Sanapirin-tabletten M en zal zich herimneren, dat in Augus tus van bet vorige jaar te Rotterdam een doofstomme vreemdeling werd gebracht, die men te Enischede zwervende had aan- getroffen. Met veel moeite slaagde de chef van de Vreemdelingenpolitie er in van den man te vernemen, dat hij een Engelschman was en door den oorlog zijn spraak, zijn gehoor en zijn geheugen was kwijt geraakt. Op verzoek van den Engelschen consul alhier hebben verschil lende Engelsche bladen het portret van het oorlogsslacht offer geplaatst. Ook heeft Daventry herhaaldelijk per draad- looze het signaleinent van den man ver- spreid. Alles was echter tevergeefs. Ten einde raad bracht men den man onder in het ziekenhuis aan den Coolsingel. Bieden. Laten. Loapen 12,11 12 13 Berlijn 59,30 59 35 Parjjs 9,89 9,94 Brussel 34,74 34,79 Weenen (per 100 scb.) 35,15 35,20 INGEZONDEN MBDEDEKLINGE Influenza en Griep Koortswerend en genezend zijn (Wettig beschermd tegen vervalsching). Bij Apoth. en Drog. Buisje 75,40 en 25 ct. DOOFSTOMME" ENGELSCHMAN DIE ZICH ONTPOPT ALS HONGAAR. Voor eenige dagen bemerkten de ver- pleegsters tot haar groote vertbazing, dat de man weer normaal spreken kon. De Vreemdeling endienst nam de zaak op- nieuw ter hand. En nu bekende de man, dat hij gesimuleerd had. Thans was hij tot inkeer gekomen en zou hij de waar- heid verklaren: hij was geen Engelschman maar een Hongaar. Men heeft het Hon- gaarsche consulaat in kennis gesteld met deze verklaring, waarmee men na de op- gedane ervaring natuurlijk zeer voorzich- tig is. Het Engelsche consulaat had geduren- de ruim maanden de verplegingskosten van den man in het ziekenhuis betaald. EEN MANNETJESPUTTER. De boerenknecht H. W. is 's avonds na een bezoe.k aan de ouderlijke woning gebracht te hebben, op den Almeloschen weg te Raalte door twee onbekend ge- bleven personen van de fiets getrokken. Doordat hij een electrischen lantaarn op de fiets had, stond hij in volkomen duis- ter toen de fiets stilstond. Een electrisehe zaklantaarn werd hem voor de oogen gehouden en terwijl hij hoorde roepen: ,,Zoo ben jij het" voelde H. W.. dat hij met een mes werd gestoken. Een worste- ling volgde, waarbij een der aanranders werd neergeslagen. De ander vluchtte en werd door H. W. nagezet, doch deze moest het door de duisternis opgeven. De andere aanrander was inmiddels ook ver- dwenen. H. W. werid gewond aan wang en bovenarm. Hij heeft een vermoeden omtrent de daders kenbaar gemaakt aan de politie, die de zaak onderzoekt. Deze is er evenwel nog niet in geslaagd een spoor te vinden. „DE MAN MET DE KNOTS". In de stad Mex:eo oefent thans een man, die maar in het wilde weg en blijkbaar zonder dosl iedereen aanvalt, een waar schrikbewind uit. In een week tijds heeft hij twintig personen ged >od of ernstig gewond. In een dag rnaakte hij yier slachtoffers, waarvan er een dadelijk gedood werd. Men noemt hem den //man met de knots", daar hp bljjkbaar een of ander zwaar wapen gebruikt. Zijn slachtoffers worden alien op dezelfde wijze gewond, nl. door een hevigen slag in den nek. De politie meent met een waanzinnige te doen te hebben. "''tnwiaBtroaEaiij:'nan* EEN BOOM STORT OP EEN SNELTREIN NEER. Terwijl houthakkers in het bosch van Masnuy Saint-Pierre, langs de spoerbaan Brussel Bergen (Mods), aan het werk waren, is, een boom neergeploft juist op het oogenb'ik dat de sneltrein Brussel Parijs voorbijreed. De kruin van den boom kwam op een der wagens terecht