BURGERLIJKEN STAND. 1 der Bouwverardiening. Het panel is echter slegen aan 2 breede straten, terwijl daarach- :v nog 24 M2. open erf aanweziig blijft, waar- 'n hij voorstelt hem van den eisch van art. der Bouwverordening ontheffing te willen irleenen. Met algemeene stemmen wordt dit ad res ge- eld in handen van burgemeester en weth ou rs om bericht en raad. p. Een atdres van M. Hartog, ihotelhoudei onende te Ter Neuzen, die daarin namens de fgerechtigden in den boedel van wijlen zijn oeder de weduwe H. Hartog geb. Elisabeth oeaman, verzoekt hen in de gelegenheid te ellen tot afkoop van het erfpaehtsrecht op den ronid en erf van het hotel aan de Nieuwstraat, jnde sectie L, groot 228 M2., waamn de inon bedraagt 18 cent per M2., en wel vooi en prijs en op de voorwaarden door den raad stellen. Het verzoek gesahiedt om de mo- elijkheid te openen op het perceel eventuee' en hypotheek te kunnen vestmgen. Met algemeene stemmen, om bericht en raad •j esteld in handen van bungemeester en wet- 1 ouldlers. i q. Eien adres van A. Dhert, winkelier te ||ier Neuzen, die daarin te kennen geeft, dat hij ensoht te koopen eein strook grond, groot 22 M2., grenzende aan het perceel van den eer Joz. de Feijter, in de Kerkhoflaan, indien it op redelijke voorwaarden kan geschieden, angezien dit perceeltje voor hem geschikt ou zijn. Hij verzoekt mitsd.ien hem te willen erichten op welke voorwaarden de raad dit il verkoopen. Met algemeene stemmen om bericht en raad esteld in handen van burgemeester en wet- ouders. r. Het raadsbesluit van 21 December 1926, it wijzig.ing der imkomsten en uitgaven voor et dienstjaar 1926, voorzien van het bewijs er goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. s. Een schrijven van de Emigratie Centrale lolland, Luidend'e als volgt: Zooals U wellicht bekend, kan ingevolge be- luit van den Minister van Arbeid, Handel en Jyverheid aan ingezetenen van een aantal lederlandsche gemeenten, welke in het voor- aar naar Canada willen emigreeren, doch niet n staat zijn den overtocht te bekostigen, geld an Rijkswege a 5 's jaars, geleend worden, oor bemiddeling der Emigratie Centrale Hol- and. Voorwaarde hiertoe is dan in het alge- leeai: dat de emigrant door de Nederlandsche Ver- eniging ,Landlverh.uizi ng"alhier, voor te- .■erkstellmg in den landbouw in Canada na on- erzoek wordt gesdhikt bevonden; dat iedere emigrant zelf voor de roiskosten etaalt zooveel hij kan en wel minstens 100, f zoo dit onmogelijik is, in ieder geval 50; dat de gemeente, waarvan de emigrant in- ;ezetene is, ook een 1/3 deel van het ontbre- ende bedrag ter leen verstrekt. In totaal is benoodigd circa /450 per vol- .•assen per soon, Gezinnen zullen slechts bij itzondering voor emigratie in aanmerking ko- len, terwijl dan liet gczinshoofd 1/3 der reis- oster. moet betalen. Er hebben enkele personen uit Uwe gemeen- s tot ons gewend met verzoek om financieele ulp bij de uitvoering hunner emigratieplan- en, terwijl wij van den directeur der Districts- rbeidsbeurs ten Uwent vernamen, dat nog leerdere personen zich zullen aanmelden. Indien Uwe gemeente er prijs op stelt tor ovengenoemde regeling van den Minister van rrbeid, Handel en Nijverheid, in het algemeen b worden toegelaten en/of volgens deze rege- ng mede te werken tot de emigratie van unvermogende arbeiders, gelieve U Uw ver- ingen den Minister kenbaar te maken, opdat eze ons machtige, de bestaamde regeling tot igezetenen Uwer gemeente uit te breiden. HI Zoodra wii alle formulieren hebben ontvan- jen, zullen v,.j u 1. a.van een opgave doen, op- at U dan nader kunt beoondeelen, welke per- onen door U eventueel zullen worden gehol- en. Nog wordt overgelegd het volgende schrijven an dsen directeur der Disbrictsanbeidsbeurs te 'er Neuzen: H Behalve een beduidend aantal uit eenige ode re plaatsen in mijm district hebben zich ok eenige arbeiders uit de gemeente Ter Neu- an aangemeld om te emigreeren. Het spreekt vanzelf, dat alleen zij in aan- uerking komen welke volkomen op de hoogte ij.n, dus zij welke in hoofdzaak in gemeld be- rijf zijn werkzaam geweest en geregeld mjplooy