GEMENGDE BERICHTEN. HET ONGEVAL AAN BOORD VAN DE ..VECHTSTROOM". rechten voor paarden verminderd te krij gen, maar daarmede g-een succes g-ehad. Door den siecretaris, idiem heer A. Lako, ward het jaarverslag over 1926 uit- geloracht, waarin ;hij er op wees, dat begin i 926 zicih kenmerikte door buitengewone slapte en lusteloosheid op handeisgebied, zoodat het een opluchting was toen op het einde van het eerste en het begin van het tweede kwartaal -de minste soort jon- ge paarden, via Belgie voor aen groot deel naar Frankrijk werlden oipgeiruimd, al was het dan ook tegen ..opruimingsprij- zen". In April en Mei kwam er een-ige vraag naar goedsoortiige merries van 4 tot 8 jaar, ck>ch de bedongen prijizen staan echter naet in de juiste verhou-diing tot de kwali- teit, en kon in vele gevallen niet meer dan de kosten voor opfokken -teruig worden ontvangen. Enkele goedgekeurtd'e hengsten werd'en tegen bescheiden prijzen verkocht. in Julli kwam er eenige meerdere vraag naar eerste soort speenveulens van het vrouwelijk geslacht en koniden prijzen van f 380 tot f 400 worden gehaald. Begin October kwam er gedeidelijk -goede vraag naar beste achtitienmaanidsclhe en ook naar voljarige ruinen, welke laatste voor- a) voor de Belgische en Hollandsche sieepdiensten worden gevraagid1 en goed worden betaald, mede in verband met het weinig voorkomen ,van deze soort. Het ledental venninderde met ongeveer 200, de verminidering wordt elk jaar on geveer 100 kleine-r. Er werden slechits 26 hengsten inge- schreven, tegen 46 in 1925 en 365 merrien tegen 1308 in 1925. Dit verschil kon wor den verminderd met 536 A merrien, die in 1926 niet meer konden worden opgeno- men en met 81 B merrien, die in 1925 bij etftra-keuring werden opgenomen, welke keuiring in 1926 niet pdaats had, doch dan blijft er nog een ongunstig verschil van 324 sfcuks. Van de aangeboden merrien werd 38 afgewezen. Het aantal voor inschrijving aangebo den veulens bedraagt ruim 2200, alzoo een teruggang van 500 stuiks, hoofdzakelijk doordat minder goede hengstveulens niet voor inschrijving werden aangeboden. De gezondheidstoestand der paarden geeft geen reden tot bijizondere opmerkin- gen. Juist was de secretaris bezig zijn verslag te sc'hrijven, toen hem bekend werd, dat voor voljarige ruinen tot meei dan 800 wordt betaald, terwijl ook de vraag naar goedsoortige merrien toe- neemt, met welke feiten naar hij hoopt voor de fokkers een beter tijdlperk zal zijn ingeluid. Het jaarverslag werd goedgekeurd, evenals de rekeningen over 1925 en 1926 resp. met een goed slot van f 1924,73 en f 5045,85. De begrooting 1927 werd overgelegd met een eindcijfer van f 14295,85 en een post onvoorzien ad f 345,85. Hierbij kwa- men tevens aan de orde de voorstellen van het bestuur om voor een door de Prov. Regelingscommissie in het najaar 1927 te houden Centrale Hengstenkeuring f 2000 beschikbaar te stellen; vender f lOOO voor fokpremies en f 2000 als tegemoetkoming aim inzenders op de Nationale Tentoon stelling, echter tot hoog st ems f 50 per paard. Die heer Gast zou Lever de Centrale Keuring in Januari houden en dan ook de vooxjaarskeuringen in die maand voor de Centrale. De heer Van Dixhoorn zegt, dat het doel is de fokkers er van af .te houden naar Belgie te gaan om te koopen. Op een vraag uit de vergadering wordt ge- zegd, dat tot de Centrale Keuring alleen hengsten zullen worden tioegelaten, die omvoorwaardelijk voor dekking zijn goed gekeurd. De heer Aernoudts