Zeepaard IS cts. V. RoSSem S patent verpakking SEiENilDE BEKICHTEN, Morst niet. - Scheurt niet. - Geeft geen kort. lichte baaitabak IMGEZONDEN NIEDEOEELINGE TOEVALLIGHEDEN Een juffrouw uit Nieuw lieivoet li p v'rjjdag te w nkeLn ia den Hang te Rot terdam. Zjj liet haar t«sckje vallen en toea zij ontdekce, dat zij het kwijt was, kwam een juffrouw uaar hair toe, die haar wist te veitelien, dat eeu m neer het taschje had opgeraipd T.e a'lig k*am die tneneer juist aauwandelen. De juffrouw vioeg hem naar het taschje, maar de meneer v.nelde, dat hij het aan een kLinen jongeu had gegeven om het am haar te b >ngen, want de wi .kelende da ne had, tusschrn het ver- liezen en hst viuden van haar taschje de strait overgestoken en was in dieu tjjd alweer een eind doo geloopen. De jongen was niet bij de juffrouw gekomen eu daar- om ging zjj op het p ditiebui ean aan de Groo e Paau vensteeg aa gifte doen van de vermissing. De meneer, die zjjn weg had verrolgd( kvam in een heel andere straat opet-ns den bewusten jongen tegen, die nogsieeds het taschje bp zich bleek te heoben, De meneer vroeg en kreeg het taschje terug en S'ak het in den zak. Eenigen tjjd later, toen hij in een cafe aan de Prins Hendrikka e z t, belde hij het polit ebureau aan de Paauwensteeg op, met de mededeeling, dat hij bd verioren taschje had. Van het bureau werd een rechercheur naar het cafe gestuurd, om het taschje ta gaan halen To n deze re chercheur op de tram stonl, zag hjj eens klaps de juffrouw uit N euw-Helvoet loopen. Hp sprung van de tram, vertelde de j >ffrouw waar haar eigendom was, en zoo kon zjj het taschje terug gaan halen. DE MOORO IN DEN HA AG. De Haagsc'ae reehtbank heeft bevel tot ge jangenneming verlemd tegen de twee te Brussel, in verband met den in Den Haag op mej Wilk aan het Bezuidenhout ge- p'eegden moord, aangehouden Nederlanders, P. en V. Naar aanleiding van dit be-el zal de officier van justitie de uitlevering van de beide verdachten aanvragen. TABAK SMOKKELEN. Te Atrecht was sinds enkele daqen een wagen uit Belgie aangekomen met een 400tal cementen palen. Ofschoon ze uiter- lijik in niets van artikelen van dien aard verschilden, hadden ze toch reeds aan de Fransche grens de opmerkzaamheid der douane getrokken. Niettemin waren ze naar Atrecht doorgestuurd. Toen intusschen de geadresseerde niet kwam opdagen kreeg de achterdocht ndeuw voedsel. Een der palen werd stuk geslagen, toen nog een, en zoo verder, tot de laatste toe. Stuk voor stuk bleken ze opgepropt vol met tabak. Meer dan dui- zend kilo tabak was aldus frauduleus in- gevoerd. CHINEESCHE ZEEROOVERS. Naar Reuter aan de N. R. Crt. uit Hon- kong meldt, hebben Ohineesche zeeroo- vers, die zich als zoog. passagiers aan boorid bevoniden van het s.s. Seang-bee, plotselinq een overval gedaan op de be- mann'ing Deze werd door de roovers. met revolver in de hand, gedwongen in de sa lons te gaan. Onmiddellijk werden de huitten van passagiers en scheepsofficie- ren systematLsch geplunderd, terwijl de roovers zich ook meester maakten van alle wapenen en munitie, die zij vonden. Hierop dwongen de roovers een der soheepsoffiicieren het schip naar de Bias- baai te brengen. de bekende verblijfplaats der Chineesche zeeroovers, waar het Zon- dag aankwam. De bandieten voerden vijf eerste klasse pasagilers mee als gijzelaars en verdwenen met den buit, waaronder geld en lijfsie- raden, ter waarde van naar schatting 40.000 dollar. De Seang-bee is een Britsch schip. 