vonden. Ik Zeg vonden, want zooals Uw college vol- oer.de bekend is, is ook in het landbouwbedrijl ,1than s voor den lamdarbeider, de malaise vol- x>men. Dit heeft eenige arbeiders aanleidlng gege- 'en hun geluk elders te beproeven. j Vanzelfsprekend is het, dat de arbeiders met iver voldoende middeilen besehdkken om zelf (e kosten van overtocht, benevens landings- ',el<l te dragen. Ingevolge de bij Uw bestuur ingekomen ninisterieele circulaire, is het Rijk bereid >ve itueele emiigranten te Ihelpen, rnits ook le gemeente tot siteun aan de betrokken enu- ;raiiten bereid gevonden wordt. (Nader in ge- inelde circulaire omschreven). I Zooals geizeigd eiecht de Staat, dat de arbei- ters voldoende amderlegd zijn in het landbouw- »edrijf. Mede wordt de voorkeur gegeven aan mgehuwde arbe'ders welke, gahuwd zijnde ge- 'idgen zijn, voorloopig althans, alleen, dus zon- 1e,r gezin te emigreeren. In toegevoegdle bijlage is omschreven welke krbeiders zich voor vertrek tot nogtoe hebben ■mgemeld. I Aan deze arbeiders is door mijvoor zoover Khans, dat zij naar het mij voorkomt vooi ilaatsing in aanmerking kunnen komen, eer. lederiktijid van 14 dagen gegeven; om na dien ermijn hun definitief besluit te bepalen, en dan ■p. aanvraagformulieren te teekenen. Ter toelichting moet dienen, dat het Rijk uiler g-een voorwendsel bereid is steun te ver- eenen, wanneer de arbeiders zelf niets kun- ien bijdiragen. Dit bedrag is op het allerminst 50 (vijftig gulden). Vol vertrouwen reken ik op de financieele nedewerking van het gemeentebestuur; waar och leeds lang stemmen in Uw college opgin- ;en, dat de mensdren naar elders moeten. Ik verzoek Uw college wel in dezen tijdig ,e.n besluit te wililen nemen, en wel om het vele idimmi strati eve werk; keurinig, passage, enz. tan emigratie over zee verbonden. In dit ver- iaind ware het mede dienstig, dat een zooda- tige beslissing werd genomen, dat bij nadere .anvraag voor plaatsing, ddrect door mij met te Emigratie Centrale „Holland" kon worden nderhandeld. De VOORZITTER deelt vcorts mede, dat ich op dit oogenblik 7 ernstige cand'daten oor emigr-eercn hebben aangemeld en dat bur- emeester en wethouders voorstellen die men- chen te helpen. Zooals uit de stukken blijkt, ■roeten ze zelf over minstens f 50 kunnen be- chikken, terwijl er dan nog) 400 noodig is, un als voorschot te verstrekken. Indien de emeente daarvan een derde verstrekt 3.5 - wordt vanwege het rijk de overigen twee erden voorgesdhoten. Burgemeester en wet houders zouden dat van gemeentewege willen doen, onder voorwaarde, dat de Emigratie Cen trale er vooir zorgt, dat dit voorschot w.eer wordt terugfoetaald. De heer VAN CADSAND vraagt of die per sonen gahuwd of ongehuwd zijn, De VOORZITTER deelt mede, dat er slechts een gehuiwde bij is, dodh diens vrouw zal tij- dens hij alleen vooruitgaat, niet armlastiig worden. De heer VAN CADSAND: Dit laatste was het doel van mijn vraag. De heer HAMELINK geeft te kennen, dat het toch niet aangaat den raad daarover thans een beslissing te laten nemen. Dit wordt aan de agenda toegevoegd, zander dat daarover iets bekend was. Hij meent, dat men toch in de gelegenheid moet zijn zich over zulke ingrij- pende voorstellen te kunnen beraden. Het gaat toch niet am daarover nu zoo maar Lneens een oordeel uit te spreken. De VOORZITTER geeft te kennen, dat deze zaak niet bij de stukken kon worden gevoegd, aangezien deze pas in het laatst der vorige week zijn ingekomen en Maandag door burge meester en wethouders moesten behandeld worden. Hij acht de kwestie echter niet van zoo'n ingrijpenden aard, aangezien het maar het verleenen van een voorschot betreft en er alle kans is dat van het voorschot 90 of misschien wel alles, tereeht komt, zoodat er clan heelemaal geen verlies is. Bovendien zijn de leden van den raad toch geen vreemdelinig in Jeruzalem en hebben zij, rekening houdende met de tijdsomstandigheden en hetgeen in dit opzioht wordt gedaan, toch ook wel kunnen voorzien, dat een dergelijke vraag zou komen en zijn zij alzoo in de gelegenheid geweest het d'aaromtrent in te nemen standpunt te over- wegen. De