T GEMENGDE BERICHTEN. 0 HET BURGERGASTHUIS TE AARDENBURG. Paardenfokkerlj. EEN VERZAKKENDE GASHOUDER. HET HAARGROEIMIDDEL ALS BORREL. h boord; te Malta zal id!it schip 1450 man troepen aan boord nemen. Een bataljon mariniers heeft zich eer- gisteren met eenige vliegtuigen te Ports mouth ingescheept op het transportschip Minnesota' met bestemming naar China- Het vertrek gaf aanleiding tot geest- driftige tooneelen. Men hoopt, dat er heden nog vijf transport-schepen gereed zullen zijn voor de inscheping van nog meer troepen. Aan de voorberei'ding van het vertrek der vcrifl-c troepen wordt met koortsachticj;. haast gewerkt. EXIT „MA". Ma' Ferguson is gouvernante af van den staat Texas. Haar opvolger, Dan Moody, is thans als gouvemeur ge'instal- leerd. Het is nog te vroeg om een billijk oor- deel te vormen over het resultaat van .Ma's" gouvernante-schap, doch in Texas was men met haar bewind niiet tevreden. Dat bewees reeds haar stembusnederlaaq. Een groote grief tegen ,,Ma was. dat zij zich achter de schenhen, liet leiden door haar man, de vroegere gouverneur van den staat, die zich echter in zijn ambtsoefening aan misdragingen had blootgesteld aan gerechtelijke vervolging. Ook verweet men ,,Ma dat zij in haar bewind te sentimenteel, of zooals Angel- saksers het noemen te ,,soft was. RECHTSZAKEN. Het O. M. bij de rechtbank te Middel- bufg heeft in de zaak van het burger- gasthuis te Aardenburg geconcludeerd tot niet-ontvankelijkverklaring van de eisdhende gemeente, althans, dat haar vondering als ongegrond en onbewezen haar zal worden ontzegd, met haar ver- oordeeling in al de kosten van het ge- ding. Het mag Kwik en R. P. verwonderen, dat ik nog steeds gezwegen heb- Het is voor een fokker tegenwoordig een heele corvee om te schrijven. Ni-et alleen kost het veel inspanning, maar vooral met het oog op het meedoen aan de keuringen, is het maar beter te zwijqen. R. P. slaat eigenlijk de nagel op den kop, ik was wat bang, maar heb nu toch die vrees eenigs- 7,in t overwonnen, hoewel het mij veel moeite heeft gekost. Toch wil ik wel wat zeggen. Afbreken is werkelijk makkelijker dan opbouwen, dat zullen Kwik en R. P. wel ondervinden als ze daar eenmaal aan toe zijn, en dat is toch hun doel naar ik hoop- Hoe helpen we Zeeuwsch-VTaandexen Ik wil wel emkele gedachten daarover hier geven. En dan begin ik met er op te wijzen, dat er wekelijks tegenwoordig langs de grans te Sas van Gent, veel paarden naai het buitenland worden uitgevoerd, die zoo gauw ze daar zijn van de Belgische douane het brandmerk van minderwaardigheid ontvangen. In dit geval terecht. Ge kum die zelfde paarden ook reeds op de Pro- vinciale boot bestudeeren. Waar ze van daan komen weet ik niet. Welnu, ga die paartcten ook 66ns ziom zoo als ik cjcdaan heib. En beantwoordt dan deze vraag: ,,Zijn dat nu de paarden die in het buiten- iand onzen naam als paardenfokkende streak kunnen helpen bevorderen Neen ik zeg u dat ze afbreuk daaraan doen, want niet ieder weet waar die paarden vamdaan komen, en generaliseeren is wer kelijk niet alleen een gebrek onzer vrou- wen. Ze doen afbreuk aan onzen naam, ondanks de mooie kerstgroet van onzen algetoeenen v*oorzttter, die overigens ge- baseerd is op verouderde ideeen, en blijk geeft, dat de schrijver onze tegenwoor- dige toestand niet geheel doorziet. Het is overigens jammer, dat er evenals te Mid- delburg, weer een brief is van een