1220 HANDDRUKKEN IN 27 MINUTEN. President Coolidge heeft Vrijdag eer. record geslagen, dat tot dusver op naam van Roosevelt stond. Hij heeft n.l. in 27 minuten aan 1220 menschen de hand ge- drukt en dlaarbij de voorgeschreven glim- ladhjes vertoond en buiginqkjes gemaakt. DE DOOD VAN DEN UITVINDER BROWNING. De Amerikaan John Browning, plot- sel'ing overleden, was de uitvinder van automatische vuurwapens, waaraan hij zijn naam schonik. Hij bevond zich te Luik om de directeuren van de waoenfabriek te Herstal, di'e der tig jaar lang vuurwa pens heeft gemaakt, op zijn patent geba- sc6tc1, tc he!pen id>e laatste hanid te le'pipen aan een nieuwe uitvinding. Het maken van wapen.s zat in de tami- lie, want zijn vader Jonathan Browning, was eveneens wapensrnid. Hij maakte op dertienjarigen leeftijd zij.n eerste geweei van ijzera'fval in de werkplaats van zijri vader. Versdhillende Europeesche regee- ringen hebben zijn automatische geweren ingevoerd. en het type-Browning voor automatische pistolen, machinegeweren en kanonnen, werd door de regeering der Vereenigde Staten aanvaard. DE BUIT IS VOOR DEN OVERWINNAAR. Het gebeurde te Troyes, de hoofdstad van het Fransche departement Aube, op den avonid van de Senaatsverkdezingen, zoo vertelt ,,Candide De radicale heer Israel, kabinetsohef van Herriot, was candidaat, en hij reken- de op zijn verkiezing. Dies bestelde hi) voor zich en zijn politieke vrdenden een feestmaal in het hotel van Troyes. En werd niet gekozen. Gekozen werd de heer Armbruster. Deze was veel minder optimistdsch ge- weest, en tamelijk bezorgd ging hij naar het hotel van Troyes. Zou het, hoewel zeer laat, nog mogelijk zijn, dat een feest maal werd bereid voor hem en zijn poli tieke vrienden. U treft Ihet, zei de gerant, er is een ban ket besteld, maar dat gaat stellig niet door. Neemt u 't over! Hetgeen Armbruster, opgelucht, van harte gaarne deed. En terwijl de versilagene, met twee ge- trouwen, triest aan een tafeltje, een halve- bief-met naar beneden trachtte te spoelen, zaten de overwinnaars in de-zaal-naastan te gendeten van zijn fijne schotels en wel- verzorgde wijnen. EEN GEDECOREERDE OORLOGS- DUIF GESTORVEN. Te Montoire-sur-le-Loir is een duif ge- storven, die gedurende den oorlog den ge- allieerden groote dien.sten bewees en daarvoor beloond werd met den ,,mili- tairen ring die om een duivenpoot de- zelfde beteekenis heeft als het oorlogs- kruis op de borst van den soldaat. De kleine vogel is herhaaldelijk bij legerorder geciteerd. Zoo heet het om- trent het be'estje o.a.: ,.D-eze duif heeft bij vier verschillende gelegenheden geduren de de slagen aan den Yser en de Aisne zonder falen en onder hevig vuur van den vijand de snelle overbrenging van gewich- tige mededeelingen verzekerd". Het lijk van de duif zal worden opqe- zet en dan geplaatst worden in de eerehal van het 8ste regiment Fransche g'enie- troepen, te zamen met dat van een andere postduif, die twee jaar geleden stierf. Van de duiven, die aan den wereldoor- log deelnamen, is er thans nog maar een in leven. KAMEELEN MET LICHT. De Marokkaansche karavaanleiders zijn in rep en roer. Er is een vervolging ingesteld tegen den eigenaar van een kudde kameeien, die zijn dieren 's nachts had laten rondloopen zonder licht. Er be- staat nl. een verordeming, die voorschrijft, dat alle in kudden optrekkende dieren, ezels of kameeien, een lantaarn mee moe- ten voeren, die gekleurd licht verspreidt. Bij uiitvoering van >dezen maatregel ver- liest de scihilderachtigheid er zeker niet bij. Maar wie zeker wint, is de veilig- heid