f INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. f 50- fl5. ||CF7niiIlEii jc 1. 2. 3. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. INKOMSTEN. Sal do vorig dienstjaar Subsidie van de gemeente Pensiioensbijidragen 200,54 825, 12,27% Totaal der omtvamgsten f 1037,81% UITGAVEN. Jaarwedden Vergoeding voor geleden tijd verlies bij oefeninigen Aankoop brandbluschmiddelen Onderhoud brandbluschmidde len V Vergoeding voor branden Kosten van vergaderirtgen Drukwerk, papier enz. Premie Ongevallenweit Onvoorziene uitgaven f 247,50 50,— 435,— 80,— 150,— 25,— 10,— 5,— 35,31% Totaal der uitgaven f 1037,81% De Commissie belast geweest met hot onder- zoek, adviseert deze begrooting goed te keurem en de gevraagde subsidie voor 1927ad 825, te verleenen. De begrooting wordt met algemeene steim- men goedgekeurd. c. Vaststel Li ng begrooting burgerwacht, diemst 1927. Door 11 urgemeester en Wethouders wordt tea1 vaststel ling aangeboden de begrooting der burgerwacht, dienst 1927. INKOMSTEN. Subsidie van de gemeente f 225, UITGAVEN. Nadeelig saldo over 1926 f 3,76 Druk- en bindweirk en schrijf- belhoeften 1®' Gontriibutie Bond Ned. Vrijw. B. W. 10>— Advertentiekosten 10, Vervoer van geweren en pa- tronen Oefeningen op schietbanen 30, Jaarlijiksche p r ij ssohietingen 60, Salaris secretaris-penningmeester 50, Tijdverlies en contributde, voor prijsschieten te Vlissingen van V. W. B. W. 16- 10. Onvoorziene uitgaven 10,24 1. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. Totaal der uitgaven f 225,— De Commissie belast geweeist met het under took, adviseert deze begrooting goed te keuren en de gevraagde subsidie voor 1927ad f 225, te verleenen. Deze begrooting wordt goedgekeurd met 9 steimmen tegen 1. tt i Voor stemmen de heeren De Koeijer, Haak, C. H. H. Wisse, A. Dees, De Feijter, D. Dees, C. A. Wisse, Dekker en Van Hoeve; tegen stemt de heer Van Petegem. d. Vaststelling begrooting gedtenvereeni- gdng „Oms Belang" voor 1927. Door Burgemeester en Wethouders wordt ter vafltstelling aangeboden die begrooting der get temvereeniging „Ons Belang". INKOMSTEN. Baitig slot der laatst vastgestelde reke- 1. rung 2. Oontributie leden 3. Oontributie buitengewone leden 4. Dekbewij zen 5. Subsidie van de gemeente Totaal der ontvangsten UITGAVEN. 1. Verzorging dekbok 2. Drukwerken en porto's 3. Gontriibutie P. V. 4. Salaris secret.-pennungmeester 5. Onderhoud bokkenstal Totaal der uitgaven 8,27 45,— 19,- 90,— 50,— 212,27 f 150,- 5,- 17,— 25,- 15,27 f 212,27 De Commissie belast geweest met het onider- zoek, adviseert deze begrooting goed te keuren en de gevraagde subsidie voor 1927ad f 50, te verleenen. De begrooting wordt met algemeene stem- men goedgekeurd. e. Vaststelling begrooting Gemeentelijk Electriseh Bedrijf, dienst 1927. Door Burgemester en Wethouders in overleg met de G. E. B. Commissie vast te stellen de navolgende opgemaakte begrooting voor het Gemeentelijk Electriseh Bedrijf. INKOMSTEN. Af dealing 1. Opbrengst uit stroomlevering Straatverliohtiiiig Meter- en kabelhuur Diverse baten Kasgeld Verhaal van bijdragen voor elgem, weduwen- en weezen- pensioen ingevolge art. 36 der P. W. 1922 Uitkeering van de gemeente wegens verlies >De' Commissie belast geweest met het onder- zoek, adviseert deze begrooting goed te keuren. i De heer VAN PETEGEM keurt de in deze begrooting voorgestelde tractememtsverhoo- ging goed, doch vraagt, of er ook geen aanlei- ding is, het salaris van den boekhouder te verhoogen. Sinds zijn jaarwedde is vastgesteld, zijn er zeker 130 tot 150 aansluitingen