heer D. SOHEELE wijst er op, dat zich deze kwestie in versohillende gemeenten heeft voorgedaan en de jonge menschen, die het noodzakelij'k achten naar elders te trekken om een stuk brood te gaan zoaken, daarin worden geholpen. Hij acht het geen bezwaar, dat daar- voor van wege de gemeente een klein offer ge bracht wordt. Men zou dit als een proef kun nen beschouwen. Als daar nog eens een verga- dering overheen moet gaan, zal het voor de gegadigden te laat worden om dit jaar nog te vertrekken. De VOORZITTER stemt daarmede in. Hij wijst er op, dat men het volgend jaar de af- rekening krijg't. Er wordt naar de sollicitanten eesn nauwkeurig onderzoek ingeate-ld en eerst nadat blijkt van ernstige vooraemens en dat zij zelf ook over eenig geld beschikken, gunstig geadviseerd. Laat men dus vertrouwen stellen in dat onderzoek. Amd'ere gemeenten. hebben dit reeds met goed gevolg gedaan, waarom zou dit ook hier niet kunnen geschieden? De heer VAN RIET is het er mee eens, dat dit punt wel wat onverwacht in de vergadering wordt gebrach-t. Men is hier misschien wat op- timistisch, omtrent het zenden van menschen naar Canada, doch hij wijst op hetgeen daar- omtrent in Utrecht voorvalt, waar blijkens het raadsverslag ook van gemeentewege geld moet gegeven worden om de menschen terug te laten komen, omdat ze het er niet gewoon konden worden. Hij wijst er op, dat van de gegadigden een zijn vrouw zou achterlaten. Indien die 1 personen, waarvoor dit wordt voorgesteld, zelf niet voldoende bemiddeld zijn am naar elders te vertrekken om hun fortuin te gaan zoeken, dan meent hij, dat de raad het er maar op moet wagen hen te steunen. Het komt wel onver wacht in de vergadering, maar dit mag dan toch geen aanleiding zijn om voor die menschen de kans voorhij te laten gaan. De eerste stap is dan gedaan en komen er later weer 10, dan kan verder gezien worden. De VOORZITTER wijst er op, dat het in Utrecht een aouder geval was. Dat waren per sonen die door een Landverhuizersmaatsohap pij, de Canadian Pacific waren uitgezonden, 12 mannen, waarvan er 5 wenschen te worden terugigestuurd. Als hij het goed voor heeft, waren dit menschen met groote gezinnen, die ook in minder goede omstanddgheden tereeht gekomen waren. Dat stond dus buiten de Emigratie Centrale Holland. Men moet niet uit het oo,g verliezen, dat hier onder de gegadigden een selectie, een schifting plaats lieeft. Dat geschiedt door d«n Directeur van de Arbedds beurs. De menschen moeten ook over f 50 kunnen beschikken. Er zijn tweeerlei manieren om in Canada te komen. Met tusschenkomst van de Emigratie Centrale of wel met tus schenkomst van particuliere maatschappijen, zooals de Canadian Pacific. Die stuurt de men schen waar ze ze zelf been wil hebben, die wil het geld dat ze er in steekt ook uitkloppen. Deze menschen worden echter door de Emi gratie Centrale gestuurd naar bebouwde stre- ken, waar in de aangrenzende centra reeds Hollanders zitten. Spreker herirmert nog, dat er voor een paar jaren ook eens 11 personen naar Canada zijn geholpen. Die hebben daar een tijd gewerkt en to en zijn 10 hunner 'met overgespaard geld op eigen gelegenheid teruggekomen. De elfde, die hier een gezin had achtergelaten, kon, dat niet, later heeft men zich naar het schijnt over hem ontfermd en is hij ook terug kunnen komen. De heer COLSEN kan zich wel vereenigen met een voorstel om deze zaak nu niet af te handelen,. Hij zou toch ook de mamen van die menschen wel eens willen kennen. Veronder- steld dat er nu iemand bij is die vast werk h©6ft De heer D. SCHEELE: Wat gaf dat nog? De VOORZITTER: Het zijn alle ingeschre- ven werkloozen. De heer D. SCHEELE meent, dat ei geen noodzaak is, deze zaak aan te houden. De fei- ten worden open en bloot vcor'gelegd. Ver- cnderstel, dat er eens iemand was die vast werk had. Dan was dat immers toch nog niets, want dan maakte deze hier plaats voor een ander. Als de besiissdng wordt uitgesteld ver- loopt de tijd. De heer HAMELINK is het niet met den heer D. Scheele eens. Burgemeester en wet- houders hadden den raad tijidig moeten ver- wittigen, dat dit punt aan de