BURGERLIJKEN STAND. DAHKB.UBB.IEK, ROOVEN TEN BATE VAN BARMHARTIGHEID. miP. m.0%.. het instorten der huizen werd verminkt of gewond. De ontploffing had plaats des namid- dags kwart over vier. Aan weerszijden van het Rapenburg werden de deftige heerenhuizen voor een groot deel tot puin of stortten in en vele andere tusschen- gelegen straten verwisselden de huizen tot puinhoopen of werden ernstig ge- teisterd. Onder de perceelen, die instortten, wa- ren ook vier scholen. De lijken van tal van leerlingen zijn eenige dagen later te voorsohijn gehaald. Zooals uit oude documenten uit dien tijd blijkt, werd de slag, door de ontplof fing veroorzaakt, tot zelfs in Zwolle en Friesland gehoord. Zoodra konimg Lodewijk Napoleon, die in Den Haag vertoefde, van de ramp kenniis nam, begaf hij zich naar Leiden, waar hij reeds denzelfden avorid aan- kwam en persoonlijk aan het redding s- werk dee'lnam, en daarbij, zooals wij in de „Leidscihe Courant" van 15 Jan. 1807 lezen, een som van 10 ducaten uit zijn persoonlijke kas uitloofde voor ieder, die een sladhtoffer, dood of levend, van on der de puinhoopen te voorschijn haalde. De regeering stelde dadelijk belangrijke sommen beschikbaar en uit alle deelen des lands stroomden belangrijke giften binnen. Koning Lodewijk stelde ook nog het Huis ten Bosch beschikbaar voor hen, die zonder onderdak waren gekomen. Ook Rotterdam heeft een ontploffing van buskruit gekend, juist 100 jaar gele den n.l. den 5den Januari 1827, toen een kruitmdlen in de lucht vloog, waarbij vier menschen werden gedood' en tal van huii- zen vrij ernstig werden ibesohadigd. DE „LUTINE". Een stukje historie afgesloten. De directie van het Loodswezen maakt bekend dat de Lutine-kaap op de West- kust van Terschelling verdwenen is en met meer zal worden opgericht. Dez-e simpele mededeelincj roept onwiL lekeurig een stuk geschiedenis in het ge- heugen, waarbij ons land ten nauwste be- trokken was en dat nu afgesloten wordt als een hoofdstuk in een boek. Op 9 Oct. 1799 strandde 't Britsche marineschip ,,Lutine dat door de koop- lieden Benjamins en Goldsmid uitgerust was om onder meer een groote geldsom over te brengen van Londen naar Neder- land en Duitschland, in de westgronden van Terschelling. Naar beweerd werd, zou de goudschat niet minder dan tus- schen 400.000 en 900.000 pond sterling be drag en en bestemd zijn gedeeltelijk voor de Britsche troepen op Texel en ge deeltelijk voor kooplieden in Hamburg. Het juiste bedrag is nimmer bekend geworden, doch bleek aanlokkelijk ge noeg, om verschillende pogingen tot ber- ging te wagen. Het geluk bij deze ber- gingen was afwisselend; dan eens was de ibuit groot en dan weer werd er niets ge- voniden. Tot het begin dezer eeuw werd ongeveer 1-2 millioen gulden aan waarde boven gebracht. Een latere expeditie bracht geen geld doch andere zaken uit het wrak aan de oppervlakte, die voor den historicus nog waarde hebben. Zooals misschien bekend is. hangt de groote scheepsbel nog in het gel>ou<w van Lloyds te Londen en wordt deze bel alleen geluid. als aangekondigd wordt, dat een schip vermist wordt. Eenige jaren geleden had men nog het plan, een nieuwe expeditie tot berging van waarden of goederen uit het wrak uit te zenden, doch het bleef bij een plan. Nu de kaap verdwenen is en niet meer opgericht wordt, zullen nieuwe