bijge- kamen. Hij meende daarop eens te moeten wijizen. De VOORZITTER merkt op, dat diit op het werk van weinig beteekenis is. Burgemeester en Wethouders bad'den althans geen aanleiding voor hem verhooging voor te stellen en ook de G. E. B. commissie niet. De beer VAN PETEGEM zal niet beweren, dat zijn werk is toegenomen in de evenredig- heid van dat der andere ambtenaren van het bedrijf, maar hij moet toch ook meer doen dan vroeger. De VOORZITTER: De anderen habben door die meerdere aansluitingen uren meer werk, bij niet. Wat zou men hem moeten geven? De begrooting wordt vastgesteld met alge meene stemmen. f. Vast te stellen de begrooting, dienst 1926. Aangevangen wordt met de artikelsgewijze behandeling der gemeentebegrooting voor den dienst 1927. Hoofdstuk I. Vroegere diensten. Inkomsten: 1. Batig slot van den gewonen dienst vol- gens de laatst-vastgestelde rekening, voor zoo ver daaraan niet reeds eene bestemming is ge- geven. f 17884,25. Hoofdstuk II. Algemeen beheer. Inkomsten: Uitkeering van het rijk, overeenkomstig de artt. 1 tot en met 9 der wet van 24 Mei 1897 Staatsblad no. 156), laatstelijk gewijzigd bij de wet van 12- November 1921 Staatsblad no. 1173). f 6053,58. 3. Uitkeering van het rijk, overeenkomstig art. 10 der wet van 24 Mei 1897 (Staatsblad no. 156). f 600. 4. Secretarie-leges en reohten van den bur- gerlijken stand. 200. U itgaven 6. Jaarwedde van den Burgemeester. 3030. 7. Jaarwedden van de Wethouders. f 360 8. Jaarwedde van den Secretaris. 3500. 9. Jaarwedde van den Ontvanger. f 1500. 10. Presentiegelden der leden van den raad f 200. 11. Jaarwedden van de ambtenaren en be- dienden der gemeente-secretarie, den concierge en de boden en van het kantoor van den ge- meente-ontvanger. f 1930. 12. Scbrijf- en bureaubehoeften, briefpor- ten, vrachtloonen en andere kleine uitgaven. f 275. 13. Druk- en bindiwerk. 1100. 14. Onderhouden en sobooruhouden van het gebouw of vertrek, bestemd voor de vergade- ring van den raad en van burgemeester en wethouders en voor de secretarie der meente. f 600. 15. Onderhoud en aankoop van meubelen voor die gebouwen of vertrekken. f 50. 16. Verlichting en verwarming. f 400. 17. Abonnement op het Staatsblad, Provin ciaal blad en de dag-, week- of maandbladen en den aankoop van iboeken. f 32. 18. Archief. Memorie. 19. Plaatsen van advertentien. f 150. 20. Reis- en verblijfkosten. f 50. 21. Abonnement op de telefoon en kosten van telefoonigesprekken. 100. 22. Kiezerslijsten en het uitoefenen der kiesrverrichtingen. f 600. 23. Verteringen ten behoeve van het bureau van stemopneming. f 150. 24. Bezoldiging der ambtenaren van den burgerlijiken stand, f 480. 25. Overige kosten van den burgerlijken 100. BevolkinigsregisteTS en huisnummering. stand. 26. f 50. 38. 40. 1. 2. 3. 4. 5. 15. 16. f 12000 2000,— 3000,— memorie. 2500,— 67,50 3000,— 22. Totaal der eerste afdeeling 5 22567,50 Afdeelinig II. Afisc'hrijving wegens waarde- vermindering, overgebracht van volgnummer 19 der lasten (Afdeeling I) f 3900, Totaal der tweede afdeeling f 3900,- 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 17. 18. 19. 20. 21. 