BEMENBDE BERICHTEN. BURGtBUJXbN STAND. den dan vroeger staat het toch wel vast, dat de tuberculose zich zonder bestrijdingsmaat- regelen gestadig uitbreidt. TUINBOUW IN DUITSCHLAND. We lezen in het Alg. Hbld., dat in de vorige week gehouden zitting van den Pruisischen Landdag ,de Minister van land- bouw, Dr. Steiger. de behandeling van de begrooting van iandbouw heeft ingeleid met een uitvoerige rede, waarin hij o.a. oecoogde, dat er noodzaicelijk invoerrechten op groen- ten en fruit dienen te worden geheven. Voorts deelde de minister mede, dat men voornemens is in Oost-Frieslantd, dat het- zeifde klimaat heeft als Nederland, uitge- breide groentenkweekerijen naar Neder- landsch model aan te leggen. De minister stelt voor daarvoor een bedrag van tien mil- lioen mark uit te trekken. Men hoopt land- bouwexs bereid te vinden zich in die streek neder te zetten. Ten bewijze hoe noodzake- lijk een groentenkweekerij op groote schaal zou zijn, deelde de minister mee, dat in 1926 de invoer van jonge groente een bedrag van circa 130 millioen mark ventegenwoordigde. Een groot gedeelte daarvan hoopt men zelf te kunnen telen om zoo dezen invoer te kun- nen uitsparen. A1 weer een geluid dus, waaruit voor ons deze waarschuwing valt af te leiden: „Ne- derlanders let op uw zaak en spant U in tot het udterste! De Alkmaarsche correspondent van ge- noemd blad verneemt omtrent deze Duitsche piannen van den heer W. Balk, Secretaris der provinciale veilingscomimissie in Noord- Holland, dat in de laatste jaren ons land overstroomd werd door voormannen uit Duitschland op tuinbouwgebied en het dus geen groote verwondering ibehoefde te wek- ken, dat thans daar eiigen groentenkweeke rijen op groote schaal zullen worden ge- sticht, o.a. ook, naar hem ibekend was, op gemeentegronden in den ortmiddellij'ken om- trek van Berlijn. Natuurlijk zullen deze aanstaande Duit sche groentenkweekerijen ernstig nadeel aan onze Hollandsche tuinders kunnen berokke- nen, doch het zal hen zeker ernstig prikke- len, om die teelt van Hollandsche groenten en fruit nog meer te veredelen en te verfij- nen en te trachten nieuwere en grootere af- zetgebieden voor bun producten te vinden. De concurrence zullen onze Hollandsche tuinders, die bij uitsitek geschikt zijn voor tuinbouwcultuur op gronden welke geen ge- brek aan water hebben, zooals bij ons, met groote kans op volledig succes kunnen aan- vaarden. In elk geval is de komende concur- rentie der Duitschers op tuinbouwgebied veel eerlijker dan de geniepige wijze, waarop Engeland onzen varkensexport en Amerika onze bollenteelt bemoeilijken. GELD WEGGENOMEN. Te Vrouwepolder is bij den landbouwer j. een belangrijk bedrag aan geld, dat in een kast was opgeborgien, door tot nu toe onlbekend'en weggenomen. EEN ONTSNAPPING. Dinsdagavond heeft, zoo meldt de Limb. Koer., de bewaiker van het huis van bewa ring te Maastricht bij zijn ronde de ont- dekking gedaan, dat de inbreker L. M. uit Heerlen, die vorige week te Maastricht voor de rechtbank wegens zeventien dief- stallen met inbraak in en nabij Heerlen bijna drie jaar tezamen tegen zich had hooren eischen. was ontsnapt. De man is gevlucht in gevangeniskleeren. Bij een onderzoek te zijnen huize, bleek dat zijn vrouw spoorloos was vendwenen. De vluchteling gepakt. Naar aanleiding van de ontsnapping van L. J. M. uit het huis van bewaring te Maastricht meldt men nader: M. heeft de staven van het celraampje eenigszins weten te veribuigen. Hij heeft zij.n kleeren in den tuin van een aan de ge vangenis grenzend huis gegooid en zijn lichaam besmeerd met scheerzeep. Daar- na heeft hij zich door de