op de wegen, want de Marokkaan sche automobilisten schijnen niets lievei te doen dan met bliksemsnelheid midden i.n die kudden te rijden. Overal liggen teg'emwoordig de cadavers der slacht- offers van den snellheidsduivel. RUZIE GEKREGEN. Uit Londen wordt gem eld: Een verloofd paax was onlangs over het meer van Constanz naar RoSbach ge- varen, doch had aan board van de boot ruzie gekregen, welke zoo hoog liep, dat de manmelijike partij een revolver,schot loste en zijn geliefde door een schot uit dit moordituig liciht verwondde, welke disciplinairen maatregel hij ook op zich- zelf toepaste. Later verzoenden de twee trouwlusti- gen zich weer. Niettemin had de aan- staande bruidegom zich voor den straf- rechter te verantwoorden. De toekom- stige briuiid, die in esn zse van tranen zwom, trad daarbij als overtuiigde en tem- peramentvoile advocate voor haar be- minde op. De reehtbank veroordeelde daarop den al te ontstuimigen jongeling tot 9 maanden gevangenisstraf voorwaar- delijk. De conditie werd gesteld, dat als de veroordeelde binnen 5 jaar het voorwerp zijner liefde huwide, het vonnis niet vol- trokken zou worden. Het paartje trok zoo gauw mogelijk naar den burgerlijfcen stand. EEN ONTVOERING. Een 21jarig student uit Philadelphia, Blessing genaamd, is met de 15jarige Mary Scott naar Camden in New-Jersey gegaan en heeft zich daar door den vre- desrechter met het meisje in deti eciht laten verbinden. De ontvoiering was echter da- delijk ontdekt en juist toen het huwelijk voltrokken was, drong mama Scott de kamer binnen, legde haar dochter, zonder eenige consideratie voor vrederechter en echtgenoot over de knie, en gaf haar een flinik pak slaag. Even later arriveerde het ouderpaar Blessing, dat zijn zoon om- derhanden nam, ofschoon deze er zonder lidhamelijke kastijding af kwam. Mama Scott heeft haar dochter mee naar huis gienomen. Daar vader Bessing rijk is en de zoon bijna afgestudeerd, hoopt men, dat mama Scott nog wel te vermurwen zal blijken. VECHTENDE BAVIANEN. In den Londenschen dieren,tuin hebben de 72 bavianen die daar opgesloten zijn alien ,,heilige" Abessinische bavianen dezer dagen een hevig gevecht ge- leverd, waarbij een groot aantal leelijke kwetsuren he'bben opgeloopen. De op- passers konden niet tusscienbeide komen zonder gevaar voor hun leven. De oonzaak van het gevecht was, vol- gens hen, dat een baviaan genOeg had ge kregen van zijn wijfje en vele andere mannetjes Ihaar in bescherming namen. Het gevecht had eindeloos kunrten duren, indie n de be schemers van het wijfje haai niet zoo hard tegen zich aangedrukt had den, dat zij ten slotte stikte. De verwijdering van haar lijk was nog een gevaarlijkte karwei. De bavianen had den „schildwachten" uitgezet, terwijl hun hoofdmacht lag te slapen en, indien deze schildwachten den oppassers te na waren gekomen terwijl zij het lijk weghaalden, zouden zij aan een verwocden aanval hebben Iblootgestaan, meenden zij. Er is steeds een vreeselijke naijver tus schen de mannetjes, omdat zij 66 sterk zijn teg<enover maar zes wij'fjes. DE TORENKLOK ALS GUILLOTINE. Als een spannende filmscene is het avontuur geweest, dat een gezien Mila- neesch klo'kkenmaker, zekere Manaro, bij een reparatie aan de torenklok van den dom in zijn stad heeft beleefd. In de wij- zerplaat, die een middellijn heeft van 6^2 meter, is een opening, waardoor men op het domplein omlaag kan zien. Marnaro had de klok stilgezet en den pal, waarmee die loop der wijzers wordt belet, aange drukt. Hij rustte een