23. UITGAVEN. Afdeeling I. Stroominkoop T nansf otrmaborhuu r Jaarwedden Arbeidsloonen Onderhoud Belastingen, recognition, ver- zekeringen enz. Druikwerk Diverse onkosten Kasgeld Bijd'ragen voor eigen-, wedu wen- en weezenpensioen inge volge art. 36 der P. W. 1922 Uitkeeiring aan de gemee'nte wegens rente van kapitaal- sdhuld Afschirijving wegens waarde- verminderitng, over te brengen op volgnummer 21 der kapi- taalinlkomsten (Afdeeling II) Nadeelig saldo over 1925 Onvoorziene uitgaven 6100,— 550,— 1350,— 200,— 200,— 75,— 250,— 20,— 2500,— 20-9.25 4904,- 3900,— 2142,60 166,65 Totaal van Afdeeling I Afdeeling II. f 22567,50 Uitkeering aan de gemeente wegens: a. gewone verplicbte aflossing f 3900, Afdeeling I. Totaal der baten Totaal der lasten Af deeling II. Totaal kapitaalinkomsten Totaal kapitaaluitgaven f 22567,50 22567,50 f 3900,— 3900,— Koisten van vergaderingen. f 145,60. Vergoed-ing aan den (gameente-bode voor gebruik rijwiel in gemeentedienst. 20. 41. Subsidie aan de vereeniging van Bur- gemeesters en Secretarissen in Oostelijk Zeeuwscb-Vlaanderen. 3.59. Hoofdstuk III. Openbare veiligbeid. Inkomsten: 39. Verhaal van pensioensbijdragen. 114.27%-. Uitgaven: 42. Belooning van de inspecteur.s, d.enaars en verdere beambten van politie, mitsgaders van de veldwaObters. f 1875. 43. Kleeiding en udtrusting der politie- dienaars en veldwachters. 175. 44. Onkosten voor de naoht- en stille wachten. 450. 35. Bewaring van gearresteerden. f 10. 46. Reisgeld voor passanten en overige uit gaven der politie. f 125. De heer A. DEES meent, dat in (lezen post ook begrepen is de uitgaven voor den politie- hiond. Hij vraagt, of men die maar niet zou wegdoen, hij gelooft niet, dat men er veel aan heeft. De VOORZITTER ontraadt, den bond af te schaffen. Hij is vroeger aamgeschaft voor den gameeniteveldwacbter, maar dient thans den naohtwaker tot gezelschap en deze is er zeer content mede. Zoo'n dier is een goede hulp, als men des nachts alleen surveiUeert. Dat is f een succes. Het is maar een klein postje, en ihij zou dit willen behouden. De iheer A. DEES merkt op, dat dit een ver- sohil is. Hij kwam er op, omdat men den ge- meentevektwacher nimmer met den hond ziet. !1 De VOORZITTER deelt mede, dat diens diensf anders is geregeld. De heer A. DEES vraagt, of de naohtwaker nog wel noodig is. Buiten wordt er tocth ook niet imeer gestolen. De VOORZITTER: Maar u weet ook met, hoeveel dienst er buiten gedaan wordt. Daar- om vraagt de veldwachter ook een kleine er- gooding voor het gebruik van zijn rijwiel. Het gebeurt, dat hij twee tot drie nachten per week buiten e'enst doet Spreker krijgt daaromtrant ook geregeld de rapporten binnen. Het inistel- len van een nachtwaoht is bepaald een succes •geweest. De heer D. DEES: Was het met eens te probeeren of we er buiten kunnen? De VOORZITTER gelooft, dat men er de burgers een groote ondienst mee zou doen, als men de nachtwaoht wegnam. Zij zijn er alien zeer tevreden over, en leggen zich nu gerust te slapen neer. De heer VAN PETEGEM verklaart zich in het voorjaar niet tegen de bestendiging van de aanstelling te hebben verzet, maar meende, dat dit maar zou gelden tot een niormale tijd was ingetreden. De Voorzitter verklaart, dat het nu prachtig gaat, doch als dit dan alleen dank zij den naohtwaker is, is dat geen pluimp- je voor de beide andiere veldwachters. Hij is het oimtrent dat succes van den nacbtwaker met den Voorzitter niet precies eens, want, zegt- hij, in andere gemeenten in de omgeving gaat het ook goed. Dat is dus niet alles te danken aan den nachtwaoht en hij is 'het met den heer D. Dees eens, dat, als er normale tijden zijn ingetreden men hem ook weer be- sparen kan. De VOORZITTER merkt op, dat volgens den tegenwooirdiigen toestand, de veldwachters buiten samen dienst kunnen doen. De heer Van Petegem zal toch uit zijn herinn&ring nog wel weten, dat een man alleen des nachts niet veel beteekent en het een onaangenaam loo- pen is. De heer VAN PETEGEM beaamt dat ten