spijlen naar bui- ten gewerkt. Hij trok zijn kleeren weer aan en wist in de Carnavalsdrukte naar Heerlen te ontkomen waar hij denzelfden avond aankwam en zijn echtgenoote op- zocht. De res't van den nacht bracht hij door in de woning van een van zijn fami- lieleden in de Huskeskolonie, op eenigen afstand van Heerlen. Toen evenwel zijn zwager s morgens van den nachtdienst op de mijn thuds kwam, weigerde deze hem verder oniderdak te verleenen. Intusschen was de politie na de ontdek- king van de onitsnappinn, die Dinsdag- avond om half acht had plaats geha^. door heel Zuid-Linnburn in actie om den inbreker weer te pakken te krijqen. Eerst tegen Woensdagavond kreeg de rieer- lensche politie er lucht van. dat hij zich in die plaats ophield. In verschillende liuizen werd een inval ^edaan. echter zonder re sultant; men kwam alleen te weten, dat M. in een dezer woning en had vertoefd. In deze woning bleef een rechercheur achter: de anderen zetten het onderzoek elders voort. De achtergebleven rechercheur wist uit te visschen, dat M. zich moest be- vinden in een niet ver afgelegen woning van G. op den Sittarder weg. Hij haalde hulp aan de marechaussee-kazerne en met een wachtmeester drong hii het aangedui- de pand binnen en trof M. daar aan. Deze werd gearresteerd en Donderdag is hij naar Maastricht overgebraoht. EEN RADIO-ZENDIN ST ALL AT IE IN BESLAG GENOMEN. In overleg met ambtenaren van den technischen idienst van het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie heeft de poii- tie proces-verbaal opgemaakt tegen een bcwoner van den Hoogewal in Den Haag texzake van het hebben van een radio- zendinstallatie zonder de vereischte toe- stemming van den Minister van Water- staat. Toestel en toebehooren zijn in be- slag genomen. Gebleken is, dat men hier te doen had met amateurswerk van den zoon des huizes. BELEGERING EN VERDEDIGING. Dimsidagavond vond een surveilleerend rijkstveldwachter te Grootebroek na slui- tingsuur een dertigtal personen in een cafe te Lutjebroek, waarvan velen onder den invloed van sterken drank verkeer- den. Nadat met veel moeite het cafe ont- ruimd was, begon men buiten tegen den rijksveldwachter op te dringen en hem met straatkeien te gooien. De veldwac'h- ter haalde daarop zijn revolver te voox- schijn, schoot in de lucht en retireerde naar zijn in de nabijheid geleglen woning. De vrouw van den veldwachter, die de schoten en de keien tegen het huis hooxde komen, brac'ht eerst de kinderen naar achter, en kwam daarna met de geladen karaibijn van haar man aand'rag'en, wat de heeren tot afdeinizen noopte. Tegen een zevental is proces-verbaal opgemaakt. GIGLI EN DE POLITIE. De fameuze Italiaansche tenor Gigli is te New-York waar hij concerten heeft. Bij een dier concerten in het Century Theatre viel het op, dat er zooveel politie in de zaal was. ,,Waarom", vroeg men zich af, „al die politie -agenten?' Het anttwoord op die vraag is niet ge- geven. Sommigen denken dat er dreige- menten van Ide ,,Zwarte Hand' achter zitten. Anderen helbben een wellicht plausibe- ler verklaring. De politie zou er dan enkel geweest zijn om den al te geestdriftinen bewonderaars van Gigli te beletten, den enonmen zanger op het podium te komen omhelzen. Want het schijnit de gewoonte van de Italiaansche toehoorders bij zoo'n gelegenheid om den tenor op al te harte- iijike wijze hun hulde te komen betuinen, als hij weer zoo fraai heeft giezongen. EEN DROEVIG GEVAL. Dinsdagavond .riep een jongmensch van naar .schatting 25 jaar, met lange haren, op de place de la Republique een taxi aan en gaf als bestemming het station St. La- zare op. Toen de taxi