INGEZONDEN MEDEDEELINGBN WAARSCMUWINGSSIGNALEN. Als uw organism© zelf u door pijn en kwa- lan, een duizelig gevoel, oorsuizingen en asadere stoomissen waarschuwt, dat de nieren bet urinezuur en andere vergiftige stoffen «set behoorlijk uit het bloed filtrieeren, dient gij u in aoht te nemen. Gij kunt het spoedig ge- ■oeg zelf uitmaken: Let er op of gij last hebt van rugpijn, rheu- matische pijnen, ischias of spit, een prikkei- baar, zenuwachtig, afgemat gevoel, een gevoel, of uw ooren suizen of gonzen, te vaak of te wfflnig aamdrang tot urineeren, troebel, te don- her of te liehit gekleurd water. Branidend en pijnlijk bij de loozing. Zanderig, gruisachtig of brailerig bezinksel. Elk dezer verschijmselen kan beteekemen, dat uw nieren hulp behoeven. Gebruik dan onmid- Uellijk Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij wor sen aanbevolen als het miiddel, dat de ver- swakte nieren opwebt, de urmeloozing regelt en u bevrijdt van rugpijn, rheumatiek en die andere elJendige versehijinselen van nieraan- sloening. Verkrygbaar (in glasverpakking met gee] efciket let hier vooral op) bij apotheken en broglsten a 1.75 per flacon. 28 ooilega's kdnden laten, maar dat is nu eerrmaal too. Als daarvoor maar een regeling te treffen was, zou die wel ingang vinden. De heer VAN PETEGEM: Het zou met noodig moeten zijn, de miemsehen zouden dat neif moeten inzien. Het voorstel van Burgemeester an Wethou- benfi wordt aangenomen met algemeene stem- MD. h. fien sdhryven van de commissie tot we- ri»g van sehoolverzumm, daarbjj toezendende haar verslag over heit jaar 1926. Buirgemeester en Wehouidens deelen mede, bat dit stuk voor de leden ter nzage ligt op de neo»etarie. Aangenomen voor kennisgevLng. i, Een dankbetuiging van C. de Ruijsscher ea P. Haak, voor bunne verhooging van jaar- wedde. Aangenomen voor kennisgevi rag j. Een bericht van Gedeputeerde Staten, waarbij de goedkeuring wordt bericht van de np 10 December 1926 door den raad vastge- ■talde verordening ex. art. 168 der Gemeente wet. Aangenomen voor kennisgeving. 5. Voorstel Burgemeester en Wethouders wijziging en opnieuw vaststelling ver ordening vergoeding beechikbaarstel- Iing giervat. Maar aanleiding van een ingekomen sohrij- van van heeren Gedeputeerde Staten van 17 December 1926, no. 28, lste afdeeling, stellen Burgemeester en Wethouders voor: artikel 5 der verordening te lezen Deze verordening treedt in werking met in gang van dm datum, waarop Koninklijke goed keuring op dit besluit ter kennis van Burge meester en Wethouders zal zijn gebracht. Aangenomen met algemeene stemmm. S. Voorstel Burgemeester en Wethouders om afwyzend te beschikken op een ver- zoek van J. Jansen .Jz. en 6 anderen tot het leggen van een rioleering. ingekomen. is het navolgende verzoek: Geet'c met gepasten eerbied te kennen J. Janeau en 6 anderen, aUen woonachttg te Otbane, gemeente Zaamslag; kail, er aohter <hun woiung een sloot ligt wdl'ke met voldoende afwatenng geeft en daa> ganoemtie sloot meestal vol water staat en daaruoor ondergeteekenden last op hun gron- «v<u hebben; waarom zij de vrijheid nemen oni Uw college t« verzoeken om voor rakemng der gemeente em rjioieering te leggen vanat J. Jansen tot J. be Meester met zmkputten op elks terrein, mat eenbuedag verzoek, oat het U behage moge aan <kt verzoetk te mogen vokloen Omtrent dit verzoek, dat in handen is ge- »teld geweest van den gemeenite-arohitect om te dienea van advies, rapporteert deze, dat bacioelde sloot lang is 81 M.; eene rioleering aou kosten 243. het maken van 8 ontvangputten 