voile, maar voeg't er aan toe, dat hij als ge- meenteveldwaohter niettemin op zijn eentje ook overal naar toe moest. Hij vindt het voor hem wel jammer, dat de Voorzitter niet eerder tot die overtuiging is gekomen, want, dan had hij er ook nog van kunnen profiteeren. We hebben nu een normalen toestand. Het kost f 500 en hij zou het nu maar eens zonder nachtwaoht willen afzien. De VOORZITTER betoogt, dat, wanneer men voor zoo'n bedrag de rust van de burgerij kan koopen, dit toch niet te veel betaald is. Wil de raad anders, dan zal hij er zich bij moeten neerleggen, maar het zou hem spijten. De menschen leven nu alien gelukkig en te vreden, laat dat, zegt hij, zoo blijven. De heer VAN PETEGEM erkent, dat de Voorzitter gelijk had, toen hij heeft ingegre- pen om in de veiligheid te voorzien, toen zich abnormale omstandighieden voordeden, maar nu is die toestand voorbij. Niet alleen in de kom, maar ook buiten is het rustig. De VOORZITTER merkt op, dat de raad heel tevreden mag zijn met dezen toestand, die een geringe uitgaaf beteekent. Was het politie- toezioht hier thans niet zoo geregeld, dan zou men in deze udtgestrekte gemeente allang een tweeden gemeenteveldwachter hebben hetgeen veel meer zou kosten. De heer DE FEIJTER veronderstelt, dat, dank zij den nachtwacht, de politie van het dorp ook meer naar buiten kan om te surveil- leeren. Dat houdt daarmede verband, wanneer spreker wel eens de rapporten onder de oogen krijgt, ziet hij dat niet alleen de gemeente- en rijksveldwaohter, maar ook politie van bui ten de gemeente surveilleert. Hij gelooft ook, dat het nu goed geregeld is. 47. Onderhoud der lantaams en verdere kosten der verlichting. f 2100. 48. Kosten ter zake van verzekering, pen- sionneering enz. van ambtenaren en beambten. f 436,53. 49. Rente van geldleeniingen ten laste van Hoofdstuk III komende. f 126. 50. Aflossing van geldleeningen ten laste van Hoofdstuk III komende. 400. 51. Gratificatden aan rijks- en gemeente- politie. f 75. 52. Kosten van de burgerwacht. 225. 53. Subsidie Vrijwillige brandweer. f 850. 54. Bijislag op pensioenen. f 221,40. 55. Vergoeding aan den gemeente-veld wachter voor gebruik van rijwiel in gemeente dienst. 15. De VOORZITTER deelt mede, dat de ge meenteveldwachter gaarne die vergoeding van f 15 tot f 25 zag verhoogd. Spreker heeft ver- zuiimd, dat destijds in de vergadering van Bur gemeester en Wethouders te hebben meege- De heer C. H. H. WISSE vindt het klein- geestiig en kinderadhtig van den veldwachter o<m dat te vragen. De heer HAAK meent, dat hij het vorig jaar hetzelfde verzoek heeft gedaan. De heer VAN PETEGEM merkt op, dat, als hij zijn rijwiel zooveel gebruikt, hij dat dan aan sohoenreparatie uitspaart. Hij zou er, in de positie van den veldwachter ook niet om wil len vragen. Zijn tractement is goed geregeld. De VOORZITTER: Hij zegt, dat hij jaar- lijks twee buiten- en twee binnenbanden ver- slijt. Het verzoek wordt met 8 tegen 2 stemmen af geweaen. Voor stemmen de heeren De Feijter en D. Dees; tegen stemmen de heeren De Koeijer, Haak, C. H. H. Wisse, A. Dees, Van Petegem, C. A. Wisse, Dekker en Van Hoeve. 56. Subsidie aan Politiehonden Dresseer- vereendging. f 5. Hoofdstuk IV. V olksgezondheid Uitgaven: 57. Toelage aan de gezondheidscommissie. 71,50. 58. Belooning- voor te verrichten vaccina- tien en lijksohouwingen. Memorie. 59. Kosten ter voorkoming en bestrijding -van epiidemische ziekten. f 45. 60. Kosten van den keuringsdienst inge volge de Vleeschkeuringswet. Memorie. 