SPORT. LANDBQUWBLRICHTEN. 6EMEN6DE BERICHTEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGKN Schrynende Handen na het wasschen verzacht men met PUROL van Antwerpen. vertrokk'en. Het was toen al vrij mistig en ihet ziidht was vrij slecht. Op de brug s ton! den de kapitein, de twee- de stuuriman, een Belgisohe loods en een paar Belgische loodskweekelingen. Ter ihoogte van Walsoorden kreeg men plotselinig het hekhcht van een heel klein zeeschip te zien, dat in dezelfde richting voer. Dit scliip de Engelsche motorboot ..Phyllis Hudson", groot 133 ton en toebe- hoorende aan C. Newton te Londen was geheel afgeladen en stak betrekkelijk maar weinig boven het water uit; de ,,Java". die in Antwerpen al veel van haar lading had g'elost, lag veel hooger. Kort nadat men het heklidht had opgemerkt, kreeg men. ook het bakboordslicht te zien, hetgeen erop wees, dat de motorboot in een andere richting lag dan de ..Java". Bij.na op het zelfd'e oogenblik voelde men op de .Java" een lactate schok en hoorde men hulpgeroep. Het bleek, dat de ,,Java" op het andere schip was ge- loopen en dat de Steven in de bakboord- zijde was gedrongen, ongeveer ter hoogte van de machinekamer. De Phyllis Hud son" maakte dadelijk veel water en dreel naar bakboorid af. Terstond werd aan boorid van de ..Java" een sloep klaar gemaakt, maar juiist toen men deze wilde strijken, bleek, dat de ,,Thyllis Hudson" itengevolge van den stroom weer in de richting van de ,,Java" dreef. De opvareidten vijf in petal kon- den toen de boot daarop tegen den zij- kant van de „Java" stootte, de valreep grijpen en daarlangs het snel zinkende schip verlaten. De machinist van de ..Phyllis Hudson" was ten gevolge van den schok van de aanvaring gevallen en had een wood boven het rechteroog ge- kregen. Hij is aan board van de .Java" verbonden. Te Vlissingen zijn de geredden aan wal gebraoht, waarna de .Java haar reis heeft voortgezet. Verschillende opvarenden van de ..Java", die tijdens de aanvaring in hun kooi lagen, hebben van de schok niets gevoeld. Het motorschip is in 15 meter diep water, nabij Roode boei 33 gezonken. Het levert geen belemmering op voor de scheepvaart. AAN DEN GROND GEVAREN. Vrijdag is het motorschip „Anme", van Antwerpen met stukgoederen voor Duitschland bestemd, nabij Walsoorden omhoog gevaren en blijven zitten. Bij op komend water is het zonder assistemtie vlot gekomen en heeft de reis kunnen ver- volgen. OMHOOG GEVAREN. Gistermorgen is op het strand van den Nieuw Neuzenpolder omhoog gevaren de Duitsche zeelichter ,,Rheiin' met een la ding hout voor Gent bestemd. Naar het schijoit was Idlit ongeval een gevolg van een defect der sleepboot. De ,,Rhein is bij volgend tij hoogwaiter afgesleept en heeft de reis voortgezet. STOOMSCHIP ..DUNDRENNAN". Het stoomschip ,,Dundrennan dat on- langs tengevolge eener aanvaring en be- komen averij nabij Bath op strand was gezeit en gezonken, is de vorige week vlot gemaakt en naar Antwerpen gesleept, waar het zal idokken. STOOMSCHIP „OMOA". Het Hondureescihe stoomschip ,,Omoa", dat Zaterdag te Hansweert kwam van Antwerpen, met bestemming voor de slooperij te Hendrik-Ido-Amibacht, ge sleept door 3 sleepbooten. is door den sterken stroom op den Westelijken ha ven-dam te Hansweert omhoog gevaren. De sleepbooten konden het stoomschip ndet vlot trek ken. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. In de Vrijdag gehouden raaidszitting is afgewezen een verzoek om suibsidie voor het Schoolmuseum te Middelburg. Naar aardeiding van een verzoek van den Ghr. Nat. Werkloozenbon.d om werk- verschaffing of financieelen steun voor uitkeering deelden Burg, en V/eth. mede, dat van wege de gemeente met ingang van 1 Febr. verschillenidb: werken ondei handen zijn genomen en zij meenen, dat op deze wijz-e in den toestand wordt voor- zien. Aan J. F. Maas en A. de Mette werd over 1926 eene vergoeding toegekend voor schoolgaande kinderen verder dan 4 K.M. van de school wonende, en aan P. de Jonge, W. A. van Ham. J. Zegers, P. W-itte en P. Bakker f 5 per kind. Benoemd werden die leden der stem- bureaux, terwijl opnieuw werd vastgesteld de verordening op de heffing van haven-, kaal- en plaatsgelden. Be slot en werd tot het verkoopen van d'e vuilnisbakken te Othene, waarvoor een inschrijving is gehoud'en. Ze brachten 8 op. Uit den loop der besprekingen bleek dat voor het koopen van de lindeboomen in de Rosemarijnstraat geen liefhebbers waren. Bij de omvraag brachten verschillende leden tal van zaken te berde, voor het meerendeel over verbetering van wegen of straten, terwijl besloten werd Burg, en Weth. uit te noodigen tegen die volgende vergadering een voorstel te doen tot het opruimen, hoe dan ook, van de machines der oude gemeenteliike electrische cen- trale, met uitzondering van de dynamo teneinde het gebouwtje der centrale te kunnen ontruimen en een andere bestem ming te geven. VERBOUWEN R. K. KERK TE AXEL. Bij de aanbesteldling voor het verbou- wen van de R. K. kerk te Axel werd in- geschreven door de heeren: Roegiers te Philippine f 21.100, J. Bleijenbergh te Sint Jansteen f 20.950, A. Roovers te Ter Neu- zen f 19.200, Gebr. Van der Velden te Ter Neuizen f 18.777 en G. J. van Kempen te Bergen op Zoom f 17.900. Voor de vernieuwing der ramen in het oude gedeelte schreven in de heeren Gebr. Van idler Velden f 950 en G. J. van Kem pen f 650. Omtrent de gunning wordt nader be- beslist. UITBREIDING GRONDGEBIED VAN GENT. Volgens een Donderdag door de Bel gische Kamer aangenomen wetsontwerp zal het grondgebied der stad. Gent langs de beide kanaaloevers worden uitgebreid tot de Nederlandsche grens. VERMIST. Sedert 30 Januari 1927 wordt te Bier- vliet vermist Jacobus Bliek, oud 39 jaar, van beroep landbouwer. Hij is gekleed als volgt: wit hemd en borstrok, grijze onder- broek, wit met zwart gestreept overhemd, grijze gestreepte broek, zwart colbertjasje, lange grijze overjas (demi), heeft grijze pet op en zwarte vetlederen schoenen aan. In zijn zakken droeg hij bij zich een zakdoek, tabakspijp en blauw zakje met tabak. Bij zijn vertrek had hij een zwarte bond van pl.m. 50 c.M. hoogte bij zich. Beiden zijn tot heden niet teruggekeerd. Bliek is in den avond van genoemden da tum naar de schorgronden gelegen in den Braakman gegaan en het vermoeden be- staat, dat hij nabij de ,,Koudepolder on- der ide gemeente Hoek, omtrek hofstede Riemens, verldlronken is. Door de familie van Bliek, is een premie van f 50 uitge- loofd voor het vinden van het lijk van den vermiste. STEUNT ELKANDER TE AXEL. De werkliedenvereeniging voor uitkeering bij ziekte hield bij den heer Dieleman haar jaarvergadering op 1 Pebruari j 1 De voorzitter de heer J. M. Oggel, opende, heette alien welkom en sprak de hoop uit, dat 1927 voor de vareeniging gunstig