met het gevo'g, dat de ruiten werden ingedrukt en verscheidene reizigers lichte verwondin- gea opliepen. Met een half uur vertraging werd de reis voortg zet. GEVAL VAN DUBBELE PERSOONLIJKHEID. Het geval van de schrijfster mrs. Aga tha Christie, die de vorige maand uit haar woning te Sunningdale in Berkshire ver- dween en na verscheidene dagen zoeken, te Harrogate werd teruggevonden, wordt beschreven als een van dubbele persoon- lijkheid. De heer Watts, haar zwager, te wiens huize te Cheadle in Cheshire zij thans vertoeft, decide aan de Daily Mail mede, dat zij zeer langzaam vooruitgaat. De doctoren zijn het er over eens, dat men hier met een geval van dubbele persoon- lijkheid te maken heeft. Haar dochtertje kwam met Kerstmis over, maar eerst ken- de haar moeder haar niet. Later zeide zij tot haar huisgenooten, dat zij niet wist of zij zich het kind herinnerde of niet. Zij had hen hooren zeggen, dat het haar doch ter was en was er niet zeker van of ze zich zelf het feit herinnerde of dat het haar door de gesprekken der huisgenoo ten was bijgebracht. Zoo gaat het ook met andere dingen; ze weet niet of ze in haar geheugen zijn teruggekomen of dat het uit de gesprekken opmaakt. On- langs schreef zij een brief, dien ze met een anderen naam dan den hare bleek onder- teekend te hebben. 1 e Harrogate heeft zij haar herinne- r'n9 eens voor de tweede maal verloren. wist namelijk, toen ze uit was, niet meer wie ze was of waar ze verblijf hield. Ze las er dagelijks de kranten, ze las zelfs van haar eigen verdwijning, maar kon net niet met zichzelf in verband brengen. 1 o™, dat haar man naar het portret te ooideelen nogal een aardige man was. Zij meende, dat haar bloedvefwanten en vrienden moesten weten, waar zij was, ofschoon ze zich niet kon herinneren, wie het waren en toen ze ten slotte niets van ze hoorde rnaakte ze zich ongerust en plaatste een advertentie, waarin zij hen opriep zich met haar in verbinding te stel- len. Toen ze Harrogate verliet en de menschen ,,Goodby mrs. Christie" zeiden, keek ze verbaasd en vroeg: ,,Ben ik mrs. Christie?" GEVECHT MET EEN HAAI. Te Cronulla bij Sidney was een 15jarige jongen Mervyn Allum in diep water aan het zwemmen, toen hij plotse- ling door een 12 voet grooten haai werd aangevallen. Een 18jarige kameraad Standly Gibbes, die het gevaar zag, waar in Mervyn verkeerde, kwam te hulp, maar alvorens hij iets kon uiitrichten, had de haai het linkerbeen van den ongelukkige opengereten en ruggelings, aanvallend afschuwelijke verwondingen aan den knaap toegebracht. Gibbs wist hem ten- slotte te bereiken en hem met een hand vasthoudend, trachtte hij met de andere en met zijn voeten het ondier op een af- stand te houden. Tweemaal gelukte zulks, maar de haai hernieuwde zijn aanval, en het water werd roodgekleurd van bloed. Op het hulpgeroep snelden meerdieren toe en het gelukte eindelifk Gibbs en Allum aan den oever te krijgen. Deze laatste was bewusteloos en stierf op weg naar het ziekenhuis. VERSCHE EIEREN. Ergens in het groote Britsche wereld- rijk veroorloofde zich een eierpakstertje de aardigheid, een ei, dat zij juist voor verzending over den oceaan in gereed- heid bracht, van het volgende opschrift te voorzien: ,,Ik ga door voor het liefste en knapste meisje uit de streek en ben be- reid, met den man, in wiens handen dit ei komt, te trouwen". En daaronder naam en adres. Het toeval wilde nu, dat het bewuste ei bij een Londensch vrijgezel