderdagnamiddag werden langs het doua-ekantoor weer etn 30 tal paarden uitgevoerd. Er was weinig fokmaterieel hij de meeste waren oudere dieren, welke by het aan- breken van den ploeg- en zaaityd worden opgeruimd teneinde ze door eigen gekweekte jonge exemplaren te vervangen. De oude paarden zyn voor zoover ze niet door kle;ne landbouwers worden aan gekoebt, voor de slachtbank bestemd, want in de groote nij verheidscentra van Belgie, Gent, Luik, Oharleroi, Seraing, alsook in de havenstad Antwerpen, vindt, onder de tegenwoordig geldende prijzen van het rundvieescli, het artikel paardebief gereeden aftrek. In verband met de opening van de hulp- ontvangery heeft zich thans even over de grens, een levendigen paardehandel ont- wikkeld, waarvan de aldaar gevestigde drankgelegenheden aardig profiteeren. De veehandel immers wordt geregeld na het gebruikelyke monsteren, keuren en marchandeeren, binnen tot een goed einde gebracht en afgewikkeld door het nemen van een glas op den valreep. Ditmaal waren er bizonder veel koop- lieden in actie. OVERSLAG. Dinsdag hield de gemeenteraad baar eerste vergadering in dit jaar. De burgemeester, de heer G. Stevens, uitte de gebruikelyke wenschen en memoreerde de voornaamste werkzaamheden in het afgeloopen jaar, zijnde wegsverbetering, herstellingen aan raadhuis en openbare school. De siads Nieuwjaar ingevoerde strengere controle op den tol heeft tot resultaat dat over de maand Februari de ontvangst 100 °/0 hooger was dan die maand over het vorig jaar. Hij wees ook op de belastingverlaging, nu het cyfer van de gemeentelyke inkomstenbe- lasting van 3,50 op 2,75 is teruggebracht. Hy sprak ook een woord van dank aan den secretaris-ontvanger, voor de van hem ondervonden medewerking. De electriciteitskwestie besprekende, regt de voorzitter.. dat de Minister voorloopig zyne goedkeuring heeft gehecht aan het betrekken van stroom van de Centrale te Langerbrugge en dat het definitief besluit binnen zeer afzienbaren tyd is te verwachten, dit in verband nog met het leveren van stroom door de P. E. Z M. aan Belgisch Koewacht. In dit jaar zal moeten worden getracht een oplossing te vinden in de wegsverbete- riugskwestie aan ae wijk „Roode Sluis". Nadat nog even de aanstaande raadsver- kiezing was besproken, dankte wethoudev Gijsel, als oudste raadslid, met eenige waar- deerende woorden, den voorzitter voor diens grooten iiver en toewijding. Lte verscbillende ingekomen stukken pas- seerden vlot den hamer. Inzake het advies van B. en W. van Hulst betreffsnde de kantongerechtskwestie, werd besloten am Hulst te berichten, dat de raad van Overslag is overtuigd, dat een kantongerecht vo^r Z -VI. 0. D. het heste te Axel zou gevestigd zijn. Op den verderen inhoud van het schry sen werd niet ingegaan. Bij de rondvraag werd besloten het nog niet verbeterde wegsgedeelte in de kom der gemeenle spoedig in orde te doen brergen, waar r,u de inkomsten van den tol, deze uitgaven kunnen dekken. Hierna sluiting. Aan bovecstaande kan nog worden toe- gevoegd, dat de wethouders en raadsleden ook alhier in de eerste raadszilting hun presentiegeld cmtvangen. Zy hadden daarin ditmaal aanleiding gevonden tot het orga- Diseeren van een gezellig samenzyn eu verbonden daaraan zelfs een souper, waar voor de grondstoffen door de deelnemers waren byeengebracht. Zij hadden hiermede den burgemeester willen verrassen en ook de hoofdonderwijzer en gemeenteveldwachter werden aan den disch genoodigd. Er heerschte een gezellige stemming en een eD ander getuigt wel van een gemoedelyke doch goede verstandhouding en samenwer- king in ons aan den uitersten zelfkant van Zeeuwsch-Vlaanderen gelegen grensplaatsje. Daar kan men in vele gemeenten een puntje aan zuigen BIERVLIET. Te Biervliet zijn op den scheidingsdyk van Pauline- en Beukelspolder een 250 jonge bocmen tot op de halve lengte af gekapt. Moge het de politie gelukken den bedry ver of de bedry vers dezer wan- daden op te sporen. GOEDE YANGST. Het heeft er alle schijn van, dat de militaire politie op Carnavals-Maandag in de buurt van Sittard een goede vangst heeft gedaan. Onder Stadsbroek kwamen twee dezer politiemannen vier personen tegen, die, uit Tudderen komend, in de richting Sittard gingen. De politie hield ben aan en het bleken te zijn de Duitschers J. S., A. S. en J. F. en een inwoner van Sittard, B. De drie Duitschers waren niet in het bezit van de verehchte pasvisa en toen de politie hen fouilleerde, kwam er een compleet stel inbrekerswerktuigen, brood, kaas en arseni- cum, waarschijnlyk voor het opruimen van lastige honden, en drie met scherp geladen brownings voor den dag. Al deze voor menschen die Carnaval gaan vieren wel wat ongewone dingen werden door de politie in beslag genomen en de drie Duitschers werden opgesloten in afwachting van hun nitzetting.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 6