acht een centrale keuxiiug in het najaar zeer gewenscht in het belang van 'idle verkoopkans. De heer Gast zou op de Nationale ten- toonstelling alleen binnenlandsche paar den willen toelaten. De voorzitter acht dit zeer bezwaarlijk. De heer Aernauidts meenit ook, dat men moet oppassen te veel reclame te maken voor het Belgisch paard. De heer Van Dixhoorn keart het af, dat fokkers maar steeds met dikke portefeuiil- les naar Belgie gaan om paarden te koopen. De heer Lako meent ook, dat men steeds meer voor het eigen paard moet opkomen, waaronlder ook zeer goede exemplaren, maar weet met of de Natio nale Tentoonstelling veel zou lijden door het weeren van buitenlandsche paarden. Besloten werd de 2000 voor een Cen trale Keuring toe te staan, het bestuur zal nog eens met de regelingscommissie over- leg pi eg en. De twee andere posten werden zonder dascussie goedgekeurd. Als het stamboek zelf iets id'oet om de inzenders op de Na tionale Tentoonstelling te gemoet te ko men in de kosten, zal het bedrag van 2000 verminderd worden en het bedrag vain 1000 voor fokpremies vermeerderd. Door den heer Bakker uit Axel was voorgesteld de inschrijfgelden voor een hengst te verminderen tot 10, voor mer ries tot 5, voor veulens tot f 0,50 en de averschrijvingskasten te idoen vervallen. De Voorzitter zeide, dat een algemeene bezuiniging wordt overwogen, terwijl de heer De Vries, secretaris-penningmeestei van het hoofdbestuur zegt, dlat als men de inschrijfgelden gaat verminderen, het huishouden niet meer te besturen zal zijn. Hij kan mededeelen verleden jaar 36 hengsten en 930 merries werden inge- schreven. De heer Jhr. Van Vradenburch zegt, dat men thans een keuringssyisteem heeft, dat voldoet en vertrouwen wekt en men eerst na een nauwkeurig onderzoek daar- m verandering zou mogen brengen. De heer Bakker heeft alleen willen doen uitkomen, dat f 50 voor een hengst en f 10 voor een merrie te veel is, maar trekt nu zijn voorstel in omidat er toch plannen tot bezuiniging worden overwogen. De heer Thorenaax had voorgesteld de veulens kosteloos te registreeren, de con- trolekosten te bespreken, afstammingsbe- wijzen tegen betaling venkrijgbaar te stel len en origineel te d'oen blijven en de stamboekkeuringen voor merrien te doen vervallen. Sprefcer lichtte dit eenigszins uitvoerig toe, doch toen het voorstel niet ondersteunid werd, kon het niet in stem ming komen. Bij de bespreking van de agenda vooi de algemeene vergadering, kwam op- nieuw het denkbeeld van den heer Gast naar voren om een uitspraak te krijgen over de wenschelijkheid ingevoerde paar den op de nationale tentoonstelling te weeren. De voorzitter wijst er op, dat dit punt niet op de agenda staat. De heer De Vries zegt, dat de regeling dier tentoonstelling ibij het Hoofdbestuur becust. Wordt dit punt besproken, dan kan ook dat bestuur later beSllissen. De heer Stallaert zou er een onibillijk- heid in zien tegenover personen, die inge- scihreven Belgische paarden hebben. De heer Bakker zou dan alleen willen spreken over de Belgische paarden, die nog worden ingevoerd. De heer De Vries meenit, dat het zou lijken of men de vergelijking niet meer aandurft, wat Jhr. Van Vred'enburch onderschrijft. De heer Aernaudts meent, dat een na tionale tentoonistelling een nationaal be lang moet blijven. Na nog eenige ddscus- sie wordt besloten het Hoofdbestuur te vragen ten deze met een voorstel te ko men, zoo noodig in een buitengewone al gemeene vergadering. Na