96. hot leggen van een goot 48.60 Totaal f 387,60 en dat die rioleering dan eventueel zou uit- wateren in eene 105 M. lange sloot naar de Othenesche kreek. Inidien er echter niet streng de hand wordt geliouden aan het gedurig reinigen van deze sioot zal het leggen van eene rioleering niet de nainste waarde hebben. Waar ook deze sloot weer eene is, die ligt op partieulier terrein, hebben Burgemeester en Wethouders ter plaatse een persoonlijk onder- zoek ingesteld. Bij dat onderzoek, waarbij verschillende adressantan werden gehoord, bleek, dat het eigenlijk meer ging ten behoeve van een laag gelegen perceel van een der adressanten en dat eene rioleering, nu een en ander was schoongemaakt, nu niet meer zoo zeer op pry's word gesteld. Burgemeester en Wethouders stellen mits- dien voor op bet verzoek afwyzend te he- sdhiikken. 4>e VOORZITTER geeft nog nadere inlich- kingen, waaruit blijkt, dat aan Burgemeester ea Wethouders bij een plaatselijk onderzoek boor verschillende onderteekenaars is te kennen gegeven, dat ze er niets meer om gaven, dat het werfc niet werd udtgevoerd. De meest be- langhebbende was een zekere Jansen, wien; huis zoo laag staat, dat hij bang was het moei- bjk kwijt te geraken, daar loopt het water naai toe. Het is wel mogeljjk om verbetering te krijgen, indien de daar ligigende sloot voldoende wordt uitgediept en gereinigd. Burgemeester en Wethouders wikien, met medewerking van den aartpalenden eigenaar den toestand laten ▼erbeteren, door er ook werkloozen bij te werk te stellen. Er bestaat over die sloot wel -al 25 jaar kwestie. De edgenaar bleek echter nog on- handelbaar. Hij zeide: ,/d:at is mijn sloot, en drfar blijf je af". Spreker heeft toen te ken nen gsgeven daaxmede rekening te zullen hou- den. Vroeger bestond er twijfel omtrent het eigendomsreaht m dus ook over den onder- haudsplicht. Door zijn uitlating heeft de man wijn eigen vonnis geveld, daar Burgemeester en Wethouders hem nu zoo noodig zullen aan- apreken am de sloot in ordie te brengen en te hwuden. Bpreker heeft nogal getracht op zijn gemoeo to werken, door hem onder het oog te brengen, dat hij toeh verplioht is zijn naaste te helpen, dbch hij was er niet voor te vinden. De heer VAN PETEGEM merkt op, dat er een kosteniberekening is gemaakt en Burge meester en Wethoudlers dus blijkbaar aan- vankelijk geneigd waren er op in te gaan, Is de gemeeniteTarcihitect dan verplicht die kosten- berekening te maken, of, moet hij daarvooi extra betaaki worden. Indien Burgemeester en Wethouders toeh niet voornemens zijn op zoo'n verzoek in te gaan, is ihet ook onnoodig daarvoor een plari te laten maken. De VOORZITTER geeft te kennen, dat Bur gemeester en Wethouders dat toen nog niet wisten, evenmin als dat zij wisten dat adres santen reohtsomkeert zouden 'maken. Burgemeester en Wethouders hadden het voomemen, deze mensohen evenzoo te behan- delen als die in den Valput, d.w.z. ze wilden buizem beschikibaar stellen, die de menschen dlan zelf zouden moeten leggen. Ze hebben er ook op gewezen, dat daar geen zinkput was. De menschen hadden echter maar liever, dat 't zoo bleef en hadden geen lust om zelf die buizen te leggen. De kosten waren dan niet zoo hoog geweest. Hij meent, dat het op 1,76 of 1,80 per M. zou komen. Nu er niets van komen kan, stellen Burgemeester en Wethouders voor af- wyzend te beschikken. De heer VAN PETEGEM wijst er op, dat het weer een werk zou geweest zijn op partieulier terrein, waar hij uit beginsel tegen is. De heer VAN HOEVE merkt naar aanlei ding der vraag van den