mag zijn Hierna volgde voorlezing van denotulen der vor'ga jaarvergaderbg, door den se- cretaris de heer M. Dpkwel, welke on veranderd werden goedg 'keurd. De pencingmeester de heer A. E.C.Kruijsse deed rekening en verantwoording over't 80e vereenigingsjaarnl. van 1 Februari 1926 tot en met 81 Januari 1927. Inkomsten. Contribute gew.ne leden f 1901,55 Contribute bu'tengewone lelen f 96,50 Boeten f 1,47 Rente f 37,98 Rente van spaarboekje f 45,00 WaardevermeerderiDg f 37,50 van 't Staat schnldboekje f Nadeelig saldo f 150,94 U i t g a v e n. Ziekten uitkeeringen Porti Drukwerk Ophaalioon voor contribute buit-ngewone leden f 2279,94 f 2245,50 f 7,97 f 22,27 4,20 f 2279,94 Er is dus 'n te kort van f 159,94. De beziitingen der vereeniging op 31 Jan. 1926 war-n f 2855,81. Door 't te- kort zijn deze dus op 31 Januari 1927 f2695,87. Deze bezittingen zijn als volgt Aan kasgelden f 196,57 Op 'n Rijkspostspaarbankboekj a f 1366,80 'n Staatsschuldboekje f 1132,50 Totaal dus f 2695,87 De reker,ingen waren nagez'en door de leden B Seghers, C. Martin, C. Rinn en M. Krpger. Aan 't jaavverslag van den secretans ontleenen we h t vo'gende Momenteel telt de vereen'ging 238 ge wone en 43 buitengewone leden. Eenige leden w -rden geschrapt door wan- betaling, 'n 6 tal leden is overleden De laatste griepperiode heeft ook de kas danig aangetast, zoodat er 'n tekort is ontstaan. De V^oorzitter voegt er nog aan toe, dat het aantal Tden vermindert, ofschoon 't aantal inwoners gestadig toeneemt. Hij vraagt de leden propaganda te maken voor hun vereeniging. Komt aan de ordeve ki zing van 'n com- missie van toezicht. By e'rste stemmmg worden gekozen B. Seghers m t 15, M. de Krijger met 15, 0. Mai tin met 13 en C. Rinn met 15 stemmen 'n Tweede vrije s'emming heefr L. Koe- koek en J van de Velde de meeste stemmen n.l. 4 Bij herstemming wo-dt J. van de Velde met 15 stemmen gekozen. Koekoek heeft 5 stemmen Allen nemen hun benceming aan. Bij de rondvraag deelt de Voorzitter mee dat nieuwe bewoners beneden 30 jaar lid kunnen worden, mirs ze zich binnen 3 maarden na v stiging opgeven. Zij betalen gedurende 7 ]aar 5 cent per week meer aan contribute. AXEL. In de g!ehouide,n vergadering van de Vereenigiing tot bevordering van Vreem- delingenverkeer werd met voldoening het werk, dat de vereeniging in het afg'eloo- pen jaar verricht heeft gememoreerd. Het J bestuur hoopt ook in 1927 werkzaam te i zijn in het belanig van den handeldrijven- den imiddenstand en daarbij aan de inge- zetenen zooveel mogelijk gepaste ontepan- ning te bezorgien. Naar aanlieidiinig van gedane voorstel- len werd besloten de Koninklijike goed- keuring te verzoeken op een te houiden verloting ten bate van het stic'hten van een vereenigirugsgebouw. Toegezegd werd, dat, irJdlien de mu- ziekvereenigiing Concordia" haar 40jarig bestaan zou vieren. ide vereeniging daar- aan gaarne hare medewerking zal ver- leenen. Voorts wil men op Koninginne- dag een kinderfeest organiseeren en daar- aan een huasvllijttentoonstelldng verbinden. Hervormde Zondagsschool. In de Donderdag gehouldfen vergade ring der Hervormde Zondagschoolveree- niging te Axel werd het jaarverslag uit- gebrachit. Danik zij de verlbouwing, be- schikt de school, die in den loop der maand Juli weer in gebruik kon worden genomen, thans over 4 flinike lokalen, De gehoulden bazar ten bate der zending en der school had een