een korte rondvraag wordt de ver gadering gesloten. ONZE COURANTEN. Niet ten onrechte wordt de Pers „de Koningin der Aarde" genoemd. Zij toch is het machtigste middel tot de vorming van de publieke opinio, tot ontwikkeling van de massa, tot verihooging van het geestelijk peril. Haar cultureele waarde kan in het algenieen hoog aangeslagen worden en zij heeft den ontwikkelings- gang in geestelijk en stoffelijk opzicht weten te versnellen. De Nederlandsche Pers heeft een goe de n naam, niet alleen in ons land, doch ook daarbuiiten. Algemeen wordt aan- genomen, dat de redacties onafhankelijk en onomkoopbaar zijn. Dat onze Pers zoo hoog aangeschreven staat, is voor een groot deel het gevolg van het felit, dat zij zich geheel zelfstandig heeft weten te ontwikkelen. Zij is opge groeid als een weinig bemind stiefkind, door eigen, imnenlijke kracht. Omstreeks 1619 verschenen te Amster dam de eerste geregelde couranten. Ze waren slechts in een half vel klein folio- formaat; versch was hat nrieuws niet dat men ontving, want het diuuride vaak. weken voor het ter drukkerij en onder de oogen der lezers kwam. Onze oudste couranten beteekenden dan ook niet veel en heit is geen wonder, dait vorsten en staatslieden niet de minste waarde heohtten aan die kleine blaad'jes, die slecht gedrukit en nog slecihter geschre- ven, het publiek eenigszins trachtten in te lichten. Maar de dwerg is een reus geworden. die zijn machtigen arm ver uritstrekt. Zeer aannemelijk is, dat de moeilijkheden, waarmede de Pers bier te lande in haar priille jeugid te kampen had; de weinige steun, dien zij ondervond, haar juist de krachts-ontwikkeling ihebben geschonken. waarvan zij ten huiidigen dage blijk geeft in een onafhankelijk bestaan. Thans is het een van de belangrijkste eischen voor een regeering, kennis te nemen van de volksziel, dliie zich uitspreekt in de Pers en vooral ook /in wat men noemt ,,de kleine Pens' die meer dan de groote bla- den in alle kringen doordringt. Het is vooral om deze reden, -dat de Pers een hoog moreel standpunt moet in- nemen; uitsluitend bevoegden tot mede working moet toelaten en met eerlijkheid en rechtschapenheid haar taak moet ver- vullen. Sensatiezucht en speeulatie op la- gere begeerten zijn volstrekt uit den boo ze, kuninen op den duur niets dan wrange vruchten opleveren, en moeten dus de groote beteekenis van de Pers ernstig schaden. OVERREDEN. Een 2-jarig idochtertje van den arbeider Zegwaard' wonende aan den Ooster Pa- ra'llelweg te Assen, kwam Zondag over de bevroren sipoorsiloot op de spoorrails terecht, juist toen een trein aankwam. Het kind werd overreden en ernstig ver- wond. In het ziekenhuis moest een handje worden afgezet. EEN VECHTPARTIJ. Zondagnaciht werd naar het ziekenhuis te Assen vervoerd een 20-jarig persoon uit Gieten, die bij een vechtpartij een steek in het hoofd had gekregien. In het ziekenhuis -is -hij aan be verwondingen overleden. In venban-d met het overlijiden van den kapitein van de „Vechtstroom" van de Hollandscihe Stoomiboot Maatsdhappij. wordt nog gemeld, -dat ideze niet tenge- volge van een ongeval is overleden, doch vermoedelijk door het ops'tijgen van dam pen in zijn hut, die uit het met canbid en h-outskool geladen ruim kwamen, is be- dwelm-di. Zondagmorgen, toen het stoomschip 60 mijl van IJmuiden o-p weg naar Hull was, liet de stuurman, in verband met den mist, den kapitein roepen. Toen op de deur -ge- bonsd werd, gaf dez-e echter geen