orde kwam. Er j wordt nu wel gezegd, dat dit .niet kon, omdal hetzoo laat is binnengekomen, maar evengoed als burgemeester en wethouders den raads- leden nog een stuk hebben nagezonden omtrent een ander punt der agenda, hadden ze ook d:t op dezdfde wijze ter fcennis van de leden kun- I nen brengen. De voorzitter heeft ook gezegd. dat de raad zich hierop wel heeft kunnen voor- bereiden, omdat die zaak in de beyolkmg leef- I de. Dat is spreker evenwel nog niet met hem j eens. Er leven soms in de bevolking meerdere vraagstukken, maar de raadsleden kunnen er zich toch niet op voorbereiden, dat die in een of andere vergadering als een verrassmg wor- derf aanlhanigig gemaakt Nu de andere vraag, of er van gemeentewege bij die emigratie belang is, ten opzichte van verlichtdng der werkloosheid. Spreker is het ook daaromtrent nog niet eens. Het spijt hem, dat de raadsleden niet alle tegenwoord'g ge weest zijn bij de lezinig die hier over Canada is gehouden. Zij zouden dan daar hebben. kun nen vememen, dat hij emigratie naar Canada alleen kunnen slagen personen die kunnen be schikken over een flinke energie en wi'sk-acht en die kennds hebben van het landbouwbedriif. Indien men gewoon is hier in een fabriek te wenken, schept dat moeilijkiheden, aangezien men daarin hoofdzaak werkkrachten voor den, '..ndbouw noodig heeft. Het inoet voor den raad niet de vraag zijn of men enkele personen wil helpen om zich el ders een betere toekomst te openen, maar of het algemeen belang door het uitzenden van de enkele personen gebaat is, of dat voor de ge- meenschap alhier van voldoende waarde is, om zich op dat nieuwe pad te begeven. Want nu wordt wel voorgesteld om een voorschot be- schikbaar te stellen voor 10 personen, maar spreker ontzegt den raad het recht om, als deze weg zijn en er komen over 3 of 4 Wken weer 10 andere liefhebbers, dezen het voorschot te weigeren. In geen ankel opzicbt blijkt, flet deze maat- regel aanleiding kan zijn voor werkverruiming in een enkele gemeente. Hij zou, alvorens hier- over een beslissing te nemen wel eens de re- sultaten willen vememen, die daarmede in an- d'ere gemeenten reeds behaald zijn. Voor men schen die energie en werkkraoht hebben is er hier oak gelegenheid vooruit te komen. De zaak moet van alle kanten kunnen belicht worden. Boewel spreker er in baginsel niet tegen is, de menschen te helpen, zal hij toch, om de wijze waarop dit punt aanhangig wordt gemaakt, daaraan heden zijn stem niet kunnen geven. De heer VAN CADSAND merkt op, dat de heer Hamelink spreekt uit theorie, maar nu za, spreker de practijk laten ihooren. Hij verklaart, dat, indien jonge menschen naar Canada wen schen te verhuizen, dhar voor hen een goed stuk brood te verdienen is. Er zijn er twee uit zijn buurt naar toe geigaan en na 4 of 5 maan- dem heeft de eene zijn vrouw ook reeds ge- haald. De andere persoon behoorde hier ook niet tot de beste werkkrachten, maar zijn moe- der verklaarde aan spreker, dat het er hem veel beter gaat dan hier en hij er niet aan demkt terug te keeren. Zij die werkelijk van goeden wil zijn, slagen daar wel. De heer GEELHOEDT vraagt, of burge meester en wethouders overtuigd zijn, dat die 7 menschen gaan am te werken en om er te blijven, dat er hen niet om te doen is daar te gaan kijken en over een paar jaar weer terug te komen, of het menschen zijn, bepaald van goeden wil. Het is toch juist, dat zij die gaan, menschen moeten zijn die kennis hebben van landwerk. De heer VAN CADSAND: Dat is niet bepaald noodig; de 2 die ik op 't oog had kwamen van een suikerfabriek. De heer HAMELINK: Maar waren van oor- sprong veldarbeiders. De VOORZITTER noemt het juist, dat men bij voorkeur menschen wensoht, die in den landbouw werkzaam zijn. Deze 7 hebben bij burgemeester en wethouders vertrouwen go- wekt, dat het werkelijk voile ernst is, er heen te gaan. Er waren aanvankelijik 30 g-egauig- den. Er is voor de aanmelding speciaal zitting gehouden door de Emigratie Centrale met den directeur van de Arbeidsibeurs. Den menschen is ook gewezen op de gevaren en bezwaren. Er zijn er toen ten slotte 7 overgebleven. Men