heer Van Petegem op, dat de gemeentearchitect knaohtens zijn in- structie de verplichting heeft Burgemeester er Wethouders voor te liohten. Indien er du® zoo'n verzoek komt is het noodig, dat hij daarover rapporteert en dan is het opgeven der kosten niet moge'.ijk zonder een berekening naar een vast plan. Hij kan daarvoor geen extravergoe- ding vragen, dat behoort tot zijn werk. De heer VAN PETEGEM zou, als er toeh niets van komen kan, maar liever geen plan- nen laten opmaken, dan kan dat werk ge- spaard worden. De heer VAN HOEVE merkt op, dat Burge meester em Wethouders dit toeh niet vooruit kunmen weten, de beslissing kan afhangen van het rapport, meer bepaaldelijk in verband met den kostprijs. De heer VAN PETEGEM merkt op, dat he. partieulier terrein is en daaj- zou hij altijd' af wail en blijven. De VOORZITTER herinnert nog aan de his- torie dler onderhavige sloot. Over het eigen- domsrecht is reeds veel gesproken. Het ver- moedem bestond, dat misschien de helft aan de gemeente befhoorde. Nu de eigenaar, de heer De Putter, zioh echter heeft uitgesproken, dat het zijn sloot is, nu weten Burgemeester en Wethouders dus wie ze voor het onderhoud moeten aanspreken en als die sloot in orde is zal ook Jansen daar mede vooruit zijn. Het voorstel van Burgemeester en Wethou ders wordt met algemeene stemmen aange nomen. 7. Voorstel Burgemeester en Wethouders wijziging begrooting dienst 1926. Burgemeester en Wethouders stellen voor de begrooting idienst 1926, te wijzigen als volgt: INKOMSTEN. achterstallige inkomsten van vorige dienst- jaren, te verhoogen met 1604,36. UITGAVEN De uitgaven met de volgende bedragert te verhoogen: achterstallige uitgaven van vorige dienst- jaren 40; ondeilhouden en schoonhouden van het gebouw of vertrek hestemd voor de verga- dering van den raad en van Burgemeester en wethouders en voor de secretarie der gemeente 184,46; onderhoud en aankoop van meubeler, voor die gebouwen of vertrekken 84,80; bij- dragen voor eigen-, weduwen- en weezenpen- sioen, ingevolge art. 36 der P. W. 1922 20,15; kiezerslij'stan en het uitoefenen der biesverrichtingen 500; onkosten voor naoht- en stille waOhten 204,40; reisgeld voor pas- santen en overige uitgaven der politie 100,98; kosten ter zake van verzekering, pensioneering van ambtenarem en beamhten f 7,75%on derhoud wandelplaatsem en plantsoenen 100^5; kosten van havens, vaarten, kaaimu- ren, sluizen en andere waterweriken 347,28; onderhoud en administratie van bezittinger, eruz. f 609,25; kosten van het instandhouder, van schoolgebouwen, alsmed^ van terreinen voor het onderwijs in lichamelijke oefening 422,63% reis- en verblijfkosten 18,20; sub- sidle aan de Z. L. M. (Kring Axel) voor ge- houden tentoonstelling f 50; uitkeering aan het rijk van het aandeel in de kwade posten wegens de directe belastingen 2050,76; totale ver- meerdering f 4740,92. De uitgaven met de volgende bedragen te verlagen: presemtiegelden der leden van den raad f 92; reis- en verblijfkosten 44kosten van verteringen enz., van het huishoudelijik hestuui 26,45; ondeihoud van straten en pleinen 600; idem van wegen en voetpaden f 300 idem van pomp en en riolen f 600; onvoorziene uitgaven 1474,11; totale vermindering f 3136,56 blijft meer 1604,36. Aangenomen met algemeene stemmen. 