ant- woord. Het bleek, dat de kapitein in zijn hut overleden was. Zondagmiddag arri- veerde het schip in de haven van IJmui den, waar -de overleden kapiitein woon- achtig was. Het stoffelijk overschot werd daar aan wal gebracht. Des avonds omstreeks half acht werd aan fcoo-rd van het scihip een brandlucht waargen-omen. Al spoedig bleek, dat in het voorr-uim brand was ontstaan. Er dreigde echter geen onmiddellijk gevaar. Maandag -is het schip in de Co-enhaven te Amsterdam aang-ekomen. De Amsterdam- sc-he branidweer had de idirijvende brand- spuit Jason" naar -de Coenhaven geexpe- dieerd. Een verstiikkende rook bemoeidijkte het blusschingiswerk, dat uitgevoerd werd door brandwachts, voorzien van rook- maskers. Omtremt de doodsoorzaak van den ka pitein staat nog n-iets vast. De kapitein P. Krij-nen geheeten, is 40 jaar -oud. Hij laat een- vrouw en een kind achter. ONTZETTEND ONGELUK. Een vreeselijk ongeluk heeft Zondag middag omstreeks half vier plaats gevon- den bij het viaduct aan -den Leidschen straa-tweg te s Hag-e. De 20-jarige Tine van Genne, di-enst- bode bij de fa-milde B. v. G. te Wassenaar, is dlaar, nadat zij uit de tram gestapt was, die uit de rich ting van Lei-den naar. den Haag kwam, -de irails overgestoken. Zij werd door eeri uit de richting Den Haag ko-mende tram -gegrepen, kwam on der den wag-en terecht, terwijl -de widen over haar beenen ging.en. Onmiddellijk werden pogingen in het werk gestd-d om het slachtoffer te bevrij- den. Het -bleeik, dat beide beenen haar wa-ren afgereden. Toen -de Eerste-H-ul-odienst t-er plaatse versc-heen leefde de onqelukkige nog, maar tij-dens het transport naar het Ge- meente-Ziekenhuis bezw-eek zij. MEISJE IN BRAND GERAAKT. Een dertienjarig meisje te St. Willebrord zou om haar moeder te helpen even naar de waseh kgken. Zonder dat het kind dit aanvankelijk merkte, vatten echter haar kleeren vlam, meldt de „Crt." Even later holde zij naar buibn, wat den vuurgloed nog deed toenemen. Buren doofden de vlammen met water, maar het meisje was intusschen reeds zoo zwaar gewond, dat men voor haar leven vreest. VVlNKEliS PES VLIEGTU! Londen krijgt een aardig nieawtje. la het voorjaar wordt een begin gemaakt met de u'tgifte van eendaagsche retoorhilj>-tjes der Imperial Airways voor het luchttrajeCt LondenParijs, die de West End dames in staat zullen stellen. in de Ville Lumiere te gaan winkelen. De heenreis begint om 7.15 's morgens uit Croydon het vliegtuig, dat de m legewinkelden thuis xrengt, vertrekt om 6.30 's namiddags uit Ls Bourget. Waarschijnlijk zal Parijs een gelijksoortigen dienet op Londen instellen. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. Vergadering van Vrijdag 4 Februari 1927, dies namid-dags- 1,30 uur. Voorzitter d-e -heer J. de Feijter, Burge- meester. Teigenwoord-ig de heeren A. de Feijter, S. van Hoeve, C. A. Wisse, D. G. Koopman, A. de Koeijer, \V. -van Petegem, D. Dees, C. H. H. Wisse, M. Dekker, A. Haak en A. Dees, be- neven-s de Secretaris, J. Stolk. (2. Slot.) 15. Omvraag. a. De heer D. DiEES deelt mede, dat hij gisteren, werkmenschen bij hem heeft gekre- gen, die ham meedeeiden, dat er in de stoep naast d,e straat, bij de woning van den heer Stolk een groote put li-gt, waarin het water blijft staan, zij waren daar bij duister gepas- seerd en hadden er natte voeten op-gelcopen, hetgeen, als je naar het werk gaat niet aange- naam is. De VOORZITTER deelt mede, dat men op 't oo-geniblik bezig -is verschillend-e