ander, die evenals toen eigenhjk eigen onbe- kenidheiid moet bed'ekken. Gelukkig mag het genoemd worden. dat de voornaamste Fransche fokkers, dem ons naar hier gehaald. onze prive stalled kennen, en weten welke paarden we hier hebben, anders zag het er nog duisterder uit. Maar daar zit het nu juist Dat die belangrijke fokkers beter weten is ons eiqen'werk, en zoo is het, we moeten hier zelf aanpakken. Het is onmogelijk, dat een mensch dat alleen doet. De handen jnoeten in elkaar We moeten ons orga- niaeeren, en voor onze Streek reclame ma le en gaan daar, waar de koopers zijn. We moeten ze zelf naar hier halen, ze bren gen waar ze de overtuiging zullen opdoen, dat ze hier terecht kunnen, en zoo met voor een stal, maar voor heel de streek optreden. Desnoods een vereeniging, een Naamlooze Vennootschap. of hoe ge u het ook indenkt. Maar dan moet voor- op staan, dat Zeeuwsch-Vlaanderen een is. We moeten van nu voortaan het hoofd bieden aan he»t strcvcn, diait zich bij de lei ders hoe langer hoe meer afteekent, om door het zaaien van verdeeldheid in onze gelederen onze actie te verzwakken ge- dachtig aan het oeroude gezegde: „Ver- d'eel en heersch Dat moet uit zijn Laat ons een zijn om onizie belangen te verdedigen Het is tijd De prijzen der paarden stijgen, de vraag neemt toe. We moeten een clienteele kweeken, die regelmatig terug komt, en niet wordt afgesohrikt door de producten die van ons kochten- Laat Zeeuwsch- Vlaanderen minder offeren aan het Stam- boek, maar meer voor eigen reclame, langs goed georganiseerden weg. Het is tijd' om te redden wat er te redden valt. Vriend Kwik, denik daar eens emstig over na. Men moet daaraan verbinden een spe- ciale reclame voor het paard zooals Ford het doet voor zijn motor, door middel van honderdan handlangers? in den vorm ner agenten. Tegen de overdreven be- weringen der motorfabriekanten moet scherp stelling worden genomen. Ook daarvoor is het tijd Ons paard moet de oud'e sympatiiie terug krijgen, want het verdient zulks. Dat ware stamboekwerk, hier ligt een groot terrein braak, dat met vrucht kan bearbeid worden. Doch ook hier doet het stamboek niets- De heer Zonnevijlle heeft eenigen tijd geleden, geheel als prive persoon hij is eigen lijk de regeeringsman de strijd tegen de overdreven voorstellingen der motor- fabrikanten opgevat, toen hij te Hilver- sum aan de radio een zeer interessante lezing hield> waarin hij met een schat van overtuigend cijfermateriaal het goed recht van ons paard staande hield. Hij toonde aan, dat ons paard veel meer rendabel is dan de motor en tractor, en dat tegenwoordig het paard aanvangt de motor te verdringen. En dat zijn lezing waardeering vond bleek ons toen hij ons zijn massa correspondentie over die lezing, met de zeer vele bijvalsbetuigin- gen heeft laten inzien. Wat heeft het stamboek hieraan ge- daan Niets Pak zelf aan Kwik, dat zij uw toekomst! Gij vraaglt mij ook, of liquidatie van ons stamboek maar niet beter zou zijn. Ik vond dit eerlijik gezegd een domme vraag. Toch hebt ge misschien een voor- uitzienden blik gehad. Zoo juist bereiken mij berichten, dat het geheele bestuur van het stamboek voor het Belgische trekpaard in ItaliS heeft bedankt, de voorzitter incluis. De minne qualiteit der ingevoerde paarden schijnt aan dat besluit niet vreemd te zijn. Welnu, wanneer ons stamboek niet in ge heel ons land den weg opgaat van ern- stige selectie, vreezen