8. Voorstel Burgemeester eh Wethouders tot vaststelling voorschotten op de ge- meentelijke vergoeding, overeenkomstig artikel 101 der Lager Onderwijswet, ten behoeve van de bijzondere scholen in de gemeente Zaamslag, voor het jaar 1927. Naar aanleiding van ingekomen verzoeken der im» deze gemeente gevestigde bijzondere lagere scholen, om een voorsehot op de ge- meentelijke vergoeding, bedoeld in artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920, gelet op artikel 103 3e lid1, der Lager Onderwijswet 1920, stel len Burgemeester en Wethouders voor te be- sluiten: aan de navolgende schoolbesturem te ver- strekken, de voorschotten achter ieders naani vermeld: aan de Vereeniging tot Bevordering van Gereformeerd Lager schoolonderwys voor hare school op den Reuzenhoek 1500; voor die op het dorp 1100; voor die op Othene /660; aan de Vereeniging tot bevordering van Christelijk Volksonderwijs 900; en zulks onder de voorwaarde, dat de betaal- baarstellijjg van het voorsehot zal gesChieden in twee gelijke terniij nen en wel op I Juli en 1 October 1927. Aangenomen met algemeene stemmen. 9. Voorstel Burgemeester en Wethouders tot toekenning van vergoedingen be doeld in artikel 13 der Lager Onder wijswet over 1926. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek van: a. J. F. Maas om eene tegemoetkoming in de kosten verbonden aan het bezoeken der R. K. school te Axel door zijn zoontje J. F., welke sinds 23 Maart 1926 op die school is geplaatst; b. van A. de Mette om eene tegemoetko ming in de kosten verbonden aan het bezoeken van de R. K. school te Axel door zijn dochter- tje Maria, welke op 1 Januari 1926 op die school is geplaatst; c. van P. de Jonge C 149 om eene tegemoet koming in de kosten verbonden aan het bezoe ken van de bijzondere school op de Reuzen hoek, door zijn beide kinderen Margaretha en Maria; d. van W. A van Ham C 159, om etene tege moetkoming in. de kosten verbonden aan het bezoeken van de bijzondere school op de Reu zenhoek, door stellen Burgemeester en Wethouders voot gelet op de besluiten van den raad van 6 April 1925 en 1 September 1925 te besluiten: onder de voorwaarden omvat in meerge- melrfe raadsbesluiten: a. aan J. F. Maas en A de Mette eene ver goeding over 1926 toe te kennen van f 15; b. aan P. de Jonge en W. A. van Ham eene vergoeding over 1926 toe te kennen van f 5. De VOORZITTER deelt medte, dat nader nog verzoeken zijn ingekomen van J. Zegers, die een paar kinderen ter school heeft, van P. Witte van wie er 2 gaan en van P. Bakker, die 3 kinderen op school heeft. Daze vallen in de categorie van f 5 vergoeding per kind. Burge meester en Wethouders voagen aan hun voor stel toe, ook die ibedraigen toe te kennen. De heer KOOPMAN vraagt, waarom Maas en De Mette in aananerking komen voor 15. De VOORZITTER antwoordt dat is in ver band met gebruikmakinig van de autobus. De heer KOOPMAN vraagt, of er bepaald voorschriften zijn, dat aan die andere menschen maar f 5 mag worden gageven. Hjj zal er geen voorstel van maken, imaaT hjj vindt als de kin- deren dagelijfcs een paar maal 5 K.M. moeten loopen een vergoeding van 5 voor klompen of schoeisel en kleediing zeer gening. De VOORZITTER deelt mede, dat die be dragen worden voorgedragen overeenkomstig een vroeger door den raad vasbgestelden maat- staf. Hij wijst er op, dat menschen die op een afstand van 3.75 K.M. wonen niets krijgen, maar als iemand een paar meter verder woont, hetgeen al eens voorkwam, heeft hij recht op vergoeding. Het gewijzigd voorstel wordt aangenomen met algemeene stemmen. 