terecht kwam. Romantisch en fatalistisch als de Engelschman bij al zijn nuchterheid nu eenmaal is, zette hij 't apparaat in bewe- ging, om de schoone eierpakster te kun- nen uitnoodigen tot inlossing van haar belofte. Het antwoord bleef niet lang uit. Het luidde: ,,Gaarne zou ik woord heb ben gehouden. Maar in dien tusschentijd ben ik reeds getrouwd en ik ben thans moeder van drie kinderen". WONINGEN IN WIJNVATEN. In de onmiddellijke nabijheid van Cle veland in den staat Ohio, bevindt zich een dorp, waarvan de huizen alle uit wijn- vaten bestaan. Door het alcoholverbod was het be staan van een groote wijnfirma in die plaats onmogelijk geworden, en zij besloot over te gaan tot liquidatie van haar voor- raden. Een speculatief burger kocht nu 36 groote vaten op en liet ze tot zomer- verblijven inrichten. Hijzelf rnaakte het zich, niet ongelijk aan Diogenes, in een dier vaten gemakkelijk, woonde er maan- d'enlang in en verklaarde, dat zijn nieuwe woning het ideaal verblijf was. Deze wijnvaten, uit stevig eikenhout vervaardigd zijn onigeveer 20 jaar oud en wegen elk 3900 K.G. Ieder kon een paar duizend liter wijn bevatten. Ze staan op forsche fundamenten, zijn van deuren en ramen voorzien, worden electrisch ver- warmd en verlicht, Voor een badkamer is in de beperkte ruimte wel is waar geen gelegenheid, maar een der vaten is tot openbaar badhuis ingericht, en de ton- bewoners kun;nen daar naar hartelust hun zin voor lichamelijke reinheid bevre- d'igen. EEN INVLOEDRIJK MAN. St. Martin in the Fields, het bekende Londensche kerkgebouw, lijdt een ern stig verlies nu de Rev. Sheppard wegens gezondheidsredenen zijn ontslag heeft ge- nomen. En niet alleen zijn Londensche gemeente maar geheel Engeland, want zijn radiopreeken werden door duizenden en nog eens duizenden gehoord. Hij stond al gem een bekend als ,,The wireless pason", „de draadlooze domi- nee". Op boerenhofsteden mijlen ver van een dorp gelegen, op eenzama_heuveltoppen, in de salons van het West-End, in hotels en pensions, in rustige huiskamers, waar een groot gezin verzameld was, hoorde men zijn stem. Zeldzaam groot was zijn invloed en zijn woorden wekten tot da- den. Groote ernst, eenvoud en warme liefde kenmerkten hem. Hij behoorde tot de High Church, maar menschen van elk kerkgenootschap luisterden naar hem. De bisschop van Londen vertrouwde hem den post in St. Martin in the Fields toe, toen het bezoek aan deze kerk gering was. In de laatste jaren was deze kerk steeds stampvol en niet alleen de bewo- ners der rijke wijken, maar ook die uit de arme buurten waren daar hartelijk wel- kom, wat niet in alle kerken van 't Lon densche West-End het geval is. Onder de arme bevolking van Londen heeft hij jarenlang gewerkt, tien jaar had hij de leiding van Oxford House" en predikte hij in de parken. OM EEN STRAATNAAM. Het bestuur en de inwoners van Ports mouth waren voor den rechter gedaagd door een tweetal neringdoenden uit de Gruniesen Road, die zich verzetten tegen het voornemen van het gemeentebestuur om den naam van die straat in Pool Road te veranderem. Een van de reclamanten, een melkhandelaar zei, dat hij wel 1200 gulden scha zou hebben aan het over- schilderen van den straatnaam op zijn karren, bussen enz., 't koopen van nieu we melkflesschen waar zijn naam en adres in staan enz. De andere neringdoende schatte zijn schade op ongeveer j 800. Naar de gemeente-secretaris meedeel- de, telt de straat 104 bewoners. Een