we eigenlijk gezegd voor liquidatie ook hier- En daarom, pak zelf aan. Zie naar de nationale tentoonstelling Het moet niet kunnen voorkomen, dat buitenlanders moeten vragen aan welke kant van de uitgetrokken rij paarden num- mer een staat, aan den kop of aan den staartOf dat een Nederlandsche fokker de verzuchting slaakt: moeten we dan camioneurs gaan fokken Slechts qualiteit en type mogen daar den doorslag geven, niet de vraag welke streek dit jaar, en welke een ander jaar moet worden bevoordeeld 1 Zeeuwsch- Vlaanderen heeft op die tentoonstelling nog nooit een ware reclame gemaakt, vooi zich zelf, maar wel daaraan meegewerkt, dat de ware toestand der Hollandsc'he fokkerij door hare inzendingen werd ge- camoufleerd. Toch geloof ik nog, dat het stamboek te redden is. Werk voor een eerlijke ver- tegenwoordiging, niet langer gebaseerd op 't aantal leden idlie makkelijk te winnen zijn, en waarbij de marge zoo ruim is ge- steld, dat eigenlijk voor ons de toestand droevig is. Niet het aantal leden, maar het aantal paarden geve den doorslag bij de bezetting der besturen, niet alleen de merries, maar ook de hengsten spreken hier een woordje mee. Dat de Rijkscommissie weer alleen de keuringen doet Een onafhankelijkc Rijkscommissie heeft van 1901 tot 1919 door haar ijverig, nauwgezet werk, de fokkerij vooruit doen vliegen, simds het optreden der stamboekcommissie gaan we globaal genomen steeds achteruit. Dat zij u een vingerwijzing. De stamboekcommissie keurt voor op- name in het stamboek, dat is baas zijn in eigen huis, met de toeilating voor dekking heeft het stamboek eigenlijk toch niets te maken. Niet zooails nu, eerst opnemen in het stamboek en dan keuren voor dekking, dat is het paard achter den wagen span- nen, maar eerst door een onafhankelijke commissie keuren voor dekking, en dan de beslissing aan het stamboek. of de hengst wel geschikt is om stamboek- veuiens te verwekken- Dat is de weg. Ik heb nog iets. Naar we vernemen worden plannen gemaakt om uit de kas der afdeeling de reiskosten der paarden naar de nationale tentoonstelling te betalen. Alweer om de andere deelen van ons land op onze kos ten te gaan helpen, zonder dat er voor ons eenig voordeel aan vast zit, want reclame maken voor onze streek staat niet in het program van het stamboekbestuur. Pro- beer die gelden voor Zeeland te bewaren door het toekennen van bewaarpremies voor de goede hengsten. Het is Zeeuwsch gdd, en zal zoo nut stichten. En moc'ht ge in het bestuur der Afdee ling zitten, wat ik niet weet, welnu dring er dan op aan, dat tenminste voor onze provihcie op erkenning door Belgie wordt aangestuurd, met alle macht, rusteloos, zonder versagen met alle volharding. Daar ligt de uitkomst voor u en mijn bedrijf. Maar dan zal er moeten gewerkt worden, werkelijk gewerkt, niet met een groot ge- baar, en een doen alsof, maar met 'aai volharding, zooals het een Hollander be- taamt. St'uur d'aar op aan, en bij slagen zult ge succes hebben, en wij met u- Bouw op in dezen geest, en laat eens spoedig hooren of ge van mijn raad, die De gemeente Heerlen heeft in verband met de inrichtirg van haar nieuwe gas hed, gf, een gashouder laten bouwen op een terrein te Meezenh-oek. Deze is sinds eenige dagen gereed. Toen men de vorige week met de watervullmg begon, bleek het, dat de grond het gewicht van gashouder en water nitt dragen iron, met als gevolg, dat de gashouder