pogingen wel achterwege blijven, omdat men ge- noodzaakt zou zijn, eerst weer peilingen te gaan nemen, om de ligplaats van het wrak terug te vinden, SCH00LJ0NGEN AANGERAND. Dinsdaj is tusschen E ndhoven en Ge'drop de 15 j*rige J. van der Velden, wonende te Gsldrop, die per fi ts van de school te Eindhoven huiswaarts keerde, aa gerand door een hem onbekend man. Zijn fiets werd werd hem ontst den De fiets is gemerkt Toerist op den bagageibager was en tasch met b jtken 'oevestigd Peaanrander is naar schatting 39 a 35 jaar oud en droeg donkergrij/.en jekker, grij'.e broek, slappe boerd en zwa ten, slapp^n hoed DOOD DOOR ON VOORZICHTIGHEID. Uit Bruin (Bohemen) wordt geme'dt, d .t door het onvoorfichtig omgaan met den badgeyser, a!daar4 jongelieaen bij h t n-men van^een bad jammerlijk om het leven zijn gekomen. EEN BEELD GE3T0LEN. Eicde November is uit een kape! te Brtick in het Rjjn'and een Maria beeld gestolen. dat uit de 15e eeuw da^eert. De lengt-; van het beeld is 1,35 m of 1.40 m., de kleeding is rood geschilderd, tevwjjl de figuur verguld is geweest. In den kop is een gr tefje gemaakt ter beves' iging van de kroon, welke los op het hoofd zit. EEN WEGVERN1ELER Eenige dageu geleden kreeg de bestuurder van een vrachtauto bp De Punt (Dr.) ban- denpecb. Daar bp niet o?er het noodigi materiaal beschikte ging bij den grond onder den leeggeloopen autoband weggraren om zoodoende het wiel geheel vrij te krpgen Dat de grond, welke hij weggroef deel uitmaakie ^an een rijwielpad daar bekom merde hij zich niet om, en toen het defect herstelt was, reed hij kalmpjes weg. De politie te De Punt heeft den weg vernieler ech'er weten op te sporen en iegen hem proces verbaal opgemaakt. HET DRAMA TE ZUN0ERT. Men meldt uit Breda aan de N R. Crt. Naar aanleiding van bet nachtelpk drama te Zundeit, waarbp C. van Meer in zijn cafe door een marechaussee is doodgeschoten, mede naar aanleiding van het feit, dat over dit geval verschillende lezingen ge- gegeven worden, zpn wij naar Zundert gegaan ea hebben daar een onderzoek iu- gesteld. Het eerst hebben wp ons begeven naar het huis van Van Meer en daar de 20 jar'ge dienstbode gesproken, die bij het gebeurde tegenwoordig is geweest. Zp vertelde het volgende en verklaarde, voor de waaiheid van haar mededeelingen in te staan Omstreeks 3 uur 's nachts werd er op de voordeur geklopt, toen zich in de kamer- keuken achter de ge'agkamer bevonden 3 mannen, twee uit Ginneken en Van Meer, benevens de vrouw en da dienstbode. Er stonden twee marechaussees met licht. Van Meer en zpn vrouw deden open Een der marechaussees zeide dat hp in de achterkamer wilde, waarop v. M. riep Eerst het bevelschrift van den burgemeester toonen Maar intusschen werd v. M. door den marechaussee gestompt door de deur, die via de gang toegang verleent tot de achterkamer-keuken. Toen duwde v. M. terug en sloegen de marechaussees met hun gummistok. Zij sloegen v. M. in de achter kamer, waar hij neerviel. Van M. richtte zich op en kwam in het cafe terug. De wachtmeester Koolen riep tosn Ik schiet je dood Van M. had vo'gens de uitdruk- kelijke verklaring van de dienstbode niets, dus ook geen mas, in de hand. Er werd toen door K. geschoten, welk schot volgens de dienstbode v. M. in het been trof. Van M. viel nabp de kachel, waar ook zpn pet terecht kwam. Daarna schoot