onderweg was, op Ide boulevard Haussmann, hoorde de chauffeur een knal. Hij stopte en opende het portier. In de taxi lag de jongeman, hevig ibloedend met een schot in de rech- terslaap. De gewonde werd dadelijk naar de Charite gebracht, waar spoedig een commissaris van politie verscheen om een onderzoek naar het gebeurde in te stellen. In de kleeren van den jongen man vond men een papiertje, waarop met potlood geschreven stond: ,,Ik ben werkloos, zon der miiddelen van bestaan en ziek. Tracht niet uit te visschen wie ik ben en waar- schuw niiemand. Vergeef mij! De beide laatste woorden waren onderstreept. De ongelukkige, wiens leven ernstig in gevaar verkeert, heeft geweigerd den commissaris nadere inlichtingen te ver- schaffen. EEN BRUTALE AANSLAG. In het u'itbetalingskantoor van de mijn Dorstfield bij Dortmund, drong een man binnen, die den met de betalingen belasten kantoorbediende een flesch inkt in het ge- zicht wierp, een greep deed in de bank- biljetten en daarmee vluchtte. Toen eenigie mijnwerikers den vluchteling nazetten, draaide deze zich om, schoot een zijner vervolgers neer, en verwondde een andier zwaar. Toen zijn revolver leeg was werd hij door de anderen neergeslagen, en met zijn buit aan de politie overgeleverd. VERSTORING VAN HUISELIJKEN VREDE. Voor rechter Scully is Woensdag te Londen de klacht behandeld van een vrouw die op de gelijkvloersche verdie- ping van een huis woonde en daar een geweldigen overlast van de andere bewo- ners had. Het lawaai dat haar plaagde, werld gemaakt door twee gramofoons, een saxofoon (bijna elken dag van half tien 's ochtends tot drie uur 's middags be- speeld), een mandoline en een schoen- lappersmachine. Bovendien had een van de kinderen, een meisje van dertiien, een kamer in een ,,dansacademie" veranderd, waar zij tegen drie stuivers het uur dans- les aan andere kinderen gaf. Uit het bericht blijkt niet precies, wat de rechter voor een vonnis velde, maar wel dat hij een gedaagde, den man van de saxofoon, in de kosten veroordeelde. SCHADEVERGOEDNG VOOR EEN BEEN. Te Londen heeft een bijzondere jury Woensdag aan James Taylor, een terrein- knecht van tennisbanen, 2000 schade- vergoeding toegekend voor de gevolgen van een auto-ongeluk, waarvan hij het slachtoffer was geworden. Taylor zat op een motorfiets met een zijspan, toen op 21 Jmni te Windlesham twee auto's, de eene van een firma te Londen, de andere van een firma te Windlesham, hem aanreden. Zijn motorfiets werd geheel vernield en tengevolge van de verwonding die hij kreeg, moest hem het rechterbeen afgezet worden. De beide firma s zijn samen veroordeeld tot betaling van de 2000 plus de kosten van het geding. EEN DRAMA. Toen de directeur van een vennoot- schap, Gran te Berlijn in zijn auto stapte om naar zijn bureau te rijden, loste zekere juffrouw Biendel, diie zich in haar huwe- lijiksverwachtingen bedrogen achtte, drie schoten uit een revolver, waardoor Gran zwaar gewond werd. Gran s chauffeur schoot de juffrouw een kogel door het ihoofd en geraakte daar door zoo over stuur, dat hij de volgende kogel voor zich- zelf bestemde. Alle drie giewonden zijn in ernstigen toestand naar een ziekerihuis vervoerd. EEN ONTPLOFFING. Naar uit Stockholm worct gemeld, heeft aan boord van het in de haven van Oxeno liggiende Zweedsche kolenschip ,,Sva- toen" een hevige ontploffing plaats ge- had. Terwijl en deel der bemanning in de eetkamer zat stak een der zeelieden een lucifer aan om een sigaret te rooken. Daanbij ontplofte het kolengas, dlat uit de bergruimen in het vertrek was door- gedrongen. Vier zeelieden werden levensgevaarlijk gewonid. VIOLET