adres tot naamsverandering op grond van den Duitschen klank van den naam was door 64 hunner geteekend, een adres om den ouden naam te handhaven door 68 hunner, zoodat 26 bewoners op zijn minst beide adressen geteekend moeten heb ben. De rechter was van oordeel, dat er geen voldoende reden bestond om den naam, die al 25 jaar bestaat, ite veran- deren. ONGELDIGE HUWELIJKEN. De Daily Mail verneemt uit Territet: Tal van getrouwde paren, die de laat ste jaren m het district Zurzach (kanton Aargau) in het huwelijk zijn verbonden, hebben met ontsteltenis vernomen, dat hun echt waarschijnlijk van onwaarde zal worden verklaard. Twee jaar geleden kreeg de ambtenaar van den burgerlijken stand voor 't district Zurzach ontslag; zijn zoon werd in zijn plaats benoemd. Buiten voorkennis der autoriteiten schijnt nu echter de vader vrijwel tot op dit oogenblik de uitoefening zijner functies te hebben voortgezet, en zoodoende is de geldiigheid van alle na zijn ontslag door hem gesloten huwelijken dubious geworden. In afwachting van de burgerrechtelijke gevolgen voor de be- trokkenen is er alvast een strafvervol- ging ingesteld tegen den vroegeren amb tenaar en tegen zijn zoon, zonder wiens voorkennis een en ander nimmer had kun- nen gescbieden. HOE DE MEEUW.EN ZWERVEN. Voor de tweede maal in drie jaren tijds is een zeemeeuw, die op de Farne-eilan- den in Northumberland gemerkt is met en ring om zijn poot, gevangen aan de overzijde van den Atlantischan Oceaan, ditmaal in Labrador. Het beest heeft dus een reis van bijna 5500 K.M. afgelegd. EEN GEHEIMZINNIGE ZIEKTE. In het laatst van het vorig jaar, zijn er twee olifanten uit de Londensche dier- gaarde gestorven onder verschijnselen, die aan bloedvergiftiging deden den'ken. Daar men niet wist, waaraan de doods- oorzaak van de dieren was toe te schrij- ven, heeft men een sectie op de lijken verricht. Drie van de vier ma.nnen, die deze sectie verricht hebben, zijn even daarna ziek geworden, onder merkwaar- dige verschijnselen. Zij zijn, met den vierde uit voorzorg thans in een ziekenhuis gei'soleerd en worden met se rum ingespoten. De ziekte openbaarde zich door kleine steenpuistachtige ont- stekingen op de huid. DE BETEEKENIS VAN HONING. Er wordt te weinig aandacht geschon- ken aan de groote beteekenis van honing ten opziehte van andere suikersoorten. Honing wordt meer dan eenig ander voe- dingsmiddel omgezet in glycogen, een van de krachtbronnen van het hart. Het tegenwoordige, nerveuze, zwakke, gedeel- telijk gedegenereerde geslacht heeft een dergelijke bron van kracht meer dan ooit noodig. Prof. Adamkiewicz beschouwt honing als de voornaamste bron van kracht en rhytme van het hart. Dr. Lo- rand te Karlsbad zegt, dat honing een voedingsmiddel voor het hart is van den eersten rang. Een andere arts vertelt het volgende: een 72jarige vrouw werd ter versterking van het hart aanvankelijk een bekend praeparaat voorgeschreven. Dit hartmiddel werd in verschillende vormen gegeven, maar de toestand veran- derde niet. Nu werd de zieke ter verster king van de hartspieren honing aangera- den. Het smaakte haar en zij begon een honingkuur. Terstond trad verbetering in, het Digitalispraeparaat bleef ongebruikt. Digitalis versterkt de hartspier, zoodat hij stuwingen in het bloed beter kan over- winnen. Honing heeft hetzelfde bewerkt. Het mer'kwaardige is, dat hij schier on- middelijk in het bloed wordt opgenomen; suiker moet eerst nog onder invioed