werkzaam- heden u-it te voeren, en dat ook dit zal verbe- terd worden. Het schijnt, d-at het zinkputje daar imoet naigezi-en worden, om het water een goeden loop te geven. b. De heer VAN PETEGEM heeft bemerkt. dat in iNieuw Zaamsiaig een riool is opgebroken en vraagt daaromtremt opheldering. De VOORZITTER deelt mede, dat de daar liggemde buizen van 15 c.M. niet voldoen.de bleken voor den afvoer van het water en daar- om vervangen zijn door buizen van 30 c.M. Het werk wordt uitgevoerd door werkloozen. De heer VAN PETEGEM meent, dat Meruit bOijkt, dat destijds bij het ovememen der straat niet voldoende is toegeziem, of alles wel in orde was. De rioleesring blijkt Met voldoen de en nu kan de -gemeente dat zelf op-knappen, Zal dat aan de Axelsche straat ook zoo gaan. Dit was vooraf te zien geweest. Het gaat toch niet op, dat het deskundig rapport aangeeft, dat alles in orde is, doch reeds drie jaar later een rio-leering moet worden op-gebroken en ver- wijd Men laat er m-aar steeds de gemeente voor opdraaien. Hij Ikaai dit Met verzwijgen, willen andere heeren er genoegen mee nemen dan moeten ze dit weten. De VOORZITTER wijist er op, dat, toen des tijds de buizen gelegd zijn, de eischen nog Met zoo hoog waren als tegenwoordig. Toen wer den in het algemeen zulke -buizen gelegd, maai tegenwoordig neemt men er van 30 c.M. Nu is het gableken, dat de eerste te nauw waren en is het toe te juichen, dat dit verbeterd kon worden. Die buizen van 15 c.M. kunnen nog wel eens op een andere plaats g-elbruikt worden. Overigens is het in het verleden toch meer voorgekomen, dat door versOhillende menschen din-gem zijn gedaan, die na enkele jaren zijn gebleken verkeerd te zijn,. En dat zal wel zoo blijven, men kan niet alles v-oorzien. Dat die buizen te nauw zijn, is gebleken uit de herhaal- de verstop-pingien. Er zal in de toekomst reke- ninig .mee worden gehouden, c. De heer HAAK heeft, als diaken van de Ned. Herv. Kerk te maken met het onderhou- den van een dreef, leidende naar land vain die diaconie. Een deel dier dreef behoort echter Met aan die diaconie em wordt Met onderhou- de-n, van af de schuur van Buijze. Hij vraagt, aangezien die weg zoo wat in de kom is komen te liggenj of er voor de gemeente -geen aanlei- ding bestaat; die dreef over te nemen. De VOORZITTER zegt" onderzoek toe. De heer DE FEIJTER merkt op, dat die dreef altijid Mtweg is geweest naar den kavel Land van de diaconie en meent, dat die geheel voor hare rekeni-n-g moet onid-erh-oud-en worden. De heer HAAK geeft te kennen, dat er vol- gems het -kaidaster een scheiding bestaat, ter hoogte van de schuur van Buijze. De heer C. A. WISSE: Het dreef je heeft toch als eenig doel de mogelijldheid om bij het land van de diaconie te komen. De heer HAAK: Er zijn daar nu woMngen gebouwd en -daarom kon de gemeente het mis- scMen maar beter ovememen. De heer KOOPMAN: Maar dan moet het geheel als straat in orde zijn en dat is het Met- De heer VAN HOEVE D-e vraag is, wie vroeger de verhard-img gemaakt heeft; die zal ook moeten beschouwd wonden als omderhouds- plichtige. De heer HAAK geLooft niet, dat de diaconie er bezwaar tegen hebben zal het wegje in oide te maken en dan aan de -gemeente over te ge ven. De VOORZITTER: Dan moet zij daartoe het verzoek doen. Die heer HAAK zegt dit ter sprake te hebben gebracht, omdat het Met duidelijk is, op wie de onderhoudsplicht rust. De heer VAN PETEGEM sbelt de vraag wie de eigenaar is van het stuk land, waar de weg