mag toch ook vertrouwen, dat de Emigratie Centrale in dit opzicht wel eenige ervaring lieeft. Die neemt twee derden van het voor schot voor hare rekening en men mag toch wel aannemen, dat zij ook niet over ijs van een nacht gaat. Deze menschen worden door haai niet overal heen, maar naar bepaalde plaatsen toegezoinden. Door den heer Hamelink is gevraagd, of het uitzenden dier menschen van waarde is voor een beteekenemde oplossinig Van bet werkloo- zenvraagstuk. Het zal dit niet zijn, indien al leen van hier 10 personen weggaan, maar het wordt wel van beteekenns, als er uit gebeel Zeeuwsch-Vlaanderen een 300, 200 of zelfs in dien er maar 100 gaan. Elke jonge man die vertrekt maakt een open plaats. De heer HAMELINK: Ja, voor een Bsl- gischen arbeider! De VOORZITTER: Neen, neen, neen! De heer HAMELINK: Och, mijnheer de voorzitter, u moet mij dat niet leeren kennen. Lk neem gestadig de voorbeelde.n waar. Er zit daarom aan deze zaak een consequentie vast. De VOORZITTER: We stellen voor een voorschot beschikbaar te stellen voor 10, om ei aanstonds nog enkele te kunnen helpen, die z'ch boven de 7 zouiden aanmelden. De heer HAMELINK wensoht nog een klei- ne opmerking te maken, naar aanleiding der woorden van den heer Van Cadsand, die ver klaarde de practijk te zullen laten spreken. Maar tegen diens practijk van 2 die er blijven, staat dan toch ook weer de zooeven gehoorde practijk van den voonzitter omtrent de 10 die op eigen gelegenheid terugkwamen en de elfde die men als postpakket heeft teruggestuurd. Er is echter toegegeven, dat in Canada kun nen slagen menschen met energie en ervaring van den landbouw. Kennen de raadsleden nu evenwel de menschen, die voor het ontvangen van een voorschot worden voorgedragen Wat nu de vraag betreft, of er geen personen in vasten dienst onder zijn, kan worden opge- merkt, dat dit als zoodanig geen bezwaar zou zijn om hem te laten emigreeren, maar iets an- ders is 'net dan, of hij niet in zoodanige positie verkeert, -dat hij dat geld zelf bij elkaar kan brengen. Indiien de raad er toe overgaat dit crediet te voteeren, zal men dat, als er nieuwe candi- tlaten komen, dat ook aan hen niet kunnen wei geren. Het gaat bij spreker niet over die f 1300, waarvan ide mogelijkheid bestaat, dat ze alle terug komen, maar hij wensoht in de allereerste plaats de vraag beantwoord te zien, of het hoofddoel dat hieraan ten grondslag ligt van beteekenis is voor de gemeenschap zelf. Dan komt pas in de tweede plaats de vraag, of het voor de betrokken personen het schep- pen van een levenspositie kan, beteekenen, maar dat is niet het cardinale punt. De heer VAN CADSAND geeft te kennen, zooeven alleen te hebben willen doen uitkomen, dat menschen van goeden wil er kunnen sla gen. Hij zou het zeer omzinnig achten om men schen die vast werk hebben weg te helpen. Daar zou hij niet aan mee doen. De VOORZITTER betoogt, dat men bij een berflissing hier over het groote doel: venni ride- ring van overtollige werkkrachten, moet vooi oogen houden en het tijdstip am voor deze menschen een beslissing te nemen is zeer nabij. Als hun blijkt, dat de raad hierop wil ingaan, moeten ze toch nog verschillende maatregelen treffen. Tegenover die 11 zooeven bedoelden, kan spreker ook het voorbeeld stellen van een oud- plaatsgenoot, die er atiderhal f jaar geleden heen trok, daar 500 dollars op de bank kon ach terlaten en in den afg'eloopen herfst naar hier komen, met het voomemen er met het voorjaar weer heen te gaan. Men moet in deze niet alleen het hoofd, maar oak het hart laten spreken. Men moet vertrou wen, dat men met deze menschen niet bedrogen zal uitkomen. De menschen die er op deze wijze heen gaan, maken het over het algemeen vrij goed. Het voorstel om voor 10 personen een voor schot ad f 133 beschikbaar te stellen ond r ga- rantie van de Emigratie Centrale Holland, wordt aan genomen met 9 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de heeren D. Scheele, Van Cadsand, Geelhoedt, R. Scheele, Verlinde, Va- Dijke, Van Riet, De Jager en Van Aken; tegen stemmen de heeren Colsen, Hamelink en Van Driel. 