10. Voorstel Burgemeester en Wethouders benoeming stembureaux voor de verkie- zing van leden van de Provinciale Staten. Te benoemen zijn voor stembureau I: twee leden en twee plaatsvervangernde leden. De Burgemeester is van dat bureau ambts- halve Voorzitter. Voor stembureau II: een Voorzitter; twee leden en twee plaatsvervangende leden. Voor stembureau III: een Voorzitter; twee leden en twee plaatsvervangende leden. Burgemeester en Wethouders bevelen aan: Stemibureaux Provinciale Staten: Voor stembureau I: C. A. Wisse; C. H. H. Wisee als leden en als plaatsvervangende leden: D. G. Koophian en J. C. Eijke. Voor stembureau II: A. de Feijter, Voor zitter; M. Dakker en A. Dees als leden en als plaatvervangende leden: A. de Koeijer en J. Stolk Lzn. Voor stembureau III: S. van Hoeve, Voor zitter; W. C. van Petegem en D. Dees als leden en als plaatsvervangende leden: A. Haak, C. M. Weststrate. Het voorstel van Burgemeester en Wethou ders wordt met algemeene stemmen aangeno men en de voorzitters, leden en plaatsvervan gende leden overeenkomstig de voordracht met algemeene stemmen benoemd. 11. Voorstel Burgemeester en Wethouders benoeming stembureaux voor de verkie- zing van leden van den gemeenteraad. Te benoeanen zijn voor stembureau I: twee leden en twee plaatsvervangende leden. De Burgemeester is van dat stembureau ardbtshalve Voorzitter. Voor stembureau II: een Voorzitter; twee leden en twee plaatsvervangende leden. Voor stembureau III: een Voorzitter; twee leden en twee plaatsvervangende leden. Stembureaux Gemeenteraad Voor stembureau I: D. G. Koopman en C. H. H. Wisse als lieden en als plaatsvervangende leden: C. A. Wisse en J. C. Eijke. Voor stembureau II: A. de Feijter, Voor zitter; A. de Koejjer en A. Dees als leden en als plaatsvervangende leden: M. Dekker en J. Stolk Lzn. Voor stembureau III: S. van Hoeve, Voor zitter; W. C. van Petegem en A. Haak als leden en als plaatsvervangende leden: D. Dees en C. M. Weststrate. Het voorstel van Burgemeester en Wethou ders wordt met algemeene stemmen aangeno men en de voorzitters, leden en plaatsvervan gende leden overeenkomstig de voordracht met algemeene stemmen benoemd. 12. Voorstel Burgemeester en Wethouders benoeming van een hoofdstembureau tevens centraal stembureau voor de ver- kiezing van leden van den gemeenteraad. Te benoemen zijn: Vier leden en drie plaatsvervangende leden. De Burgemeester is van dat bureau ambts- halve Voorzitter. 9 Hoofd tevens centraal stembureau voor deal gemeenteraad J. Stolk Lzn.; P. C. de Moor; A. Simons en A. Hoiste, leden; plaatsvervangende leden: A. de Feijter, S. van Hoeve en J. C. Eijke. De leden en plaatsvervangende leden wor den overeenkomstig de aan beveling met alge meene stemmen benoemd. 13. Voorstel Burgemeester en Wethouders vaststelling verordening op de heffing van haven-, kaai- en plaatsgelden. Naar aanleiding eener door Gedeputeerde Staten dezer provincie gemaakte opmerking omtrent het door den raad dezer gemeente ge- nomen besluit van 10 December 1926 tot wijzi ging der verordening op de heffing van haven-, kaai- en plaatsgelden, stellen Burgemeester en Wethouders voor vast te stellen de navolgende verordeningen: Heffingsbesluit: Artikel 1. Te rekenen met ingang van den datum, waarop Koninklijke goedkeuring op dit be sluit ter kennis van Burgemeester en Wethou ders van Zaamslag zal zijn gebrac'ht, zullen voor het gebruik der haven en kaai aan den Kleine Huissenspolder, ten behoeve der ge meente^ de navolgende haven- en kaaigeiden worden geheven: a. Voor iedere stoomboot, voor ieder schip of ander vaartuig, dat: b. Voor het lossen en laden van na te mel- den waren en goederen: Voor vaartuigen van 50 ton en minder Voor vaartuigen van meer dan 50 tot en met 100 ton Voorvaartuigen van meer dan 100 ton Ter lossing of lading de haven aandoet. De haven aandoet zonder daarin te lossen of te laden. Telken reize. Vooreen geheel jaar van 1 Jan. tot 31 Dec. Per binnenlandache ton. Centen. Centen. Centen. 