van het maagzuur een chemisch proces ond'er- gaan. Natuurlijk heeft alleen zuivere bijenhoning deze gunstige uitwerking. EEN BRUTAAL HEERSCHAP. Op een landweg, ongeveer een K.M. van Newark in Nottinghamshire werd een meisje op de fiets aangehouden door een automobilist, die haar van de fiets trok en trachtte haar aan te randen. Het meisje rukte zich los en liep naar een agent, die toevallig aan kwam fietsen. Deze zocht dadelijk den aanrander op. Spoadig zag hij den auto langs den weg staan. Toen hij den bestuurder van die auto eens aan den tand voelde, trachtte deze weg te rijden. De agent sprong op de treeplank, maar toen de auto goede vaart had, schoot de automobilist op hem. Bij het vierde schot zakte de agent in elkaar en viel op den weg. De auto reed weg. De agent zag nog kans zich tot een na- burige herberg voort te sleepen en werd vandaar naar het ziekenhuis te Newark gebracht. Hij verkeert in levensgevaar, NAPOLEON ONGESCHIKT VOOR DEN MILITAIREN DIEN ST. In Frankrijk is kort geleden een nieuwe dienstplichtwet van kracht geworden, die ook speciale bepalingen bevat omtrent wetenschappelijke keuring van recruten. Op een congres van Parijsche anthro- pologen is naar aanleiding van dit novum de kwestie te berde gebracht, of Napo leon I volgens deze nieuwe bepalingen wel goedgekeurd zou zijn voor den dienst in het Fransche leger. Na nauwkeurig onderzoek werd deze vraag ontkennend beantwoord. Dr. Thoris verklaarde cate- gorisch, dat hij, als hij belast ware ge- weest met de keuring vdn den petit caporal", den toekomstigen keizer der Franschen, hij hem absoluut zou hebben afgekeurd. Bonaparte was op zijn 17e jaar te mager, op zijn 30ste te dik. Hij had zwakke longen, een slechte maag, bezat geen spieren, kortom hij had een organisme dat bij slot van rekeninq alleen uit een hoofd bestond en dus als abnor- maal zou moeten worden aangemerkt. Wat zijn lengte betreft, zou Bonaparte hoogstens voor plaatsing bij de veldartil- lerie in aanmerking zijn gekomen. De ongschikte Bonaparte heeft intus- schen, ondanks alle academische bezwa- ren uit krachte der jongste wetenschap pelijke" keuringsbepalingen, op militair gebied toch nog wel het een en ander gepraesteerd GEMEEN TERAAD VAN TER NEUZEN. Vervolg uit het Tweede Biad.) De hieer COLSBN merkt op, dat het toch van algemeene bekendlheid is, dat de grond van de gemeente over het algemeen bebouwd is. Was het een open plekje, dan was het wat an- ders. Men zal toch vandaag of morgen hier niet met het oog op straatverbreeding den grond g-aan opeischen, zooals men in Sluiskil van rijikswege de burgers de woningen lanigs het kanaal wil doen opruimen om den blooten grond te hebben. Hij acht den voorgestelden prijs zeker niet aan den lagen kant. De VOORZITTER wijst er op, dat vroeger, tier gelegejnfheid van een herziening der erf- pachtsovereenkomsten en wijziging van den canon, ook in hegdnsel werd besloten degenen. die dit wienschen in de gelegenheid te stellen het erfpachtsrecht af te koopen tegen 25 maal den canon. Dit had het gevolg, dat er een paar kleine stukjes door gegadigden gekoeht zijn. Bij een latere herziening, in 1918, is opnieuw be sloten de gelegenheid tot afkoop open te stel- len, maar wend toen als norm genomen 30 maal dien canon. Burgemeester en wethouders zijn va,n oordeel, dat dit voor de gemeente ze'ikerhekl biedt, dat deze van afkoop geen schade zal hebben, terwijl 25 maal den canon wat aan den krappen