volgens het meisje de andere marechaussee CUassen. Zij zag echter niet, waar dit tweede schot trof. Toen werd een derde schot gelost door K., dat v. M. in het hoofd doodelijk trof Wachtmeester K. is toen volgens het meisje naar de keuken gegaan en kwam vandaar terug met zijn pet en een mes in de hand, welk mes K volgens het meisje bp het Ipk neerwierp. Het was een mes der familie v. M. Wp hebben ons daarna gewend tot iemand met het politioneel onderzoek belast. Deze gaf ons eerst een heel verhaal, waar het gezelschap in den nacht en den voornacht zooal geweest was. Op onze vraag, of v. M. goed stond aangeschreven, kon hij niet ja en niet ueen antwoorden. Het was hem bekend, dat in het cafe klaodistien drank verkocht werd, men had er geen en vergunning. Het gezelschap was ook nog in Achtmaal geweest, waar liet een vriend had wegge- bracht en doordat zp daar den auto onbe- heerd hadden laten staan was de aandacht der marechaussee's op hun gevestigd. Toen de marechaussee's opmerkten, dat men een auto toch niet onbeheerd mag laten staan, moet v. M. zeev boos geworden zpn. De marechaussee's hebben hen toen gevo'gd naar het cafe' te Zundert. Daar onze zegs- man niet persoonlijk gezien heeft wat er in 't cafe gebeurd is, kon hij niet zeggen of de verk'aringen van het meisje juist zpn, maar hij had sterk den indruk dat aan die ver- klaringen de fantasie niet geheel vreemd is. In ieder geva', zeile deze zegsman, moet er een hoogloopende ruzie zijn geweest. Nog vernamen wij, dat het sectie-onder- zoek heeft u'tgewezen, dat bet eerste schot in het lpf moet zpn terechtgekomen en doodelpk is geweest, dit in tegenstelling met de verklaringen van het meisje. In ieder geval zpn er drie scboten gelost. Onze zegsman zeide, dat Olaassen niet ge schoten heeft, alleen Koolen. Wij zijn daarna nog naar de marechaussee- kazerne geweest, waar men ons niets mocht zeggen. Alleen verklaarde ons marechau -see Claassen, dat het optredjn ten voile ge- wettigd is geweest. SCHAPEN DOODGEBETEN. In de buurt rvan Soest (Westfalen) is een hond 's nachts een schaapskooi bin- nengedrongen. De hond beet tal van schapen dood. Er ontston'd een paniiek onder de schapen, die zoodanig op el- kaar drongen, dat vele den dood vonden. In totaal zijn 104 schapen omgekomen. EEN KINDERMEISJE AANGEVALLEN. Dezer dagen was het kinidermeisje van een gegoede familie te Lyon alleen thuis, toen* een of meer vreemde kerels het huis binnendrongen, haar aanvielen en eenige messteken toebrachten en er daarop met voor 8000 gulden aan juweelen vandoor gingen. Toen zij weg waxen, had het iuei'sje nog de kracht zich naar het trap- penhuis te sleepen eri om hulp te roepen. Haar toestand is zoo ernstig, dat de po litie haar nog geen verhoor heeft kunnen afnemen. LEVEND VERBRAND. Uit Zexbst Anhalt) wordt gemeld, dat door onbekende oorzaak brand is uitgebroken in de c.elluloidfabriek aldaar, ten gevolge waarvan de geheele fabriek een prooi der vlammen werd. Een arbei- der kwam in de vlammen om; twee an- deren werden zwaar gewond, UIT ANGST VOOR EEN OPERATIE. In het ziekenhuis te Chemnitz heeft zich een 12jarige knaap uit angst voor een derde operatic, die hij moest onider- gaan door twee steken met een zakmes in het hart, gedood. Geducenide een schitterend bal te War- schau, dat plaats had onder leading van de echtgenoote