naar toe leidt. Daar zal men den onderhouds plicht moeten zoeken. Met betrekking tot het denkbeeld van ovengeven aan de gemeente wij-st hij er op, dat bet een doodloopende weg is, die geen verMmdimg heeft. Na nog enkele optmerkin-gen wordt deze be spreking gesloten en spreekt de VOORZITTER als zijn gevoelen uit, dat de diaconie, als eerst belanghebben-de, zal dien-en te onderzoeken, hoe een en ander z-ich venhoudt, terwijl hij ook van de zijde van Burgemeester en Wethouders eer onderzoek toezegt. d. De hee-r HAAK wijst er op, dat de Axel sche straat een pol-derweg is, en vraagt, of er geen aanleiding zou bestaan om met den polder overeem te komen omtrent verbetering van den weg-, door deze te verthoogan en de klinkenbe- strating door te trekken tot aan de woMng van de wed. Bruijnzeel. De Zaamslagpolder zal dat zelf niet doen, maar er misschien toch wel iets voor over hebben. De VOORZITTER merkt op, dat het nog al wat kosten zou, om die weg tot aan het ge- noemde punt met blinkers te bestraten. Dat zal misschien een bezwaar zijn. De heer D. DEES zou Merop maar Met ver- der willen doorgaan; hij meent dat het, voor wat betrefit verbetering van straten voorloopig al welletjes is. e. De heer DEKKER brengt ter sprake het onderhoud van het voetpad over den Schenkel- dijk. Daar word-t aan gewerkt en hij vraagt, of mi te gelijkertijd de puttem in den weg Met met den verrwerkten grond kunnen gevuld worden. De VOORZITTER -geeft te kennen, dat Bur gemeester en Wethouders in die richting op- dradht hebben geigerven, maar beklaagt zich, dat de onderhoudsplichtige van den weg op den dijk zelf Met wat meewerkt, dan zou de toe- stand veel beter zjjm. Het wordt voor d-e ge meente wel een bezwaar den weg op te knap- pen, als de onderhoudsplichtige zelf niet mee werkt en daarom spijt het hem wel, dat de beer Dekker drie zaak -hier ter sprake brengt. Burgemeester en Wethouders treden niet graag tegen een lid van den raad op, maar die behoort hen todh ook wat te helpen. De heer DEKKER geeft te kennen, er ook wel eens aan gedacht te hebben, een en ander aan den weg te doen, maar de ervaring leert, dat men er toch Mets aan heeft. De VOORZITTER wijst er op, dait men Met tot September moet wachten, om een aarden- weg te verbe.teren. Dat dient te geschieden in de maand Med. De heer DE FEIJTER doet nog mededeelin- gen omtreM de orders drie voor het bewerken van deizen weg gegeven zijn- Als de heer Dek ker wat meewerkt, kan de weg in orde komen. De heer DEKKER zegt die medewerking toe. De heer VAN HOEVE meent, dat het werk dan wel succes zal hebben. f. De heer VAN PETEGEM vraagt, of er nogal gebruik wordt gemaakt van het giervat. De VOORZITTER: Dat begrint te verbete- ren, ze baginnen het g-ernak nu te kennen. De heer VAN PETEGEM: Zijn er geen bezwaren omtrent het vat vemomen? De VOORZITTER: Dat de sproeier niet voldeed, doch die is thans vervangen De heer VAN PETEGEM heeft vehnomen, dat de wieletjes zoo klein zijn en het vat daar- -loo-r zoo moeilijk te behandelen is. De VOORZITTER: We hebben overwogen, dat het gewenscht w,as kleine wielen te nemen, omdat het vat anders zoo -hoog zou zijn, om er de beer in te storten. We hadden ook een ge bogen as kunnen nemen, -maar een vat van 750 tot 1000 liters inlhoud is Met zoo gering. Als de weg op het terrein van Van Arenth.als wat ver hard- is, zal het wel beter gaan. g. De heer C. H. H. WISSE vraagt, o-m den Mtweg der won-ingen van de woMngbouwver- eeniging eens wat