oogenblik onder zijn werk uit en gebruikte deze pauze om door het gat het plein met de in het zonlioht krioelende menigte, zestig meter beneden hem, gade te slaan. Terwijl hij het ihoofd nog door de opening had, en niet bemerk- te, dat toevallig vlak daarbij de groote wijzer der klok was, hoorde hij een zwak- ken knal. De pal was teruggesp>rongen. Het uurwerk draaide en gonsde, de klok zette zich in beweging. Snel wilde Marnaro zijn hoofd terugtrekken om het uurwerk stil te zetten en toen bemerkte hij tot zijn onuitsprekelijken schrik, dat de groote wijizer reeds den rand gepasseerd was en zijn hoofd tusschen wijzer en an- deren rand beklemd zat. Hij kon niet meer terug. Een waanzinnige schrik be- ving hem: in 't zelfde oogenblik had hij begrepen welk een afschuwelijk lot hem wachtte. Als niet spoedig redding kwam opdagen, zou hij door den wijzer onthoofd worden! Wat moest Ihij doen? In zijn doodsangst begon hij uit alle maoht te brullen, maar geen mensch op het plein vernam zijn hulpgeschreeuw; de hoogte, waarop hij zich bevond was daarvoor te groot. In het gezicht van honderden menschen was hij hulpeloos alleen, zonder redding prijs- gegeven aan den dood. Eenige bange seconden verstreken, een halve minuut*den beklag'enswaardigen man scheen het of een eeuwigheid verliep. Steeds verder schokte de wijzer. Nog eenige minuten, en iedere Ihulp zou te laat zijn. Opnieuw schreeuwde hij, weiderom tevergeefs. Reeds begaven zijn krach.ten hem, omfloersten nevelen zijn geest toen hoorde hij stappen achter zich. Toe vallig waren eenige arbeiders, die op den bovens'ten omloop te werken hadden, omhoog gekomen. Zij begrepen in een- ommezien de verschrikkelijke positie van Marnaro, drukten den pal aan en brach- ten daarmee de iklok, den wijzer tot staan. Meer dood dan levend. maar toch nog ongedeerd, werd de klokkenmaker naar beneden gelbracht. MINNESMART. Een jeugdig vrouwelijk advocaat heeft Zaterdag in een van de gangen van ihet paleis van justitie te Parijs groote op schudding verwekt door een revolver tc voorschijn te halen, op haar hart te zetten en af te drukken. Een van de mannelij.ke omstanders ving het meisje in zijn armen op en de g'eneesheer van het hof was da- delijk bij de hand om haar bij te staan. Het schijnt, dat de advocate verliefd was geworden op een mannelijk collega. die haar liefde niet beantwoordde. Men heeft hoop haar in het leven te 'houden. MOORDENAAR GEPAKT. Te Frankfort a/d Main heeft de politie den moordenaar gearresteerd d'ie verleden week Zondag in de zeer drukke Kaiser- strasse den juwelLr Gravenau heeft ver- moor,d en bestole Het is de blikslager Friedrich Sohult: >s uit Langesenbolz, een ouide bekende n de justitie. Bij hun onderzoek hadde l de autoriteiten een brief gevonden waarin een zekere Theo Noack den vermoorden juwelier mede- deelde, dat hij hem den volgenden Zon dag zou bezoeken. Deze brief werd nauw- keurig vergeleken met het handsclhrift van misdadigers en het bleek, dat alleen Schul theiss he-m kon hebben verzonden. Schultheiss die; daarop te Frankfort in hechtenis kon worden genomen, nadat men hem tevergeefs in zijn woonplaats had gezocht, protesteerde eerst. Op zijn kamer vond men echter kleeren die duide- lijk bloedsporen droegen. Een bekentenis heeft Schultheiss nog niet afgelegd. De zoon van Schultheiss is eveneens inge- rekend. SPOORWAGENS AAN DEN ROL. Bij Halifax zijn Vrijdag 200 ledige spoorwagons aan het roll en gegaan. Een machinist, die een ledigen goederentrein moest wegbrengen, bemerkte, dat