4 40 1 6 60 I1/! 8 60 2 HEN A MING DER WAREN Urn C/2 RAG HET EN GOEDEREN. z a Landbouwvoortbrengselen Per Ct en gereedschappen: Granen en zaden, aard- er. boomvruchten 100 KG. 1 Meekrappen, mullen en racine vat 20 Racine baal 2 Suikerbiet 1000 K.G. 15 Groene meekrap, vlas, hooi, stroo, stalrnest, riet, biezen, id. 15 wissen enz id. 15 Gezwingeld vlas 100 K.G. 10 Plantsoen bos 6 Gereedschappen Uorschmachines stnk 50 Zaaimaehines, ploegen, eggen en sleden id. 20 Andere machinale id. 10 Gewone id. 2 Brandstoffen. Steenkolen 1000 K.G. 15 Turf mud of H L. 2 HoutTakkebossen 100 stuks 10 Ander brand hout kar 10 Idem wagen 20 Vee. stuk 60 Ezels en muilezels ,t id. 40 Runderen Roeien, ossen en stieren id. 40 Vaarzen en pinken id. 30 Kalveren id. 10 Schapen, lammeren, geiteu en Varkens -id. 10 Bouwstoffen. Grind, macadam, wanneer die bestemd is voor wegen binnen deze gemeente kubieke M. 10 Grind, macadam wanneer die bestemd is voor wegen in andere gemeenten id. 24 Kalk en tras mud of H.L. 2 Naamsche kalk ton 4 Cement id. 10 Zand kubieke Al. 5 Leien, panneu en plavuizen 100 stuks 2 Steen Metselsteen en straat klinkers 1000 10 Vilvoordsche, Lessine- sche, Doorniksehe, Zuilenbasalt, puin scheepston 10 Straatkeien 100 stuks 10 Teer en pek ton 4 I.lzer en ijzerwerk 1C0 K.G. 2 Touwwerk id. 4 Hardsteenen dorpels en dek- stukken stuk 10 Hardsteenen bakken id. 4 Molensteeuen id. 40 Timmerhout kar 30 Idem wagen 60 BoomstammenVan 80 en meer centimeters omtrek op een M. boren het onder- eind stuk 40 Van minder omvang id. 20 Vensterglas kist 10 Palen rijshout en andere niet genoemde dijksmaterialen kar 10 Idem wagen 20 Koopmans- en Winkelgoederen. Kruidenierswaren en winkel goederen Alle bij het gewicht verkocht wordende war en en goederen, niet afzonderlijk genoemd 100 K.G. 12 Sterke en andere cranken 50 liter 10 Overige vloeistoffen id. 2 Haring droge mandje 2 Haring pekel vaatje 2 Zoute visch ton 10 Andere droge visch 100 K.G. 10 wis of rist 2 100 stuks 4 Boenders id. 2 Andere niet genoemde waren. Locomobielen stuk 200 Paardentuig stel 10 Rij- en voertuigen stuk 100 Krui- en schuierwagens d. 2 Schoenmakerswerk mand of pak 2 Leder en huiden rol of pak 6 Schors baal 2 Guano, kunstmeststoffen 100 K G. 1 Hasten, kisten, ledikanten en andere grootemeubelstukken stuk 10 Stoelen en andere kleine meu- belstukken id. 4 id. 2 Kermiskramen, carousels, ten- kar 30 ten enz. wagen 60 Lompen, oudijzer en beenderen 100 K.G. 2 Pot en draineerbtiizen 100 stuks 2 Pulp 1000 K.G. 8 I.edig vaatwerk, manden, balen kar 10 enz wagen 20 b. d. Onderdeelen van een maatstaf-hoeveelheid worden voor de toepassing van dit tarief als geheelen beschouwd. Art. 2. Van de goederen onder art. 1 lett. b niet op- genoemd, zal een kaaigeld worden geheven, gelijkstaande aan het hierbovenvermeld recht van goederen, waarmede zij in hunne soort de meeste overeenkomst hebben. Art. 3. Geen haven- en kaaigeld is verscfauldigd a. wegens alle voorwerpen, die door of van wege het gemeentebestuur van Zaamslag worden aangebracht; wegens grind, straatklinkers, keien en andere materialen ten behoeve van de we gen, in onderhoud geheel of gedeeltelijk bij de gemeente Zaamslag; wegens dijksmaterialen ten behoeve der waterkeering van de calamiteuze polders Margaretha, Kleine Huissens en Eendragt; wegens stoombooten, schepeti of andere vaartuigen telken reize wanneer daar- mede