goed resultaat, evenals het Kerstfeest. Het aantal schoolgaande kinderen was aan het 'eind van het jaar 241, dat der leden 298. De rekening van den penningmeester deni heer M. Loof werd met ailgemeene stemmen goedgekeurd, in ontvangsten op 1784,76, waarondler 42,50 subsidies en f 150 subsidde van de Ned Herv. kerk. 187,59 collectes, f 316 contributie. f750 van de bazar, f 19,20 particuliere giften en f 22.21 rente. De uitgaven hebben be- dragien f 826,84, het goed slot alzoo f 957,86. Het jaar was begonnen met een saldo van 1926 ad j 295,58. In plaats van het bedanken van den heer M. Loof Sr. werd benoemid de heer C. Overdlulve, terwijl de aftredende secre- taris, de heer H. Smies Cz. met alg'emeene stemmen werd herkozen, De voorzitter bracht ihulde aan de ver- diensten van den heer Loof. die tot de op- nichters der vereeniging behoort en daar- aan steeds zijn beste krachten heeft ge- wijd. SAS VAN GENT. Qnze burgemeester, de heer L. W. G. Hoefnagels, die eenige dagen geleden te Bussum in het huwelijk trad, is thans weer in onize gemeente teruggekeerd. Bij zijne terugkomst, werden" de heer en mevrouw Hoefnagiels namens net gemeentebestuur bloemen aangeboden. Naar verluidt zal de N. V. Zellanidia. beter bekend onder de benaming van ,,Stijfselfabriek", met ingang van 1 Maart aan staa nde overg aan iin andere handie n. De loopend'e geruchten zeggen, dat de Zelandia, eigenidom van een Belgische vennootschap is verkocht aan een Ameri- kaansche groot-industrie. WESTDORPE. Door den architect L. de Bruijne te Ter Neuzen werd Donderdag j.l. in cafe „De Zwaan" alhier aanbesteed: het bou- wen van een woonhuis met stalling voor den heer J. J. Govaert. Hiervoor werd ingeschreven als volgt: Metiselwerk: CI. Gijsel, Wesitdorpe. /2244; J. L. de Waele, Sluiskil, f 2135: W. A. Nieuwelink, Hoek. f 1900; E. Coone en E. en P. de Bruijn, Westdorpe. f 1900; Pr. van Laere, Westdorpe, f 1900 (geqund na loting). Fimmer- en IJzerwerk: C. Deij, Axel, j 1395; A. Fermont, Sas van Gent, f 1275; J. Asselman, Sas van Gent, f 1193; G. J. Kamoen en J. de Clercq. Westdorpe, f 1129; L. Remerij en E. Adam. West- t'torpe, f 996,90 (gegund). Loodgieterswerk: J. Gommers, Sas van .Genit, /'lOO; F. J. Dhaeze, Sas van Gent, f 95; M. Wieland, Hoek, 79 (gegund). Glas- en Verfwerk: W. A. de Jonge, Axel, f 197; H. J. Harte, Axel, f 194; O. Remerij, Westdorpe, f 148; R. Crucke, Westdorpe, f 139 (gegund). KOEWACHT. Zondagnamidldag deden, na afloop van het Tridium. die nieuWe leden van Con- gregatie en H. Familie plechtig hunne on dracht. Er zijn toegetreden 18 mannelijke en 27 vrouwielijke leden. Zondag werd hiier vanwege de R. K kiesvereeniging de verikiezdng gehouden voor de definitieve vaststelling der gros- lijst voor de a.s. verkiezing van 4 leden van de Prov. Staten. Van de 120 leden namen er 58 aan de verkiezing deel. Er waren 9 biljetten van onwaarde. De uit- slag was als vollgt: Th. v. d. Bilt 27 stem- men; F. van Campen 17 stemmen; H L Colsen 14 stemmen; E B. Dumoleijn 37 stemmen; L. A. C. van Esbroeck 17 stem men; P. F. Fruijtier 43 stemmen; E. van Hecke 9 stemmen; E. Kalle 11 stemmen E. Th. Lockefeer 19 stemmen; C. H. M. Plasschaert 37 stemmen; J. A. van Rompu 31 stemmen; B. Tru fino 31 stemmen; Mr. F. J. B. van de Veil 21 stemmen; J. W. Vieningis 39 stem en; L. F. van Whes- berghe 39 stemme BIERVLIET. Een der sterkst staande vereenigingen