de loco- motief tengevolge van de gladheid der rails alle wagons niet kon voorttrekken. Hij koppelde daarom de helft af en ran- geerde de andere op een dood spoor. Na eenigen tijd begonnen dezie achteruit te rijden: een aantal ledige personenwagons. welke zij op hun weg ontmoetten, werden genoodzaakt aan 'het spelletje mee te doen. De meeste wagons slaagden er in een af- stand van drie K.M. af te leggen; slecht* enkele waren onderweg uitgevallen en gederailleerd. De wagons, die den wed- strijd wonnen, brachten het er evenwel ook niet alle levend af: ettelijJke werden totaal vernield. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Eenige spoorwegarbeiders, die aan de rails werk- ten, konden nog juist op het laatste oogen- bilk wegspringen om de wiielrenners te laten passeeren. ELF INBRAKEN IN EEN NACHT. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn in Parijs en de banlieur niet minder dan elf inbraken gepleegd. Bij een kruidenier in de Rue Navier werd 'n brandkast opengebroken, waarin zich echter niet veel geld bevond. Een geldlade werd voorts geopend en van een honderdtal francs ontdaan. Vervolgens werd ontdekt dat er in drie magazijnen was ingiebroken, waarbij vooi een waarde van 50.000 francs aan bont- werk en elders voor een groote waarde aan meuibelen werd ontvreemd. Weer el ders waren wijnliefhebbers aan den arbeia en haaldien een wijnkelder in de Rue Du- lac vrijwel leeg. In verschillende particuliere woningen drongen eveneens inbrekers binnen, o.a. in het huis van prins Cantacuzene, der. zoon van den Roemeenschen gezant, die op zijn huiwelijksreis is. Daar de dieven weinig naar hun gading vonden, sloegea zij de meubelen kort en klein. EEN KOUDE-GOLF. New-York wordt door een Koude- golf bezocht van zulk een intensi- teit, dat de straten als uitgestorven lijken, wie er niet dringend noodig heeft is met geen stok op straat te krijgen. De autoriteiten van New-York hebben van de gelegenheid gebrudk gemaakt om het aantal daklooze inwoners te sohatten. En het bleek, dat van de 5.600.000 inwo ners der stad slechts 460 om nachtverlblijf bij de politi'e hebben aangeklopt. In vele steden van de Vereenigde Staten is een temperatuur tot 20 graden onder nul ge- remstreerd. Er is een groote uittociht naar Florida begonnen, waar een milde temperatuur heerscht van 70 graden Falbrenhleit. CHAPLIN CONTRA CHAPLIN. In de toch al ietwat onsympathieke en daarbij vrij ingew'ikkelde echtscheidings- zaak Chaplin contra Chaplin, is een nieuw element gebracht. Mevr. Lita Grey Chap lin begint flink wat dreigbrieven te ont- vangen. Zij komen in dozijnen en uit al- lerlei plaatsen der Unie. In sommige brie- ven wordt zelfs gedreigd, dat het leven van mevr. Ghaplin gevaar loopt, indien zij haar eisch niet onverwijld intrekt. Om de woning van de Chaplin's te Beverley, bij Los Angelos, zijn nu gewapende wachters op post. Ook de kinderen uit het huwelijk van Charlie met Lita Grey worden in enkele brieven bedreigd. ERNSTIGE WOLVENPLAGEN. Uit Warschau wordt gemeld, dat de wolven, die uit de hooger gelegen Pool- sche strekien voor de koude gevlucht zijn, in grooten getale de vlakten onveiiig maken. Alle districten van Wilna zijn door de gevreesde dieren in angstige be- roering geibracht. Drie dagen geleden zijn verscheidene bendsn wolven tegelijkertijd het dorp Ostrovsk binnengevallen. De inwoners moesten, met geweren gewa- pend, een waar gevecht met de ongure beesten aangaan, dat verscheidene uren duurde. De Poolsche regeering heeft tegen de