van maarschalk Pilsoeds- ki, den eersten minister van Polen, be- speurde een dame, die even te voren had qedanst met een juist aan haar voorge- steld jongmensch, dat haar diamanten armband was verdwenen. Zij trachtte den jongen man te vinden, doch hij was eveneens verdwenen. Een vriendin bracht de dame toen in connectie met ambtenaren van de geheime politie. De laatste constateerden, dat even na het vermissen van den armband, twee heeren het gebouw hadd'en verlaten, in een schitterende auto. De auto was zoo mooi, dat een der fouiten dienstdoende agenten het nummer had onthouden. Eenige uren later werd de car aange- troffen voor een woning ,in een der aristo- cratische wij ken. De politie denkende met baridieten te doen te hebben, wilde met revolvers in de hand het huis binnendrin- gen. Toen zagen zij een bordje op de deur, ineldende: „Genootschap tot Ihet verlee- nen van steun aan de armen van War- schau". j 1 Binnen zag de politie twee jongelieden in avondkleeding, die in een der vertrek- ken rustig zaten te rooken. Het tweetal bekende den laatsten tijd 16 diefstallen van denzelfden aard te hebben gepleegd en de opbrengst der ge stolen voorwerpen te hebben verdeeld onder vereenigingen van liefdadigheid. Aangetroffen werden boeken, waarin nauwkeurig waren aangeteekend alle gif ten en diefstallen. De twee dieven van bijzonderen aard, Oldavinski en Bildowsky geheeten beiden rijke, bekende industrieelen zijn gearresteerd en naar een krankzinnigen- gestdoht gezonden. GEWORGD DOOR HAAR LANGE HAREN. Te Sidcup in Kent is een 24jaxig meis je dood gevonden in haar badkamer. Haar lange haren waren verward in de kranen van een waschbak en zij hing voorovex, met haar keel op den rand van de kom. Haar broer, die haar zoo gevonden heeft, vermoedt, dat zij 'n glas water heeft wil- len inschenken en toen in zwijm is geval- len, waarbij haar haren den val belet heb ben en zij door den druk van haar li- chaamsgewicht op haar keel, die tegen de waschkom geklemd zat, geworgd is. EEN TREIN MET ZICHZELF IN BOTSING. Twee ongewone spoorwegongevallen die in Engeland plaats hadden. liepen, af- gezien van eenige materieele schade, bij- zonder gelukkig af. De passagiers van een der gewone ochtendtreinen van Eastbourne naar Lon den zijn aan een groot gevaar ontsnapt. Terwijl de trein een snelheid had van 40 K.M., brak de stang van het drijfwiel van de locomotief, zonder dat er iets ernsti- gers gebeurde dan dat de ruiten van den eersten wagon gebroken werden door de steenen, die de weggeslingerde stukken opwierpen. Dat de trein niet uit de rails liep, mag waarlijk wel een wonder heeten. De passagiers moesten in een anderen trein overstappen en kwamen er met een half uur vertraging af. Het tweede ongeval had plaats bij Woodibridge, waar een trein met zichzelf in botsing kwam. De achterste helft van den trein was losgeraakt, zonder dat de machinist het had bemerkt. Een sein- wachter, die zag, dat de koppeling gebro ken was, kon den machinist niet tijdig waarschuwen en toen de trein in het sta tion Woodbridge moest stoppen, liep de achterste helft op de eerste in. Een post- wagen en de daaraan gekoppelde wagen met sportjes werden bijna geheel vernield. De beambte in den postwagen werd on der een dikke laag kranten en sprot be- dolven, doch bekwam geen ernstige ver- wondingen. In