3. Aankoop perceelen grond in de Axel- sche straat. Burgemeester en wethouders deelen aan den raad het voligende mede: We hebben de eer Uwen raad hierbij tar goedkeuring aan te bieden twee raadsbesluiten tot aankoop van eenige perceelen grond in de Axelschestraat, waarvan de onteigening is uit- gesproken bij raadsfoesluiit van 22 Juli 1925, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 12 Sep tember 1925, no. 83. Wat het raadsbesluit van de erven G. J. Bal- kenstoin en anderen betreft, dienaamgaande moet worden med'egedeeld, dat de reehtbank bij vonnis van den 29 December 1926 de waar de van dezen grond heeft bepaald op f 3 per M2.; dit bedrag moet dan ook aan de eigenaren worden betaald. Bovendien moet aan den eigenaar Zege s nog betaald worden een totaal bedrag van 1090, voor scihadevergoeding voor eene nieu we afscheiding', waardevermindering- van liet perceel en voor het plaatsen van een grondkee- rend muurtje. In totaal moet dus voor deze perceelen, sa- men groot 1217 M2. worden betaald: a. 1217 X 3 is 3651,— b. Aan den heer Lensen voor een boom 25, c. Aan den heer Zegers voor eene afscheiding, enz. 1090, d. Volgens de beslissing van de reehtbank de kosten van de 3 sdliatters De Bruijne, Feij en Huinemian 937,50 e. f 50 per perceel voor proces- kosten in totaal 11 f 50 is 550, f. Voorschotten en honorarium van onzen advocaat, welk be drag geraamd moet worden op 5562-50 In totaal 11816, Waar nu de reehtbank de waarde heeft be paald op 3 per Meter, komt het ons ook billij.k voor nu ook aan de perceelen der andere eige- naars eene gelijke waarde toe te kennen, alzoo ook van 3 per Meter. Bovendien hebben nu ook die eigenaars den wensch te kennen gege ven, dat ook hun ,f8 zal worden uitbetaald. Deze grond, ter oppervlakte van 598 M2., zal dan kosten 598 X 3 1794. De totale kos ten zullen dus bedragen f 11.816 -j- 1794 f 13.610. Wij stellen U nu voor bijgaanide raadsbeslui ten goed te keuren en ons te machtigen de be- talingen te doen, die uit deze procedures voort- vloeien. Het ligt in 'onze bedoeling om deze kosten te betalen uit eene geldleening, af te lossen in 30 a 35 jaren, om den druk zoo gering mo- gelijk te maken. Burgemeester en Wethouders van Ter Neu zen stellen voor de volgende besludten te ne men: 1°. De gemeenteraad van Ter Neuzen: gezien zijn besluit van 22 Juli 1925, goedge keurd bij Koninklijk besluit van 12 September 1925, no. 83, waa.rbij ingevolge artikel 77, vijfde lid der Onteigeningswet besloten is tot onteige ning in het belang der volkshuisvesting van de hieronder genoemde perceelen grond, op bijbe- hoorende teekening in roode kleur aangegeven en gelegen in de Axelschestraat; overwegende, dat getracht is deze perceelen bij mdnnelijke overeenkomst te verkrijgen; dat dit met een aantal eigenaren niet is gelukt; dat de sdiadeLoosstelling voor die perceelen daarom is vastgesteld door de aiTondissements- rechtbank te Middelburg; dat bij vonnis van 29 December 1926 de sCha- deloosstelling in de onteigenings-procedures is bepaald op drie gulden per M2., terwijl aan Cornells Zegers Jozs.zn. eene totale vergoeding moet worden betaald van 2914 gahoord een voorstel van burgemeester en wethouders; besluit: Aan te koopen van de navolgende personen de achter hunne namen vennelde perceelen g'rond vrij van alle lasten en rechten, welke daarop mochten rusten, op bijbehoorende tee kening in rootle kleur aangegeven en gelegen in de Axelsche straat: 1°. Van de erven Gerarduis Johannes Bal- kenste'n Jr., het perceel kadastraal bekend in, sectie D, no. 502, geheel, ter oppervlakte van 85 M2. (zijkant weg), voor een bedrag van 85 X f 3 255; 2°. Van Jan Willem Lensen, cargadoor te Ter Neuzen, het perceel kadastraal bekend in sectie D, no. 503, gelheel, ter oppervlakte van 125 M2. (zijkant weg) met daaropstaande bcorn, voor een bedrag van 125 X 375, plus j* 25 vojff vU.i boom is in totaal .1 400; 3°. Van Mania Sophia de Meijer, zonder beroep, wonende te Ter Neuizen, echtgenoote van Arie Lamfoertus de Jong, het perceel ka dastraal beikend in sectie D, n,o. 492, geiheel ter oppervlakte van 100 M2. (zijkant