in ocze gemeente is wel de Bond van S'taatspensioneering. Als elk jaar werd vorige week voor de leden met hun huis- genooten een tooneelavond gegeven. Door den grooten bijval, die dergielijke avonden hier steeds hebben, was het noo- dig drie uitvoeringen te geven. Dinsdag- avond werd gespeeld te Driewegen in de zaal van d<en heer F. Rijnberg, terwijl Woensdag en Donderdag voor de leden in het dorp in de oude school werd op- getreden. Opgevoerd werd, het bekerde propagandastuk voor Staatspensionee- ring: ,,In die branding". Deze mooie schets uit het visschersleven werd goed gespeeld. Een weinig meer zorg voor de costumeering ecihter had o.i. het spel nog beter tot zijn reclht doen komen. Na de pauze bracht het kluohtspel ..Rooie Sander" de lachspieren in bewe- ging. Er kwamen werkelijk enkele heel grappige momenten in voor. Tusschen de bedrijven werd door enkele heeren, die elk jaar hun belang- looze mediewerking voor Staatspensionee- ring verleenen, voor een vroolijk stukje muziek gezorgd. Zoo heeft de vereeniging zich weer uit- stek'end van haar taak gekweten en kan met voldoening op de drie avonden terug- zien. Gisteren speelde te IJmuiden ,,Storm- vogels" i^gen H. V. V. ,,Stormvogels" 'wist het niet verder te brengen den een gelijk spel 33. Hierdoor verloor ,,Storm- vogels" nog de eenige geringe kans op het kampioenschap van Afdeeling I. Hierdoor profiteerde Ajax en werd dus definitief kampioen. RECHTSZAKEN. Zitting van 4 Februari 1927. De volgende zaken werden behantdeld: L. A. J. B., oud 48 j., agent van den Provinoialen stoombootdienst te Breskens, was op 4 Januari 1927 door den kanton- rechter te Oostburg veroordeeld tot f 4 bodte of 4 dagen hec'htenis, wegens het loopen op de trambaan te Breskens aan de haven, zander daartoe vergunning te hebben. De veroordeelde en de ambte- naar van het openbaar ministerie waren in hooger beroep gekomen. Eisch bevestdging van het vonniis van den Kantonrechter. A. R. Ph. H., oud 22 j., landbouwer te Sluis, was door den Kantonrechter te Oostburg ter zake van het rijden met een te zwaar beladen wagen te Sluis op 9 No vember j.l. door de Nieuwstraat, veroor deeld tot f 2 boete of 2 dagen hechtends, tegen welke veroordeeling hij in hooger beroep was gekomen. Eisch bevestdging van het vonnis van den Kantonrechter. J. J. d. B., huisvr. van A. F. v. d. W., oud 41 j., wink el ierster te Hulst, was door den Kantonrechter te Hulst d.d. 20 De cember j.l. vrijgesproken van de haar ten laste gelegde gepleegde overtrading van de bepalingen, betreffende den ha.nidel in zaaigranen. Eisch vernietiging van het vrijsprekend vonnis van den Kantonrechter te Hulst en f 40 boete of 40 dagen hechtenis. Mr. Lambooy uit Hulst verdedigde de verdachte. acihtte het vonnis van den Kan tonrechter juist gewezen en vroeg beves- tiging daarvan. E. L. v. H., oud 22 j., vlaswerker te St. Jansteen werd beklaagd, dat hij op 15 Aug. 1926 te St. Jansteen Ma. La. Frankevijlle met een steen teg'en haar lichaam heeft gegooid. Eisch f 20 boete of 20 dagen hechtenis. In zake C. S., oud 46 j., voer man te St. Jansteen was de Ambtenaar van het O. M. ,niet-ontvankelijk verklaard in de aan verdachte ten laste gelegde dronken- schap te Hulst op 15 November j.l. De Ambtenaar van het O. M. was in hoogei beroep gekomen. Eisch niet ontvankelijk verklaring van het hooger beroep. A. B., oud 26 j., veekoopman te