viervoetige vijanden verscheide ne regiimenten gemobiliseerd en de boeren zijn met vuurwapens voorzien om de on- dieren beter te kunnen bekampen. De be- richten, die uit Moskou over wolven- plagen ibinnenkomen. zijn nog meer ver- i ontrustend. In het Oeral-gebied belege- ren die roofdieren dorpen en gehuchten en wagen zich zelfs op klaarlichten dag in de nabijheid der groote steden. Drie dagen en nachten hebben de inwoners van Ver- chofoerje een. hardnekkigen strijd tegien de bloeddorstige invallers gevoerd. Vijf menschen hebben hun leven daarbij inge- boet. In Celiabinsk drongen benden uit- gehongerde wolven een kerk binnen tij- dens een godsdienistoefening en veroor- zaakten daar een ernstige paniek, Ver scheidene vrouwen vielen flauw. De ge- loovigen zochten en vonden hun heil in de vlucht. In den Kaukasus zijn de wolven met honderden naar de bewoonde gebie- den opgietrokken en tot Moskou doorge- drongen. De militaire autoriteiten hebben van Alexandrofsk uit een vliegtuig ge- zonden, dat bommen, gevuld met een bij- zonder soort gas, door een Russischen chemicus uitgevonden, onder de wolven geworpen heeft. Tweehonderd wolven werden gedood. NACHTELIJK BEZOEK VAN EEN PYTHON. Het was ongeveer elf uur in den avond toen eenGhineesche familie aan den Mar- tindajoeweg (te Makassar) nog bezoek ontving, schrijfit de ,,Mak. Crt." De bewoners hadden zich reeds ter ruste begeven, toen een der vrouwelijke huisgenooten in haar slaap meende, dat de kippen in het hok tegen het huis aan het kafcelen waren gegaan. Het gekakel werd duidelijker en ten slotte werd de vrouw wakker. Neen, het was geen droom, inderdaad waren de kippen aan het kakelen, dat hooren en zien verning. Het vrouwtje verliet het bed om te zien wat er gaande was, liep naar buiten en naar het kippenhok om zoo noodig, de kippen bij te staan, doch struikeldehierbij bijna overeen slang, een python, van zes meter lengte. Het slot van het bezoek was kort. Het politiebureau werd opgebeld, mededeeling werd gedaan van het nachtelijk bezoek met het verzoek of niet demand van de politi'e kon kornenl, hetgeen natuurlijik g«- schiedde. De politieman nam een karabija mede, een welgericht schot, en de kop was bijna geheel verbrijzeld. De slawg echter was niet dood. Het ongure drer sloeg in den idoodstrijd met het geheele lichaam en het lukte den pytlhon nog bijna de zinken omwanding van het achter- galerijtje waar het kippenhok zich vlak bij bevond, uit elkaar te slaan. DOOR ZIJN GLAS WIJN VERRADEN. In de rue St. Martin te Parijs woonde een bakker, die zich Leo Harlet noemde en door zijn zonderling gedrag de aan- dacht van de politie op zich gevestigd had. Zondag volgden twee speurders hem in een koffiehuis, wachtten tot hij zijn petit blanc" genoten had en namen daar op het glas in beslag om 's mans vinger- afdrukken na te gaan. Daaruit bleek, dat zij te doen hadden met den 36jarigen Os car Blanquet, die tot 20 jaar dwangar-beid was veroordeeld wegens het vermoorden van een metgezel bij zijn mobilisatie in Augustus 1917. Blanquet was toen, even voor zijn gevangenmeming ontsnapt en men had zijn spoor tot dusver niet weer- gevonden. TWEEMAAL DOOD VERKLAARD Elizabeth Shrive, de vrouw van een werkman in elen schoenenfabriek te Ruhs- den, is Dinsdag begraven, na voor de 2e maal dood verklaard te zijn. Den eersten keer gebeurde dit 30 jaar geleden te Bristol. Zij werd naar de begraafpiaats gebracht, toen de dragers struikelden en zij het bewustzijn terugkreeg. Zij stierf, 55 jaar oud, na bijkans haar