totaal werden 13 wagens beschadigd. INBRAAK IN HET POSTKANTOOR. Te Dammerie bij Chartres is een in- braak gepleegd in het postkantoor, dat aldaar door een weduwe gehouden wordt. Toen deze zich om elf uur te bed begaf, plaatste zij de cjeldtasch, zooals zij steeds doet, in een kast bij haar bed. Ze moet reeds een paar uur geslapen hebben, toen ze door gestommel wakker werd. Toen ze ging kijken wat er aan de hand was, bevond ze zich plotseling tegen- over een geheel in het zwart gekleed per- soon. Van schrik viel ze bewusteloos op den grand. Van de goede gelegenheid maakte de inbreker gebruik de geldtasch van het postkantoor, 17.000 francs, in- houdend, en het geld van de weduwe zelf mee te nemen, alsmede een paar pla- tina-oorbellen, een portefeuille met post- zegels, recepissen en defensiebons ter waarde van 45.000 francs. Alles haalde hij overhoop. De recepis sen en de ongezegelde defensiebons zijn later teruggevonden. Wit wint dan als volgt: 3227; zwart 37X^6, wit 1510, zw. 5X14; wit 28 22, zw. 17 X 30 (meerslag wit 2721 zwart 46X19; wit 4035, zw. 26X17 en wit 35X4 gewonnen! Het volgende is nog mooier! Stand: Zwart: 1, 4, 5, 7, 8, 10, 12. 15, 25 en 43. Wit: 14, 16, 19, 21, 23, 24, 36, 44, 45 en 50. In dezen voor wit absoluut verloren stand begaat zwart, die aan zet is, de grove onvoorzichtigheid, om direct naar dam te loopen en nu toovert wit onver- wacht een fraaie winst te voorschijn! Want waar zwart ook dam haalt, de stand is steeds verloren. Laat een ieder dit vooral naspelen? a. Zwart 4349; wit 1611 zwart 7X27 gediwongen; wit 3631, zwart 49X18 meerslag; wit 31X2 gewonnen. b. 43—48, wit 36—31, zw. 48X17; wit 1913!!, zw. 8X^0 of 8X28 ge- dwongen, wit 4540, zwart slaat, wit 40—34, zw. 30/(39 en wit 44X2 en wint gemakkelijk! Schitterend! In plaats van dadelijk dam te nemen, had zwart eerst 16 moeten spelen en daarna pas 4349. A1 met al is het een geniaal stukje dam- vernuft, waarvoor den samensteller zeker een woord van hulde toekomt. Enkele inzenders waxen het niet met ons eens betreffende de oplossing van probleem n°. 15 (zie rubriek IX en X). Zij gaven na 61 van wit als zet voor zwart aan 3445. Dit is echter niet de sterkste zet, omdat zwart dan onmiddel lij.k verliest door 3833 van wit, wat trouwens zeer eenvoudig te zien is, zelfs zonder de schijven aan te raken. De sterkste tegenzet van zwart is 3448, Wit moet dan door 134 zijn dam offeren en na 1520 (gedwongen) van zwart kan wit nog net op 't kantje af Winnen. Men spele het na! Die eindspel-on11 edingen zijn zeer leer- zaam. Daarom willen we onze oplossers en verder alle liefhebbers, die oplossers worden, nog eens op de proef stellen door een moeilijk eindspel van den oud-wereld- kampioen I. Weiss te Parijs. Het is een eindspel, dat wel veel van de oplossers zal vergen, daarom hebben we een ver- rassing bedacht in den vorm van een exemplaar van het schitterende damwerk ,,Zwart-Wit" door A. K. W. Damme, dat onder de goede oplossers van de volgen de problemen verloot zal worden. Probleem n°. 19. Auteur H. van Deinse, Arnhem. (Uit „Het Damspel"). Zwart: 7, 9, 10, 11, 14, 17, 20, 23 en 25. Wit: 19, 22, 28, 31, 32, 33, 35, 42 en 44. Wit speelt en wint! Probleem n°. 