kant is. Men moet toch ook kosten maken voor den aan.koop der stuik- ken, en dan zal er op het bedrag van f 41,22 niet veel voor de gemeente overschieten. Hij meent, dat 'dit betoog kan dienen als beant- woording der heeren D. Soheele en Colsen, d'c het bedrag te hoog vinden, zoowel als tegen- wicht voor dan heer Van Riet, die verder wilde gaan. Dit vermenigvuldigingscijfer is bij raadsbesluit vastgesbeld. Door den heer Hamelink is de principieele kwestie, behoud van grond of verkoop, in 'het debat gebracht, dat was tot op zekere hooigte goed geleid. We hebben een tijd geihad, het was in 1891, toen de heer Treub in Amsterdam de stelling verdedigde, dat het beter was de gronden in bezi.t te houden, dan ze te verkoo- pen. Op die theorie is men echter inmididels teruggekomen en men hangt nu de stelling aan, dat men alleen die gronden in erfpacht moet geven, waarvan uitzicht bestaat, dat men die in de toekomst zelf nog noodig heeft. Spreker wijst er op, dat er in de laatste jaren ook grond is aangevraagd op den afge- graven schependijk, voor het toouwen van een magazijn. Toen echter aan belanghebbende bleek, dat hij dien grond niet kon. koopen, is •hij er van af gezien. In dat gevsfl, was het goed gezien de grond alleen in erfpacht te willen geven, daar men die, als bestemd voor handelsterrein, noodig kan hebben. Spreker geeft toe, dat er omstandigheden kunnen zijn, dat men zegt we doen het niet. Hij wijst b.v. op den stand van het huis, be- woond door den heer Kense aan de Markt. In- dien dat op grond van de gemeente stond, zou- den burgemeester en wethouders dat zeker niet willen verkoopen, aangezien dat daar zeer verkeerd staat. In zooverre heeft de heer Ha melink gelijik, dat men zich wel moet afvragen: wat gaan we verkoopen Ziet nu eens naar het terrein van de Fir ma Galle, waarop hat hotel staat. Wanneer de toestand nog was ge bleven zooals voorheen, indien de mogelijkheid was blijven bestaan om langs daar van af de Korte Kerkstraat een straat door te trekken door Donze-Visserstraat, Tholensstraat enz. naar de Grenulaan, dan zou er zeker bezwaar zijn geweest, dit perceel te verkoopen. Nu die kans echter door de stichting van de kerk op het tusschengelegen terrein verkeken is, is er ook geen bezwaar deze grond te verkoopen. Ook heeft de heer Hamelink gevraagd: be- an.twoordt die canon aan de waarde van den grond. Toen de grond indertijd in erfpacht werd uitgegeven, zal ze zoo goedkoop gegeven zijn, omidat ze niet meer waarde had. Ze heeft langzamerhand meer waarde gekregen, en dat was geen gevolg van gemeentemaatregelen, doch van de menschen, die er de huizen op ge- bou'wd hebben. En aangezien dit een gevolg is van de actie der menschen, behoort de gemeen te bij verkoop te blijven aan de normale waarde. Cijns is eeuwigdurend recht van gebruik en als men nu nagaat, dat volgens gebruik voor afkoop van cijns geldt 20 maal den canon, meent spreker dat de raad voor dezen afkoop zeker genoegen kan nemen met 30 maal den canon. De heer Hamelink heeft er op gewezen, dat men te Amsterdam de moeilijkheden voor het verkrijgen eener hypotheek heeft opgelost, ioor wijziging van het contract. Hier kamen in het contract ook bepalingen voor, die belet- ten dat men een hypotheek krijgt, koopt .men den grond dan is men vrij, en het contract is nog tot 1989 van kracht. Er waren 2 gegadig den en hen is den raad gegeven deze kwestie aldus op te lessen. De eeaie .gegadigide heeft echter