geheele leven gesukkeld te hebben. Zij had 30 opera- ties van lupus en kanker ondergaan. Voor haar begrafenis, werden, op verzoek van de familie, twee slagaderen bij haar geopend. MISTINGUETT EN HAAR TUINMAN Mistinguett, de ibekende Parijsche variete-artieste, heeft een tuin en ook een tu'inman. iDe tuiniman heeft een vrouw en samen hebben zij weinig eerlijkheid, want zij hebben Mistinguett bestolen. Niet slechts hebben zij de begonia-perken van de diva geplunderd, maar ook in haar kasten hebben ze gerommeld: 80.000 frank hebben ze hun meesteres te kort gedaan. De redhtbank te Versailles heeft den on- trouwen tuinman voorwaardelijk tot een half jaar gevangenisstraf veroordeeld, de tuinimansvrouw onvoorwaardelijk tot tien maanden. HEBT GE KIESPIJN Wie wel eens kiespijn gehad heeft weet wat dat zeggen wil. Vooral de laat ste jaren wordt veel gpedaan om het nut van een goed oniderhouden gebit bekend te maken. De verzorging van den mond wordt echter door velen nog maar al te zeer verwaarloosd. Het is maar al te waar gebleken, dat het ge'bit van grooten invloed is op de ge- zondheid van den mensch. Een slecht on- derhouden gebit zal van nadeeligen in vloed zijn op de spijsvertering, welke op haar ibeurt weer haar invloed op het lichaam aoet gelden. Een bekend En- gelsch tandarts heeft dezer dagen over dit onderwerp in een vergadering gespro- ken en hij begon met te zeggen, dat het nu toch wel als algemeen bekend veron- dersteld mag worden, dat een slecht ge bit nadeelig moet zijn voor de gezomdlheid. Maar hij voegide er dadelijk aan toe, dat het omg'eikeerde ook waar is, namelijk dat een slechte gezondheid haar invloed in vele gevallen ook op het gebit doet gel den. Hij had geruimen tijd geleden eens een lezing gehouden voor leerlingen van een muziekschool. Hij betoogde daar on der meer, dat het aan het gebit ten goede zou komen. als de menschen vroeg naar bed gingen. De jongens hadden hem uit- gelachen al trachtten ze dit zooveel moge lijk voor hem te verberg'en. Later echter, toen de proef op d'e som genomen was, zagen zij de waarheid van zijn bewering in." Een andere tandarts hield een cau serie over ides- en tandpijn bij dieren. Hij beweerde,- dat de pijn die een menisch voelt, als hem het een of ander aan zijn gebid mankeert niets is. vergeleken met de pijn, die een dier in zoo'n geval moet dbors'taan. Een olifant bijvoorbeeld, die een stuk van een tand verioren had werd wild van de pijn en doodde verschillende menschen uit pure razernij. Het diei moest onmiddellijk worden afgemaakt Verschillende van dergelijke voorbeedden werden dor den spreker naar voren ge bracht, waaruit bleek, dat de mensch. al- hij kiespijn heeft, er eigenlijik nog genad g afkomt WINDHONDEN OVER DEN OCEAAN. In Italie zal men weldra twee nieuv, e groote zeeschepen op stapel Zetten, een van 35.000 en een van 40.000 ton Het zullen ..windhonden van den Oceaan worden, ,.als pijlen zullen ze over zee vlieqen" Zei Mussolini tegen een ver- teqenwoordiger van de United Press Terwijl de gewone groote passagierssche- pen qewoonlijk 20 knoopen loopen, hoog- stens 23 a 24, zouden deze schepen 40 knoopen halen per uur. In vier dagen zou men van Cherbourg naar New-York varen, in zeven dagen van Italie naar Buenos-Ayres, dank zij de uitvinding van elen Italdaansche machine, die de vaart- snelheid buitengewoon zou opvoeren. Ook de oorlogsschepen zouden metter- tjj'd veel sneller gaan varen, aldus kon- d;igde Mussolini aan.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 6