uitsluitend de in dit artikel bedoelde voorwerpen worden in- of uitgeladen; e. wegens hospitaalschepen. Art. 4. Indien sohepen vallende onder de bepaling van art. 3 tevens van dezelfde lading goederen nitloissen waarvoor het havengeld wel ver- sahuldigd is, moeten zij dit betalen; tot het voile bedrag wanneer de goederen bestemd voor anderen, meer dan de helft be dragen van de voile lading; tot de helft wanneer de goederen uitmaken minder dan de helft en meer dan een viende der valle lading; tot een vierde wanneer die goederen uit maken minder dan een vierde der voile lading. Art. 5. Wordt een plaats door dezelfde corporatie of door demzelfden persoon tot het opstapelen of plaatsen van waren en goederen langer dan veertien dagen gebezigd, dan Is vanaf den eersten dag der ingebruikneoming daaTvoor ver- schuldigd een plaatsgald ten bedrage van vijf centen per centiare en per veertien dagen. Gedeelten eener centiare en van een termijn van veertien dagen worden voor een geheel gerekend. De heffing van dit plaatsgeld gaat in met hetzelfde tijdstip als waarop de heffing der Kerb oven vermelde haven- en kaaigeiden or gan t. Art. 6. Het haven-, kaai- en plaatsgeld is verschMl- digd: a. van stoombooten, schepen of andere vaar tuigen door de gezagvoerders of schippars dier booten, schepen of vaartuigen; b. voor waren en goederen door de eigenaar* daarvaru Art. 7. Voor de toepassing der heffing in art. la bedoeld wordt elke ton inhoud der vaartuigem geaclit geiijk te staan met 1000 kilogram 1 aadi vermogen. VERORDENING op de invordering der haven- kaai- en plaatsgelden voor het gebruik der haven en kaai aan den Kleme-Huissenspoider in de gemeente Zaamslag. Art. 1. De raad behoudt zich het recht voor de op- hrengst van het haven-, kaai- en plaatsgeld te verpachten. iieert dit piaats, dan worden de haven-, kaai- en plaatsgelden aan den pachter betaald. Art. 2. Tot grondsiag der berekening wordt ge- nomen: a. van het .havengeld: de meetbrief of eemg ander bewijs, waaruit de grootte van het \aartuig voldoende blijkt. De schippers of gezagvoerders van vaartuigen zijn verplicht op aanvraag van den liavenmeester of den pachter der haven-, kaai- en plaatsgelden dadelijk de meetbrief of het bewijs in dit artikel be doeld te vertoonen. Bij gebreke van deze stuikken, wordt de grootte van bet vaar tuig bepaald door den havenmeester oi den pachter, behoudens beroep van de«i schipper of gezagvoerder bij Burgemeestei en Wethouders. b. van het kaaigeld: de aangifte van den eigenaar, of, zoo de waren en goederen per vaartuig zijn aangebracht, de aangifte van den schipper of gezagvoerder van dat vaartuig, een en ander behoudens de be- voegdheid van den met den ontvang dei gelden belasten ambtenaar of van de* pachter der gelden, om die aangiften te verifieeren. c. van het plaatsgeld: de opgaaf van den havenmeester. Art. 3. Indien een schipper of gezagvoerder in den loop van het jaar, eens of meermalen haven geld bij de reis betaald heeft en daama over het geheele jaar in eens wenscht te^voldoen, kan hij geene verrekening of teruggaaf vorde- ren van het vroeger door hem betaalde. Art. 4. Zonder toestemming van den havemmeestei mag geen vaartuig en mogen geene waren of goederen de haven of kaai verlaten dan nadat de verschuldigde haven-, kaai- en plaatsgelden betaald zijn. Art. 5. De betaling der haven-, kaai- en plaatsgelden gesohiedt in handen en op kwitantie van den daarmede vanwege het gemeentebestuur belas ten persoon, die voor de te heffen rechten ver- antwoordelijk gesteld blijft, of van den