aan een zijde 4 c.M. per dag wegzakte. Op het oogenblik verminderd de verzakking iets. Sinds eergisteren be- droeg ze 3,2 c.M. De fundeeriug is thans aan een zijde 30 c M. ingezakt, en de gashouder staat merkbaar scheef. Hetge- vaarte is tot nu toe niet emstig beschadigd en levert nog geen gevaar op. VAN EEN VRIENDELIJKEN VRIEND. De vorige week vervoegde zich ten huize van J. te Nisse, een zekere B„ afkomstig uit Oosterland, met wien J. eenige jaren in militairen dienst had doorgebracht. Hij deelde hem mede dat hij groothandelaar was en nu voor zaken naar Rotterdam moest, doch juist tot de ontdekking was gekomen, dat hij zijn portefeuille met geld thuis had laten liggen, waarom hij J. verzocht hem eenig geid te willen leenen, fcelovende het de volgende week te zullen terugzenden. J., volkomen te goeder trouw, voldeed aan dat verzoek en verschafte aan B. het gevraagde bedrag. Terugbetaling bleef evenwel uit, waarom J. aangifte tij de politie deed, waarbij toen bleek, dat B. een zwervend leven leidt en meerdere andere personen heeft gepoogd op te lichten. Bovendien had B. te Goes op naam van J. een rijwiel gehuurd, waar- mede hp met de Noorderzon was vertrokken. Men moet het van zijn vrienden ook maar hebben. ge me toch gevraagd hebt, ook wilt profi- KWAK. ERNSTIGE AANBIJDJNG BIJ GR0N1NGEN. Tusschen Ten Boer en Garmerwolde is Maandagochtend een auto van de garage Dag te Delfzijl, waarmede fen Duitscher, L. M., matroos van het te Delfzjj! liggende stoomschip Dirksland, naar Gron ngen werd vervoerd, in groote vaart tegen den van Groninsen komenden auto van notaris Koster uit Ten Boer opgereden. Beide auto's werden erns'ig beschadigd. De Durscher werd dood uT den auto te vrorschijn ge haald, de chauffeur had ernstige vei wondingen bekemen. De inzitbnden van den anderen wagen krfgen slechts lichte kwe'suren. De botsing ontstond doordat de chauffeur van den van Delfzijl k< met den auto probeerde een vracbtwagen voor den anderen auto langs fo rtu «SPPTPn Het lijk is raar het ziekenhuis te Groringen overgebraiht. DE BEER WAS LOS Dinsdag zou de dresseur Fritz Kase, meldt de N. R. Cut., met een menagerie wagen met leeuwen en een jongen bruinen beer per ..Batavier" oversteken van Rot terdam naar Engeland. waar het gezel- schap in circussen zijn kunsten zou gaan vertoonen. Volgens den dresseur en zijn geleiders had men een schriftelijke overeenkomst met de directie van de lijn, dat het gedier- te onder 't dek 'n plaatsje zou krijgen. Op het laatste oogenblik echter werd die plaats geweigerd en zou d'e geheele mena gerie op de luiken moeten worden ver voerd. De eigenaar durfde zijn kostwin- ners niet aan de zeereis.in de nachtkou wagen, ging dus niet per Batavier" de zee over, maar stond met zijn gezelschap waarvoor niet zoo gemakkelijk een hotel te vinden was, op een gegeven oogenblik op den wal. De politie bemoeiide zich met de zaak en vroeg herberg voor de gestrande vier- voetige kunstenaars in de Diergaarde. Gastvxij heeft men daar leeuwen en beer ontvangen en nadat den directeur op zijn vragen de verzekering was gegeven, dat zoo wel de koning der dieren als de jeugdige Bruin in goed verzekerde hokken waren gelogeerd, ze onderdak in de remise verschaft. Dinsdagnacht heeft de beer, die vol gens de wetten van recht, billijikheid en fatsoen zijn winterslaap moest doen. kans gezien in den wand van zijn tijdelijke verblijfplaats een