om te sp-utten en met sintels te bestrooien. Nu staat het vol gras. De VOORZITTER deelt -mede, dat die uit- weg ook Met aan d-e aamdacht van Burgemees ter en Wethouders is ontsnapt. Het ligt in de bedoeling den grond een steekje om te keerem en zoo het gras naar on-der te brengen en dan een laagjie sintels er over te strooden. Het zou natuurlijk beter zijn als er basaltinetegels kon den gelegd worden, maar dan kwam bet -gras er misschien nog d-oo-r. Het zal altijd moeilijk zuiver te houden zijn. De heer C. H. H. WISSE wijst er op, dat er nogal gebruik van gemaakt wordt. h. De heer VAN PETEGEM herinnert, dai in de vorige vergadering besloten is, de linde- boomen in de Rosemarijnstraat weg te doen. Het ligt toch wel in de bedoeling van Burge meester en Wethouders om ze weg te doen voor de bestrating in orde -gebracht wordt De VOORZITTER geeft te kennen, dat het de bedoeling is die eenvoudig te laten afzagen en desnoods tot onder de straatop-pervlakte weg te laten kappen. Hij voegt hieraan toe, dat ze te koop gepresenteerd zijn, doch dat ei geen inschrijvingen voor zijn gekomen. De heer VAN HOEVE noemt dat laatste wel opmerkelijk, waar nu toch verschillende men schen werHoos rondloopen en met het hakker. dier boomen toch wel iets zou te.verdienen zijn De heer VAN PETEGEM begint te spreken over de gevolgen voor de bestrating, ind-ien Burgemeester en Wethouders ze later hadden willen laten rooien. De VOORZITTER acht die bespreking nutte- loos, aanigezien dat -denkbeeld nu eenmaal Met bestaat. i. De -heer KOOPMAN wijst er op, dat ver schillende wegen in de gemeente de bijzondere liefde ihebben van Burgemeester en Wethou ders, doch dat er ook aan te wijzen zijn waar- over hun zorg zich nog immer heeft uitge- stredot, en dat is het geval met den Camper- schen hoek. De bewoners klagen daar, dat het hun Met mogelijk is van den weg hunne woning te bereiken zonder halsbrekende toeren. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Puistjes, een ru-we hurid en Mtslag zijn on- ooglijk. Bevrijd u ervan door aanwending van Foster's Zalf. Deze geeft spoedig baat. Foster's Zalf wordt ook aanibevolen tegen eezeem, pso riasis en alle jeukende MiidaandoeMngen. Foster's Zalf is alom verkrij.gbaar a 1.75 ^er doos, 1.per tube. 7 Het oud-raadslid, de heer Foas, heeft daar ook wel eens over gedacht, maar het nimmer ter sprake willen brengen, om Met den schijn te wekken alsof hij voor eigen belangen sprak. Met een paar karren koolasch, onder tegen deii dijk te storten, waren de menschen gesholpen. Dat zou geen luxe zijn, de menschen daar heb ben nog nooit iets gevraagd. De VOORZITTER meent, dat de raad donk- baar kan zijtn, dat die menschen altijd zoo be scheiden zijn geweest Vermoedelijk moeten er toch nog sintels gekocht worden en dan zouden die menschen ook eens geholpen kunnen wor den. De dijk -van den Huissenspolder kost veel meer en daar zijtn de bewoners ook geholpen. j. De heer KOOPMAN wijst er op, dat er maar Mets koont van het verkoopen van de machines in de oude gemeentelijke electrische centrale. De mactMnes staan daar nu maar te roesten. Met uitz-ondering van de dynamo zou hij deze onder toezicht ven Ruijsscher willen sloopen en verkoopen voor den prijs van oud ijzer, ten ednde in het gebouw ruimte te krij gen. Er is hier gebrek aan pakhMsruimte en wellich-t kon het daarvoor venhmtrd worden, dan had het althans een practisch doel. De VOORZITTER merkt op, dat de ve-rkoop der machines nog niet