VOOR HEEREN. Zondag werden de Londensche kerk- gangers verrast door het zien van een man, die een wandelende aanbeveling wenschte te zijn voor een kleuriger en dies fleuriger mannelijlke dracht. Hij had namelijk leen pak aangetrokken, dat welis- waar van de gewone snit was, maar de aandacht trok door zijn violette kleur- EEN NOOOLOTTIG FUIFJE. Naar de ,,Magd. Ztg. meldt, is de heer Mende, advokaat en notaris te Bitterfeld, tengevolge van vergiftiging door methyl- j alcohol, overleden. Een paar dagien ge- leden werd bij een partijtje in zijn woning likeur qeschonken. Den volgenden dag bemerkte de heer Mende, dat zijn ge- zichtsvermogen sterk verzwakt was en thans heeft de vergiftiging den dood ten gevolge gehad. Bij twee andere personen, die aan het partijtje deel nam en, hebben zich eveneens vergiftigingsverschijnselen voorgedaan. OPROER IN EEN GEVANGENIS. In de militaire gevangenis te Lemberg hebben vier arrestanten, die pas waren binnengebracht, zich hevig verzet. Zij staken hun stroozakken in brand, trachtten hun eel te barricadeeren en gingen de gendarmen met ijizeren staven te lijf. De te hulp geroepen brandweer bespoot de vier oproerlingen een paar uur lang, tot- dat de hevige koude hun oproerig bloed tot kalmte had gebracht en zij geboeid en weggevoeiid konden worden. De „Glos Prawdy" meldt, dat de mili taire autoriteiten zich onlangs hadden moeten bemoeien met de schandelijke toe- standen in die gevangenis. Het blad ver- moedit, dat dit .keer de slechte voeding de aanleiding is geweest tot het oproertje. TRElNEiN 1NGESNEEUWD. De expresstrein PargsKonstantinopel is tengevolge van den zwaren sneeawval in Macedonie gedwongen geweest terug te keeren. Yolgens het verhaal der reizigers waren reeds 2 treinen in de sneeuw blijven steken. De positie van de passagiers van deze treinen was zeer kritiek. Enkele rei zigers zouden reeds doodgevroren zjjn. CEFINGEERDE OVERYAL. De dezer dagen gemelde berooving van de postauto tusschen Weimar en Miihl- hausan in Thuringen blpkt gfingeerd te zijn geweest, De chauffeur heeft zichzelf een paar wonden toegebracht en de 1000 mark die als vermist waren opgegeven, ontvreemd. EEN GOEDIG INBREKER. Mej. Nora Upton uit Esher, die bij een oude tante te Worthing logeerde, werd Zaterdagnacht wakker, doordat er leven in haar kamer werd gemaakt. Zjj zag een inbreker over haar bed gebogen staan, die, toen hjj zag, dat zij wakker was, kalm het licht opdraaide en haar vroeg waar haar geld was. Mej. Upton zei den man, dat haar tante een weduwe was, die haar beide zonen in den oorlog had verloren en mis- schien wel armer was dan de inbreker zelf. Het meisje verzocht dezen kalm heen te gaan, daar haar tante een hartkwaal had en een plotselinge schrik haar zou dooden. Ten slotte beloofde de inbreker heen te gaan, als zjj beloofde geen lawaai te maken. Zoo geschiedde. Later bleek alleen een taschje met wat geld en nog wat kleinigheden uit een andere kamer ontvreund te zij a. BLIKSEM IN EEN MIJNSCHACHT GESL4GEN. Reeds sinds 24 Februari beerscht in een der scbachten van de mijn de Wendel bij Hamm een bionenbrand, die wel geloca- liseerd doch nog niet geHluscht was. Tijdens een kort onweer vanmorgen is de bliksem in de schacht ges'agen en heeft daar een ontploffing veroorzaakt, waardoor een mijn- werker en 12 met de biussching belaste werklieden gewond zijn. Ze zgn alien naar boven gebracht en naar een zieken- huis vervoerd. DOOR EEN L4WINE VERRAST. In de buurt van Turijn zijn Z>ndag- avond 2 heeren en 2 dames, die een skitocht maakten, bij het passeeren van een berg- kam door een lawine verrast en daaronder bedolven. Het