weg") voor een bedrag van 100 X 3 300 4°. Van Cornells Gerardus Meijer, onder- wijzer, wonende te Ter Neuzen, het perceel kadastraal bekend in sectie M, no. 4.30, geheel, ter oppervlakte van 35 M2. (zijkant weg), voor een bedrag van 35 X f 3 f 105; 5°. Van Pieter Willem Crince, assuradeur, wonende te Ter Neuzen, het perceel kadastraal bekend in sectie M, no. 432, geheel, ter opper vlakte van 34 M2. (zijkantweg), voor een be drag van 34 X 3 102; 6°. Van Margaretha Rosalia Maria de Vos, weduwe van Eranciscus Julianus Cyrillus Plas- schaert, zonder beroep, wonende te Ter Neuzen, het perceel kadastraal bekend in sectie M, no. 411, geheel, ter oppervlakte van 39 M2. (zij kant weg) voor een bedrag van 39 X f3 f 117; 7°. Van Pieter Buijze Fzn., zffiider beroep. wonende te Ter Neuzen, het perceel kadastraal bekend in sectie M, no. 419, geheel, ter opper vlakte van 58 M2. (zijkant weg) voor een be drag van 58 X /3 174; 8°. Van Johannes Jacobus Lansen, zondei beroep, wonende te Ter Neuzen, het. perceel kadastraal bekend in sectie M, no. 394, geheel, ter oppervlakte van 48 M2. (zbkant weg) voor een bedrag van 48 X 3 f 144; 9°. Van Isaac Pieter Casteleijn, t'mmer- mian, wonende te Ter Neuzen, het perceel ka- dprtraal bekend in sectie M. no. 395, geheel, ten oppervlakte van 48 M2. (zijkant weg) voor een bedrag van 48 X f 3 .f 144; 10°. Van Jacobus Jan Dregmans, kantoor- bediende, wonende te Ter Neuzen, het perceel kad&stnaal bekend in sectie M, no. 374, geheel, ter oppervlakte van 37 M2. (zijkant weg) voor een bedrag van 37 X 3 HI; 11°. Van Cornelis Zegers Jozs.zn., Land- bouwer, wonende te Ter Neuzen, het perceel kadastraal bekend in sectie M, no. 390, geheel, ter oppervlakte van 608 M2. (zijkant weg), voor een. bedrag van 608 X f 3 f 1824 plus f 350 voor eene nieuwe afscheiding tusschen de perceelen M, no. 390 en M, no. 383. plus f t/0 voor een grondkeerenden muur met heh^urliik hekwerk tussdhen de perceelen M, no. 390 en M, no. 165, plus 300 voor schade geleden door het verdwijnen van, vijf boomen met het daar aan noodwendig gevolg van meer onderhoud aan de wonirug van gedaagde en gemis aan be hoorlijken turn, is totaal 2914zulks orid'et voorwaarde, dat de kosten van overdracht vbor rekening der gemeenite komen. 2°. De gemeenteraad van Ter Neuzen; Gezien zijn besluit van den 22 Juli 1925, goed gekeurd bij Koninklijk besluit van 12 Septem ber 1925, no. 83, waarbij ingevolge artikel 77, vijfde lid der Onteigeningswet besloten is tot onteigening in het belang der volkshuisvesting van de hieronder genoemde perceelen grohd, op bijbehoorende teekening in roode kleur aange geven en gelegen in de Axelschestraat; overwegende, dat de schad'eloosstelling van die perceelen in de Axelschestraat, die niet bij minnelij'ke overeenkomst verkregen konden worden, door de arrondissements-rechtbank is vastgesteld op 3 per M2.; dat het in verband hiermede hillijk is ook aan de andere eigenaars f 3 te betalen; gehoord een voorstel van burgemeester en wethouders; besluit: Aan te koopen van de navolgende personen, die achter hunne namen vermelde perceelen grand, vrij van alle lasten en rechten, welke daarop mochten rusten, op bijbehoorende tee kening in roode kleur aangegeven en gelegen in de Axelschestraat: 1°. Van de erven Sara Scheele, weduwe P. Dekker, Anth.zn. het perceel kadastraal bekend in sectie D no. 501, gelheel, ter oppervlakte van 30 M2. (zijkant weg) voor een bedrag van 30 X/3 ==/90, en het perceel kadastraal be kend in sectie M, no. 350, geheel, ter opper- vlakt evan 15 M2. (pad) voor een bedrag van 15 X 3 f 45, totaal dus 135; 2°. Van de vereeniging tot Ziekemverzor- ginig alhier, het perceel kadastraal bekend in sectie M, no. 351, gedeeltelijk, ter oppervlakte van 135 M2. (zijkant weg) voor een bedrag van 135 X/3 f 405, en het perceel kadastraal bekend in sectie M, no. 381, geheel, ter opper vlakte van 44 M2. (zijkant weg) voor een be drag van 44 X 3 132; totaal dus 537; 3. Van Govert Frederik Pieter van der Peijl te Ter Neuzen,, het perceel kadastraal be kend in sectie M, no. 431, geheel, ter opper vlakte van 49 M2. (zijkant