heeft plaats gehad, om dat Burgemeester en Wethouders er naar hun meeMnig geen behoorlijk bod voor hebben ge- kregen. I-ndien men- de machines zou gaan sloopen, vreest hij, dat dit nog meer zou kos ten dan men van de opbrengst van het oud- ijzer krijgen zou. Er is nu al zoo lang gewacht en -hij zou het nog maar eens willen afzien. In geen geval zou hij aanraden het sloopen te verrichten voor rekeMn-g van, de gemeente. De heer KOOPMAN herinnert, dat de man die destijds een bod heeft gedaan, later bleek dat ook zuiver voor de dynamo te hebben ge daan, de rest schijnt dus -geen bijzondere waar de voor koopers te hebben. Hij zou het willen opruimen. Men, heeft hier werkmenschen em die zou hjj voor het sloopen willen gebruikan. Wanneeir -moet er een eind aan komen als men men maar blijft afwachten? De heeren VAN PETEGEM en C. H. H. WISSE spreken zich ook uit voor opruimen. De heer VAN HOEVE acht het toch eem be zwaar, daar nu zoo maar klakkeloos -toe te be- sluiten. Geld komt er toch Met van, zoodat hii meent, dat er geen bezwaar is Burgemeester en Wethouders nog eens in de gelegenheid te stellen een en ander te overwegen, wat de beste maMer zal zijn om het zaakje op te ruimen. De heer KOOPMAN kan, daarmed-e wel ge noegen nemen, indien wordt toegezegd, dat dan in de eerstvolgende vergadering een definitief i voorstel zal worden gedaan. De VOORZITTER zegt dat toe. Hij sluit de vergadering door het uitspreken van het dankgebed. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPI J—TER NEUZEN. s.-s. HELENA in lossing te Stockholm. s.s. MAGDALENA van Tunis naar Gent passeeride 15 dezer Finisterre. s.s. TERNEUZEN in lading te Santa Ca'ballo voor Rotterdam. ZEEVAARTMAATSCHAPPI) „SCHELDESTROOM'\ Directie: T. L. L. NOLSON. s.s. SCHELDESOP, 500 ton, te New- Castle on Tyne. s.s. SCHELDEDAM600 ton, te Lon den. s.s. SCHELDESTROOM. 1500 ton. vertrekt heden van Gent naar M-iddl e sb or o ugh s.s. SCHELDEDljK, 7500 ton, van Calcutta naar Londen vetrokken van Algiers, s.s. SCHELDESTAD, 8000 ton, in los sing ite Singapore, s.s. SCHELDEPAS, 8500 ton, in la ding te Ter Neuzen voor Colombo en Eng-elsch-In/die. SCHEEPVAARTBEWEGING. Voor Ter Neuzen: 14 Feibr. Belg. s_s. CON DOR, 2i7, pijpaarde, Forwey. Van Ter Neuzen: 14 Febr. Duitsoh s.s. LOTTE REITH, 923, kunstmest, Nantes; Eng. s»s. BALSIEGER, 218, steen, Londen. Van Sluiskil: 15 Febr. Eng. s.s. BURN- HOPE, 1602, ledi-g, New-Oaistle. Voor Gent; 14 Febr. Eng. s,s. NIDD, 422, stukg., Goole. 15 Febr. Belg. s.s. RAYMOND, 76, ledig. Oostende; Fransch s.s. GERMINAL, 1165, ledig, Swansea; Fransch s.s. PARAMe, 126-3 pyriet, Parmlboeuf; Eng. s.s. MOYLE, 749, kolen, Barrowdocks. Van Gent: 14 Febr. Fran-sch s.s. LIEUTE NANT ROBERT MORY, 740, ijzer, Newport; Duitsch s.s. ALWINE RUSS, 566, ledig, Leith; Eng. s.s. LOWLAND FIRTH, 139, fosfaat. Londen. 15 Febr. Duitsoh s.s. JESSICA, 605, restant, Hamburg; Belg. s.s. PERVYSE, 699, ledig, Antwerpen; DMtsch m.s. DIETRICH HAS- SELDICK, 135, dakpannen, Shoreham; Fransch s.s. NICOLAS JEAN, 1182, kunstmest, Dan zig; Eng. s.s. GWENTLAND, 1090, ijzer, New port. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 16 Februari, 2 uur. Bieden. Laten. Londen 12,11 12.13 Berljjn 59,15 59.20 Parjjs 9,80 9,85 Brussel 34,70 34,80 Weene n(per 100 sch.) 35,10 35,15 Vreemd Bankpapler. Duitsch 59,15 59,20 Fransch 9,80 9,85 Belgisch 34,70 34,80 Oostenrgksch (per lOOsch.) 35,10 35,15

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 3