61. Bijdrage aan de centrale gemeente in de kosten van den keuringsdienst ingevolge de Warenwet. f 450. 62. Kosten ter zake van verzekering, pen- sionneering enz. van ambtenaren en beambten. f 3,56. 63. Subsidie aan de vereemgmg „Het Groenie Kruis". 1000. HOOFDSTUK V. Volkshuisvesting. Inkomsten 64. Renten en aflossing van voorschotten, verleend in het belang van de verbetering der voikshuisivesbing. 3470^7. 65. Bijdragen van het rijk, krachtens art. 38, derde lid, der Womiingwet. 1608,05%. Uitgaven: 66. Annulteiten aan het rijk versohuldigd ter zake van ontvangen voorschotten in het belang van de verbetering der volkshuisves ting. f 3470,27. 67. Overige ammuitaiten van geldleeningen ten laste van Hoofdstuk V komende. 2144,0 Hoofdstuk VI. Openbare werken. Inkomsten 68. Brug-, kaai-, haven-, kraan-, sluis-,. dbk- en veergelden. f 3000. 69. Marktgelden, wik-, weeg- en meetgel- den. Memorie. Uitgaven 70. Jaarwedden van 'het personeel ten dienste van het beheer der openlbare werken, voor zoover niet onder de volgende artikelen begrepen. f 1750. 71. Onderhoud van st-raten en piemen, f 4750. De heer VAN PETEGEM, opmerkende, dait in dezen post begrepen is het bedrag voor het aanleggen van een trottoir aan de Westzijde van het dorpsplein en de Rosemarijnstraat en de Axelsohe straat, betoogt, dat dit dient tot verfraaii'ng, maar vraagt, of Burgemeester en Wethouders zich nu ook al hebben vergewist of de bewoners aan de Westzijde en de Rose marijnstraat genegen zijn hun heiningen voor de stoep weg te doen, zooals dat ook gevraagd is aan de menschen in de Ter Neuzemsche straat wonende. Hij aoht een gelijke behande- linig gewenscht. Tegen het trottoir in dq Axel sohe straat, bestaat bij hem echter het groot- ste hezwaar, omdat de straat daar zoo is ge legd, dat velen er met hun perceel geheel onder zullen komen, hetgeen een onaangenamen toe stand schept. Volgen-s hem bestaat de nood- zakelijkhekl niet, dat zoo te maken. Hij weet niet wat die bewoners voomemems zijn te doen, maar gelooft, dat, als ze bezwaar maken, de gemeente aan het kortste eindje trekken zou. Het is toch geen kleinigheid als je je perceel op de manier zoo in waarde ziet verminderen. De VOORZITTER deelt mede, dat voor zoo ver bekend meest alle bewoners van de Rose marijnstraat bereid zijn hun hekjes op te rui- men en Burgemeester en Wethouders hopen, dat ook van alien te verkrijgen. Is zulks ten slotte niet het gevaldan laten ze den toestand zooals die is. Wat het trottoir in de Axelsohe straat be- treft, daar moet een goot langs komen, waar- door in den watenafvoer zal worden voorzien. Enkelen zullen er met hun hofje onder komen, maar daar zal een buis worden gelegd voor afvoer van het water naar het riool. Burge meester en Wethouders hebben er naar ge- etreefd den toestand wat moderner in te rich- ten en daarvoor was het ook noodig, dat het trottoir er komt. Hij verwacht, dat, als het eenmaal gelegd is, de toestand wel zal mee- vallen, evenals dat in de Ter Neuzensehe straat het geval is geweest. De heer D. DEES vraagt inlichtingen om- trent de uitvoering. De heer DE FEIJTER deelt mede, dat een en ander, waar noodig, zal bijgewerkt worden. De VOORZITTER voegt er aan toe, dat, waar het niet anders mogelijik is, rioleering zal worden aangebracht. De heer VAN HOEVE geeft te kennen, dat volgens het plan een afdoende verbetering wordt verkregen. De VOORZITTER: En dan zijn we ook in- eens door de groote uitgaven voor straatver- betering. De heer VAN PETEGEM geeft te kennen, dat het bij hem niet gaat over de uitgaaf maar over de wijze van uitvoering. Men had vooraf