rond gat te krabben en daardoor te stappen. Blijkbaar had de tuin te Dresd'en, die den dresseur zijn ar tiest geleverd had, niet voldoende reke- ning met diens scherpe nagels en tanden gehouden. Hit zijn hok is de beer in de remise gekomen en vervolgens in den tuin. Eenmaal daar schijnt de zucht naar de vrijheiid hem in den bol te zijn gesla- gen. althans hij is van het terrein achter het societeitsgebouw, waar men aan repa- ratiewerk bezig is, de spoorbaan opge- stapt. Een spoorwegbeambte, die omstreeks D uur uit zijn seinhuisje stapte, zag zich daar plotseling tegenover een bruinen beer staan en holderdebolder blies bij den aftocht. Dadelijk waarschuwde hij d politie, dat een beer over de spoorbaa i liep. in de richting van den Essenburg- singel. Maar de politieman, die aan het berenstaatje dacht aan de politie moet n.l. telken jare worden opgegeven hoe- veel mannelijke vackens in de afdeeling ter dekking staan, welk aantal op het z.g.n. beerenstaatje wordt ingevuld vroeg, waarom men zulk een drukte maakite over een losloopend varken. Men kon het dier toch wel even wegjagen Eerst toen hem idSuidelijk werd gamaakt, dat het een ,,heusche" beer was, besloot men een klopjacht op bruinitje te organi- seeren en 4 agenten van de eerste afdee ling en 2 agenten van de vierde, benevens een inspecteur van politie en een wachts- man van de Diergaarde trokken er op uit. Bruinitje had inmiddels het ballast-bed verlaten en kuierde via den Essenburg- singel naar d'en 'Beukelsdijk. Daarna, opgejaagd door zijn achtervol- qers, vluchtte het dier weer over de spoor baan naar de rustige, leege en verlaten uitgestrektheid van den Blijpolder. De politiemannen, die blijkbaar hun vuurwapenen niet te best vertrouwden, waarschuwde de militaire politie en in de kazerne aan den Pieter de Hooghweg werd terstond een patrouille met karabij nen uitgerust om aan de jacht deel te nemen. Maar juist toen deze patrouille marscihvaardig was, kwam het bericht binnen, dat den vijanid overwonnen was. Op den Schieweg nabij de Ceintuur- baan is de beer een jong dier van elf maanden, zoo groot als een nond door een wat heat gebakerden politieman, voor de dresseur was opgespoond, waarschijn- lij'k toen het bij zijn halsband giapakt zijn tanden liet zien, aan den geuniformden De id'irecteur van de Diergaarde heeft op het telefonisch alarm, dat voor het krieken van den dag van het station uit over dezen vreemden gast op het empla cement gemaakt werd, de politie verzocht, den dresseur op te zoeiken, maar deze had noodlottige sameniloop van omstandig- heden geen kamer kunnen vinden in het 'hotel, dat hij had opgegeven en ergens anders inkwartiering gezocht, waar men hem niet zoo spoedig wist te bereiken. Het einde van Bruin's avontuurlijke reis in de vrij'heid was treuriger dan van den zeeleeuw, die een paar jaren geleden de Rotterdamsche riolen verkoos boven zijn bassin aan d'en Diergaardesingel. En de temmer vraagt zich af, of hij zijn overgespaarde duitjes, waarvoor hij den beer had gekocht, van den assuradeur terug zal krijgen. VISSCHERSDRAMA OP ZEE. Enkele weken geleden had een Duitsch matroos op zijn sterfbed in een zieken huis te Oslo (Kristiania) een bekentenis afgelegd, waarin hij verklaarde, dat hi) samen met de bemanning van een Duitsch smokkelschip, de bemanning van een Noorschen vischkotter vermoord zou hebben. Het drama betreft den Noorschen kot- ter ,,Isstjernen" van Ilalom. Dit schip had op 29 December 1924 zijn haven ver laten, was met acht koppen bezet op weg naar Aalesund en werd op 30 December enkele mijlen noordelijk van Aalesund drijvend aangetroffen. De bemanning was verdwenen. Aan boord scheen alles in de beste orde. In de hut van de beman ning was de tafel gedekt en de lamp aan- ges'token. Alles wees er op, dat de be manning het schip in groot gevaar over- haast had verlaten. Volgens de bekentenis van den Duit- schen matroos had de bemanning van het Duitsche smokkelschip de bemanning van den Noorschen kotter aan boord van het smokkelschip gelokt om hun alcohol te verkoopen. De Noren hadden geweigerd en daarop was een gevecht ontstaan. waarbij idt laatsten overboord waren ge- worpen. De Duitschers waren vervolgens naar het Noorsch^ schip gegaan en hadden daar alles zoo geregeld, dat het den in- druk moest maken, als hadden de Noren overhaa9t hun schip verlaten. Tot dusver hadden de Noorsche autori- teiten aan de bekentenis geen geloof ge- sc'honken, ze aangezien als koortsfanta- sieen. In het resultaat van een ingesteld onderzoek moet intusschen de politie aan leiding hebben gevonden, om het geval nauwkeurig te gaan uitpluizen. OVERVAL. Te Emmerholt is Dinsdagavond de landbouwer E. in zijn woning overvalkn door twee gemaskerde mannen, die onder bedreiging met een revolver zijn geld eischten. E. wilde idlt niet geven en pakte een indringer beet, die daarop schoot en E. in den buik trof. De bandieten vlucht- ten daarop. Op advies van den genees- heer werd E. naar het zikenhuis te Gro- ningen vervoerd. Zijn toestand is err>- stiq*. De daders zijn nog niet opgespoord. AUTOBUS VAN DEN DljK GEVALLEN. Woensdagochtend is op den IJsseldijk te Haastrecht een autobus van den dienst Gouda—Haastrecht—Oudewater tenge- volge van te ver uitwijken, van den dijk gestort en gekanteld. Behalve den chau - feur zaten er negen menschen in d'en wa gen. De heer De B. uit Gouda kreeg lich te inwendige kneuzdngen, de anderen kwamen er zonder letsel af. Dadelijk na het ongeval waren twee doktoren uit Gouda ter plaatse, doch zij behoefden qeen hulp te verleenen. Van den omnibus zijn aan de eene zijde alle ruiten gebroken; ook het interieur van d'en wagen is beschadigd. MOEILIJKHEDEN MET EEN ZWARTE REVUESTER. Josephine Baker, een negerin, die in de Parijsche revues de laatste jaren een ge- weldigen opgang heeft gemaakt, had on- langs een 'contract gesloten met een nac'ht-restaurant in de rue Pigalle, waar bij zij zich verplichtte s avonds na de revuevoorsteiling in het restaurant eenige van haar beroemde dansen ten beste te geven. Een tijdje later echter leek het de zwarte sdhoone voordeeliger zelf een restaurant te beginnen in de rue Fontaine, en daar te dansen. Haar contract in ^e .- NGLZ.U1NDEN MEUEDEELilNi-; STOP DIE RHEUMATIEK! Verwaarloos nimmer de giering'ste aauval van rheumatiek. Die kan u maanidenlanig pjjn en ongemak kositen. Ofscihioon weinig men schen In j vochtig of koud weer geheel rem nheumatichc bevrijd blijven, belfioeft deze kwaai niet die kwelling te zijn als het geval is. ®e oorzaak is gewoonlijk uirinezuur, en zooals be- kend, is het die tank der nieren om dit urine- zuur en andere schadelijke bestanddeelen tut het bloed te filtreeren. Men kan derhaive i* het algemeen zeggen, dat men bevrijd ka» blijven van rheumatiek, als d'e nieren gemml en geregeld werkem. Bij slecht weer en na een geviatte kouoe, »f als onigewonie inspanning die nieren verzwakt heeft, is derlbalve de eenige veilige weg om de werking dezer allerbeiangrijikste organen te varsterken. Daai-voor wordit geen mididel 3ter- ker aanbevolen dan Foster's Rugpijn Nieren Pillen, want tenzij de nieren gezomd zij a en gee<l werken, hebt gij kans niet ran rhcirma- tiek versohoomd te blijven. Verzuim geen kosrt.