Wach- tebekle, werd ten laste gelegd, dlat hij op 17 December j.l. te Zuiddorpe bij de kom- miezen valsohe aangifte gedaan heeft als zou een koe van hem in den nacht van 16 op 17 Dec. 1926 geslacht zijn. buiten zijn weten, en vleesch daarvan ontvreemd. zulks terwijl hij wist, dat het fe.it niet ge- pleegd was. Eisch 50 boete of 50 dagen hechtenis. VERN1ELING VAN EEN DIJK. Wegens het vernielen en onbruikbaar maken van een waterkeerenden dijk in de gemeente Linschoten, zijn destijds door de rechtbank te (Jtrrcht drie broeders uit die gemeente, een 27jar!ge vehouder, 38jarig wagenmaker en een 22jang arbeider tot gevangenisstraffen veroordeeld en wel de eerste tot zes weken en de beide andere ieder tot vier weken gevangenisstraf Hit gerechtshof te Amsterdam heeft dit vonnis in hooger beroep vernietigd en aan den eerstm verdachte f 300 boete subs. 60 dagen hechtenis en den beide andere f 100 boete subs 20 dagen lvcht-nis opgelegd. COLLECTIEVE VERKOOP VAN SUIKERBIETEN IN LIMBURG. De Bond van bietenverbouwers in Lim- burg heeft de totale opnrengst aan beet- wortelen, die donr de aangeslotm leden in de jaren 1927 tot en met 1931 verbouwd zullen wordea. verkocht aan de Cenfrale Suiker Miatschappij. Tevens is overeen gekomen, dat de leden van den bond tijdens den duur van de overeeukomst noch indi- vidueel, i.och co'lectief aandeelen in coope- ratieve su kerfabritken zullen nemen. Voor de bie'en zal in elke campagne dezelfde grondprijs op een rasis van 10 pctsmker gehalte uitbe'aald worden, die ook geldt voor de cooperatieve suikerfabr'ek te Din teloord, echter verminderd m t. fl boven de afschrijving volgens art. 21 der statuten van Dinteloord, zoolang de mtto prijs per 1000 K.G. bhtm f 16 of m'nder bedraagt. Stijgt de netto prijs boven f 16 dan wordt ook de aftrek verhoogd en wel met l'/j cent voor elke stijging van 10 cent, zulks tot een maximum van f 1.60De bijbe- ta'ing bij een gehalte boven 10 pet wordt gelijkgrsteld aan de bijbe'aling, welke Dinteloord ubkeert en ook de tarra en gewichtsbepaling gesch-edt op dezelfde wijze als te Dinteloord gebru;kelgk is. Uiterlijk binnen een maand, nadat de Cooperatieve Suikerfabriek Dinteloord met haar lelen afgerekecd heeft, zal de eindafrekening volgens deze overemkomst moeten plaats vinden INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Foster's ?>Aaagpillen Scliele hoofdpijn DE MOORD IN DEN HAAG. De Res.bode schrijft: Naar wij uit politioneele kringen ver- nemen, wint de overtuiging meer en meer veld, dat de te Bru-sel aacgthouden per- sonen niets met den moord aan tet Bezuiden- hout hebben uit te staan. Hun uitlevering is tenslotte gevraagd, wyl het gewenscht is, dat elk spoor, hoe onDelangrijk oogenscbgnlijk, nauwkeurig wcrdt nagegaan, z odat men tei.slotte de zekerheid heeft alles te hebuen gedaan wat mog>lijk was om in deze zaak licht te cntsteken. N?g altijd heeft de meening, dat de dader geen onbekende is geweest, de overhand. Met groote zekerheid kan worden aange nomen, dat het slachtoffer met den mis- dadiger te vorcn koffie gedronken heefr. Er is altbans kort voor den moord iemand ten huize van de vrouw geweest, die daar koffie gedTOnken heeft, want er stonden 2 gebruikte kopjes op tafel Tot nog toe heeft zich niemand aangemeld a's de per- soon, die tusschen 10 en 12 uur bij de vrouw koffie gedronken heeft. Uit dit zich opze'teljjk schuil houden mag