een plan moeten maken, dat geheel was te overzien. Door de stuksgewijze uitvoering komt men nu voor gevallen als waarvoor de raad geplaatst wordt. Het zal voor die tuintjes een groot nadeel worden, de menschen zullen hun planten moeten uittrekken, omdat, de tuin- tjes#te diep komen te liggen. Dat kan dus zoo niet blijven. Men had zoo niet moeten begin- nen. Wat de Westzijde betreft, staat hij er op, dat de heiningen daar ook weg zullen gaan, een trottoir voor die heiningen zal niet fraai staan. Kunnen Burgemeester en Wethouders daar geen pressie op uitoefenen? De VOORZITTER deelt mede, dat niet goed is uit te maken of de stoepen, voor de wonin- gen al of niet tot de straat behooren. Als de menschen dus niet willen kunnen Burgemees ter en Wethouders er weinig aan doen. De raad zal toch wel niet wensdhen, dat ze er over gaan procedeeren. De heer VAN PETEGEM merkt op, dat de grond van zijn stoep toch bij zijn woning be- hoorde, en dat die nu toch ook bij de straat is getrokken. De VOORZITTER wijst er op, dat Burge meester en Wethouders dit toch gevraagd heb ben en de heer Van Petegem evenals de andere bewoners daarvoor toestemmin.g verleend heb ben. Het is juist gevraagd om kwesties te voorkomen. De heer VAN PETEGEM acht het dan nog niet zeker, dat Burgemeester en Wethouders er mede mogen doen wat ze willen. Echter wie zal er zich tegen verzetten. Maar als ze den toestand der woning gaan verslechteren, door de straat zoodanig te maken, dat de wo ning er geheel onder komt is het toch nog al erg en spreker meent, dat de heeren er ook anders over zouden denken, indien ze ook een woning hadden, die in hetzelfde geval kwam te verkeeren, waardoor de waarde vermin derde. De VOORZITTER meent, dat, als er in de gemeente niets zou mogen gebeuren of het zou de goedkeuring van alle inwoners moeten weg- dragen er heel weinig zou kunnen tot stand komen. Op een desbetreffende vraag deelt de SECRETARIS mede, dat de raming voor het werk in de Rosemarijnstraat f 2150 bedraagt en ook voor het trott-odr in de Axelsche straat Het verdere bedrag van den post is voor ge- woon onderhoud. De heer VAN HOEVE: Ook voor rioleering. De heer C. A. WISSE vraagt of alles wel goed gemeien is? De VOORZITTER weet natuurlijk niet beter dan van wel De heer C. A. WISSE wijst op tie ervaring in dit jaar opgedaan, toen er onjuiste meting bleek, waardoor de kosten van uitvoering zeer verhoogden. Wat hem betreft, heeft hij geen bezwaar de hedning voor zijn woning aan de Westzijde weg te doen. Hij acht dit een kleinigheid. Als het aan de bewoners gevraagd wordt zeggen ze misschien: ga je gang maar. Maarhet worden voor de gemeente grootere kosten. De heer HAAK gelooft ook niet, dat er be zwaar tegen zal gemaakt worden, maar ver wacht ook, dat de kosten dan nog al wat hoo- ger zullen worden. Het zou anders imderdaad en grootere verfraaii'ng zijn. De heer VAN PETEGEM ziet niet in, dat diie kosten zooveel hooger zullen worden, doch het dorp zou er oneindig door verfraaien. Het is er nu de tijd voor, want blijven de heinin- gen hier staan, dan blijven ze, als het trottoir - vender wordt doorgetrokken, ook overal staan. 