- bare tijd. Neam FosteFs Pillen zoodra gij de minste rheumatische pijn voeltwak de trage nieren op en versterk ze, en bevrijd u doend'e van nierverschijnselen als rugpijn, spit, ischias, rheumatiek en die ellemtige urtoiie- stoornissen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotbekm ea flrogisten a f 1,75 per flacon. S3 rue Pigalle kwam zij niet meer na. De directeur van de inrichting aldaar heeft nu een eisch van 300.000 frs. schadeloos- stelling tegen Josephine ingesteld. EEN POLITIEAGENT GEBOEID. Op het schiereiland Wirral, in Ghes hire, hebben Dinsdagmorgen drie dnbre- kiars een politieagent bewusteloos gesta gen en geboeid. De politieagent verraste de heeren, toen zij bezig waren in het station in te breken. Hij gxeep een hun- ner vast, terwijl *de twee anderen de vlucht namen, doch na een kwartier kwa men zij terug om hun kameraad te ontzet- ten en sloegen den politieman met een ijzeren staaf bewusteloos. Vervolgens boeiden zij hem met zijn eigen boeien, bonden zijn handen en voeten met touw, sleeoten hem drielhonderd meter verder en sloten hem in een kamer op. Later kwam de politieagent weer tot bewust- zijn en slaagde er in zich te bevrijden. De inbrekers haid'den intusschen een van de Vesubie. Naar schatting moet 3 millioen kubieke meter aarde aan Wet glijden zijn geraakt. Zoodra een ambtenaar van Belvedere had vastgesteld, dat boven het doorpje scheuren in den bodem waren ontstaan maakte hij alarm en werd ook de burge- meester van Roqubillere gevraar- schuwd. Eenige gemeenteraadsleden van Belvedere, die ter plaatse een onderzoek instelden, waren echter van meening, <fet die scheuren in den bodem geen re den tot ongerustheid gaven. Twee dagen later tegen drie uur in den morgen, stortte plotseling onder donde- rend geraas de aardmassa neer, waardoor zooals reeds gerneld, een twaalftal huizen van Rquebillere eenvoudig werden mede- gesleurd- Onder de gedooden zijn zes personen van een huisgezin. Het stadlhuis werd eveneens vernield. De reddings- werkzaamheden moesten na eenige unen worden stoipgezet, daar nieuwe aardver- schuivingen dreigden. De dranksmokkelaars in de V. S. bltj- ven vindingrijk in hun pogingen om de politie om den tuin te leiden. Thans zijn de drankbestrijdingsagenten er weer in geslaagd een haargroeimiddel te onfdek- ken, dat onder den naam van ,,Odor of Paradise Hair Tonic" werd verkocht- De flesschen bevatten als werkelijke para- dijs-odeur een sterk alcohol-houdende siroop in verschillende kleuren en de Ame- rikaan zou zich moeten verbeelden, dat deze siroop na toevoeging vEtn water evenwaardig zou zijn aan de onvergie- telijke Benedictine, Chartreuse of Cherry- brandy. In het bezit der vervaardigers van dit mengsel werden lijsten gevonden van dui- zenden personen, die met het oog op de komende feestdagen reeds bestellingen hadden gedaan. Voor elk fleschje siroop moest vijf dollar worden gezoniden. EEN NOODLOTTIGE VECHT- PARTIJ. William Shillibeer, een veertienjariq scholier te Rotherhit'he, zal