een zoodanig bod gedaan, dat burge meester en wethouders daar niet mee accoord konden gaan. Op het verzoek van deze adres- santen kan echter wel worden ingegaan. en spreker meent, dat er ook voor den heer Hamelink geen aanleiding is, dat niet te aan- vaarden. De heer HAMELINK geeft te kenmen, dat hij graag zou gezien hebben, dat de anidere heeren ook eens hunne meening zouden hebben uitgesproken over het beginsel, ze deden dit echter alleen over een beetje meer of minder voor den grond. Hij betoogt, dat de voorzitter niet heeft aangetoond, dat het in het belang der gemeente is die grond te verkoopen, en de opbrengist te beleggen in staatspapieren. Het bezat van grond is oinider alle omstandigheden safe, het bezittem van een inschrijving op het Grootboek N. W. S. is ook wel safe, maar toch minder dan grondbezit. De grond blijft haar waarde behoudlen, die kan nog wel in waarde vermeerderen. De voorzitter beweert, dat de gemeenschap geen gebruik heeft gemaakt van de gelegenheid om den canon hooger te stellen, op grond, dat de menschen die er huizen ge- bouwd hebben, aan den grond de meerwaarde te geven. Doch ook die illusie moet spreker hem ontnemen, aangezien de meerwaarde is ontstaan door geheel andere omstandigheden, en, ware er niets anders gebeurd dan bouwen, ook zou uitgebleven zijn. Dat de grond waarop die woningen zijn getoouwd hooger in waarde zijn geworden is ontstaan door de werken die door de gemeente voor bestrating en rioleerimg zijn uitigevoerd. Anders zou het daar nooit een belangrijke winkelstraat hebben kunnen wor den. De gemeente heeft ook, vo6r de invoering der bouwverordening, gezorgd voor bestrating en riolieering van verschillende straten, waar aan terreinem gelegen waren die door de eige- naren bouwrijp werden gemaakt. De gemeen schap heeft zich daarvoor belangrijke uitga- ven getroost, door de bedragen die zij daar zelf in gestoken heeft zou h&ar zeker een deel van de waardestijging toekomen. De erfpach- ter moet er rekening mede houden, dat de per- ceelen na afloop van den erfpachtstermijn eigendom worden van den bezitter van den grond. Er zou alleen aanleiding kunnen zijn om dte waarde van de perceelen te vergoeden, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. De narigbeid van kloven in de handen, win- terhanden en voeten, kan spoedig verdwijnen door gebruik van Foster's Zalf. Eczeem, huid- uitslag, dauwworm, psoriasis en de meeste jeukende huidziekten moeten spoedig zwichten voor de verzachtende werking dezer anti- septische zalf. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar a 1,75 per doos, f 1,per tube. 9 '-wiiinamysia— maar met die van het daarin gewestigd bedrijf, indien te eenigertijd de gemeente over den grond moest baschikken. Daar zullen ook de bankdirecteuren rekening mee houden bij het verleenem van hypotheken. De voorzitter heeft er op gewezen, dat men enkele bepaalde perceelen zou kunnen behou- den en dat ter plaatse van de onderhavige per ceelen een doorbraak niet meer mogelijk is. Het erfpachtsstelsel dient echter daarvoor, dat te eenig'er tijd als zulks noodig mocht blijken aan straten enz. de noodige veranderingen kunnen worden aangebradht zonder te vtei kos ten, en hij kan niet duidelijk maken, dat de verkoop van erfpachtsgrond in het belang der gemeemsdhap is. De VOORZITTER wijst er op, dat de per ceelen ook in waarde vermeerderd zijn door dat ook anderen straten en riolen hebben aan- gelegd en