1 De VOORZITTER zegt toe, dat Bungemees- ter en Wethouders dian met eem voorstel hier- i oimtrent zullen komen. De heer VAN HOEVE geeft te kenmen, dat hij niet overal in 'het dorp de imetlhode zou wil len volgen, die voor die Ter Neuzensehe straat heeft gegoiden. Men meet niet uit het oog ver- liezen, dait dit een doorgaande verkeersweg is en dat dit een groot versChil maakt met een weg op het dorpsplein. Daar acht hij opruimen van de hekjes voor het maken van een breed trottoir noodig als in de Ter Neuzensehe straat, waar aan de eenie zijde van den weg de trambaan ligt. Het was dus geen wonider, dat de bewoners van die straat, behoudens <lan een uitzondering, inzagen dat het opruimen hunner hekjes in het algemeen-verkeersbelanig was. De heer VAN PETEGEM is het met met den heer Van Hoeve eens. Het verkeer met voertuigen gaat over de straten door het ge- heele dorp. De trottoirs dienen echter voor de voetgangers en als men dat had in het geheele vierkant van het dorp zou het prachtig staan. De kosten zullen, als men de stoepen achter tie HET WATER WAARSCHUWT U. Als gij last hebt van een brandende, smarte- lijke pijn bij de loozing, of de urine dik is en troebel, met een scherpen geur, zanderig of met bloeddeeltjes, bestaat er geen twijfel of uw nieren zijn verzwakt. Neem Foster's Rug- pijn Nieren Pillen, want uw nieren hebben be- hoefte aan een specifiek niermiddel. Let ook op de hoeveelheid geloosde urine. Als gij zeer groote of zeer kleine hoeveeliheden loost, als gij te vaak of te weinig aandrang krijgt, wijst dit vrij zeker op nierzwakte. En dat is ernstig genoeg: er bestaat gevaar voor bloedivergiftiging en de sohadelijke gevolgen op iedere zeniuw, spier of weefsel van uw lichaam. Stel het niet uit neem Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verwaarloozing kan emstige gevolgen met zich brengen. Foster's Pillen worden in Holland sands vele jaren gebruikt en zijn alom bekend om hufn goede resultaten. Men kent geen ibeter middel tegen nierzwakte, blaas- en urinestoornissen, rugpijn, spit, water- zuchtige zwellingen, rheumatiek en andere gevolgen van sohadelijke stoffen, die bij trage working der nieren in het bloed achterblijven. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u gezond maken en houd'en. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheket: en drogisten a 1.75 per flacon. 32 hekjes er bij kan nemen niet zooveel hooger Z1JDe VOORZITTER: We zullen het in ge- dachten houden en met voorstellen bij den raad komen. De heer D. DEES: Zijn Burgcmees er en Wethouders nu werkelijk van meening, dat dit werk zoo hard noodig is? De VOORZITTER merkt op, dat in dit ver band noodlig ook een begrijp kan zijn. Men kan or verschdllend over oordeelen. Als men drm- gend noodig letterlijk wil opvatten, dan was ook de veranidering in de Ter Neuzensehe straat niet noodig geweest. Dan kan men wel alles laten liggen. De raad heeft echter met Burgemeester em Wethouders mgesteimd da het wenschelijk was, dat de verbetering van de wegen hier werd aarugevat. Daarmede zijn Burgemeester en Wethouders begomnen en we hebben nu reeds een paar mooie wegen. Deze moeten echter geheel worden voltooid door het maken van een trottoir. Men dient in die lijn voort te gaan en het dorp zal er veel door ver fraaien. Er is ook nog gesproken over de straat bij het postkantoor, doch daar hehben Burgemees ter en Wethouders de verbetering moeten aan- brengen door het leggen van een mooie stoep- De heer D. DEES zal er zich niet tegen ver zetten, maar had bet toah maar liever gelaten zooals het was. De iheer C. H. H. WISSE merkt op, dat het niet kan blijven zooals het nu is; hij begrijpt niet hoe de heer D. Dees het in zijn gedacihten krijgt dit te zeggen. In de Rosemarijnsrtrraat blijft het water staan. Daar dienit ter weers- zijden een trottoir te worden gemaakt. Hij vraagt of die overal even breed zullen zijn en of de daar nog staamle boomen zullen worden opgeruimd. Hij kan meedeelen, dat