20. Auteur Is. Weiss, Parijs. Zwart: 1 schijf op 34 en 1 dam op 5. Wit: 2 schijven op 24 en 43 en 2 dam- men op 13 en 50. Wit speelt en forceert de winst De opgaven zijn ditmaal lang niet ge makkelijk, maar zoowel 19 en 20 zijn uiterst fraai en verrassend. Oplossinigen voor 25 Januari aan J. Kaan, Sluiskil. J- J GEZONDEN MEDEDEELINGL K. XI. Van den heer J. P. Geensen, alhier, ontvingen we enkele mooie practische stukjes, die van groote waarde zijn voor de dampartij in 't algemeen en voor den begdnnenden speler in het bijzonder. Het eerste is bedoeld als een waarschuwing, om toch niet te graag achter een schijf te loopen, in elk geval niet, voor men den stand goed heeft bestudeerd. No. 1: ZWART 1 2 3 4 5 Wit en zwart elk 10 schijven. Mag zwart hier 31—37 spelen Neen! AXEL. Huwelijks-aangiften. 2 Dec. David Luteijn, oud 25 j., jm. en Catharina de Regt, oud 22 j jd. 10 Dec. Petrus Johannes de Witte, oud 36 j., weduwn., en Florentina Seghers, oud 32 j., wed. 23 Dec. Adriaan Sdhieman, oud 21 j., jm. en Geertrui Dieleman, oud 18 j., jd. Huwelijiks-voltrekkimgen. 2 Dec. Petrus Alphonsus van Grembergihe, oud 25 j., jm. en Alida Hortense van de Vijver, oud 21 j., jd. Jan Oornelis de Kraker, oud 26 j., jm. en I ie- ternella Haak, oud 25 j., jd. 16 Dec. David Luteijn, oud 25 j., jm. en Catharina de Regt, oud 22 j., jd. 23 Dec. Petrus Johannes de Witte, oud 36 j., weduwn. en Florentina Seghers, oud 32 j., wed. Geboorten. 3 Dec. Pieter Leendert, z- van Bernardus Petrus van der Burg en van Fran- clna Geertruida Vercouteren. 4 Dec. rans Reinier z. van Charel Johannes Dieleman en van Catharina Geertrui Overdulve. 5 Dec. Pieter George, z. van Francois Pieter Schutz en van Dina Guequierre. 15 Dec. Joseph, z. van Anna Maria de Kerf. 16 Dec. Anna ou lina Andrea, d. van Aloysins van Goethem en van Bertha Rosina Biddelo. 19 Dec. Johannes Comelis, z. van Pieter Deij en van Maria Verschelling. 22 Dec. Debora Krina, d. van Pieter Leendert Marijis en van Neeltje van Luijk 24 Dec. Simo.n, z. van Joaias Lourens en van Johanna Catharina Oppeneer. 26 Dec. Joannes Pieter Geertrudes, z. van Theophilus Amandus van Hecke en van Cornelia Johanna van, Engelen. 28 Dec. Jacobus Willem, z. van Willem Mattheus Dieleman en van Jacomina Dekker. 31 Dec. Cornelis Hendrik, z. van Daniel van Tatenhove en van Suzanna Corne lia Goossen. Simon Benjamin, z. van Pieter Benjamin van Hoeve en van Elizalbeth van Fraaijenhove. Overlijden. 4 Dec. Janna Maria de Putter, oud 84 j., wed. van Jan Dieleman. 19 Dec. Catharina de Klerk, oud 55 j., echtg. van Da niel Francois van Cadsand. 23 Dec. Wilhe mina Crokke, oud 89 j., wed. van Pieter Flo- russen. 30 Dec. Lambertus Jonkman, oud by j., echtg. van Krina van Aalst. 31 Dec. Fran cois Meijer, oud 69 j„ weduwn. van Adriana Sol. Marinus IJzebaart, oud 77 j., weduwn. van Cornelia den Hamer. BOSCHKAPELLE. Geboorten. 26 Dec. Emilius Julianus, z. van Jan Francies Crombeen en van Emma van Damme. T Overlijden. 29 Dec. Maria Cecilia Lamlbert, oud 83 j., wed. van, Theodorus Kinit. GRAAUW. Huwelijks-aangiften. 23 Dec. Alphonsius van Remoortere, oud 26 j., jm. en Adovma Rosalia Daalman, oud 20 j., jd. 24 l>ee Pe trus van Girnst, oud 28 j., jm. en Mathilde Catharina Sponselee, oud 23 j., jd. Geboorten. 2 Dec. Theodorus, z. van Fran- oiscus de Keijzer en van Martha Mathilde Lee- raert. 11 Dec. Juliette Eugenie, d. van Theo philus Josephus van de Velde en van Augusta Franciesca Seraphina Valent. 