zich voor den rechter te verantwoorden hebben we- gens moord, gepleegd op den dertieii- jarigen Albert Hannah. Een bende straatslijpertjes, die zich vereenigd had den als de ,,Red Hand Gang" en slenter- en bokspartijen organiseerde en het an deren lastig maakte had, zoo bleek bij het onderzoek voor den lijkschouwer, Shilli beer gemolesteerd, doordat een der leden trachtte hem, toen hij stond te praten, een lasso om het hoofd te werpen, dat bij het oor werd getroffen- Shillibeer gaf het ben de-lid, dat 'hij van het molest verdacht, een slag in het gezicht- Twee avonden latei stiet hij weer op de bende, die hem tot een gevecht uitd'aagde en hem bij de uitdaginq het verzoek zou hebben overgebracht. maar iets hards in de hand te nemen. Shillibeer aanvaardde de uitnoodiging en haalde zijn zakmes te voorschijn, dat hn zoo verklaart hij echter, gesloten tn de j hand hield. Hannah trad uit de bende naar voren voor het duel en sloeg ShlRi beer in het gezicht. Er ontstond een hand- gemeen en de beide jongens rolden samer. op den grond, Hannah onder. Toen het gevecht was afgeloopen en Hannah op wilde staan, viel hij achterover, uitroepen- de: ..Shillibeer, je hebt mij gestoken Kort daarop overleed Hannalh. Shillibeer houdt vol dat hij heeft gevochten met het mes in zijn dichte hand. EEN ADONIS GEZOCHT! Een jongemeisjesvereeniging te Phila delphia heeft besloten, binnenkort een schoonheidswedstrijd voor mannen te houden. Het deelnemen daaraan staat vrij voor iederen man, niet jonger dan 18 en niet onder dan 60 jaar. Ook voor het lichaamsgewicht en de grootte zijn gren- zen gesteld, maar al te niauw getrokken zijn die niet. De voorzitster der vereeniging neett het volgende manifest uitgevaardigd Met de vrouwen wordt te veel om slag qemaakt. Men neemt te veel notitie van •4 1 1 Imr 1 UP lniDreKers uaiuvj^x H ciuiuuivc. f brandkast qeforceerd, doch daaruit met en bemoeit zich te veel met haar. kr^n H 1 IJ1 1 Ucv/-»nrtnr*oHirtf>r U/DT- meer dan een bedrag van een honderd qulden qehaald. HOE AARDVERSCHUIVINGEN ONTSTAAN. Omtrent de ramp, die de plaatsjes Roquebillere en, Belvedere in de Alpes Maritimes heeft getroffen, merkt de Petit Parisien" op, dat een der oorzaken ge zocht moet worden in de voortgezette ontbossching der bergen. Het regenwater dringt nu direct in de aarde, die het ge rustbewaarder, die er zoo heel anders dan ^^L"Jec;bts~met cen betrekkelijk dunne mH eV iSdee9eSe va. "aile leden der jongemeisjes i nc> v op thai terrein van vJ. h t.. jr^o-ri^ -\7f>rppnii zijn baas uitzag, met enkek rev- ten neer*, voormalige voetbalterrein gebracht! Daar heeft de politie er een asten post bij geplaatst aardmassa aan het glijden geraakt. Deze modderstroom is afgezakt naar de vallei wonder, dat zij steeds hoogmoediger wor- i den' Daar wij nu echter den man erfcen- ninq doen ten deel vallen op a le moge- lijke qebieden, waarom dan ook met op dat zijner lichamelijke kwaliteiten. Breede schouders, stevige spieren scherp profiel. fonkelend oog ja waarlijk, het is tqd, dat ook op de hoedanigheden van den man eens acht wordt geslagen. Nu kunnen de Adonissen zich dus aan- melden en een damescomite zal de jury vormen De uitverkoren schoonheids- kampioen zal dan plechtig in tegenwoor- diqheid va« alle leden der lorp^es vereeniging bekroond worden. Als hi) ei zijn vrijgezellenhuid maar fei] redt

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 6