daaraan gebouwd is. Hij blijft er bij, dat men bij het berekemen der waarde van den grond, deze niet moet vergelijken met gronden die bouwrijp buiten de staden liggen. Hij meent, dat men ook in dit opzicht niet alles op de spits moet drijvem, doch de zaak ook eens van een anderen kant moet beschouwen. Er is heel wat te zeggen voor de stelling van den heer Geelhoedt om elk geval op zichzelf te bezien. De heer D. SCHEELE verklaart zich, on danks zijn geopperd bezwaar, niet teigen het voorstel te zullen verzetten. Het voorstel wordt aangenomen met 10 tegen 2 stemmen en 1 onthouding. Voor stemmen de heeren Geelhoedt, R. Seheele, Verlimde, Colsen, Van Dijke, Van Riet, De Jager, Van Aken, D. Seheele en Van Cadsand; tegen stemmen de heeren Hamelink en Yan Driel. (Wordt vervolgd.) POLITIE. Op het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedeponeerdeen sleutel, een kindeipots en een Belastingplaatje. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 1'2 Januari 2 uur. Vreemd Bankpapler. Duitscb 59,30 59,35 fransch 9,89 9,94 Belgiscb 34,74 34,79 Oostenrjjksch (perlOOscb.) 35,15 35,20 SCHEEPVAARTBEWEGING. Voor Ter Neuzen: 11 Jan. Duiitsdh s.s. DIETRICH HASFELDIECK, 135, pijpaarde, Fowey. Van Ter Neuzen: 11 Jan. Eng. s.s. CLAN- WOOD, 1244, ledig, New-Castle. Voor Gent: 10 Jan. Eng. s.s. GREATE HOPE, 1292, kolen, New-Castle; Eng. s.s. MARSDEN, 1692, kolen, New-Castle; Eng. s.s. PEGAWAY, 1073, kolen, New-Castle; Fransch s.s. CABOURG, 1263, pyriet, Paimboeuf; Noorsch &s. INGUNN, 328, kolen, South- Shields; Noorsch s.s. VESTMANROD, 343, kolen, Danzig; Letl. s.s. SKAUTS, 1328, hout, Riga; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, pekkolen, Londen; Letl. s.s. KOKNES, 1044, hout, Riga; Noorsch sjs. SONJA, 889, hout, Geffle. 11 Jan. Eng. s.s. INNISULVA, 157, ledig, Calais; Letl. sjs. KRIMULDA, 1150, hout, Riga; Fransch s.s. PRAIRLAL, 1183, ledig, Liverpool; Eng. s.s. CORMORANT, 862, stuk- goed, Manchester; Eng. e.s. YUKON, 566, kolen, Swansea; Zweedsch s.s. BRIS, 1159, ledig, Londen; Fransch s.s. SAINT PALAIS, 1263, pyriet, La Palice. Van Gent: 10 Jan. Eng. s.s. AVOCET, 688, stukg., Belfast; Noorsch sjs. BIRI, 525, ledig, Antwerpen. 11 Jan. Eng. s.s. EVELYN MANOR, 226, fosfaat, Berriok; Letl. s.s. KANDAVA, 1171, ledig, Riga; Duitsch s.s. SPICA, 869, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. DERWENT, 417, stukg., Goole; Eng. s..s. MOORWOOD, 1090, ledig, Tyne; Noorsch s.s. ALA, 551, ijzer, New-Port; Belg. s.s. OOSTCAPPELLE, 645, ledig, Ant werpen; Eng. s.s. INNUSSILVA, 157, cement, Londen; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, ledig, Miidd'lesborough. A. C. LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPIJTER NEUZEN. s.s. HELENA in lading te Rotterdam voor Stockholm, s.s. MAGDALENA wordt heden te Bagnoli verwacht. s.s. TERNEUZEN vertrok 11 dezer van Marseilles naar Sfax. ZEEVAARTMAATSCHAPPI) „SCHELDESTROOM* Directie: T. L. L. NOLSON. s.s. SCHELDEDAM in lading te Blyth voor Ter Neuzen met kolen. s.s. SCHELDESTROOM op weg van Gent met ijzer naar Boness, laadt daarna te Methil kolen voor Ter Neuzen. s.s SCHELDEDIJK van Culcutta naar U. K. met kolen passeerde 2 dezer Colombo. s.s. SCHELDESTAD vertrokken van Colombo naar Calcutta om kolen te laden voor Singapore. s.s. SCHELDEPAS te Antwerpep om te reclasseeren, laadt begin Febru- ari te Ter Neuzen voor Colombo kolen en stukgoed.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 3