30 Dec. Martha Maria en Aloisiu« Josephus, dochter en zoo-n van Petrus Alpihonisus Bracke en van Maria Biddelo. HENGSTDIJK. Geboorten. 12 Dec. Rosalia, d. van C. L. van Deursen en van L. M. Burggrave. Overlijden. 19 Dec. Gerardus Mangnus, oud 73 j., weduiwn. van Ap. de Nijs. VERSTERK UW N1EREN! Werp dat lustelooze, afgematte gevoel van u, en herwin uw gezondheid en energie door uw nieren te helpen om de sohadelijke en kwaad- doend'e vergiften udt uw bloed te filtreeren, Maak uw leven weer tot een lust! Die pijn in de lendenen, die urinestoornissen, dat ver- moeid, zenuwachtig, uitgeput gevoel, die hoofd- pijn en duizeligheid kumnen alle te wijten zijn aan nierzwakte, en deze kan overwonnen wor den. Piekeren helpt u niet. Wordt flink en ge- zond door het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. De tijd bewees, dat dit speoi- fieke nier,geneesimiddel aan de nieren juist die versterkende hulp geeft, die zij noodig hebben en deze organen bijstaat om het bloed volko- men en terdege te zuiveren. Door nieuwe kracht aan de verzwakte nieren te geven, kunnen Foster's Pillen kwellende nierverschijnselen als rheumatiek, isohias, spit, waterzucht, ndersteen, en blaasontsteking, ver- lichten en voorkomen. Duizenden in Holland danken hun tegen- woordige goede gezondheid aan de genezende eigenschappen van dit nienniddel. Begin nog heden met het gebruik en zie hoe snel gij een flinke gezondheid kunt herkrijgen. Verkrijgibaar (in glasverpakfeing met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1.75 per flacon. 32 SINT JANSTEEN. Geboorten. 6 Dec. Urena Wilhelmina, d. van Petrus de Block en van Magdalena Francdsca Bordui. 9 Dec. Mathilda Margaretha, d. van Mattheus Theodorus Giele en van Maragaretha Johanna Maria de Vos. 17 Dec. Emile, z. van Rene van Gassen en van Emelie Marie De Caluwe. 20 Dec. Johannes Baptist, z. van Alfons de Backer en van Anna Maria Philo- mena Verstraeten. 21 Dec. Albert Joseph Mathilde, z. van Alphonsus Eugendus Wee- maes en van Maria Louisa Verstraeten. 22 Dec. Bertha, d. van Franciscus Saman en van Maria Ludoviea Impens. 23 Dec. Cornelia Maria Agneta, d. van Johannes Maria van den Heuvel en van Maria Catharina van Rooij. 25 Dec. Harietta Joanna, d. van Camilius Jo sephus de Backere en van Christina Maria de Dauwe. Maria Louisa, d. van Johannes van Lent en van Anna Cornelia Burm. 26 Dec. Anny Louisa, d. van Desiderius Johannes de Maat en van Emeirentda Maria Coene. 30 Dec. Erenie Clothilda, d. van Theodorus Clementimi* van Campenhout en van Leontina Maria Ver- sohueren. Overlijden. 5 Dec. Leonia Mervis, oud 51 j., echtg. van Franciscus van Acker. 15 Dec. Sophia Tok, oud 90 j., wed. van Andreas van der Kelen. Josephus de Maijer, oud 84 j., echtg. van Maria Sijlvia Lenjou. 21 Dec. Anna Maria Valke, oud 13 j., d. van Petrus Domini- cus en van Apolonia Bertram. 28 Dec. Maria Coleta Francisca Weemaes, oud 6 w., d. van Eduardus Josephus Benedictus en van Anna Maria Elisa van Overmeir. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 23 Dec. Theodorus Arnoldus Venmeeren, oud 31 j., jm. en Maria Buijsrogge, oud 31 j., jd. Geboorten. 5 Dec. Petrus Aloysius, z. van Th. F. Kindt en van M. S. Bouwens. Emery- Ed uar dus Franciscus, z. van P. J. Hendriks en van L. W. v. d. Bergen. 