gelukte een der heeren met veel moeite, zich onder de sneeuw uit te werken en een hut in de buurt te bereiken, waar hij van het ongeluk kon kennis gevea. Een reddingscolonne trok uit om de drie overige begravei en te zo ken en vond hen dan ook na enkele uren van ingespannen arbeid, doch alien waren reeds overleden en konden slechts ah lijken wordengeborgen. EEN SPOOK IN HETQUARTIERLATIN. Sinds ongeveer een week, zoo meldt de correspondent van een Engelsch blad te rtrgs, waart er een spook door het Quartier LatiD. Precies om 2 uur na middernacht heeft men naar het schijnt een man, met niets dan een wit hemd aan, door destille, oude straten zien wandelen. De politie heeft er haar hartstloopende agenten op afgezocden, maar men heeft hem niet kunnen vangen. Ongeloovigen zeggen, dat het een gek of een slaapwandelaar is, maar volgens anderen mcest het een spook zijn omdat hij in stroomende regen wacdelt, zonder daardoor te worden gehinderd, en verdwijnt zoodra men hem te na komt. DE WELDADIGHEIDSZEGELS. De Deensche draadlooze dienst meldt het overlijden van den geesteljjken vader der weldadigheidszegels, Einar Holboll, directeur van een bijpostk'-ntoor te Kopenhagen. Seiiert 1904 zgn deze zegels, die tjjdens Kerstmis werden uiigegeven, het middel geweest om in Denematken groote sommen gelds bijeen te brt-ngen voor de behandeling van kinderen, die aan tuberculose lijden en voor de stichting van sanatoria Het denkbeeld is in den laatsten tijd in Amerika, Japan en ial van Europeesche landen (ook ten onzent) overgenomen. DOODSLAG DOOR EEN VENNOOTSCHAP. Tijdens de mijnwerkersstaking had een mjjnbouwmaatschappjj de omheining van haar terreinen met een electrische stroom geladen met het gevolg dat een jeugdig mijnwerker, die met de omheining in aan- raking kwam, gedood werd. Demijabouw- maatsehappjj en drie harer ingemeurs wer den wegens doodslag naar den rechter ver- wezen, doch gisteren heeft het assizenhof van Glamorgan uitgemaakt, dat een ven- nootschap op grond van de Crimes Act van 1926 niet van doodslag of moord kon beschuldigd worden en op dien grond de verwijzing naar den rechter vernietigd. De verdedigers der maatschappij voerde voor het assizenhof aan, dat men toch moeilijk een vennoocschap wegens moord kon op- hangen. DE ERFGENAAM VAN ZIJN WEDUWE. In de gemeente Zell bij Hannover dook dezer dagen een man op, die aanspraak maakte op de nalatenschap van zjjn weduwe. U bedoelt zeker: van uw vrouw, zei de ambtenaar, tot wien hij zich wendde. Neen zeker niet, van mijn weduwe, hield de man vol. Maar dan moet u toch dood zgn Nou, dat ben ik ook En de bezoeker haalde een officieel stuk voor den dag, waarin s'ond, dat men 20 jaar niets van hem gehoord had, en dat men daarom hem als dood had beschouwd, ook voor de wet. Maar intusschen was zgn vrouw wet- telgk te boek staand als zjjn weduwe gestorven. En nu eischt de weduwnaar gerechtelijk de nalatenschap op van zijn gewaande weduwe. DE HANDHAVING VAN HET ALCOHOLVERBOD. Niet alleen in de Ver. Staten, ook in het eveneens ^drooggelegde" Be'gie wordt vaak, door het gerecht tegen de overtreders van het alkoholverbod met groote gestrengbeid opgetreden. Zoo meldt onze correspondent te Brussel, dat een Gentsche likeurhande- laar, die 628 maal de wet zou hebben overtreden,door de boetstraffelijke rechtbank zijner stad tot een geldboete van niet minder dan 628.000 francs werd veroordeeld. In geval van niet-betaling wordt de straf omgezet in drie maanden opsluiting, wat de man vermoedelijk wel zal verkiezen. EEN WEINIG EFFECTIEVE BRANDWEER. Maandag zou de brandweer te Penarth oefeningen houden. Er werd een