geconcludeerd worden, dat deze persoon er meer van weet. De te Brussei aargehoudenen zijn totaal onbekenden van de familie Wilk en de vrouw zou met dezen zeker geen koffie hebben gedronken. Alleen zou de moge- lijkheid kunnen bestaan, dat zij door uit te kijken, handlangerdiensten aan den dader bewezen haddeD, maar deze mogelijkheid mott als zeer gering worden beschouwd, Het is niet zeer waarscbijnlijk, dat de dader medeplichtigen heeft gehad. Het is buitengewoon moeilijk voor de politie, in deze Poolsche familie-relaties of betrekkiogen met bekenden wegwijs te wordenmen staat er telkens voor onop- losbare puzzles. EEN OUDE VRODW VERBRAND. Dorderdagmiddag om half 3 namen buren op een hofje aan de Linker Rottekade te Rotterdam een brandlucht waar, welke kwam uit pand 37. Op herhaald aankloppen werd geen ant- woord gegeven, waarna de politie geWear- schuwd werd, die de deur met geweld opende. Achter de deur vond men het halDeikoolde lgk van de 73jarige weduwe A. M. E. R. Op tafel stond een omge- vallen petroleumlamp en bjj de tafel een gedeeltelijk verbTande armstoe1. Vermoede- lijk hebben bij pogingen, om den brand te blusschen, de kleederen van de vrouw vlam gevat, waarna deze verbrand is. Men vermoedt, dat reeds Woer sdagavond het ongeluk gebeurd is. DE ,/MAASHAVEN" GESTRAND. Te Rotterdam is bericht ontvangen. dat het stoomschip ,/Maashaven" van gebr. Van Uden, op weg naar Riga met een lading erts, nabij Wirdau gestrand is. De fceman- ning is veilig. Sleepbooten verleenen ass'stentie. KOLENDAMP-VERGIFTIGING. Donderdagochtend vroeg bemer.kte, naax het „U. D." meldt, de dienstbode in een perceel aan het Plantsoen te Amers- foort. dat meneer en mevrouw, benevens een kindje van 7 maanden, bewusteloos lagen in de slaapkamer. De vrouw en het kindje lagen te bed; de man lag verstij.ci op den grond. Onmiddellijk werd genees- ikundige hulp ingeroepen. Een doktei was spoedig ter plaatse en geconstateerd wend, idat men te doen had met een geval van ko 1 en da m p - v e rg ii f ti gi ngDe kachel- pijp was 'eenigermate uitigeweken zoodat kolendamp de kamer had gevuld. Met een zuurstof-apparaat heeft men bij alle drie de levenisgeesten weten op te wekkeu: zonder moeite is dit echter niet gegaan. GEKAPSIJSD. Vrij dagmiddag is op het terrain van de Ned. Dok. Mij. van den Noordzee- IJpolder te Amsterdam een bok waaraan een zware ketel hing bestemd voor het s.s. „Saleier" gekapsijsd. Ni'emand werd door iiet gevaarte getroffen. DIEFSTAL VAN EEN SCHRIJF- MACHINE. Vanwege het departement van Kolo- nien te 's Gravenhage, is aangifte gedban van diefstal van een zoo goed als nieuwe scihrijfmachine. Een onderzoek wees uit. dat een der klerken, werkzaam aan het departement vermoeidelijk de dader was Hij is door de politie gearresteerd, en de schrijfmachine is in beslag genomen. VAN VERRE STREKEN. Bij het ploeg'en in den Vlietpolder te Naaldwijik heeft het paard een matgevlo- gen zeemeeuw doodgetrapt, die als volot ble'ek gemerkt te zijn met een inschrift in een ri'nq om den poot; .Museum Gote- borg Sweden. No. 1889 B". verdrijven spoedig uw A ^r/7 A kwaal, werken uiterst 'N 1 zacbt en verschaffen 'i~ -J 'wyJ X- ueengezonden eetlust, j nieuwe energie en een opgeruimd humeur Alom verkrijgbaar a 0.65 per flacon. is vaak te wijten aan siechte spiisvertering. Poster's Maagpiilen 15

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 2