10 Dec. Willy Joseph, z. van P. L. van Esbroak en van S. L. de Theije. Augustinus, z. van E. P. A. Verstraeten en van M. J. Voet. Joseph Antonius, z. van F. Grasser en van M. A. Lambert. 12 Dec. Jo sephus Alphonsus, z. van P. A. Pauwels en van W. E. Pauwels. 16 Dec. Elisabeth Maria, d. van A. Platjouw en van M. A. d'Hont. Anna Maria, d. van Ed. Crombeen en van A. de Roos. 17 Dec. Marinus Pieter, z. van K. Lucasse en van M. Houtekamer. 23 Dec. Maria Theresia, d. van A. M. van Meelen en van A. M. de Dalie. 25 Dec. Louisa Maria en Alphonsus Josephus, d. en z. van J. van Heese en van M. v. d. Bosch. 28 Dec. Anna Maria en Agnes Philomina, dochters van F. Neve en van F,. de Dalie. Overlijden. 7 Dec. Petrus Aloijsius Kindt, oud 2 d. z. van Th. F. Kindt en van M. S. Bou wens. 13 Dec. Elisabeth van Eck, oud 91 j., wed. van P. J. d'Hont. 17 Dec. Karolus Okris- tiaan Weegenhausen, oud 65 j., echg. van R. van Deursen. Pilasaa van Waes, oud 79 j., echtg. van J. J. van Mol. 19 Dec. Judoous Janssens, oud 86 j., weduwn. van Cath. Ver- durmen. 23 Dec. Francisca van Esbroek. oud 92 j., wed. van P. J. van Bouwel. 25 Dec. Anna Maria Crombeen, oud 9 d., d. van Ed. Crom been en van A. de Roos. 29 Dec. Isabella Goossen, oud 87 j., wed. van J. F. van Bunde- ren. 30 Dec. Maria Anna Kuijpers, oud 75 j., wed. van P. J. Verbist. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 18 Dec. Eduard Drub- bel, oud 24 j., jm. en Leonie Sturms, oud 19 3 Huwelijks-voltrekkingen. 29 Dec. Eduard Drubbel, oud 24 j., jm. en Leonie Sturms, oud 19 j., jd. Geboorten. 2 Dec. Frida Julia Angelina, d. van Alphonsius Ignatius Poppe en van Alida Maria de Groene. 4 Dec. Leonardus, z. van Alphonsus Josephus Matthijs en van Maria Josephina de Meij. 16 Dec. Gaston Louisa Maria, z. van Cyrillus Hubertus Waumans en van Romance Marie Steenaert. 17 Dec. Roger Emery Victoire, z. van Camile Bernardus De Nijs en van Maria Theresia Boon. 20 Dec. Adriana Pelagia Aloijsius, d. van Allardus Gustavus Cerpentier en van Maria Fidelia Rot- thier. 28 Dec. Alijdor Albert Stephanie Fran cois, z. van Eugenius de Maeijer en van Mag dalena Maria de Potter. Overlijden. 3 Dec. Petrus Verhoeve, oud 67 i., echtg. van Marie Stephanie de Caluwe. 22 Dec. Josephina Maria Bonte, oud 66 j., d. van Gilles Bonte en van Virginie Marie van Haelst. 24 Dec. Paulina van Bunderen, oud 80 j., wed. van Domindcus Herman. OVERSLAG. Overlijden. 15 Dec. Alphonsus Anthonius Herman', oud 67 j., weduwn. van Barbara Ophals. ZAAMSLAG. Huwelijks-Aangiften. 9 Dec. Dirk Willem Frederik Kaijser, oud 29 j-, jm. en Tanneke Dieleman, oud 26 j., jd. Pieter Dees, oud 20 j., jm. en Suzanna Cornelia Bareman, oud 20 Huwelijks-aangiften. 9 Deze Dirk Willem lem Frederik Kai]ser, oud 29 j., jm. en Taniiek^ Dieleman, oud 26 j., jd. Pieter Dees, oud 20 j jm. en Suzanna Cornelia Bareman, oud 20 Geboorten. 1 Dec. Maatje Cornelia, d. *!an Willem Pieter de Zeeuw en van Elizabeth Kr - na Schieman. 3 Dec. Johanna Maria, d. van Marinus Pieter van de Voorde en van Janna Comelisisen. 12 Dec. Geertruida, d. van Cor nells Klaassen en van Neeltje Buijze. Johan nes Willem, z. van Johannes Willem de Feu- ter en van Adriana Cornelissen. 21 Dec. Jo- zias. z. van Francois Kolijn en vai Goossen. Overlijden. 28 Dec. Ebrma Meertem 76 j., d. van Thomas en va poorte. Adriana oud Martha Ver-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 6