weg) voor een be drag van 49 X- 3 147; het perceel ka dastraal bekend in sectie M, no. 412, geheel ter oppervlakte van 19 M2. (zijkant weg) voor een bedrag van 19 X 3 is 57; en het per ceel kadastraal bekend in sectie M, no. 418, geheel, ter oppervlakte van 79 X f 3 f 237 totaal dus 441 4°. Van de erven, Hendrik Mangold, het per ceel kadastraal bekend in sectie M, no. 387, ge heel, ter oppervlakte van 36 M2. (zijkant weg) voor een bedrag van 36 X 3 108; 5°. Van Cornelis Klaassen, zonder beroep, wonende te Ter Neuzen, het perceel kadastraal bekend in sectie M, no. 388, gelheel, ter opper vlakte van 4-3 M2. (zijkant weg) voor een be drag van 43 X 3 129; 6°. Van Emma Maria Anna de Njjs e.c. te Ter Neuzen, het perceel kadastraal bekend in sectie M, no. 389, geheel, ter oppervlakte van 128 M2. (zijkant weg) voor een bedrag van 128 X f 3 f 384; 7°. Van de Zeeuwsdh-Vlaamsche Tramweg Maatschappij te Ter Neuzen, het perceel ka dastraal beikend in sectie M, no. 370, geheel. ter oppervlakte Van 20 M2. (weg) voor een bedrag van 20 X 3 60; zulks onder voor waarde, dat de kosten van overdracht voor re kening der gemeente komen. Met algemeene stemimen wordt besloten deze voorstellen aan te houden. (Wordt vervolgd.) AXEL. Huwelijks-aangiften7 Jan. Leendert Moei- land, oud 24 j., j,m. en Cornelia Scheele, oud 23- j., jd. Huwelijiks-voltrekkingen. 6 Jan. Adriaan Sdhieman, oud 21 j., jim. en Geertrui Dieleman. oud 18 j., jd. 20 Jan. Leendert Moerland, oun 24 j., jm. en Cornelia Scheefle, oud 23 j., jd. Geboorten. 1 Jan. Cornelia Jamneke, d. van Pieter Johannes Scheele en van Debora Crina van Cadsand. 9 Jan. Geertruida Adrianu, d. van Jozias van Doeselaar en van Anna Helena van Alten. FranQoise Jannetje, d. van Abra ham Pieter Esselbrugge en van Jerina Fran- cina Blankert. 10 Jan. Daniel Cornelis, z. van Adriaan Schieman en van Geertrui Dieleman. Jacob Jacobus, z. van Jan Frederik de Doelder en van Neeltje Magdalena Klaassen. 12 Jan. Jacomintje, d. van Johannes Haak en van Ebri- na Anna van Driel. OatihaLna Helena, d. \un Willem Broekhoven en van Janneke Ver- schelling. 21 Jan. Abraham, z. van Karel Pie ter de Koeijer en v. Margaretha Poulina v. Ta- tenhove. 22 Jan. Leendert, z. v. Bastiaan Hen drik Pot en van Elizabeth Buijze. 29 Jan. Sara Joaii.a, d. van Martinus Kempe en van Maria van Driel. 30 Jan. Janna Elisabeth, d van Jaspert Opperaeer en van Maria Ebrina van Doom. Overlijden. 1 Jan. Adriana Cornelia Deij, oud 23 j., ecihtg. van Martimus Arenthals. 7 Jan. Janna Maria de Putter, oud 81 j., 10 Jan. Tanneke Mangold, oud 80 j., wed. van Pieter Jansen van Rosendaal 21 Jan. Pieter de Jonge, oud 79 j., weduwn. van Jacoha Mc nsink. 30 Jan, Jacobus de Feijter, oud 55 j. SINT JANSTEEN. Geboorten. 4 Jan. Cyrillus, z. van Josephus van, Heoke en van Marie Emma De Witte. 10 Jan. Margaretha Seraphina, d. van Josephus Theodoruis de Block en van Anna Maria de Block. 11 Jan. Eduardus Robertas, z. van Consbantinus Gregorius Stroecken en van Ca rolina Sophia van Driessche. 13 Jan. Petrus Franciscus, z. van Camillas van Dorsselaer en van Eugenia Clementina Aertis. Nelly Maria Joseph a, d. van Albertus Stephanuis Locke- feer en van l.eontine Marie Franeisca de Buck. 14 Jan. Theopihiel, z. van Eduard Adolf van Driessche en van Anthoinette Marie Acke. 15 Jan. Leon Cornelis, z. van Josephus Johan nes de Witte en van Anna Seraphina Meert. 21 Jan. Florencia Clementina, d. van Ludovi- cus van de Poele en van Marie Sabina de Lille. Johannes en Mathilda Maria, z. en d. van Jo seph de Block en van Florentina Maria Strobbe. 25 Jan. Honore Constantinus, z. van Johan nes Franciscus de Vilder en van Johanna Ka- trien van den Nieuwen'huijzen. 31 Jan. Johan nes, z. van Theophilus Danckaert en van Emma Maria de Caluwe. Overlijden. 8 Jan. Gabriel Cyriel Ringoot, oud 6 m., z. van Carolus Ludovicus en van Mathilda Josepha Schelfhout. 13 Jan. Cornelia i Cappemlijk, oud 69 j., echtg. van Cornelis Lam- I bertus Everaard. 19 Jan. Theophie! van Driessche, oud 2 w., z. van Eduard Adolf en van Anthoinette Marie Acke.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 6