de men schen in die straat wel bereid zijn hun hei- ningtjes op te ruimen, maar ze zeggen er bij als ze dan toch-ook in Godsnaam die boomen maar opruimen. Hij stelt voor, die boomen te verkoopen. De VOORZITTER deelt mede, dat Burge meester en Wethouders er ook aan bewoners daer straat naar gevraagd hebben en die wil- den ze behouden. De heer C. H. H. WISSE: Tegen mij hebben ze beweerd er niets om te geven; ze zeggen: voor mijn part doen ze ze weg. De heer D. DEES heeft nog nimmer be- merkt, dat ze daar last van water hebben. De heer C. H. H. WISSE: Aan den link- schen kant van den weg wel degelijik. De heer VAN HOEVE merkt op, dat het hier ook weer uit komit, dat de een net zus wil en de ander weer anders, maar ten slotte moe ten Burgemeester en Wethouders handelen. Als men steeds naar ieder zou luisteren, kwam er niets tot stand. De heer VAN PETEGEM zou dan den raad geven voor te stellen die boomen eenvoudig op te ruimen. De heer C. H. H. WISSE gaat daarop in en stelt dit voor. De VOORZITTER vraagt, of het voorstel niet zoo zou kunnen opgevat worden, dat eerst onderzochit of de menschen alle hun heining- tjes weg willen doen en dat, als dit in beves- tigenden zin wordt beantwoond ook de booimen zullen worden opgeruimd. De heer C. H. H. WISSE houdt zich liever aan zijn voorstel, de booimen zonder meer op ruimen; als de raad daartoe besluit, is het ook voor Burgemeester en Wethouders veel gesmak- kelijker. Naar aanleiding eener vraag of de booanen eigendom zijn der gemeente geeft de hear C. A. WISSE te kennen, dat de eigenaars der woningen inidertijd de eerste booimen hebben geplant maar dat ze daarna in eigendom aan de gemeente zijn overgegaan. Het voorstel van den heer C. H. H. Wisse, am de boomen op te ruimen wordt aangeniomen met algemeene stemmen. 72. Onderhoud van wegen en voetpaden. f 2500. 73. Idem van wandelplaatsen en plantsoe- nen. f 250. Inkomsten: 74. Begrafenisrechiten, f 400. 75. Opbrengst van den verkoop van asch. en vuilnis. Memorie. 76. Verhaal van penisioemsbijdragen. f 136,25. 77. Bijdrage in de kosten van onderhoud van wegen. f 300. U itgaven 78. Onderhoud van pompen en riolen- f 1500. 79. Kosten van havens, vaarten, kaaimuren, sluizen en andere waterwerken. f 2000. 80. Onderhoud en bediening van klokken. uurwerken, speelwerken en dergelijke. f 276. 81. Kosten van de algemeene begraafplaats en kosten van begraving. f 650. 82. Kosten van de gemeentereiniging, voor zoover niet vallende onder Hoofdstuk XIII. f 1000. 83. Kosten ter zake van verzekering. pen- sionneering enz. van ambtenaren en beambten,. f 610,72%. 84. Kosten van verzekering tegen brand- schade. 12,75. 85. Rente van geldleeningen ten laste van Hoofdstuk VI komende. f 2173. 86. Aflossing van geldleeningen ten laste van Hoofdstuk VI komende. f 2100. 87. Bijslag op pensioen. 108,10. Hoofdstuk VII. Eigendommen, niet voor den openbaren dienst bestemd. Inkomsten: 89. Huur van huizen en andere gebouwen. f 1000. ,100 90. Opbrengst van grasverpachungen. 91. Cijnzen en erfpachten. 308,07% 92. Recognition ter zake van vergunmngen. 93. Renten van kapitalen. Uitgaven 94. Grondlasten. 100. 95. Dijik- em polderlasten. o _n 96. Erfpachten, grondrenten enz. f 1 L-,oU. 97. Onderhoud en adiministratie van bezit- tingen, niet voor den publiieken dienst gebruikt of van werken en inrichtingen geheel of voor een groot gedeelte buiten de gemeente ge- legen. f 450. 98. Kosten van verzekering tegen Draiui- schade. f 25. (Wordt vervolgd.) f 40.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1927 | | pagina 6