pach ter dier gelden. Voorzoover de inning der haven-, kaai- e» plaatsgelden geschiedt vanwege de gemeente, moet het bewijs van betaling, aan de betrokken gemeente-ambteniaren, op hunne eerste vorde- ring worden vertoond. Art. 6. De artikelen 258 tot en met 262 der gem een,- teiwet zyn op de invorderir g der haven-, kaai- en plaatsgelden toepasselijl;. De VOORZITTER deelt mede, dat over het hoofd gezden was, dat tie heffing maar was goedigekeurd tot het einti van 1926. Eea nieuwe vaststelling der geheele verordening was dus noodig. Zij wordt ongewijzigd voorge- steld. De verordening wordt met algemeene stem- men vastgesteld. 14. Voorstel Burgemeester en Wethouders verkoop oude vuilnisbakken op het ge- hucht Othene. Waar nu sedert eenige jaren het vuilnis op het gehucht Othene evenals op het dorp weke- lijks wordt opgehaald, doen de voor geruimen tijd geplaatste bakken op Othene geen dienst meer. Burgemeester en Wethouders stellen voor deze te verkoopen aan den meest biedende. A. de Putter Lzn. te Othene wenscht daar voor te geven f 8 voor welk bedrag Burge meester en Wethouders voorstellen de bakken aan hem te verkoopen. De VOORZITTER geeft nader te kennen, dat deze verkooping by inschrijving heeft plaats gehad. De heer VAN PETEGEM kan zich met dit voorstel best vereenigen; hij herinnert, dat de heer Geelhoedt te Ter Neuzen, destijds lid va» den gemeenteraad alhier, met dit voorstel in het gelyk wordt gesteld, die is tegen die plaat- sing opgekomen, omdat ihy voorzag, dat men er veel verdriet van zou hebben. Hy blijkt goed te hebben gezien. Spreker acht die opruiming een stap in de goede richting. De heer KOOPMAN wijst er op, dat er niet veel van komt, en dat die bakken een macht van geld gekost hebben. Hy sehrijft het ver- dwijnen en in. sleebten toestand van die bakken toe aan de omstamdigheid, dat ze worden ge plaatst en later er nietmand meer naar om- kijkt. Die zouden echter ook behooren te wor den onderhouden. Op 't Veer is het ook zoo. Hij heeft wel eens bamerkt, dat de gemeente architect bij den bak bleef staan en in zijn boekje blijkbaar een aaaiteekening maakte. Spreker dacht dan: nu zal de vuilnis'bak toeh ook wel eens een kwastje krijgen. Maar ho maar, 't is tot nu toe nog niets. Het zou toeh noodi'ig- zijn, dat het houtwerk weer eens ge- teerd werd. De VOORZITTER deelt mede, dat Burge meester en wethouders daarop al meermalen hebben gewezen en hebben gezegd dat het op dte begrooting moest komen, maar het blijkt dan wel, dat er nog niets van gekomen is. Hy zegt toe, dat er nogmaals de aandacht van den architect op zal gevestigd worden, en zal ge- probeerd worden het gedaan te krijgen. De heer KOOPMAN wil nog constateeren, dat de vuilnisbakken op 't Veer goed voldoen. Ofschoon dat nu niet aan de aide is, zou hy tooh graag vemomen, hoe het zit met het leeg- halen van die bakken. Het wisselt nogal eens van aainnemer en dan word.t er door de nieuwe aannemer geklaagd, dat die oude er zooveel in heeft laten zitten. Die doet dat dan op z'n loeurt ook weer, zeggende dat hij den bak ook bijna vol gevonden heeft. De VOORZITTER deelt mede, dat Burge meester en Wethouders op 15 December den aannemer kennis geven, dat de bak voor het laatst moet leeggehaald worden; hij gelooft dat er dan toeh niet zooveel in kan staan en dat blijft ook voor iedere aannemer met den datum geiijk. Er zal echter aan de opmerking aandacht worden geschonken. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloteh. (Wordt vervol.gd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 7