kunst- matige brand „aangelegd" in een weeshuis met drie honderd jongens en om 7.30 precies werd de brandweer gealarmeerd. Om 7.42 kwam er een kleine handspuit, waarvan de slang spoedig op drie plaatsen barstte. Om 7.51 moest de brandspuit van de post, die een kwart mijl ver was, komen. De brandwachten wilden het ouderwetse ding echter niet bedienen, w°gens de on- handelbaarheid ervan. De brandmeester drong er echter op aan, en tien mannen probeerden het ten slotte, maar moesten het opgeven, omdat zij bang waren, dat het hun uit de handen zou schieten. Het vuurtje, dat in een kamer op de bovenste verdieping van het weeshuis was aangestoken, was ondertusschen uitgegaan. Het werd weer aanges'oken, ging nog eens uit en werd nog eans aangestoken. Maar de brandweer kwam niet. PECH. Een Berlijnsehe rechter moest beslissen of iemand het recht had om op zijn flat een luipaard te houden. De eigenaar van het beestje zei dat het zoo kalm als een lammetje was. De bewoners der overige flats echter noemden het een gevaarlijk beest* Hua honden jankten van angst als ze het woest hoorden grommen en de bewoners zelf vreesden voor hun leven. Waeht een oogenblik, zei de eigenaar tot de rechter, en hij rende het gebouw uit en keerde even later terug met den luipaard in zijn armen. Zeiden die booze menschen dat je een wild beest bent sprak hij tot den luipaard, streelde het dier en haalde het aan. Terwijl zijn eigenaar den rechter vroeg op te merken, wat een onschuldig schepsel het was, herstelde de luipaard zich in zijn armen en was wat in zijn humeur. De rechter scheen een gunstigen indruk ge- Kregen te hebben, maar plotseling redu- ceerde het dier de kans van zijn meester tot nihil, door uit diens armen met een sprong boven op de tafel voor den rechter te springen, en daar geweldig aan het blazen te tijgen. De rechter, de griffier, de veldwrchter, het publiek, alles drong naar de deur en werkte er zich hutjemutje door elkaar door naar buiten. Eerst toen de luipaard was opgevangen en aan een ketting ga- legd, durfde de rechter met zijn aanhang in de zaal terug te keeren. En het vonnis was van dien aard, dat de vijacden van het lammetje er z ch over verheugden. KOE'WACHT. Huwelij ks-aarigiften. 1 Febr. Alois Ganiiel Vendiurmen (van W&cthtebeke), oud 23 j., jm. en Raclhel Flhilomena Maria van Damirne, oud 24 j., jd. 5 Febr. Cijrillus VHasseniroot (van Sjnt Jansteen), oud 23 j., jm en Delina Augiusta Maria Herman, oud 21 j., jd. HuwelijKS-'voltrekkangen. 17 Febr. Cijrillus Vlaissenroot, (vain St. Jansteen), oud 23 j., jsn. en Delina Augusta Maria Herman, oud 21 j., jd. Alois Camiel Verdunmen (van Waehte- betke), oud 23 j., jlm. en Rachel Philomena Maria van Damme, oud 24 j., jd. Geboorten. 8 Febr. Adrienne Maria, d. van Aiipliiionsus de Paepe en van Coralia Maria T'heophiie van der Bilt. 10 Febr. Roger Fide lia, z. van Peitrus Fnandscus de Seihepper en van Magdalena Maria de Coninck. Marcel Henry Marie, d. van, Camillus Joseph de Blook en van Beriiha Maria van Fouoke. 17 Febr. Marie Louise Maurice, d. van Florent Baert en van Leonie Maria Allefs. 18 Febr. George fiduard, z. van Florimondus Herman en van Leontina Maria van Grimlberghe. 28 Febr. Germaine Eimmij Rosalie, d. van Emile Fran- ciscus Naessens en van Helene Gabrielle Marie Remery. Overlijden. 1 Febr. Stephania Hamerlinek, oud 80 j., ebht'g. van Edimond Marie Francois Vermandel. 4 Fetor. Eduardus Audenaende, oud 83 j., weduwn. van Stephanie Bracke. 15 Fetor. Jose Alinia Maria Poppe, oud 20 d., d. van Viotorus Aloijsius em van Honoruia Maria van Regenanortel. 17 Fetor. Irma Maria de Bock, oud 17 j., d. van Aloijsiius en van Florenitina Maria Velleman. 18 Febr. Twee als levenloos aangegeven kinderen van het vrouw. gesladht van Aloijsiius Martens en van Romanic Marie Hesters. 21 Febr. Joannes de Boek, oud 82 j., weduwn. van Lucia Kamoen. SINT JANSTEEN. Huwel ijks-aan gifteji9 Febr. Carol us Ludo- vicus van Reimortel, oud 26 j., jm. en Julia Petronella Ringoot, ouid 27 j., jd. Huwel ijks-voltrekkingen25 Febr. Oarolus Ludovicus van Remortel, oud 26 j., jm. en Julia Petronella Ringoot, oud 27 j., jd. Geboorten. 2 Febr. Georges Petrus Eugenie, z. van Theoptoilus de Wimne en van Sidonie Mathilde de Caliuwe. 6 Febr. Cijrillus Emile, z. van Franciscus Xaverius d'Hooghe en van Maria Vervaet. 7 Febr. Fnamgois Isidoor Phi lomena, z. van Ludovicus van OvermeiT en van Justima Louisa Maes. 17 Febr. Celina Irma, d. van Josepbius Petrus van den Bramden en van Emerentia de Block. 23 Febr. Maria Mar- garetiha Philomena, d. van Petruis Johannes Bolssens en van Margaretha Paulina Poppe. STOPPELDIJK. Huwelijks-aangiften. 4 Febr. Theophilus de Vree, oud 33 j., jirn, em Augusta Maria Ludiowica Sohurem, oud 26 j., jd. .11 Febr. Judocus Hejjems (vam Osisemiisse), oud 31 j., jm. en Emma Nathalia van Ovenmeeren, oud 25 j., jd. Huwel ijks^ voltrekkingen. 24 Febr. Theo philus de Vree, oud 33 j., jm. en Augusta Lu- dovica Maria Sohurem, oud 26 j., jd. Geboorten. 8 Febr. Fran^ies Johannes, z. van Josephus van Leemput en van Maria Her mans. 9 Febr. Maria Mathilda, d. van Isedo- rus Johannes v. d. Bergen en van Maria Elisa beth van Damme. ■Overlijden. 7 Febr. Anna Maria Buys, oud 69 j., echtg. van Caroluis Emilius Martens. A. C. LENSEN'S SlOOMVAARl ivIAa i riCHAPPl TER NEUZEN s.s. HELENA in lading te Rotterdam voor Oran. s.s. MAGDALENA in lading te Car diff voor Rosario. s.s. TERNEUZEN van Rotterdam naar Algiers, passeerde 2 dezer Finistere. Finisterre. ZEEVAARTMAATSCHAPPI) „SCHELDESTROOM". Directie: T. L. L. NOLSON. s.s. SCHELDESOP 500 ton, te New castle. s.s. SCHELDEDAM 600 ton, vertrekt heden van Blyth naar Tex Neuzen. s.s. SCHELDESTROOM 1500 ton, vertroikken van Middlesbro naar Llanelly. SCHELDEDIJK 7500 ton, wordt heden te Londen verwacht. SCHELDESTAD 8000 ton, van Singapore naar Java. SCHELDBPAS 8500 ton, Ter Neuzen1Colomlbo Quessant ge- passeerd. s.s s.s SCHEEPVAARTBEWEGING. Van Ter Neuzen: 2 Maart. Eng. s.s. BOM BARDIER, 733, leddg, Antwerpen; Enig. s.s. GWENTLAND, 1090, ledig, Antwerpen. Van GentTer Neuzen: 3 Maart. Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, ■stukg., Londen. Voor Sas van Gr€nt: 3 Maart. Eng*. s.s. DUNMORE HEAD, 1056 gem., Belfast. Van Sas van Gent: 2 Maart. Eng. SvS. AL- LENWATER, 216, fosfaat, Mersey- Voor Gent: 2 Maart. Eng. s.s. AOHROITE, 710 ledig, IJmjuiden; Belg. s.s. NIEUWCAP- PELLE, 971, ledig, Londen; Eng. s.s. SPINEL, 204, ledig, ReChester. 3 Maart. Spaamsch s.s. GUETARIA, 2306, fosfaat, SfaxEng. s.s. MICKLETON, 304, ledig, Londen; Eng. s.s. ESTON, 806, l«iig, Brugge; Eng. s.s. RONAN, 515, shukg., Leitih; Eng sjs. JOLLY KATE, 218, ledig, Londen; Eng s - DOTTEREL, 861, stukg., Manchester; Eng. s.s. RIVER CRAKE, 313, stukg., Goole. Van Gent: 2 Miaart. Eng. s.s. DONA PLO- RA 292 ijzer, Middles borough; Spaansoh s«. VIRGIN DE BOGONA, 2925, ledig, Barry Roads; Enig. s.s. SHILDON, 1215, ledig, New Castle; Eng. s.s. WEST QUARTER, 882, ijzer, Middlestoorough. 3 Maart. Eng. s.s. YEWMiOUNT, 393, stem, Londen; Eng. s.s. YORKGLEN, 115, macadam, Louden; Belg. s.s. URPETH, 807, ijzer, Lon den- Eng. s.s. PTARMIGAN, 180, stukg., Iion- dem; Eng. s.s. AVOCET, 688, stukg., Belfast. s.s.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2